Идет загрузка документа (1214 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Приложение 2 к пункту 4.3 Правил безопасности и порядка ликвидации последствий аварийных ситуаций с опасными грузами при перевозке их железнодорожным транспортом (Аварийные карточки на опасные грузы (NN 601 - 646, 801 - 836, 901 - 907)

Минтранс
Приказ, Правила от 16.10.2000 № 567
редакция действует с 01.09.2017

Продовження Правил безпеки та порядку ліквідації наслідків аварійних ситуацій з небезпечними вантажами при перевезенні їх залізничним транспортом

(АВАРІЙНУ КАРТКУ N 513 додатка 2 "АВАРІЙНІ КАРТКИ НА НЕБЕЗПЕЧНІ ВАНТАЖІ" див. окремо в базі) 

Із змінами і доповненнями, внесеними
 
наказами Міністерства транспорту та зв'язку України
 від 25 листопада 2008 року N 1431
,
 від 5 листопада 2009 року N 1135
,
 
наказами Міністерства інфраструктури України
від 21 березня 2012 року N 177
,
 від 5 листопада 2014 року N 565
,
від 25 квітня 2017 року N 156

АВАРІЙНА КАРТКА N 601

Номер
ООН 

Найменування вантажу 

1649 

Рідина етилова 

1649 

ПРИСАДКА АНТИДЕТОНАЦІЙНА ДО МОТОРНОГО ПАЛИВА

1649 

Позицію виключено

3483

ПРИСАДКА АНТИДЕТОНАЦІЙНА ДО МОТОРНОГО ПАЛИВА, ЛЕГКОЗАЙМИСТА

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Рідина. Масляниста. Світло-жовтогарячого кольору. Солодкуватий запах. Висококипляча, при нагріванні розкладається. Нерозчинна у воді. Важча за воду. Летка. Пари важчі за повітря, збираються в низинах, підвалах, тунелях. Забруднює водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горюча. Займаються при нагріванні від відкритого полум'я. Ємкості можуть вибухати при нагріванні. Горить жовтогарячим полум'ям з утворенням токсичних газів і білого диму. 

Небезпека для людини  

Можливий летальний наслідок при прийманні всередину! Небезпечна при: I - вдиханні, II - ковтанні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I, II - слабкість, порушення, несвідомий страх, розлад пам'яті, сну; III - почервоніння, сухість, сверблячка; IV - різь в очах, сльозотеча. Діє через неушкоджену шкіру. При пожежі та вибухах можливі опіки і травми. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або дихальним апаратом АСВ-2. Маслобензостійкі рукавички, рукавички з дисперсії бутилкаучуку, спеціальне взуття. За відсутності вказаних зразків: захисний загальновійськовий костюм Л-1 або Л-2 у комплекті із промисловим протигазом з патронами А, В. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті із саморятувальником СПІ-20. 

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 200 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Триматися навітряного боку. Уникати низьких місць. Додержуватися заходів пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. Потерпілим надати першу допомогу. Відправити людей з осередку ураження на медобстеження. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Викликати газорятувальну службу району. Повідомити СЕС. Не торкатися пролитої речовини. Усунути течі з додержанням запобіжних заходів. Перекачати вміст у справну ємкість або ємкість для зливу з дотриманням умов змішання рідин. Розливи огородити ґрунтовим валом, засипати інертним матеріалом, зібрати в ємкості. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. 

У разі пожежі 

Не наближатися до палаючих ємкостей. Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані. Гасити тонкорозпиленою водою, пінами і порошками з максимальної відстані. Організувати евакуацію людей з урахуванням напрямку руху токсичних продуктів горіння. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Для розсіювання (ізоляції) парів використовувати розпилену воду. Речовину відкачати з низин з додержанням заходів пожежної безпеки. Місце розливу ізолювати піском, повітряно-механічною піною і не допускати попадання речовини в поверхневі води. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненнями, зібрати і вивезти для утилізації. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту. Поверхні рухомого складу промити мийними композиціями, обробити гострою парою. Поверхню території обробити розчинами (суспензіями) ДТСГК, хлорного вапна; випалити при загрозі попадання речовини в ґрунтові води; ґрунт переорати. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Особи, які надають першу допомогу, повинні використовувати індивідуальні засоби захисту органів дихання і шкіри. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Викликати блювання. Дати активоване вугілля у великій кількості. Шкіру ретельно промити водою з милом. Очі промити водою. При опіку - асептична пов'язка. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 602

Номер ООН 

Найменування вантажу 

1051 

ВОДЕНЬ ЦІАНІСТИЙ СТАБІЛІЗОВАНИЙ, що містить менше 3 % води 

1541 

АЦЕТОНЦІАНГІДРИН СТАБІЛІЗОВАНИЙ 

1613 

КИСЛОТИ ЦІАНИСТОВОДНЕВОЇ ВОДНИЙ РОЗЧИН (ВОДНЮ ЦІАНІДУ ВОДНИЙ РОЗЧИН), що містить не більше 20 % ціанистого водню 

1614 

ВОДНЮ ЦІАНІД СТАБІЛІЗОВАНИЙ, що містить води менше 3 % та абсорбований пористим інертним матеріалом 

3294 

ВОДНЮ ЦІАНІДУ СПИРТОВИЙ РОЗЧИН, з масовою часткою ціанистого водню не більше 45 %  

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ  

Основні властивості  

Рідини або тверді гранульовані речовини. Від безбарвного до бурштинового кольору. Характерний запах гіркого мигдалю. Рідини низькокиплячі або помірно киплячі. Розчинні у воді. Леткі. Пари водню ціаніду (синильної кислоти) - легші за повітря, ацетонціангідрину - важчі за повітря, збираються в низинах поверхні, підвалах, тунелях. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі. Займаються від іскор і полум'я. Пари утворюють із повітрям вибухонебезпечні суміші, які можуть поширюватися далеко від місця витоку. Ємкості можуть вибухати при нагріванні. У порожніх ємкостях з-під водню ціаніду (синильної кислоти) можуть утворюватися вибухонебезпечні суміші. Горять із утворенням токсичних газів (ціану, оксидів азоту). Над поверхнею розлитої кислоти має місце горюча концентрація парів при температурах навколишнього середовища вище - 18° C. 

Небезпека для людини  

Можливий летальний наслідок! Небезпечні при: I - вдиханні, II - ковтанні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. Діє через неушкоджену шкіру. I, II - відчуття жару, запаморочення, нестача повітря, почервоніння шкіри, шум у вухах, розлад зору, нудота, блювання, шкірні покриви рожевого кольору, блювотні маси мають запах гіркого мигдалю; III, IV - подразнення, почервоніння. При пожежі та вибухах можливі опіки і травми. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або дихальним апаратом АСВ-2. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті із саморятувальником СПІ-20.  

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 200 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Триматися навітряного боку. Уникати низин. Додержуватися заходів пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. Потерпілим надати першу допомогу. Відправити людей з осередку ураження на медобстеження. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Викликати газорятувальну службу району. Повідомити СЕС. Не торкатися пролитої речовини. Усунути течі з додержанням запобіжних заходів. Перекачати вміст у справну ємкість або ємкість для зливу з дотриманням умов змішання рідин. Розливи огородити ґрунтовим валом, засипати інертним матеріалом, зібрати в ємкості. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. Осаджувати пари тонкорозпиленою водою. 

У разі пожежі 

Не наближатися до палаючих ємкостей. Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані. Гасити тонкорозпиленою водою, пінами і порошками з максимальної відстані. Гази і пари, що утворюються, осаджувати тонкорозпиленою водою. Організувати евакуацію людей з сусідніх будівель з урахуванням напрямку руху токсичних продуктів горіння. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Для розсіювання (осадження, ізоляції) парів використовувати розпилену воду. Місце розливу промити великою кількістю води, обвалувати і не допускати попадання речовини в поверхневі води. При знижених температурах повітря речовину відкачати зі знижень місцевості з додержанням заходів пожежної безпеки. Розсипи зібрати в ємкості, герметично закрити і відправити для утилізації з додержанням запобіжних заходів. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненнями, зібрати і вивезти для утилізації. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту. Невеличкі витоки обробити 20 %-вим розчином їдкого натру і 10 %-вим розчином сульфату заліза. Поверхні рухомого складу промити великою кількістю води, мийними композиціями, слабким лужним розчином (вапняним молоком, розчином кальцинованої соди). 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Особи, які надають першу допомогу, повинні використовувати індивідуальні засоби захисту органів дихання і шкіри. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Дати вдихати амілнітрит (декілька крапель на ватці), а при зупинці дихання зробити штучне дихання. Дати пити розчин повареної солі (1 столова ложка на 1 склянку води), викликати блювання. Активоване вугілля у великій кількості. Шкіру промити водою з милом. Очі промити водою. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 603

Номер
ООН 

Найменування вантажу 

1546 

АМОНІЮ АРСЕНАТ 

1554 

КИСЛОТА АРСЕНОВА ТВЕРДА 

1555 

АРСЕНУ БРОМІД* 

1559 

АРСЕНУ ПЕНТАОКСИД 

1561 

АРСЕНУ ТРИОКСИД 

1572 

КИСЛОТА КАКОДИЛОВА 

1573 

КАЛЬЦІЮ АРСЕНАТ* 

1574 

КАЛЬЦІЮ АРСЕНАТУ ТА КАЛЬЦІЮ АРСЕНІТУ СУМІШ ТВЕРДА* 

1585 

МІДІ АЦЕТОАРСЕНІТ* 

1586 

МІДІ АРСЕНІТ 

1606 

ЗАЛІЗА (III) АРСЕНАТ* 

1607 

ЗАЛІЗА (III) АРСЕНІТ* 

1608 

ЗАЛІЗА (II) АРСЕНАТ* 

1617 

СВИНЦЮ АРСЕНАТИ* 

1618 

СВИНЦЮ АРСЕНІТИ* 

1620 

СВИНЦЮ ЦІАНІД 

1621 

ПУРПУР ЛОНДОНСЬКИЙ 

1622 

МАГНІЮ АРСЕНАТ* 

1623 

РТУТІ (II) АРСЕНАТ 

1624 

РТУТІ ДИХЛОРИД  

1625 

РТУТІ (II) НІТРАТ 

1627 

РТУТІ (I) НІТРАТ* 

1629 

РТУТІ АЦЕТАТ 

1630 

РТУТІ (II)-АМОНІЮ ХЛОРИД 

1631 

РТУТІ (II) БЕНЗОАТ 

1634 

РТУТІ БРОМІДИ 

1637 

РТУТІ (II) ГЛЮКОНАТ 

1638 

РТУТІ (II) ЙОДИД 

1639 

РТУТІ НУКЛЕАТ 

1640 

РТУТІ (II) ОЛЕАТ 

1641 

РТУТІ ОКСИД* 

1643 

РТУТІ (II)-КАЛІЮ ЙОДИД 

1644 

РТУТІ САЛІЦИЛАТ 

1645 

РТУТІ (II) СУЛЬФАТ* 

1646 

РТУТІ (II) ТІОЦІАНАТ 

1677 

КАЛІЮ АРСЕНАТ 

1678 

КАЛІЮ АРСЕНІТ 

1683 

СРІБЛА АРСЕНІТ* 

1684 

СРІБЛА ЦІАНІД* 

1685 

НАТРІЮ АРСЕНАТ 

1688 

НАТРІЮ КАКОДИЛАТ 

1690 

НАТРІЮ ФТОРИД ТВЕРДИЙ 

1691 

СТРОНЦІЮ АРСЕНІТ 

1712 

ЦИНКУ АРСЕНАТ, ЦИНКУ АРСЕНІТ* або ЦИНКУ АРСЕНАТУ ТА ЦИНКУ АРСЕНІТУ СУМІШ 

1713 

ЦИНКУ ЦІАНІД* 

1812 

КАЛІЮ ФТОРИД ТВЕРДИЙ 

1884 

БАРІЮ ОКСИД 

2027 

НАТРІЮ АРСЕНІТ ТВЕРДИЙ 

2471 

ОСМІЮ ТЕТРАОКСИД* 

2505 

АМОНІЮ ФТОРИД 

2655 

КАЛІЮ ФТОРОСИЛІКАТ 

2853 

МАГНІЮ ФТОРОСИЛІКАТ 

2854 

АМОНІЮ ФТОРОСИЛІКАТ 

2859 

АМОНІЮ МЕТАВАНАДАТ 

2861 

АМОНІЮ ПОЛІВАНАДАТ* 

2862 

ВАНАДІЮ ПЕНТАОКСИД неплавлений 

2863 

НАТРІЮ-АМОНІЮ ВАНАДАТ 

2864 

КАЛІЮ МЕТАВАНАДАТ 

2931 

ВАНАДИЛСУЛЬФАТ 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Тверді речовини. Порошок або кристали. Безбарвні або білі кольори. Малолеткі або нелетучі. Розчинні у воді, за винятком відзначених символом (*) речовин; барію оксид реагує з водою з виділенням тепла. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Не горять. 

Небезпека для людини  

Небезпечні при: I - вдиханні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I - нежить, кашель, відчуття задухи, біль в області серця, по ходу шлунково-кишкового тракту, нудота, блювання; III - подразнення шкіри; IV - кон'юнктивіт. Можливий хімічний опік. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М. За відсутності вказаних зразків: захисний загальновійськовий костюм Л-1 або Л-2 у комплекті із промисловим протигазом з патроном Гф, промисловий протигаз малого габариту ПФМ-1, рукавички з дисперсії бутилкаучуку, спеціальне взуття для захисту від нафти і нафтопродуктів. При малих концентраціях у повітрі (при перевищенні ГДК до 100 разів) - спецодяг, автономний захисний індивідуальний комплект із примусовою подачею в зону дихання очищеного повітря з патронами ПЗУ, ПЗ-2, фільтрувальний респіратор " ФОРТ-П", універсальний респіратор "Снежок-КУ-М". 

НЕОБХІДНІ ДІЇ  

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 50 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Потерпілим надати першу допомогу. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити СЕС. Не торкатися до розсипаної речовини. Розсипи огородити ґрунтовим валом, зібрати в ємкості, герметично закрити. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. 

У разі пожежі 

Не горять. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Розсипи зібрати без застосування вологи в металеву ємкість з додержанням запобіжних заходів, герметично закрити. Місце розсипу ізолювати піском, промити великою кількістю води, обвалувати і не допускати попадання речовини в поверхневі води. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненнями, зібрати і вивезти для утилізації. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Особи, які надають першу допомогу, повинні використовувати індивідуальні засоби захисту органів дихання і шкіри. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Очі і шкіру промити водою. При отруєнні ціанідами свинцю, срібла, цинку, дати вдихати амілнітрит (декілька крапель на ватці), а при зупинці дихання зробити штучне дихання. Пити воду, молоко. При отруєнні сполуками ртуті промити шлунок великою кількістю води з 20 - 30 г активованого вугілля або білковою водою, потім дати молоко, збитий з водою яєчний білок, проносне. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 604

Номер
ООН 

Найменування вантажу 

2902 

ПЕСТИЦИД РІДКИЙ ТОКСИЧНИЙ, Н.З.К. 

2992 

ПЕСТИЦИД НА ОСНОВІ КАРБАМАТІВ РІДКИЙ ТОКСИЧНИЙ 

2994 

ПЕСТИЦИД АРСЕНОВМІСНИЙ РІДКИЙ ТОКСИЧНИЙ 

2996 

ПЕСТИЦИД ХЛОРОРГАНІЧНИЙ РІДКИЙ ТОКСИЧНИЙ 

2996 

Хлорхолінхлорид, розчин 

2998 

ПЕСТИЦИД НА ОСНОВІ ТРИАЗИНІВ РІДКИЙ ТОКСИЧНИЙ 

3006 

ПЕСТИЦИД НА ОСНОВІ ТІОКАРБАМАТІВ РІДКИЙ ТОКСИЧНИЙ 

3010 

ПЕСТИЦИД, МІДЕВМІСНИЙ РІДКИЙ ТОКСИЧНИЙ 

3012 

ПЕСТИЦИД РТУТЕВМІСНИЙ РІДКИЙ ТОКСИЧНИЙ ЛЕГЗАЙМИСТИЙ 

3014 

ПЕСТИЦИД - ПОХІДНИЙ НІТРОФЕНОЛУ РІДКИЙ ТОКСИЧНИЙ 

3016 

ПЕСТИЦИД - ПОХІДНИЙ ДИПІРИДИЛУ РІДКИЙ ТОКСИЧНИЙ 

3018 

ПЕСТИЦИД ФОСФОРОРГАНІЧНИЙ РІДКИЙ ТОКСИЧНИЙ 

3020 

ПЕСТИЦИД ОЛОВООРГАНІЧНИЙ РІДКИЙ ТОКСИЧНИЙ 

3026 

ПЕСТИЦИД - ПОХІДНИЙ КУМАРИНУ РІДКИЙ ТОКСИЧНИЙ 

3348 

ПЕСТИЦИД - ПОХІДНИЙ ФЕНОКСІОЦТОВОЇ КИСЛОТИ РІДКИЙ ТОКСИЧНИЙ 

3352 

ПЕСТИЦИД НА ОСНОВІ ПІРЕТРОІДІВ РІДКИЙ ТОКСИЧНИЙ 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Рідини. Розчинність у воді різна. Рідини помірно киплячі або висококиплячі. Малолеткі або нелеткі. Пари важчі за повітря. Збираються в низинах, підвалах, тунелях. Можлива корозійна дія. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі, важкогорючі або негорючі. Можуть займатися при нагріванні від відкритого полум'я. Пари і пил можуть утворювати з повітрям вибухонебезпечні суміші. Ємкості можуть вибухати при нагріванні. Горять із утворенням токсичних газів. 

