Идет загрузка документа (221 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об упорядочении условий оплаты труда работников военно-медицинских заведений (подразделений) Вооруженных Сил Украины

Минобороны
Условия, Приказ от 27.08.2001 № 293
Утратил силу

Про впорядкування умов оплати праці працівників військово-медичних закладів (підрозділів) Збройних Сил України

Наказ Міністра оборони України
від 27 серпня 2001 року N 293

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
11 вересня 2001 р. за N 805/5996

Із змінами і доповненнями, внесеними
 
наказами Міністра оборони України
 від 6 серпня 2002 року N 263
,
 від 11 вересня 2003 року N 283
,
 від 19 липня 2004 року N 280
,
 від 29 листопада 2004 року N 571
,
 від 15 липня 2005 року N 409
,
 від 22 вересня 2005 року N 572

Наказ втратив чинність
(згідно з наказом Міністра оборони України
 від 28 лютого 2006 року N 125)

З метою впорядкування умов оплати праці працівників військово-медичних закладів (підрозділів) Збройних Сил України та на виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2001 року N 134 "Про впорядкування умов оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери" (із змінами і доповненнями) НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Умови оплати праці працівників військово-медичних закладів (підрозділів) Збройних Сил України, що додаються.

2. Начальнику Головного військово-медичного управління Міністерства оборони України в місячний термін підготувати та подати на підпис проект наказу Міністра оборони України щодо організації проведення атестації лікарів, провізорів, середнього медичного та фармацевтичного персоналу.

3. Командирам (начальникам) військових частин, закладів, установ та організацій Збройних Сил України витрати, пов'язані із запровадженням умов оплати праці працівників військово-медичних закладів (підрозділів) Збройних Сил України, здійснювати за рахунок та в межах затвердженого фонду оплати праці.

4. Умови оплати праці працівників (невійськовослужбовців) військово-медичних закладів Міністерства оборони України, затверджені наказом Міністра оборони України від 16 вересня 1998 року N 344 "Про упорядкування умов оплати праці працівників (невійськовослужбовців) установ і організацій соціально-культурної сфери Міністерства оборони України, що фінансуються з бюджету", зареєстровані у Міністерстві юстиції України 28 жовтня 1998 року за N 692/3132, уважати такими, що втратили чинність.

5. Контроль за виконанням наказу покласти на начальника Головного фінансового управління Міністерства оборони України.

6. Наказ розіслати до окремої військової частини.

 

Міністр оборони України
генерал армії України
 

 
О. І. Кузьмук
 

ПОГОДЖЕНО: 

  

Заступник Міністра праці
та соціальної політики України
 

 
М. О. Солдатенко 

Перший заступник Міністра
фінансів України
 

 
П. К. Германчук
 

 

УМОВИ
оплати праці працівників військово-медичних закладів (підрозділів) Збройних Сил України

1. Загальні положення

1.1. Умови оплати праці працівників військово-медичних закладів (підрозділів) Збройних Сил України (далі - Умови) застосовуються з 1 березня 2001 року під час оплати праці керівників, лікарів, провізорів, середнього медичного та фармацевтичного персоналу, молодшого медичного та допоміжного персоналу (аптек) військово-медичних закладів (підрозділів)* Збройних Сил України (далі - медичні та фармацевтичні працівники), а також керівників будинків (баз) відпочинку, пансіонатів, профілакторіїв, туристичних баз та центрів туризму і відпочинку Збройних Сил України.

____________
* До військово-медичних закладів (підрозділів) належать військово-медичні центри, військові госпіталі та їх філії, центри та станції переливання крові, поліклініки, поліклінічні відділення, лабораторії, лазарети, диспансери, центри курортології та реабілітації, військові санаторії, центри санаторного лікування, санаторно-оздоровчі центри, санітарно-профілактичні заклади, медичні склади, військово-лікарські комісії, центр судових експертиз, окремі медичні батальйони, медичні роти (взводи, пункти) військових частин, закладів, установ та організацій Збройних Сил України.

1.2. Умови оплати праці передбачають:

схеми посадових окладів медичних та фармацевтичних працівників військово-медичних закладів (підрозділів), керівників будинків (баз) відпочинку, пансіонатів, профілакторіїв, туристичних баз та центрів туризму і відпочинку;

показники для віднесення військово-медичних закладів (підрозділів) до груп за оплатою праці керівників;

порядок обчислення заробітної плати медичних та фармацевтичних працівників.

2. Схеми
посадових окладів медичних та фармацевтичних працівників військово-медичних закладів (підрозділів), керівників будинків (баз) відпочинку, пансіонатів, профілакторіїв, туристичних баз та центрів туризму і відпочинку

Таблиця 1

Лікарі

____________
* До категорії "лікар-хірург" належать: лікарі-хірурги, лікарі-комбустіологи, лікарі-хірурги-проктологи, лікарі-ортопеди-травматологи, лікарі-урологи, лікарі-нейрохірурги, лікарі-хірурги судинні, лікарі-хірурги серцево-судинні, лікарі-хірурги-онкологи, лікарі-хірурги торакальні, лікарі-радіологи (лікарі з променевої терапії, лікарі з радіонуклідної діагностики), лікарі-стоматологи-хірурги, лікарі-акушери-гінекологи, лікарі-гінекологи-онкологи, лікарі-рентгенологи (які здійснюють хірургічні втручання із застосуванням рентгенівської апаратури в умовах стаціонару), лікарі-офтальмологи, лікарі-отоларингологи, лікарі-онкоотоларингологи, лікарі-онкологи, лікарі-ендокринологи (які здійснюють оперативні втручання), лікарі-трансплантологи, лікарі-трансфузіологи (які здійснюють заготівлю крові, її компонентів, клітин та їх трансфузіологію).

1. Схемні посадові оклади лікарів-хірургів, лікарів-анестезіологів, лікарів-ендоскопістів підвищуються за здійснення оперативних втручань залежно від обсягу, складності та характеру їх праці при роботі: в амбулаторно-поліклінічному закладі (відділенні) - до 15 відсотків; у денному стаціонарі хірургічного профілю - до 25 відсотків; у стаціонарі - до 40 відсотків.

2. Схемні посадові оклади інспекторів-лікарів, а також фахівців з вищою немедичною освітою (психологи, біологи, ентомологи, зоологи та інші), які допущені на лікарські посади, установлюються на рівні схемних посадових окладів, передбачених для лікарів інших спеціальностей.

3. Лікарям - керівникам структурних підрозділів (відділів, відділень, кабінетів, лабораторій, медичних пунктів та інших) схемні посадові оклади встановлюються з урахуванням кваліфікаційної категорії та з підвищенням їх розмірів: у разі кількості лікарських посад до 3 одиниць включно - на 10 відсотків, понад 3 до 6 одиниць включно - на 20 відсотків, понад 6 одиниць - на 25 відсотків. Кількість лікарських посад визначається за штатом (штатним розписом) з урахуванням посад завідувачів (посади лікарів-інтернів не враховуються).

4. Завідувачам відділень швидкої медичної допомоги в разі наявності у штаті (штатному розписі) понад 2 виїзних бригад (понад 40 посад персоналу) схемні посадові оклади підвищуються на 10 відсотків.

5. Лікарям - головам лікарсько-льотних, військово-лікарських та лікарсько-консультаційних комісій, старшим лікарям гірничорятувальних частин схемний посадовий оклад установлюється на рівні схемних посадових окладів, передбачених для лікарів інших спеціальностей з підвищенням його розміру на 20 відсотків.

Таблиця 2

Середній медичний персонал

Найменування посад 

Схемні посадові оклади, гривень 

з 01.04.2005 

з 01.07.2005 

Зубні лікарі, які мають: 

 

 

     вищу кваліфікаційну категорію 

406 

434 

     першу кваліфікаційну категорію 

381 

407 

     другу кваліфікаційну категорію 

360 

385 

     без категорії 

334 

357 

Фельдшери, лаборанти (фельдшери-лаборанти), акушерки, медичні сестри: операційні, перев'язувальні, з масажу, відділень (груп, палат) анестезіології та інтенсивної терапії, відділень швидкої медичної допомоги та невідкладної медичної допомоги; аудіометристи, оптометристи; помічники: санітарного лікаря, лікаря-епідеміолога, лікаря-паразитолога, ентомолога, які мають: 

 

 

     вищу кваліфікаційну категорію 

406 

434 

     першу кваліфікаційну категорію 

381 

407 

     другу кваліфікаційну категорію 

360 

385 

     без категорії 

346 

370 

Медичні сестри, рентгенлаборанти, інструктори, медичні статистики, зубні техніки, гіпсові техніки-ортезисти, сестри з дієтичного харчування, які мають: 

 

 

     вищу кваліфікаційну категорію 

369 

394 

     першу кваліфікаційну категорію 

360 

385 

     другу кваліфікаційну категорію 

346 

370 

     без категорії 

334 

357 

Медичні реєстратори, дезінфектори  

321 

343 

1. Старшим: медичним сестрам, фельдшерам, акушеркам, зубним технікам та іншим схемні посадові оклади встановлюються з урахуванням кваліфікаційної категорії та з підвищенням їх розмірів на 10 відсотків.

2. Керівникам військово-медичних закладів та їх структурних підрозділів із числа середнього медичного персоналу схемні посадові оклади встановлюються залежно від кваліфікаційної категорії з підвищенням їх розмірів: на 10 відсотків - у разі кількості посад середнього медичного персоналу за штатом (штатним розписом) з урахуванням посади керівника до 3 одиниць включно; на 15 відсотків - понад 3 до 10 одиниць включно; на 20 відсотків - понад 10 одиниць.

3. Фельдшеру - начальнику (завідувачу) аптеки посадовий оклад установлюється на рівні схемного посадового окладу старшого фельдшера відповідної кваліфікаційної категорії без підвищень, визначених у пункті 2 цієї таблиці.

Таблиця 3

Молодший медичний персонал

Схемні посадові оклади молодшого медичного персоналу, який застосовує в роботі дезінфікційні засоби, а також тих, що зайняті прибиранням туалетів, підвищуються на 10 відсотків.

Таблиця 4

Фармацевтичний та допоміжний персонал аптек та контрольно-аналітичних лабораторій

Найменування посад 

Схемні посадові оклади, гривень 

з 01.04.2005 

з 01.07.2005 

Фармацевтичний персонал 

 

 

Старший провізор, провізор контрольно-аналітичної лабораторії, які мають: 

 

 

     вищу кваліфікаційну категорію 

524 

560 

     першу кваліфікаційну категорію 

477 

510 

     другу кваліфікаційну категорію 

441 

471 

     без категорії 

406 

434 

Провізор, який має: 

 

 

     вищу кваліфікаційну категорію 

477 

510 

     першу кваліфікаційну категорію 

441 

471 

     другу кваліфікаційну категорію 

417 

446 

     без категорії 

393 

420 

Провізор-інтерн  

381 

407 

Фармацевт, який має: 

 

 

     вищу кваліфікаційну категорію 

406 

434 

     першу кваліфікаційну категорію 

381 

407 

     другу кваліфікаційну категорію 

360 

385 

     без категорії 

346 

370 

Лаборант контрольно-аналітичної лабораторії, який має: 

 

 

     вищу кваліфікаційну категорію 

369 

394 

     першу кваліфікаційну категорію 

360 

385 

     другу кваліфікаційну категорію 

346 

370 

     без категорії 

334 

357 

Молодший фармацевт  

300 

321 

Допоміжний персонал 

 

 

Фасувальник, молодша медична сестра-мийниця  

288 

308 

Молодша медична сестра-мийниця, яка використовує дезінфекційні засоби 

300 

321 

Посадові оклади провізорів, які зайняті виключно інформаційною роботою, установлюються на 5 відсотків вище посадового окладу провізора з відповідною кваліфікаційною категорією.

