Идет загрузка документа (40 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Инструкции о порядке открытия, использования и закрытия текущих счетов избирательных фондов и о внесении изменений в Инструкцию о порядке открытия и использования счетов в национальной и иностранной валюте

Национальный банк
Постановление, Инструкция от 09.01.2002 № 9
Утратил силу

Про затвердження Інструкції про порядок відкриття, використання та закриття поточних рахунків виборчих фондів та про внесення змін до Інструкції про порядок відкриття та використання рахунків у національній та іноземній валюті

Постанова Правління Національного банку України
від 9 січня 2002 року N 9

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
10 січня 2002 р. за N 14/6302

Із змінами і доповненнями, внесеними
 постановою Правління Національного банку України
 від 27 лютого 2002 року N 80

Постанова втратила чинність
 (згідно з постановою Правління Національного банку України
 від 12 листопада 2003 року N 492)

Відповідно до статей 6, 7 Закону України "Про Національний банк України" та статті 34 Закону України "Про вибори народних депутатів України" Правління Національного банку України ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Затвердити Інструкцію про порядок відкриття, використання та закриття поточних рахунків виборчих фондів, що додається.

2. Пункти 2.1.4 та 2.2.11 Інструкції про порядок відкриття та використання рахунків у національній та іноземній валюті, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 18.12.98 N 527 (зі змінами) і зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 24.12.98 за N 819/3259, виключити.

3. З метою забезпечення контролю за граничним розміром використання коштів за поточними рахунками виборчих фондів установам уповноваженого банку відповідним чином відпрацювати технологію обслуговування цих рахунків.

4. Департаменту платіжних систем (В. М. Кравець) довести зміст цієї постанови до відома територіальних управлінь Національного банку України та банків для використання в роботі.

5. Юридичному департаменту (В. В. Пасічник) подати цю постанову до Міністерства юстиції України для її державної реєстрації.

6. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на Департамент платіжних систем (В. М. Кравець) і територіальні управління Національного банку України.

 

Голова 

В. С. Стельмах 

 

Інструкція
про порядок відкриття, використання та закриття поточних рахунків виборчих фондів

Глава 1. Загальні положення

1.1. Ця Інструкція розроблена відповідно до Законів України "Про Національний банк України", "Про вибори народних депутатів України" та інших нормативно-правових актів.

1.2. Згідно із Законом України "Про вибори народних депутатів України" поточні рахунки виборчих фондів відкриваються, починаючи з дня реєстрації кандидатів у народні депутати України Центральною виборчою комісією або окружною виборчою комісією, але не пізніше ніж за 50 днів до дня виборів.

1.3. Рахунки виборчих фондів відкриваються відповідно до вимог загальних положень Інструкції про порядок відкриття та використання рахунків у національній та іноземній валюті, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 18.12.98 N 527 і зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 24.12.98 за N 819/3259 (зі змінами), з урахуванням особливостей, визначених цією Інструкцією.

Глава 2. Порядок відкриття рахунків виборчих фондів

2.1. Для фінансування передвиборної агітації політичних партій, виборчих блоків політичних партій (далі - партії /блоки/), кандидатів у народні депутати України від яких зареєстровано в багатомандатному загальнодержавному виборчому окрузі (далі - багатомандатний округ), кандидатів у народні депутати України (далі - кандидати в депутати), зареєстрованих в одномандатних виборчих округах (далі - одномандатні округи), відкриваються поточні рахунки їх виборчих фондів (далі - рахунки виборчих фондів).

Установи банку відкривають поточні рахунки виборчих фондів за балансовими рахунками:

N 2640 - "Кошти виборчого фонду політичної партії (блоку), кандидатів від якої зареєстровано в багатомандатному загальнодержавному виборчому окрузі";

N 2641 - "Кошти виборчого фонду кандидата в депутати України, зареєстрованого в одномандатному виборчому окрузі".

2.2. Партія (блок), кандидатів у депутати від яких зареєстровано в багатомандатному окрузі, відкриває рахунок виборчого фонду в установі банку України в місті Києві. Кандидат у депутати, зареєстрований в одномандатному окрузі, відкриває рахунок виборчого фонду в установі банку України за місцезнаходженням окружної виборчої комісії. Перелік установ банку, у яких повинні відкриватися рахунки виборчих фондів, установлюється Центральною виборчою комісією. Зазначені партія (блок), кандидат у депутати мають право відкрити лише один рахунок виборчого фонду і тільки в національній валюті.

