Идет загрузка документа (133 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений и дополнений в Сборы и платы за услуги, предоставляемые судам в морских торговых портах Украины

Минтранс
Приказ от 15.12.2000 № 711
Утратил силу

Про внесення змін і доповнень до Зборів і плат за послуги, що надаються суднам у морських торговельних портах України

Наказ Міністерства транспорту України
від 15 грудня 2000 року N 711

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
10 січня 2001 р. за N 5/5196

Із змінами і доповненнями, внесеними
 наказом Міністерства транспорту України
 від 9 січня 2003 року N 10

Наказ втратив чинність
(у зв'язку з втратою чинності
наказом
 Міністерства транспорту України від 27 червня 1996 року N 214
 згідно з наказом Міністерства інфраструктури України
 від 10 червня 2014 року N 239)

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1996 р. N 1548 "Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)" НАКАЗУЮ:

1. Внести зміни і доповнення до Зборів і плат за послуги, що надаються суднам у морських торговельних портах України, затверджених наказом Міністерства транспорту України від 27 червня 1996 р. N 214 і зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 24 липня 1996 р. за N 374/1399, із змінами і доповненнями, внесеними наказом Міністерства транспорту України від 7 грудня 1998 р. N 487, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 30 грудня 1998 року за N 846/3286, виклавши ці Збори і плати в новій редакції, що додається.

Встановити, що рівень цих зборів і плат є граничним, а знижки до них надаються Міністерством транспорту.

Збори і плати за послуги, що надаються суднам у морських торговельних портах України, в редакції наказу Міністерства транспорту від 27.06.96 N 214, зареєстрованого в Міністерстві юстиції 24 липня 1996 р. за N 374/1399 (із змінами і доповненнями, внесеними наказом Міністерства транспорту від 7 грудня 1998 р. N 487, зареєстрованим у Міністерстві юстиції 30 грудня 1998 року за N 846/3286), визнати такими, що втратили чинність.

2. Департаменту транспортної політики (Легенький Г. М.) разом з Департаментом нормативно-правового забезпечення (Логінова Л. М.) в установленому порядку зареєструвати цей наказ у Міністерстві юстиції України.

3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Севрюкова В. В.

 

Міністр 

Л. М. Костюченко 

ПОГОДЖЕНО: 

  

Перший заступник Міністра економіки України 

 
В. М. Кальник
 

 

ЗБОРИ І ПЛАТА
ЗА ПОСЛУГИ, ЩО НАДАЮТЬСЯ СУДНАМ ЗАКОРДОННОГО ПЛАВАННЯ У МОРСЬКИХ ПОРТАХ УКРАЇНИ

(назва із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства транспорту України від 09.01.2003 р. N 10)

ЗАГАЛЬНІ УМОВИ

1. Збори та плата (лоцманський збір, збір за користування послугами служби регулювання рухом суден, швартовний збір, плата за роботу буксирів при швартовних операціях, плата за користування плавзасобами, плата за агентські послуги, супервайзерська винагорода) справляються у морських портах із суден закордонного плавання зазначених груп і плавучих споруд, що плавають під Державним Прапором України та іноземним прапором:

вантажні судна, що заходять у порти для виконання вантажних операцій, та плавучі споруди  

група А 

пасажирські судна, включаючи швидкісні судна на підводних крилах та пороми, що заходять у порт для виконання вантажопасажирських операцій, криголами, які не належать порту та не орендовані ним 

група Б 

ліхтери, буксири, буксири-штовхачі, штовхачі, баржі (самохідні та несамохідні), річкові самохідні судна, включаючи судна типу "ріка - море," пароплавств, які є членами Братиславської угоди, що заходять у порти на р. Дунаї, а також річкові самохідні судна, що заходять в інші порти для подальшого перевантаження вантажів на морські судна та навпаки 

група В 

несамохідні судна (крім барж)  

група Г 

судна, що заходять у порт вимушено, для постачання, карантинних потреб, а також судна, що прямують на ремонт на судноремонтні підприємства (бази) України  

група Д 

службові та військові судна  

група Д 

навчальні, навчально-виробничі судна при виконанні ними рейсів за навчальними планами навчальних закладів, на борту яких перебуває не менше ніж 50 курсантів, навчально-тренажерні судна 

група Д 

наукові, дослідні судна та швидкісні судна на підводних крилах, що виконують регулярні пасажирські рейси за розкладом у каботажному плаванні (крім прогулянкових і круїзних рейсів)  

група Д 

інші судна (судноремонтного заводу, аварійно-рятувальні, підводно-технічні, технічні, госпітальні, гідрографічні, судна місцевого портового флоту, криголами, які належать порту та орендовані ним, спортивні судна, приватні яхти, парусні судна, судна, які проходять ходові випробування, риболовецькі судна, що заходять у порти без виконання вантажних операцій)

група Е 

(пункт 1 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства транспорту України від 09.01.2003 р. N 10)

Примітки:

1. Під терміном "вимушено" треба розуміти заходження судна в порт у зв'язку із загрозою безпеці продовження плавання, життю або здоров'ю членів команди та пасажирів.