Таблиця 5

Керівники військово-медичних закладів

Найменування посад 

Схемні посадові оклади за групами закладів, гривень 

II 

III 

IV 

з 1 квітня 2005 року 

Начальник (головний лікар) 

597 

570 

536 

499 

477 

Головна медична сестра  

453 

430 

406 

393 

381 

Начальник (завідувач): аптеки, лабораторії, контрольно-аналітичної лабораторії: 

 

 

 

 

 

     провізор 

453 

430 

417 

406 

393 

     фармацевт 

417 

406 

393 

381 

381 

Завідувач відділу аптеки, лабораторії, контрольно-аналітичної лабораторії: 

 

 

 

 

 

     провізор 

430 

406 

393 

381 

360 

     фармацевт 

406 

381 

369 

360 

346 

з 1 липня 2005 року 

Начальник (головний лікар) 

638 

609 

573 

533 

510 

Головна медична сестра  

484 

460 

434 

420 

407 

Начальник (завідувач): аптеки, лабораторії, контрольно-аналітичної лабораторії: 

 

 

 

 

 

     провізор 

484 

460 

446 

434 

420 

     фармацевт 

446 

434 

420 

407 

407 

Завідувач відділу аптеки, лабораторії, контрольно-аналітичної лабораторії: 

 

 

 

 

 

     провізор 

460 

434 

420 

407 

385 

     фармацевт 

434 

407 

394 

385 

370 

1. Схемні посадові оклади заступників начальника військово-медичного закладу (головного лікаря) установлюються на 5 відсотків, заступника начальника (головного лікаря) з економічних питань - на 10 відсотків, заступників керівників структурних підрозділів - на 15 відсотків, головних бухгалтерів - на 10 - 15 відсотків, помічників керівників - на 30 - 40 відсотків нижче схемного посадового окладу відповідного керівника (без підвищення за кваліфікаційну категорію). Конкретний розмір схемного посадового окладу помічника керівника та головного бухгалтера встановлюється шляхом пониження схемного посадового окладу відповідного керівника на будь-який відсоток у зазначених межах.

2. Керівникам лікарських здоровпунктів, лікарських амбулаторій схемний посадовий оклад установлюється з 1 квітня 2005 року в розмірі 441 грн., керівникам жіночих консультацій, які не входять до складу інших лікувально-профілактичних закладів, - 453 грн., з 1 липня 2005 року в розмірі 471 грн. та 484 грн. відповідно.

3. Посадові оклади начальників (завідувачів) аптечних пунктів, відділень аптеки встановлюються з 1 квітня 2005 року в розмірі 360 грн. - для провізорів і 346 грн. - для фармацевтів, з 1 липня 2005 року в розмірі 385 грн. та 370 грн. відповідно.

4. Начальникам реабілітаційних та спеціалізованих центрів, центрів курортології та реабілітації схемні посадові оклади встановлюються на рівні найвищої групи за оплатою праці начальника закладу або організації з числа закладів і організацій, які входять до складу центрів, з підвищенням їх розмірів на 20 та 15 відсотків відповідно.

5. Схемні посадові оклади керівників військово-медичних закладів (підрозділів) установлюються згідно з Показниками для віднесення військово-медичних закладів (підрозділів) до груп за оплатою праці керівників (розділ 3 Умов) з підвищенням за кваліфікаційну категорію в таких розмірах:

керівникам та їх заступникам (лікарям, провізорам) - за спеціальністю "організація і управління охороною здоров'я" або "провізор-організатор", які мають:

керівникам із числа середнього медичного (фармацевтичного) персоналу та головним медичним сестрам, які мають:

6. Керівникам військово-медичних закладів, не передбачених цією таблицею, посадові оклади встановлюються згідно з додатком 1 до пункту 2 Умов оплати праці працівників загальних (наскрізних) професій і посад бюджетних військових частин, закладів, установ та організацій Збройних Сил України на рівні посадових окладів керівників військових частин за показниками для віднесення військових частин та їх структурних підрозділів до груп за оплатою праці керівників, затверджених окремим наказом Міністра оборони України, та за показниками, передбаченими розділом 3 цих Умов. При цьому за посадами керівників військово-медичних закладів, віднесених до V групи за оплатою праці, посадові оклади встановлюються на 5 відсотків нижче посадових окладів керівників IV групи військових частин.

Таблиця 6

Керівники будинків (баз) відпочинку, пансіонатів, профілакторіїв, туристичних баз та центрів туризму і відпочинку

1. Заступникам директора (начальника) зазначених закладів посадові оклади встановлюються на 5 - 15 відсотків, а головному бухгалтеру - на 10 відсотків нижче посадового окладу керівника.

2. Оплата праці вихователів та помічників вихователів дитячих кімнат - майданчиків, будинків відпочинку і пансіонатів здійснюється відповідно до Умов оплати праці працівників військових навчальних закладів.

(розділ 2 в редакції наказів Міністра
 оборони України від 06.08.2002 р. N 263
,
 від 11.09.2003 р. N 283
,
 від 19.07.2004 р. N 280
,
 від 29.11.2004 р. N 571
,
 від 15.07.2005 р. N 409
,
 від 22.09.2005 р. N 572)

3. Показники
для віднесення військово-медичних закладів (підрозділів) до груп за оплатою праці керівників

Таблиця 7

Військово-медичні заклади, будинки відпочинку,
пансіонати, профілакторії, туристичні бази та центри туризму і відпочинку

Найменування закладів 

Група за оплатою праці керівників 

1. Військові госпіталі, санаторії, центри курортології та реабілітації і їх філії з кількістю ліжок (одиниць)*:  

  

понад 900  

понад 600 до 900 включно  

II 

понад 400 до 600 включно  

III 

понад 200 до 400 включно  

IV 

до 200 включно  

Примітки:

1. Дитячі санаторії, туберкульозні військові госпіталі та санаторії, а також військові госпіталі, у складі яких створені діагностичні центри, відносяться на одну групу вище ніж передбачено цими показниками.

2. Керівникам Євпаторійського центрального дитячого клінічного санаторію і Сакського центрального військового санаторію схемні посадові оклади встановлюються за I групою з оплати праці. 

2. Військово-медичні центри, поліклініки, диспансери, жіночі консультації (які не входять до складу інших лікувально-профілактичних закладів), інші амбулаторно-поліклінічні заклади (підрозділи) з кількістю лікарських посад: 

  

понад 100  

понад 60 до 100 включно  

II 

понад 30 до 60 включно  

III 

понад 10 до 30 включно  

IV 

до 10 включно  

Примітки:

1. Діагностичні центри, які утримуються на самостійних штатах, амбулаторно-поліклінічні заклади, у складі яких створені діагностичні центри, відносяться на одну групу вище ніж передбачено цими показниками.

2. У військових госпіталях, які мають у своєму складі поліклініки (диспансери, які мають стаціонари), і в цих поліклініках (диспансерах) за кількістю лікарських посад установлюється більш висока група за оплатою праці, ніж у госпіталі, керівникам госпіталю група за оплатою праці може встановлюватися за показником поліклініки із збільшенням на одну групу. 

3. Контрольно-аналітичні лабораторії з кількістю розрахункових аналізів (тис. на рік): 

  

понад 15  

понад 10 до 15 включно  

II 

понад 5 до 10 включно  

III 

понад 3 до 5 включно 

IV 

до 3 включно 

4. Санітарно-профілактичні заклади (підрозділи): 

  

центр державного санітарно-епідеміологічного нагляду Збройних Сил України  

санітарно-епідеміологічні загони (регіональні та територіальні)  

II 

санітарно-епідеміологічні лабораторії (гарнізонів)  

III 

інші санітарно-профілактичні заклади (підрозділи) 

IV 

5. Центри та станції переливання крові: 

  

із заготівлі плазми
(тис. літрів у рік): 

з переробки плазми
(тис. літрів у рік): 

  

понад 10  

понад 8  

понад 8 до 10 включно 

понад 6 до 8 включно  

II 

понад 6 до 8 включно  

понад 4 до 6 включно  

III 

понад 0,5 до 6 включно 

понад 0,2 до 4 включно 

IV 

Примітки:

1. Установлюючи групи за оплатою праці, враховують показники із заготівлі та переробки плазми.

2. Центрам та станціям переливання крові, які мають показники із заготівлі та переробки плазми і віднесені до різних груп, установлюється група за показником заготівлі плазми.

3. Центри та станції переливання крові, які лише заготовляють плазму, відносяться на одну групу нижче ніж це передбачено показниками із заготівлі плазми. 

6. Будинки відпочинку, пансіонати, туристичні бази, профілакторії, бази відпочинку з кількістю відпочиваючих у людино-днях (тис. за рік): 

  

понад 300  

понад 200 до 300 включно  

II 

понад 100 до 200 включно  

III 

понад 35 до 100 включно  

IV 

до 35 включно  

Примітки:

1. Віднесення зазначених закладів до груп за оплатою праці керівників здійснюється щорічно органом вищого рівня, в безпосередньому підпорядкування якого вони перебувають, виходячи із річних планових показників (у людино-днях). Органи вищого рівня можуть переводити підвідомчі бази і будинки відпочинку, пансіонати, профілакторії, туристичні бази та центри туризму і відпочинку, у разі досягнення ними високих результатів роботи на одну групу вище ніж передбачено цими показниками і на одну групу нижче - у разі наявності обґрунтованих скарг відпочиваючих на низьку якість обслуговування.

2. Бази відпочинку відносяться за оплатою праці керівників на одну групу нижче ніж передбачено показниками для керівників будинків відпочинку.

3. Під час віднесення туристичних баз та центрів туризму і відпочинку до груп за оплатою праці керівників кількість людино-днів, що планується для іноземних туристів, ураховується з коефіцієнтом 2,0.

4. Туристичні бази та центри туризму і відпочинку в орендованих приміщеннях, туристичні залізничні, морські та річкові маршрути відносяться за оплатою праці на одну групу нижче ніж передбачено для туристичних баз. 

7. Судово-медичні, патологоанатомічні лабораторії, військово-лікарські комісії: 

  

центральні Міністерства оборони України  

II 

видів Збройних Сил України, оперативних командувань  

III 

інші  

IV 

8. Центр судових експертиз Міністерства оборони України 

II 

____________
* У кількість ліжок (одиниць) ураховуються ліжка стаціонарів денного перебування.

4. Порядок
обчислення заробітної плати медичних та фармацевтичних працівників

4.1. Загальні положення

4.1.1. Нижчевикладений порядок обчислення заробітної плати медичних та фармацевтичних працівників стосується працівників військово-медичних закладів (підрозділів), інших бюджетних військових частин, закладів, установ та організацій Збройних Сил України, а також працівників, які допущені в установленому порядку до медичної та фармацевтичної діяльності.

4.1.2. Оплата праці керівників, фахівців, технічних службовців і робітників військово-медичних закладів (підрозділів), що не передбачені цими Умовами (педагогічних працівників, працівників культури, зв'язку, комунального обслуговування та інших), здійснюється відповідно до умов оплати праці аналогічних категорій працівників відповідних галузей народного господарства, а в частині виплати підвищених окладів (ставок) у зв'язку з небезпечними для здоров'я та особливо важкими умовами праці, крім того, згідно з цими Умовами.

4.1.3. У штатах (штатних переліках, штатних нормативах), де утримуються медичні та фармацевтичні працівники, найменування посад "лікар" та "завідувач" (структурними підрозділами) доповнюються найменуваннями лікарських спеціальностей, за якими працівник здобув відповідну підготовку і працює за профілем отриманої спеціальності. Наприклад: "лікар-терапевт", лікар-кардіолог", "завідувач відділення - лікар-хірург".

4.1.4. Схемні посадові оклади встановлюються відповідно до цих Умов з урахуванням кваліфікаційних вимог працівників відповідної кваліфікації на підставі атестації та тарифікації. Оплата праці працівників здійснюється пропорційно відпрацьованому часу, виходячи з посадового окладу або залежно від виробітку і відрядних розцінок з урахуванням підвищень, доплат і надбавок, передбачених чинним законодавством.

