Идет загрузка документа (36 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Правил выполнения чартерных рейсов

Минтранс
Приказ, Правила от 18.05.2001 № 297
действует с 10.06.2001

Про затвердження Правил виконання чартерних рейсів

Наказ Міністерства транспорту України
від 18 травня 2001 року N 297

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
30 травня 2001 р. за N 461/5652

Відповідно до Повітряного кодексу України та постанови Кабінету Міністрів Україні від 29 березня 2000 року N 573 "Про утворення Державного департаменту авіаційного транспорту" НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Правила виконання чартерних рейсів, які додаються.

2. Державному департаменту авіаційного транспорту (Шкатюк А. Г.):

2.1. Подати зазначені Правила у п'ятиденний термін на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

2.2. Довести вимоги зазначених Правил до відома авіаперевізників, які здійснюють авіаційні перевезення в Україну або з України.

2.3. Опублікувати зазначені Правила у місячний термін в "AIP (Aeronautical Information Publications) України".

3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра транспорту України А. Ф. Демиденка.

 

Міністр  

Л. Костюченко 

 

ПРАВИЛА
виконання чартерних рейсів

1. Загальні положення

1.1. Правила виконання чартерних рейсів (далі - Правила) розроблені відповідно до Повітряного кодексу України та Положення про Державний департамент авіаційного транспорту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 березня 2000 року N 573. Правила поширюються на авіаперевізників незалежно від країни реєстрації, які виконують чартерні рейси в Україну, з України та в межах України.

1.2. Правила встановлюють порядок виконання чартерних рейсів українськими та іноземними авіаперевізниками в Україну, з України та в межах України.

1.3. Порядок розгляду заяв авіаперевізників щодо виконання чартерних рейсів відповідними структурними підрозділами Укравіатрансу затверджується наказом Укравіатрансу.

1.4. Нормативні посилання

У цих Правилах наведені посилання на такі нормативно-правові акти:

Конвенцію про міжнародну цивільну авіацію, м. Чикаго 07.12.44 (надалі - Конвенція);

Повітряний кодекс України (Постанова Верховної Ради України від 04.05.93 N 3168-XII);

Постанову Верховної Ради України від 12.09.91 N 1545 "Про порядок тимчасової дії на території України окремих актів законодавства Союзу РСР";

Закон України "Про перевезення небезпечних вантажів" від 06.04.2000 N 1644-III;

Закон України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" від 01.06.2000 N 1775-III;

постанову Кабінету Міністрів України "Про утворення Державного департаменту авіаційного транспорту" від 29.03.2000 N 573;

постанову Кабінету Міністрів України "Про порядок і умови проведення обов'язкового авіаційного страхування" від 13.07.98 N 1083;

Правила сертифікації експлуатантів, затверджені наказом Міністерства транспорту України від 29.05.98 N 204 та зареєстровані в Міністерстві юстиції України 09.09.98 за N 552/2992;

Положення про призначене авіапідприємство з боку України на експлуатацію міжнародної повітряної лінії, затверджене наказом Міністерства транспорту України від 23.06.99 N 327 та зареєстроване в Міністерстві юстиції України 05.07.99 за N 440/3733;

Положення про сертифікацію суб'єктів, що надають агентські послуги з продажу авіаційних перевезень на території України, затверджене наказом Міністерства транспорту України від 27.12.99 N 629 та зареєстроване в Міністерстві юстиції України 10.02.2000 за N 82/4303;

"Правила международных воздушных перевозок пассажиров, багажа и грузов" (рос.), затверджені наказом Міністра цивільної авіації Союзу РСР 03.01.86 N 1/И;

"Правила заполнения международной перевозочной документации", приложение к ПОМП ГА - 83 (рос.);

"Руководство по регулированию международного воздушного транспорта" (рос.) ІСАО Doc 9626;

"Технические инструкции по безопасной перевозке опасных грузов по воздуху" (рос.) ІСАО Doc 9284-AN/905;

"Сборник терминов ИКАО" (рос.) ІСАО Doc 9713;

Правила перевезення небезпечних вантажів (Dangerous Goods Regulations, IATA, 2000).

1.5. Визначення термінів

У цих Правилах терміни мають такі значення:

Договір чартеру - угода між фрахтувальником та авіаперевізником про виконання чартерного рейсу.