2.3. Партія (блок), кандидатів у депутати від якої зареєстровано в багатомандатному окрузі, відкриває рахунок виборчого фонду за умови подання таких документів:

заяви про відкриття рахунку (згідно з додатком 1), що підписана керівником політичної партії (керівниками політичних партій, які входять до виборчого блоку) та скріплена печаткою політичної партії (печатками політичних партій, що входять до виборчого блоку);

копії рішення Центральної виборчої комісії про реєстрацію кандидатів у депутати в багатомандатному окрузі, включених до виборчого списку партії (блоку), засвідченої Центральною виборчою комісією;

копії угоди про утворення виборчого блоку, засвідченої в нотаріальному порядку (подається під час відкриття рахунку виборчому блоку політичних партій);

картки із зразками підписів (згідно з додатком 2). Картка із зразками підписів має містити зразки підписів не більше двох розпорядників коштів виборчого фонду, призначених з числа уповноважених осіб партії (блоку). У картку із зразками підписів включаються зразок відбитка печатки партії та її ідентифікаційний код. У картку із зразками підписів блоку партій включаються зразок відбитка печатки та ідентифікаційний код партії, визначеної керівним органом виборчого блоку. Зразки підписів розпорядників виборчих фондів засвідчуються в нотаріальному порядку.

2.4. Кандидат у депутати, зареєстрований в одномандатному окрузі, відкриває рахунок виборчого фонду за умови подання таких документів:

заяви про відкриття рахунку (згідно з додатком 3);

копії рішення окружної виборчої комісії про реєстрацію кандидата в депутати, засвідченої окружною виборчою комісією;

картки із зразками підписів (згідно з додатком 4). Картка із зразками підписів має містити зразок підпису кандидата в депутати, зареєстрованого в одномандатному окрузі (далі - розпорядник), або зразок підпису одного розпорядника виборчого фонду кандидата в депутати, призначеного з числа його довірених осіб. Зразок підпису розпорядника виборчого фонду засвідчується в нотаріальному порядку.

(абзац четвертий пункту 2.4 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Правління Національного банку України
 від 27.02.2002 р. N 80)

2.5. Установа банку України не пізніше наступного робочого дня після дня відкриття рахунку виборчого фонду партії (блоку), кандидатів у депутати від якої зареєстровано в багатомандатному окрузі, кандидата в депутати, зареєстрованого в одномандатному окрузі, повідомляє про відкриття рахунку виборчого фонду та його реквізити відповідно Центральну виборчу комісію чи відповідну окружну виборчу комісію.

2.6. Послуги установи банку, пов'язані з відкриттям і закриттям рахунку виборчого фонду, надаються безоплатно. Установа банку за користування коштами, що знаходяться на рахунку виборчого фонду, відсотки не нараховує і не сплачує.

2.7. Для здійснення вибіркового контролю установа банку, в якій відкрито рахунки виборчих фондів партій, блоків, подає до Центральної виборчої комісії на її вимогу інформацію про надходження та використання коштів виборчих фондів партій, блоків та виписки з рахунків цих виборчих фондів відповідно до Порядку контролю за надходженням, обліком і використанням коштів виборчих фондів політичних партій, виборчих блоків політичних партій, кандидатів у народні депутати України, установленого Центральною виборчою комісією разом з Національним банком України та центральним органом виконавчої влади з питань зв'язку.

Глава 3. Порядок використання коштів виборчих фондів

3.1. На рахунок виборчого фонду партії (блоку) зараховуються кошти партії (партій, що входять до виборчого блоку) та добровільні внески фізичних осіб.

3.2. На рахунок виборчого фонду кандидата в депутати, зареєстрованого в одномандатному окрузі, зараховуються його кошти та добровільні внески фізичних осіб.

3.3. Добровільний внесок (внески) фізичної особи до виборчого фонду однієї партії (блоку), одного кандидата в депутати, зареєстрованого в одномандатному окрузі, не може перевищувати однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

3.4. Забороняється робити добровільні внески до виборчого фонду:

іноземним громадянам та особам без громадянства;

фізичним особам - суб'єктам підприємницької діяльності, які мають заборгованість перед бюджетом будь-якого рівня на день перерахування внеску до виборчого фонду;

анонімним жертводавцям (без зазначення в розрахунковому документі відомостей, передбачених у пункті 3.5 цієї глави).

