Идет загрузка документа (22 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Порядка таможенного контроля и таможенного оформления консолидированных грузов, перемещаемых автотранспортом через таможенные лицензионные склады транспортными и транспортно-экспедиционными организациями

Государственная таможенная служба
Порядок, Приказ от 20.05.2002 № 260
Утратил силу

Про затвердження Порядку митного контролю та митного оформлення консолідованих вантажів, що переміщуються автотранспортом через митні ліцензійні склади транспортними й транспортно-експедиційними організаціями

Наказ Державної митної служби України
від 20 травня 2002 року N 260

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
4 червня 2002 р. за N 475/6763

Згідно з Висновком Міністерства юстиції України від 11 липня 2007 року N 13/86 рішення про державну реєстрацію наказу Державної митної служби України від 20 травня 2002 року N 260 скасовано та 27 липня 2007 року зазначений наказ виключено з Державного реєстру нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади

Наказ скасовано
(згідно з наказом Державної митної служби України
 від 31 липня 2007 року N 646)

Відповідно до Указу Президента України від 03.02.98 N 79/98 "Про усунення обмежень, що стримують розвиток підприємницької діяльності", з метою спрощення процедури митного оформлення вантажів, що ввозяться на митну територію України транспортними та транспортно-експедиційними організаціями, НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Порядок митного контролю та митного оформлення консолідованих вантажів, що переміщуються автотранспортом через митні ліцензійні склади транспортними й транспортно-експедиційними організаціями (додається).

2. Управлінню нетарифного регулювання (Пашинний О. І.) та Правовому управлінню (Мельник М. В.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3. Управлінню справами (Карпенко В. П.) забезпечити доведення цього наказу до митних органів.

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Голови Служби Єгорова О. Б.

 

Голова Служби 

М. М. Каленський 

 

Порядок митного контролю та митного оформлення консолідованих вантажів, що переміщуються автотранспортом через митні ліцензійні склади транспортними й транспортно-експедиційними організаціями

1. Загальні положення

1.1. Дія цього Порядку поширюється на консолідовані вантажі, що ввозяться на митну територію України транспортними й транспортно-експедиційними організаціями (далі - ТЕО) з використанням автотранспорту та розміщуються на митних ліцензійних складах у зоні діяльності митниці за місцем обліку ТЕО з метою подальшої доставки автотранспортними засобами партій товарів, з яких складався консолідований вантаж, у митниці призначення кінцевим одержувачам.

1.2. Дія Порядку не поширюється на товари, на які складаються попередні вантажні митні декларації.

1.3. Порядок розроблено з урахуванням вимог Положення про відкриття та експлуатацію митних ліцензійних складів, затвердженого наказом Держмитслужби України від 31.12.96 N 592 (із змінами та доповненнями) і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.01.97 за N 5/1809 (далі - Положення про МЛС), Інструкції про порядок заповнення вантажної митної декларації, затвердженої наказом Держмитслужби України від 09.07.97 N 307 (із змінами та доповненнями) та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 24.09.97 за N 443/2247 (далі - Інструкція), Положення про порядок здійснення контролю за доставкою вантажів у митниці призначення, затвердженого наказом Держмитслужби України від 08.12.98 N 771 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22.01.99 за N 42/3335, Порядку заповнення граф вантажної митної декларації відповідно до митних режимів експорту, імпорту, транзиту, тимчасового ввезення (вивезення), митного складу, магазину безмитної торгівлі, затвердженого наказом Держмитслужби України від 30.06.98 N 380 (із змінами та доповненнями) і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22.07.98 за N 469/2909 (далі - Порядок заповнення ВМД), Порядку заповнення внутрішнього транзитного документа для його використання при здійсненні контролю за доставкою товарів, що переміщуються між митницями в межах митної території України, затвердженого наказом Держмитслужби України від 12.04.2000 N 206 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.05.2000 за N 261/4482 (далі - Порядок заповнення ВТД).