2. Судна груп В (буксири та баржі), Д та Е, що виконують комерційні вантажні рейси, належать до групи А.

3. Судна груп Д та Е, що виконують комерційні вантажопасажирські рейси, належать до групи Б.

4. Ці Збори та плати поширюються на суб'єктів підприємницької діяльності всіх форм власності, які виконують роботи та надають послуги у морських портах та на причалах судноремонтних заводів України незалежно від підпорядкованості цих портів (причалів).

2. Сплата зборів і плати за транзитний прохід суден Керч-Єнікальським каналом (КЄК) та каналом Прорва здійснюється шляхом попередньої оплати або безпосередньо на вході в КЄК та канал Прорва, якщо при цьому не обумовлено інше.

(пункт 2 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства транспорту України від 09.01.2003 р. N 10)

3. Нарахування зборів і плати за послуги, що надаються суднам у морських портах України, здійснюється з умовного об'єму судна, який обчислюється в кубічних метрах і дорівнює добутку трьох величин (довжина судна, ширина судна і висота борту судна), зазначених в обмірному свідоцтві (головні розміри) або документі, що його замінює.

Для морських суден, що перевозять вантажі на верхній палубі чи мають дві або більше палуб, крім твіндечних суден, висота борту, яка використовується для обчислення об'єму судна, повинна становити не менше половини ширини судна.

Для суден групи Б, що мають дві або більше палуб, висота борту, яка використовується для обчислення об'єму судна, повинна становити половину ширини судна.

Умовний об'єм баржо-буксирних складів, караванів та інших складених плавучих споруд для нарахування всіх видів зборів і плат дорівнює сумі об'ємів окремих елементів.

Для розрахунку всіх видів зборів і плати умовний об'єм суден РО-РО, РО-ФЛОУ, ОБО, ЛО-РО, контейнеровозів, худобовозів, ліхтеровозів, автомобілевозів застосовується з коефіцієнтом 0,7 за умови використання зазначених суден відповідно до їх спеціалізації. Тип судна та його спеціалізація визначаються за судновими документами.

Збори і плата за послуги, які надаються морською державною адміністрацією Дніпро-Бузького порту суднам, що заходять у цей порт, сплачуються безпосередньо державному підприємству "Морська державна адміністрація Дніпро-Бузького морського порту".

(абзац шостий пункту 3 із змінами, внесеними згідно з
 наказом Міністерства транспорту України від 09.01.2003 р. N 10)

4. Судна, що обслуговуються на рейді, сплачують за найм роз'їзних катерів або буксирів додатково, окремо за кожний найм катера або буксира.

5. Для ліхтеровозів, що виконують вантажні операції з ліхтерами на зовнішньому або внутрішньому рейді, портові збори нараховуються з об'єму ліхтерів, зданих ліхтеровозом по прибутті до порту і прийнятих ним при виході з нього.

6. Ставки лоцманського та швартовного зборів, плати за роботу буксирів при швартовних операціях і плати за користування самохідними плавзасобами, плати за послуги, які надаються агентом, підвищуються для всіх суден.

У робочі дні з 22.00 до 6.00 - на 25 %;

в суботні, недільні й святкові дні за календарем та згідно з чинним законодавством:

з 6.00 до 22.00 - на 50 %,

з 22.00 до 6.00 - на 100 %.

Ці надбавки застосовуються тільки в тій частині вартості послуги, яка відповідає фактичній тривалості послуги в позаурочний час.

На річкові судна (несамохідні баржі), а також круїзні пасажирські судна, які заходять у порт Ялта, ці надбавки не поширюються.

У рахунках, що виставляються судновласникам, робиться обов'язковий детальний розрахунок вартості наданих послуг з визначенням ставок, надбавок, які застосовуються, і розрахунок часу, як робочого, так і позаурочного.

Ставки лоцманського збору не підвищуються, якщо судно вимушено стоїть у нічний час, що пов'язано з одержанням дозволу на вхід судна в канал.

7. Основними ознаками лінії закордонного плавання є:

установлення обов'язкових і факультативних іноземних та українських портів заходження;

закріплення для роботи на лінії типів суден;

установлення періодичності заходження закріплених суден в українські порти;

реєстрація лінії Державним департаментом морського і річкового транспорту, за поданням адміністрації порту (морського порту).

8. Для суден, що заходять у порт Южний під навантаження-розвантаження генеральних та навалочних вантажів, порт може застосовувати знижку усіх видів зборів і плати у розмірі 50 відсотків.

Для круїзних пасажирських суден закордонного плавання групи Б (за винятком тих, що виконують вантажопасажирські рейси) від усіх ставок зборів і плати застосовуються знижки у таких розмірах:

у порту Ялта - 20 відсотків;

у порту Одеса - 10 відсотків.

