Идет загрузка документа (20 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Порядка таможенного контроля и таможенного оформления временного ввоза/вывоза воздушных судов, осуществляющих международные перевозки

Государственная таможенная служба
Порядок, Приказ от 04.02.2002 № 64
Утратил силу

Про затвердження Порядку митного контролю та митного оформлення тимчасового ввезення/вивезення повітряних суден, що здійснюють міжнародні перевезення

Наказ Державної митної служби України
від 4 лютого 2002 року N 64

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
19 лютого 2002 р. за N 159/6447

Наказ втратив чинність
(згідно з наказом Державної митної служби України
 від 8 серпня 2007 року N 672)

На виконання вимог Митного кодексу України з метою застосування єдиного порядку митного контролю та митного оформлення тимчасового ввезення/вивезення повітряних суден, що здійснюють міжнародні перевезення пасажирів та зовнішньоторговельних вантажів, і підвищення відповідальності українських перевізників при переміщенні повітряних суден через митний кордон України НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Порядок митного контролю та митного оформлення тимчасового ввезення/вивезення повітряних суден, що здійснюють міжнародні перевезення (далі - Порядок), що додається.

2. Управлінню організації митного контролю (Терещенко С. С.) та Правовому управлінню (Мельник М. В.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3. Інформаційно-аналітичному митному управлінню (Копосов С. А.) протягом двох тижнів з моменту реєстрації наказу в Міністерстві юстиції України внести зміни до відповідного програмного забезпечення.

4. Управлінню аналізу, прогнозування та зв'язків з громадськістю (Козик Л. Г.) забезпечити висвітлення наказу в засобах масової інформації після його державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.

5. Управлінню справами (Карпенко В. П.) забезпечити тиражування та розсилку цього наказу регіональним митницям, митницям після його державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.

6. Начальникам регіональних митниць, митниць довести наказ до відома суб'єктів ЗЕД, у тому числі шляхом висвітлення його в місцевих засобах масової інформації та на наочних інформаційних стендах у місцях розташування відповідних підрозділів митниць.

7. Цей наказ набирає чинності через 10 днів після державної реєстрації його в Міністерстві юстиції України.

8. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Голови Служби Пашка П. В.

 

Голова Служби 

М. М. Каленський 

 

ПОРЯДОК
митного контролю та митного оформлення тимчасового ввезення/вивезення повітряних суден, що здійснюють міжнародні перевезення

1. Загальні положення

1.1. Цей Порядок регламентує умови переміщення суб'єктами підприємницької діяльності (далі - суб'єкти) через митний кордон України повітряних суден порожніх, з пасажирами та/або з товарами та іншими предметами.

1.2. Дія цього Порядку поширюється на повітряні судна, що здійснюють міжнародні перевезення пасажирів і зовнішньоторговельних вантажів або переміщуються для здійснення таких перевезень.

1.3. Повітряні судна, що переміщуються через митний кордон та здійснюють міжнародні перевезення пасажирів і зовнішньоторговельних вантажів, підлягають митному контролю та митному оформленню.

1.4. У цьому Порядку під повітряним судном (далі - ПС) розуміється будь-який пілотований державний (що використовується на військовій, міліцейській (поліцейській), митній, прикордонній службі тощо) або цивільний літальний апарат, що самостійно прибуває на митну територію України або вибуває за її межі.

2. Порядок митного контролю та митного оформлення повітряних суден, що переміщуються через митний кордон України й належать резидентам

2.1. ПС, які переміщуються через митний кордон України на підставі договорів купівлі-продажу, міни, лізингу або інших зовнішньоекономічних договорів (контрактів), оформлюються у відповідний митний режим шляхом подання митному органу вантажної митної декларації (далі - ВМД), заповненої згідно з Порядком заповнення граф вантажної митної декларації відповідно до митних режимів експорту, імпорту, транзиту, тимчасового ввезення (вивезення), митного складу, магазину безмитної торгівлі, затвердженого наказом Держмитслужби України від 30.06.98 N 380 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22.07.98 за N 469/2909 (зі змінами й доповненнями).

