Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в Положение о порядке регистрации договоров, предусматривающих исполнение резидентами долговых обязательств перед нерезидентами по привлеченным от нерезидентов кредитам, займам в иностранной валюте

Национальный банк
Постановление от 28.05.2001 № 203
Утратил силу

Про внесення зміни до Положення про порядок реєстрації договорів, які передбачають виконання резидентами боргових зобов'язань перед нерезидентами за залученими від нерезидентів кредитами, позиками в іноземній валюті

Постанова Правління Національного банку України
від 28 травня 2001 року N 203

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
13 червня 2001 р. за N 505/5696

Із змінами і доповненнями, внесеними
 постановою Правління Національного банку України
 від 17 червня 2002 року N 218

Постанова втратила чинність
(згідно з постановою Правління Національного банку України
 від 17 червня 2004 року N 270)

Відповідно до Указу Президента України від 20.03.2001 N 183/2001 "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 25.01.2001 "Про заходи щодо детінізації економіки" та на виконання Основних засад детінізації грошового обігу, затверджених зазначеним Указом, Правління Національного банку України ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Розділ 1 Положення про порядок реєстрації договорів, які передбачають виконання резидентами боргових зобов'язань перед нерезидентами за залученими від нерезидентів кредитами, позиками в іноземній валюті, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 22.12.99 N 602 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.01.2000 за N 15/4236 (зі змінами), доповнити пунктом 1.8 такого змісту:

"1.8. Національний банк України здійснює реєстрацію укладених резидентами договорів, що передбачають залучення від нерезидентів, у тому числі нерезидентів, зареєстрованих в офшорних зонах, кредитів в іноземній валюті (незалежно від валюти кредиту), процентна ставка за якими не перевищує розмір середньозваженої процентної ставки, за якою комерційні банки України надають суб'єктам господарювання кредити в іноземній валюті на внутрішньому кредитному ринку".

2. Під час реєстрації вищезазначених договорів за основу береться розмір середньозваженої процентної ставки за кредитами комерційних банків України. Департамент валютного регулювання регулярно доводить розмір цієї процентної ставки до відома територіальних управлінь Національного банку України та комерційних банків.

3. Розмір середньозваженої процентної ставки за кредитами комерційних банків України визначається на підставі даних форми N 310 "Звіт про суми і процентні ставки за кредитами (за галузями економіки)".

4. Установити, що з дати набрання чинності цією постановою до відповідної вказівки Національного банку України реєстрація Національним банком України укладених резидентами договорів, що передбачають залучення від нерезидентів, у тому числі нерезидентів, зареєстрованих в офшорних зонах, кредитів в іноземній валюті, здійснюється за умови, коли розмір процентної ставки не перевищує 17 відсотків річних. Якщо в кредитній угоді передбачена щомісячна чи щоквартальна сплата резидентом відсотків за кредитом, то розрахована річна відсоткова ставка не може перевищувати вищезазначений показник.

Вимога щодо цього показника не поширюється на розмір процентної ставки за простроченими платежами за отриманими кредитами в іноземній валюті, що передбачений відповідним договором.

(пункт 4 доповнено абзацом другим згідно з постановою
 Правління Національного банку України від 17.06.2002 р. N 218)

5. Видача Національним банком України додатків до наданих реєстраційних свідоцтв чи індивідуальних ліцензій на одержання резидентами кредитів в іноземній валюті від нерезидентів за кредитними договорами, у яких установлена процентна ставка, що перевищує розмір середньозваженої процентної ставки, за якою банки України надають суб'єктам господарювання кредити в іноземній валюті на внутрішньому кредитному ринку, не дозволяється в разі:

пролонгації строків погашення кредитів за умови, якщо на період відстрочення погашення передбачена сплата позичальником відсотків за користування кредитом у розмірі, який перевищує розмір вищезазначеної процентної ставки;

збільшення загальної суми кредиту.

(постанову доповнено пунктом 5 згідно з постановою
 Правління Національного банку України від 17.06.2002 р. N 218
,
 у зв'язку з цим пункти 5 - 8 уважати пунктами 6 - 9)

6. Офіційний перелік офшорних зон визначається відповідним рішенням Кабінету Міністрів України.

7. Комерційним банкам довести зміст цієї постанови до відома клієнтів банку.

8. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на Департамент валютного регулювання (С. О. Яременко) та Економічний департамент (Л. В. Воронова).

9. Постанова набирає чинності через 10 днів після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.

 

Голова 

В. С. Стельмах 

Опрос