(абзац другий пункту 8 у редакції наказу
 Міністерства транспорту України від 09.01.2003 р. N 10)

9. Якщо на судно поширюється застосування кількох надбавок зборів і плати, кожна з них застосовується щодо базової ставки.

10. Якщо на судно поширюється застосування кількох знижок, застосовується тільки найбільша щодо базової ставки.

11. При нарахуванні зборів і плати час округлюється до 0,5 години. При цьому час менше ніж 30 хвилин приймається за 0,5 години, а час більше ніж 30 хвилин - за 1 годину.

При нарахуванні зборів і плат подобово час округлюється до 0,5 доби. При цьому час до 0,5 доби приймається за 0,5 доби, а час більше ніж 0,5 доби - за 1 добу.

12. Державна належність судна і відповідно наданий йому статус під час справляння зборів і плати визначається за прапором, під яким це судно плаває, незалежно від того, хто є його власником і хто його використовує.

13. Сплата зборів і плати здійснюється відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України від 19 лютого 1993 р. N 15 "Про систему валютного регулювання і валютного контролю".

14. Із сум зборів і плати, що справляються у валюті України, податок на додану вартість сплачується відповідно до законодавства. При цьому, якщо в порту надаються послуги суднам каботажного плавання, сума зборів, визначена відповідно до цих Зборів і плати, збільшується на суму податку на додану вартість, а в інших випадках - сума податку на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету, обчислюється із суми зборів, нарахованих і сплачених порту без такого збільшення.

ЛОЦМАНСЬКИЙ ЗБІР

15. Лоцманський збір справляється з усіх суден, що заходять у порти України. Для суден, що плавають під Державним Прапором України, лоцманське проведення є необов'язковим і лоцманський збір не справляється у випадках:

якщо лоцманське проведення в даному районі або порту не є обов'язковим;

якщо капітан судна склав іспити комісії капітана порту і одержав про це відповідне свідоцтво.

16. Нарахування лоцманського збору проводиться з умовного об'єму судна у кубометрах. Об'єм судна менше 5000 куб. метрів вважається за 5000 куб. метрів.

17. Лоцманський збір включає в себе плату за плавучі споруди, які використовуються для доставки лоцмана на судно, що входить у порт, або зняття лоцмана із судна, що виходить з порту.

18. Із суден груп А, Б, Г і Д за проведення підхідними до порту каналами і фарватерами, за проведення за межами акваторії порту (зовнішньопортове проведення), а також за перестановки між зовнішнім рейдом і причалами порту, при відсутності підхідних каналів і фарватерів, або на акваторії порту (внутрішньопортове проведення), лоцманський збір справляється з об'єму судна в кубометрах за такими ставками:

Таблиця 1

Ставки лоцманського збору

Порт 

Зовнішньопортове проведення
(в доларах США/куб. м-миля) 

Внутрішньо-
портове проведення (в доларах США/куб. м) 

до 1 милі 

1,1 - 5 миль 

5,1 - 30 миль 

понад 30 миль 

а) для суден у закордонному плаванні 

Білгород-Дністровський 

0,0054 

0,0041 

0,0027 

0,0005 

0,0074 

Бердянськ 

0,0036 

0,0016 

0,0009 

0,0005 

0,0088 

Дніпро-Бузький 

0,0036 

0,0032 

0,0020 

0,0005 

0,0058 

Іллічівськ  

0,0036 

0,0016 

0,0009 

0,0005 

0,0088 

Керч  

0,0029 

0,0013 

0,0007 

0,0005 

0,0068 

Маріуполь  

0,0036 

0,0016 

0,0009 

0,0005 

0,0088 

Миколаїв  

0,0036 

0,0032 

0,0020 

0,0005 

0,0058 

Одеса  

0,0025 

0,0011 

0,0009 

0,0005 

0,0058 

Октябрський  

0,0036 

0,0032 

0,0020 

0,0005 

0,0058 

Очаків  

0,0036 

0,0032 

0,0020 

0,0005 

0,0058 

Скадовськ  

0,0036 

0,0032 

0,0020 

0,0005 

0,0058 

Усть-Дунайськ  

0,0025 

0,0011 

0,0009 

0,0005 

0,0058 

Херсон  

0,0054 

0,0041 

0,0027 

0,0005 

0,0074 

Ялта  

0,0032 

0,0014 

0,0007 

0,0005 

0,0079 

Інші порти (причали) 

0,0059 

0,0052 

0,0038 

0,0011 

0,0065 

б) підпункт "б" табл. 1 виключено

(таблиця 1 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства транспорту України від 09.01.2003 р. N 10)

19. Із самохідних суден групи В лоцманський збір за зовнішньопортове проведення справляється за кілометр і 1 кВт ефективної потужності буксира або за 1 тонну вантажопідйомності інших самохідних суден за ставками:

0,002 долара США - для суден у закордонному плаванні.  