Чартерний рейс - рейс, який виконується на зафрахтованому повітряному судні на підставі договору чартеру.

Серія чартерних рейсів - два та більше чартерних рейсів, які відкриті для громадського користування та виконуються між одними й тими самими пунктами настільки регулярно, що становлять визнану систематичну серію.

Чартерний рейс з попереднім бронюванням або "неспеціалізована група" (далі - АВС) - чартерний рейс, для виконання якого вся ємність повітряного судна фрахтується одним або декількома фрахтувальниками з метою її перепродажу громадянам на умовах, визначених фрахтувальником.

Чартерний рейс "інклюзив тур" (далі - ІТС) - чартерний рейс, для виконання якого вся ємність повітряного судна фрахтується одним або декількома фрахтувальниками з метою її перепродажу громадянам, при цьому вартість послуг складається з вартості перевезення в обох напрямках, проживання в готелі та/або іншого наземного обслуговування.

Чартерний рейс "спеціалізована група" - чартерний рейс, для виконання якого вся ємність повітряного судна фрахтується одним фрахтувальником (без права перепродажу ємності третій особі) для перевезення групи осіб.

Чартерний рейс із бізнес-метою - чартерний рейс, для виконання якого вся ємність повітряного судна фрахтується однією фізичною або юридичною особою виключно для власних потреб (без права перепродажу ємності третій особі) з метою перевезення пасажирів та/або вантажу, та не розподіляється між іншими фрахтувальниками. При цьому кількість пасажирів, які перевозяться, не може перевищувати 15 осіб, а вантаж - 2 тони.

Вантажний чартерний рейс - чартерний рейс, для виконання якого вся ємність повітряного судна фрахтується одним або декількома фрахтувальниками для перевезення вантажу.

Чартерний рейс із спеціальною метою - чартерний рейс, пов'язаний з гуманітарними перевезеннями в Україну або з України; перевезеннями вищих посадових осіб та офіційних делегацій; перевезеннями для забезпечення робіт з ліквідації стихійного лиха, авіаційних та інших подій, санітарними перевезеннями, перевезення вантажу "200".

Сезон ІАТА - літній сезон ІАТА - в період з останньої неділі березня по останню суботу вересня (включно); зимовий сезон ІАТА - в період з останньої неділі вересня по останню суботу березня (включно).

Технічна посадка - посадка повітряного судна з некомерційною метою.

Чартерні рейси до курортних місць - чартерні рейси до місць відпочинку громадян, авіаційні перевезення до яких здійснюються час від часу, при цьому квитки оформлюються тільки в обох напрямках.

2. Загальні умови виконання чартерних рейсів українськими авіаперевізниками

2.1. Для отримання права на виконання чартерних рейсів авіаперевізник подає заяву (додаток 1).

2.2. Рішення щодо надання авіаперевізнику права на виконання чартерних рейсів приймається Укравіатрансом протягом 48 годин з дати отримання заяви, якщо заявлені чартерні рейси планується виконувати:

за маршрутами, за якими не виконуються регулярні рейси;

для перевезення вищих посадових осіб та офіційних делегацій України;

із спеціальною метою;

з бізнес-метою;

для особистих потреб, на приватних літаках з некомерційною метою;

як серію чартерних рейсів до курортних місць;

з метою ремонту, технічного обслуговування, доробки повітряного судна;

для перевезення запасних частин, двигунів для власних потреб;

для перевезення виробів у ремонт на підприємства промислової галузі або ремонтні підприємства України та іншої країни.

2.3. Заява авіаперевізника розглядається комісією з регулювання комерційних прав експлуатантів та ліцензування видів авіаційної діяльності чартерних перевезень (далі - Комісія), яка створюється наказом Укравіатрансу, якщо заявлені чартерні рейси планується виконувати:

за маршрутами, за якими виконуються регулярні рейси;

у регіони та з регіонів з нестабільною військово-політичною, екологічною, епідеміологічною та іншою складною ситуацією;

з метою перевезення спеціальних, небезпечних вантажів, виробів військового та подвійного призначення.

2.4. Зі складу Комісії Укравіатранс призначає голову Комісії, його заступників та відповідального секретаря. При відсутності голови Комісії його права передаються одному із заступників.