Небезпека для людини  

Можливий летальний наслідок! Небезпечні при: I - вдиханні, II - ковтанні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. Діють через неушкоджену шкіру. Нудота, блювання, кашель, задуха, судоми. Можливий хімічний опік. При пожежі та вибухах можливі опіки і травми. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

При аварійних концентраціях для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або дихальним апаратом АСВ-2. При займанні - вогнезахисний костюм із саморятувальником СПІ-20. За відсутності вказаних зразків: захисний костюм Л-1 або Л-2 у комплекті із промисловим протигазом і патронами А, В, Г, КД. При малих концентраціях у повітрі (при перевищенні ГДК до 100 разів) - спецодяг, промисловий протигаз малого габариту ПФМ-1 з універсальним захисним патроном ПЗУ, автономний захисний індивідуальний комплект із примусовою подачею в зону дихання очищеного повітря. Маслобензостійкі рукавички, рукавички з дисперсії бутилкаучуку, спеціальне взуття. 

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 100 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Триматися навітряного боку. Уникати низьких місць. Додержуватися заходів пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерело вогню та іскор. Потерпілим надати першу допомогу. Відправити людей з осередку ураження на медобстеження. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Викликати газорятувальну службу району. Повідомити СЕС. Не торкатися до пролитої або розсипаної речовини. Усунути течі з додержанням запобіжних заходів. Перекачати вміст у захищену від корозії справну, суху ємкість або в ємкість для зливу з дотриманням умов змішання рідин. Розливи і розсипи огородити ґрунтовим валом, засипати інертним матеріалом, зібрати в захищені від корозії ємкості, герметично закрити. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. 

У разі пожежі 

Не наближатися до палаючих ємкостей. Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані. Гасити тонкорозпиленою водою, пінами і порошками з максимальної відстані. Гази осаджувати тонкорозпиленою водою. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Для ізоляції парів використовувати розпилену воду. Рідину відкачати з низин з додержанням запобіжних заходів. Місце розливу і розсипу ізолювати піском, повітряно-механічною піною і не допускати попадання речовини в поверхневі води. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненнями, зібрати і вивезти для утилізації з додержанням запобіжних заходів. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту. Поверхні рухомого складу промити мийними композиціями, обробити гострою парою, яка містить "активний хлор" розчинами (вапно хлорна, ДТСГК). Поверхню території (окремі осередки) обробити, ДТСГК, хлорним вапном; випалити при загрозі попадання речовини в ґрунтові води; ґрунт переорати. Викликати фахівців відправника вантажу для утилізації. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Очі і шкіру промити водою. Викликати блювання. Дати сольове проносне. При опіку - асептична пов'язка. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 605

Номер
ООН 

Найменування вантажу 

1593 

ДИХЛОРМЕТАН  

1605 

ЕТИЛЕНДИБРОМІД  

1647 

МЕТИЛБРОМІДУ ТА ЕТИЛЕНДИБРОМІДУ СУМІШ РІДКА 

1669 

ПЕНТАХЛОРЕТАН 

1701 

КСИЛІЛБРОМІД РІДКИЙ 

1702 

ТЕТРАХЛОРЕТАН  

1710 

ТРИХЛОРЕТИЛЕН 

1846 

ВУГЛЕЦЮ ТЕТРАХЛОРИД 

1886 

БЕНЗИЛІДЕНХЛОРИД 

1887 

БРОМХЛОРМЕТАН 

1888 

ХЛОРОФОРМ 

1891 

ЕТИЛБРОМІД 

1897 

ТЕТРАХЛОРЕТИЛЕН 

2075 

ХЛОРАЛЬ БЕЗВОДНИЙ СТАБІЛІЗОВАНИЙ  

2322 

ТРИХЛОРБУТЕН 

2504 

ТЕТРАБРОМЕТАН 

2515 

БРОМОФОРМ 

2516 

ВУГЛЕЦЮ ТЕТРАБРОМІД 

2644 

МЕТИЛЙОДИД 

2646 

ГЕКСАХЛОРЦИКЛОПЕНТАДІЄН 

2653 

БЕНЗИЛЙОДИД 

2664 

ДИБРОММЕТАН 

2688 

1-БРОМ-3-ХЛОРПРОПАН 

2831 

1,1,1-ТРИХЛОРЕТАН 

2872 

ДИБРОМХЛОРПРОПАНИ 

3417 

КСИЛІЛБРОМІД ТВЕРДИЙ 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Рідини або легкоплавкі тверді речовини. Безбарвні або ясно-жовті. Характерний запах. Низькокиплячі або помірно киплячі. Практично нерозчинні у воді. Важчі за воду. Леткі. Пари важчі за повітря; збираються в низинах, підвалах, тунелях. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Важкогорючі. При контакті з полум'ям утворюють токсичні гази (фосген, галогеноводні, галогени). Ємкості можуть вибухати при нагріванні.  

Небезпека для людини  

Можливий летальний наслідок! Небезпечні при: I - вдиханні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I - загальна слабкість, запаморочення, головний біль, сонливість, нудота, блювання, почервоніння, розширення зіниць; III - опік з утворенням міхурів; IV - сльозотеча, різь. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або дихальним апаратом АСВ-2. При займанні - вогнезахисний костюм із саморятувальником СПІ-20. За відсутності вказаних зразків: захисний костюм Л-1 або Л-2 у комплекті із промисловим протигазом і патроном В. При малих концентраціях у повітрі (при перевищенні ГДК до 100 разів) - спецодяг, промисловий протигаз малого габариту ПФМ-1 з універсальним захисним патроном ПЗУ, автономний захисний індивідуальний комплект із примусовою подачею в зону дихання очищеного повітря. Маслобензостійкі рукавички, рукавички з дисперсії бутилкаучуку, спеціальне взуття. 

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 50 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Триматися навітряного боку. Уникати низин. Потерпілим надати першу допомогу. Відправити людей з осередку ураження на медобстеження. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити СЕС. Не торкатися до пролитої або розсипаної речовини. Усунути течі з додержанням запобіжних заходів. Перекачати вміст у справну ємкість або в ємкість для зливу з дотриманням умов змішання рідин. Розливи і розсипи огородити ґрунтовим валом, засипати інертним матеріалом, зібрати в ємкості, герметично закрити.Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. 

У разі пожежі 

Гасити тонкорозпиленою водою, пінами і порошками. Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані. Гази і пари осаджувати тонкорозпиленою водою. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Для ізоляції парів використовувати розпилену воду. Рідини відкачати з низин. Розсипи зібрати в ємкість, щільно закрити і відправити для утилізації з додержанням запобіжних заходів. Місце розливу і розсипу ізолювати піском, повітряно-механічною піною. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненнями, зібрати і вивезти для утилізації з додержанням запобіжних заходів. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту. Поверхні рухомого складу промити мийними композиціями. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. При ковтанні викликати блювання. Дати активоване вугілля у великій кількості. Не давати молоко, олію, жири. При попаданні на шкіру промити водою з милом. Уражені очі протягом 10 - 15 хвилин промити проточною водою при широко розкритих повіках. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 606

Номер ООН 

Найменування вантажу 

1695 

ХЛОРАЦЕТОН СТАБІЛІЗОВАНИЙ 

1916 

ЕФІР 2,2'-ДИХЛОРДІЕТИЛОВИЙ 

2279 

ГЕКСАХЛОРБУТАДІЄН 

2299 

МЕТИЛДИХЛОРАЦЕТАТ 

2490 

ЕФІР ДИХЛОРІЗОПРОПІЛОВИЙ  

2533 

МЕТИЛТРИХЛОРАЦЕТАТ 

2643 

МЕТИЛБРОМАЦЕТАТ 

2648 

1,2-ДИБРОМБУТАНОН-3 

2750 

1,3-ДИХЛОРПРОПАНОЛ-2 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Рідини. Безбарвні або жовтуватого кольору. Різкий запах. Помірно або висококиплячі. Нерозчинні у воді, за винятком 1, дихлорпропанола-2. Важчі за воду. Леткі. Пари важчі за повітря; збираються в низинах, підвалах, тунелях. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі, гексахлорбутадієн - важкогорючі. Займаються від відкритого вогню. У порожніх ємкостях при нагріванні можуть утворюватися вибухонебезпечні суміші. Ємкості можуть вибухати при нагріванні. Горять із утворенням токсичних газів (фосгену, галогеноводнів, галогенів). 

Небезпека для людини  

Небезпечні при: I - вдиханні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I - розлад дихання, прискорення пульсу, непритомність; III - почервоніння, сухість, сверблячка; IV - різь, сльозотеча. При пожежі та вибухах можливі опіки і травми. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або дихальним апаратом АСВ-2. При займанні - вогнезахисний костюм із саморятувальником СПІ-20. За відсутності вказаних зразків: захисний костюм Л-1 або Л-2 у комплекті із промисловим протигазом РПГ-67 і патроном В6. При малих концентраціях у повітрі (при перевищенні ГДК до 100 разів) - спецодяг, промисловий протигаз малого габариту ПФМ-1 з універсальним захисним патроном ПЗУ, автономний захисний індивідуальний комплект із примусовою подачею в зону дихання очищеного повітря. Маслобензостійкі рукавички, рукавички з дисперсії бутилкаучуку, спеціальне взуття. 

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 100 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Триматися навітряного боку. Уникати низьких місць. Додержуватися заходів пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. Потерпілим надати першу допомогу. Відправити людей з осередку ураження на медобстеження. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити СЕС. Не торкатися пролитої речовини. Усунути течі з додержанням запобіжних заходів. Перекачати вміст у справну ємкість або в ємкість для зливу з дотриманням умов змішання рідин. Розливи огородити ґрунтовим валом, засипати інертним матеріалом, зібрати в ємкості. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. 

У разі пожежі 

Не наближатися до палаючих ємкостей. Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані. Гази і пари, що утворюються, осаджувати тонкорозпиленою водою. Гасити тонкорозпиленою водою, пінами і порошками з максимальної відстані. Організувати евакуацію людей з сусідніх будівель з урахуванням напрямку руху продуктів горіння. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Для ізоляції парів використовувати розпилену воду. Речовину відкачати з низин з додержанням заходів пожежної безпеки. Місце розливу ізолювати піском, повітряно-механічною піною, обвалувати і не допускати попадання речовини в поверхневі води. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненнями, зібрати і вивезти для утилізації. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту. Поверхні рухомого складу промити мийними композиціями, обробити гострою парою. Поверхню території (окремі осередки) випалити при загрозі попадання речовини в ґрунтові води; ґрунт переорати. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Особи, які надають першу допомогу, повинні використовувати індивідуальні засоби захисту органів дихання і шкіри. Свіже повітря, тепло, чистий одяг. Забезпечити спокій. При попаданні на шкіру промити уражену ділянку 2 - 5 %-вим розчином питної соди. Очі промити водою. При опіку - асептична пов'язка. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 607

Номер
ООН 

Найменування вантажу 

1098 

СПИРТ АЛІЛОВИЙ 

2525 

ЕТИЛОКСАЛАТ  

2606 

МЕТИЛОРТОСИЛІКАТ 

2716 

БУТИНДІОЛ-1,4 

2839 

АЛЬДОЛЬ 

2874 

СПИРТ ФУРФУРИЛОВИЙ 

2937 

СПИРТ альфа-МЕТИЛБЕНЗИЛОВИЙ РІДКИЙ  

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Рідини. Колір від безбарвного до темно-коричневого. Характерний запах. Розчинні у воді, за винятком речовин, позначених символом (н). Помірно киплячі. Леткі. Пари важчі за повітря, збираються в низинах, підвалах, тунелях. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі. Займаються від відкритого полум'я. При нагріванні розкладаються, утворюючи токсичні і горючі гази. Ємкості можуть вибухати при нагріванні. 

Небезпека для людини  

Небезпечні при: I - вдиханні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I - слабкість, головний біль, запаморочення, задуха, серцебиття, біль у грудях, нудота, блювання, синюшність шкірних покривів і слизових оболонок, порушення свідомості, бурий колір крові; III, IV - почервоніння, сверблячка. При пожежі та вибухах можливі опіки і травми. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або дихальним апаратом АСВ-2. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті із саморятувальником СПІ-20. За відсутності вказаних зразків: захисний загальновійськовий костюм Л-1 або Л-2 у комплекті із промисловим протигазом РПГ-67 і патроном А6. При малих концентраціях у повітрі (при перевищенні ГДК до 100 разів) - спецодяг, промисловий протигаз малого габариту ПФМ-1 з універсальним захисним патроном ПЗУ, автономний захисний індивідуальний комплект із примусовою подачею в зону дихання очищеного повітря. Маслобензостійкі рукавички, рукавички з дисперсії бутилкаучуку, спеціальне взуття.  

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 100 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Триматися навітряного боку. Уникати низьких місць. Додержуватися заходів пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. Потерпілим надати першу допомогу. Відправити людей з осередку ураження на медобстеження. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити СЕС. Не торкатися пролитої речовини. Усунути течі з додержанням запобіжних заходів. Перекачати вміст у справну ємкість або в ємкість для зливу з дотриманням умов змішання рідин. Розливи огородити ґрунтовим валом, засипати інертним матеріалом, зібрати в ємкості, герметично закрити. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. 

У разі пожежі 

Не наближатися до палаючих ємкостей. Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані. Гази, що утворюються, осаджувати тонкорозпиленою водою. Гасити тонкорозпиленою водою, пінами і порошками з максимальної відстані. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Для ізоляції парів використовувати розпилену воду. Речовину відкачати з низин з додержанням заходів пожежної безпеки. Місце розливу промити великою кількістю води, обвалувати і не допускати попадання речовини в поверхневі води. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненнями, зібрати і вивезти для утилізації. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту. Промиті водою поверхні рухомого складу і території промити мийними композиціями; обробити лужними розчинами (вапняним молоком, розчином кальцинованої соди), розчином пероксиду водню. Поверхню території (окремі осередки) випалити при загрозі попадання речовини в ґрунтові води; ґрунт переорати. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Очі і шкіру промити водою. При ковтанні викликати блювання. Дати активоване вугілля. При опіку - асептична пов'язка. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 608

