Идет загрузка документа (60 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О Порядке оформления и выдачи лицензий на право импорта, экспорта спирта этилового, коньячного и плодового, спирта этилового ректифицированного виноградного, спирта этилового ректифицированного плодового, алкогольных напитков и табачных изделий

Министерство экономики и по вопросам европейской интеграции Украины
Порядок, Приказ от 14.02.2002 № 42
Утратил силу

Про Порядок оформлення та видачі ліцензій на право імпорту, експорту спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів

(заголовок у редакції наказу Міністерства економічного
 розвитку і торгівлі України від 07.11.2011 р. N 204)

Наказ Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України
від 14 лютого 2002 року N 42

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
25 лютого 2002 р. за N 183/6471

Із змінами і доповненнями, внесеними
 
наказами Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України
 від 29 листопада 2002 року N 359
,
 від 12 серпня 2003 року N 215
,
 наказом Міністерства економіки України
від 28 квітня 2007 року N 114
,
 
наказами Міністерства економічного розвитку і торгівлі України
від 7 листопада 2011 року N 204
,
 від 6 червня 2014 року N 668
,
 від 26 травня 2015 року N 538
,
 від 3 липня 2015 року N 713

Наказ втратив чинність
(згідно з наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України
 від 17 липня 2019 року N 1219)

(У тексті наказу та Порядку слова "управління нетарифного регулювання та контрактного обліку", "департамент торговельних обмежень та контролю за зовнішньоекономічною діяльністю" в усіх відмінках замінено відповідно словами "відділ нетарифного регулювання", "департамент зовнішньоекономічної політики" у відповідному відмінку згідно з наказом Міністерства економіки України від 28 квітня 2007 року N 114)

Відповідно до Законів України "Про зовнішньоекономічну діяльність", "Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами" (із змінами та доповненнями), Указів Президента України від 23 жовтня 2000 року N 1159 "Про Міністерство економіки України", від 21 серпня 2001 року N 724 "Про перейменування Міністерства економіки України", постанов Кабінету Міністрів України від 13 травня 1996 р. N 493 "Про Тимчасовий порядок видачі ліцензій на право імпорту, експорту спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (із змінами та доповненнями), від 7 серпня 2001 р. N 940 "Про заходи щодо посилення державного контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та справляння акцизного збору" НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Порядок оформлення та видачі ліцензій на право імпорту, експорту спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, що додається.

(пункт 1 у редакції наказу Міністерства економічного
 розвитку і торгівлі України від 07.11.2011 р. N 204)

2. Покласти функції з оформлення і видачі ліцензій на право імпорту, експорту спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів на відділ нетарифного регулювання департаменту регулювання зовнішньоекономічної діяльності.

(пункт 2 із змінами, внесеними згідно з наказами Міністерства
 економічного розвитку і торгівлі України від 07.11.2011 р. N 204
,
 від 26.05.2015 р. N 538)

3. Відділу нетарифного регулювання департаменту зовнішньоекономічної політики разом з управлінням правового забезпечення зовнішньоекономічної діяльності юридичного департаменту забезпечити реєстрацію цього наказу в Мін'юсті України в установлений законодавством термін.

4. Визнати таким, що втратив чинність, наказ МЗЕЗторгу України від 17.06.96 N 342 (із змінами і доповненнями), зареєстрований у Мін'юсті України 20.06.96 за N 319/1344.

5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Державного секретаря Стеценка В. О.

 

Міністр економіки
та з питань європейської
інтеграції України

 
 
О. Шлапак 

ПОГОДЖЕНО: 

 

Голова Державного
комітету з питань регуляторної
політики та підприємництва

 
 
О. Кужель 

 

ПОРЯДОК
оформлення та видачі ліцензій на право імпорту, експорту спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів

(У тексті Порядку слова "Міністерство економіки та з питань європейської інтеграції України", "Міністр економіки та з питань європейської інтеграції України", "управління контролю за зовнішньоекономічною діяльністю", "управління документального забезпечення" в усіх відмінках замінено відповідно словами "Міністерство економіки України", "Міністр економіки України", "відділ контролю за зовнішньоекономічною діяльністю", "департамент документального забезпечення" у відповідному відмінку згідно з наказом Міністерства економіки України від 28 квітня 2007 року N 114)

(У тексті Порядку слова "Міністерство економіки України", "Департамент з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів Державної податкової адміністрації України", "відділ контролю за зовнішньоекономічною діяльністю", "департамент зовнішньоекономічної політики", "управління" в усіх відмінках замінено відповідно словами "Міністерство економічного розвитку і торгівлі України", "Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової служби України", "відділ контролю у сфері зовнішньоекономічної діяльності", "департамент зовнішньоекономічної діяльності", "структурний підрозділ" у відповідних відмінках згідно з наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 7 листопада 2011 року N 204)

(У тексті Порядку слова "Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової служби України" у всіх відмінках замінено словами "Державна фіскальна служба України" у відповідних відмінках згідно з наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 26 травня 2015 року N 538)

Цей Порядок визначає механізм розгляду та видачі ліцензій на право імпорту, експорту спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів у Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України.

