Идет загрузка документа (25 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О порядке принятия и рассмотрения Министерством экономического развития и торговли Украины документов для получения индивидуальных лицензий на осуществление резидентами имущественных инвестиций за пределами Украины

Министерство экономики Украины (2)
Порядок, Приказ от 07.11.2000 № 240
редакция действует с 26.06.2015

Про порядок прийняття та розгляду Міністерством економічного розвитку і торгівлі України документів для отримання індивідуальних ліцензій на здійснення резидентами майнових інвестицій за межами України

(заголовок у редакції наказу Міністерства економічного
 розвитку і торгівлі України від 07.11.2011 р. N 204)

Наказ Міністерства економіки України
від 7 листопада 2000 року N 240

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
31 січня 2001 р. за N 89/5280

Із змінами і доповненнями, внесеними
 
наказами Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України
 від 22 жовтня 2001 року N 245
,
 від 22 вересня 2003 року N 260
,
 наказом Міністерства економіки України
від 13 грудня 2005 року N 497
,
 
наказами Міністерства економічного розвитку і торгівлі України
від 7 листопада 2011 року N 204
,
 від 26 травня 2015 року N 538

(У тексті наказу, Порядку, форми індивідуальної ліцензії та кошторису витрат, затверджених цим наказом, слова "Міністерство економіки України", "Мінекономіки" у всіх відмінках замінено відповідно словами "Міністерство економіки та з питань європейської інтеграції України" у відповідних відмінках згідно з наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України від 22 жовтня 2001 року N 245)

(У назві та тексті наказу, Порядку, форми індивідуальної ліцензії та кошторису витрат, затверджених цим наказом, слова "Міністерство економіки та з питань європейської інтеграції України", "департамент торговельних обмежень та контролю за зовнішньоекономічною діяльністю", "управління контролю за зовнішньоекономічною діяльністю", "управління правового забезпечення зовнішньоекономічної діяльності", "управління зовнішньоекономічної політики" в усіх відмінках замінено відповідно словами "Міністерство економіки України", "департамент зовнішньоекономічної політики", "відділ контролю за зовнішньоекономічною діяльністю", "відділ правового забезпечення зовнішньоекономічної діяльності", "відділ з питань розвитку експорту" у відповідному відмінку згідно з наказом Міністерства економіки України від 13 грудня 2005 року N 497)

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19 лютого 1996 р. N 229 "Про затвердження Положення про порядок видачі індивідуальних ліцензій на здійснення резидентами майнових інвестицій за межами України і Положення про порядок контролю та звітності щодо використання майнових цінностей, які інвестуються за межами України" (зі змінами, унесеними постановами Кабінету Міністрів України від 25 серпня 1998 р. N 1336 та від 4 жовтня 2000 р. N 1505) НАКАЗУЮ:

1. Установити, що видачу індивідуальних ліцензій на здійснення резидентами майнових інвестицій за межами України здійснює відділ державного регулювання зовнішньоекономічної діяльності департаменту регулювання зовнішньоекономічної діяльності.

(пункт 1 у редакції наказів Міністерства економічного
 розвитку і торгівлі України від 07.11.2011 р. N 204
,
 від 26.05.2015 р. N 538)

2. Визнати такими, що втратили чинність, Порядок прийняття та розгляду МЗЕЗторгом документів для отримання індивідуальних ліцензій на здійснення резидентами майнових інвестицій за межами України, затверджений наказом МЗЕЗторгу від 26.03.96 N 171-а та зареєстрований в Мін'юсті 07.05.96 за N 222/1247, і наказ МЗЕЗторгу від 24.06.96 N 350 "Про заходи щодо забезпечення виконання постанови Кабінету Міністрів України від 19 лютого 1996 р. N 229", зареєстрований в Мін'юсті 01.07.96 за N 335/1360.

3. Затвердити:

Порядок прийняття та розгляду Міністерством економічного розвитку і торгівлі України документів для отримання індивідуальних ліцензій на здійснення резидентами майнових інвестицій за межами України (додається); 

(абзац другий пункту 3 із змінами, внесеними згідно з наказом
Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 07.11.2011 р. N 204)

форму індивідуальної ліцензії на здійснення майнових інвестицій за межами України (додається);

кошторис витрат Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, пов'язаних з оформленням та видачею індивідуальних ліцензій на здійснення резидентами майнових інвестицій за межами України (додається). 