абзац пункту 19 виключено

(згідно з наказом Міністерства
 транспорту України від 09.01.2003 р. N 10)

Неповний кілометр проведення приймається за повний. За внутрішньопортове проведення (між рейдом і причалом) лоцманський збір справляється за 1 кВт ефективної потужності буксира або за 1 т вантажопідйомності інших самохідних суден за ставками:

0,04 долара США - для суден у закордонному плаванні.

абзац пункту 19 виключено

(згідно з наказом Міністерства
 транспорту України від 09.01.2003 р. N 10)

З несамохідних суден групи В, які буксируються або штовхаються, збір справляється в розмірі 25 % від збору за буксир. При цьому збір за буксир справляється за повною ставкою.

20. За лоцманське проведення суден, що прямують транзитом Керч-Єнікальським каналом, незалежно від часу доби лоцманський збір справляється за ставками:

0,0288 долара США/куб. м - для суден у закордонному плаванн.

абзац пункту 20 виключено

(згідно з наказом Міністерства
 транспорту України від 09.01.2003 р. N 10)

За проведення по Азовському морю незалежно від часу доби - за ставками:

0,0223 долара США/куб. м - для суден у закордонному плаванні.

абзац пункту 20 виключено

(згідно з наказом Міністерства
 транспорту України від 09.01.2003 р. N 10)

За лоцманське проведення суден, що прямують транзитом Керч-Єнікальським каналом (КЄК) до порту Кавказ, незалежно від часу доби лоцманський збір справляється за ставками:

0,021 долара США/куб. м - від буя N 1 до порту Кавказ;

0,0082 долара США/куб. м - від буя "Варзовський" до порту Кавказ.

У суботні, недільні і святкові дні за календарем та згідно з чинним законодавством ставки не підвищуються.

Проведення підхідними каналами портів оплачується окремо за ставками табл. 1.

21. Для вантажних суден, які працюють на лініях закордонного плавання, відкритих у встановленому порядку, а також для суден групи Б надається знижка у розмірі 20 відсотків від ставок зборів, які справляються за зовнішньопортове та внутрішньопортове лоцманське проведення.

22. Судна групи Е (крім суден, які проходять ходові випробування) звільняються від сплати лоцманського збору.

23. За неправильне повідомлення осадки, довжини і ширини судна або його місткості капітан судна зобов'язаний сплатити штраф у розмірі двократної ставки лоцманського збору незалежно від установленої чинним законодавством України відповідальності за наслідки, що можуть виникнути через ці дії.

24. Неповна миля проводки приймається за повну.

25. При одночасному проведенні кількох суден лоцманський збір справляється з кожного з них за повною ставкою.

26. Підставою для справляння збору є лоцманська квитанція, виписана і засвідчена капітаном судна, або радіотелеграфне підтвердження судна.

27. Плата за відмову від послуг лоцмана, замовлених судном, а також за затримку лоцмана на судні справляється за такими ставками:

Таблиця 2

Причина затримки лоцмана 

Розмір плати й умови стягнення 

Виклик лоцмана з наступною відмовою від його послуг 

100 % збору за проведення, для якого був викликаний лоцман 

За 1 годину затримки лоцмана, викликаної неточною інформацією 

36 доларів США, враховуючи неповну годину за повну, - для суден у закордонному плаванні

Затримка лоцмана на судні більше 2 годин з причин, які не мають характеру дії непереборної сили 

90 доларів США за першу добу,
180 доларів США за кожну наступну добу - для суден у закордонному плаванні

(таблиця 2 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства транспорту України від 09.01.2003 р. N 10)

Примітки:

1. При затримці лоцмана на судні більше 2 годин внаслідок того, що тривалість самого проведення перевищує 2 години, зазначена плата за затримку лоцмана не справляється.

2. Якщо лоцман і стажист вивезені судном, яке вони проводили за межі району, що ними обслуговується, капітан судна зобов'язаний відшкодувати лоцманові витрати на повернення до місця служби (проїзд, добові, проживання в готелі), а також виплатити винагороду, зазначену в табл. 2, за кожну добу перебування їх за межами району лоцманського проведення.

ЗБІР ЗА КОРИСТУВАННЯ ПОСЛУГАМИ СЛУЖБИ РЕГУЛЮВАННЯ РУХУ СУДЕН

28. Збір за послуги Служби регулювання руху суден (СРРС), що мають берегові радіолокаційні системи (БРЛС), справляється за нижченаведеними ставками за один кубометр об'єму суден груп А, Б, Д, Е (судна, що проходять ходові випробування), при кожному вході в порт, виході з порту, а також за кожний транзитний прохід каналом.

Таблиця 3

Ставки збору за послуги СРРС

(у доларах США за куб. м)

(таблиця 3 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства транспорту України від 09.01.2003 р. N 10)

____________
* Збір безпосередньо сплачується державному підприємству " Дельта-лоцман ".

Примітки:

1. Судна груп В, Г, Е (крім суден, які проходять ходові випробування) звільняються від сплати збору за послуги СРРС.