Номер
ООН 

Найменування вантажу 

1547 

АНІЛІН* 

1577 

ХЛОРДИНІТРОБЕНЗОЛИ РІДКІ* 

1590 

ДИХЛОРАНІЛІНИ РІДКІ*** 

1591 

о-ДИХЛОРБЕНЗОЛ** 

1596 

ДИНІТРОАНІЛІНИ* 

1597 

ДИНІТРОБЕНЗОЛИ РІДКІ* 

1598 

ДИНІТРО-о-КРЕЗОЛ* 

1599 

ДИНІТРОФЕНОЛУ РОЗЧИН* 

1600 

ДИНІТРОТОЛУОЛИ РОЗПЛАВЛЕНІ* 

1650 

бета-НАФТИЛАМІН ТВЕРДИЙ* 

1652 

НАФТИЛСЕЧОВИНА* 

1661 

НІТРОАНІЛІНИ (о-, м-, п-)* 

1662 

НІТРОБЕНЗОЛ* 

1664 

НІТРОТОЛУОЛИ РІДКІ* 

1665 

НІТРОКСИЛОЛИ РІДКІ* 

1671 

ФЕНОЛ ТВЕРДИЙ  

1673 

ФЕНІЛЕНДІАМІНИ (о-, м-, п-)* 

1709 

2, 4-ТОЛУЇЛЕНДІАМІН ТВЕРДИЙ* 

1711 

КСИЛІДИНИ РІДКІ* 

1843 

АМОНІЮ ДИНІТРО-о-КРЕЗОЛЯТ* 

1885 

БЕНЗИДИН* 

2018 

ХЛОРАНІЛІНИ ТВЕРДІ*** 

2019 

ХЛОРАНІЛІНИ РІДКІ*** 

2020 

ХЛОРФЕНОЛИ ТВЕРДІ**  

2021 

ХЛОРФЕНОЛИ РІДКІ**  

2038 

ДИНІТРОТОЛУОЛИ РІДКІ* 

2074 

АКРИЛАМІД ТВЕРДИЙ*  

2076 

КРЕЗОЛИ РІДКІ 

2077 

альфа-НАФТИЛАМІН* 

2205 

АДИПОНІТРИЛ*  

2224 

БЕНЗОНІТРИЛ* 

2237 

ХЛОРНІТРОАНІЛІНИ*** 

2253 

N,N-ДИМЕТИЛАНІЛІН* 

2272 

N-ЕТИЛАНІЛІН* 

2273 

2-ЕТИЛАНІЛІН 

2274 

N-ЕТИЛ-N-БЕНЗИЛАНІЛІН* 

2294 

N-МЕТИЛАНІЛІН* 

2300 

2-МЕТИЛ-5-ЕТИЛПІРИДИН* 

2306 

НІТРОБЕНЗОТРИФТОРИДИ РІДКІ*** 

2307 

3-НІТРО-4-ХЛОРБЕНЗОТРИФТОРИД*** 

2311 

ФЕНЕТИДИНИ* 

2312 

ФЕНОЛ РОЗПЛАВЛЕНИЙ  

2321 

ТРИХЛОРБЕНЗОЛИ РІДКІ** 

2432 

N, N-ДІЕТИЛАНІЛІН* 

2446 

НІТРОКРЕЗОЛИ ТВЕРДІ* 

2470 

ФЕНІЛАЦЕТОНІТРИЛ РІДКИЙ* 

2647 

МАЛОНОНІТРИЛ*  

2651 

4,4'-ДІАМІНОДИФЕНІЛМЕТАН* 

2656 

ХІНОЛІН*  

2660 

НІТРОТОЛУЇДИНИ (МОНО-)* 

2671 

АМІНОПІРИДИНИ (о-, м-, п-)*  

2690 

N,н-БУТИЛІМІДАЗОЛ* 

2713 

АКРИДИН* 

2732 

НІТРОБРОМБЕНЗОЛИ РІДКІ*** 

2738 

N-БУТИЛАНІЛІН* 

2753 

N-ЕТИЛБЕНЗИЛТОЛУЇДИНИ РІДКІ* 

2754 

N-ЕТИЛТОЛУЇДИНИ* 

2821 

ФЕНОЛУ РОЗЧИН  

2822 

2-ХЛОРПІРИДИН*** 

2941 

ФТОРАНІЛІНИ*** 

2942 

2-ТРИФТОРМЕТИЛАНІЛІН*** 

3411 

бета-НАФТИЛАМІНУ РОЗЧИН 

3418 

2,4-ТОЛУЇЛЕНДІАМІНУ РОЗЧИН 

3424 

АМОНІЮ ДИНІТРО-о-КРЕЗОЛЯТУ РОЗЧИН 

3426 

АКРИЛАМІДУ РОЗЧИН 

3431 

НІТРОБЕНЗОТРИФТОРИДИ ТВЕРДІ 

3434 

НИТРОКРЕЗОЛИ РІДКІ* 

3438 

СПИРТ альфа-МЕТИЛБЕНЗИЛОВИЙ ТВЕРДИЙ 

3441 

ХЛОРДИНІТРОБЕНЗОЛИ ТВЕРДІ*** 

3442 

ДИХЛОРАНІЛІНИ ТВЕРДІ*** 

3443 

ДИНІТРОБЕНЗОЛИ ТВЕРДІ 

3446 

НІТРОТОЛУОЛИ ТВЕРДІ 

3447 

НІТРОКСИЛОЛИ ТВЕРДІ 

3452 

КСИЛІДИНИ ТВЕРДІ 

3454 

ДИНІТРОТОЛУОЛИ ТВЕРДІ 

3455 

КРЕЗОЛИ ТВЕРДІ 

3459 

НІТРОБРОМБЕНЗОЛИ ТВЕРДІ 

3460 

N-ЕТИЛБЕНЗИЛТОЛУЇДИНИ ТВЕРДІ* 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Рідини або легкоплавкі тверді речовини. Безбарвні або від світлого до темно-коричневого кольору. Характерний запах ароматичних речовин. Кристали розпливаються на повітрі. Рідини грузлі, помірно або висококиплячі. Важчі за воду, крім адипонітрилу, N-бутиланіліну, 2-метил-5-етилпіридину, 2-етиланіліну, N, N-диметиланіліну, N-етиланіліну і етилтолуїдинів. Практично нерозчинні у воді, за винятком речовин, позначених символом (р). Леткі. Пари важчі за повітря, збираються в низинах, підвалах, тунелях. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі. Займаються від відкритого полум'я. Ємкості можуть вибухати при нагріванні. У порожніх ємкостях при нагріванні можуть утворюватися вибухонебезпечні суміші. При нагріванні і горінні утворюють токсичні і займисті гази (*- оксиди азоту;**- фосген, хлороводень;***- можливе утворення всіх згаданих газів). 

Небезпека для людини  

Небезпечні при: I - вдиханні, II - ковтанні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I, II - слабкість, головний біль, запаморочення, задуха, серцебиття, біль у грудях, нудота, блювання, синюшність шкірних покривів і слизових оболонок, порушення свідомості, бурий колір крові; III - почервоніння, сверблячка. Діють через неушкоджену шкіру. При пожежі та вибухах можливі опіки і травми. При контакті з розплавленими динітротолуолом і дихлорнітробензолом-2,5 можливий термічний опік. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або дихальним апаратом АСВ-2. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті із саморятувальником СПІ-20. За відсутності вказаних зразків: захисний загальновійськовий костюм Л-1 або Л-2 у комплекті із промисловим протигазом РПГ-67 і патроном А. При малих концентраціях у повітрі (при перевищенні ГДК до 100 разів) - спецодяг, промисловий протигаз малого габариту ПФМ-1 з універсальним захисним патроном ПЗУ, автономний захисний індивідуальний комплект із примусовою подачею в зону дихання очищеного повітря. Маслобензостійкі рукавички, рукавички з дисперсії бутилкаучуку, спеціальне взуття. 

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 200 м (для динітротолуолів і нітроанілінів - 800 м). Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Триматися навітряного боку. Уникати низьких місць. Додержуватися заходів пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. Потерпілим надати першу допомогу. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити СЕС. Не торкатися до пролитої або розсипаної речовини. Усунути течі з додержанням запобіжних заходів. Перекачати вміст у справну ємкість або ємкість для зливу з дотриманням умов змішання рідин. Розливи і розсипи огородити ґрунтовим валом, засипати інертним матеріалом, зібрати в ємкості. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію.  

У разі пожежі 

Не наближатися до палаючих ємкостей. Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані. Гасити тонкорозпиленою водою, повітряно-механічною і хімічною пінами з максимальної відстані. Динітроаніліни і нітроаніліни зволожити водою. Організувати евакуацію людей з сусідніх будівель з урахуванням напрямку руху токсичних продуктів горіння. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Для ізоляції парів використовувати розпилену воду. Рідини відкачати з низин з додержанням заходів пожежної безпеки. Розсипи зібрати в ємкості. Динітроаніліни і нітроаніліни зволожити водою. Місця розливу, розсипу ізолювати піском, повітряно-механічною піною; обвалувати і не допускати попадання речовини в поверхневі води. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненнями, зібрати і вивезти для утилізації з додержанням заходів пожежної безпеки. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту. Поверхні рухомого складу промити мийними композиціями; обробити гострою парою. Поверхню території (окремі осередки) випалити при загрозі попадання речовини в ґрунтові води; обробити концентрованим розчином пероксиду водню; ґрунт переорати. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Особи, які надають першу допомогу, повинні використовувати індивідуальні засоби захисту органів дихання і шкіри. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Очі і слизові оболонки промити водою. При ковтанні викликати блювання механічним подразненням кореня язика і м'ягкого піднебіння. Пити 1,5-2 л теплої води із суспензією активованого вугілля. Не давати молоко, олію, жири. При попаданні на шкіру обробити столовим оцтом, потім промити водою з милом. При опіку - асептична пов'язка. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 609

Номер
ООН 

Найменування вантажу 

1545 

АЛІЛІЗОТІОЦІАНАТ СТАБІЛІЗОВАНИЙ* 

2078 

ТОЛУЇЛЕНДІІЗОЦІАНАТ 

2236 

3-ХЛОР-4-МЕТИЛФЕНІЛІЗОЦІАНАТ РІДКИЙ 

2250 

ДИХЛОРФЕНІЛІЗОЦІАНАТИ 

2281 

ГЕКСАМЕТИЛЕНДІІЗОЦІАНАТ 

2285 

ІЗОЦІАНАТОБЕНЗОТРИФТОРИДИ* 

2290 

ІЗОФОРОНДІІЗОЦІАНАТ 

2328 

ТРИМЕТИЛГЕКСАМЕТИЛЕНДІІЗОЦІАНАТ 

2337 

ФЕНІЛМЕРКАПТАН** 

2477 

МЕТИЛІЗОТІОЦІАНАТ* 

2480 

МЕТИЛІЗОЦІАНАТ# 

2481

ЕТИЛІЗОЦІАНАТ#

2482 

н-ПРОПІЛІЗОЦІАНАТ# 

2483

ІЗОПРОПІЛІЗОЦІАНАТ#

2484 

трет-БУТИЛІЗОЦІАНАТ# 

2485 

н-БУТИЛІЗОЦІАНАТ# 

2486

ІЗОБУТИЛІЗОЦІАНАТ#

2487 

ФЕНІЛІЗОЦІАНАТ 

2488 

ЦИКЛОГЕКСИЛІЗОЦІАНАТ 

2605

МЕТОКСИМЕТИЛІЗОЦІАНАТ#

2668 

ХЛОРАЦЕТОНІТРИЛ*,# 

3023 

2-МЕТИЛ-2-ГЕПТАНТІОЛ** 

3073 

ВІНІЛПІРИДИНИ СТАБІЛІЗОВАНІ* 

3079

МЕТАКРИЛОНІТРИЛ СТАБІЛІЗОВАНИЙ#

3428 

3-ХЛОР-4-МЕТИЛФЕНІЛІЗОЦІАНАТ ТВЕРДИЙ* 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Рідини або легкоплавкі тверді речовини. Колір від безбарвного до темно-коричневого. Характерний запах. Важчі за воду, метилізоціанат - легший. Практично нерозчинні у воді, водою повільно розкладаються, метилізоціанат - бурхливо, може вибухнути. Винілпіридини, метилізоціанат і хлорацетонітріл розкладаються кислотами з виділенням токсичних газів. Леткі. Пари важчі за повітря; збираються в низинах, підвалах, тунелях. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі. Займаються від відкритого вогню. Речовини, позначені символом (#), легко займаються від іскор і полум'я, пари речовин утворюють із повітрям вибухонебезпечні суміші. Ємкості можуть вибухати при нагріванні. Горять із утворенням токсичних газів (ціану, оксидів азоту, а також* - фосгену, галогеноводнів, галогенів;** - оксидів сірки). Метилізотіоциінат при нагріванні розкладається з виділенням ціану. 

Небезпека для людини  

Небезпечні при: I - вдиханні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I - розлад дихання, частий пульс, непритомність; III - почервоніння, сухість, сверблячка; IV - різь в очах, сльозотеча. При пожежі можливі опіки. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або дихальним апаратом АСВ-2. За відсутності вказаних зразків: захисний загальновійськовий костюм Л-1 або Л-2 у комплекті із промисловим протигазом і патронами А8, В6. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті із саморятувальником СПІ-20. 

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 200 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Триматися навітряного боку. Уникати низьких місць. Додержуватися заходів пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. Потерпілим надати першу допомогу. Відправити людей з осередку ураження на медобстеження. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити СЕС. Не торкатися до пролитої або розсипаної речовини. Усунути течі з додержанням запобіжних заходів. Перекачати вміст у справну ємкість або в ємкість для зливу з дотриманням умов змішання рідин. Розливи і розсипи огородити ґрунтовим валом, засипати інертним матеріалом, зібрати в ємкості. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. 

У разі пожежі 

Не наближатися до палаючих ємкостей. Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані. Гасити тонкорозпиленою водою, повітряно-механічною і хімічною пінами з максимальної відстані. Гази і пари осаджувати тонкорозпиленою водою. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Для ізоляції парів використовувати розпилену воду. Речовину відкачати з низин з додержанням заходів пожежної безпеки. Місце розливу ізолювати піском, повітряно-механічною піною. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненнями, зібрати і вивезти для утилізації. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту, промити водою з контрольною (провокаційною) метою. Поверхні рухомого складу і території обробити лужним розчином (вапняним молоком, розчином кальцинованої соди). Окремі осередки території обробити розчином, який містить два об'єми 10 %-вого розчину сульфату заліза і один об'єм 10 %-вого розчину гашеного вапна. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Дати пити тепле молоко (або воду) із содою. При попаданні на шкіру негайно промити водою. При ураженні очей - промивання проточною водою протягом 10 - 15 хвилин при добре розкритих повіках; госпіталізація в офтальмологічне відділення. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 610

Номер
ООН 

Найменування вантажу 

2903 

ПЕСТИЦИД РІДКИЙ ТОКСИЧНИЙ ЛЕГКОЗАЙМИСТИЙ, Н.З.К. з температурою спалаху не менше 23° C 

2991 

ПЕСТИЦИД НА ОСНОВІ КАРБАМАТІВ РІДКИЙ ТОКСИЧНИЙ ЛЕГКОЗАЙМИСТИЙ з температурою спалаху не менше 23° C 

2993 

ПЕСТИЦИД АРСЕНОВМІСНИЙ РІДКИЙ ТОКСИЧНИЙ ЛЕГКОЗАЙМИСТИЙ з температурою спалаху не менше 23° C 

2995 

ПЕСТИЦИД ХЛОРОРГАНІЧНИЙ РІДКИЙ ТОКСИЧНИЙ ЛЕГКОЗАЙМИСТИЙ з температурою спалаху не менше 23° C 

2997 

ПЕСТИЦИД НА ОСНОВІ ТРИАЗИНІВ РІДКИЙ ТОКСИЧНИЙ ЛЕГКОЗАЙМИСТИЙ з температурою спалаху не менше 23° C 

3005 

ПЕСТИЦИД НА ОСНОВІ ТІОКАРБАМАТІВ РІДКИЙ ТОКСИЧНИЙ ЛЕГКОЗАЙМИСТИЙ з температурою спалаху не менше 23° C 

3009 

ПЕСТИЦИД, МІДЕВМІСНИЙ РІДКИЙ ТОКСИЧНИЙ ЛЕГКОЗАЙМИСТИЙ з температурою спалаху не менше 23° C 

3011 

ПЕСТИЦИД РТУТЕВМІСНИЙ РІДКИЙ ТОКСИЧНИЙ ЛЕГКОЗАЙМИСТИЙ з температурою спалаху не менше 23° C 

3013 

ПЕСТИЦИД - ПОХІДНИЙ НІТРОФЕНОЛУ РІДКИЙ ТОКСИЧНИЙ ЛЕГКОЗАЙМИСТИЙ з температурою спалаху не менше 23° C 

3015 

ПЕСТИЦИД - ПОХІДНИЙ ДИПІРИДИЛУ РІДКИЙ ТОКСИЧНИЙ ЛЕГКОЗАЙМИСТИЙ з температурою спалаху не менше 23° C 

3017 

ПЕСТИЦИД ФОСФОРОРГАНІЧНИЙ РІДКИЙ ТОКСИЧНИЙ ЛЕГКОЗАЙМИСТИЙ з температурою спалаху не менше 23° C 

3019 

ПЕСТИЦИД ОЛОВООРГАНІЧНИЙ РІДКИЙ ТОКСИЧНИЙ ЛЕГКОЗАЙМИСТИЙ з температурою спалаху не менше 23° C 

3025 

ПЕСТИЦИД - ПОХІДНИЙ КУМАРИНУ РІДКИЙ ТОКСИЧНИЙ ЛЕГКОЗАЙМИСТИЙ з температурою спалаху не менше 23° C 

3347 

ПЕСТИЦИД - ПОХІДНИЙ ФЕНОКСІОЦТОВОЇ КИСЛОТИ РІДКИЙ ТОКСИЧНИЙ ЛЕГКОЗАЙМИСТИЙ з температурою спалаху не менше 23°C 

3351 

ПЕСТИЦИД НА ОСНОВІ ПІРЕТРОІДІВ РІДКИЙ ТОКСИЧНИЙ ЛЕГКОЗАЙМИСТИЙ з температурою спалаху не менше 23°C 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Рідини або емульсії. Характерний запах. Розчинність у воді різна. Низькокиплячі або помірно киплячі. Леткі. Пари важчі за повітря; збираються в низинах, підвалах, тунелях. Чинять корозійну дію. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі. Легко займаються від іскор і полум'я. Можуть запалюватися від нагрітих стінок ємкості. Пари і пил утворюють із повітрям вибухонебезпечні суміші. Ємкості можуть вибухати при нагріванні. У порожніх ємкостях із залишків можуть утворюватися вибухонебезпечні суміші. При нагріванні і горінні утворюють токсичні гази. Рідини мають температуру спалаху від -18 до +61° C. Над поверхнею розлитої рідини утворюється горюча концентрація парів при температурах навколишнього середовища вище температури спалаху рідини. 

