Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Изменений к Инструкции N 1 по организации эмиссионно-кассовой работы в учреждениях банков Украины

Национальный банк
Постановление от 22.03.2002 № 121
Утратил силу

Про затвердження Змін до Інструкції N 1 з організації емісійно-касової роботи в установах банків України

Постанова Правління Національного банку України
від 22 березня 2002 року N 121

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
9 квітня 2002 р. за N 352/6640

Постанова втратила чинність
(згідно з постановою Правління Національного банку України
 від 14 червня 2005 року N 211)

Відповідно до статті 7 Закону України "Про Національний банк України" та статті 64 Закону України "Про банки і банківську діяльність" Правління Національного банку України ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Затвердити Зміни до Інструкції N 1 з організації емісійно-касової роботи в установах банків України, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 07.07.94 N 129 (зі змінами), що додаються.

2. Департаменту валютного регулювання (С. О. Яременко) після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України довести зміст цієї постанови до відома територіальних управлінь Національного банку України та банків для використання в роботі.

3. Постанова набирає чинності через 10 днів після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.

4. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на першого заступника Голови А. В. Шаповалова та директора Департаменту валютного регулювання С. О. Яременка.

 

Голова 

В. С. Стельмах 

 

Зміни до Інструкції N 1 з організації емісійно-касової роботи в установах банків України

1. Абзац п'ятий пункту 81 розділу 5 глави II викласти в такій редакції:

"перевірити наявність даних про пред'явлення паспорта або іншого документа, який засвідчує особу одержувача грошей. Наявність цих даних не вимагається в разі реалізації ювілейних, пам'ятних та інвестиційних монет й іншої нумізматичної продукції, а також під час здійснення валютно-обмінних операцій та операцій з купівлі/продажу банківських металів фізичними особами - резидентами на суму до 10000 євро за офіційним курсом гривні до іноземних валют".

2. Додатки 79 та 80 виключити. У додатку 4 слова та цифри "до пункту 8" замінити словами та цифрами "до пунктів 8, 312".

3. Пункт 312 розділу 1 глави VII викласти в такій редакції:

"312. Працівники операційних кас приймають і видають цінності на підставі приходних та видаткових касових документів, що належним чином оформлені операційними працівниками. До цих документів належать приходні касові ордери (додаток 4) та видаткові касові ордери (додаток 29). У касових документах обов'язково зазначається загальна сума з урахуванням комісійних за кожним найменуванням цінностей.

Під час оформлення приходних та видаткових ордерів на купівлю та продаж іноземної валюти у фізичної особи в реквізиті "Сума загальна" зазначаються сума в іноземній валюті та її гривневий еквівалент цифрами і код відповідно до Класифікатора іноземних валют, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 04.02.98 N 34 (далі - Класифікатор), у реквізиті "Сума словами" зазначаються сума в іноземній валюті та її гривневий еквівалент словами і код відповідно до Класифікатора.

Під час купівлі/продажу банківського металу відповідно зазначаються вага металу в тройських унціях і грамах, його код згідно з Державним класифікатором ДК 006-96 "Класифікатор валют", затвердженим наказом Державного комітету України по стандартизації, метрології та сертифікації від 18.04.96 N 160, та гривневий еквівалент.

Якщо клієнт здійснює операції з купівлі або продажу іноземної валюти, а також банківських металів на суму, що перевищує еквівалент 10000 євро за офіційним курсом гривні до іноземних валют, то в приходних та видаткових касових ордерах обов'язково мають зазначатися прізвище, ім'я, по батькові (для нерезидентів - за їх наявності) клієнта, дані паспорта або документа, що його замінює, дата народження, адреса та підпис особи, яка вносить або одержує іноземну валюту та/або банківські метали".

 

Директор Департаменту
валютного регулювання
 

 
С. О. Яременко
 

Опрос