2. Судна, що прямують Бузько-Дніпровсько-лиманським та Херсонським морськими каналами транзитом з подальшим заходженням у річкові порти, збір за послуги СРРС сплачують державному підприємству "Дельта-лоцман" за ставками, встановленими відповідно для порту Миколаїв (мор.) та порту Херсон (мор.).

Указаний збір справляється зі знижкою 70 відсотків за прохід транзитом СРРС портів Іллічівськ, Одеса і Южний в таких випадках:

1) в умовах обмеженої видимості;

2) за заявкою капітана при будь-яких умовах видимості.

Для поромних суден, що працюють на поромній лінії Іллічівськ - Варна, та швидкісних суден на підводних крилах, що виконують регулярні пасажирські рейси за розкладом, указаний збір справляється із знижкою 50 відсотків.

Збір за послуги СРРС справляється за фактично надану послугу.

У випадках відсутності факту надання послуги (БРЛС не працює або послуга не надавалася) збір за послуги СРРС не справляється.

29. Радіолокаційне проведення СРРС порту Іллічівськ є обов'язковим для навантажених суден-газовозів, хімовозів і танкерів, що прямують транзитом, сплачується за ставками:

0,0006 долара США/куб. м-милю - для суден у закордонному плаванні.

абзац пункту 29 виключено

(згідно з наказом Міністерства
 транспорту України від 09.01.2003 р. N 10)

Збір за прохід у зони СРРС транзитом включається в дисбурсментський рахунок у найближчому порту прибуття (відправлення) судна з подальшим перерахуванням сум відповідним портам.

30. Капітан судна, який звернувся до служби регулювання руху суден за послугами, а потім відмовився від них, зобов'язаний повністю сплатити належний за замовлені послуги збір.

ШВАРТОВНИЙ ЗБІР

31. Швартовний збір при швартуванні, відшвартуванні, перетягуванні і перешвартуванні суден усіх груп, крім В, Г, Д і Е, справляється за такими ставками.

Таблиця 4

Ставка швартовного збору (за операцію)

(у доларах США)

(таблиця 4 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства транспорту України від 09.01.2003 р. N 10)

32. Перетяжка судна уздовж причалу на відстань більше ніж довжина судна вважається як дві операції, менше довжини судна - як одна операція.

33. Перешвартування судна від причалу до причалу вважається як дві операції.

ПЛАТА ЗА РОБОТУ БУКСИРІВ ПРИ ШВАРТОВНИХ ОПЕРАЦІЯХ

34. Комплексна оплата роботи всіх буксирів при швартуванні, відшвартуванні та перестановленні для суден групи А (крім плавучих споруд), Б (круїзні пасажирські судна закордонного плавання, які заходять у порт Ялта) і В (крім буксирів, буксирів-штовхачів, штовхачів) обчислюється за ставками табл. 5.

35. Ставки табл. 5 застосовуються за відсутності кригових умов при швидкості вітру до 14 м/с.

36. У кригових умовах або при швидкості вітру понад 14 м/с оплата роботи буксирів при швартуванні, відшвартуванні і перестановленні здійснюється за ставками табл. 6.

37. Кількість і потужність буксирів, необхідних для проведення швартовних операцій, встановлюється "Обов'язковою постановою по порту" або визначається лоцманською службою за погодженням з капітаном судна.

38. Для суден групи А в портах лінії закордонного плавання, відкритої в установленому порядку, надається знижка в розмірі 20 відсотків.

39. Для суден, які використовують при швартовних операціях підрулювальний пристрій, надається знижка в розмірі 25 відсотків.

40. Судна всіх груп із зіпсованим або непрацюючим головним двигуном оплачують роботу буксирів при швартуванні, відшвартуванні, перестановленні, як несамохідні судна.

41. Плата за роботу буксирів при швартуванні, відшвартуванні й перестановленні для суден груп А (плавучі споруди), В (буксири, буксири-штовхачі, штовхачі), а також суден груп Б (крім круїзних пасажирських суден закордонного плавання, що заходять у порт Ялта), Г, Д і Е справляється за ставками табл. 6.

Таблиця 5

Ставки плати за роботу буксирів при швартовних операціях (за куб. м/операцію)

(у доларах США)

(таблиця 5 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства транспорту України від 09.01.2003 р. N 10)

Примітка. З круїзних пасажирських суден об'ємом більше як 45000 куб. м, що заходять у порт Ялта, збір за роботу буксирів при швартовних операціях стягується як із суден об'ємом 45000 куб. м.

ПЛАТА ЗА КОРИСТУВАННЯ ПЛАВЗАСОБАМИ

42. За користування самохідними плавзасобами у всіх випадках, крім обумовлених у пункті 34, справляється плата за ставками табл. 6.

