Идет загрузка документа (22 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Лицензионных условий осуществления хозяйственной деятельности по культивированию и использованию растений, содержащих наркотические средства, для промышленных целей

Министерство аграрной политики, Государственный комитет Украины по вопросам регуляторной политики и предпринимательства
Условия, Приказ от 21.06.2001 № 92/173
Утратил силу

Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з культивування та використання рослин, що містять наркотичні засоби, для промислових цілей

Наказ Державного комітету України з питань
регуляторної політики та підприємництва,
Міністерства аграрної політики України
від 21 червня 2001 року N 92/173

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
9 серпня 2001 р. за N 684/5875

Наказ втратив чинність
(згідно з наказом Державного комітету України з питань
 регуляторної політики та підприємництва,
Міністерства аграрної політики України
 від 16 лютого 2010 року N 25/64)

Відповідно до статті 7 Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про обіг в Україні наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів" від 08.07.99 N 863 та до статті 8 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" від 01.06.2000 N 1775 і на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 14.11.2000 N 1698 "Про затвердження переліку органів ліцензування" НАКАЗУЄМО:

1. Затвердити Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з культивування та використання рослин, що містять наркотичні засоби, для промислових цілей (далі - Ліцензійні умови), що додаються.

2. Управлінню ліцензування Головного управління реєстрації та ліцензування Держпідприємництва України (Іванченко О. Б.), Департаменту ринків продукції рослинництва та розвитку насінництва Мінагрополітики України (Сорока В. І.) у встановленому порядку забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Голови Держпідприємництва України Третьякова С. І. та заступника Міністра аграрної політики України Рижука С. М.

 

Голова Державного комітету
України з питань регуляторної
політики та підприємництва
 

 
 
О. Кужель
 

Міністр аграрної політики України 

І. Кириленко 

ПОГОДЖЕНО: 

  

Голова Антимонопольного
комітету України
 

 
О. Завада
 

Голова Комітету з контролю
за наркотиками при МОЗ України
 

 
В. Бєлявський
 

Заступник Міністра
внутрішніх справ України 

 
П. Коляда
 

 

ЛІЦЕНЗІЙНІ УМОВИ
провадження господарської діяльності з культивування та використання рослин, що містять наркотичні засоби, для промислових цілей

1. Загальні положення

1.1. Ці Ліцензійні умови розроблені відповідно до вимог Законів України "Про внесення змін до Закону України "Про обіг в Україні наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів" від 08.07.99 N 863 та "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" від 01.06.2000 N 1775, постанов Кабінету Міністрів України від 06.05.2000 N 770 "Про затвердження переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів" та від 14.11.2000 N 1698 "Про затвердження переліку органів ліцензування", підпункту 15 пункту 4 Положення про Міністерство аграрної політики, затвердженого Указом Президента від 07.06.2000 N 772.

1.2. Ліцензійні умови встановлюють вичерпний перелік організаційних, технологічних, кваліфікаційних та спеціальних вимог, обов'язкових для виконання при культивуванні та використанні рослин, що містять наркотичні засоби, для промислових цілей.

1.3. Відповідно до списку N 3 таблиці 1 Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.05.2000 N 770 "Про затвердження переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів", до рослин, що містять наркотичні засоби та психотропні речовини, обіг яких дозволяється для промислових цілей, відносяться рослини виду "мак снотворний" та рослини роду "коноплі".

1.4. Культивування рослин виду "мак снотворний" для виробництва насіння та рослин роду "коноплі" для виробництва насіння та волокна для промислових цілей допускається лише за умови використання насіння, зібраного із сортів рослин, у висушеній соломі яких відповідно вміст морфіну та тетрагідроканнабінолу не перевищує 0,15 %.

1.5. Ліцензування господарської діяльності з культивування та використання рослин, що містять наркотичні засоби, для промислових цілей здійснюється Міністерством аграрної політики України за погодженням з Міністерством внутрішніх справ України.