4.1.5. Для проведення роботи з визначення схемних посадових окладів та розмірів надбавок медичних та фармацевтичних працівників наказом командира військової частини (начальника закладу, установи та організації Збройних Сил України) створюється постійно діюча комісія. Головою тарифікаційної комісії призначається заступник начальника військово-медичного закладу або заступник командира військової частини (закладу, установи та організації). До складу комісії включаються начальник фінансового органу (головний бухгалтер), представники кадрового органу та профспілкового комітету, а також інші особи, які можуть залучатися до тарифікації.

За результатами роботи тарифікаційної комісії щорічно складається тарифікаційний список (додаток 1 до Умов), який підписують усі члени комісії та затверджує командир військової частини (начальник закладу, установи та організації Збройних Сил України).

Визначення розміру заробітної плати проводиться в усіх випадках окремо за основну посаду, суміщення та за виконання обов'язків тимчасово відсутнього працівника.

Тарифікаційні списки на медичних та фармацевтичних працівників, які утримуються за штатними розписами, подаються для затвердження у двох примірниках начальнику органу вищого рівня, якому надане право затверджувати штатні розписи. Один примірник затвердженого тарифікаційного списку повертається військовій частині (закладу, підприємству, організації Міністерства оборони України) разом зі штатним розписом.

У разі влаштування на роботу медичних та фармацевтичних працівників після затвердження тарифікаційного списку тарифікація проводиться не пізніше трьох днів після прийняття на роботу з наступним уключенням їх до тарифікаційного списку.

Затверджені розміри заробітної плати оголошуються наказом по військовій частині (закладу, установі та організації Збройних Сил України).

4.1.6. Чергова атестація осіб, які обіймають посади медичних та фармацевтичних працівників, здійснюється на підставі чинних положень про порядок проведення атестації лікарів, провізорів, середнього медичного та фармацевтичного персоналу. Керівники структурних підрозділів санітарно-епідеміологічних закладів атестуються згідно з вимогами, що пред'являються до санітарних лікарів (епідеміологів, паразитологів).

4.1.7. Зміни розмірів посадових окладів, підвищень, надбавок, що визначають заробітну плату працівників, проводяться:

у разі призначення на посаду фахівця відповідної кваліфікації - з дня оголошення про це наказом командира військової частини (начальника закладу, установи та організації Збройних Сил України);

у разі присвоєння почесного звання, встановлення кваліфікаційної категорії - з дня присвоєння почесного звання або встановлення кваліфікаційної категорії відповідною кваліфікаційною комісією. Днем присвоєння почесних звань є дата Указу Президента України;

у разі присудження наукового ступеня - з дня винесення Вищою атестаційною комісією рішення про видачу диплома;

у разі збільшення або зменшення обсягу робіт - з дня зміни в установленому порядку штатних (планових) показників (введення до штату військово-медичного закладу додаткових лікарських посад, кількості госпітальних ліжок тощо);

у разі досягнення протягом календарного місяця стажу безперервної роботи, який дає право на отримання надбавки за тривалість безперервної роботи, - з початку наступного місяця.

4.1.8. Під час визначення посадових окладів керівників військово-медичних закладів (підрозділів) та їх заступників - лікарів (провізорів), розміри їх схемних посадових окладів не можуть бути нижчими від тих, що передбачені цими Умовами для лікарів (провізорів) - керівників структурних підрозділів, а за відсутності у закладах структурних підрозділів - не нижчими від схемних посадових окладів, передбачених для лікарів (провізорів) відповідної кваліфікації.

4.1.9. Розміри доплат за роботу в нічний час, суміщення посад (професій) та інших виплат визначаються адміністрацією закладів за погодженням з профспілковими комітетами за рахунок та в межах фонду оплати праці й відображаються у розрахункових відомостях на виплату заробітної плати.

4.1.10. Командир військової частини (начальник закладу, установи та організації Збройних Сил України) несе дисциплінарну та матеріальну відповідальність за своєчасне та правильне визначення розміру заробітної плати працівників.

4.1.11. У разі встановлення факту неправильної оплати праці командир військової частини (начальник закладу, установи та організації Збройних Сил України) зобов'язаний вживати заходів щодо негайного виправлення помилок та виплати працівнику належної йому суми за весь час неправильної оплати, а також визначити ступінь дисциплінарної та матеріальної відповідальності осіб, винних у цьому.

4.2. Порядок визначення освіти

4.2.1. Освіта медичних та фармацевтичних працівників, а також працівників, допущених в установленому порядку до медичної та фармацевтичної діяльності, установлюється під час укладення з ними трудового договору на підставі дипломів, свідоцтв, посвідчень, атестатів про закінчення навчальних закладів згідно з Переліком вищих і середніх спеціальних навчальних закладів, підготовка і отримання звання в яких дають право займатися медичною і фармацевтичною діяльністю* або на підставі довідок про освіту, виданих відповідними навчальними закладами (курсами) або архівами.

____________
* Затверджено наказом Міністерства охорони здоров'я України від 25 грудня 1992 року N 195 з подальшими змінами і доповненнями.

4.2.2. Відновлення утрачених документів про освіту здійснюється у порядку, передбаченому чинним законодавством.

4.3. Підвищення схемних посадових окладів

4.3.1. Керівникам військово-медичних закладів та їх заступникам з числа лікарів (провізорів) схемний посадовий оклад, установлений за групою з оплати праці, підвищується за наявність кваліфікаційної категорії за спеціальністю "організація та управління охороною здоров'я". У разі призначення лікаря (провізора) на посаду керівника військово-медичного закладу або його заступника з числа лікарів йому зберігається підвищення схемного посадового окладу за наявність кваліфікаційної категорії за лікарською спеціальністю, яку він мав протягом трьох років з дня призначення на керівну посаду.

Лікарям - керівникам структурних підрозділів схемний посадовий оклад підвищується за наявність кваліфікаційної категорії, якщо спеціальність, за якою їм присвоєна кваліфікаційна категорія, відповідає профілю підрозділу, який вони очолюють.

Схемний посадовий оклад іншим медичним та фармацевтичним працівникам установлюється з урахуванням кваліфікаційної категорії за умови їх роботи за тією спеціальністю, за якою присвоєно кваліфікаційну категорію.

Присвоєння кваліфікаційних категорій лікарям, провізорам, середнім медичним та фармацевтичним працівникам та фахівцям, які не мають повної вищої медичної освіти, але допущені до медичної та фармацевтичної діяльності, проводиться в установленому порядку за результатами атестації.

Виплата заробітної плати з урахуванням підвищення схемного посадового окладу за наявності кваліфікаційної категорії проводиться протягом 5 років з дня затвердження наказом військово-медичного закладу рішення атестаційної комісії про її присвоєння (підтвердження).

Особам, які бажають пройти атестацію на підтвердження кваліфікаційної категорії і своєчасно подали необхідні документи в атестаційну комісію (не пізніш як за 2 місяці до закінчення 5-річного строку з моменту попередньої атестації або строку переатестації), зазначена виплата проводиться до ухвалення рішення атестаційної комісії про її підвищення (підтвердження) чи відміну.

4.3.2. Лікарям усіх спеціальностей (провізорам), які отримали диплом з відзнакою після закінчення медичних інститутів (університетів, академій), схемний посадовий оклад підвищується протягом 5 років на 5 відсотків.

4.3.3. Підпункт 4.3.3 виключено 

(згідно з наказом Міністра
 оборони України від 22.09.2005 р. N 572,
 у зв'язку з цим підпункти 4.3.4, 4.3.5, 4.3.6, 4.3.7, 4.3.8, 4.3.9, 4.3.10, 4.3.11
 уважати підпунктами 4.3.3, 4.3.4, 4.3.5, 4.3.6, 4.3.7, 4.3.8, 4.3.9, 4.3.10 відповідно)

4.3.3. Схемні посадові оклади працівників військово-медичних закладів (підрозділів) підвищуються за наявності почесного звання України, СРСР, союзних республік СРСР: "народний" - на 40 відсотків, "заслужений" - на 20 відсотків.

Схемні посадові оклади підвищуються за тієї умови, якщо діяльність працівників за профілем збігається з наявним почесним званням.

За наявності двох або більше звань схемні посадові оклади працівників підвищуються за одним (вищим) званням.

4.3.4. Медичним, фармацевтичним та іншим працівникам військово-медичних закладів (підрозділів) за роботу з небезпечними для здоров'я та особливо важкими умовами праці схемні посадові оклади (ставки) підвищуються на 60, 30, 25 і 15 відсотків відповідно до Переліків військово-медичних закладів та посад, робота на яких дає право на підвищення схемних посадових окладів (ставок) у зв'язку зі шкідливими і важкими умовами праці (додатки 2 - 4 до Умов).

(абзац перший підпункту 4.3.4 із змінами, внесеними згідно з
 наказом Міністра оборони України від 15.07.2005 р. N 409)

Конкретний список працівників, схемні посадові оклади (ставки) яких підвищуються у зв'язку зі шкідливими і важкими умовами праці, затверджується командиром військової частини (начальником закладу, установи та організації Збройних Сил України) за погодженням з профспілковим комітетом.

(абзац другий підпункту 4.3.4 із змінами, внесеними згідно з
 наказом Міністра оборони України від 15.07.2005 р. N 409)

4.3.5. Працівникам відділень військових госпіталів, призначених для лікування інвалідів Великої Вітчизняної війни та воїнів-інтернаціоналістів, схемні посадові оклади підвищуються на 15 відсотків - медичним та фармацевтичним працівникам; на 10 відсотків - іншим працівникам.

4.3.6. Медичним та фармацевтичним працівникам, які обслуговують працівників ліспромгоспів, лістрансгоспів, хімлісгоспів та сплавних підприємств, у тому числі лісопунктів та нижніх складів лісопромислових комбінатів та лісокомбінатів, схемні посадові оклади підвищуються на 15 відсотків. Перелік зазначених закладів та посад медичних та фармацевтичних працівників установлюється Головним військово-медичним управлінням Міністерства оборони України за погодженням з Головним фінансово-економічним управлінням Міністерства оборони України.

4.3.7. Схемні посадові оклади ентомологів, інженерів-гідротехніків та помічників ентомологів санітарно-епідеміологічних станцій, що розташовані у районах масового поширення гнусу та інших небезпечних комах і кліщів, підвищуються на 15 відсотків.

Порядок віднесення території до районів масового поширення гнусу та інших небезпечних комах і кліщів затверджено наказом Міністерства охорони здоров'я України від 10 серпня 1992 року N 123 "Про затвердження інструкції по визначенню районів масового поширення гнусу та інших небезпечних комах і кліщів".

4.3.8. Схемні посадові оклади приймальників золота у військово-медичних закладах підвищуються на 15 відсотків.

4.3.9. У всіх випадках, коли чинними нормативними актами підвищення схемних посадових окладів (ставок) працівників передбачено у відсотках, абсолютний розмір кожного підвищення визначається із схемного посадового окладу без урахування інших підвищень, надбавок та виплат.

4.3.10. Розміри підвищень, передбачені підпунктами 4.3.3 - 4.3.8 цих Умов, установлюються:

(абзац перший пункту 4.3.10 із змінами, внесеними згідно з
 наказом Міністра оборони України від 22.09.2005 р. N 572)

лікарям, провізорам, середньому медичному персоналу, фармацевтам - від схемного посадового окладу;

завідувачам структурних підрозділів - лікарям та керівникам з числа середнього медичного персоналу - виходячи із схемного посадового окладу з підвищенням за завідування або з урахуванням старшинства;

керівникам із числа лікарів, провізорів та середнього медичного і фармацевтичного персоналу - виходячи із схемного посадового окладу з урахуванням підвищень за кваліфікаційну категорію.