43. За користування портовими несамохідними суднами плата справляється за ставками, затвердженими начальником підприємства-власника.

Таблиця 6

Ставки плати за користування самохідними суднами

(у доларах США за годину)

(таблиця 6 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства транспорту України від 09.01.2003 р. N 10)

ПЛАТА ЗА АГЕНТСЬКІ ПОСЛУГИ

44. За агентування суден, що заходять до портів України для завантаження та (або) розвантаження наливних, навалочних або насипних, а також генеральних, лісових і змішаних вантажів, плата за агентські послуги справляється за ставками, наведеними в табл. 7, 8 і 9.

Таблиця 7

Ставки плати за агентування суден, що заходять для перевантаження наливних вантажів, за суднозахід

(у доларах США)

Об'єм, куб. м 

Ізмаїл, Рені, Усть-Дунайськ, Бердянськ, Керч 

Одеса, Южний, Миколаїв, Іллічівськ, Херсон, Маріуполь 

Інші порти 

а) для суден у закордонному плаванні 

                    до 2000 включно  

297 

352 

306 

понад 2000 до 4000 включно  

378 

432 

378 

понад 4000 до 6000 включно  

450 

531 

450 

понад 6000 до 8000 включно  

531 

567 

540 

понад 8000 до 12000 включно  

657 

702 

666 

понад 12000 до 16000 включно  

756 

792 

756 

понад 16000 до 24000 включно  

882 

945 

909 

понад 24000 до 30000 включно  

990 

1080 

1008 

понад 30000 до 40000 включно  

1098 

1206 

1134 

понад 40000 до 48000 включно  

1206 

1350 

1269 

понад 48000 до 56000 включно  

1314 

1629 

1404 

понад 56000 до 64000 включно  

1431 

1800 

1530 

понад 64000 до 72000 включно  

1539 

1962 

1656 

понад 72000 до 80000 включно  

1656 

2133 

1818 

понад 80000 до 100000 включно  

1674 

2646 

1962 

далі за кожні повні
(неповні) 1000 куб. м  

14 

27 

18 

б) підпункт "б" табл. 7 виключено

(таблиця 7 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства транспорту України від 09.01.2003 р. N 10)
 

Таблиця 8

Ставки плати за агентування суден, що заходять для перевантаження навалочних або насипних вантажів за суднозахід

(у доларах США)

Об'єм, куб. м 

Ізмаїл, Рені, Усть-Дунайськ, Бердянськ, Керч 

Одеса, Южний, Миколаїв, Іллічівськ, Херсон, Маріуполь 

Інші порти 

а) для суден у закордонному плаванні 

                     до 1800 включно  

333 

378 

333 

понад 1800 до 3600 включно  

414 

468 

396 

понад 3600 до 5500 включно  

513 

558 

504 

понад 5500 до 7200 включно  

576 

657 

576 

понад 7200 до 11000 включно  

702 

774 

720 

понад 11000 до 15000 включно  

882 

891 

855 

понад 15000 до 22000 включно  

954 

1026 

1026 

понад 22000 до 30000 включно  

1080 

1188 

1170 

понад 30000 до 37000 включно  

1170 

1332 

1314 

понад 37000 до 44000 включно  

1296 

1467 

1512 

понад 44000 до 51000 включно  

1431 

1620 

1674 

понад 51000 до 59000 включно  

1557 

1764 

1854 

понад 59000 до 66000 включно  

1692 

1908 

2016 

понад 66000 до 73000 включно  

1818 

2061 

2187 

понад 73000 до 92000 включно  

1944 

2205 

2358 

далі за кожні повні
(неповні) 1000 куб. м  

16 

18 

22 

б) підпункт "б" табл. 8 виключено  

(таблиця 8 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства транспорту України від 09.01.2003 р. N 10)

 

Таблиця 9

Ставки плати за агентування суден, що заходять для перевантаження генеральних, лісових і змішаних вантажів, за суднозахід

(у доларах США)

Об'єм, куб. м 

Ізмаїл, Рені, Усть-Дунайськ, Бердянськ, Керч 

Одеса, Южний, Миколаїв, Іллічівськ, Херсон, Маріуполь 

Інші порти 

а) для суден у закордонному плаванні 

                    до 2000 включно  

414 

414 

396 

понад 2000 до 4000 включно  

540 

630 

594 

понад 4000 до 6000 включно  

702 

792 

774 

понад 6000 до 8000 включно  

855 

990 

954 

понад 8000 до 12000 включно  

1116 

1314 

1269 

понад 12000 до 16000 включно  

1368 

1404 

1368 

понад 16000 до 24000 включно  

1674 

1764 

1746 

понад 24000 до 30000 включно  

1980 

2124 

2070 

понад 30000 до 40000 включно  

2250 

2394 

2340 

понад 40000 до 48000 включно  

2646 

2691 

2682 

понад 48000 до 56000 включно  

3069 

3240 

3168 

понад 56000 до 64000 включно  

3366 

3636 

3564 

понад 64000 до 72000 включно  

3672 

4059 

3960 

понад 72000 до 80000 включно  

3969 

4482 

4356 

понад 80000 до 100000 включно  

4266 

4896 

4752 

далі за кожні повні
(неповні) 1000 куб. м  

36 

52 

49 

 
б) підпункт "б" табл. 9 виключено  

(таблиця 9 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства транспорту України від 09.01.2003 р. N 10)