Небезпека для людини  

Можливий летальний наслідок! Небезпечні при: I - вдиханні, II - ковтанні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. Діють через неушкоджену шкіру. Нудота, блювання, кашель, задуха, судоми. Можливий хімічний опік. При пожежі та вибухах можливі опіки і травми. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

При аварійних концентраціях для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або дихальним апаратом АСВ-2. При займанні - вогнезахисний костюм із саморятувальником СПІ-20. За відсутності вказаних зразків: захисний костюм Л-1 або Л-2 у комплекті із промисловим протигазом і патронами А, В. При малих концентраціях у повітрі (при перевищенні ГДК до 100 разів) - спецодяг, промисловий протигаз малого габариту ПФМ-1 з універсальним захисним патроном ПЗУ, автономний захисний індивідуальний комплект із примусовою подачею в зону дихання очищеного повітря. Маслобензостійкі рукавички, рукавички з дисперсії бутилкаучуку, спеціальне взуття. 

НЕОБХІДНІ ДІЇ  

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 200 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. Триматися навітряного боку. Уникати низьких місць. Додержуватися заходів пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерело вогню і іскор. У зону аварії входити в захисних засобах. Потерпілим надати першу допомогу. Відправити людей з осередку ураження на медобстеження. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Викликати газорятувальну службу району. Повідомити СЕС. Припинити рух поїздів і маневрові роботи в небезпечній зоні. Не торкатися пролитої речовини. Усунути течі з додержанням запобіжних заходів. Перекачати вміст у захищену від корозії справну суху ємкість або в ємкість для зливу з дотриманням умов змішання рідин. Розливи огородити ґрунтовим валом, засипати інертним матеріалом, зібрати в ємкості, герметично закрити. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. 

У разі пожежі 

Не наближатися до палаючих ємкостей. Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані. Гасити тонкорозпиленою водою, повітряно-механічною і хімічною пінами, порошками з максимальної відстані. Гази осаджувати тонкорозпиленою водою. Організувати евакуацію з урахуванням напрямку руху токсичної хмари. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Для ізоляції парів використовувати розпилену воду. Речовину відкачати зі знижень місцевості з додержанням заходів пожежної безпеки. Місце розливу ізолювати піском, повітряно-механічною піною і не допускати попадання речовини в поверхневі води. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненнями, зібрати і вивезти для утилізації з додержанням запобіжних заходів. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту. Поверхні рухомого складу промити мийними композиціями, обробити гострою парою. Поверхню території (окремі осередки) обробити ДТСГК, хлорним вапном; випалити при загрозі попадання речовини в ґрунтові води; ґрунт переорати. Викликати фахівців відправника вантажу для утилізації. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Очі і шкіру промити водою. Викликати блювання. Дати сольове проносне. При опіку - асептична пов'язка. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 611

Номер ООН 

Найменування вантажу 

1182 

ЕТИЛХЛОРФОРМІАТ* 

1238 

МЕТИЛХЛОРФОРМІАТ* 

1594 

ДІЕТИЛСУЛЬФАТ

1595 

ДИМЕТИЛСУЛЬФАТ# 

1722 

АЛІЛХЛОРФОРМІАТ* 

1750 

КИСЛОТИ ХЛОРОЦТОВОЇ РОЗЧИН* 

1751 

КИСЛОТА ХЛОРОЦТОВА ТВЕРДА* 

1752 

ХЛОРАЦЕТИЛХЛОРИД* 

2267 

ДИМЕТИЛТІОФОСФОРИЛХЛОРИД*,#,## 

2407 

ІЗОПРОПІЛХЛОРФОРМІАТ* 

2438 

ТРИМЕТИЛАЦЕТИЛХЛОРИД* 

2740 

н-ПРОПІЛХЛОРФОРМІАТ* 

2743 

н-БУТИЛХЛОРФОРМІАТ* 

2744 

ЦИКЛОБУТИЛХЛОРФОРМІАТ* 

2745 

ХЛОРМЕТИЛХЛОРФОРМІАТ* 

2746 

ФЕНІЛХЛОРФОРМІАТ* 

2747 

трет-БУТИЛЦИКЛОГЕКСИЛХЛОРФОРМІАТ* 

2748 

2-ЕТИЛГЕКСИЛХЛОРФОРМІАТ* 

3250 

КИСЛОТА ХЛОРОЦТОВА РОЗПЛАВЛЕНА* 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Рідини або легкоплавкі тверді речовини. Безбарвні або від жовтого до темно-червоного кольору. Характерний запах. Рідини помірно киплячі або висококиплячі, кристали на повітрі розпливаються. Розчинні або розкладаються водою з виділенням токсичних газів. Пари важчі за повітря; збираються в низинах, підвалах, тунелях. Корозійні для більшості металів. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі. Легко займаються від іскор і полум'я. Можуть самозайматися при нагріванні за наявності окислювачів. Ємкості можуть вибухати при нагріванні. Можливе займання після гасіння. У порожніх ємкостях із залишків при нагріванні можуть утворюватися вибухонебезпечні суміші. Горять із утворенням токсичних газів (* - фосгену, галогенів, галогеноводнів; # - оксидів сірки; ## - оксидів фосфору).  

Небезпека для людини  

Можливий летальний наслідок! Небезпечні при: I - вдиханні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I - хекання, нудота, блювання, кашель, біль за грудиною, у шлунково-кишковому тракті; III - біль, почервоніння; IV - спазм повік, сльозотеча. Діють через неушкоджену шкіру. Хімічний опік. При пожежі і вибуху можливі опіки і травми. При контакті з розплавленою хлороцтовою кислотою можливий термічний опік. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або дихальним апаратом АСВ-2. За відсутності вказаних зразків: захисний загальновійськовий костюм Л-1 або Л-2 у комплекті із промисловим протигазом і патронами В. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті із саморятувальником СПІ-20.  

НЕОБХІДНІ ДІЇ  

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 200 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Триматися навітряного боку. Уникати низьких місць. Додержуватися заходів пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. Потерпілим надати першу допомогу. Відправити людей з осередку ураження на медобстеження. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Викликати газорятувальну службу району. Повідомити СЕС. Припинити рух поїздів і маневрові роботи в небезпечній зоні. Не торкатися до пролитої або розсипаної речовини. Усунути течі з додержанням запобіжних заходів. Перекачати вміст у справну суху, захищену від корозії ємкість або в ємкість для зливу з дотриманням умов змішання рідин. Розливи і розсипи огородити ґрунтовим валом, засипати інертним матеріалом, зібрати в захищені від корозії ємкості. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. Осаджувати пари тонкорозпиленою водою. 

У разі пожежі 

Не наближатися до палаючих ємкостей. Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані. Гасити повітряно-механічною піною і порошками. Після гасіння контролювати вогнище до повної нейтралізації залишків речовини. Організувати евакуацію людей з сусідніх будівель з урахуванням напрямку руху токсичних продуктів горіння. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Для ізоляції парів використовувати розпилену воду. Речовину відкачати з низин з додержанням запобіжних заходів. Місце розливу ізолювати піском, повітряно-механічною піною, промити великою кількістю води, обвалувати і не допускати попадання речовини в поверхневі води. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненнями, зібрати і вивезти для утилізації з додержанням заходів пожежної безпеки. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту. Промиті водою поверхні рухомого складу і території обробити мийними композиціями; розчинами, які містять "активний хлор" (хлорне вапно, ДТСГК); 30 - 50 % розчином пероксиду водню. Поверхню території (окремі осередки) випалити при загрозі попадання речовини в ґрунтові води; ґрунт переорати. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Пити ковтками олію. При ковтанні приймати яєчне молоко (4 - 5 сирих яєць на 0,5 л молока). При попаданні на шкіру промити водою з милом. При попаданні в очі промити 2 %-вим розчином питної соди, проточною водою 10 - 15 хвилин. При опіку - асептична пов'язка. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 612

Номер
ООН 

Найменування вантажу 

1651 

НАФТИЛТІСЕЧОВИНА 

1670 

ПЕРХЛОРМЕТИЛМЕРКАПТАН 

2474 

ТІОФОСГЕН 

2785 

4-ТІОПЕНТАНАЛЬ 

2936 

КИСЛОТА ТІОМОЛОЧНА 

2966 

ТІОГЛІКОЛЬ 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Рідини або легкоплавкі тверді речовини. Колір від безбарвного до темного. Характерний неприємний запах. Рідини маслянисті, висококиплячі. Розчинні у воді, за винятком нафтилтіосечовини і 4-тіопентаналю. Водою розкладаються з утворенням токсичних і займистих газів. Леткі. Пари важчі за повітря; збираються в низинах, підвалах, тунелях. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі і важкогорючі. При контакті з полум'ям утворюють токсичні гази (оксиди сірки, сірководень, а тіофосген, крім того, утворює сполуки хлору). 

Небезпека для людини  

Небезпечні при: I - вдиханні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I - слабкість, головний біль, запаморочення, задуха, серцебиття, біль у грудях, нудота, блювання, синюшність шкірних покривів і слизових оболонок; III - почервоніння, набряк; IV - сльозотеча, різь в очах. Діє через неушкоджену шкіру. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або дихальним апаратом АВС-2. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті із саморятувальником СПІ-20. За відсутності вказаних зразків: захисний загальновійськовий костюм Л-1 або Л-2, у комплекті із промисловим протигазом РПГ-67 і патронами В, БКФ. При малих концентраціях у повітрі (при перевищенні ГДК до 100 разів) - спецодяг, промисловий протигаз малого габариту ПФМ-1 з універсальним захисним патроном ПЗУ, автономний захисний індивідуальний комплект із примусовою подачею в зону дихання очищеного повітря. Маслобензостійкі рукавички, рукавички з дисперсії бутилкаучуку, спеціальне взуття.  

НЕОБХІДНІ ДІЇ  

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 50 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Триматися навітряного боку. Уникати низьких місць. Додержуватися заходів пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. Потерпілим надати першу допомогу. Відправити людей з осередку ураження на медобстеження. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити СЕС. Не торкатися до пролитої або розсипаної речовини. Усунути течі з додержанням запобіжних заходів. Перекачати вміст у справну ємкість або ємкість для зливу з дотриманням умов змішання рідин. Розливи і розсипи огородити ґрунтовим валом, засипати інертним матеріалом, зібрати в ємкості. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. 

У разі пожежі 

Не наближатися до палаючих ємкостей. Гасити тонкорозпиленою водою, пінами і порошками з максимальної відстані. Організувати евакуацію людей з сусідніх будівель з урахуванням напрямку руху токсичних продуктів горіння. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Для ізоляції парів використовувати розпилену воду. Речовину відкачати з низин з додержанням заходів пожежної безпеки. Місце розливу ізолювати піском, повітряно-механічною піною і не допускати попання речовини в поверхневі води. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненнями, зібрати і вивезти для утилізації з додержанням запобіжних заходів. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту, промити водою з контрольною (провокаційною) метою. Промиті мийними композиціями поверхні рухомого складу, а також території обробити утримуючими "активний хлор" розчинами (вапно хлорна, ДТСГК), концентрованим розчином пероксиду водню. Поверхню території (окремі осередки) випалити при загрозі попадання речовини в ґрунтові води; ґрунт переорати. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Очі і шкіру промити водою. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 613

Номер
ООН 

Найменування вантажу 

2588 

ПЕСТИЦИД ТВЕРДИЙ ТОКСИЧНИЙ, Н.З.К. 

2757 

ПЕСТИЦИД НА ОСНОВІ КАРБАМАТІВ ТВЕРДИЙ ТОКСИЧНИЙ 

2759 

ПЕСТИЦИД АРСЕНОВМІСНИЙ ТВЕРДИЙ ТОКСИЧНИЙ 

2761 

ПЕСТИЦИД ХЛОРОРГАНІЧНИЙ ТВЕРДИЙ ТОКСИЧНИЙ 

2761 

Поліхлорбутан 80 

2763 

ПЕСТИЦИД НА ОСНОВІ ТРИАЗИНІВ ТВЕРДИЙ ТОКСИЧНИЙ 

2771 

ПЕСТИЦИД НА ОСНОВІ ТІОКАРБАМАТІВ ТВЕРДИЙ ТОКСИЧНИЙ 

2775 

Міді (II) оксихлорид 

2775 

ПЕСТИЦИД МІДЕВМІСНИЙ ТВЕРДИЙ ТОКСИЧНИЙ 

2777 

ПЕСТИЦИД РТУТЕВМІСНИЙ ТВЕРДИЙ ТОКСИЧНИЙ 

2779 

ПЕСТИЦИД - ПОХІДНИЙ НІТРОФЕНОЛУ ТВЕРДИЙ ТОУСИЧНИЙ 

2781 

ПЕСТИЦИД - ПОХІДНИЙ ДИПІРИДИЛУ ТВЕРДИЙ ТОКСИЧНИЙ 

2783 

Диметоат 

2783 

ПЕСТИЦИД ФОСФОРОРГАНІЧНИЙ ТВЕРДИЙ ТОКСИЧНИЙ 

2786 

ПЕСТИЦИД ОЛОВООРГАНІЧНИЙ ТВЕРДИЙ ТОКСИЧНИЙ 

3027 

ПЕСТИЦИД - ПОХІДНИЙ КУМАРИНУ ТВЕРДИЙ ТОКСИЧНИЙ 

3048 

ПЕСТИЦИД НА ОСНОВІ ФОСФІДУ АЛЮМІНІЮ 

3345 

ПЕСТИЦИД - ПОХІДНИЙ ФЕНОКСІОЦТОВОЇ КИСЛОТИ ТВЕРДИЙ ТОКСИЧНИЙ 

3349 

ПЕСТИЦИД НА ОСНОВІ ПІРЕТРОІДІВ ТВЕРДИЙ ТОКСИЧНИЙ 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Тверді речовини (порошки, емульсії, пасти і т.ін. можуть містити наповнювач, розчинник, емульгатор і т.ін.). Розчинність у воді різна. Малолеткі або нелеткі. Можлива корозійна дія. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі, важкогорючі або негорючі. Можуть займатися при нагріванні від відкритого полум'я. Горять із утворенням токсичних газів. Ємкості можуть вибухати при нагріванні.  

Небезпека для людини  

Можливий летальний наслідок! Небезпечні при: I - вдиханні, II - ковтанні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. Діють через неушкоджену шкіру. Нудота, блювання, кашель, задуха, судоми. Можливий хімічний опік. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

При аварійних концентраціях для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або дихальним апаратом АСВ-2. За відсутності вказаних зразків: захисний костюм Л-1 або Л-2 у комплекті із промисловим протигазом і патронами А, В. При малих концентраціях у повітрі (при перевищенні ГДК до 100 разів) - спецодяг, промисловий протигаз малого габариту ПФМ-1 з універсальним захисним патроном ПЗУ, автономний захисний індивідуальний комплект із примусовою подачею в зону дихання очищеного повітря. Маслобензостійкі рукавички, рукавички з дисперсії бутилкаучуку, спеціальне взуття. 

НЕОБХІДНІ ДІЇ  

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 50 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. Триматися навітряного боку. Уникати низьких місць. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Додержуватися заходів пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерело вогню та іскор. Потерпілим надати першу допомогу. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити СЕС. Не торкатися до розсипаної речовини. Розсипи огородити ґрунтовим валом, засипати інертним матеріалом, зібрати в захищені від корозії ємкості, герметично закрити. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. 

У разі пожежі 

Не наближатися до палаючих ємкостей. Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані. Гасити тонкорозпиленою водою зі змочувачем, пінами і порошками з максимальної відстані. Пари осаджувати тонкорозпиленою водою. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Місця розсипу ізолювати піском, повітряно-механічною піною і не допускати попадання речовини в поверхневі води. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненнями, зібрати і вивезти для утилізації з додержанням запобіжних заходів. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту. Поверхні рухомого складу промити миючими композиціями, обробити гострою парою. Поверхню території (окремі осередки) обробити ДТСГК; випалити при загрозі попадання речовини в ґрунтові води; ґрунт переорати. Викликати фахівців відправника вантажу для утилізації. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Очі і шкіру промити водою. Викликати блювання. Дати сольове проносне. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 614

Номер
ООН 

Найменування вантажу 

1611 

ГЕКСАЕТИЛТЕТРАФОСФАТ# (р) 

1704 

ТЕТРАЕТИЛДИТІОПІРОФОСФАТ**, #(р) 

2501 

ТРЕТ-(1-АЗИРИДИНІЛ)ФОСФІНОКСИДУ РОЗЧИН (р) 

2518 

1,5,9-ЦИКЛОДОДЕКАТРИЄН 

2522 

2-ДИМЕТИЛАМІНОЕТИЛМЕТАКРИЛАТ* 

2542 

ТРИБУТИЛАМІН* 

2574 

ТРИКРЕЗИЛФОСФАТ, що містить більше 3 % ортоізомеру# 

2873 

ДИБУТИЛАМІНОЕТАНОЛ* 

2946 

2-АМІНО-5-ДІЕТИЛАМІНОПЕНТАН* 

3302 

2-ДИМЕТИЛАМІНОЕТИЛАКРИЛАТ* 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Рідини або легкоплавкі тверді речовини. Колір від безбарвного до темно-бурого. Характерний запах. Рідини маслянисті, помірно або висококиплячі. Практично нерозчинні у воді, за винятком речовин, позначених символом (р). Легше води. Малолеткі. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі. Займаються при нагріванні від відкритого полум'я. Ємкості можуть вибухати при нагріванні. При нагріванні та горінні утворюють токсичні гази (* - оксиди азоту;** - оксиди сірки; # - оксиди фосфору). 