4.4. Доплати

4.4.1. Медичним, фармацевтичним, педагогічним та іншим працівникам військово-медичних закладів (підрозділів), а також водіям санітарних автомобілів (які перебувають у штатах військових частин, закладів, установ та організацій Збройних Сил України), які залучаються для роботи в нічний час, здійснюється доплата в розмірі 35 відсотків годинної тарифної ставки (окладу) за кожну годину роботи в нічний час. Нічним вважається час з 10-ї години вечора до 6-ї години ранку.

Лікарям, середньому та молодшому медичному персоналу військово-медичних закладів (підрозділів), зайнятим наданням швидкої та невідкладної медичної допомоги, персоналу виїзних бригад відділень невідкладної медичної допомоги і допомоги вдома, відділень швидкої медичної допомоги, а також тим, хто працює у відділеннях (палатах) анестезіології та інтенсивної терапії, здійснюється доплата за роботу в нічний час у розмірі 50 відсотків годинної тарифної ставки (окладу) за кожну годину роботи в нічний час. Перелік цих військово-медичних підрозділів (посад) затверджується командиром військової частини (начальником закладу, установи та організації Збройних Сил України) за погодженням з профспілковим комітетом і щорічному перезатвердженню не підлягає. У разі потреби до нього можуть вноситись зміни та доповнення у такому ж порядку.

(абзац другий підпункту 4.4.1 із змінами, внесеними згідно з
 наказом Міністра оборони України від 06.08.2002 р. N 263)

4.4.2. Працівникам військово-медичних закладів, яким за їх згодою вводиться робочий день з розподілом зміни на частини (з перервою у роботі понад 2 години), за відпрацьований час у ці дні проводиться доплата від посадового окладу у розмірі до 30 відсотків за рахунок та в межах затвердженого фонду оплати праці. Час внутрішньозмінної перерви у робочий час не включається.

Робочий день може бути поділений на частини з тією умовою, щоб загальна тривалість роботи не перевищувала встановленої тривалості робочого дня (стаття 60 КЗпП України) та у випадках, коли в межах робочого часу з урахуванням застосування різних графіків роботи неможливо забезпечити належне надання медичної та лікарської допомоги хворим у стаціонарі, а також військовослужбовцям, працівникам і членам їх сімей у зручний для них час.

Перелік посад працівників, яким можуть виплачуватись зазначені у цьому підпункті доплати, затверджується командиром військової частини (начальником закладу, установи та організації Збройних Сил України) за погодженням з профспілковим комітетом.

4.4.3. Для забезпечення надання хворим своєчасної невідкладної допомоги в разі гострих захворювань, травм та отруєнь у військово-медичних закладах можуть вводитися чергування вдома лікарів та середнього медичного персоналу як у денний, так і в нічний час з доплатою 50 відсотків схемного посадового окладу за фактичний час чергувань, що виконувалося як у межах норми робочого часу, так і за її межами.

До чергувань удома залучаються лікарі до п'яти основних лікарських спеціальностей та середній медичний персонал за трьома посадами (лаборант, рентген-лаборант, операційна медична сестра).

Конкретні розміри доплат установлюються начальником військово-медичного закладу, виходячи із фактичної кількості годин чергувань у межах затвердженого графіка і не можуть перевищувати 50 відсотків схемного посадового окладу лікаря (середнього медичного персоналу) за місяць.

У разі виклику працівника, який виконує чергування вдома, у військово-медичний заклад, на місце події, додому до хворого тощо час, витрачений на виклик, оплачується із розрахунку посадового окладу працівника за фактично відпрацьований час із збереженням діючого порядку оплати праці у нічний час.

За чергування у стаціонарі, яке виконується штатними медичними працівниками згідно з графіком роботи в межах місячної норми робочого часу, додаткова оплата (понад посадовий оклад) не проводиться. У тих випадках, коли чергування, що виконується в межах місячної норми робочого часу, випадає на вихідний день, воно компенсується наданням іншого дня відпочинку за графіком роботи.

Оплата чергувань понад місячну норму робочого часу проводиться в одинарному розмірі, а у святкові та неробочі дні - у подвійному розмірі.

4.4.4. Медичним працівникам, фахівцям, технічним службовцям та робітникам за виконання у свій робочий час (поряд з основною роботою) обов'язків тимчасово відсутнього працівника (у зв'язку з хворобою, відпусткою, відрядженням та з інших причин) проводиться доплата за фактичний обсяг роботи у розмірі до 50 відсотків посадового окладу відсутнього працівника з урахуванням кваліфікації працівника, який виконує обов'язки тимчасово відсутнього працівника.

(абзац перший підпункту 4.4.4 в редакції наказу
 Міністра оборони України від 06.08.2002 р. N 263)

У тих випадках, коли робота зазначених працівників проводилася за межами робочого часу за основною посадою (наприклад, у зв'язку з неявкою працівника, який замінює, до моменту закінчення зміни та неможливістю замінити його іншим працівником) оплата проводиться як за роботу в надурочний час (стаття 106 КЗпП України).

Зазначені доплати не поширюються на керівників військово-медичних закладів, їх заступників, керівників структурних підрозділів (крім завідувачів аптечних пунктів) та їх заступників. Доплата штатним заступникам за виконання ними обов'язків тимчасово відсутніх керівників не проводиться.

4.4.5. Працівникам військово-медичних закладів (підрозділів) можуть установлюватися доплати за суміщення професій (посад), розширення зон обслуговування або збільшення обсягу виконуваних робіт у розмірі до 50 відсотків посадового окладу відсутнього працівника з урахуванням кваліфікації працівника, який суміщує.

(абзац перший підпункту 4.4.5 із змінами, внесеними згідно з
 наказом Міністра оборони України від 06.08.2002 р. N 263)

Перелік професій і посад працівників, яким можуть установлюватися зазначені доплати, затверджується керівником військово-медичного закладу відповідно до колективного договору.

Керівникам військово-медичних закладів, їх заступникам, а також керівникам структурних підрозділів та їх заступникам суміщення професій (посад) не дозволяється (за винятком завідувачів аптек та аптечних пунктів).

4.4.6. Начальникам військово-медичних закладів (головним лікарям) та їх заступникам-лікарям дозволяється вести у закладах, у штатах яких вони є, роботу за спеціальністю у межах робочого часу за основною посадою з виплатою їм до 25 відсотків посадового окладу лікаря відповідної спеціальності. Робота начальників військово-медичних закладів та їх заступників-лікарів за спеціальністю незалежно від її характеру та обсягу повинна відображуватися у відповідних медичних документах.

4.4.7. Медичним працівникам морських та річкових суден за роботу понад норму робочого часу в період рейсу суден здійснюється доплата, виходячи із схемного посадового окладу в розмірах:

тим, хто працює на плавучих базах та заводах, - 60 відсотків;

тим, хто працює на інших морських суднах, - 45 відсотків;

тим, хто працює на річкових суднах, - 20 відсотків.

Зазначеним працівникам виплачується компенсація за роботу у вихідні та святкові дні та надається безкоштовне харчування у порядку, встановленому для плавскладу відповідних суден.

4.4.8. Лікарям, які працюють на суднах Військово-Морських Сил України, проводиться доплата до схемного посадового окладу за роботу у важких та шкідливих умовах праці за районами плавання:

південно-східна Атлантика, центрально-східна Атлантика, південно-східний Тихий океан (зона Перу), Індійський океан (Кергеленська антарктична частина Індійського океану), Чорне море - 8 відсотків;

південно-східний Тихий океан, південно-західний Тихий океан, південно-західна Атлантика, екваторіально-західна Атлантика, Нова Зеландія, північно-східна Арктика, Курильські острови - 12 відсотків;

атлантична частина Індійського океану, атлантична частина Атлантики, Кергелен - 16 відсотків.

Зазначені доплати виплачуються за фактично відпрацьований час.

4.4.9. Медичним працівникам, які зайняті збиранням і здаванням для переробки плацентарної, ретроплацентарної крові, здійснюється додаткова оплата за розцінками, затвердженими обласними держадміністраціями.

4.4.10. Особам, які займають посади незалежно від їх найменувань у військово-медичних закладах (підрозділах) та у військово-лікарських комісіях, установлюються доплати до посадових окладів (ставок заробітної плати) у граничному розмірі:

за вчене звання: професора - 33 відсотки, доцента, старшого наукового співробітника - 25 відсотків;

за науковий ступінь: доктора наук - 25 відсотків, кандидата наук - 15 відсотків.

Зазначені доплати встановлюються як за основною роботою, так і за сумісництвом залежно від обсягу фактично виконаної роботи та в разі, якщо діяльність працівників за профілем відповідає вченому званню або науковому ступеню.

(підпункт 4.4.10 в редакції наказу
 Міністра оборони України від 22.09.2005 р. N 572)

4.4.11. Доплати, які перелічені в підпунктах 4.4.7 та 4.4.8 цих Умов, установлюються від схемного посадового окладу, а завідувачам структурних підрозділів - лікарям та керівникам з числа середнього медичного персоналу - виходячи із схемного посадового окладу, який відповідає схемному посадовому окладу лікаря або середнього медичного працівника, з підвищенням за завідування або з урахуванням старшинства.

Доплати, передбачені підпунктами 4.4.1, 4.4.2, 4.4.4, 4.4.5 та 4.4.10 цих Умов, установлюються у відсотках до посадового окладу (схемний посадовий оклад плюс підвищення у зв'язку зі шкідливими і важкими умовами праці).

(пункт 4.4 доповнено підпунктом 4.4.11 згідно з
 наказом Міністра оборони України від 22.09.2005 р. N 572)

4.5. Надбавки

4.5.1. Працівникам (незалежно від найменування їх професій і посад) протичумних закладів та підрозділів з боротьби з особливо небезпечними інфекціями виплачуються надбавки за тривалість безперервної роботи в цих закладах (підрозділах) у розмірі 10 відсотків посадового окладу за кожний рік роботи, але не більше 40 - 80 відсотків залежно від умов роботи.

Конкретні розміри зазначених надбавок за відповідними групами закладів (підрозділів) передбачені у додатку 5 до цих Умов.

4.5.2. Лікарям усіх спеціальностей, зубним лікарям та медичним сестрам лікаря загальної практики медичних підрозділів військових частин, військово-навчальних закладів, офіцерських курсів, шкіл прапорщиків і мічманів, навчальних центрів і таборів, шкіл з підготовки старшин, сержантів та молодших спеціалістів рядового складу, шкіл з підготовки рядового плавскладу, центрів бойового застосування, радіотехнічних вузлів, центрів і пунктів особливого призначення, полігонів, арсеналів, складів і баз із збереження та ремонту озброєння, військової техніки, боєприпасів і ракетного палива, вузлів зв'язку, гідрографічних і гідрометеорологічних експедицій, таборів і партій, інженерно-технічних частин, що розташовані у сільській місцевості, виплачуються надбавки за тривалість безперервної роботи у розмірі 10 відсотків схемного посадового окладу за перші три роки безперервної роботи та за кожні наступні два роки безперервної роботи, але не більше 40 відсотків схемного посадового окладу.

4.5.3. Лікарям, середньому медичному персоналу, водіям та молодшим медичним сестрам виїзних бригад відділень швидкої медичної допомоги поліклінік, поліклінічних відділень та військових госпіталів виплачуються надбавки за тривалість безперервної роботи у розмірі 20 відсотків схемного посадового окладу за перші три роки безперервної роботи та за кожні наступні два роки безперервної роботи, але не більше 60 відсотків схемного посадового окладу.

Лікарям-терапевтам, лікарям-педіатрам, середньому медичному персоналу та водіям санітарних автомобілів пунктів (відділень) невідкладної медичної допомоги та допомоги вдома надбавки за тривалість безперервної роботи виплачуються у розмірі 10 відсотків схемного посадового окладу за перші три роки безперервної роботи та за кожні наступні два роки безперервної роботи, але не більше 30 відсотків схемного посадового окладу.

