Идет загрузка документа (33 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений и дополнений в приказ Гостаможслужбы Украины от 09.07.97 N 307 "Об утверждении Инструкции о порядке заполнения грузовой таможенной декларации"

Государственная таможенная служба
Приказ от 17.04.2002 № 205
Утратил силу

Про внесення змін та доповнень до наказу Держмитслужби України від 09.07.97 N 307 "Про затвердження Інструкції про порядок заповнення вантажної митної декларації"

Наказ Державної митної служби України
від 17 квітня 2002 року N 205

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
27 травня 2002 р. за N 451/6739

Наказ втратив чинність
(згідно з наказом Міністерства фінансів України
 від 30 травня 2012 року N 651)

Відповідно до Указу Президента України від 29.11.96 N 1145 "Про Державну митну службу України" та з метою приведення нормативно-правових актів Держмитслужби України у відповідність до чинного законодавства України НАКАЗУЮ:

1. Унести до Інструкції про порядок заповнення вантажної митної декларації, затвердженої наказом Державної митної служби України від 09.07.97 N 307 і зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 24.09.97 за N 443/2247 (далі - Інструкція), такі зміни:

1.1. Графу "В" "Подробиці розрахунків" розділу 2 "Опис граф вантажної митної декларації" викласти в такій редакції:

"Графа "B" "Подробиці розрахунків"

У графі основного аркуша ВМД зазначаються:

код виду податку або збору відповідно до Класифікатора видів податків та зборів;

загальна сума податків та зборів за цим кодом, що включає в себе суми податків і зборів за основним та кожним додатковим аркушем ВМД;

платіжні реквізити;

номер та дата векселя (при поданні векселя)".

1.2. Графу "С" розділу 2 викласти в такій редакції:

"Графа "С"

Заповнюється посадовою особою відділу митних платежів. До графи основного аркуша ВМД заноситься інформація про податки та збори в такому порядку:

Код виду 

/номер платіжного документа, що засвідчує сплату відповідного податку або збору 

/дата сплати (надходження) податку або збору за платіжним дорученням 

/сума сплати 

Проставляються номерний штамп "СПЛАЧЕНО" і підпис посадової особи відділу митних платежів, що здійснила списання сум податків та зборів за цією ВМД".

1.3. Графу 47 "Нарахування мита та митних зборів" розділу 2 викласти в такій редакції:

"Графа 47 "Нарахування мита та митних платежів"

У цій графі основного й додаткових аркушів ВМД наводяться відомості про нарахування податків та зборів.

У першій колонці "Вид" зазначається код виду податку або збору відповідно до Класифікатора видів податків та зборів.

У другій колонці "Основа нарахування" зазначаються:

1. При нарахуванні митних зборів:

1.1. Загальна митна вартість товарів, наведена в графі 12, - при нарахуванні за ставкою у відсотках митної вартості.

1.2. Рядок прокреслюється - при нарахуванні за фіксованою ставкою.

1.3. Засвідчена підписом декларанта кількість годин роботи посадової особи митниці, яка здійснює митне оформлення, - при нарахуванні митного збору за митне оформлення товарів та інших предметів у зонах митного контролю на територіях і в приміщеннях підприємств, що зберігають такі товари та інші предмети, чи поза робочим часом, установленим для митниці.

1.4. Митна вартість товару, зазначена в графі 45, - при нарахуванні митного збору за митне оформлення партії товарів різних найменувань, за частину яких митні збори підлягають сплаті на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 07.03.98 N 285 "Про внесення доповнення до постанови Кабінету Міністрів України від 27 січня 1997 р. N 65".

2. При нарахуванні мита:

2.1. Митна вартість товару, зазначена в графі 45, - при нарахуванні за адвалерною ставкою мита.

2.2. Кількість товару, заявлена в графі 31, в одиницях виміру та обліку, - при нарахуванні за специфічною ставкою мита.

3. При нарахуванні акцизного збору:

3.1. Митна вартість товару, зазначена в графі 45, збільшена на суму мита (для товарів, що підлягають обкладенню митом), - при нарахуванні за ставкою, установленою у відсотках митної вартості.