2.5. Комісія більшістю голосів на засіданнях у присутності не менше двох третин свого складу приймає рішення, яке підписується усіма членами Комісії та оформлюється у вигляді протоколу. На підставі затвердженого директором Укравіатрансу рішення Комісії авіаперевізнику надається право на виконання чартерних рейсів.

2.6. При прийнятті рішення Комісія враховує особливі умови виконання відповідних чартерних рейсів та може запитати додаткову інформацію або документи від авіаперевізника щодо виконання ним заявлених чартерних рейсів.

2.7. Розгляд документів авіаперевізника та прийняття рішення щодо надання йому права на виконання чартерних рейсів здійснюється протягом 5 робочих днів з дати отримання Укравіатрансом заяви від авіаперевізника та додаткових документів у разі їх запиту.

2.8. У разі прийняття рішення щодо надання авіаперевізнику права на виконання чартерних рейсів Укравіатранс оформлює необхідні документи у встановленому порядку на виконання чартерних рейсів.

2.9. Право на виконання чартерних рейсів надається на строк виконання авіаперевізником чартерних рейсів, але не більш ніж на один сезон ІАТА.

2.10. У разі прийняття рішення про відмову в наданні авіаперевізнику права на виконання заявлених чартерних рейсів Укравіатранс протягом 2 робочих днів офіційно інформує про це авіаперевізника.

2.11. Після усунення причин відмови авіаперевізник може надати заяву щодо виконання чартерних рейсів удруге на загальних підставах.

3. Особливі умови виконання чартерних рейсів українськими авіаперевізниками

3.1. Укравіатранс може надати авіаперевізнику право на виконання чартерних рейсів за маршрутом, за яким виконуються регулярні рейси, якщо:

призначеними авіаперевізниками з боку України за відповідним маршрутом виконується один рейс на тиждень;

призначені авіаперевізники повітряними суднами, які внесені до їх сертифіката експлуатанта, не можуть задовольнити попит на авіаційні перевезення за маршрутом призначення.

3.2. Чартерні рейси дозволяється виконувати до наступного сезону ІАТА за маршрутом, за яким призначений авіаперевізник не виконує регулярні рейси або не затвердив розклад руху в строки ІАТА.

3.3. Серію чартерних рейсів за маршрутами до курортних місць дозволяється виконувати без обмежень.

3.4. Маршрути чартерних рейсів до курортних місць установлюються наказом Укравіатрансу за два місяці до початку наступного сезону ІАТА, про що Укравіатранс інформує авіаперевізників протягом 10 днів з дати затвердження Укравіатрансом цього наказу.

3.5. Чартерні рейси "спеціалізована група", АВС та ІТС не дозволяється виконувати, якщо пункт вильоту на території України збігається з пунктом вильоту, з якого виконуються регулярні рейси, а пункт прильоту на території іноземної країни знаходиться на відстані менше 200 км від пункту прильоту, до якого виконуються регулярні рейси.

3.6. Вантажні чартерні рейси дозволяється виконувати за маршрутом, за яким виконуються регулярні пасажирські рейси у випадках коли:

призначений авіаперевізник на регулярному маршруті не в змозі власним парком повітряних суден виконати заявлене перевезення;

неподільна партія вантажу не може бути перевезена на одному рейсі.

3.7. Виконання чартерних рейсів на повітряних суднах, які внесені у спеціальне експлуатаційне положення (частина "F") відповідного сертифіката експлуатанта, дозволяється лише з метою запобігання зриву запланованих чартерних рейсів.

3.8. Перепродаж ємності при виконанні чартерних рейсів здійснюється через агентства, які мають сертифікат на право продажу авіаційних перевезень за згодою Укравіатрансу.

3.9. Продаж авіаційних перевезень на чартерні рейси у пунктах за межами України може здійснюватись з дозволу повноважного органу цивільної авіації відповідної країни.

4. Загальні умови виконання іноземними авіаперевізниками чартерних рейсів в Україну

4.1. Для отримання права на виконання чартерних рейсів іноземний авіаперевізник надає до Укравіатрансу заяву (додаток 2).