(абзац четвертий пункту 3 із змінами, внесеними згідно з наказом 
Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 07.11.2011 р. N 204)

4. Установити, що індивідуальні ліцензії на здійснення резидентами майнових інвестицій за межами України мають право підписувати перший заступник Міністра, заступник Міністра - керівник апарату, заступник Міністра згідно з розподілом обов'язків.

(пункт 4 в редакції наказу Міністерства економіки та
 з питань європейської інтеграції України від 22.10.2001 р. N 245
,
 із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства економіки та
 з питань європейської інтеграції України від 22.09.2003 р. N 260
,
 у редакції наказу Міністерства економічного
 розвитку і торгівлі України від 07.11.2011 р. N 204)

5. Відділу контролю за зовнішньоекономічною діяльністю департаменту зовнішньоекономічної політики (Жижко О. А.) разом з головним юридичним управлінням (Медвецький А. Т.) подати цей наказ на державну реєстрацію до Мін'юсту в установлений законодавством термін та забезпечити його подальше супроводження.

6. Відділу контролю за зовнішньоекономічною діяльністю департаменту зовнішньоекономічної політики (Жижко О. А.) разом з адміністративним департаментом (Іскра А. І.) після державної реєстрації цього наказу довести його до відома Державної митної служби України, Державного комітету статистики України, Державної податкової адміністрації України, Національного банку України, Фонду державного майна України.

7. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Гончарука А. І.

 

Міністр економіки 

В. Роговий 

 

Порядок
прийняття та розгляду Міністерством економічного розвитку і торгівлі України документів для отримання індивідуальних ліцензій на здійснення резидентами майнових інвестицій за межами України

(У тексті Порядку слова "відділ з питань розвитку експорту" в усіх відмінках виключено; у заголовку та тексті Порядку слова "Міністерство економіки України", "департамент зовнішньоекономічної політики", "відділ контролю за зовнішньоекономічною діяльністю" в усіх відмінках замінено відповідно словами "Міністерство економічного розвитку і торгівлі України", "департамент зовнішньоекономічної діяльності", "відділ державного регулювання зовнішньоекономічних операцій" у відповідному відмінку згідно з наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 7 листопада 2011 року N 204)

(У тексті Порядку слова "відділ державного регулювання зовнішньоекономічних операцій" у всіх відмінках замінено словами "відділ державного регулювання зовнішньоекономічної діяльності" у відповідних відмінках згідно з наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 26 травня 2015 року N 538)

1. Цей Порядок визначає прийняття та розгляд документів, необхідних для отримання індивідуальних ліцензій на здійснення резидентами майнових інвестицій за межами України (далі - індивідуальна ліцензія), а також підстави для відмови у видачі індивідуальної ліцензії та для її анулювання.

2. Дія цього Порядку поширюється на всіх резидентів України незалежно від форм власності та місця реєстрації.

3. Заявник відповідає за достовірність документів, що надаються до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України для отримання індивідуальних ліцензій.

4. Розгляд документів, необхідних для отримання індивідуальних ліцензій, здійснюється відділом державного регулювання зовнішньоекономічної діяльності за участю відділу правового забезпечення зовнішньоекономічної діяльності, а за потреби - інших управлінь.

(абзац перший пункту 4 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 26.05.2015 р. N 538)

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України під час розгляду документів отримує інформацію щодо відповідності цінових умов здійснення майнової інвестиції до існуючої кон'юнктури ринку від державного підприємства "Державний інформаційно-аналітичний центр моніторингу зовнішніх товарних ринків" або інших спеціалізованих державних підприємств, установ і організацій, визначених Кабінетом Міністрів України.

(пункт 4 доповнено абзацом другим згідно з наказом Міністерства
 економічного розвитку і торгівлі України від 26.05.2015 р. N 538)

5. Для отримання індивідуальних ліцензій резиденти подають до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України документи, визначені пунктом 3 Положення про порядок видачі індивідуальних ліцензій на здійснення резидентами майнових інвестицій за межами України (далі - Положення), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 лютого 1996 р. N 229 (зі змінами і доповненнями). Зазначені документи приймаються в установленому порядку працівниками департаменту розвитку інформаційно-комунікаційних технологій, документообігу та електронних сервісів.