Небезпека для людини  

Небезпечні при: I - вдиханні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I - слабкість, головний біль, запаморочення, задуха, серцебиття, біль у грудях, нудота, блювання, синюшність шкірних покривів і слизових оболонок; III - почервоніння, набряк; IV - різь в очах, сльозотеча. Діє через неушкоджену шкіру. При пожежі можливі опіки. При контакті з розплавленими пеками та іншими гарячими продуктами можливий термічний опік. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або дихальним апаратом АВС-2. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті із саморятувальником СПІ-20. За відсутності вказаних зразків: захисний загальновійськовий костюм Л-1 або Л-2, у комплекті з універсальним респіратором РУ-60М. При малих концентраціях у повітрі (при перевищенні ГДК до 100 разів) - спецодяг, промисловий протигаз малого габариту ПФМ-1 з універсальним захисним патроном ПЗУ, автономний захисний індивідуальний комплект із примусовою подачею в зону дихання очищеного повітря. Маслобензостійкі рукавички, рукавички з дисперсії бутилкаучуку, спеціальне взуття. 

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 200 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Додержуватися заходів пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. Потерпілим надати першу допомогу. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити СЕС. Не торкатися до пролитої або розсипаної речовини. Усунути течі з додержанням запобіжних заходів. Перекачати вміст у справну ємкість або в ємкість для зливу з дотриманням умов змішання рідин. Розливи огородити ґрунтовим валом, засипати інертним матеріалом, зібрати в ємкості. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. 

У разі пожежі 

Не наближатися до палаючих ємкостей. Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані. Гасити тонкорозпиленою водою зі змочувачем, пінами і порошками з максимальної відстані. Організувати евакуацію людей з сусідніх будівель з урахуванням напрямку руху токсичних продуктів горіння. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Речовину відкачати з низин з додержанням пожежної безпеки. Місце розливу обвалувати і не допускати попадання речовини в поверхневі води, ізолювати піском, повітряно-механічною піною. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненнями, зібрати і вивезти для утилізації з додержанням запобіжних заходів. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту. Поверхні рухомого складу промити мийними композиціями, обробити лужним розчином (вапняним молоком, розчином кальцинованої соди). Територію (окремі осередки) випалити при загрозі попадання речовини в ґрунтові води;ґрунт переорати. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Очі і слизові оболонки промивати водою. На очі накласти ватні тампони з міцним чаєм. При опіку - асептична пов'язка. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 615

Номер
ООН 

Найменування вантажу 

1602 

БАРВНИК РІДКИЙ ТОКСИЧНИЙ, Н.З.К. або НАПІВПРОДУКТ СИНТЕЗУ БАРВНИКІВ РІДКИЙ ТОКСИЧНИЙ, Н.З.К. 

1693 

РЕЧОВИНА СЛЬОЗОТОЧИВА РІДКА, Н.З.К. 

2810 

Позицію виключено

2810 

Аерофлоти токсичні рідкі 

2810

Бутилцелозольв

2810 

Ді-(2-Етил) гексиловий ефір метилфосфонової кислоти 

2810 

Гліцедол 

2810 

Дитолілметан 

2810 

РІДИНА ТОКСИЧНА ОРГАНІЧНА, Н.З.К. 

2810 

Інгібітор корозії ГІПХ-3-А 

2810 

Інгібітор корозії КХО-1 

2810 

Інгібітор "ПБ-5" 

2810 

Інгібітори корозії токсичні, рідкі 

2810 

Компонент пластифікувальних матеріалів 

2810 

Залишки кубові виробництва трихлоретилену 

2810 

Кубовий залишок системи ректифікації етиленгликолю  

2810 

Лаки кам'яновугільні 

2810 

Латекс-наіріт 

2810 

Позицію виключено

2810 

Масло тунгове 

2810 

Мономери фурфурольноацетонові ФА та ФАМ  

2810 

Залишки кубові концентрату вініполу 

2810 

Затверджувач поліоксипропіленамінний 

2810 

Пек рідкий 

2810 

Пластифікатор Діалкілфталат-789 

2810 

Пластифікатор Дикапрілфталат 

2810 

Пластифікатори фосфатні 

2810 

Поверхнево-активна добавка СПД 

2810 

Поліур БТ 

2810 

Поліхлориди бензолу 

2810 

Препарат КЕАМ 

2810 

Присадки до котельного палива "ВНІІНП-106", "Поліфен" 

2810 

Проніт 

2810 

Пилоподавлювач 

2810 

Розчинник ЛТІ 

2810 

Смоли сланцеві  

2810 

Смоли фенолоформальдегідні, що спінюються 

2810 

Совтол-10 

2810 

Суміш вогнегасна ОГС N 7 

2810 

Спирт гептиловий  

2810 

Сировина коксохімічна для виробництва технічного вуглецю, токсична рідка 

2810 

Сировина нафтова для виробництва технічного вуглецю, токсична рідка 

2810 

Тетрахлорпентан 

2810 

1,1,1,3-Тетрахлорпропан 

2810 

Тосоли  

2810 

Трихлоретилфосфат 

2810 

1,2,3-Трихлорпропан  

2810 

2-Фенілетанол 

2810 

Фенолоспирти 

2810 

Фракція фенольна 

2810 

Екстракт ароматичний фенольний 

2810 

Еніт 

2810 

Ефір диметиловий перфторадипинової кислоти 

2810 

Ефір диметиловий перфторпробкової кислоти 

2810 

Ефір моногексиловий етиленгліколю 

2810 

2-Хлор-6-фторбензилхлорид 

3142 

РІДИНА ДЕЗІНФІКУЮЧА ТОКСИЧНА, Н.З.К. 

3142 

Лізол 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Рідини. Безбарвні, жовтого або коричневого кольору. Розчинність у воді різна. Забруднюють водоймища. Пари важчі за повітря, збираються в низинах, підвалах, тунелях. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі. Займаються при нагріванні від відкритого полум'я. Ємкості можуть вибухати при нагріванні. Горять із утворенням токсичних газів. 

Небезпека для людини  

Небезпечні при: I - вдиханні, II - ковтанні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I - слабкість, головний біль, запаморочення, задуха, серцебиття, біль у грудях; II - нудота, понос, слабкість; III - почервоніння, набряк; IV - різь, сльозотеча. При пожежі можливі опіки. При контакті із залишком кубовим можливий термічний опік. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або дихальним апаратом АВС-2. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті із саморятувальником СПІ-20. За відсутності вказаних зразків: захисний загальновійськовий костюм Л-1 або Л-2, у комплекті із промисловим протигазом РПГ-67 і патроном А. При малих концентраціях у повітрі (при перевищенні ГДК до 100 разів) - спецодяг, промисловий протигаз малого габариту ПФМ-1 з універсальним захисним патроном ПЗУ, автономний захисний індивідуальний комплект із примусовою подачею в зону дихання очищеного повітря. Маслобензостійкі рукавички, рукавички з дисперсії бутилкаучуку, спеціальне взуття. 

НЕОБХІДНІ ДІЇ  

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 200 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Додержуватися заходів пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. Потерпілим надати першу допомогу. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити СЕС. Не торкатися пролитої речовини. Усунути течі з додержанням запобіжних заходів. Перекачати вміст у справну ємкість або в ємкість для зливу з дотриманням умов змішання рідин. Розливи огородити ґрунтовим валом, засипати інертним матеріалом, зібрати в ємкості. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. 

У разі пожежі 

Не наближатися до палаючих ємкостей. Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані. Гасити тонкорозпиленою водою, пінами і порошками з максимальної відстані. Організувати евакуацію людей з сусідніх будівель з урахуванням напрямку руху токсичних продуктів горіння. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Речовину відкачати з низин з додержанням заходів пожежної безпеки. Місце розливу обвалувати і не допускати попадання речовини в поверхневі води, ізолювати піском, повітряно-механічною піною. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненнями, зібрати і вивезти для утилізації з додержанням запобіжних заходів. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту. Промиті водою поверхні рухомого складу і території промити мийними композиціями, слабким лужним розчином (вапняним молоком, розчином кальцинованої соди). Поверхню території (окремі осередки) випалити при загрозі попадання речовини в ґрунтові води; ґрунт переорати. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. При ковтанні негайно викликати блювання. Міцний чай. При отруєнні етиленгліколем, діетиленгліколем і тріетиленгліколем давати пити спирт етиловий 30 %-ний - по 30 мл. через кожні 3 години, лужне питво (2 %-ний розчин питної соди). При попаданні в очі промити теплою водою з милом. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 616

Номер
ООН 

Найменування вантажу 

1548 

АНІЛІНУ ГІДРОХЛОРИД*** 

1578 

ХЛОРНІТРОБЕНЗОЛИ ТВЕРДІ*** 

1579 

4-ХЛОР-о-ТОЛУЇДИНГІДРОХЛОРИД ТВЕРДИЙ  

1663 

НІТРОФЕНОЛИ (о-, м-, п-)* 

1672 

ФЕНІЛКАРБІЛАМІНОХЛОРИД*** 

1694 

БРОМБЕНЗИЛЦІАНІДИ РІДКІ*** 

1697 

ХЛОРАЦЕТОФЕНОН ТВЕРДИЙ** 

1708 

ТОЛУЇДИНИ РІДКІ* 

2233 

ХЛОРАНІЗИДИНИ*** 

2235 

ХЛОРБЕНЗИЛХЛОРИДИ РІДКІ** 

2239 

ХЛОРТОЛУЇДИНИ ТВЕРДІ*** 

2261 

КСИЛЕНОЛИ ТВЕРДІ 

2431 

АНІЗИДИНИ* 

2433 

ХЛОРНІТРОТОЛУОЛИ РІДКІ*** 

2512 

АМІНОФЕНОЛИ (о-, м-, п-)* 

2572 

ФЕНІЛГІДРАЗИН* 

2587 

БЕНЗОХІНОН 

2645 

ФЕНАЦИЛБРОМІД 

2667 

БУТИЛТОЛУОЛИ 

2669 

ХЛОРКРЕЗОЛІВ РОЗЧИН** 

2673 

2-АМІНО-4-ХЛОРФЕНОЛ*** 

2729 

ГЕКСАХЛОРБЕНЗОЛ** 

2730 

НІТРОАНІЗОЛИ РІДКІ* 

2875 

ГЕКСАХЛОРОФЕН** 

2948 

3-ТРИФТОРМЕТИЛАНІЛІН*** 

3155 

ПЕНТАХЛОРФЕНОЛ** 

3315 

ЗРАЗОК ХІМІЧНИЙ ТОКСИЧНИЙ, рідкий або твердий 

3409 

ХЛОРНІТРОБЕНЗОЛИ РІДКІ 

3410 

4-ХЛОР-о-ТОЛУЇДИНГІДРОХЛОРИДУ РОЗЧИН 

3416 

ХЛОРАЦЕТОФЕНОН РІДКИЙ** 

3427 

ХЛОРБЕНЗИЛХЛОРИДИ ТВЕРДІ 

3429 

ХЛОРТОЛУЇДИНИ РІДКІ 

3430 

КСИЛЕНОЛИ РІДКІ 

3437 

ХЛОРКРЕЗОЛИ ТВЕРДІ** 

3449 

БРОМБЕНЗИЛЦІАНІДИ ТВЕРДІ 

3451 

ТОЛУЇДИНИ ТВЕРДІ* 

3457 

ХЛОРНІТРОТОЛУОЛИ ТВЕРДІ*** 

3458 

НІТРОАНІЗОЛИ ТВЕРДІ* 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Рідини або легкоплавкі тверді речовини. Колір від білого до темно-коричневого. Характерний запах ароматичних речовин. Рідини маслянисті, помірно киплячі або висококиплячі. Практично нерозчинні у воді, за винятком аніліну гідрохлориду. Важчі за воду. Малолеткі. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі. Займаються від відкритого вогню. Ємкості можуть вибухати при нагріванні. При нагріванні і горінні утворюють токсичні і займисті гази (* - оксиди азоту,** - фосген, галогени, галогеноводнів,*** - можливе утворення всіх згаданих газів). 

Небезпека для людини  

Небезпечні при: I - вдиханні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I - слабкість, головний біль, запаморочення, задуха, серцебиття, біль у грудях, нудота, блювання, синюшність шкірних покривів і слизових оболонок; III - почервоніння, набряк; IV - сльозотеча, різь в очах. Діє через неушкоджену шкіру. При пожежі та вибухах можливі опіки і травми.  

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або дихальним апаратом АВС-2. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті із саморятувальником СПІ-20. За відсутності вказаних зразків: захисний загальновійськовий костюм Л-1 або Л-2, у комплекті із промисловим протигазом і патроном А. При малих концентраціях у повітрі (при перевищенні ГДК до 100 разів) - спецодяг, промисловий протигаз малого габариту ПФМ-1 з універсальним захисним патроном ПЗУ, автономний захисний індивідуальний комплект із примусовою подачею в зону дихання очищеного повітря. Маслобензостійкі рукавички, рукавички з дисперсії бутилкаучуку, спеціальне взуття.  

НЕОБХІДНІ ДІЇ  

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 200 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Додержуватися заходів пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. Потерпілим надати першу допомогу. Відправити людей з осередку ураження на медобстеження. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити СЕС. Не торкатися пролитої речовини. Усунути течі з додержанням запобіжних заходів. Перекачати вміст у справну ємкість або в ємкість для зливу з дотриманням умов змішання рідин. Розливи і розсипи огородити ґрунтовим валом, засипати інертним матеріалом, зібрати в ємкості. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. 

У разі пожежі 

Не наближатися до палаючих ємкостей. Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані. Гасити тонкорозпиленою водою зі змочувачем, пінами і порошками з максимальної відстані. Гази і пари, утворюються при розкладанні, осаджувати тонкорозпиленою водою. За неможливості - припинити гасіння, всім залишити небезпечну зону. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Речовину відкачати зі знижень місцевості з додержанням запобіжних заходів пожежної безпеки. Місце розливу ізолювати піском, повітряно-механічною піною і не допускати попадання речовини в поверхневі води. Розсипи зібрати з додержанням заходів пожежної безпеки. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненнями, зібрати і вивезти для утилізації з додержанням заходів пожежної безпеки. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту. Поверхні рухомого складу промити мийними композиціями, обробити гострою парою. Поверхню території (окремі осередки) випалити при загрозі попадання речовини в ґрунтові води, ґрунт переорати. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. При ковтанні пити солону воду (1 столова ложка солі на 1 склянку води) і викликати блювання. Приймати активоване вугілля у великій кількості. Не давати молоко, олію, жири. При потраплянні на шкіру промити водою. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 617

Номер
ООН 

Найменування вантажу 

1558 

АРСЕН 

1562 

АРСЕНОВИЙ ПИЛ 

1567 

БЕРИЛІЙ - ПОРОШОК 

1699 

ДИФЕНІЛХЛОРАРСИН РІДКИЙ 

2657 

СЕЛЕНУ ДИСУЛЬФІД 

2871 

СУРМА - ПОРОШОК 

3450 

ДИФЕНІЛХЛОРАРСИН ТВЕРДИЙ 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Тверді речовини. Порошок або кристали. Сріблисті з металевим блиском або білим кольором. Нелеткі. Нерозчинні у воді. Важчі за воду. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі. Займаються від відкритого полум'я. Горять із утворенням токсичних газів і аерозолів. 

Небезпека для людини  

Небезпечні при: I - вдиханні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I - металевий присмак у роті, головний біль, нудота, блювання, біль у кінцівках, судоми, можлива непритомність; III - подразнення; IV - сльозотеча, світлобоязнь, спазм повік. При пожежі можливі опіки. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М. За відсутності вказаних зразків: захисний загальновійськовий костюм Л-1 або Л-2 у комплекті із промисловим протигазом з патроном Е, рукавички з дисперсії бутилкаучуку, спеціальне взуття для захисту від нафти і нафтопродуктів. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті із саморятувальником СПІ-20. 

НЕОБХІДНІ ДІЇ  

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 50 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Додержуватися заходів пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. Потерпілим надати першу допомогу. Відправити людей з осередку ураження на медобстеження. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити СЕС. Не торкатися до розсипаної речовини. Розсипи огородити ґрунтовим валом, зібрати в ємкості, герметично закрити. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. 

У разі пожежі 

Гасити тонкорозпиленою водою зі змочувачем, пінами і порошками з максимальної відстані. Гази, які утворюються при розкладанні, і аерозолі осаджувати тонкорозпиленою водою. Організувати евакуацію людей з сусідніх будівель з урахуванням напрямку руху токсичних продуктів горіння. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Розсипи зібрати та вивезти для утилізації з дотриманням заходів безпеки. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненнями, зібрати і вивезти для утилізації. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту. Місце розсипу ізолювати піском. Поверхні рухомого складу, території обробити мийними композиціями, лужним розчином (вапняним молоком, розчином кальцинованої соди). 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. При ковтанні пити теплу солону воду (1 столова ложка повареної солі на 1 склянку води). Викликати блювання. Приймати активоване вугілля. Шкіру і очі промити водою. 

