Идет загрузка документа (13 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении студенческого и ученического билетов государственного образца

Министерство образования и науки
Приказ от 29.05.2001 № 428
Утратил силу

Про затвердження студентського та учнівського квитків державного зразка

Наказ Міністерства освіти і науки України
від 29 травня 2001 року N 428

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
14 червня 2001 р. за N 510/5701

Із змінами і доповненнями, внесеними
 наказом Міністерства освіти і науки України
 від 29 грудня 2001 року N 826

Наказ втратив чинність
(згідно з наказом Міністерства освіти і науки України
 від 10 грудня 2003 року N 810)

Відповідно до Закону України "Про освіту", Закону України "Про професійно-технічну освіту" та Положення про Міністерство освіти і науки України, затвердженого Указом Президента від 07.06.2000 N 773, з метою підвищення ступеня захисту від підробки персоніфікованих документів та запровадження державного зразка студентського і учнівського квитків, що виготовляються на основі фотокомп'ютерних технологій для навчальних закладів України, НАКАЗУЮ:

1. Затвердити державні зразки студентських та учнівських квитків та їх описи, що додаються.

2. Навчальним закладам незалежно від підпорядкування і форм власності, починаючи з 01.01.2002, видавати за державним зразком студентський та учнівський квитки, що виготовлені на основі фотокомп'ютерних технологій.

Установити, що учнівський та студентський квитки, видані раніше навчальними закладами, є дійсними до 01.09.2002 і продовженню не підлягають.

(пункт 2 доповнено абзацом другим згідно з наказом
 Міністерства освіти і науки України від 29.12.2001 р. N 826)

3. Міністру освіти Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій організувати своєчасне і якісне формування бази даних щодо учнів професійно-технічних навчальних закладів та до 10.07.2001 подати замовлення на виготовлення квитків і базу даних до Державного Центру прикладних інформаційних технологій Міністерства освіти і науки України.

4. Головам рад ректорів (директорів) вищих навчальних закладів:

4.1. Визначити базові навчальні заклади та регіональні центри збору інформації, формування бази даних та замовлень на виготовлення студентських квитків для навчальних закладів даного регіону і до 28.06.2001 надати інформацію Міністерству освіти і науки України.

4.2. Замовлення і базу даних на виготовлення студентських квитків подати до 20.07.2001 Державному Центру прикладних інформаційних технологій Міністерства освіти і науки України.

5. Керівникам вищих навчальних закладів інших форм власності подавати замовлення за місяць до отримання студентських квитків Державному Центру прикладних інформаційних технологій Міністерства освіти і науки України.

6. Державному Центру прикладних інформаційних технологій Міністерства освіти і науки України (Ставрояні С. М.) спільно з Науково-дослідним інститутом прикладних інформаційних технологій Кібернетичного центру Національної академії наук України:

6.1. Забезпечити навчальні заклади учнівськими та студентськими квитками державного зразка до 15.11.2001. 

6.2. Створити автоматизовані робочі місця у регіональних центрах збору інформації та базових навчальних закладах до 28.06.2001.

6.3. Продовжити роботу з розроблення інформаційно-виробничої системи "ОСВІТА" у вищих та професійно-технічних навчальних закладах України.

7. Виготовлення учнівських квитків для учнів професійно-технічних навчальних закладів здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України та інших коштів відповідно до чинного законодавства.

8. Виготовлення студентських квитків для студентів вищих навчальних закладів I - IV рівнів акредитації здійснюється відповідно до чинного законодавства.

9. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Богомолова А. Г.

 

Міністр 

В. Г. Кремень 

 

ЗРАЗОК ТА ОПИС
СТУДЕНТСЬКОГО КВИТКА

Лицьовий бік 

Зворотний бік 

Мірило » 1:1

Студентський квиток - це персонально-інформаційні дані про особу (студента), що навчається у вищому навчальному закладі, занесені в централізований банк даних Міністерства освіти і науки України (ІВС "ОСВІТА") та відтворені в пластиковій картці. Персонально-інформаційні дані про студента включають:

а) прізвище, ім'я, по батькові та цифрову фотографію студента;

б) назву навчального закладу, факультету, групи (за наявності незмінної назви груп у навчальному закладі), форми навчання студента;

в) термін дії, серію та номер квитка;

г) індивідуальний штрих-код квитка та додаткову інформацію навчального закладу (на вимогу навчального закладу).

Студентський квиток має титульний (лицьовий) та текстуальний (зворотний) боки. Гама кольорів - жовто-блакитна із світло-блакитними полями для заповнення персонально-інформаційними даними.

Лицьовий бік містить: зображення малого Державного герба України; напис "СТУДЕНТСЬКИЙ КВИТОК" літерами жовтого кольору заввишки 4 мм, розміщений нижче зображення малого Державного герба України на відстані 9 мм; напис "Термін продовження" літерами чорного кольору заввишки 2 мм, розміщений нижче напису "СТУДЕНТСЬКИЙ КВИТОК" на відстані 15 мм.

Зворотний бік уздовж верхнього краю містить верхнє поле для заповнення, де вказано повну назву навчального закладу.

Під верхнім полем зворотного боку вздовж її правого краю розміщена службова зона шириною 12 мм. У нижній частині зони виділено біле поле для занесення індивідуального штрих-коду квитка, у верхній частині зони - поле для заповнення додаткової інформації навчального закладу.

У правому верхньому куті, утвореному службовою зоною та верхнім полем, виділено поле розміром 28 мм х 34 мм, де розміщується фотографія студента.

Зліва від фотографії розташовані поля шириною 18 мм для заповнення інформації про термін дії, серію та номер квитка. Над відповідними полями для заповнення надруковано написи "Виданий", "Дійсний до", "Серія, номер" літерами чорного кольору заввишки 2 мм.

Під ними в напрямку нижнього краю розташовані поля шириною 42 мм для заповнення. Над відповідними полями для заповнення надруковано написи "Прізвище", "Ім'я", "По батькові", "Факультет та форма навчання", "Група" літерами чорного кольору заввишки 2 мм.

Під полями для заповнення вздовж нижнього краю зворотного боку друкуються назва посади, прізвище, ініціали керівника навчального закладу та відтворюється його підпис. Над прізвищем керівника відтворюється печатка навчального закладу.

На лицьовому боці під написом "Термін продовження" при продовженні дії квитка наклеюються нумеровані захисні голографічні елементи, що вказують термін продовження та руйнуються при спробі видалення. Студентський квиток виготовляється із синтетичного матеріалу - тесліну, покривається полімерною плівкою гарячого ламінування.

 

Начальник департаменту
економіки та соціального розвитку
 

 
П. М. Куліков 

Опрос