Завідувачам відділень - лікарям невідкладної медичної допомоги та допомоги вдома, а також відділень швидкої медичної допомоги надбавки за тривалість безперервної роботи виплачуються у випадках, коли всі лікарі цих відділень мають право на отримання зазначених надбавок.

За лікарями виїзних бригад станцій (відділень) швидкої медичної допомоги, які перейшли на посади головних лікарів станцій швидкої медичної допомоги та їх заступників, керівників відділень та підстанцій швидкої медичної допомоги, а також за працівниками з числа середнього медичного персоналу виїзних бригад станцій (відділень) швидкої медичної допомоги, які перейшли на посади фельдшера (медичної сестри) з приймання викликів та передачі їх виїзним бригадам або старшого фельдшера підстанції швидкої медичної допомоги, зберігається надбавка в розмірах, що відповідають стажу безперервної роботи у виїзних бригадах.

(абзац четвертий підпункту 4.5.3 в редакції наказу
 Міністра оборони України від 06.08.2002 р. N 263)

4.5.4. Надбавки за тривалість безперервної роботи, що зазначені у підпунктах 4.5.1 - 4.5.3 цих Умов, нараховуються кожного місяця за основною посадою, при роботі за сумісництвом, виконанні обов'язків тимчасово відсутнього працівника за межами робочого часу за основною роботою, - виходячи із схемного посадового окладу (ставки) за посадою, яку займають, без урахування будь-яких надбавок і доплат (крім працівників протичумних закладів та підрозділів).

Працівникам протичумних закладів та підрозділів надбавки нараховуються від посадового окладу.

У разі зміни розміру посадового окладу (ставки) надбавки за тривалість роботи обраховуються у відсотках відповідно до стажу безперервної роботи, виходячи із нового окладу (ставки) з дня його встановлення.

4.5.5. Лікарям, провізорам та іншим медичним і фармацевтичним працівникам військово-медичних закладів (підрозділів) за застосування у роботі досягнень медичної науки та передових методів праці, складність, напруженість та високу якість роботи або виконання особливо важливої (термінової) роботи встановлюється надбавка у розмірі до 50 відсотків схемного посадового окладу. Граничний розмір зазначених надбавок для одного працівника не повинен перевищувати 50 відсотків схемного посадового окладу.

Зазначені надбавки встановлюються за рахунок та в межах фонду оплати праці на певний строк, після закінчення якого керівник приймає рішення про збереження надбавки або про її відміну. У разі несвоєчасного виконання завдань, погіршення якості роботи і порушення трудової дисципліни надбавки скасовуються або зменшуються.

4.5.6. Медичному та педагогічному персоналу психіатричних лікарень (відділень) з посиленим наглядом та судово-психіатричних відділень для осіб, які утримуються під вартою, встановлюється надбавка до схемного посадового окладу у розмірі 50 відсотків.

4.6. Преміювання та матеріальна допомога

4.6.1. Преміювання працівників провадиться відповідно до їх особистого внеску в загальні результати роботи в межах фонду оплати праці, затвердженого в кошторисах доходів і видатків.

Порядок і умови преміювання (категорії працівників, які підлягають преміюванню, періодичність виплати премій, показники преміювання, умови, за яких працівники не подаються для преміювання, та розміри премій) установлюються Положенням про преміювання, затвердженим начальником військово-медичного закладу (підрозділу) за погодженням з профспілковим органом.

4.6.2. Працівникам військово-медичних закладів (підрозділів) у межах фонду оплати праці, затвердженого в кошторисах доходів і видатків, може надаватися матеріальна допомога, в тому числі на оздоровлення (за винятком матеріальної допомоги на поховання) у сумі не більше ніж один посадовий оклад на рік.

4.7. Лікарям-консультантам, які залучаються військово-медичними закладами та організаціями для надання консультацій, оплата праці проводиться за ставками погодинної оплати праці, передбаченими у додатку 6 до цих Умов.

Лікарям, які залучаються для надання консультацій у військово-медичних закладах (підрозділах), в яких вони працюють або які їм підвідомчі з організаційно-методичних та медичних питань, оплата праці за ставками погодинної оплати праці не проводиться.

4.8. Оплата праці зубних техніків, полірувальників, ливарників та інших робітників, зайнятих на зуботехнічних роботах, проводиться за відрядно-преміальною системою.

Якщо відрядно-преміальна оплата праці економічно не доцільна або застосування її не викликане іншими причинами (у зуботехнічних підрозділах при стоматологічних інститутах, факультетах, кафедрах, медичних училищах, що є навчальними базами цих навчальних закладів, тощо), то оплата праці зубних техніків здійснюється за погодинною або погодинно-преміальною системою.

Погодинні ставки зубних техніків, оплата праці яких здійснюється за відрядною системою, розраховуються, виходячи з місячних посадових окладів зубних техніків (за таблицею 2 цих Умов) та встановленої середньомісячної норми робочого часу.

Погодинні ставки зубних техніків, полірувальників, ливарників, які виконують зуботехнічні роботи із застосуванням дорогоцінних металів, підвищуються на 25 відсотків.

Якщо комісією закладу з контролю за якістю роботи із зубопротезування встановлено непридатність зубного протеза внаслідок неякісного його виготовлення, то із заробітної плати конкретного винуватця - посадової особи (лікаря, зубного техніка, полірувальника, ливарника та інших робітників, які зайняті на зуботехнічних роботах) утримується вартість бракованого зубного протеза в порядку, передбаченому діючим законодавством.

Місячні посадові оклади зубних техніків при погодинній та погодинно-преміальній оплаті праці встановлюються у розмірах, передбачених таблицею 2 цих Умов.

Погодинні ставки полірувальників, ливарників та інших робітників, які зайняті на зуботехнічних роботах і праця яких оплачується за відрядною системою, установлюються відповідно до умов оплати праці працівників загальних (наскрізних) професій і посад бюджетних військових частин, закладів, установ та організацій Збройних Сил України.

(розділ 4 доповнено пунктом 4.8 згідно з наказом
 Міністра оборони України від 06.08.2002 р. N 263)

 

Начальник Головного
фінансово-економічного управління
Міністерства оборони України
генерал-лейтенант
 

 
 
 
І. Ю. Марко
 

 

Тарифікаційний список працівників

________________________________ на ___________ рік
(назва закладу)

N з/п 

Назва структурного підрозділу та посад 

Прізвище, ім'я та по батькові 

Кваліфі-
каційна категорія 

Посадовий оклад 

Обсяг роботи за посадою (1,0; 0,75; 0,5; 0,25) 

Надбавки, що мають обов'язковий характер 

Місячний фонд заробітної плати, гривень 

Схеми посадових окладів, установлені за розділом 2 Умов 

Підвищення схеми посадового окладу 

Усього схемний посадовий оклад (гр. 5 - 8) 

Інші підвищення схемного посадового окладу 

Усього посадовий оклад (гр. 9 + 10 + 11 + 12 + 13) 

за оперативні втручання 

за завідування, старшинство 

за кваліфікаційну категорію керівникам та їх заступникам 

за шкідливі умови праці 

за почесне звання 

за науковий ступінь 

інші 

стаж роботи, класність 

розмір надбавки 

за основною посадою 

за суміс-
ництвом 

у відсотках 

абсол. сума 

10 

11 

12 

13 

14 

15 

16 

17 

18 

19 

20 

Разом 

у т. ч.: лікарі 

середній медперсонал 

молодший медперсонал 

інший персонал 

Керівник закладу: 

____________ 

______________________ 

Головний бухгалтер: 

____________ 

______________________ 

Члени комісії: 

  

  

(додаток 1 в редакції наказу
 Міністра оборони України від 06.08.2002 р. N 263)

ПЕРЕЛІК
військово-медичних закладів (підрозділів) та посад, робота в (на) яких дає право на підвищення схемних посадових окладів (ставок) у зв'язку зі шкідливими і важкими умовами праці

Найменування посад 

лікарів і провізорів, фахівців та технічних службовців, які підлягають заміщенню особами з вищою освітою 

середнього медичного та фармацевтичного персоналу, фахівців та технічних службовців 

молодшого медичного та фармацевтичного персоналу, робітників 

1. Заклади, підрозділи та посади, робота в (на) яких дає право на підвищення схемних посадових окладів (ставок) на 25 відсотків у зв'язку зі шкідливими і важкими умовами праці

1.1. Протичумні заклади, підрозділи. Лепрозорії, протилепрозорні відділення, палати, ізолятори, кабінети, пункти.

Усі категорії працівників

1.2. Відділення, палати та кабінети для психічно хворих, геріатричні відділення. Спеціалізовані відділення (палати, кабінети) лікувально-профілактичних закладів, призначені для надання медичної допомоги особам, які дістали травму внаслідок гострого алкогольного психозу або гострого алкогольного отруєння.

Посади лікарів незалежно від їх найменування 

Посади середнього медичного персоналу незалежно від їх найменування 

Посади молодшого медичного персоналу незалежно від їх найменування, перукарі та інші професії робітників, що обслуговують хворих 

1.3. Ясла, санаторії, відділення для дітей з органічним ураженням центральної нервової системи з порушенням психіки.

Посади лікарів незалежно від їх найменування 

Посади середнього медичного персоналу незалежно від їх найменування 

Посади молодшого медичного персоналу незалежно від їх найменування 

1.4. Психіатричні (психоневрологічні), наркологічні заклади, їх структурні підрозділи, за винятком відділень, кабінетів, палат, що не призначені для лікування психічно хворих та осіб, які страждають хронічним алкоголізмом і наркоманією. Відділення, палати та кабінети для лікування психічно хворих та осіб, які страждають хронічним алкоголізмом і наркоманією, військових госпіталів, лазаретів.

Посади лікарів незалежно від їх найменування, у тому числі для обслуговування хворих у виробничих (трудових) майстернях та підсобних господарствах (за винятком посад лікарів відділень, кабінетів, палат, які не передбачені для лікування психічно хворих та осіб, які страждають на хронічний алкоголізм та наркоманію); фахівці та технічні службовці, в тому числі заступники головного лікаря з економічних питань, бібліотечні працівники, працівники клубу, психологи, юрисконсульти 

Посади середнього медичного персоналу незалежно від їх найменування, у тому числі для обслуговування хворих у лікувально-виробничих (трудових) майстернях та підсобних господарствах (за винятком посад середнього медичного персоналу відділень, кабінетів, палат, не передбачених для лікування психічно хворих та осіб, які страждають на хронічний алкоголізм та наркоманію, медичних реєстраторів архіву); завідувачі господарства 

Посади молодшого медичного персоналу незалежно від їх найменування, у тому числі для обслуговування хворих у лікувально-виробничих (трудових) майстернях та підсобних сільських господарствах; професії робітників, які працюють у відділеннях, - перукарі, гардеробники, ліфтери та інші; професії робітників, які зайняті обслуговуванням хворих 

1.5. Станції (відділення) швидкої медичної допомоги, військово-санітарні поїзди.

Посади лікарів спеціалізованих бригад з надання медичної допомоги та перевезення психічно хворих 

Посади середнього медичного персоналу спеціалізованих бригад з надання медичної допомоги та перевезення психічно хворих 

Посади молодшого медичного персоналу, а також водіїв автомобілів спеціалізованих бригад з надання медичної допомоги та перевезення психічно хворих 

1.6. Бароопераційні.

Посади працівників, які постійно зайняті на роботі в бароопераційних 

Посади працівників, які постійно зайняті на роботі в бароопераційних 

Посади працівників, які постійно зайняті на роботі в бароопераційних 

1.7. Центр судової експертизи, судово-медичні лабораторії.