  

АВАРІЙНА КАРТКА N 619

Номер
ООН 

Найменування вантажу 

1565 

БАРІЮ ЦІАНІД 

1575 

КАЛЬЦІЮ ЦІАНІД 

1587 

МІДІ ЦІАНІД 

1588 

Кадмію ціанід 

1588 

ЦІАНІДИ НЕОРГАНІЧНІ ТВЕРДІ, Н.З.К. 

1588 

Ціанплав 

1626 

ЦІАНІД РТУТНОКАЛІЙНИЙ  

1636 

РТУТІ (II) ЦІАНІД 

1642 

РТУТІ (II) ОКСИЦІАНІД ДЕСЕНСИБІЛІЗОВАНИЙ 

1653 

НІКЕЛЮ ЦІАНІД 

1674 

ФЕНІЛРТУТІ АЦЕТАТ 

1679 

КАЛІЮ ТЕТРАЦІАНОКУПРАТ 

1680 

КАЛІЮ ЦІАНІД ТВЕРДИЙ 

1687 

НАТРІЮ АЗИД 

1689 

НАТРІЮ ЦІАНІД ТВЕРДИЙ 

1894 

ФЕНІЛРТУТІ ГІДРОКСИД 

1895 

ФЕНІЛРТУТІ НІТРАТ 

2316 

НАТРІЮ КУПРОЦІАНІДУ ТВЕРДИЙ 

2674 

НАТРІЮ ФТОРСИЛІКАТ 

2855 

ЦИНКУ ФТОРОСИЛІКАТ 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Тверді речовини. Порошок або кристали. Безбарвні. Нелеткі. Розчинні у воді, за винятком ртуті оксиціаніду. Водою і кислотами можуть розкладатися з утворенням токсичних і займистих газів. Корозійні. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Важкогорючі. При контакті з полум'ям утворюють токсичні гази (ціан, оксиди азоту, сполуки фтору та ін.). Натрію азид при нагріванні вибухонебезпечний. 

Небезпека для людини  

Можливий летальний наслідок (при прийманні всередину)! Небезпечні при: I - вдиханні, II - ковтанні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I, II - відчуття опіку в порожнині рота, носоглотки, присмак металу в роті, нудота, блювання, загальна слабкість; у важких випадках отруєння - задуха, непритомність, судоми; III - почервоніння, сухість, сверблячка; IV - сльозотеча, різь в очах. Можливий хімічний опік. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М. Допускається використання інших засобів з характеристиками, аналогічними або більш високими ніж у засобів, що рекомендуються. 

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 50 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Додержуватися заходів пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. Потерпілим надати першу допомогу. Відправити людей з осередку ураження на медобстеження. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити СЕС. Не торкатися до розсипаної речовини. розсипи огородити ґрунтовим валом, зібрати в сухі захищені від корозії ємкості, герметично закрити. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. 

У разі пожежі 

Гасити тонкорозпиленою водою, пінами і порошками з максимальної відстані. Гази, які утворюються при розкладанні, осаджувати тонкорозпиленою водою. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Розсипи зібрати без застосування вологи в металеву ємкість з додержанням запобіжних заходів і герметично закрити. Місце розсипу ізолювати піском. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненнями, зібрати і вивезти для утилізації. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту, промити водою з контрольною (провокаційною) метою. Поверхню території (окремі осередки) обробити сумішшю двох об'ємів 10 % розчину сульфату заліза і одного об'єму 10 % розчину гашеного вапна (20 % розчину натрію гідроксиду). Поверхні рухомого складу промити водою, мийними композиціями. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Особи, які надають першу допомогу, повинні використовувати індивідуальні засоби захисту органів дихання і шкіри. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. При ковтанні пити солону воду (1 столова ложка повареної солі на 1 склянку води). Викликати блювання. Приймати активоване вугілля у великій кількості. Шкіру промивати водою з милом. Очі промити водою. При отруєнні ціанідами дати кисень, дати вдихати амілнітрит (декілька крапель на ватці), а в разі припинення дихання зробити штучне дихання. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 620

Номер ООН 

Найменування вантажу 

1544 

АЛКАЛОЇДИ ТВЕРДІ, Н.З.К., або АЛКАЛОЇДІВ СОЛІ ТВЕРДІ, Н.З.К. 

1544 

Анабазину сульфат твердий 

1544 

Цинхонін 

1550 

СУРМИ ЛАКТАТ 

1551 

СУРМИ-КАЛІЮ ТАРТРАТ 

1570 

БРУЦИН 

1616 

СВИНЦЮ АЦЕТАТ 

1654 

НІКОТИН 

1655 

НІКОТИНУ СПОЛУКА ТВЕРДА, Н.З.К., або НІКОТИНУ ПРЕПАРАТ ТВЕРДИЙ, Н.З.К. 

1657 

НІКОТИНУ САЛІЦИЛАТ 

1659 

НІКОТИНУ ТАРТРАТ 

1692 

СТРИХНІН АБО СТРИХНІНУ СОЛІ 

2567 

НАТРІЮ ПЕНТАХЛОРФЕНОЛЯТ 

2628 

КАЛІЮ ФТОРАЦЕТАТ 

2629 

НАТРІЮ ФТОРАЦЕТАТ 

2659 

НАТРІЮ ХЛОРАЦЕТАТ 

2876 

РЕЗОРЦИН 

3249 

ПРЕПАРАТ ЛІКАРСЬКИЙ ТВЕРДИЙ ТОКСИЧНИЙ, Н.З.К. 

3444 

НІКОТИНУ ГІДРОХЛОРИД ТВЕРДИЙ 

3445 

НІКОТИНУ СУЛЬФАТ ТВЕРДИЙ 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Тверді речовини. Порошок, кристали, гранули або паста. Білого або темно-жовтого кольору. Розчинні у воді, сурми лактат - нерозчинний. Малолеткі або нелеткі. Корозійні при зволоженні. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Важкогорючі. При горінні і нагріванні утворюють токсичні пари і гази. Пил і пари гідрохінону і резорцину можуть утворювати з повітрям вибухонебезпечні суміші. 

Небезпека для людини  

Можливий летальний наслідок (при прийманні всередину)! Небезпечні при: I - вдиханні, II - ковтанні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I - слабкість, головний біль, запаморочення, задуха, серцебиття, біль у грудях; II - нудота, блювання, синюшність шкірних покривів, слизових оболонок, галюцинації; III - почервоніння, набряк; IV - різь, сльозотеча. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М. За відсутності вказаних зразків: захисний загальновійськовий костюм Л-1 або Л-2 у комплекті із промисловим протигазом з патроном В, рукавички з дисперсії бутилкаучуку, спеціальне взуття для захисту від нафти і нафтопродуктів. При малих концентраціях у повітрі (при перевищенні ГДК до 100 разів) - спецодяг, автономний захисний індивідуальний комплект із примусовою подачею в зону дихання очищеного повітря з патронами ПЗУ, ПЗ-2, фільтрувальний респіратор " ФОРТ-П", універсальний респіратор "Снежок-КУ-М". При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті із саморятувальником СПІ-20. 

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 50 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Не допускати сторонніх осіб. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Потерпілим надати першу допомогу. Організувати охорону вантажу. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити СЕС. Не торкатися до розсипаної речовини. Розсипи огородити ґрунтовим валом, зібрати в ємкості. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. 

У разі пожежі 

Гасити тонкорозпиленою водою зі змочувачем, пінами і порошками з максимальної відстані. Пари і гази, які утворюються при розкладанні, осаджувати тонкорозпиленою водою. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Розсипи зібрати і відправити для утилізації з додержанням запобіжних заходів. Місце розсипу ізолювати піском. Поверхні рухомого складу промити великою кількістю води, обробити слабким лужним розчином (вапняним молоком, розчином кальцинованої соди). 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Особи, які надають першу допомогу, повинні використовувати індивідуальні засоби захисту органів дихання і шкіри. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. При ковтанні - велика кількість води, викликати блювання. При попаданні на шкіру промити водою. Очі ретельно промити водою протягом 10 хвилин при добре розкритих повіках. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 622

Номер ООН 

Найменування вантажу 

1553 

КИСЛОТА АРСЕНОВА РІДКА 

1560 

АРСЕНУ ТРИХЛОРИД 

1656 

НІКОТИНУ ГІДРОХЛОРИД РІДКИЙ або НІКОТИНУ ГІДРОХЛОРИДУ РОЗЧИН 

1658 

НІКОТИНУ СУЛЬФАТУ РОЗЧИН 

1686 

НАТРІЮ АРСЕНІТУ ВОДНИЙ РОЗЧИН 

1851 

ПРЕПАРАТ ЛІКАРСЬКІЙ РІДКИЙ ТОКСИЧНИЙ, Н.З.К. 

2317 

НАТРІЮ КУПРОЦІАНІДУ РОЗЧИН 

3140 

АЛКАЛОЇДИ РІДКІ, Н.З.К., або АЛКАЛОЇДІВ СОЛІ РІДКІ, Н.З.К. 

3140 

Анабазину сульфат, розчин 

3144 

НІКОТИНУ СПОЛУКА РІДКА, Н.З.К., або НІКОТИНУ ПРЕПАРАТ РІДКИЙ, Н.З.К. 

3293 

ГІДРАЗИНУ ВОДНИЙ РОЗЧИН з масовою часткою гідразину не більше 37 % 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Рідини. Прозорі або білого кольору. Без запаху, гідразину водні розчини мають запах аміаку. Малолеткі. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Важкогорючі або негорючі. Ємкості можуть вибухати при нагріванні. При нагріванні від відкритого полум'я утворюються токсичні пари. 

Небезпека для людини  

Небезпечні при: I - вдиханні, II - ковтанні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I - кашель, першіння в горлі; II - нудота, блювання, велике слиноутворення, біль в животі, кольки, пронос, біль в області кінцівок; III, IV - почервоніння, сверблячка. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - промисловий протигаз малого габариту ПФМ-1 з універсальним захисним патроном ПЗУ або промисловий протигаз РПГ-67 з патроном Е. Спецодяг, маслобензостійкі рукавички, рукавички з дисперсії бутилкаучуку, спеціальне взуття. Допускається використання інших засобів з характеристиками, аналогічними або більш високими ніж у засобів, які рекомендуються. 

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 50 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Потерпілим надати першу допомогу. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити СЕС. Не торкатися пролитої речовини. Усунути течі з додержанням запобіжних заходів. Перекачати вміст у справну ємкість або в ємкість для зливу з дотриманням умов змішання рідин. Розливи огородити ґрунтовим валом, засипати інертним матеріалом, зібрати в ємкості. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. 

У разі пожежі 

Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані. Гасити всіма доступними способами. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Речовину відкачати з низин з додержанням запобіжних заходів. Місце розливу ізолювати піском, повітряно-механічною піною і не допускати попадання речовини в поверхневі води. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненнями, зібрати і вивезти для утилізації. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту. Поверхні рухомого складу промити великою кількістю води. Викликати фахівців для нейтралізації. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. При ковтанні - велика кількість питва, викликати блювання. Приймати активоване вугілля. При попаданні на шкіру промивати водою з милом. Очі промивати великою кількістю води. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 623

Номер ООН 

Найменування вантажу 

2814 

РЕЧОВИНА ІНФЕКЦІЙНА НЕБЕЗПЕЧНА ДЛЯ ЛЮДЕЙ 

2814 

РЕЧОВИНА ІНФЕКЦІЙНА НЕБЕЗПЕЧНА ДЛЯ ЛЮДЕЙ в охолодженому рідкому азоті 

2814 

РЕЧОВИНА ІНФЕКЦІЙНА НЕБЕЗПЕЧНА ДЛЯ ЛЮДЕЙ (лише матеріали тваринного походження) 

2900 

РЕЧОВИНА ІНФЕКЦІЙНА, НЕБЕЗПЕЧНА тільки ДЛЯ ТВАРИН 

2900 

РЕЧОВИНА ІНФЕКЦІЙНА, НЕБЕЗПЕЧНА тільки ДЛЯ ТВАРИН в охолодженому рідкому азоті 

2900 

РЕЧОВИНА ІНФЕКЦІЙНА, НЕБЕЗПЕЧНА тільки ДЛЯ ТВАРИН (лише матеріали тваринного походження і відходи) 

3172 

ТОКСИНИ, ДОБУТІ З ЖИВИХ ОРГАНІЗМІВ, РІДКІ, Н.З.К. 

3291 

ВІДХОДИ ЛІКАРНЯНОГО ПОХОДЖЕННЯ, РІЗНІ, Н.З.К., або ВІДХОДИ (БІО) МЕДИЧНІ, Н.З.К., або ВІДХОДИ МЕДИЧНІ, ЩО ПІДПАДАЮТЬ ПІД ДІЮ ВІДПОВІДНИХ ПРАВИЛ, Н.З.К.  

3291 

ВІДХОДИ ЛІКАРНЯНОГО ПОХОДЖЕННЯ, РІЗНІ, Н.З.К., або ВІДХОДИ (БІО) МЕДИЧНІ, Н.З.К., або ВІДХОДИ МЕДИЧНІ, ЩО ПІДПАДАЮТЬ ПІД ДІЮ ВІДПОВІДНИХ ПРАВИЛ, Н.З.К. в охолодженому рідкому азоті 

3373 

ПРЕПАРАТ БІОЛОГІЧНИЙ, КАТЕГОРІЯ В 

3381 

РІДИНА ТОКСИЧНА ПРИ ВДИХАННІ, Н.З.К. з інгаляційною токсичністю не більше 200 мл/м3 і концентрацією насичених парів не менше 500 ЛК50 

3382 

РІДИНА ТОКСИЧНА ПРИ ВДИХАННІ, Н.З.К., з інгаляційною токсичністю не більше 1000 мл/м3 і концентрацією насичених парів не менше 10 ЛК50 

3462 

ТОКСИНИ, ДОБУТІ З ЖИВИХ ОРГАНІЗМІВ, ТВЕРДІ, Н.З.К.  

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Рідини або тверді речовини. Характерний запах. Тверда основа у воді нерозчинна, небезпечні компоненти водою екстрагуються, рідини розчинні. Рідини помірно киплячі або висококиплячі. Малолеткі або нелеткі. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі або важкогорючі. Займаються при нагріванні від відкритого полум'я. Ємкості можуть вибухати при нагріванні. Горять із утворенням густого чорного диму і токсичних газів. 

Небезпека для людини  

Ознаки зараження можуть виявлятися через тривалий час. Можливий летальний наслідок! Небезпечні при: I - вдиханні, II - ковтанні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. Діють через неушкоджену шкіру. Нудота, блювання, кашель, задуха, судоми. При пожежі та вибухах можливі опіки і травми. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

При аварійних концентраціях для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або дихальним апаратом АСВ-2. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті із саморятувальником СПІ-20. За відсутності вказаних зразків: захисний загальновійськовий костюм Л-1 або Л-2 у комплекті із промисловим протигазом РПГ і патронами А, В, Г, КД. При малих концентраціях у повітрі (при перевищенні ГДК до 100 разів) - спецодяг, промисловий протигаз малого габариту ПФМ-1 з універсальним захисним патроном ПЗУ, автономний захисний індивідуальний комплект із примусовою подачею в зону дихання очищеного повітря. Маслобензостійкі рукавички, рукавички з дисперсії бутилкаучуку, спеціальне взуття. 

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 50 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Додержуватися заходів пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. Потерпілим надати першу допомогу. Відправити людей з осередку ураження на медобстеження. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити СЕС, службу санветнагляду. Не торкатися до пролитої або розсипаної речовини. Усунути течі з додержанням запобіжних заходів. Перекачати вміст у справну ємкість або в ємкість для зливу з дотриманням умов змішання рідин. Розливи і розсипи огородити ґрунтовим валом. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. 

У разі пожежі 

Не наближатися до палаючих ємкостей. Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані. Гасити тонкорозпиленою водою зі змочувачем, повітряно-механічною і хімічною пінами. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Місця розливу і розсипу обвалувати і не допускати попадання речовини в поверхневі води. Розливи і розсипи обробити сполуками, які містять "активний хлор" (хлорне вапно, ДТСГК). Рідини відкачати з низин з додержанням запобіжних заходів. Поверхні рухомого складу, території обробити хлорним вапном, порошком ДТСГК. Поверхню території (окремі осередки) випалити при загрозі попадання в ґрунтові води; ґрунт переорати. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу Особи, які надають першу допомогу, повинні використовувати індивідуальні засоби захисту органів дихання і шкіри. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Очі і шкіру промити водою. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 624

Номер ООН 

Найменування вантажу 

1580 

ХЛОРПІКРИН 

1583 

ХЛОРПІКРИНУ СУМІШ, Н.З.К. 

2650 

1,1-ДИХЛОР-1-НІТРОЕТАН 

3246 

МЕТАНСУЛЬФОНІЛХЛОРИД 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Рідини. Безбарвні або світло-жовті. Характерний запах. Нерозчинні у воді. Помірно киплячі. Леткі. Пари важчі за повітря, накопичуються в низьких ділянках поверхні, підвалах, тунелях. Корозійні. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Важкозаймисті. При контакті з полум'ям утворюють токсичні гази (фосген, хлороводень, хлор, оксиди азоту і сірки). Ємкості можуть вибухати при нагріванні. 

