Идет загрузка документа (12 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении нормативно-правовых актов

Госкомзем
Приказ от 23.08.2001 № 144
Утратил силу

Про затвердження нормативно-правових актів

Наказ Державного комітету України по земельних ресурсах
від 23 серпня 2001 року N 144

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
11 вересня 2001 р. за N 810/6001

Згідно з Висновком Міністерства юстиції України від 21 лютого 2002 року N 1/14 рішення про державну реєстрацію Положення про реєстрацію землеволодінь та землекористувань скасовано та 4 березня 2002 року зазначене Положення виключено з Державного реєстру нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади

Наказ втратив чинність
(згідно з наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України
від 3 липня 2013 року N 404)

Відповідно до Положення про Державний комітет України по земельних ресурсах, затвердженого Указом Президента України від 14.08.2000 N 970/2000, та постанов Кабінету Міністрів України від 12.01.93 N 15 "Про порядок ведення державного земельного кадастру", від 02.12.97 N 1355 "Про програму створення автоматизованої системи ведення державного земельного кадастру" та від 01.11.2000 N 1619 "Про затвердження Порядку виконання земельно-кадастрових робіт та надання послуг на платній основі державними органами земельних ресурсів", з метою вдосконалення порядку обліку державних актів про право приватної власності на землю, право власності на землю та право постійного користування землею, договорів про право тимчасового користування землею (в тому числі на умовах оренди) та договорів оренди землі, підвищення рівня захисту прав та інтересів громадян і юридичних осіб, створення ефективної бази для прозорої системи оподаткування і розвитку ринку землі НАКАЗУЮ:

1. Унести зміни і доповнення до Інструкції про порядок складання, видачі, реєстрації і зберігання державних актів на право приватної власності на землю, право колективної власності на землю, право власності на землю і право постійного користування землею, договорів на право тимчасового користування землею (в тому числі на умовах оренди) та договорів оренди землі (затвердженої наказом Держкомзему України від 04.05.99 N 43 і зареєстрованої Мін'юстом України 04.06.99 за N 354/3647, із змінами і доповненнями, затвердженими наказом Держкомзему від 29.02.2000 N 27 і зареєстрованими Мін'юстом 21.03.2000 за N 181/4402), що додаються.

2. Затвердити Положення про реєстрацію землеволодінь та землекористувань (далі - Положення), що додається.

3. Центру ДЗК до 15.10.2001 запровадити реєстрацію землеволодінь та землекористувань.

4. Забезпечити внесення відомостей про складання та видачу державних актів, які були видані до впровадження реєстрації землеволодінь та землекористувань, у порядку, передбаченому Положенням.

5. Установити, що відомості про складання та видачу державних актів з моменту впровадження реєстрації землеволодінь та землекористувань, але не пізніше 15.10.2001, підлягають обов'язковому внесенню до неї в порядку, передбаченому Положенням.

6. Відомості, які містяться в базі даних щодо реєстрації землеволодінь та землекористувань, надаються органам державної влади та органам місцевого самоврядування безоплатно у випадках, передбачених чинним законодавством, виключно для виконання покладених на них завдань на підставі письмового запиту.

7. Голові Республіканського комітету по земельних ресурсах Автономної Республіки Крим, начальникам обласних, Київського та Севастопольського міських управлінь земельних ресурсів разом з генеральним директором Центру ДЗК забезпечити виконання цього наказу та довести його до відома місцевих органів земельних ресурсів Держкомзему України.

8. Начальнику Управління державного земельного кадастру Лихогруду М. Г., начальнику Юридичного управління Кальніченко А. Г. забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

9. Керуючому справами Кудіну В. І. у 10-денний термін після державної реєстрації цього наказу направити його копії Голові Республіканського комітету по земельних ресурсах Автономної Республіки Крим, начальникам обласних, Київського та Севастопольського міських управлінь земельних ресурсів, генеральному директору Центру ДЗК.

10. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Голови Комітету Кулініча В. В. та генерального директора Центру ДЗК Момотенка С. М.