1. Загальні положення

1.1. Ліцензії на право імпорту, експорту алкогольних напоїв та тютюнових виробів видаються суб'єктам підприємницької діяльності, зареєстрованим в установленому порядку, незалежно від форми власності.

1.2. Ліцензії на право імпорту, експорту спирту етилового і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового видаються лише державним підприємствам або організаціям, спеціально уповноваженим на це Кабінетом Міністрів України; ліцензії на право імпорту, експорту спирту коньячного видаються лише спеціалізованим коньячним підприємствам, перелік яких затверджено Кабінетом Міністрів України.

1.3. Ліцензії на право імпорту, експорту спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів видаються Міністерством економічного розвитку і торгівлі України.

(пункт 1.3 із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства
 економічного розвитку і торгівлі України від 03.07.2015 р. N 713)

1.4. Ліцензія на право імпорту, експорту спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, імпорту, експорту алкогольних напоїв, імпорту, експорту тютюнових виробів видається окремо на кожний вид зовнішньоекономічної діяльності.

1.5. Пункт 1.5 виключено

(згідно з наказом Міністерства
 економіки України від 28.04.2007 р. N 114)

2. Порядок видачі ліцензії

2.1. Для одержання ліцензії подаються такі документи:

заява про одержання ліцензії на право імпорту, експорту спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів за формою згідно з додатком 1;

копія платіжного доручення (з оригінальною відміткою банку про сплату) про перерахування до місцевого бюджету річної плати за ліцензію.

(пункт 2.1 у редакції наказу Міністерства економічного
 розвитку і торгівлі України від 06.06.2014 р. N 668)

2.2. Суб'єкти підприємницької діяльності України відповідають за достовірність документів, поданих до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

2.3. Заява про одержання ліцензії та документи для оформлення ліцензій (далі - документи) подаються Міністерству економічного розвитку і торгівлі України уповноваженою особою заявника або надсилаються рекомендованим листом.

Заява про одержання ліцензії та додані до неї документи приймаються особисто фахівцями відділу нетарифного регулювання у спеціально визначеному приміщенні в установлений час згідно з описом документів, що додаються до заяви про одержання ліцензії згідно із зразком (додаток 2), копія якого видається заявнику з відміткою про дату прийняття заяви та документів і підписом особи, яка їх прийняла.

2.4. Під час прийняття документів здійснюється їх перевірка на комплектність та первинна реєстрація. На документах ставиться відбиток спеціальної номерної печатки "Для реєстрації" із зазначенням дати приймання документів та вхідного номера і вноситься відповідний запис у журнал реєстрації.

Заява про одержання ліцензії передається для загальної реєстрації в департамент розвитку інформаційно-комунікаційних технологій, документообігу та електронних сервісів Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

(абзац другий пункту 2.4 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 26.05.2015 р. N 538)

2.5. Розгляд документів для видачі ліцензій здійснюється відділом нетарифного регулювання за участю відділу контролю у сфері зовнішньоекономічної діяльності департаменту регулювання зовнішньоекономічної діяльностіЗазначеними структурними підрозділами згідно з цим Порядком та в межах своєї компетенції здійснюється розгляд документів з таких питань:

(абзац перший пункту 2.5 із змінами, внесеними згідно з
 наказом Міністерства економіки України від 28.04.2007 р. N 114
,
 наказом Міністерства економічного
 розвитку і торгівлі України від 26.05.2015 р. N 538)

відділом нетарифного регулювання супроводжується проходження документів, узагальнюються висновки відповідних управлінь та проводиться оформлення та видача ліцензій або готується мотивована відмова у видачі ліцензії;

абзац третій пункту 2.5 виключено 

(згідно з наказом Міністерства
 економіки України від 28.04.2007 р. N 114,
 у зв'язку з цим абзац четвертий вважати абзацом третім)

відділ контролю у сфері зовнішньоекономічної діяльності розглядаються документи про плату за ліцензію.

2.6. Термін розгляду документів у кожному структурному підрозділі не повинен перевищувати одного робочого дня.