Посади лікарів незалежно від їх найменування 

Посади середнього медичного персоналу незалежно від їх найменування (крім медстатистиків) 

Посади молодшого медичного персоналу 

1.8. Військово-медичні заклади.

  

Посади дезінфекторів, які зайняті дезінфекційними роботами у шахтах 

  

1.9. Спеціалізовані медико-соціальні експертні комісії, відділи (бюро) медико-соціальної експертизи для психічно хворих.

Посади лікарів незалежно від їх найменування, у тому числі голови комісій 

Посади середнього медичного персоналу незалежно від їх найменування 

Посади молодшого медичного персоналу незалежно від їх найменування, гардеробники 

1.10. Лабораторії гіпнології та психопрофілактики (клініки науково-дослідного інституту, центру).

Посади лікарів, фахівців та технічних службовців 

Посади середнього медичного персоналу, фахівців та технічних службовців 

Посади молодшого медичного персоналу, робітників 

2. Заклади, підрозділи та посади, робота на яких дає право на підвищення схемних посадових окладів (ставок) на 15 відсотків у зв'язку зі шкідливими і важкими умовами праці

2.1. Відділення госпіталів, санаторії, санаторії-профілакторії для хворих із закритими формами туберкульозу.

Посадки лікарів незалежно від їх найменування; фармацевтичний персонал, у т. ч. завідувачі аптек (структурних підрозділів) зазначених закладів; фахівці та технічні службовці, в т. ч. бібліотечні працівники, працівники клубів 

Посади середнього медичного та фармацевтичного персоналу незалежно від їх найменувань, у т. ч. завідувачі аптек (структурних підрозділів) зазначених закладів; евакуатори 

Посади молодшого медичного персоналу незалежно від їх найменування, допоміжного персоналу аптек (структурних підрозділів) зазначених закладів, робітники всіх професій 

2.2. Пункт 2.2 вилучено

2.2. Інфекційні військові госпіталі та клініки. Відділення, палати, ізолятори для інфекційних хворих військових госпіталів, лазаретів. поліклініки Євпаторійського клінічного дитячого санаторію. Лікувально-діагностичні центри для обстеження та лікування інфекційних хворих.

Посади лікарів незалежно від їх найменування; фармацевтичний персонал, у т. ч. завідувачі аптек (структурних підрозділів) зазначених закладів; фахівці та технічні службовці, в т. ч. бібліотечні працівники, працівники клубів 

Посади середнього медичного та фармацевтичного персоналу незалежно від їх найменувань, у т. ч. завідувачі аптек (структурних підрозділів) зазначених закладів; евакуатори 

Посади молодшого медичного персоналу незалежно від їх найменування. допоміжного персонал} аптек (структурних підрозділів) зазначених закладів, робітники всіх професій під час роботи у відділеннях, палатах і ті, хто обслуговує хворих 

2.3. Кабінети інфекційних захворювань.

Посади лікарів незалежно від їх найменування 

Посади середнього медичного персоналу незалежно від їх найменування 

Посади молодшого медичного персоналу незалежно від їх найменування 

2.4. Відділення, палати для хворих з ураженнями спинного мозку, які супроводжуються паралічем (парезом) нижніх (або верхніх та нижніх) кінцівок та розладом функцій тазових органів, відділення трансплантації кісткового мозку.

Посади лікарів незалежно від їх найменування 

Посади середнього медичного персоналу незалежно від їх найменування 

Посади молодшого медичного персоналу незалежно від їх найменування 

2.5. Групи в дитячих садках, дитячих яслах, яслах-садках: для дітей з туберкульозною інтоксикацією, малими та згасаючими формами туберкульозу; для дітей з порушенням функції опорно-рухового апарату та іншими вадами фізичного розвитку без порушення психіки; для дітей з органічним ураженням центральної нервової системи, в т. ч. дитячим церебральним паралічем без порушення психіки; для дітей з порушенням слуху та мови (глухонімих, оглухлих, приглухуватих); для дітей з порушеннями мови (тих, хто заїкається, з алалією та іншими порушеннями мови); для дітей з порушенням зору (незрячих і які слабо бачать).

Посади лікарів незалежно від їх найменування, інженерів, які працюють з апаратами для глухих, ремонтують їх, складають програми навчання розвитку мови на комп'ютерах 

Посади середнього медичного персоналу незалежно від їх найменування 

Посади молодшого медичного персоналу незалежно від їх найменування 

2.6. Санаторії для дітей з ураженням центральної нервової системи з порушенням функції опорно-рухового апарату. Відділення, палати (групи) лікувально-профілактичних закладів для дітей з ураженням центральної нервової системи з порушенням функції опорно-рухового апарату.

Посади лікарів незалежно від їх найменування 

Посади середнього медичного персоналу незалежно від їх найменування 

Посади молодшого медичного персоналу незалежно від їх найменування 

2.7. Відділення (палати, групи) анестезіології-реанімації, реанімації та інтенсивної терапії (за винятком лабораторії, групи, що забезпечує експрес-діагностику).

Посади лікарів-анестезіологів або лікарів за профілем підрозділу, у т. ч. завідувачів 

Посади медичних сестер (фельдшерів) незалежно від їх найменування 

Посади молодшого медичного персоналу незалежно від їх найменування 

2.8. Відділення (палати): для хворих, які отримали опіки; для хворих з гострими отруєннями; гнійної хірургії усіх профілів для лікування хворих з хірургічними гнійними захворюваннями та ускладненнями; хірургічні усіх профілів, у яких при оперативних втручаннях постійно застосовується рентгенівська апаратура з візуальним контролем, лазерні установки; гемодіалізу, для лікування хворих із застосуванням методів гемодіалізу, гемосорбції, плазмофорезу та ультрафільтрації, проведення штучного кровообігу; для новонароджених та недоношених дітей; неврологічні для хворих з порушенням мозкового кровообігу.

Посади лікарів незалежно від їх найменування; фахівці, які обслуговують апаратуру відділень гемодіалізу, штучного кровообігу 

Посади середнього медичного персоналу незалежно від їх найменування; фахівці, які обслуговують апаратуру відділень гемодіалізу, штучного кровообігу 

Посади молодшого медичного персоналу незалежно від їх найменування 

2.9. Шкірно-венерологічні диспансери, відділення, палати, кабінети стаціонарів та поліклінік (поліклінічних відділень, які утримуються на самостійних штатах).

Посади лікарів незалежно від їх найменування 

Посади середнього медичного персоналу незалежно від їх найменування 

Посади молодшого медичного персоналу незалежно від їх найменування; робітники усіх професій, які обслуговують хворих 

2.10. Фізіотерапевтичні відділення, кабінети, бальнео- та грязелікарні (відділення, кабінети).

Посади лікарів незалежно від їх найменування, які передбачені для обслуговування хворих у приміщеннях сірководневих, сірчистих та вуглеводневих ванн та грязей 

Посади середнього медичного персоналу незалежно від їх найменування (за винятком медстатистиків та медреєстраторів), які передбачені: для обслуговування хворих у приміщеннях сірководневих, сірчистих та вуглеводневих ванн та грязей; для тих, хто працює в грязелікарнях; для відпускання родонових ванн; для підготовки озокеритових процедур; для тих, хто працює на генераторах УВЧ будь-якої потужності (якщо відпускається на місяць у середньому не менше 10 процедур у зміну) 

Посади молодшого медичного персоналу незалежно від їх найменування. які передбачені: для обслуговування хворих у приміщеннях сірководневих, сірчистих та вуглеводневих ванн та грязей; для відпускання родонових ванн, озокеритових процедур; для тих, хто працює в грязелікарнях. що беруть участь у наданні процедур хворим дітям на генераторах УВЧ (у середньому не менше 10 процедур у зміну). Посади працівників, що підігрівають та підвозять грязі, готують штучну сірководневу воду. Професії робітників, які передбачені для постійного обслуговування приміщень: сірководневих, сірчистих, вуглеводневих і родонових ванн; обладнання та поточного ремонту будівель та споруд; приладів фізіотерапевтичних лікарень (відділень); обладнання підвалів, нагрівальних приладів ванних приміщень; насосних станцій, змішувачів і резервуарів, трубопроводів і оголовків бурових свердловин, сірководневих, сірчистих та вуглеводневих і родонових вод 

2.11. Рентгенівські, радіологічні та рентгенорадіологічні відділи, відділення, лабораторії, групи та кабінети всіх профілів. Відділення рентгено-ударнохвильового дистанційного дроблення каміння (ВРУДДКА).

Посади лікарів незалежно від їх найменування; фахівців при постійній роботі у сфері іонізуючого випромінювання або з радіоактивними речовинами 

Посади середнього медичного персоналу незалежно від їх найменування; фахівців при постійній роботі у сфері іонізуючого випромінювання або з радіоактивними речовинами 

Посади молодшого медичного персоналу незалежно від їх найменування 

2.12. Підрозділи (палати) військово-медичних закладів, у яких основним методом лікування є тривале застосування великих доз хіміотерапевтичних препаратів.

Посади лікарів незалежно від їх найменування 

Посади середнього медичного персоналу незалежно від їх найменування 

  

2.13. Барокамери та кесони. Підземні відділення (палати) військово-медичних закладів, підземні медпункти.

Посади лікарів незалежно від їх найменування 

Посади середнього медичного персоналу незалежно від їх найменування 

Посади молодшого медичного персоналу незалежно від їх найменування 

2.14. Відділення (кабінети) ультразвукової діагностики та ендоскопічні.

Посади лікарів незалежно від їх найменування 

Посади середнього медичного персоналу незалежно від їх найменування 

Посади молодшого медичного персоналу незалежно від їх найменування 

2.15. Заклади переливання крові, відділення станцій переливання крові у військових госпіталях, відділення трансфузіології, заготівлі та переробки крові та її компонентів, відділення кріоконсервування клітин крові та кісткового мозку.

Посади лікарів незалежно від їх найменування, які передбачені для роботи із заготівлі, переробки та збереження в замороженому стані крові, її компонентів та кісткового мозку 

Посади середнього медичного персоналу незалежно від їх найменування, одна із посад інженера та техніка, які передбачені для роботи із заготівлі, переробки та збереження в замороженому стані компонентів крові, кісткового мозку 

  

2.16. Патологоанатомічні відділення, підрозділи, лабораторії, морги. Відділення заготівлі (консервації) трупних тканин, органів.

Посади лікарів незалежно від, їх найменування 

Посади середнього медичного персоналу незалежно від їх найменування 

Посади молодшого медичного персоналу незалежно від їх найменування, водій 

2.17. Психотерапевтичні кабінети поліклінік (підрозділів), поліклінічних відділень.

Лікар-психотерапевт 

Медична сестра 

 

2.18. Лабораторії (відділи, відділення), алергологічні кабінети.

Посади лікарів незалежно від їх найменування при роботі: з живим збудником інфекційних захворювань або хворими тваринами; з вірусами, які викликають захворювання; з хімічними речовинами, віднесеними до алергенів, що перелічені в розділі 4 цього Переліку; посади лікарів-бактеріологів, лікарів-паразитологів та лікарів-лаборантів, передбачені для постійної роботи з постановки реакції іммобілізації блідних трепонем; посади провізорів-аналітиків контрольно-аналітичних лабораторій при роботі з хімічними речовинами, віднесеними до алергенів, які наведені у розділі 4 цього Переліку

Посади середнього медичного персоналу незалежно від їх найменування при роботі: з живим збудником інфекційних захворювань або хворими тваринами; з вірусами, які викликають захворювання; з хімічними речовинами, віднесеними до алергенів, що перелічені у розділі 4 цього Переліку; посади лаборантів з бактеріології, паразитології та спеціально виділені посади для постійної роботи з постановки реакції іммобілізації блідних трепонем; посади лаборантів контрольно-аналітичних лабораторій при роботі з хімічними   речовинами, віднесеними до алергенів, які наведені у розділі 4 цього Переліку

Посади молодшого медичного персоналу незалежно від їх найменування при роботі з живим збудником інфекційних захворювань або хворими тваринами; посади, які забезпечують   роботу лаборантів з бактеріології, паразитології та посади, які передбачені для постійної роботи з постановки реакції іммобілізації блідних трепонем

Примітка до пункту 2.18. Молодшому медичному персоналу бактеріологічних і вірусологічних лабораторій (відділів, відділень) крім зазначених підвищень може встановлюватись доплата, в розмірі 12 відсотків від посадового окладу за миття посуду, тари і технологічного обладнання вручну із застосуванням кислот та інших хімічних речовин.