2.2. Для багаторазового переміщення через митний кордон України ПС суб'єкт (власник або вповноважена ним особа), що використовує це ПС, подає митному органу за місцем державної реєстрації цього суб'єкта або іншому митному органу на підставі листа-узгодження вантажну митну декларацію на тимчасове вивезення ПС (далі - ВМД ПС), заповнену на бланках уніфікованого адміністративного документа форми МД-2 відповідно до Положення про вантажну митну декларацію, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09.06.97 N 574, та Порядку заповнення вантажної митної декларації на повітряне судно (додається). При цьому ВМД ПС оформлюється на термін, що не може перевищувати 11 місяців з моменту її оформлення.

У разі використання для здійснення міжнародних перевезень ПС, оформленого відповідно до митного режиму тимчасового ввезення згідно з чинним законодавством України, ВМД ПС подається суб'єктом, що зазначений у ВМД на тимчасове ввезення й надав відповідне зобов'язання митному органу. При цьому ВМД ПС оформлюється на термін, що не може перевищувати терміну зворотного вивезення, а також 11 місяців з моменту її оформлення.

2.3. ВМД ПС оформлюються на кожне ПС окремо. За митне оформлення ПС сплачуються митні збори відповідно до чинного законодавства України.

Митний орган у термін, що не перевищує доби з моменту оформлення ВМД ПС, використовуючи електронний зв'язок, передає до центральної бази даних Держмитслужби України (далі - ЦБД) інформацію про оформлення ВМД ПС і ставить її на контроль за зворотним ввезенням.

2.4. Для митного оформлення ВМД ПС суб'єкт пред'являє митному органу ПС разом зі свідоцтвом про реєстрацію ПС, його засвідченою копією, листом-зобов'язанням про повернення ПС в Україну в установлений термін та обґрунтованою заявою про необхідність оформлення ВМД ПС.

2.5. Кожне переміщення ПС через митний кордон України здійснюється за умови подання в пункті пропуску через митний кордон України для повітряного сполучення оформленого четвертого примірника ВМД ПС. При цьому посадовою особою митного органу в пункті пропуску під час переміщення ПС жодні відмітки на цьому примірнику ВМД ПС не проставляються. Цей примірник ВМД ПС, поданий уповноваженою особою суб'єкта з метою переміщення ПС через митний кордон України, залишається на борту ПС.

Відомості про номер та дату оформлення ВМД ПС при переміщенні ПС через митний кордон України посадова особа митного органу вносить до генеральної декларації.

При переміщенні ПС через митний кордон України посадова особа митного органу здійснює реєстрацію ПС при прибутті та вибутті в журналах реєстрації прибуття/вибуття ПС, форми яких установлюються митницею.

2.6. У разі зношення четвертого примірника ВМД ПС або його втрати дозволяється подання в пункті пропуску копії п'ятого примірника ВМД ПС з відміткою митного органу оформлення ВМД ПС на п'ятому примірнику ВМД ПС про втрату четвертого примірника, яка робиться на підставі заяви суб'єкта.

У разі втрати або зношення копії п'ятого примірника ВМД ПС суб'єкт повинен пред'явити ПС митному органу за місцем державної реєстрації цього суб'єкта та подати нову ВМД ПС, якщо суб'єкт і далі бажає здійснювати міжнародні перевезення цим ПС, або пред'явити ПС митному органу за місцем державної реєстрації цього суб'єкта та подати ВМД, заповнену згідно з пунктом 5.2 Порядку заповнення граф вантажної митної декларації відповідно до митних режимів експорту, імпорту, транзиту, тимчасового ввезення (вивезення), митного складу, магазину безмитної торгівлі, затвердженого наказом Держмитслужби України від 30.06.98 N 380 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22.07.98 за N 469/2909 (зі змінами й доповненнями), зі сплатою митних зборів згідно з чинним законодавством України, якщо суб'єкт не бажає далі здійснювати міжнародні перевезення вантажів цим ПС.