(пункт 5 із змінами, внесеними згідно з наказами Міністерства
 економічного розвитку і торгівлі України від 07.11.2011 р. N 204
,
 від 26.05.2015 р. N 538)

6. Документи, подані з порушенням вимог Положення, до розгляду не приймаються та повертаються заявнику.

Дата приймання документів ставиться на листі-зверненні заявника.

7. Прийняті на розгляд документи відділу державного регулювання зовнішньоекономічної діяльності заносить у книгу обліку, після чого до них додається лист узгодження, разом з яким документи направляються на розгляд (експертизу) до відділу правового забезпечення зовнішньоекономічної діяльності, а за потреби - до інших управлінь.

(пункт 7 із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства
 економічного розвитку і торгівлі України від 26.05.2015 р. N 538)

8. Зазначені в пункті 4 управління згідно з цим Порядком та в межах своєї компетенції здійснюють розгляд документів з таких питань:

відділ державного регулювання зовнішньоекономічної діяльності розглядає документи про застосування до резидента спеціальних санкцій, передбачених статтею 37 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність", та наявність фактів порушення установлених термінів проведення розрахунків за зовнішньоекономічними операціями;

відділ правового забезпечення зовнішньоекономічної діяльності здійснює експертизу документів щодо відповідності їх до чинного законодавства України та міжнародних зобов'язань України;

Абзац четвертий пункту 8 виключено

(абзац четвертий пункту 8 у редакції наказу Міністерства
 економічного розвитку і торгівлі України від 07.11.2011 р. N 204
,
виключено згідно з наказом Міністерства економічного
 розвитку і торгівлі України від 26.05.2015 р. N 538)

9. Інформація, наведена в поданих для розгляду документах, є конфіденційною і не підлягає розголошенню.

10. Відділ державного регулювання зовнішньоекономічної діяльності, з урахуванням висновків інших управлінь, здійснює остаточний розгляд документів і видачу індивідуальних ліцензій на здійснення резидентами майнових інвестицій за межами України, зазначених у статті 3 Указу Президента України від 13 вересня 1995 року N 839/95 "Про інвестування майнових цінностей резидентами за межами України", або готує вмотивовану відмову у видачі індивідуальної ліцензії.

11. Підставою для відмови у видачі ліцензії є:

відсутність документів (документа), перелічених у п. 3 Положення;

невідповідність поданих документів вимогам законодавства України;

виявлення в поданих документах недостовірної інформації;

порушення проти заявника справи про банкрутство;

перебування майна заявника в податковій заставі у зв'язку із заборгованістю зі сплати податків та внесення інших загальнодержавних платежів;

заборона або обмеження щодо іноземних інвестицій, передбачені законодавством України та/або законодавством країни, де розміщуються інвестиції;

застосування до заявника на момент здійснення інвестицій спеціальних санкцій, передбачених статтею 37 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність", або наявність фактів порушення установлених термінів проведення розрахунків за зовнішньоекономічними операціями.

12. Підставами для анулювання ліцензії є:

порушення отримувачем ліцензії її умов, вимог законодавства України;

письмова відмова від здійснення інвестиції;

припинення інвестиційної діяльності (за умови подання документів, що це підтверджують).

13. Міністерство економічного розвитку і торгівлі України розглядає подані для видачі індивідуальної ліцензії документи протягом 15 робочих днів, починаючи з дня звернення.

14. Заявник має право доопрацювати документи згідно з вимогами чинного законодавства України і подати їх на повторний розгляд.

15. Повторний розгляд документів здійснюється Міністерством економічного розвитку і торгівлі України протягом 15 робочих днів.

16. Термін дії індивідуальної ліцензії визначається Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, виходячи з необхідних для здійснення майнових інвестицій за межами України термінів.

17. Індивідуальні ліцензії видаються особі, яка має доручення від заявника на отримання ліцензії.

18. Рішення Міністерства економічного розвитку і торгівлі України про анулювання ліцензії в триденний строк доводиться до відома Державної фіскальної служби України, Державної служби статистики України, Національного банку України, Фонду державного майна України та заявника.

(пункт 18 із змінами, внесеними згідно з наказами Міністерства
 економічного розвитку і торгівлі України від 07.11.2011 р. N 204
,
 від 26.05.2015 р. N 538)

 

Начальник управління контролю
за зовнішньоекономічною діяльністю
 

 
О. Жижко
 

Опрос