2.19. Санаторні ясла-садки, дитячі садки для дітей, хворих на туберкульоз. Дитячі ясла, ясла-садки для дітей з дефектами слуху та мови. Дитячі садки, ясла-садки для дітей з ураженням центральної нервової системи з порушенням функції опорно-рухового апарату.

Керівники та їх заступники, посади лікарів усіх найменувань, що передбачені для обслуговування хворих у цих закладах, незалежно від підпорядкування закладу, в штаті якого вони є 

Посади середнього медичного персоналу всіх найменувань, що передбачені для обслуговування хворих у цих закладах, незалежно від підпорядкування закладу, в штаті якого вони є 

Посади молодшого медичного персоналу всіх найменувань, що передбачені для обслуговування хворих у цих закладах, незалежно від підпорядкування закладу, в штаті якого вони є  

2.20. Санітарно-профілактичні заклади.

Головний лікар у разі відсутності у закладі лікаря-епідеміолога; посади: завідувачів відділів (відділень), пунктів: особливо небезпечних інфекцій, епідеміологічних, проти епідеміологічних, паразитологічних, бактеріологічних; вірусологічних, санітарно-карантинних, санітарно-контрольних, дезінфекційних; лікарів-епідеміологів, лікарів-дезінфекціоністів, лікарів-паразитологів, лікарів-бактеріологів, лікарів-вірусологів; лікарів відділів, відділень, пунктів: особливо небезпечних інфекцій, санітарно-карантинних і санітарно-контрольних; завідувачів, санітарних лікарів, інженерів лабораторій електромагнітних полів; санітарних лікарів з комунальної гігієни та гігієни праці; лікарів-лаборантів та інженерів, посади яких передбачені для роботи на апаратах з відкритою ртуттю (у т. ч. зайнятих обслуговуванням полярографів); лікарів-лаборантів токсикологічних лабораторій 

Посади: середнього медичного персоналу незалежно від їх найменування відділів (відділень) особливо небезпечних інфекцій, лаборантів з контролю якості дезінфекції, лаборантів з вірусології, паразитології, бактеріології; середнього медичного персоналу санітарно-карантинних та санітарно-контрольних відділень (відділів, пунктів); дезінфекторів, дезінструкторів; помічників лікарів-епідеміологів та паразитологів; помічників санітарних лікарів, техніків та лаборантів лабораторій електромагнітних полів, а також фахівців, які здійснюють такий контроль за відсутності лабораторій; помічники санітарних лікарів та лаборантів відділень комунальної гігієни та відділень (груп) гігієни праці; лаборантів та техніків, посади яких передбачені для роботи на апаратах з відкритою ртуттю (у т. ч. зайнятих обслуговуванням полярографів); середнього медичного персоналу, зайнятого перевезенням інфекційних хворих; лаборантів токсикологічних лабораторій 

Посади молодшого медперсоналу: відділів (відділень) особливо небезпечних інфекцій; санітарно-карантинних та санітарно-контрольних відділень (відділів, пунктів), які передбачені для роботи на апаратах з відкритою ртуттю (в т. ч. зайнятих обслуговуванням полярографів); токсикологічних лабораторій; паразитологічних та вірусологічних відділень бактеріологічних лабораторій. Посади: комірників, зайнятих фасуванням дезінфекційних засобів; водіїв автомобілів при одночасному виконанні обов'язків дезінфекторів; працівників віваріїв при роботі з зараженими тваринами; посади молодшого медперсоналу та водіїв автомобілів, зайнятих перевезенням інфекційних хворих  

2.21. Багатопрофільні госпіталі на 800 та більше ліжок.

Лікар-психіатр 

  

  

2.22. Військово-медичні заклади і медичні підрозділи військових частин.

Посади лікарів: анестезіологів, рентгенологів, психіатрів, епідеміологів, дезінфекціоністів, паразитологів, вірусологів, бактеріологів, інфекціоністів; лікарів-лаборантів для аналізів з туберкульозних та інфекційних відділень; бібліотечні та клубні працівники, які обслуговують туберкульозних та інфекційних хворих   

Посади рентгенлаборантів (крім працюючих у рентгенівських архівах); лаборанти з бактеріології (вірусології, паразитології); помічники епідеміологів, паразитологів; лаборантів для аналізів з туберкульозних та інфекційних відділень; один із фармацевтів; бібліотечні та клубні працівники, які обслуговують туберкульозних та інфекційних хворих; посади дезінфекторів   

Посади молодшого медперсоналу бактеріологічних, вірусологічних, вірусно-рікетсіозних лабораторій; дезінфектори та інструктори-дезінфектори; водії, які виконують обов'язки дезінфектора; молодша медична сестра - мийниця аптек, які обслуговують туберкульозні та інфекційні відділення; оператори пральних машин, гардеробники, перукарі, ліфтери, які обслуговують хворих з туберкульозних та інфекційних відділень; офіціанти, які обслуговують хворих з туберкульозних та інфекційних відділень за відсутності посад санітарок-буфетниць у цих відділеннях; мийниці посуду у туберкульозних та інфекційних відділеннях  

3. Військово-медичні заклади, підрозділи та посади, робота в яких дає право на підвищення схемних посадових окладів (ставок) на двох та більше підставах, передбачених розділами 1 і 2 цього Переліку, на 30 відсотків

3.1. Бактеріологічні й вірусологічні лабораторії (відділення).

Лікарі, які фактично виконують покладені на них службові та функціональні обов'язки на двох підставах: безпосередня робота з хімічними речовинами, віднесеними до алергенів, що перелічені в розділі 4 цього Переліку, та з інфекційними матеріалами і живим збудником інфекційних захворювань або хворими тваринами з вірусами, що викликають захворювання 

Середній медичний персонал, який фактично виконує покладені на нього службові та функціональні обов'язки на двох підставах: безпосередня робота з хімічними речовинами, віднесеними до алергенів, що перелічені в розділі 4 цього Переліку, та з інфекційними матеріалами і живим збудником інфекційних захворювань або хворими тваринами з вірусами, що викликають захворювання 

  

3.2. Військово-медичні заклади та медичні підрозділи військових частин.

Посади персоналу, зайнятого роботою, що дає право на підвищення схемних посадових окладів (ставок) на двох та більше підставах, передбачених у розділах 1 і 2 цього Переліку   

Посади середнього медичного персоналу, зайнятого роботою, що дає право на підвищення схемних посадових окладів (ставок) на двох та більше підставах, передбачених у розділах 1 і 2 цього Переліку  

Посади молодшого медичного персоналу, зайнятого роботою, що дає право на підвищення схемних посадових окладів (ставок) на двох та більше підставах, передбачених у розділах 1 і 2 цього Переліку  

Приклади до пункту 3.2:

1. Туберкульозний або інфекційний військовий госпіталь.

Посади лікарів-рентгенологів   

Посади рентгенлаборантів   

Молодший медичний персонал рентгенівського кабінету (відділення)  

2. Психоневрологічні або наркологічні заклади (диспансери).

Посади лікарів (незалежно від їх найменування) спеціалізованих відділень для примусового лікування хворих на туберкульоз, хронічний алкоголізм, наркоманію та психічні захворювання  

Посади середнього медичного персоналу (незалежно від їх найменування) спеціалізованих відділень для примусового лікування хворих на туберкульоз, хронічний алкоголізм, наркоманію та психічні захворювання  

Посади молодшого медичного персоналу (незалежно від їх найменування) спеціалізованих відділень для примусового лікування хворих на туберкульоз, хронічний алкоголізм, наркоманію та психічні захворювання 

Примітки до розділів 1, 2, 3:

1. Працівникам, які посідають зазначені в розділах 1 і 2 Переліку посади, але не мають права на підвищення схемних посадових окладів (ставок) через відсутність двох та більше підстав, схемні посадові оклади (ставки) підвищуються відповідно до 1 розділу на 25 відсотків або до 2 розділу - на 15 відсотків.

Наприклад: схемні посадові оклади дезінфекторів, які працюють у психіатричних (психоневрологічних), наркологічних, туберкульозних та інфекційних лікарнях, дезінфекційних та санітарно-епідеміологічних станціях, підвищуються на 15 відсотків.

2. Фахівці (зоологи, ентомологи, психологи та інші), посадові оклади яких установлені на рівні окладів лікарів або працівників із числа середнього медичного персоналу, мають право на відповідне підвищення посадових окладів, установлене для працівників закладів, установ, підрозділів, зазначених у цьому Переліку.

4. Заклади, підрозділи та посади, робота на яких дає право на підвищення схемних посадових окладів (ставок) на 30 відсотків у зв'язку зі шкідливими і важкими умовами праці (посади усіх працівників незалежно від найменування)

4.1. Туберкульозні (протитуберкульозні) госпіталі та клініки; відділення, палати, ізолятори, санаторії та їх філії для хворих на активні форми туберкульозу; протитуберкульозні кабінети амбулаторно-поліклінічних закладів (підрозділів).

4.2. Спеціалізовані медико-соціальні експертні комісії, центри (бюро) медико-соціальної експертизи для хворих на туберкульоз.

5. Перелік хімічних речовин, віднесених до алергенів,
робота з якими дає право на підвищення схемних посадових окладів лікарів та середнього медичного персоналу на 15 відсотків

Акрилонітрил

Амілаза (бактеріальна)

Амінопласти

Амонію хлорплатинат+

Ампіцилін

Ангідрид малеїновий+

Ангідрид нафталевий+

Ангідрид тетрагідрофталевий+

Ангідрид хромовий+

Антибіотики групи цефалоспоринів

Бациліхін (за бацитроцином)

Білково-вітамінний концентрат (за білком)

Бензилпеніцилін

Берилій та його сполуки

Бісфурфуриліденгексаметилендіамін (бісфургін)

Боверін

Гексаметилендіамін

Гексаметилендиіозоціанат+

Гексахлорциклогексан+ (гексахлоран)

Гексахлорциклогексан+ (гамма-гексахлоран)

Гігроміцин Б+

Глутаровий альдегід

Діангідрид динафтилгексакарбонова кислота

Діангідрид 1, 4, 5, 8 - нафталінтетракарбонова кислота

Диізопропаполамін

[N - (3-Диметиламінопропіл) 3-хлор-фенотіазин

Хлогідрат (аміназин)

0,0-Диметил-0/2,5-дихлор-4-бромфеніл/-тіофосфат (бромофос)

0,0-Диметил-0/2,5-дихлор-4-йодфеніл/-тіофосфат (йодофенофос)

0,0-Диметил-/1-окси-2,2,2-трихлоретил/фосфонат+ (хлорофос)

0,0-Диметил-0/2,4,5-трихлор-феніл/-тіофосфат (ролен)

2,4-Динітрохлорбензол+

3,5-Динітро-4-хлор-бензотрифторид+

4,4-Дифенілметандіізоціанат

NN-Дифурфураль-п-фенілендіамин+

Дифурфуриліденацетон+

Дихлорангідрид-2,6-нафталін-дикарбонової кислоти+

Дихлорангідрид 2, 3, 5, 6 - тетрахлортерефталевої кислоти+

3,4-Дихлорфенілізоціанат+

Дріжджі кормові сухі, вирощені на післяспиртовій барді

Кислота 6-амінопеніцилінова+

Кислота ізофталева+

Кислота терефталева

Кобальту гідрокарбоніл та продукти його розпаду (за кобальтом)