3.5. Добровільний внесок громадянина України до виборчого фонду приймається установою банку або відділенням зв'язку (відповідно до частини шостої статті 36 Закону України "Про вибори народних депутатів України") за умови подання громадянином документа, який підтверджує громадянство України*. У розрахунковому документі при цьому обов'язково зазначаються прізвище, ім'я, по батькові, дата народження та адреса місця проживання громадянина.

____________
* Документом, який підтверджує громадянство України, є: паспорт громадянина України; паспорт громадянина України для виїзду за кордон; тимчасове посвідчення громадянина України; дипломатичний паспорт; службовий паспорт; посвідчення особи моряка; посвідчення члена екіпажу; військовий квиток для військовослужбовців строкової служби.

Уповноважена особа установи банку або відділення зв'язку, приймаючи до виконання розрахунковий документ, робить на ньому відмітку про найменування, номер і дату видачі документа, що підтверджує громадянство України особи, яка здійснює внесок, найменування установи, що його видала.

Дані про найменування, номер і дату видачі документа, що підтверджує громадянство України особи, яка здійснює внесок, найменування установи, що його видала, обов'язково вказуються при переказі коштів на рахунок виборчого фонду в реквізиті розрахункового документа "Призначення платежу" та доповнюються словами "Документ, що посвідчує особу, перевірено" із зазначенням прізвища особи, яка перевірила цей документ.

3.6. Добровільний внесок фізичної особи до виборчого фонду перераховується установою банку або переказується відділенням зв'язку на рахунок виборчого фонду не пізніше наступного робочого дня з дня отримання відповідного розрахункового документа. Загальний строк безготівкового перерахування внеску на рахунок виборчого фонду не повинен перевищувати двох банківських днів.

3.7. Розпорядник виборчого фонду має право відмовитися від добровільного внеску фізичної особи, про що він подає відповідну заяву та розрахунковий документ до установи банку, у якій відкрито рахунок виборчого фонду. Цей внесок повертається фізичній особі за рахунок добровільного внеску, а в разі неможливості такого повернення зараховується до Державного бюджету України.

3.8. У разі надходження добровільного внеску (внесків) від фізичної особи, розмір якого перевищує одну тисячу неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, сума, що перевищує встановлений розмір внеску (внесків), на підставі відповідної заяви та розрахункового документа, поданих розпорядником виборчого фонду, повертається фізичній особі установою банку, у якій відкрито рахунок виборчого фонду, за рахунок цих коштів, а в разі неможливості такого повернення - до Державного бюджету України.

3.9. Розпорядник виборчого фонду зобов'язаний відмовитися від добровільного внеску фізичної особи, яка не має права робити такого внеску. На підставі заяви розпорядника про відмову від внеску з цієї причини та розрахункового документа установа банку, у якій відкрито рахунок виборчого фонду, перераховує такий внесок до Державного бюджету України.

3.10. Витрачання коштів з рахунку виборчого фонду здійснюється тільки в безготівковій формі.

3.11. Витрачання коштів з рахунку виборчого фонду припиняється за день до дня виборів.

3.12. У разі призначення повторного голосування в одномандатному окрузі використання коштів виборчих фондів кандидатів у депутати, включених до виборчих бюлетенів для повторного голосування, поновлюється з дня прийняття рішення про повторне голосування.

Глава 4. Контроль за надходженням, обліком і використанням коштів виборчих фондів

4.1. Установа банку, у якій відкрито рахунок виборчого фонду, забезпечує контроль за граничною сумою безготівкових витрат виборчого фонду з тим, щоб гранична сума витрат виборчого фонду партії (блоку) не перевищувала ста п'ятдесяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а кандидата в депутати, зареєстрованого в одномандатному окрузі, - десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

4.2. Більш детальний контроль за надходженням, обліком і використанням коштів виборчих фондів здійснюється вибірково Центральною виборчою комісією, окружними виборчими комісіями та установою банку, у якій відкрито рахунок виборчого фонду, відповідно до порядку, установленого Центральною виборчою комісією разом з Національним банком України та центральним органом виконавчої влади з питань зв'язку.