 

Таблиця 10

Ставки плати за агентування суден, що заходять з метою, не пов'язаною з проведенням вантажних і (або) пасажирських операцій, за суднозахід

(у доларах США)

Об'єм, куб. м 

Ізмаїл, Рені, Усть-Дунайськ, Бердянськ, Керч 

Одеса, Южний, Миколаїв, Іллічівськ, Херсон, Маріуполь 

Інші порти 

а) для суден у закордонному плаванні 

                    до 2000 включно  

135 

153 

117 

понад 2000 до 4000 включно  

171 

216 

144 

понад 4000 до 6000 включно  

216 

252 

189 

понад 6000 до 8000 включно  

288 

306 

234 

понад 8000 до 12000 включно  

342 

333 

288 

понад 12000 до 16000 включно  

396 

396 

351 

понад 16000 до 20000 включно  

423 

423 

405 

понад 20000 до 30000 включно  

450 

450 

468 

понад 30000 до 38000 включно  

486 

504 

522 

понад 38000 до 45000 включно  

522 

558 

603 

понад 45000 до 53000 включно  

558 

630 

684 

понад 53000 до 60000 включно  

594 

684 

738 

понад 60000 до 68000 включно  

630 

738 

792 

понад 68000 до 75000 включно  

666 

792 

846 

понад 75000 до 95000 включно  

702 

846 

900 

далі за кожні повні
(неповні) 1000 куб. м  

б) підпункт "б" табл. 10 виключено 

(таблиця 10 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства транспорту України від 09.01.2003 р. N 10)

45. За агентування суден, які заходять у порти України з метою, не пов'язаною з проведенням вантажних та (або) пасажирських операцій, плата справляється за ставками табл. 10.

46. За агентування суден, що проходять Керч-Єнікальським каналом транзитом, плата справляється у розмірі 50 % ставок табл. 10.

47. За агентування пасажирських суден і приватних яхт, що заходять у порти України, плата справляється за ставками табл. 11.

 

Таблиця 11

Ставки плати за агентування пасажирських суден та приватних яхт

(у доларах США)

(таблиця 11 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства транспорту України від 09.01.2003 р. N 10)

ДОДАТКОВІ АГЕНТСЬКІ ПОСЛУГИ

48. Лінійне судно в порту завантаження та (або) розвантаження сплачує агенту за послуги з бронювання вантажу, збору і переказу фрахту, оформлення документів тощо в розмірі 5 % з брутто-фрахту за імпортними й експортними вантажами, якщо інше не передбачено лінійною агентською угодою.

49. За надання послуг, захист інтересів судновласників, що виконуються за їх дорученням, справляється плата в розмірі 35 % з відповідних ставок агентської винагороди.

50. Якщо судно приходить у порт для розвантаження і подальшого завантаження вантажем, за другу операцію справляється плата із знижкою 25 % з відповідних ставок.

51. Якщо при завантаженні та (або) розвантаженні в одному порту використовується менше 25 % вантажопідйомності судна, то плата справляється із знижкою 25 % (крім лінійних суден).

52. У разі стоянки судна в порту більше 10 діб, за кожні наступні повні або неповні 5 діб справляється плата в розмірі 15 % базової ставки агентської винагороди.

53. Плата за обслуговування суден, що заходять у порт для виконання вантажних операцій і мають на борту більше 10 т небезпечних вантажів, справляється з надбавкою в розмірі 25 відсотків. Під небезпечними вантажами маються на увазі вантажі згідно з Міжнародним Кодексом морських перевезень небезпечних вантажів.

54. Судна, які прибули в порт для ремонту, прирівнюються до суден, які зайшли з метою, не пов'язаною з проведенням вантажних та (або) пасажирських операцій.

У разі стоянки судна на ремонті більше 5 діб справляється додаткова плата за кожні наступні повні й неповні 5 діб у розмірі 25 % базисної ставки агентської винагороди.

55. За організацію і комплекс послуг, виключаючи витрати на автотранспорт, проживання і раціон харчування екіпажу, при проведенні фумігації вантажів, плата справляється у розмірі 50 % ставки агентської винагороди.