3.2. Кількість товару, заявлена в графі 31, в одиницях виміру та обліку, - при нарахуванні за ставкою, установленою в грошовому еквіваленті до одиниці виміру товару.

3.3. Митна вартість товару, зазначена в графі 45, збільшена на суму умовно нарахованого мита, - при нарахуванні акцизного збору умовно.

4. При нарахуванні податку на додану вартість:

4.1. Митна вартість товару, зазначена в графі 45, збільшена на суму мита (для товарів, що підлягають обкладенню митом) та акцизного збору (для товарів, що підлягають обкладенню акцизним збором).

4.2. Фактурна (договірна, контрактна) вартість товару, зазначена в графі 42, збільшена на суму мита (для товарів, що підлягають обкладенню митом) та акцизного збору (для товарів, що підлягають обкладенню акцизним збором), - якщо митна вартість товару менше ніж фактурна (договірна, контрактна) вартість.

4.3. Митна вартість товару, зазначена в графі 45, або фактурна (договірна, контрактна) вартість товару, зазначена в графі 42 (якщо митна вартість товару менше ніж фактурна (договірна, контрактна) вартість), збільшена на суму умовно нарахованих мита й акцизного збору, - при нарахуванні податку умовно.

У третій колонці "Ставка" зазначаються:

1. При нарахуванні митних зборів - установлений чинним законодавством розмір ставки митного збору. При нарахуванні митного збору за перебування товарів та інших предметів під митним контролем - крім розміру ставки, також кількість днів перебування їх під митним контролем, що враховуються при нарахуванні збору.

2. При нарахуванні мита - установлений чинним законодавством розмір ставки мита.

3. При нарахуванні акцизного збору - установлений чинним законодавством розмір ставки акцизного збору.

4. При нарахуванні податку на додану вартість - установлений чинним законодавством розмір ставки податку на додану вартість.

У четвертій колонці "Сума" наводиться нарахована сума відповідного податку або збору.

У п'ятій колонці "Спосіб платежу" зазначається код способу розрахунку відповідно до Класифікатора способів розрахунку".

2. Унести зміни та доповнення до таких класифікаторів, що використовуються при заповненні граф вантажної митної декларації, затверджених наказом Держмитслужби України від 09.07.97 N 307 (у редакції наказу Держмитслужби України від 24.05.2000 N 300), зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 12.06.2000 за N 349/4570:

2.1. Класифікатор видів митних платежів і Класифікатор способів розрахунків (відповідно додаток 1 та додаток 12 до зазначеного наказу) викласти в новій редакції, що додається.

2.2. У Класифікаторі пільг в обкладенні товарів ввізним митом (додаток 7 до зазначеного наказу):

2.2.1. Код 15 Класифікатора викласти в новій редакції та доповнити Класифікатор кодами 25, 74 (додаток 1).

2.2.2. У текстовому описі кодів 45, 46 слова "устаткування та обладнання (крім підакцизних товарів)" замінити словами "устаткування (обладнання), крім підакцизних товарів".

2.3. Класифікатор пільг в обкладенні товарів акцизним збором (додаток 9 до зазначеного наказу) доповнити кодом 25 (додаток 2).

2.4. У Класифікаторі пільг в обкладенні товарів податком на додану вартість (додаток 10 до зазначеного наказу):

2.4.1. Код 15 Класифікатора викласти в новій редакції (додаток 3).

2.4.2. У текстовому описі кодів 12 - 14, 23 слова й цифри "Закон України "Про Єдиний митний тариф", стаття 19" замінити словами й цифрами "Закон України "Про податок на додану вартість", стаття 11"; слова й літери "пункт "м", "пункт "н", "пункт "о", "пункт "р" замінити відповідно словами й цифрами "пункт 11.30", "пункт 11.31", "пункт 11.33", "пункт 11.34".

2.4.3. У текстовому описі коду 18 слова й цифри "Декрет Кабінету Міністрів України "Про Єдиний митний тариф України", стаття 2" замінити словами й цифрами "Закон України "Про податок на додану вартість", стаття 5, пункт 5.8".

2.4.4. У текстовому описі кодів 45, 46 слова "устаткування та обладнання (крім підакцизних товарів)" замінити словами "устаткування (обладнання), крім підакцизних товарів".