Небезпека для людини  

Можливий летальний наслідок. Небезпечні при: I - вдиханні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I - загальна слабкість, запаморочення, головний біль, сонливість, нудота, блювання, почервоніння обличчя, розширення зіниць; III - опік з утворенням міхурів; IV - різь, сльозотеча. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або дихальним апаратом АСВ-2. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті з саморятувальником СПІ-20. За відсутності вказаних зразків: захисний костюм Л-1 або Л-2 у комплекті з промисловим протигазом і патроном В. При малих концентраціях у повітрі (при перевищенні ГДК до 100 разів) - спецодяг, промисловий протигаз малого габариту ПФМ-1 з універсальним захисним патроном ПЗУ, автономний захисний індивідуальний комплект з примусовою подачею в зону дихання очищеного повітря. Маслобензостійкі рукавички, рукавички з дисперсії бутилкаучуку, спеціальне взуття. 

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 100 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Триматися навітряного боку. Уникати низьких місць. Додержуватися заходів пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. Потерпілим надати першу допомогу. Відправити людей з осередку ураження на медобстеження. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити СЕС. Не торкатися пролитої речовини. Усунути течі з додержанням запобіжних заходів. Перекачати речовину у цілу, захищену від корозії ємкість або в ємкість для зливу з дотриманням умов змішання рідин. Розливи огородити ґрунтовим валом, засипати інертним матеріалом, зібрати в ємкості, герметично закрити. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. 

У разі пожежі 

Не наближатися до палаючих ємкостей. Гасити тонкорозпиленою водою, пінами і порошками з максимальної відстані. Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані. Гази і пари осаджувати тонкорозпиленою водою. Організувати евакуацію людей з прилеглих будівель з урахуванням напрямку руху токсичних продуктів горіння. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Для ізоляції парів використовувати розпилену воду. Речовину відкачати зі знижень місцевості з додержанням заходів пожежної безпеки. Місце розливу ізолювати піском, повітряно-механічною піною, обвалувати і не допускати попадання речовини в поверхневі води. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненнями, зібрати і вивезти для утилізації. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту. Поверхні рухомого складу і території промити мийними композиціями, обробити лужним розчином (вапняним молоком, розчином кальцинованої соди), спиртовим, водно-спиртовим розчином лугу. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Особи, які надають першу допомогу, повинні використовувати засоби захисту органів дихання і шкіри. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. При попаданні на шкіру промити уражену ділянку 2 - 5 %-вим розчином питної соди. Очі промити водою. При опіку - асептична пов'язка. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 625

Номер ООН 

Найменування вантажу 

2232 

2-ХЛОРЕТАНАЛЬ 

2552 

ГЕКСАФТОРАЦЕТОНГІДРАТ РІДКИЙ 

2642 

КИСЛОТА ФТОРОЦТОВА 

2649 

1,3-ДИХЛОРАЦЕТОН 

2661 

ГЕКСАХЛОРАЦЕТОН 

2689 

ГЛІЦЕРИНУ альфа-ХЛОРГІДРИН 

2849 

3-ХЛОРПРОПАНОЛ-1 

3436 

ГЕКСАФТОРАЦЕТОНГІДРАТ ТВЕРДИЙ 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Рідини або легкоплавкі тверді речовини. Безбарвні, білого або жовтого кольору. Різкий дратливий запах. Рідини помірно киплячі або висококиплячі. Розчинні у воді. Леткі. Пари важчі за повітря, накопичуються в низьких ділянках поверхні, підвалах, тунелях. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Займисті або важкозаймисті. Займаються від відкритого полум'я. У порожніх ємкостях при нагріванні можуть утворюватися вибухонебезпечні суміші. Ємкості можуть вибухати при нагріванні. Горять з утворенням токсичних газів (фосгену, галогеноводнів, галогенів). 

Небезпека для людини  

Небезпечні при: I - вдиханні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I - розлад дихання, прискорення пульсу, непритомність; III - почервоніння, сухість, сверблячка; IV - різь, сльозотеча. Діють через неушкоджену шкіру. При пожежі та вибухах можливі опіки і травми. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або дихальним апаратом АСВ-2. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті з саморятувальником СПІ-20. За відсутності вказаних зразків: захисний костюм Л-1 або Л-2 у комплекті з промисловим протигазом РПГ-67 і патроном В6. При малих концентраціях у повітрі (при перевищенні ГДК до 100 разів) - спецодяг, промисловий протигаз малого габариту ПФМ-1 з універсальним захисним патроном ПЗУ, автономний захисний індивідуальний комплект з примусовою подачею в зону дихання очищеного повітря. Маслобензостійкі рукавички, рукавички з дисперсії бутилкаучуку, спеціальне взуття. 

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 100 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Триматися навітряного боку. Уникати низьких місць. Додержуватися заходів пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. Потерпілим надати першу допомогу. Відправити людей з осередку ураження на медобстеження. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити СЕС. Не торкатися до пролитої або розсипаної речовини. Усунути течі з додержанням запобіжних заходів. Перекачати речовину у суху цілу ємкість або в ємкість для зливу з дотриманням умов змішання рідин. Розливи і розсипи огородити ґрунтовим валом, засипати сухим інертним матеріалом, зібрати в ємкості, герметично закрити. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. 

У разі пожежі 

Не наближатися до палаючих ємкостей. Гасити тонкорозпиленою водою, пінами і порошками з максимальної відстані. Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані. Гази і пари осаджувати тонкорозпиленою водою. Організувати евакуацію людей з прилеглих будівель з урахуванням напрямку руху токсичних продуктів горіння. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Для ізоляції парів використовувати розпилену воду. Речовину відкачати зі знижень місцевості з додержанням заходів пожежної безпеки. Місце розливу ізолювати сухим піском, повітряно-механічною піною, обвалувати і не допускати попадання речовини в поверхневі води. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненнями, зібрати і вивезти для утилізації. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту. Поверхні рухомого складу і території промити мийними композиціями, обробити гострою парою. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Особи, які надають першу допомогу, повинні використовувати індивідуальні засоби захисту органів дихання і шкіри. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. При попаданні на шкіру промити уражену ділянку 2 - 5 %-вим розчином питної соди. Очі промити водою. При опіку - асептична пов'язка. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 626

Номер ООН 

Найменування вантажу 

1698 

ДИФЕНІЛАМІНОХЛОРАРСИН 

1889 

ЦІАН БРОМІД 

1892 

ЕТИЛДИХЛОРАРСИН 

2473 

НАТРІЮ АРСАНІЛАТ 

2609 

ТРИАЛІЛБОРАТ 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Рідини або легкоплавкі тверді речовини. Безбарвні або жовтого кольору. Розчинні у воді, з водою реагують з утворенням токсичних сльозоточивих газів. Леткі. Пари важчі за повітря, накопичуються в низьких ділянках поверхні, підвалах, тунелях. Забруднюють водоймища. Ціан бромистий - корозійний. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Важкозаймисті, триалілборат - займистий. Можуть займатися від відкритого полум'я. Ємкості можуть вибухати при нагріванні. При взаємодії з водою утворюють горючі гази і легкозаймисті рідини. Гази і пари, які утворюються, можуть утворювати з повітрям вибухонебезпечні суміші. При нагріванні і горінні утворюють токсичні гази. 

Небезпека для людини  

Небезпечні при: I - вдиханні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I - металевий присмак у роті; головний біль, блювання, судоми, можлива непритомність; III - подразнення; IV - сльозотеча, світлобоязнь, спазми повік. Діють через неушкоджену шкіру. При пожежі та вибухах можливі опіки і травми. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або дихальним апаратом АСВ-2. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті з саморятувальником СПІ-20. 

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 100 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Триматися навітряного боку. Уникати низьких місць. Потерпілим надати першу допомогу. Відправити людей з осередку ураження на медобстеження. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. Додержуватися заходів пожежної безпеки. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити СЕС. Не торкатися до пролитої або розсипаної речовини. Усунути течі з додержанням запобіжних заходів. Перекачати речовину у суху цілу ємкість або в ємкість для зливу з дотриманням умов змішання рідин. Розливи і розсипи огородити ґрунтовим валом, засипати сухим інертним матеріалом, зібрати в ємкості, герметично закрити. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. 

У разі пожежі 

Не наближатися до палаючих ємкостей. Гасити тонкорозпиленою водою, пінами і порошками з максимальної відстані. Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані. Гази і пари осаджувати тонкорозпиленою водою. Організувати евакуацію людей з прилеглих будівель з урахуванням напрямку руху токсичних продуктів горіння. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Для ізоляції парів використовувати розпилену воду. Рідину відкачати зі знижень місцевості. Розсипи зібрати в сухі ємкості, щільно закрити і відправити для утилізації з додержанням запобіжних заходів. Місце розливу і розсипу ізолювати сухим піском. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненнями, зібрати і вивезти для утилізації з додержанням запобіжних заходів. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту. Поверхні рухомого складу промити водою з контрольною (провокаційною) метою мийними композиціями, слабким лужним розчином (вапняним молоком, розчином кальцинованої соди). Розливи і розсипи засипати порошками, які містять лужний компонент (вапняк, доломіт, сода, вапно). 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Особи, які надають першу допомогу, повинні використовувати індивідуальні засоби захисту органів дихання і шкіри. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. При попаданні на шкіру промити водою з милом. При опіку - асептична пов'язка. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 630

Номер ООН 

Найменування вантажу 

1549 

СУРМИ СПОЛУКА НЕОРГАНІЧНА ТВЕРДА, Н.З.К. 

1556 

АРСЕНУ СПОЛУКА РІДКА, Н.З.К., неорганічна, включаючи: Арсенати, н.з.к., Арсеніти, н.з.к. та Арсену сульфіди, н.з.к. 

1556 

Арсено-содовий розчин 

1557 

Кальцію арсеніт 

1557 

АРСЕНУ СПОЛУКА ТВЕРДА, Н.З.К., неорганічна, включаючи: Арсенати, н.з.к., Арсеніти, н.з.к. та Арсену сульфіди, н.з.к. 

1557 

Олова арсенід 

1564 

Барію бромід 

1564 

Барію карбонат 

1564 

БАРІЮ СПОЛУКА, Н.З.К. 

1564 

Барію сульфід 

1564 

Барію хлорид 

1564 

Барію хромат 

1564 

Суміші солей барію для термообробки (НТ-495, НТ-660, БМФ) 

1564 

Сольбар 

1566 

БЕРИЛІЮ СПОЛУКА, Н.З.К. 

1707 

ТАЛІЮ СПОЛУКА, Н.З.К. 

1935 

ЦІАНІДУ РОЗЧИН, Н.З.К. 

2024 

РТУТІ СПОЛУКА РІДКА, Н.З.К. 

2025 

Ртуті (II) сульфід 

2025 

РТУТІ СПОЛУКА ТВЕРДА, Н.З.К. 

2026 

ФЕНІЛРТУТІ СПОЛУКА, Н.З.К. 

2291 

СВИНЦЮ СПОЛУКА РОЗЧИННА, Н.З.К. 

2291 

Свинцю стеарат 

2570 

КАДМІЮ СПОЛУКА 

2630 

СЕЛЕНАТИ  

2630 

СЕЛЕНІТИ  

2788 

СПОЛУКА ОЛОВООРГАНІЧНА РІДКА, Н.З.К. 

2856 

Кальцію фторосилікат 

2856 

ФТОРОСИЛІКАТИ, Н.З.К. 

3141 

СУРМИ СПОЛУКА НЕОРГАНІЧНА РІДКА, Н.З.К. 

3146 

СПОЛУКА ОЛОВООРГАНІЧНА ТВЕРДА, Н.З.К. 

3243 

РЕЧОВИНИ ТВЕРДІ, ЩО МІСТЯТЬ ТОКСИЧНУ РІДИНУ, Н.З.К. 

3278 

СПОЛУКА ФОСФОРОРГАНІЧНА ТОКСИЧНА, рідка, Н.З.К. 

3280 

СПОЛУКА АРСЕНО-ОРГАНІЧНА РІДКА, Н.З.К. 

3281 

КАРБОНІЛИ МЕТАЛІВ РІДКІ, Н.З.К. 

3282 

СПОЛУКА МЕТАЛООРГАНІЧНА ТОКСИЧНА, РІДКА, Н.З.К. 

3283 

СЕЛЕНУ СПОЛУКА ТВЕРДА, Н.З.К. 

3284 

ТЕЛУРУ СПОЛУКА, Н.З.К. 

3285 

ВАНАДІЮ СПОЛУКА, Н.З.К. 

3285

Ванадієві сполуки для сірчанокислотного каталітичного виробництва

3287 

РІДИНА ТОКСИЧНА НЕОРГАНІЧНА, Н.З.К. 

3287 

Барію хлорид, розчин 

3287 

Рядок виключено

3287

Натрію нітрат, водний розчин з концентрацією менше 40 % (за масою)

3288 

РЕЧОВИНА ТВЕРДА ТОКСИЧНА НЕОРГАНІЧНА, Н.З.К. 

3288 

Позицію виключено

3288 

Натрію дихромат 

3413 

КАЛІЮ ЦІАНІДУ РОЗЧИН 

3414 

НАТРІЮ ЦІАНІДУ РОЗЧИН 

3415 

НАТРІЮ ФТОРИДУ РОЗЧИН 

3422 

КАЛІЮ ФТОРИДУ РОЗЧИН 

3440 

СЕЛЕНУ СПОЛУКА, РІДКА, Н.З.К. 

3464 

СПОЛУКА ФОСФОРООРГАНІЧНА ТОКСИЧНА, ТВЕРДА, Н.З.К.* 

3465 

СПОЛУКА АРСЕНО-ОРГАНІЧНА ТВЕРДА, Н.З.К.* 

3466 

КАРБОНІЛИ МЕТАЛІВ ТВЕРДІ, Н.З.К.* 

3467 

СПОЛУКА МЕТАЛООРГАНІЧНА, ТОКСИЧНА, ТВЕРДА, Н.З.К.* 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Рідини або тверді речовини. Малолеткі. Мають корозійну дію. Пари важчі за повітря, накопичуються в низьких ділянках поверхні, підвалах, тунелях. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Важкозаймисті або незаймисті. Можуть займатися від відкритого полум'я. Ємкості можуть вибухати при нагріванні. При нагріванні розкладаються з утворенням токсичних парів, газів і аерозолів. 

Небезпека для людини  

Можливий летальний наслідок. Небезпечні при: I - вдиханні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I - слабкість, головний біль, запаморочення, задуха, серцебиття, болі у грудях, нудота, блювання, синюшність шкірних покривів, слизових оболонок, галюцинації; III - почервоніння, набряк; IV - різь, сльозотеча. При пожежі можливі опіки. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або дихальним апаратом АСВ-2. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті з саморятувальником СПІ-20. 

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 100 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Триматися навітряного боку. Уникати низьких місць. Потерпілим надати першу допомогу.  

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити СЕС. Не торкатися до пролитої або розсипаної речовини. Розливи і розсипи огородити ґрунтовим валом, зібрати в ємкості. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. 

У разі пожежі 

Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані. Гасити тонкорозпиленою водою, повітряно-механічною і хімічною пінами та порошками з максимальної відстані. Пари і гази, які утворюються при розкладанні, осаджувати тонкорозпиленою водою. Організувати евакуацію людей з прилеглих будівель з урахуванням напрямку руху токсичних продуктів горіння. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Рідину відкачати зі знижень місцевості з додержанням запобіжних заходів. Місця розливу і розсипу ізолювати піском, повітряно-механічною піною і не допускати попадання речовини в поверхневі води. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненнями, зібрати і вивезти для утилізації з додержанням запобіжних заходів. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту. Поверхні рухомого складу, території обробити мийними композиціями. Викликати фахівців для нейтралізації. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Особи, які надають першу допомогу, повинні використовувати індивідуальні засоби захисту органів дихання і шкіри. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. При ковтанні викликати блювання. Приймати активоване вугілля. При отруєнні ціанідами дати вдихати амилнітрит (декілька крапель на ватці), а при зупинці дихання зробити штучне дихання. При попаданні на шкіру ретельно промити водою з милом. Очі промити водою. При опіку - асептична пов'язка. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 632

Номер ООН 

Найменування вантажу 

2206 

ІЗОЦІАНАТИ ТОКСИЧНІ, Н.З.К. або ІЗОЦІАНАТУ РОЗЧИН ТОКСИЧНИЙ, Н.З.К. 

2206 

Композиції ізоціанатні 

2206 

Компоненти ізоціанатні для виробництва пінопластів 

2206 

Поліізоціанати 

3276 

НІТРИЛИ ТОКСИЧНІ, Н.З.К. 

3439 

НІТРИЛИ ТОКСИЧНІ ТВЕРДІ, Н.З.К. 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Рідини або легкоплавкі тверді речовини. Колір від ясно-жовтого до темно-коричневого. Характерний запах. Важчі за воду. Практично нерозчинні у воді, водою повільно розкладаються. Леткі. Пари важчі за повітря; накопичуються в низьких ділянках поверхні, підвалах, тунелях. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Займисті або важкозаймисті. Займаються від відкритого вогню. Ємкості можуть вибухати при нагріванні. Горять з утворенням токсичних газів (ціану, оксидів азоту).  