56. Плата за інші дрібні послуги (в тому числі здійснення банківських операцій), які надаються агентом судновласнику, стягуються за суднозахід у розмірах:

Об'єм судна, куб. м 

  

до 4000 включно 

понад 4000 до 20000 включно 

понад 20000 до 50000 включно 

понад 50000 

дол. США 

30 

50 

100 

120 

57. За використання телефонного, телеграфного, телексного, факсимільного зв'язку плата справляється за фактичними витратами з коефіцієнтом 1,5 (за оренду каналу зв'язку).

СУПЕРВАЙЗЕРСЬКА ВИНАГОРОДА

58. Супервайзерське обслуговування суден у порту справляється за фактично надані послуги за акордними ставками, зазначеними в табл. 12 і 13.

59. За обслуговування судна, яке прибуло в порт для ремонту, бункерування, постачання, справляється плата в розмірах:

- 27 доларів США за добу (із суден у закордонному плаванні).

- абзац пункту 59 виключено

(згідно з наказом Міністерства
 транспорту України від 09.01.2003 р. N 10)

60. За фактично надані послуги до надання вільної практики, при виклику капітаном супервайзера на судно, що стоїть на рейді і не здійснює вантажних операцій, а також після відходу судна сплата за послуги супервайзера справляється за відповідними добовими ставками.

61. За супервайзерське обслуговування суден, які заходять у порт для здійснення вантажних операцій з небезпечними вантажами (більше 10 т), зазначені ставки збільшуються на 10 відсотків.

За проходження суден Керч-Єнікальським каналом транзитом плата за супервайзерські послуги не справляється.

 

Таблиця 12

Ставки плати за послуги супервайзерів суховантажним суднам

(у доларах США)

Об'єм, куб. м 

Вид вантажу (тип судна) 

генеральні (універсальні, ролкери, контейнеровози) 

навалочні та насипні (балкери) 

лісові
(лісовози) 

добова 

макс. 

добова 

макс. 

добова 

макс. 

а) для суден у закордонному плаванні 

до 5700 включно  

36 

423 

25 

315 

58 

486 

понад 5700 до 7600 включно  

45 

513 

32 

423 

67 

630 

понад 7600 до 15000 включно  

54 

828 

43 

630 

77 

900 

понад 15000 до 23000 включно  

63 

1044 

54 

738 

85 

1170 

понад 23000 до 30000 включно  

72 

1260 

58 

846 

90 

1332 

понад 30000 до 38000 включно  

81 

1440 

63 

954 

99 

1530 

понад 38000 до 45000 включно  

90 

1584 

81 

1026 

103 

1692 

понад 45000 до 53000 включно  

94 

1728 

85 

1098 

108 

1854 

понад 53000 до 61000 включно  

99 

1828 

90 

1170 

112 

2016 

понад 61000 до 68000 включно  

103 

2034 

99 

1242 

117 

2178 

понад 68000 до 76000 включно  

108 

2160 

103 

1314 

121 

2340 

понад 76000  

117 

2340 

108 

1386 

126 

2520 

б) підпункт "б" табл. 12 виключено  

(таблиця 12 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства транспорту України від 09.01.2003 р. N 10)

 

Таблиця 13

Ставки плати за послуги супервайзерів наливним суднам

(у доларах США)

Об'єм, куб. м 

Нафтотанкери 

Газохімовози 

добова 

макс. 

добова 

макс. 

а) для суден у закордонному плаванні 

                    до 5700 включно  

36 

77 

43 

171 

понад 5700 до 7600 включно  

43 

90 

54 

198 

понад 7600 до 15000 включно  

52 

97 

63 

297 

понад 15000 до 23000 включно  

54 

108 

74 

342 

понад 23000 до 30000 включно  

57 

115 

77 

378 

понад 30000 до 38000 включно  

63 

135 

80 

423 

понад 38000 до 45000 включно  

77 

144 

85 

468 

понад 45000 до 53000 включно  

85 

153 

90 

504 

понад 53000 до 61000 включно  

90 

162 

95 

540 

понад 61000 до 68000 включно 

95 

171 

99 

576 

понад 68000 до 76000 включно  

99 

180 

103 

612 

понад 76000  

108 

189 

119 

648 

б) підпункт "б" табл. 13 виключено  

(таблиця 13 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства транспорту України від 09.01.2003 р. N 10)

ІНШІ ПОСЛУГИ

62. Приймання портом забруднень здійснюється за тарифами, затвердженими начальником порту, у таких випадках:

1) прийняття емульсії і баластних вод;

2) після 30 діб стоянки судна в порту;

3) із суден груп Б, В, Г, Д та Е, з яких санітарний збір не справляється;

4) у портах, які не мають технічних засобів для приймання всіх забруднень.

Розрахунки за надання судновласникам інших послуг, не передбачених цим Положенням, провадяться за тарифами, що затверджуються відповідно начальником порту, керівниками морських агентств та інших підприємств, що надають послуги суднам. При цьому з національним судновласником розрахунки проводяться за домовленістю сторін.

 

Начальник Департаменту
транспортної політики
 

 
Г. М. Легенький
 

Опрос