3. Управлінню митних платежів (Шульга С. В.) та Правовому управлінню (Мельник М. В.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

4. Управлінню справами (Карпенко В. П.) забезпечити тиражування та розсилку цього наказу до регіональних митниць, митниць після його реєстрації в Міністерстві юстиції України.

5. Начальникам регіональних митниць, митниць довести цей наказ до відома суб'єктів підприємницької діяльності та підприємств, що здійснюють декларування на підставі договору, які працюють у зонах діяльності митних органів.

6. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Голови Служби Шейка О. П.

 

Голова Служби  

М. Каленський 

 

Класифікатор
видів податків та зборів

Код виду 

Вид податку або збору 

Підстава для стягнення податків та зборів 

1 

2 

3 

Митні збори 

001 

Митний збір за перебування товарів та інших предметів під митним контролем 

Постанова Кабінету Міністрів України від 27.01.97 N 65 "Про ставки митних зборів" 

003 

Митний збір за митне оформлення товарів та інших предметів у зонах митного контролю на територіях і в приміщеннях підприємств, що зберігають такі товари та інші предмети, чи поза робочим часом, установленим для митниці 

010 

Митний збір за митне оформлення товарів та інших предметів 

012 

Митний збір за митне оформлення товарів відповідно до режиму тимчасового ввезення (вивезення) 

015 

Митний збір за митне оформлення товарів відповідно до режиму митного складу 

065 

Додатковий митний збір за митне оформлення нафтопродуктів, що імпортуються на митну територію України й підлягають обкладенню акцизним збором  

Постанова Кабінету Міністрів України від 18.09.98 N 1460 "Про внесення доповнення до постанови Кабінету Міністрів України від 27.01.97 N 65" 

Мито 

Увізне мито 

Закон України "Про Єдиний митний тариф" 

020 

Мито на товари, що ввозяться на територію України суб'єктами підприємницької діяльності  

021  

Мито на нафтопродукти, які підлягають обкладенню акцизним збором, транспортні засоби, які підлягають обкладенню акцизним збором, та шини до них, які раніше згідно із Законом України "Про ставки акцизного збору і ввізного мита на деякі транспортні засоби та шини до них" обкладалися акцизним збором, що ввозяться на територію України суб'єктами підприємницької діяльності 

Антидемпінгове мито 

Те саме 

023 

Антидемпінгове мито на товари, що ввозяться на територію України суб'єктами підприємницької діяльності  

043 

Антидемпінгове мито на товари, що вивозяться з території України суб'єктами підприємницької діяльності  

  

Спеціальне мито 

024 

Спеціальне мито на товари, що ввозяться на територію України суб'єктами підприємницької діяльності  

  

Вивізне мито 

040 

Мито на товари, що вивозяться з території України суб'єктами підприємницької діяльності  

Акцизний збір 

Декрет Кабінету Міністрів України "Про акцизний збір" 

Акцизний збір з товарів, увезених на територію України суб'єктами підприємницької діяльності 

080  

Спирт 

081 

Лікеро-горілчана продукція 

082 

Виноробна продукція 

083 

Пиво 

084 

Тютюн та тютюнові вироби 

085 

Транспортні засоби (крім мотоциклів і велосипедів) 

086 

Мотоцикли й велосипеди 

087 

Ювелірні вироби 

088 

Бензин моторний  

089 

Інші нафтопродукти 

027 

Інші підакцизні товари  

Податок на додану вартість 

Закон України "Про податок на додану вартість" 

028 

Податок на додану вартість з товарів, увезених на територію України суб'єктами підприємницької діяльності  

Єдиний збір, що справляється в пунктах пропуску через державний кордон України 

Закон України "Про єдиний збір, який справляється у пунктах пропуску через державний кордон України" 

070 

Єдиний збір, який справляється у пунктах пропуску через державний кордон України
(код застосовується виключно при заповненні граф B, C вантажної митної декларації відповідно до митного режиму транзиту)  

 

Начальник
Управління митних платежів
 

 
С. Шульга
 

 