Глава 5. Порядок закриття рахунків виборчих фондів

5.1. Кошти виборчого фонду, не використані партією (блоком), за рішенням керівного органу партії (блоку), прийнятим у семиденний строк після офіційного оприлюднення результатів виборів, перераховуються на поточний рахунок партії (партій, що входять до блоку) у п'ятиденний строк з дня надходження відповідного рішення партії (блоку). У разі неприйняття у цей строк партією (блоком) такого рішення невикористані кошти виборчого фонду перераховуються установою банку в безспірному порядку до Державного бюджету України на п'ятнадцятий день з дня офіційного оприлюднення Центральною виборчою комісією результатів виборів.

5.2. Кошти виборчого фонду, не використані кандидатом у депутати, зареєстрованим в одномандатному окрузі, перераховуються установою банку в безспірному порядку до Державного бюджету України в триденний строк з дня офіційного оприлюднення результатів виборів депутата в одномандатному окрузі або рішення про визнання виборів у цьому окрузі недійсними.

5.3. У разі скасування рішення про реєстрацію кандидата в депутати залишки коштів його виборчого фонду на восьмий день з дня оприлюднення відповідного рішення в безспірному порядку перераховуються до Державного бюджету України.

5.4. Внески, що надійшли до виборчого фонду після дня виборів (у разі включення кандидата в депутати до виборчого бюлетеня для повторного голосування - після дня повторного голосування), повертаються установою банку відповідній фізичній особі за її рахунок, а в разі неможливості такого повернення - до Державного бюджету України.

5.5. Рахунки виборчих фондів закриваються установою банку на п'ятнадцятий день після дня офіційного оприлюднення результатів виборів у відповідному окрузі кандидатів у депутати.

 

Директор Департаменту
платіжних систем
 

 
В. М. Кравець
 

 

ЗАЯВА
про відкриття рахунку

Найменування установи банку _______________________________________
_________________________________________________________________

Особа, яка відкриває поточний рахунок виборчого фонду ______________________________________
      (повна назва політичної партії, виборчого блоку
______________________________________
 політичних партій /із зазначенням повних назв партій,
______________________________________
                             що входять до блоку/)
______________________________________

Ідентифікаційний код за ЄДРПОУ

 

 

 

 


Прошу (просимо) відкрити поточний рахунок виборчого фонду. Із змістом Інструкції про порядок відкриття та використання рахунків у національній та іноземній валюті та Інструкції про порядок відкриття, використання та закриття поточних рахунків виборчих фондів ознайомлені. Вимоги цих інструкцій для мене (нас) обов'язкові.

Керівник політичної партії
(керівники політичних партій,
що входять до виборчого блоку) 

(підпис, прізвище, ініціали)
 
(підписи, прізвища, ініціали)

"___" ____________ 200_ р. 

  

М. П. політичної партії (місце печаток політичних партій,
що входять до виборчого блоку)

____________________________________________

ВІДМІТКИ БАНКУ

Відкрити рахунок
виборчого фонду дозволяю 

Документи на оформлення
відкриття рахунку перевірив: 

Керівник            (підпис) 

(посада та підпис уповноваженої особи, на яку покладено обов'язок відкривати рахунки клієнтів) 

Дата відкриття рахунку "___" ____________ 200_ р. 

N балансового рахунку 

N особового рахунку 

  

  


 
Головний
бухгалтер 

 
 
(підпис) 

 

Директор Департаменту
платіжних систем
 

 
В. М. Кравець
 

 

КАРТКА
із зразками підписів

Повна назва політичної партії ______________
________________________________________

Повна назва блоку політичних партій
________________________________________
         (із зазначенням повних назв політичних партій, 
________________________________________
                                 що входять до блоку)

Скорочена назва політичної партії, виборчого блоку політичних партій ________________________________________

Ідентифікаційний код 
за ЄДРПОУ 

 Місцезнаходження політичної партії, виборчого блоку політичних партій
_____________________ тел. N ____________

Назва установи банку ___________
______________________________ 

Код Місцезнаходження
установи банку __________________________ 

Відмітка установи банку

Дозвіл на прийняття
зразків підписів

Головний бухгалтер
(чи його заступник)

(підпис)

Інші відмітки
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Прошу вважати обов'язковими під час здійснення операцій за поточним рахунком виборчого фонду N ________________ нижченаведені зразки підписів та печатки.

Розпорядники виборчого фонду політичної партії, виборчого блоку політичних партій 

Прізвище, ім'я,
по батькові 

Зразок підписів 

Зразок печатки 

1. 