1.4. Митний контроль і митне оформлення консолідованих вантажів, що перевозяться ТЕО, унесеними до Переліку ТЕО, що користуються режимом сприяння, здійснюються відповідно до Порядку митного оформлення товарів, що переміщуються через митні ліцензійні склади транспортних та транспортно-експедиційних організацій, затвердженого наказом Держмитслужби України від 05.11.2001 N 708 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 26.12.2001 за N 1082/6273.

1.5. Терміни вживаються в цьому Порядку в такому значенні:

товар - будь-які предмети, що переміщуються через митний кордон України;

консолідований вантаж - вантаж, що перевозиться одним автотранспортним засобом і складається з двох і більше партій товарів для різних одержувачів або для одного одержувача від різних відправників;

МЛС ТЕО - митний ліцензійний склад, що використовується транспортними та транспортно-експедиційними організаціями;

митниця відправлення - будь-який митний орган України, з якого розпочинається перевезення консолідованих вантажів;

митниця обліку ТЕО - митний орган України, у якому перебувають на обліку ТЕО та МЛС ТЕО, на якому здійснюється перевантаження консолідованих вантажів з метою подальшої доставки автотранспортними засобами партій товарів, з яких складався консолідований вантаж, у митниці призначення кінцевим одержувачам;

митниця призначення - будь-який митний орган України, у якому закінчується перевезення консолідованих вантажів.

1.6. Перевезення консолідованих вантажів із митниці відправлення на кордоні України в митницю за місцем державної реєстрації кінцевого одержувача з перевантаженням цих вантажів на МЛС ТЕО в зоні діяльності митниці обліку ТЕО здійснюється ТЕО на підставі договорів з одержувачами вантажів.

2. Доставка консолідованих вантажів із митниці відправлення на кордоні України в митницю обліку ТЕО

2.1. Для здійснення контролю за доставкою консолідованих вантажів, що ввозяться на митну територію України, з митниці відправлення на кордоні України в митницю обліку ТЕО використовуються попереднє повідомлення (далі - ПП) та його електронна копія відповідно до Положення про порядок здійснення контролю за доставкою вантажів у митниці призначення, затвердженого наказом Держмитслужби України від 08.12.98 N 771.

2.2. На цьому етапі митниця обліку ТЕО виконує функції митниці призначення. ПП подається ТЕО митниці обліку ТЕО.

ТЕО повинна на основі чітких договірних взаємовідносин та обміну інформацією з одержувачем товару виключити дублювання оформлення ПП митницею обліку ТЕО й митницею призначення за місцем державної реєстрації суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності - кінцевого одержувача.

2.3. ПП не приймаються митницею обліку ТЕО до митного оформлення:

без подання суб'єктами підприємницької діяльності у випадках, передбачених чинним законодавством, разових (індивідуальних) ліцензій на право здійснення зовнішньоекономічної операції;

за відсутності в програмно-інформаційному комплексі "Учасники ЗЕД" Єдиної автоматизованої інформаційної системи Держмитслужби України відомостей про те, що кінцевий одержувач перебуває на обліку в митниці призначення за місцем його державної реєстрації.

2.4. Якщо до складу консолідованого вантажу входять партії товарів, що доставляються безпосередньо в митниці призначення за місцем державної реєстрації кінцевих одержувачів, тобто без перевантаження на МЛС ТЕО, то контроль за доставкою цих товарів здійснюється на загальних підставах відповідно до Положення про порядок здійснення контролю за доставкою вантажів у митниці призначення, затвердженого наказом Держмитслужби України від 08.12.98 N 771. При цьому оформлення ПП митницями призначення за місцем державної реєстрації кінцевих одержувачів таких партій товарів є обов'язковим. У цьому разі митницею обліку ТЕО оформлюються ПП лише на ті партії товарів у складі консолідованого вантажу, що доставляються на МЛС ТЕО митниці обліку ТЕО.

2.5. Якщо до складу консолідованого вантажу входять товари, кінцевий одержувач яких перебуває на обліку безпосередньо в митниці обліку ТЕО, то вимоги пункту 2.4 цього Порядку щодо доставки таких вантажів з митниці відправлення на кордоні України в митницю обліку ТЕО та вимоги розділу 4 цього Порядку щодо доставки цих товарів із місця прибуття автотранспорту кінцевому одержувачеві не застосовуються. У разі потреби дозволяється розміщення таких товарів на МЛС ТЕО.