1.6. Для отримання ліцензії на провадження господарської діяльності з культивування та використання рослин, що містять наркотичні засоби, з промисловою метою підприємство звертається до Міністерства аграрної політики із заявою про видачу ліцензії встановленого зразка (додаток 1).

1.7. Дія Ліцензійних умов поширюється на всі підприємства, які зареєстровані в установленому законодавством порядку як юридичні особи незалежно від форми власності, що здійснюють господарську діяльність з культивування та використання рослин, що містять наркотичні засоби, для промислових цілей.

2. Організаційні вимоги для провадження господарської діяльності з культивування та використання рослин, що містять наркотичні засоби, для промислових цілей

2.1. Забороняється підприємствам висівати насіння маку нижче першої репродукції та конопель нижче другої репродукції, вітчизняне та імпортне насіння, яке не занесене до Реєстру сортів рослин України.

2.2. Для охорони посівів маку, місць зберігання та переробки рослин підприємство укладає договір з підрозділом Міністерства внутрішніх справ України, а конопель - з підрозділом Міністерства внутрішніх справ або організацією, яка має ліцензію на надання послуг, пов'язаних з охороною державної та іншої власності.

3. Технологічні вимоги для провадження господарської діяльності з культивування та використання рослин, що містять наркотичні засоби, для промислових цілей

3.1. Підприємство повинно забезпечити:

- висів рослин, що містять наркотичні засоби, на полях і які розташовані на відстані не менше 1 км від доріг державного значення та залізничних шляхів сполучення;

- обов'язкове проведення сортових прополок та апробацію насінницьких посівів;

- використання для товарних посівів насіння маку не нижче першої, а конопель - не нижче другої репродукції;

- списання висіяного насіння оформленням акта згідно з науково обгрунтованими нормами висіву, встановленими оригінатором сорту, обсягами посівних площ;

- щорічне надання обласним органам внутрішніх справ документів, що підтверджують місце висіву рослин, які містять наркотичні засоби, площу посівів та договору про охорону посівів, місць зберігання та переробки рослин, а Міністерству аграрної політики України - сортовий склад, походження висіяного насіння, висновок обласних органів внутрішніх справ про погодження права культивування рослин, що містять наркотичні засоби, для промислових цілей та дані про зібрану площу й валовий збір;

- під час збирання врожаю рослин, що містять наркотичні засоби, способом комбайнування подрібнення та розкидання по полю обмолоченої маси та приорювання її;

- при збиранні врожаю рослин, що містять наркотичні засоби, вручну обов'язкове зважування коробочок маку, що надходять у місця доробки та зберігання;

- проведення обмолоту, очищення рослин, що містять наркотичні засоби, на закритій території комбайнами і зерноочисними машинами, обладнаними пристроями для збирання вороху;

- заорювання залишків від обмолоту та очищення рослин, що містять наркотичні засоби;

- місця зберігання та переробки рослин (обмолот, досушування, доочищення), що містять наркотичні засоби (закриті складські приміщення, спеціально відведену площадку для обмолоту, доочищення продукції, знищення пожнивних рештків).

4. Кваліфікаційні вимоги для провадження господарської діяльності з культивування та використання рослин, що містять наркотичні засоби, для промислових цілей

4.1. Працівники підприємств, діяльність яких пов'язана з культивуванням та використанням рослин, що містять наркотичні засоби, для промислових цілей, повинні мати професійну та кваліфікаційну підготовку згідно з технологічними вимогами до вирощування та переробки таких рослин.

4.2. Підприємства, господарська діяльність яких пов'язана з культивуванням та використанням рослин, що містять наркотичні засоби, для промислових цілей, повинні мати агронома, інженера-механіка з використання сільськогосподарської техніки.

4.3. Кваліфікація керівників підприємств, господарська діяльність яких пов'язана з культивуванням та використанням рослин, що містять наркотичні засоби, для промислових цілей, повинна забезпечити виконання всіх операцій відповідно до технологічних умов.