4.2. Іноземний авіаперевізник протягом 48 годин може отримати право на виконання таких чартерних рейсів:

з технічною посадкою на території України;

для перевезення вищих посадових осіб та офіційних делегацій інших країн;

для перевезення гуманітарних вантажів з України та в Україну згідно з актами Кабінету Міністрів України;

пов'язаних із забезпеченням робіт з ліквідації стихійного лиха, санітарних, авіаційних, пошуково-рятувальних робіт та ін.;

в особистих справах, на приватних літаках з некомерційною метою;

з метою ремонту, технічного обслуговування, доробки повітряного судна;

для перевезення запасних частин, двигунів для власних потреб;

для перевезення виробів у ремонт на підприємства промислової галузі або ремонтні підприємства України;

рейси для перевезення вантажів, які виконує авіаперевізник, зареєстрований у країні відправника вантажу (отримувача вантажу, якщо це обумовлено контрактом);

з бізнес-метою для перевезення до 15 пасажирів включно або до 2 тонн вантажу;

"спеціалізована група" з перевезення пасажирів в Україну з країни реєстрації авіаперевізника;

серії чартерних рейсів за маршрутом, за яким не виконуються регулярні рейси.

4.3. Виконання чартерних рейсів іноземними авіаперевізниками з комерційною метою з пунктів на території України та в межах України дозволяється лише в разі відмови українських авіаперевізників від цього перевезення та за згодою Укравіатрансу.

4.4. Продаж авіаційних перевезень на території України при виконанні іноземними авіаперевізниками чартерних рейсів може здійснюватися лише в разі згоди Укравіатрансу.

5. Умови перевезення спеціальних та небезпечних вантажів чартерними рейсами

5.1. Перевезення спеціальних та небезпечних вантажів чартерними рейсами здійснюється відповідно до міжнародних угод, законодавства України, рекомендацій ІСАО і ІАТА, за умови наявності у авіаперевізника відповідних дозволів та повноважень, оформлених відповідно до законодавства України та міжнародних правил.

5.2. Члени екіпажу та особи, які супроводжують перевезення спеціальних та небезпечних вантажів, повинні пройти підготовку за програмою, яка погоджена Укравіатрансом.

5.3. Відповідальність за організацію та виконання умов перевезення спеціальних та небезпечних вантажів покладається на авіаперевізника.

6. Умови перевезення виробів військового та подвійного призначення чартерними рейсами

6.1. Перевезення виробів військового та подвійного призначення здійснюється відповідно до міжнародних угод та законодавства України.

6.2. Заява авіаперевізника про перевезення виробів військового та подвійного призначення узгоджується Укравіатрансом із зацікавленими міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади.

6.3. У заяві авіаперевізника про перевезення виробів військового та подвійного призначення вказуються належне відвантажувальне найменування, загальна вага, відправник вантажу, власник вантажу, адреса призначення вантажу та номер контракту.

6.4. Члени екіпажу та особи, які супроводжують перевезення виробів військового та подвійного призначення, повинні пройти підготовку за програмою, яка погоджена Укравіатрансом.

6.5. Відповідальність за організацію та виконання умов перевезення виробів військового та подвійного призначення покладається на авіаперевізника.

7. Умови виконання чартерних рейсів українськими авіаперевізниками в регіони та з регіонів з нестабільною військово-політичною, екологічною, епідеміологічною та іншою складною ситуацією

7.1. Право на виконання чартерних рейсів у регіони та з регіонів з нестабільною військово-політичною, екологічною, епідеміологічною та іншою складною ситуацією надається авіаперевізнику за умови наявності інструкції про порядок забезпечення авіаційної безпеки у заявленій країні, яка розробляється авіаперевізником у кожному конкретному випадку та затверджується Укравіатрансом.

7.2. Право на виконання чартерних рейсів за програмами ООН надається без обмежень за умови дотримання авіаперевізником вимог авіаційної безпеки та інших обмежень, установлених ООН.