Порядок перебування консолідованих вантажів під митним контролем після доставки їх у місце прибуття автотранспорту й здійснення посадовою особою митного органу процедур, передбачених пунктами 4.19 та 4.20 Положення про порядок здійснення контролю за доставкою вантажів у митниці призначення, затвердженого наказом Держмитслужби України від 08.12.98 N 771, до їх розміщення на МЛС ТЕО чи подальшої доставки кінцевому одержувачеві в зоні діяльності митниці обліку ТЕО визначається начальником митниці обліку ТЕО самостійно й має бути спрямований на прискорення вивантаження з метою максимального скорочення часу простою автотранспортних засобів та забезпечення при цьому виконання вимог пункту 4.21 Положення про порядок здійснення контролю за доставкою вантажів у митниці призначення, затвердженого наказом Держмитслужби України від 08.12.98 N 771.

2.6. Контроль за переміщенням товарів здійснює митниця відправлення на кордоні України відповідно до пунктів 1.9 і 1.10 Положення про порядок здійснення контролю за доставкою вантажів у митниці призначення, затвердженого наказом Держмитслужби України від 08.12.98 N 771.

2.7. Попереднє розміщення партій товарів на МЛС ТЕО в режимі митного складу не вимагається в разі перевантаження цих партій товарів у зоні митного контролю МЛС ТЕО з одного автотранспортного засобу на інший з метою доставки в митницю призначення за місцем державної реєстрації кінцевого одержувача.

3. Розміщення та облік на МЛС ТЕО ввезених в Україну консолідованих вантажів

3.1. Під час розміщення в режимі митного складу товарів, увезених в Україну в складі консолідованих вантажів, мотивована заява про розміщення на МЛС ТЕО партій товарів, доставлених у складі консолідованого вантажу, та зовнішньоекономічний договір (контракт) не вимагаються.

3.2. Під час розміщення на МЛС ТЕО консолідованих вантажів у режимі митного складу вантажна митна декларація (далі - ВМД) заповнюється окремо на кожну партію товарів відповідно до розділу 6 Порядку заповнення ВМД. При цьому дозволяється використання бланків форми МД-8.

У графі 2 ВМД зазначаються відповідно до Інструкції та Порядку заповнення ВМД відомості про відправника. Можливе внесення відомостей тільки про іноземного експедитора.

У графі 9 ВМД наводяться відповідно до Інструкції відомості про ТЕО.

Код товару в графі 33 ВМД зазначається до четвертого знака.

Якщо до складу консолідованого вантажу входять окремі партії товарів, вартість яких у кожному конкретному випадку менше ніж еквівалент 100 доларів США, то при розміщенні таких партій товарів на МЛС ТЕО також подається ВМД без сплати митних зборів.

3.3. У товаротранспортній накладній (далі - CMR) і товаросупровідних документах, за якими товар надходить на МЛС ТЕО, має бути належним чином зазначена вся інформація про відправника (графи 1, 22 CMR), одержувача (графа 2 CMR), перевізника (графи 16, 23 CMR), експедитора та МЛС ТЕО (графа 13 CMR). У разі відсутності даних про експедитора та МЛС ТЕО в товаросупровідних документах товар може бути розміщений на МЛС ТЕО з поданням документів у загальному порядку відповідно до Положення про МЛС.

3.4. У разі використання МЛС відкритого типу його власник має забезпечити роздільне зберігання товарних партій, що входять до складу консолідованих вантажів, та інших товарів. Порядок митного контролю товарів, що зберігаються на МЛС ТЕО, має бути внесений до Процедури організації митного режиму - митний склад.

3.5. Щодо товарів можуть здійснюватись такі операції:

навантаження;

вивантаження;

інвентаризація;

створення оптимального температурного режиму їх зберігання.

Здійснювати операції, пов'язані з перепакуванням, маркуванням і перемаркуванням, заборонено. Відновлення упаковки, пошкодженої під час транспортування товару на МЛС ТЕО, здійснюється під контролем митниці зі складанням відповідного акта.