4.4. Особи, допущені до культивування рослин, що містять наркотичні засоби, для промислових цілей, не повинні мати судимостей за наркозлочини та бути на обліку в наркологічному диспансері.

5. Спеціальні вимоги для провадження господарської діяльності з культивування та використання рослин, що містять наркотичні засоби, для промислових цілей

5.1. Обов'язкове проведення апробації на насінницьких посівах у фазі цвітіння (визрівання) рослин, що містять наркотичні засоби, для проведення експертного дослідження з метою визначення вмісту в них алкалоїдів. У разі перевищення допустимого рівня морфіну або тетрагідроканнабінолу (більше 0,15 %) провести вибракування таких посівів рослин з насінницьких, оформити відповідним комісійним актом.

5.2. Знищення посівів рослин, що містять наркотичні засоби, засіяних насінням невідомого походження або власним товарним насінням, шляхом переорювання скошених та подрібнених рослин у присутності комісії, до складу якої повинні входити керівник підприємства та представник територіального органу внутрішніх справ, і складання відповідного акта (додаток 2).

 

Заступник начальника Головного
управління реєстрації та ліцензування -
начальник Управління ліцензування
Державного комітету України з питань
регуляторної політики та підприємництва
 

 
 
 
 
О. Б. Іванченко
 

Начальник Департаменту ринків продукції рослинництва та розвитку насінництва Міністерства аграрної політики України 

 
 
В. І. Сорока
 

 

ЗАЯВА
про видачу ліцензії

Заявник _______________________________________________________
                                       (для юридичної особи: повне найменування, місцезнаходження,
_______________________________________________________________
                                                посада, прізвище, ім'я, по батькові керівника)
_______________________________________________________________,
номер телефону ____________________, номер факсу __________________,

ідентифікаційний код юридичної особи _____________________________,

поточний рахунок N _____________________ у _______________________
________________________________________________________________,
                                                       (найменування кредитної установи) 

рахунок в іноземній валюті N ______________ у ______________________
________________________________________________________________.
                                                        (найменування кредитної установи) 

Прошу видати ліцензію на провадження такого виду господарської діяльності:
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________

Місце провадження діяльності ______________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________

З порядком отримання ліцензії та Ліцензійними умовами провадження господарської діяльності з культивування та використання рослин, що містять наркотичні засоби, для промислових цілей ознайомлений і зобов'язуюсь їх виконувати.

Два примірники опису документів додаються.

 

Підпис заявника 

___________
(підпис) 

_____________________
(розшифрування підпису) 

"___" _________ 2001 р. 

М. П. 

  

 

АКТ
про знищення рослин, які містять наркотичні засоби

"___" ________________ 2001 р.

Нами, __________________________________________________________
                            (посада, прізвище, ім'я та по батькові кожної особи, яка брала участь) 
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________,

складено цей акт про те, що ________________________________________
                                                                                                                     (дата) 
проведено знищення ______________________________________________
                                                                       (рослин, які містять наркотичні засоби)
________________________________________________________________.

Знищення рослин проведено _______________________________________
                                  (найменування і місцезнаходження підприємства, об'єкта, номер поля)
_________________________________________________________________
та на підставі документів ___________________________________________

Технологія знищення ______________________________________________
_________________________________________________________________

Участь у знищенні брали 

  

  

  

____________
(підпис) 

________________________
(прізвище, ініціали) 

  

____________
(підпис) 

________________________
(прізвище, ініціали) 

  

____________
(підпис) 

________________________
(прізвище, ініціали) 

Представник 

  

  

________________________
(найменування органу
внутрішніх справ) 

____________
(підпис)

М. П. 

________________________
(прізвище, ініціали) 

________________________
(найменування підприємства) 

____________
(підпис)

М. П. 

________________________
(прізвище, ініціали) 

____________

Опрос