2.7. До закінчення терміну, на який оформлено ВМД ПС, суб'єкт, що переміщує ПС, з метою оформлення наступної ВМД ПС має:

1) пред'явити митному органу оформлення ВМД ПС повітряне судно;

2) подати четвертий примірник (завірену копію п'ятого примірника) ВМД ПС, зазначеної в пункті 2.2 цього Порядку, який залишається в справах митного органу оформлення ВМД ПС.

Оформлення нової ВМД ПС на наступний термін здійснюється за умови сплати митних зборів відповідно до чинного законодавства України. Оформлена нова ВМД ПС є підставою для зняття з контролю попередньої ВМД ПС.

2.8. У разі потреби внесення змін у відомості про ПС оформлюється нова ВМД ПС, до графи 40 якої вносяться відомості про попередню ВМД ПС. При цьому четвертий примірник попередньої ВМД ПС (завірена копія п'ятого примірника ВМД ПС) здається суб'єктом до митного органу за місцем державної реєстрації цього суб'єкта (митного оформлення), після чого протягом доби митний орган знімає з контролю цю ВМД ПС у ЦБД.

2.9. Якщо суб'єкт, що оформив ВМД ПС відповідно до пункту 2.2 цього Порядку, не бажає здійснювати міжнародні перевезення вантажів, то він до закінчення дванадцятимісячного терміну з дня оформлення ВМД ПС повинен пред'явити ПС митному органу за місцем державної реєстрації цього суб'єкта та подати вантажну митну декларацію, заповнену згідно з пунктом 5.2 Порядку, заповнення граф вантажної митної декларації відповідно до митних режимів експорту, імпорту, транзиту, тимчасового ввезення (вивезення), митного складу, магазину безмитної торгівлі, затвердженого наказом Держмитслужби України від 30.06.98 N 380 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22.07.98 за N 469/2909 (зі змінами й доповненнями), і сплатити митні збори згідно з чинним законодавством України.

2.10. Якщо внаслідок дії надзвичайних обставин або невідворотних подій ПС, яким здійснювалося міжнародне перевезення, неможливо пред'явити митному органу, то суб'єкт повинен подати митним органам документи, що засвідчують причини неможливості пред'явлення ПС, видані відповідними державними органами та завірені консульською установою України в країні, де сталася подія під час перебування (польоту) ПС. Разом з документами, що засвідчують причини неможливості пред'явлення ПС митному органу подається обґрунтована заява про продовження терміну тимчасового вивезення або оформлення у вільне використання за межами митної території України.

Продовження терміну тимчасового вивезення здійснюється шляхом оформлення нової ВМД ПС, а оформлення ПС у вільне використання за межами митної території України - шляхом оформлення ВМД для вільного використання за межами митної території України, заповненої згідно з Порядком заповнення граф вантажної митної декларації відповідно до митних режимів експорту, імпорту, транзиту, тимчасового ввезення (вивезення), митного складу, магазину безмитної торгівлі, затвердженого наказом Держмитслужби України від 30.06.98 N 380 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22.07.98 за N 469/2909 (зі змінами й доповненнями).

Рішення про продовження терміну тимчасового вивезення ПС або про оформлення ПС у вільне використання за межами митної території України приймається начальником митного органу.

2.11. Якщо ПС неможливо пред'явити митному органу внаслідок загибелі або знищення за межами митної території України, то суб'єкт повинен підтвердити митним органам у порядку, установленому Кабінетом Міністрів України, факт загибелі або знищення ПС.

2.12. У разі порушення зобов'язання про повернення ПС в Україну суб'єкт несе відповідальність згідно з чинним законодавством України.

2.13. При виявленні ознак порушення митних правил під час переміщення ПС через митний кордон України справу про порушення митних правил заводить митниця, що безпосередньо виявила правопорушення.