Левоміцетин

Лінкоміцину гідрохлорид моногідрат

Метилізотіоціанат

Метилізоціанат

Моноізопропаноламін

Натрію метилдитіокарбомат+ (карбатіон) (метилізоціанатом)

Нафталіни хлоровані вищі

I,I-Нафтил-N-метил-карбомат (севін)

Нікель, нікелю оксиди, сульфіди та суміші сполук нікелю (файнштейн, нікелевий концентрат та алгомерат, зворотний пил очисних пристроїв (за нікелем)

Нікелю карбоніл

Нікелю солі у вигляді гідроаерозолю (за нікелем)

Нікелю хромфосфат (за нікелем)

Оксацилін

5-Окситетрациклін

Олеандоміцинфосфат+

Пектиназа грибна

Полімарцин

Поліхлорпинен+

Протеаза іхлочна (активність 60000 од./ч)

Пил рослинного та тваринного походження: зерновий; борошнистий, деревинний та інший з домішкою діоксиду кремнію менше 2 %, луб'яний, бавовняний, льняний, вовняний, пуховий та інший з домішкою діоксиду кремнію більше 10 %; з домішкою діоксиду кремнію від 2 до 10 %

Рефампіцин+

Стрептоміцин+

Тютюн

Тетраметилтіурамдисульфід (тіурам Д, ТДТД)

Тетрациклін

Толуілендиізоціанат+

Триозопропаноламін+

2, 2, 4-Тринітробензанілід+

I-Феніл-4,5-дихлорпіридазон-6

п-Фенілендіамін

о-Фенілендіамін

м-Фенілендіамін

Фенолформальдегідні смоли: за фенолом; за формальдегідом

Флориміцин+

Формальдегід

Фуран+

Фурфурол

Хлорангідрид акрилової кислоти+

Хлорангідрид матакрилової кислоти+

Хлорметилфталімід

Хлорпалладозамін+

Хлортетрациклін

Хлорфенілізоціанат

Хромати, біхромати (в перерахунку на CrO3)

Хромамонію сульфіти (хромаміачний галун) (за Cr+3)

Хрому фосфат однозаміщений (за Cr+3)

Хрому фосфат тризаміщений (за Cr+3)

Хрому оксид (за Cr+3)

Хрому трихлорид гексагідрат (за Cr+3)

Ентобактерин+

Епіхлоргідрин

Епоксидні смоли (за епіхлоргідрином):

ЕД-5 /ЕД-20/, ед-40, епокситрифенольна

УП-666-1, УП-666-2, УП-666-3, УП-671-Д, УП-671, УП-673,

УП-677, УП-680, УП-682,

УП-650, УП-650-Т,

УП-21,24, Е-181, ДНГ-I,

ЕЛ

Еритроміцин+

Етилен-N, N-біс-дитіокарбомат цинку-(цинеб, купрозан)

Етилен-N, N-біс-дитіокарбомат марганцю (манеб)

Етиленимін+

Етилмереурхлорид (гранозан) (за ртуттю)

Каніфоль

N -(5-нітро 2-фурфуліліден)-I-Аміногидантоїн (фурадонін)

Фурацилін

Хромалюміній кислий фосфорнокислий марок АХФС та МІКС (за Cr+3)

Азоцилін

Амінацин

Апраміцин

N-ацил (C10 - C13) -N-N-біс (бета-оксиетил) етилендіамін

N-ацил-C12 - C20 - триетилентетрамін

Метакрилонітрил

Гентаміцин

Глюкозамін гідрохлорид, хітин, хітозан (панцир креветки)

Грізин

Канаміцин

Кобальтсамарієва композиція магнітів (за Co+)

Мономіцин

Неоміцин

I,I-(біс-бета-оксиотил 1-2 гентадециніл-2-імідазоліній)

Хлорид (імідостат "0")

I-бета-оксиетил-2-алкіл (C10 - C13) -2-імідазолін+

I-бета-оксиетил-2-гентадециніл-2-імідазолін+

Сизоміцин+

Тобраміцин+

N-циклогексилімід дихлормалеїнової кислоти

Дихлормалеїновий ангідрид

Смола диціандіамідформальдегідна

Стрептоденаза

Доксициклін гідрохлорид

Метациклін гідрохлорид

Гемікеталь окситетрациклін

Хлорметациклін тозилат

Доксициклін тозилат

Штам гриба Candida Seatrycum АР-217

Лорзин

Пилок метеликів зернового пилу.

Примітки до розділу 5:

1. Наведений перелік хімічних речовин складено на основі Держстандарту 12.1.005-88 "Загальні санітарно-гігієнічні вимоги" та додатків 2, 3, 4, 5, 6, 7 до списку найбільше допустимої концентрації (НДК), затвердженого МОЗ СРСР від 26.05.88 N 4617-88.

2. До наведеного списку хімічних речовин не включено алергени, що мають слабкий або потенційно алергічний ефект, для яких НДК установлюється за загально-токсичною дією врахування та вказання їх алергенних властивостей.

3. Перелік складено Українським науково-дослідним інститутом екогігієни і токсикології хімічних речовин ім. Л. І. Медведя.

 

Начальник Головного
фінансово-економічного управління
Міністерства оборони України
генерал-лейтенант
 

 
 
 
І. Ю. Марко 

(додаток 2 із змінами, внесеними згідно з наказами
 Міністра оборони України від 06.08.2002 р. N 263,
 від 15.07.2005 р. N 409
,
 від 22.09.2005 р. N 572)

 

ПЕРЕЛІК
військово-медичних закладів та їх підрозділів, а також посад, робота на яких дає право на підвищення схемних посадових окладів на 60 відсотків

1. Військово-медичні заклади та їх структурні підрозділи.

Посади 

Характер роботи, що виконується 

Примітки 

Посади медичного персоналу, керівників, фахівців, технічних службовців та робітників 

Безпосередній контакт з хворими на СНІД та ВІЛ-інфікованими при проведенні консультацій, оглядів, наданні медичної допомоги, судово-медичної експертизи та проведенні іншої роботи 

60 відсотків погодинної ставки (окладу) за кожну годину роботи в указаних у графі 2 умовах 

2. Лабораторії військово-медичних закладів, які призначені для обстеження населення на ВІЛ-інфекцію та для дослідження крові, біологічних рідин, отриманих від хворих на СНІД та ВІЛ-інфікованих.

Посади 

Характер роботи, що виконується 

Примітки 

Посади медичного персоналу, керівників, фахівців, технічних службовців та робітників 

Проведення усіх видів лабораторних досліджень крові населення та матеріалів, які надходять від хворих на СНІД та ВІЛ-інфікованих 

60 відсотків погодинної ставки (окладу) за кожну годину роботи в указаних у графі 2 умовах 

Примітки:

1. Працівникам, які передбачені у цьому Переліку, підвищення здійснюється із схемного посадового окладу (ставки) з урахуванням кваліфікаційної категорії, завідування, старшинства без урахування інших підвищень, доплат та надбавок.

2. У кожному закладі на підставі цього Переліку має бути укладений та затверджений за погодженням з профспілковим комітетом Перелік посад працівників, яким з урахуванням конкретних умов праці в цьому закладі, структурному підрозділі, на даній посаді схемний посадовий оклад (ставка) підвищується на 60 відсотків пропорційно безпосередньо відпрацьованому з хворими на СНІД та ВІЛ-інфікованими часу. Фактичні години цієї роботи реєструються у журналі за підписом керівника структурного підрозділу.

3. Працівникам лабораторій військово-медичних закладів, які проводять обстеження населення на ВІЛ-інфекцію та дослідження крові, біологічних рідин, отриманих від хворих на СНІД і ВІЛ-інфікованих, та безпосередньо працюють з хімічними речовинами, зарахованими до алергенів, посадові оклади підвищуються на 75 відсотків за двома підставами: на 15 відсотків - за роботу з хімічними речовинами, віднесеними до алергенів; на 60 відсотків - за проведення всіх видів лабораторних обстежень крові населення і матеріалів, які надходять від хворих на СНІД.

 

Начальник Головного
фінансово-економічного управління
Міністерства оборони України
генерал-лейтенант
 

 
 
 
І. Ю. Марко 

(додаток 3 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністра оборони України від 22.09.2005 р. N 572)

 

ПЕРЕЛІК
спеціалізованих військово-медичних закладів та посад, безпосередня робота на яких з надання медичної допомоги тим, хто постраждав внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС (ЧАЕС), дає право на підвищення схемних посадових окладів на 25 відсотків у зв'язку з небезпечними для здоров'я та особливо важкими умовами праці

Найменування закладу 

Посади 

1. Військово-медичні заклади, швидка медична та невідкладна допомога, аптеки та їх структурні підрозділи 

Усі працівники незалежно від найменування посади, безпосередньо зайняті наданням медичної допомоги тим, хто постраждав, а також знешкодженням радіоактивних відходів та виділень 

2. Санепідстанції, які працюють на забрудненій території 

Усі працівники незалежно від найменування посади, безпосередньо зайняті дозиметричним, радіометричним та радіохімічним контролем, дезактивацією джерел радіоактивних випромінювань 

3. Медико-соціальні експертні комісії 

Медичні працівники, які зайняті оглядом осіб, що постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС 

 

Начальник Головного
фінансово-економічного управління
Міністерства оборони України
генерал-лейтенант
 

 
 
 
І. Ю. Марко 

(додаток 4 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністра оборони України від 22.09.2005 р. N 572)

 

РОЗМІРИ
максимальних надбавок за тривалість безперервної роботи, які виплачуються працівникам протичумних закладів та підрозділів з боротьби з особливо небезпечними інфекціями

Найменування персоналу 

Максимальні розміри надбавок за групами закладів (у відсотках) 

II 

III 

Медичні працівники, у тому числі лікарі-керівники, біологи та інші фахівці  

80 

70 

60 

Фахівці, технічні службовці, робітники 

60 

50 

40 

Примітки:

1. До першої групи закладів (підрозділів) належать протичумні заклади та підрозділи, медичний персонал яких працює з живими збудниками чуми, сказу, орнітозу, епідемічних енцефалітів, вірусних геморагічних лихоманок та рикетсій.

2. До другої групи закладів (підрозділів) належать протичумні заклади та підрозділи, медичний персонал яких працює з живими збудниками туляремії, сибірки, лептоспірозу, холери, легіонельозу та бруцельозу.

3. До третьої групи закладів (підрозділів) належать підрозділи особливо небезпечних інфекцій санітарно-епідеміологічних закладів, санітарно-карантинні підрозділи та пункти санітарно-епідеміологічних закладів, які здійснюють карантинний догляд.

 

Начальник Головного
фінансово-економічного управління
Міністерства оборони України
генерал-лейтенант
 

 
 
 
І. Ю. Марко 

 

Ставки погодинної оплати праці працівників, які залучаються військово-медичними закладами та організаціями для проведення консультацій

1. Ставки погодинної оплати праці академіка та члена-кореспондента підвищуються на 25 відсотків від ставок погодинної оплати праці професора та доктора медичних наук.

2. До ставки погодинної оплати праці консультантів уключена оплата за дні відпустки.

3. Разова консультація тривалістю менше однієї години оплачується як за одну годину.

4. Оплата за час, витрачений на перебування в дорозі, проводиться лікарям-консультантам, виходячи із посадового окладу лікаря відповідної спеціальності, за фактичний час перебування у дорозі.

(додаток 6 у редакції наказів
 Міністра оборони України від 06.08.2002 р. N 263,
 від 11.09.2003 р. N 283,
 від 19.07.2004 р. N 280
,
 від 29.11.2004 р. N 571
,
 від 15.07.2005 р. N 409
,
 від 22.09.2005 р. N 572)

Опрос