2.7. Пункт 2.7 виключено

(згідно з наказом Міністерства економічного
 розвитку і торгівлі України від 03.07.2015 р. N 713
,
 у зв'язку з цим пункти 2.8 - 2.14
 вважати відповідно пунктами 2.7 - 2.13
)

2.7. Рішення про видачу або відмову у видачі ліцензії приймається Міністерством економічного розвитку і торгівлі України не пізніше 10 календарних днів з дня одержання зазначених у цьому порядку документів.

2.8. Пункт 2.8 виключено

(згідно з наказом Міністерства економічного
 розвитку і торгівлі України від 03.07.2015 р. N 713
,
 у зв'язку з цим пункти 2.9 - 2.13
 вважати відповідно пунктами 2.8 - 2.12
)

2.8. Ліцензії підписуються першим заступником Міністра, заступником Міністра та заступником Міністра - керівником апарату, заступником Міністра - Торговим представником України згідно з розподілом обов'язків.

(пункт 2.8 в редакції наказу Міністерства економіки та з
 питань європейської інтеграції України від 12.08.2003 р. N 215
,
 із змінами, внесеними згідно з
наказами Міністерства
 економічного розвитку і торгівлі України від 07.11.2011 р. N 204
,
 від 03.07.2015 р. N 713)

2.9. Видача ліцензії здійснюється за наявності належним чином оформленого доручення на її одержання та документа, що засвідчує особу.

2.10. Рішення про відмову у видачі ліцензії може бути прийняте в разі:

невідповідності поданих документів чинному законодавству України;

порушення заявником законодавства України у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

абзац четвертий пункту 2.10 виключено

(згідно з наказом Міністерства економічного
 розвитку і торгівлі України від 03.07.2015 р. N 713)

2.11. Рішення про відмову у видачі ліцензії має бути оформлене письмово на підставі висновків управлінь Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, якими здійснювався розгляд документів для видачі ліцензій.

(абзац перший пункту 2.11 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 03.07.2015 р. N 713)

У разі відмови у видачі ліцензії термін розгляду документів переривається до внесення заявником доопрацьованих документів або відповідних обґрунтувань.

Приймання доопрацьованих документів здійснюється відповідно до пункту 2.4 цього Порядку.

2.12. Заявник має право оскаржити відмову у видачі ліцензії в порядку, визначеному чинним законодавством України.

3. Положення про дію ліцензії

3.1. Ліцензії видаються терміном на 5 років, а плата за ліцензії справляється щорічно і зараховується до Державного бюджету України згідно з чинним законодавством.

3.2. Відмітка про внесення плати за ліцензію за наступний рік проставляється на зворотному боці оригіналу ліцензії.

Відмітка про внесення чергового платежу проставляється на підставі таких документів:

листа-звернення;

копії платіжного доручення (з оригінальною відміткою банку про сплату) про перерахування до місцевого бюджету річної плати за ліцензію.

(абзац четвертий пункту 3.2 у редакції наказу Міністерства
 економічного розвитку і торгівлі України від 03.07.2015 р. N 713)

абзац п'ятий пункту 3.2 виключено

(згідно з наказом Міністерства економічного
 розвитку і торгівлі України від 03.07.2015 р. N 713
,
 у зв'язку з цим абзац шостий вважати абзацом п'ятим
)

У разі несвоєчасної сплати чергового платежу дія ліцензії призупиняється.

3.3. Дія ліцензії вважається призупиненою з моменту одержання суб'єктом підприємницької діяльності відповідного письмового розпорядження, надісланого рекомендованим листом.

Дія ліцензії поновлюється з моменту зарахування відповідного чергового платежу за ліцензію до бюджету.

3.4. Ліцензія анулюється на підставі:

заяви суб'єкта підприємницької діяльності;

рішення про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності;

несплати чергового платежу за ліцензію протягом 30 календарних днів від моменту призупинення дії ліцензії;

рішення суду про встановлення факту незаконного використання суб'єктом підприємницької діяльності марок акцизного збору (стосовно імпортерів);

рішення суду про встановлення факту торгівлі суб'єктом підприємницької діяльності алкогольними напоями або тютюновими виробами без марок акцизного збору України;

рішення суду про встановлення факту переміщення суб'єктом підприємницької діяльності алкогольних напоїв або тютюнових виробів поза митним контролем.

3.5. Ліцензія анулюється та вважається недійсною з моменту одержання суб'єктом підприємницької діяльності письмового розпорядження про її анулювання (у формі листа).

(пункт 3.5 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства економіки України від 28.04.2007 р. N 114)

3.6. Розпорядження про призупинення дії або анулювання ліцензії підписуються посадовими особами, які мають право підпису ліцензій.