3. Порядок митного контролю та митного оформлення повітряних суден, що переміщуються через митний кордон України й належать нерезидентам

3.1. Іноземні ПС, що виконують регулярні міжнародні авіаційні рейси на підставі міжурядових угод про повітряне сполучення, та іноземні ПС, що виконують чартерні рейси, декларуються митному органу без заповнення ВМД. Відомості про такі ПС наводяться в генеральній декларації.

Митний орган здійснює реєстрацію оформлення ПС при прибутті та вибутті в журналах реєстрації прибуття/вибуття ПС, форми яких установлюються митницею.

3.2. Іноземні ПС, що виконують регулярні міжнародні авіаційні рейси на підставі міжурядових угод про повітряне сполучення, та іноземні ПС, що виконують чартерні рейси, перебувають під митним контролем з моменту посадки до відльоту за межі митної території України.

 

Начальник Управління
організації митного контролю
 

 
С. С. Терещенко
 

 

Порядок
заповнення вантажної митної декларації на повітряне судно

Згідно з Інструкцією про порядок заповнення вантажної митної декларації (далі - Інструкція), затвердженою наказом Держмитслужби України від 09.07.97 N 307 та зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 24.09.97 за N 443/2247, декларантом заповнюються такі графи ВМД: A, B, 1, 2, 9, 12, 14, 22, 23, 25, 26, 28, 31, 32, 33, 34, 35, 37, 38, 40, 41, 44, 45, 46, 47, 52, 54.

Графи 7, C та D заповнюються посадовою особою митного органу.

Інші графи ВМД не заповнюються.

На зворотному боці кожного аркуша ВМД наводиться письмове зобов'язання суб'єкта підприємницької діяльності про повернення ПС в Україну:

"Я, ______________________________________________________________,
                                         (прізвище, ім'я та по батькові, номер і серія паспорта) 

ознайомлений зі змістом статей 71, 113, ... Митного кодексу України й зобов'язуюсь повернути задеклароване ПС в Україну в термін до "___" ____________ 20__ р.".

Особливості заповнення граф

Графа 1 "Тип декларації"

Перший підрозділ графи не заповнюється, у другому зазначається код митного режиму "31", у третьому - літерний код особливостей переміщення повітряних суден "ПС".

Графа 9 "Особа, відповідальна за фінансове врегулювання"

У графі зазначаються відомості про суб'єкта (власника ПС або вповноважену ним особу) - резидента.

Графа 14 "Декларант/Представник"

Якщо ПС декларує суб'єкт, що є резидентом України й не має свідоцтва про визнання його декларантом, то в графі наводяться відомості про такого декларанта відповідно до Інструкції, за винятком номера та дати видачі свідоцтва.

Графа 22 "Валюта та загальна фактурна вартість"

Правий підрозділ графи не заповнюється.

Графа 31 "Вантажні місця та опис товару"

"Маркування та кількість - номери контейнерів - опис товару".

Зазначаються державний номер та повні відомості про ПС, а саме тип ПС, реєстраційний номер ПС, заводський номер ПС.

Графа 37 "Процедура"

У графі проставляється 6-значний код процедури переміщення товарів через митний кордон України "310050".

Графа 40 "Загальна декларація/попередній документ"

Якщо ПС було попередньо оформлене відповідно до митного режиму тимчасового ввезення, то в графі проставляються номер і дата ВМД на тимчасове ввезення.

Графа 44 "Додаткова інформація/подані документи"

У графі відповідно до Інструкції зазначаються реквізити таких документів:

свідоцтва про реєстрацію ПС у Державному реєстрі повітряних суден;

довідки про декларування валютних цінностей;

листа-зобов'язання суб'єкта підприємницької діяльності про зворотне ввезення ПС.

Графа 45 "Митна вартість"

У графі зазначається заявлена суб'єктом вартість ПС.

Графа 52 "Гарантія не дійсна для..."

У лівому підрозділі графи зазначається дата (число, місяць, рік), до якої дійсна ВМД ПС.

____________

Опрос