8. Обов'язки українського авіаперевізника. Призупинення виконання чартерних рейсів або анулювання права на виконання чартерних рейсів

8.1. Авіаперевізник, який виконує чартерні рейси, зобов'язаний:

дотримуватися вимог Конвенції, інших міжнародних правил та рекомендацій, вимог цих Правил;

розробити та погодити з Укравіатрансом правила перевезень пасажирів, багажу, а також вантажу;

мати у своєму штаті персонал для обслуговування пасажирів та вантажу, який пройшов підготовку за програмою, яка погоджена Укравіатрансом;

дотримуватися чинного законодавства країни, на територію якої отримано право на здійснення чартерних рейсів;

виконувати чартерні рейси на повітряних суднах, які унесені у спеціальні експлуатаційні положення (частини "В" або "В-1") його сертифіката експлуатанта;

виконувати чартерні рейси лише під власним трилітерним кодом ІСАО;

сплачувати відповідні державні збори;

забезпечити перевезення пасажирів у зворотному напрямку в строки, які вказані у пасажирських квитках;

забезпечити проживання, харчування пасажира до моменту його відправлення у випадку затримки рейсу більш ніж на 12 годин;

повернути пасажиру вартість авіаквитка у випадку відміни рейсу;

інформувати пасажирів щодо обов'язків авіаперевізника;

забезпечити високий рівень безпеки польотів, авіаційної і екологічної безпеки та обслуговування пасажирів; 

мати дійсні документи (власний сертифікат експлуатанта; відповідну ліцензію; посвідчення про придатність до польотів повітряних суден; поліси з обов'язкового страхування відповідальності повітряного перевізника і виконавця повітряних робіт щодо відшкодування збитків, заподіяних пасажирам, багажу, пошті, вантажу, прийнятим до перевезення, іншим користувачам повітряного транспорту та третім особам; поліси з обов'язкового страхування членів екіпажу і авіаційного персоналу; поліси з обов'язкового страхування авіаційних суден; власну перевізну документацію, оформлену відповідно до рекомендацій ІАТА);

виконувати чартерні рейси відповідно до затвердженої провізної ємності;

систематично надавати на адресу Укравіатрансу статистичну звітність щодо виконання чартерних перевезень.

8.2. Контроль за дотриманням авіаперевізником вимог пункту 8.1 цих Правил здійснюється Укравіатрансом шляхом перевірки (один раз на півроку), програма якої затверджується Укравіатрансом.

8.3. Перевірки авіаперевізників здійснюються Укравіатрансом за рахунок Державного спеціалізованого фонду фінансування загальнодержавних витрат на авіаційну діяльність та участь України у міжнародних авіаційних організаціях. Графік перевірок авіаперевізників затверджується Укравіатрансом за місяць до початку наступного сезону ІАТА.

8.4. У разі виявлення порушень цих Правил Укравіатранс призупиняє виконання чартерних рейсів авіаперевізника або анульовує право на виконання чартерних рейсів.

8.5. Авіаперевізник може відновити виконання чартерних рейсів після усунення недоліків, виявлених при перевірці.

8.6. Отримання авіаперевізником права на виконання чартерних рейсів у разі його анулювання здійснюється на загальних підставах відповідно до вимог цих Правил.

9. Вимоги до іноземного авіаперевізника. Призупинення виконання чартерних рейсів

9.1. Авіаперевізник, який виконує чартерні рейсі, повинен:

дотримуватися вимог Конвенції, інших міжнародних правил та рекомендацій, вимог цих Правил;

дотримуватися чинного законодавства України;

сплачувати відповідні державні збори;

мати дійсні документи (власний сертифікат експлуатанта; документи, що підтверджують право авіаперевізника здійснювати міжнародні перевезення пасажирів і вантажів повітряним транспортом; посвідчення про придатність до польотів повітряних суден; поліси з обов'язкового страхування відповідальності повітряного перевізника і виконавця повітряних робіт щодо відшкодування збитків, заподіяних пасажирам, багажу, пошті, вантажу, прийнятим до перевезення, іншим користувачам повітряного транспорту та третім особам; поліси з обов'язкового страхування членів екіпажу і авіаційного персоналу; поліси з обов'язкового страхування авіаційних суден; власну перевізну документацію, оформлену відповідно до рекомендацій ІАТА). 

9.2. Дотримання авіаперевізником вимог пункту 9.1 цих Правил визначається шляхом інспектування на стоянці повітряних суден при виконанні авіаперевізником чартерних рейсів. Інспектування на стоянці повітряних суден при виконанні авіаперевізником чартерних рейсів здійснюється Укравіатрансом згідно з Програмою ЄКЦА "SAFA" (Safety Assessment of Foreign Aircraft).

