Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений и дополнений в приказ Министерства труда Украины, Министерства юстиции Украины и Министерства социальной защиты населения Украины от 29 июля 1993 г. N 58

Минтруда, Минюст
Приказ от 08.06.2001 № 259/34/5
действует с 08.07.2001

Про внесення змін та доповнень до наказу Міністерства праці України, Міністерства юстиції України і Міністерства соціального захисту населення України від 29 липня 1993 р. N 58

Наказ Міністерства праці та соціальної політики України,
Міністерства юстиції України
від 8 червня 2001 року N 259/34/5

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
27 червня 2001 р. за N 555/5746

У зв'язку з прийняттям Закону України від 24 грудня 1999 року N 1356-XIV "Про внесення змін до Кодексу законів про працю України" та відповідно до статті 48 Кодексу законів про працю України і на виконання доручення Кабінету Міністрів України від 14 липня 2000 року N 429/1 НАКАЗУЄМО:

1. У назві і пункті 1 наказу Міністерства праці України, Міністерства юстиції України і Міністерства соціального захисту населення України від 29 липня 1993 р. N 58 "Про затвердження Інструкції про порядок ведення трудових книжок на підприємствах, в установах і організаціях", із змінами, унесеними наказом від 26 березня 1996 р. N 29, слова "на підприємствах, в установах і організаціях" замінити словом "працівників".

2. До Інструкції про порядок ведення трудових книжок на підприємствах, в установах і організаціях унести такі зміни та доповнення:

2.1. Назву Інструкції викласти у такій редакції:

"Інструкція про порядок ведення трудових книжок працівників".

2.2. У пункті 1.1:

абзац другий викласти у такій редакції:

"Трудові книжки ведуться на всіх працівників, які працюють на підприємстві, в установі, організації (далі - підприємство) усіх форм власності або у фізичної особи понад п'ять днів, у тому числі осіб, які є співвласниками (власниками) підприємств, селянських (фермерських) господарств, сезонних і тимчасових працівників, а також позаштатних працівників за умови, якщо вони підлягають державному соціальному страхуванню";

абзац третій виключити;

у зв'язку з цим абзац четвертий вважати абзацом третім.

3. Доповнити Інструкцію новим пунктом 2.20-1 такого змісту:

"2.20-1. Трудові книжки працівників, які працюють на умовах трудового договору у фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності без створення юридичної особи з правом найму, та фізичних осіб, які використовують найману працю, пов'язану з наданням послуг (кухарі, няньки, водії тощо), зберігаються безпосередньо у працівників.

Зазначені в абзаці першому цього пункту фізичні особи роблять записи до трудових книжок працівників про прийняття на роботу та звільнення з роботи відповідно до укладених з працівниками письмових трудових договорів, що зареєстровані в установленому порядку в державній службі зайнятості. Під час прийняття на роботу вноситься запис: "Прийнятий на роботу (далі зазначається професійна характеристика робіт) за трудовим договором (зазначаються дата та номер договору), зареєстрованим у державній службі зайнятості (зазначається повна назва центру зайнятості)", при цьому у графі 4 зазначається, на підставі чого внесено запис (дата і номер реєстрації трудового договору державною службою зайнятості: "трудовий договір (номер), зареєстрований (дата)"), а при звільненні - запис: "Звільнений з роботи (далі зазначається підстава звільнення з посиланням на відповідні статті КЗпП України)", при цьому у графі 4 зазначається дата зняття трудового договору з реєстрації державною службою зайнятості: "трудовий договір (номер) знято з реєстрації (дата)".

Унесені фізичною особою до трудових книжок записи підтверджуються підписом посадової особи органу державної служби зайнятості, який зареєстрував трудовий договір, і засвідчуються його печаткою".

 

Міністр праці та соціальної
політики України
 

 
І. Сахань
 

Т. в. о. Міністра юстиції України 

Б. С. Стичинський 

ПОГОДЖЕНО: 

  

Голова Державного комітету
України з питань регуляторної
політики та підприємництва
 

 
 
О. В. Кужель
 

Перший заступник Голови
Федерації профспілок України
 

 
В. В. Пожидаєв
 

Перший заступник Голови
Координаційної ради Конфедерації
роботодавців України
 

 
 
О. В. Мірошниченко
 

Опрос