3.6. При надходженні товарів на МЛС ТЕО вони мають бути зареєстровані власником МЛС ТЕО в складських документах згідно з формами, установленими митницею відповідно до додатка 2 до Положення про МЛС. Митниця має право вносити додаткові відомості до цих форм.

3.7. Власник МЛС ТЕО має на початку кожного місяця подавати митному органу звіти про товари, що зберігались і зберігаються на МЛС ТЕО. У звіті зазначаються:

номер і дата ВМД, оформленої при надходженні товару на склад;

найменування товару та його код за УКТЗЕД;

номер і дата внутрішнього транзитного документа (далі - ВТД), оформленого з метою доставки товару в митницю призначення за місцем державної реєстрації кінцевого одержувача;

відмітка про наявність товару на МЛС ТЕО на дату звіту.

Конкретні форми звітів установлюються митницею при затвердженні Процедури організації митного режиму - митний склад і мають забезпечувати якість контролю та обліку товарів, що зберігаються на конкретному МЛС ТЕО.

За окремим запитом митного органу власник МЛС має подати позачерговий звіт.

3.8. Митний орган має право проводити в будь-який час інвентаризацію товарів, що зберігаються на складі.

4. Доставка товарів з МЛС ТЕО одержувачам

4.1. Доставка товарів з митниці обліку ТЕО в митницю призначення за місцем державної реєстрації кінцевого одержувача здійснюється відповідно до Порядку заповнення ВТД. На цьому етапі митниця обліку ТЕО виконує функції митниці відправлення.

4.2. ТЕО несе відповідальність за доставку кожної партії товарів, що входить до складу консолідованого вантажу, у митницю призначення за місцем державної реєстрації кінцевого одержувача, зазначеного в графі 2 CMR.

4.3. Лист-узгодження на перевезення товарів у митницю призначення для проведення митного оформлення та копія облікової картки суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності не вимагаються.

Додатковою підставою для надання дозволу на перевезення товарів із МЛС ТЕО в митницю призначення є наявність у програмно-інформаційному комплексі "Учасники ЗЕД" Єдиної автоматизованої інформаційної системи Держмитслужби України відомостей про те, що кінцевий одержувач перебуває на обліку в митниці призначення за місцем його державної реєстрації.

4.4. ТЕО оформлює ВТД з обов'язковим заповненням графи 50 "Довіритель". При цьому в графі 2 "Відправник" ВТД зазначаються відповідно до Інструкції відомості про ТЕО, а в графі 40 "Загальна декларація/попередній документ" ВТД проставляються номер і дата ВМД, оформленої при попередньому розміщенні консолідованого вантажу на МЛС ТЕО.

У разі перевантаження партій товарів з одного автотранспортного засобу в інший відповідно до пункту 2.7 цього Порядку в графі 40 "Загальна декларація/попередній документ" ВТД проставляються номер і дата ПП, оформленого згідно з пунктом 2.2 цього Порядку.

4.5. За умови подання одержувачем обґрунтованої заяви на ім'я начальника митниці призначення може застосовуватися ПП при доставці товарів з МЛС ТЕО в митницю призначення. У цьому разі митниця призначення інформує митницю обліку ТЕО про згоду на використання ПП як документа контролю за доставкою вантажів.

4.6. Перевезення товарів у митницю призначення здійснюється лише в межах митної території України.

4.7. Митниця обліку ТЕО відповідно до вимог Порядку заповнення ВТД знімає з контролю ВМД після отримання від митниці призначення за місцем державної реєстрації кінцевого одержувача підтвердження про надходження товару.

4.8. Кінцевий одержувач товару має право на повторне розміщення товару (після його перебування на МЛС ТЕО) у режимі митного складу в митниці призначення. При цьому термін перебування товару в режимі митного складу обчислюється з дати оформлення ВМД при розміщенні консолідованого вантажу на МЛС ТЕО в митниці обліку ТЕО. Розміщення товару одержувачем на МЛС митниці призначення здійснюється відповідно до Положення про МЛС.

 

Начальник Управління
нетарифного регулювання
 

 
О. Пашинний
 

Опрос