9.3. У разі виявлення порушень цих Правил Укравіатранс не надає право авіаперевізнику на здійснення прольоту території України, технічної посадки на території України або виконання чартерного рейсу в Україну.

9.4. Право на виконання чартерних рейсів може бути надано в разі усунення авіаперевізником зазначених порушень.

9.5. Надання авіаперевізнику права на виконання чартерних перевезень здійснюється на загальних підставах.

9.6. За результатами інспектування на стоянці повітряних суден при виконанні авіаперевізником чартерних рейсів Укравіатранс інформує відповідні міжнародні організації.

 

Начальник Управління міждержавних
угод та авіаційних перевезень

 
М. В. Кочубей 

 

Дата: __________________ 

Кому: 01135, Україна, м. Київ, пр-т Перемоги, 14
Державний департамент авіаційного транспорту Міністерства транспорту України
АФТН: _________________________
SITA: __________________________
тел./факс: ______________________

ЗАЯВА
про виконання чартерних рейсів

Назва експлуатанта і власника ПС 

Тип ПС, реєстраційний номер основного та резервного ПС, державна реєстрація ПС 

Дата, номер рейсу (літерне та цифрове позначення) 

Аеропорт відправлення і час вильоту, аеропорти проміжних (технічних) посадок і час прильоту/вильоту, аеропорт призначення і час прибуття 

Маршрут польоту в межах FIR України та маршрут до першого міжнародного аеропорту посадки за межами України 

Точка виходу із FIR України 

Дата, номер зворотного рейсу (літерне та цифрове позначення) 

Аеропорт відправлення і час вильоту, аеропорти проміжних (технічних) посадок і час прильоту/вильоту, аеропорт призначення і час прибуття 

Точка входу в FIR України 

Маршрут польоту в межах FIR України 

Мета польоту (найменування чартерного рейсу), заплановане завантаження по ділянках маршруту, статус пасажирів, характер вантажу, вид авіаційних робіт 

Найменування та адреса вантажовідправника і вантажоотримувача 

Номер ліцензії (дозволу) 

Додаткова інформація 

Примітка. При виконанні внутрішніх чартерних рейсів поля F, I не заповнюються.

Прізвище відповідальної особи 

_________________ 

(контактні телефони, факс, АФТН) 

 

Дата: __________________ 

Кому: 01135, Україна, м. Київ, пр-т Перемоги, 14
Державний департамент авіаційного транспорту Міністерства транспорту України
АФТН: _________________________
SITA: __________________________
тел./факс: ______________________

ЗАЯВА
про виконання чартерних рейсів

Назва та реквізити авіакомпанії, яка виконуватиме чартерний рейс або серію чартерних рейсів (адреса, тел., факс) 

Тип ПС, максимальна злітна вага (MTOW), реєстраційний номер (позивний) 

Дата вильоту, номер рейсу (пізнавальний індекс ПС), останній аеропорт перед входом FIR України та розрахунковий час вильоту 

Дата прильоту, міжнародний аеропорт першої посадки в Україні та розрахунковий час прибуття 

Точка входу в FIR України і маршрут до першого міжнародного аеропорту посадки в Україні 

Дата, номер рейсу (пізнавальний індекс ПС), аеропорт та розрахунковий час відправлення, аеропорт та розрахунковий час прибуття 

Маршрут польоту в межах України 

Дата, номер зворотного рейсу (пізнавальний індекс ПС), аеропорт та розрахунковий час вильоту з FIR України 

Точка виходу з FIR України, маршрут польоту в межах FIR України 

Аеропорт та час першої посадки за межами України 

Мета польоту (найменування чартерного рейсу), заплановане завантаження по ділянках маршруту, статус пасажирів, характер вантажу, вид авіаційних робіт 

Інформація щодо обов'язкового страхування відповідальності експлуатанта перед третіми особами 

Озброєння, фотоапаратура та інші військові пристрої на борту ПС 

Додаткова інформація 

Примітка. Поля F, G заповнюються при виконанні чартерних рейсів у межах України.

Прізвище відповідальної особи 

___________________ 

(контактні телефони, факс, АФТН) 

____________ 

Опрос