  

  

  
  

2. 

  

  

Керівник політичної партії (керівник політичної партії, визначений керівним органом виборчого блоку політичних партій) 

 
 
(підпис, прізвище, ініціали) 

М. П. політичної партії (політичної партії, визначеної керівним органом виборчого блоку політичних партій)
__________________________________________________________________

Посвідчувальний напис нотаріуса (форма N 52). "___" ____________ 200_ р. Я, державний (приватний) нотаріус _______________________________________
                                                                             (прізвище, ініціали)
нотаріальної контори (нотаріального округу) ___________________________,
засвідчую справжність підпису _______________________________________
                                                                                     (посада, найменування юридичної особи, 
___________________________________, який зроблено у моїй присутності.
       прізвище, ім'я та по батькові представника) 
Особу представника встановлено, повноваження його перевірено. Зареєстровано в реєстрі за N _____________________________ 

Стягнуто __________________ 
                    (державного мита, плати)  

Державний (приватний) нотаріус __________
                                                                               підпис  

 

Печатка 

Директор Департаменту
платіжних систем
 

 
В. М. Кравець
 

 

ЗАЯВА
про відкриття рахунку

Найменування установи банку _______________________________________
__________________________________________________________________

Особа, яка відкриває поточний рахунок виборчого фонду
________________________________________
                 (прізвище, ім'я, по батькові кандидата 
________________________________________
                         в народні депутати України)
________________________________________ 

Ідентифікаційний номер ДРФО 

 

 

 
 


Прошу відкрити поточний рахунок виборчого фонду. Із змістом Інструкції про порядок відкриття та використання рахунків у національній та іноземній валюті та Інструкції про порядок відкриття, використання та закриття поточних рахунків виборчих фондів ознайомлені. Вимоги цих інструкцій для мене обов'язкові.

Кандидат у народні
депутати України 

 
(підпис) 

"___" ____________ 200_ р. 

  

____________________________________________

ВІДМІТКИ БАНКУ

Відкрити рахунок
виборчого фонду дозволяю 

Документи на оформлення
відкриття рахунку перевірив: 

Керівник            (підпис) 

(посада та підпис уповноваженої особи, на яку покладено обов'язок відкривати рахунки клієнтів) 

Дата відкриття рахунку "___" ____________ 200_ р. 

N балансового рахунку 

N особового рахунку 

  

  


 
Головний
бухгалтер 

 
 
(підпис) 

 

Директор Департаменту
платіжних систем
 

 
В. М. Кравець
 

 

КАРТКА
із зразками підписів

Кандидат у народні депутати України, який відкриває рахунок
________________________________________
                           (прізвище, ім'я, по батькові)
________________________________________

Ідентифікаційний номер ДРФО

 Місце проживання кандидата в народні депутати України
________________________________________ 
тел. N __________________

Назва установи банку ___________
______________________________ 

Код Місцезнаходження
установи банку __________________________ 

Відмітка банку 

Дозвіл на прийняття
зразків підписів

Головний бухгалтер
(чи його заступник)

(підпис)

Інші відмітки
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Прошу вважати обов'язковим при здійсненні операцій за поточним рахунком виборчого фонду N ______________ нижчезазначений зразок підпису розпорядника виборчого фонду.

Розпорядник виборчого фонду кандидата в народні депутати України 

Прізвище, ім'я, по батькові 

Зразок підпису 

1. 

  

  

Кандидат у народні
депутати України 

 
(підпис) 

__________________________________________________________________

Посвідчувальний напис нотаріуса (форма N 50). "___" ____________ 200_ р. Я, державний (приватний) нотаріус _______________________________________
                                                                                  (прізвище, ініціали)
нотаріальної контори (нотаріального округу) ___________________________, засвідчую справжність підпису гр. _________________________________________
                                                         (прізвище, ім'я, по батькові)
____________, який зроблено у моїй присутності. Особу гр. _______________
                                                                                                                                         (прізвище та ініціали)
котрий (котра) підписав(ла) документ, встановлено. Зареєстровано в реєстрі за N ______________________

Стягнуто ______________________
                        (державного мита, плати) 

Державний (приватний) нотаріус _________________________
                                                             Печатка                       підпис

 

Директор Департаменту
платіжних систем
 

 
В. М. Кравець
 

Опрос