Класифікатор способів розрахунку

Код способу розрахунку 

Назва способу розрахунку 

01 

Безготівковий розрахунок через банківські установи  

02 

Унесення готівки до каси митниці  

03 

Подання векселя при здійсненні операцій з давальницькою сировиною  

04 

Подання гарантійного листа банку  

05 

Подання страхового поліса  

06 

Умовне нарахування платежу  

07 

Умовне нарахування платежу при транзиті 

08 

Подання податкового векселя  

09 

Резервний 

10 

Резервний 

11 

Подання векселя при митному оформленні майна, увезеного як внесок до статутного фонду підприємства з іноземними інвестиціями  

12 

Подання векселя при митному оформленні майна, увезеного на підставі договору (контракту) з іноземним інвестором про спільну інвестиційну діяльність  

13 

(Код 13 зазначається в разі звільнення від унесення платежів на підставі судових рішень) 

14 

Подання векселя при митному оформленні товарів, що ввозяться в Україну в межах виробничої кооперації 

15 

Сплата на бюджетні рахунки Державного казначейства України 

16 

(Код 16 зазначається при митному оформленні товару, на який установлено нульові ставки ввізного мита або акцизного збору) 

 

Начальник
Управління митних платежів
 

 
С. Шульга
 

 

Зміна та доповнення
до Класифікатора пільг в обкладенні товарів ввізним митом

 КОД ПІЛЬГИ 

ПІДСТАВА ДЛЯ НАДАННЯ ПІЛЬГИ 

НАЗВА ТОВАРУ 

1 

2 

3 

15 

Декрет Кабінету Міністрів України "Про Єдиний митний тариф України", стаття 2  

Тимчасово, до 01.01.2008, товари (у тому числі машинокомплекти), що ввозяться на митну територію України відповідно до Закону України "Про стимулювання виробництва автомобілів в Україні" і використовуються для будівництва та виробничої діяльності підприємств з виробництва автомобілів, автобусів і комплектуючих виробів до них 

25 

Закон України "Про Єдиний митний тариф", стаття 19, пункт "т" 

Техніка, устаткування, майно й матеріали, що ввозяться на митну територію України розвідувальними органами України та призначені для власного використання цими органами 

74 

Угода між Урядом України та Урядом Російської Федерації про виробничу і науково-технічну кооперацію підприємств оборонної галузі промисловості від 18.11.93, стаття 5 

Матеріали, напівфабрикати, комплектуючі вироби та інші матеріальні ресурси, потрібні для виробництва озброєння й військової техніки в рамках коопераційних зв'язків, що ввозяться в Україну на виконання Угоди між Урядом України та Урядом Російської Федерації про виробничу і науково-технічну кооперацію підприємств оборонної галузі промисловості 

 

Начальник
Управління митних платежів
 

 
С. Шульга
 

 

Доповнення
до Класифікатора пільг в обкладенні товарів акцизним збором

КОД ПІЛЬГИ 

ПІДСТАВА ДЛЯ НАДАННЯ ПІЛЬГИ 

НАЗВА ТОВАРУ 

1 

2 

3 

25 

Декрет Кабінету Міністрів України "Про акцизний збір", стаття 5 

Техніка, устаткування, майно й матеріали (у тому числі засоби озброєння, спеціальні технічні та інші засоби, вогнепальна зброя й боєприпаси до неї), що ввозяться на митну територію України для власного використання розвідувальними органами України та оплата вартості яких здійснюється зазначеними органами 

 

Начальник
Управління митних платежів
 

 
С. Шульга
 

 

Зміна до Класифікатора пільг в обкладенні товарів податком на додану вартість

 КОД ПІЛЬГИ 

ПІДСТАВА ДЛЯ НАДАННЯ ПІЛЬГИ 

НАЗВА ТОВАРУ 

1 

2 

3 

15 

Закон України "Про податок на додану вартість", стаття 11, пункт 11.18  

Тимчасово, до 01.01.2008, товари (у тому числі машинокомплекти), що ввозяться на митну територію України відповідно до Закону України "Про стимулювання виробництва автомобілів в Україні" і використовуються для будівництва та виробничої діяльності підприємств з виробництва автомобілів, автобусів і комплектуючих виробів до них 

 

Начальник
Управління митних платежів
 

 
С. Шульга
 

Опрос