Идет загрузка документа (13 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об упрощении порядка перемещения транспортных средств через таможенную границу Украины

Государственная таможенная служба
Приказ от 01.06.2001 № 372
Утратил силу

Про спрощення порядку переміщення транспортних засобів через митний кордон України

Наказ Державної митної служби України
від 1 червня 2001 року N 372

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
19 червня 2001 р. за N 521/5712

Із змінами і доповненнями, внесеними
 наказом Державної митної служби України
 від 14 листопада 2001 року N 724

Наказ втратив чинність
(згідно з наказом Адміністрації Державної прикордонної служби України,
Державної митної служби України
 від 24 листопада 2003 року N 297/793)

З метою спрощення порядку ввезення транспортних засобів особистого користування, що переміщуються через митний кордон України, перебувають на обліку в реєстраційних органах іноземних держав і належать нерезидентам - фізичним особам, та транспортних засобів особистого користування, що переміщуються через митний кордон України й належать резидентам - фізичним особам, та на виконання пункту 2 розпорядження Кабінету Міністрів України від 28.05.2001 N 228-р "Про заходи щодо подальшого спрощення формальностей, пов'язаних з перетинанням державного кордону особами і транспортними засобами" НАКАЗУЮ:

1. Призупинити до затвердження нових Правил митного оформлення транспортних засобів, номерних вузлів та агрегатів, що переміщуються через митний кордон України, використання митної декларації МД-7, форму якої встановлено наказом Держмитслужби України від 25.06.99 N 393 "Про затвердження Правил митного оформлення транспортних засобів, номерних вузлів та агрегатів, що переміщуються через митний кордон України", зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29.07.99 за N 516/3809, для декларування легкових транспортних засобів (код 87.03 за Гармонізованою системою опису та кодування товарів), які:

а) перебувають на обліку в реєстраційних органах іноземних держав та тимчасово ввозяться на митну територію України нерезидентами - фізичними особами, визначеними на момент перетину митного кордону України власниками таких транспортних засобів, або членами їх сімей (дружиною, чоловіком, дітьми, батьками) для власних потреб;

б) зняті з обліку в органах ДАІ МВС України та вивозяться за межі України резидентами - фізичними особами, визначеними на момент перетину митного кордону України власниками таких транспортних засобів.

2. Установити, що на вимогу громадян, зазначених у пункті 1 цього наказу, митні органи зобов'язані оформлювати письмову митну декларацію (у двох примірниках), форму якої затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 15.07.97 N 748 "Про перелік відомостей, що оголошуються громадянами за встановленою формою у разі переміщення ними через митний кордон України товарів та інших предметів". Перший примірник письмової митної декларації повертається власникові такого транспортного засобу для зберігання разом з документами на транспортний засіб протягом періоду його тимчасового ввезення в Україну, а другий залишається в справах митниці оформлення для контролю.

(абзац перший пункту 2 із змінами, внесеними згідно з
 наказом Державної митної служби України від 14.11.2001 р. N 724)

Громадяни, зазначені в підпункті "а" пункту 1 цього наказу, надають у пункті 4 зазначеної письмової митної декларації письмове зобов'язання такого змісту: "Зобов'язуюсь вивезти цей транспортний засіб за межі митної території України в термін до "___" _______________ 200_ р. Про відповідальність згідно зі статтею 113 Митного кодексу України в разі порушення цього зобов'язання ознайомлений".

(абзац другий пункту 2 із змінами, внесеними згідно з
 наказом Державної митної служби України від 14.11.2001 р. N 724)

3. Установити, що у випадках, якщо громадянами, зазначеними в підпункті "а" пункту 1 цього наказу, письмова митна декларація не заповнюється, тимчасове ввезення легкових транспортних засобів такими громадянами здійснюється з поданням митним органам України двох примірників письмового зобов'язання про зворотне вивезення легкового транспортного засобу (форма зобов'язання додається). Після пропуску легкового транспортного засобу на митну територію України перший примірник письмового зобов'язання повертається власникові такого транспортного засобу для зберігання разом з документами на транспортний засіб протягом періоду його тимчасового ввезення в Україну, а другий залишається в справах митниці оформлення для контролю.

(пункт 3 в редакції наказу Державної
 митної служби України від 14.11.2001 р. N 724)

4. Установити, що бланк такого письмового зобов'язання виготовляється митним органом на аркушах паперу формату А6 за допомогою комп'ютера або ксерокопіювального апарата і безкоштовно надається громадянам.

5. Наказ Держмитслужби України від 25.06.99 N 393 "Про затвердження Правил митного оформлення транспортних засобів, номерних вузлів та агрегатів, що переміщуються через митний кордон України", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 29.07.99 за N 516/3809, та інші нормативно-правові акти Держмитслужби України застосовуються в частині, що не суперечить цьому наказу.

6. Управлінню організації митного контролю (Терещенко С. С.) та Правовому управлінню (Мельник М. В.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

7. Управлінню аналізу, прогнозування та зв'язків з громадськістю (Козик Л. Г.) забезпечити висвітлення цього наказу в засобах масової інформації.

8. Управлінню міждержавних зв'язків (Зарудний С. М.) інформувати митні органи суміжних з Україною держав про внесення змін до порядку ввезення транспортних засобів.

9. Управлінню справами (Карпенко В. П.) після державної реєстрації в Міністерстві юстиції забезпечити тиражування та розсилку цього наказу в митні органи, МВС України, МЗС України, Держкомкордон України.

10. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Голови Служби Пашка П. В.

 

Голова Служби 

Ю. П. Соловков 

 

Зобов'язання
про зворотне вивезення легкового транспортного засобу

Я, _________________________________________________, зобов'язуюсь
                          (прізвище та ім'я власника транспортного засобу) 

вивезти легковий транспортний засіб _________________________________
                                                                                                        (марка, N кузова, рік випуску) 
_________________________________________________________________

за межі митної території України в термін до "___" _______________ 200_ р.

Про відповідальність згідно із статтею 113 Митного кодексу України в разі порушення цього зобов'язання ознайомлений.

Дата ______________ 

Підпис власника _____________ 

  

  

___________________________________
(ініціали, прізвище інспектора митниці) 

Підпис ____________ 

 

Начальник Управління
організації митного контролю
 

 
С. С. Терещенко
 

Опрос