 

Голова Комітету 

А. С. Даниленко 

 

Зміни і доповнення до Інструкції про порядок складання, видачі, реєстрації і зберігання державних актів на право приватної власності на землю, право колективної власності на землю, право власності на землю і право постійного користування землею, договорів на право тимчасового користування землею (в тому числі на умовах оренди) та договорів оренди землі (затвердженої наказом Держкомзему України від 04.05.99 N 43 і зареєстрованої Мін'юстом України 04.06.99 за N 354/3647, із змінами і доповненнями, затвердженими наказом Держкомзему від 29.02.2000 N 27 і зареєстрованими Мін'юстом 21.03.2000 за N 181/4402)

1. Назву Інструкції викласти в новій редакції такого змісту:

"Інструкція про порядок складання, видачі, реєстрації і зберігання державних актів на право власності на землю і право постійного користування землею, договорів на право тимчасового користування землею (в тому числі на умовах оренди) та договорів оренди землі".

2. Розділ 1 Інструкції доповнити пунктом 1.21 такого змісту:

"1.21. Реєстрація землеволодінь та землекористувань - це складова частина автоматизованої системи державного земельного кадастру, яка складається з комп'ютерної бази даних, що містить відомості про складання та видачу державних актів на право власності на землю та право постійного користування землею, договорів на право тимчасового користування землею (в тому числі на умовах оренди) та договорів оренди землі, порядок, функціонування і ведення якої встановлює Держкомзем України".

3. У розділі 2:

1) пункт 2.1 доповнити абзацом шостим такого змісту:

"- унесення відомостей щодо складання та видачі державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів на право тимчасового користування землею (в тому числі на умовах оренди) та договорів оренди землі до відповідної бази даних щодо реєстрації землеволодінь та землекористувань згідно з Положенням про реєстрацію землеволодінь та землекористувань (далі - Положення), затвердженим Держкомземом України";

2) пункт 2.9 викласти у новій редакції такого змісту:

"2.9. Заповнення державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею покладається на Центр державного земельного кадастру при Держкомземі України, регіональні, районні та міські центри державного земельного кадастру та їх структурні підрозділи. Усі записи мають бути зроблені державною мовою, чітко і розбірливо, виправлення не допускаються. Заповнення вказаних документів здійснюється з використанням комп'ютерної техніки";

3) пункти 2.11, 2.12 та 2.13 відповідно вважати пунктами 2.14, 2.15 і 2.16 та доповнити розділ після пункту 2.10 новими пунктами 2.11, 2.12 та 2.13 такого змісту:

"2.11. Надання відомостей про складання та видачу державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів на право тимчасового користування землею (в тому числі на умовах оренди) та договорів оренди землі до бази даних щодо реєстрації землеволодінь та землекористувань покладається на державні органи земельних ресурсів Держкомзему України, а саме:

районні відділи земельних ресурсів;

управління (відділи) земельних ресурсів у містах обласного і районного підпорядкування;

Київське та Севастопольське міські управління земельних ресурсів.

2.12. Відомості щодо складання та видачі державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів на право тимчасового користування землею (в тому числі на умовах оренди) та договорів оренди землі вносяться до бази даних щодо реєстрації землеволодінь та землекористувань. Унесення відомостей до бази даних щодо реєстрації землеволодінь і землекористувань та отримання витягів з неї здійснюється відповідно до Положення.

2.13. Державні акти на право власності на землю та на право постійного користування землею, договори на право тимчасового користування землею (в тому числі на умовах оренди) та договори оренди землі передаються державними органами земельних ресурсів Держкомзему України відповідним радам тільки після отримання повідомлення про внесення відомостей до бази даних щодо реєстрації землеволодінь та землекористувань відповідно до Положення".

4. У розділі 3 пункт 3.4 викласти у новій редакції такого змісту:

"3.4. Унесення відомостей щодо складання та видачі державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів на право тимчасового користування землею (в тому числі на умовах оренди) та договорів оренди землі до бази даних щодо реєстрації землеволодінь та землекористувань відповідно до Положення покладається на Центр державного земельного кадастру при Держкомземі України, регіональні, районні та міські центри державного земельного кадастру та їх структурні підрозділи".

 

Начальник Управління
державного земельного кадастру
 

 
М. Г. Лихогруд
 

Опрос