3.7. У разі зміни відомостей, зазначених у виданій суб'єкту підприємницької діяльності ліцензії (за винятком змін, пов'язаних з реорганізацією суб'єкта підприємницької діяльності), Міністерство економічного розвитку і торгівлі України на підставі заяви суб'єкта підприємницької діяльності протягом трьох робочих днів видає суб'єкту підприємницької діяльності ліцензію, оформлену на новому бланку з урахуванням змін.

3.8. У разі втрати або пошкодження ліцензії Міністерство економічного розвитку і торгівлі України на підставі заяви суб'єкта підприємницької діяльності протягом трьох робочих днів видає суб'єкту підприємницької діяльності дублікат ліцензії. Строк дії дубліката ліцензії не може перевищувати строку дії, зазначеного у втраченій або пошкодженій ліцензії.

За видачу дубліката ліцензії справляється плата в розмірі 780 гривень, яка зараховується до бюджету згідно з чинним законодавством.

(абзац другий пункту 3.8 із змінами, внесеними згідно з
 наказом Міністерства економіки України від 28.04.2007 р. N 114)

3.9. Суб'єкти підприємницької діяльності, які одержали передбачені цим Порядком ліцензії на право імпорту алкогольних напоїв, тютюнових виробів та спирту, подають Міністерству економічного розвитку і торгівлі України звіт про обсяги імпорту продукції в установленому законодавством порядку.

(Порядок доповнено пунктом 3.9 згідно з наказом
 Міністерства економіки України від 28.04.2007 р. N 114)

 

Заступник керівника департаменту -
 начальник управління нетарифного
регулювання та контрактного обліку

 
 
В. Богданов
 

 

ЗАЯВА
про одержання ліцензій на право імпорту, експорту спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів

Заявник _________________________________________________________
                                                                        (назва юридичної особи)
________________________________________________________________
                                                   (прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи -
________________________________________________________________
                                                      суб'єкта підприємницької діяльності)
________________________________________________________________
                                                         (місцезнаходження, телефон, факс,
________________________________________________________________
                                                         місце проживання фізичної особи)
________________________________________________________________
                                      (місце реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності) 

Код за ЄДРПОУ (для юридичних осіб), або реєстраційний номер облікової
картки платника податків (для фізичних осіб - підприємців), або серія та
номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання
відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки
платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган
і мають відмітку у паспорті) ___________
______________________________

Поточний рахунок у національній валюті N ___________________________

Поточний валютний рахунок N _____________________________________
в установах банку ______________________________ МФО _____________
в особі __________________________________________________________
                    (прізвище, ім'я, по батькові керівника юридичної особи, серія, номер паспорта,
_________________________________________________________________
                                              коли і ким виданий для фізичної особи -
_________________________________________________________________
                                                 суб'єкта підприємницької діяльності) 
просить видати ліцензію на право імпорту, експорту спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів (потрібне підкреслити) за кодами згідно з
УКТ ЗЕД
________________________________________________________________.

З умовами і вимогами щодо видачі ліцензій, а також із нормативно-правовими актами, які регулюють підприємницьку діяльність у сфері, щодо якої подається заява, ознайомлений.

До заяви додані такі документи:
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________

________________________________________________
(посада, підпис, прізвище, ім'я, по батькові особи, що подає заяву)

тел. _____________

                                            М. П. (за наявності) 

 

_________________________________________________________
(керівник підприємства                      підпис                     прізвище, ім'я, по батькові)

 

Заступник керівника департаменту -
начальник управління нетарифного
регулювання та контрактного обліку 

 
 
В. Богданов
 

(додаток 1 із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства
 економічного розвитку і торгівлі України від 03.07.2015 р. N 713)

 

МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

ДЕПАРТАМЕНТ РЕГУЛЮВАННЯ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
 

ОПИС
документів, що додаються до заяви про одержання ліцензії

на _____________________________________________________________
                                                                            (вид діяльності)
від _____________________________________________________________
                                                           (назва суб'єкта господарювання) 

Дата і номер реєстрації заяви "___" ____________ 200_ р. N _____

 

Прийняв

_____________
(цифрами)

документів 

______________________
(підпис відповідальної особи) 

______________________
(розшифрування підпису) 

Дата "___" ____________ 200_ р.

 

 

Заступник керівника департаменту -
начальник управління нетарифного
регулювання та контрактного обліку 

 
 
В. Богданов
 

(додаток 2 із змінами, внесеними згідно з наказами Міністерства
 економічного розвитку і торгівлі України від 07.11.2011 р. N 204
,
 від 06.06.2014 р. N 668
,
 від 26.05.2015 р. N 538)

Опрос