Небезпека для людини  

Можливий летальний наслідок. Небезпечні при: I - вдиханні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I - розлад дихання, прискорення пульсу, непритомність; III - почервоніння, сухість, сверблячка; IV - різь в очах, сльозотеча. При пожежі можливі опіки. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або дихальним апаратом АСВ-2. За відсутності вказаних зразків: захисний загальновійськовий костюм Л-1 або Л-2 у комплекті з промисловим протигазом і патронами А8, В6. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті з саморятувальником СПІ-20. 

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 100 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Триматися навітряного боку. Уникати низьких місць. Додержуватися заходів пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. Потерпілим надати першу допомогу. Відправити людей з осередку ураження на медобстеження. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити в СЕС. Не торкатися до пролитої або розсипаної речовини. Усунути течі з додержанням запобіжних заходів. Перекачати речовину у цілу ємкість або в ємкість для зливу з дотриманням умов змішання рідин. Розливи і розсипи огородити ґрунтовим валом, засипати інертним матеріалом, зібрати в ємкості. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. 

У разі пожежі 

Не наближатися до палаючих ємкостей. Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані. Гасити тонкорозпиленою водою, повітряно-механічною і хімічною пінами з максимальної відстані. Гази і пари осаджувати тонкорозпиленою водою. Організувати евакуацію людей з прилеглих будівель з урахуванням напрямку руху токсичних продуктів горіння. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Для ізоляції парів використовувати розпилену воду. Речовину відкачати зі знижень місцевості з додержанням заходів пожежної безпеки. Місце розливу і розсипу ізолювати піском, повітряно-механічною піною. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненнями, зібрати і вивезти для утилізації. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту, промити водою з контрольною (провокаційною) метою. Поверхні рухомого складу і території обробити лужним розчином (вапняним молоком, розчином кальцинованої соди). Окремі осередки території обробити розчином, який містить два об'єми 10 %-вого розчину сульфату заліза і один об'єм 10 %-вого розчину гашеного вапна. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Особи, які надають першу допомогу, повинні використовувати індивідуальні засоби захисту органів дихання і шкіри. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Дати пити тепле молоко (або воду) з питною содою. При попаданні на шкіру негайно промити водою. При ураженні очей - промивання проточною водою протягом 10 - 15 хвилин при добре розкритих повіках; госпіталізація в офтальмологічне відділення. При опіку - асептична пов'язка. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 634

Номер ООН 

Найменування вантажу 

1601 

ЗАСІБ ДЕЗИНФІКУЮЧИЙ ТВЕРДИЙ ТОКСИЧНИЙ, Н.З.К. 

2016 

БОЄПРИПАСИ З ОТРУЙНИМИ РЕЧОВИНАМИ НЕВИБУХОВІ без розривного чи вибивного заряду і підривника 

2811 

РЕЧОВИНА ТОКСИЧНА ТВЕРДА ОРГАНІЧНА, Н.З.К. 

2811 

Інгібітори корозії токсичні тверді 

2811 

Пек кам'яновугільний токсичний 

2811 

Пек нафтовий токсичний 

2811

1,3-Дифенілгуанідин

3143 

Динітронафталін 

3143 

БАРВНИК ТВЕРДИЙ ТОКСИЧНИЙ, Н.З.К. або НАПІВПРОДУКТ СИНТЕЗУ БАРВНИКІВ ТВЕРДИЙ ТОКСИЧНИЙ, Н.З.К.. 

3448 

РЕЧОВИНА СЛЬОЗОТОЧИВА ТВЕРДА, Н.З.К. 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Вироби або тверді речовини. Порошок, кристали або гранули. Малолеткі. Малорозчинні у воді. Мають корозійну дію. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Займисті або важкозаймисті. Займаються від відкритого полум'я. Горять з утворенням токсичних газів і аерозолів. 

Небезпека для людини  

Небезпечні при: I - вдиханні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I - металевий присмак у роті, головний біль, нудота, блювання, біль у кінцівках, судоми, можлива непритомність; III - подразнення; IV - сльозотеча, світлобоязнь, спазм повік. При пожежі можливі опіки. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М. За відсутності вказаних зразків: захисний загальновійськовий костюм Л-1 або Л-2 у комплекті з промисловим протигазом з патроном Е, рукавички з дисперсії бутилкаучуку, спеціальне взуття для захисту від нафти і нафтопродуктів. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті з саморятувальником СПІ-20. 

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 50 м Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Додержуватися заходів пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. Потерпілим надати першу допомогу. Відправити людей з осередку ураження на медобстеження. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити СЕС. Не торкатися до розсипаної речовини і зруйнованих виробів. Розсипи огородити ґрунтовим валом, зібрати в ємкості, герметично закрити. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. 

У разі пожежі 

Гасити тонкорозпиленою водою зі змочувачем, пінами і порошками з максимальної відстані. Гази і аерозолі, які утворюються при розкладанні, осаджувати тонко розпиленою водою. Організувати евакуацію людей з прилеглих будівель з урахуванням напрямку руху токсичних продуктів горіння. Кислоту пікрамінову зволожити водою. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Розсипи зібрати і вивезти для утилізації з додержанням запобіжних заходів. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненнями, зібрати і вивезти для утилізації. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту. Місце розсипу ізолювати піском. Поверхні рухомого складу, території, виробів обробити мийними композиціями. Викликати фахівців для нейтралізації. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Особи, які надають першу допомогу, повинні використовувати індивідуальні засоби захисту органів дихання і шкіри. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Викликати блювання. Приймати активоване вугілля. Шкіру і очі промити великою кількістю води. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 636

Номер ООН 

Найменування вантажу 

2929 

РІДИНА ТОКСИЧНА ЛЕГКОЗАЙМИСТА ОРГАНІЧНА, Н.З.К. 

3383 

РІДИНА ТОКСИЧНА ПРИ ВДИХАННІ, ЛЕГКОЗАЙМИСТА, Н.З.К. з інгаляційною токсичністю не більше 200 мл/м3 і концентрацією насичених парів не менше 500 ЛК50 

3384 

РІДИНА ТОКСИЧНА ПРИ ВДИХАННІ, ЛЕГКОЗАЙМИСТА, Н.З.К. з інгаляційною токсичністю не більше 1000 мл/м3 і концентрацією насичених парів не менше 10 ЛК50 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Рідини. Низькокиплячі або помірно киплячі. Леткі. Пари важчі за повітря, накопичуються в низьких ділянках поверхні, підвалах, тунелях. Мають корозійну дію. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі. Легко займаються від іскор і полум'я. Можуть займатися від нагрітих стінок ємкості. Пари утворюють з повітрям вибухонебезпечні суміші. Ємкості можуть вибухати при нагріванні. У порожніх ємкостях із залишків можуть утворюватися вибухонебезпечні суміші. При нагріванні і горінні утворюють токсичні гази.  

Небезпека для людини  

Можливий летальний наслідок! Небезпечні при: I - вдиханні, II - ковтанні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. Діють через неушкоджену шкіру. Нудота, блювання, кашель, задуха, судоми. Можливий хімічний опік. При пожежі та вибухах можливі опіки і травми. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

При аварійних концентраціях для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або дихальним апаратом АСВ-2. При займанні - вогнезахисний костюм з саморятувальником СПІ-20. За відсутності вказаних зразків: захисний костюм Л-1 або Л-2 у комплекті з промисловим протигазом і патронами А, В. При малих концентраціях у повітрі (при перевищенні ГДК до 100 разів) - спецодяг, промисловий протигаз малого габариту ПФМ-1 з універсальним захисним патроном ПЗУ, автономний захисний індивідуальний комплект з примусовою подачею в зону дихання очищеного повітря. Маслобензостійкі рукавички, рукавички з дисперсії бутилкаучуку, спеціальне взуття. 

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 200 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. Триматися навітряного боку. Уникати низьких місць. Додержуватися заходів пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню і іскор. У зону аварії входити в захисному одязі і дихальному апараті. Потерпілим надати першу допомогу. Відправити людей з осередку ураження на медобстеження. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Викликати газорятувальну службу району. Повідомити СЕС. Припинити рух поїздів і маневрові роботи в небезпечній зоні. Не торкатися до пролитої речовини. Усунути течі з додержанням запобіжних заходів. Перекачати речовину у цілу ємкість або в ємкість для зливу з дотриманням умов змішання рідин. Розливи огородити ґрунтовим валом, засипати інертним матеріалом, зібрати в ємкості, герметично закрити. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. 

У разі пожежі 

Не наближатися до палаючих ємкостей. Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані. Гасити тонкорозпиленою водою, повітряно-механічною і хімічною пінами, порошками з максимальної відстані. Гази осаджувати тонкорозпиленою водою. Організувати евакуацію людей з прилеглих будівель з урахуванням напрямку руху токсичних продуктів горіння. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Для ізоляції парів використовувати розпилену воду. Речовину відкачати зі знижень місцевості з додержанням заходів пожежної безпеки. Місце розливу ізолювати піском, повітряно-механічною піною і не допускати попадання речовини в поверхневі води. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненнями, зібрати і вивезти для утилізації з додержанням запобіжних заходів. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту. Поверхні рухомого складу промити мийними композиціями, обробити гострою парою. Поверхню території випалити при загрозі попадання речовини в ґрунтові води; ґрунт переорати. Викликати фахівців відправника вантажу для утилізації. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Особи, які надають першу допомогу, повинні використовувати індивідуальні засоби захисту органів дихання і шкіри. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Очі і шкіру промити водою. Викликати блювання. Дати сольове проносне. При опіку - асептична пов'язка. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 637

Номер ООН 

Найменування вантажу 

2742 

ХЛОРФОРМІАТИ ТОКСИЧНІ КОРОЗІЙНІ ЛЕГКОЗАЙМИСТІ, Н.З.К. 

3362 

ХЛОРСИЛАНИ ТОКСИЧНІ КОРОЗІЙНІ ЛЕГКОЗАЙМИСТІ, Н.З.К. 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Рідини. Безбарвні. Характерний запах. У воді нерозчинні, повільно розкладаються. Леткі. Пари важчі за повітря, накопичуються в низьких ділянках поверхні, підвалах, тунелях. Корозійні. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі. Легко займаються від іскор і полум'я. Пари утворюють з повітрям вибухонебезпечні суміші. Ємкості можуть вибухати при нагріванні. У порожніх ємкостях із залишків при нагріванні можуть утворюватися вибухонебезпечні суміші. Горять з утворенням токсичних газів (фосгену, хлороводню). 

Небезпека для людини  

Небезпечні при: I - вдиханні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I - хекання, нудота, блювання, кашель, біль за грудиною, по ходу шлунково-кишкового тракту; III - біль, почервоніння; IV - спазм повік, сльозотеча. Діють через неушкоджену шкіру. Хімічний опік. При горінні і вибухах можливі опіки і травми. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або дихальним апаратом АСВ-2. За відсутності вказаних зразків: захисний загальновійськовий костюм Л-1 або Л-2 у комплекті з промисловим протигазом з патроном А. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті з саморятувальником СПІ-20. 

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 200 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Триматися навітряного боку. Уникати низьких місць. Додержуватися заходів пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. Потерпілим надати першу допомогу. Відправити людей з осередку ураження на медобстеження. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити СЕС. Припинити рух поїздів і маневрові роботи в небезпечній зоні. Не торкатися до пролитої речовини. Усунути течі з додержанням запобіжних заходів. Перекачати речовину у цілу, суху, захищену від корозії ємкість або в ємкість для зливу з дотриманням умов змішання рідин. Розливи огородити ґрунтовим валом, засипати інертним матеріалом, зібрати в захищені від корозії ємкості. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. Осаджувати пари тонкорозпиленою водою. 

У разі пожежі 

Не наближатися до палаючих ємкостей. Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані. Гасити тонкорозпиленою водою, повітряно-механічною і хімічною пінами і порошками. Організувати евакуацію людей з прилеглих будівель з урахуванням напрямку руху токсичних продуктів горіння. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Для ізоляції парів використовувати розпилену воду. Рідини відкачати зі знижень місцевості з додержанням заходів пожежної безпеки. Місце розливу ізолювати піском, повітряно-механічною піною, обвалувати і не допускати попадання речовини в поверхневі води. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненнями, зібрати і вивезти для утилізації з додержання заходів пожежної безпеки. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту. Промиті водою поверхні рухомого складу і території обробити мийними композиціями; слабким лужним розчином. Поверхню території (окремі осередки) випалити при загрозі попадання речовини в ґрунтові води; ґрунт переорати. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Особи, які надають першу допомогу, повинні використовувати індивідуальні засоби захисту органів дихання і шкіри. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. При попаданні на шкіру промити водою з милом. При попаданні в очі промити проточною водою 10 - 15 хвилин. При опіку - асептична пов'язка. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 639

Номер ООН 

Найменування вантажу 

1700 

СВІЧКИ ГАЗОВІ СЛЬОЗОТОЧИВІ 

2017 

БОЄПРИПАСИ СЛЬОЗОТОЧИВІ НЕВИБУХОВІ без розривного чи вибивного заряду і підривника 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Вироби, які містять сльозоточивий газ. Гази важчі за повітря. При виході накопичуються в низьких ділянках поверхні, підвалах, тунелях. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Займисті або важкозаймисті. Можуть займатися від іскор і полум'я. Горять з утворенням великої кількості диму і токсичних газів.  

Небезпека для людини  

Гази небезпечні при: I - вдиханні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I - слабкість, головний біль, задуха, серцебиття, нудота, синюшність шкірних покривів, судоми, непритомність; III, IV - сльозотеча, почервоніння, набряк. При пожежі можливі опіки. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий протигаз ІП-4М и спецодяг. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті з саморятувальником СПІ-20. За відсутності вказаних зразків: захисний загальновійськовий костюм Л-1 або Л-2 у комплекті з промисловим протигазом марки РПГ з патроном А, промисловим протигазом малого габариту ПФМ-1, універсальним респіратором "Снежок-КУ-М". 

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 200 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. Триматися навітряного боку. Уникати низьких місць. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Додержуватися заходів пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. Потерпілим надати першу допомогу. Відправити людей з осередку ураження на медобстеження. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Викликати газорятувальну службу району. Повідомити СЕС. Припинити рух поїздів і маневрові роботи в небезпечній зоні. Ізолювати район доти, доки газ не розсіється. Не торкатися до зруйнованих виробів. Не допускати попадання виробів у водоймища. Організувати евакуацію людей з прилеглих будівель з урахуванням напрямку руху токсичних продуктів горіння. 

У разі пожежі 

Не наближатися до палаючих виробів. Гасити з максимальної відстані тонкорозпиленою водою зі змочувачем, повітряно-механічною і хімічною пінами, іншими засобами. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Для ізоляції газу використовувати розпилену воду. Вироби зібрати в ємкості і відправити для утилізації з додержанням заходів пожежної безпеки. Місце розсипу ізолювати піском. Поверхні рухомого складу, виробів, території промити мийними композиціями; обробити лужним розчином (вапняним молоком, розчином кальцинованої соди). 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Особи, які надають першу допомогу, повинні використовувати індивідуальні засоби захисту органів дихання і шкіри. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Очі і шкіру промивати водою не менше 15 хвилин. При опіках накласти асептичну пов'язку. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 640

Номер ООН 

Найменування вантажу 

2022 

КИСЛОТА КРЕЗИЛОВА 

2927 

Акваніт 

2927 

Альдегід глутаровий (25 - 50 % водний розчин) 

2927 

РІДИНА ТОКСИЧНА КОРОЗІЙНА ОРГАНІЧНА, Н.З.К. 

2927 

Масло креозотне 

2927 

Смола фенольна 

2927 

Дибромпропанол-1 

2928 

РЕЧОВИНА ТВЕРДА ТОКСИЧНА КОРОЗІЙНА ОРГАНІЧНА, Н.З.К. 

2928 

Фракція антраценова 

3277 

ХЛОРФОРМІАТИ ТОКСИЧНІ КОРОЗІЙНІ, Н.З.К. 

3289 

РІДИНА ТОКСИЧНА КОРОЗІЙНА НЕОРГАНІЧНА, Н.З.К. 

3290 

РЕЧОВИНА ТВЕРДА ТОКСИЧНА КОРОЗІЙНА НЕОРГАНІЧНА, Н.З.К. 

3290 

Позицію виключено

3290 

Шлами сірчанокислого виробництва 

3361 

ХЛОРСИЛАНИ ТОКСИЧНІ КОРОЗІЙНІ, Н.З.К. 

3389 

РІДИНА ТОКСИЧНА ПРИ ВДИХАННІ, КОРОЗІЙНА, Н.З.К. з інгаляційною токсичністю не більше 200 мл/м3 і концентрацією насичених парів не менше 500 ЛК50 

3390 

РІДИНА ТОКСИЧНА ПРИ ВДИХАННІ, КОРОЗІЙНА, Н.З.К. з інгаляційною токсичністю не більше 1000 мл/м3 і концентрацією насичених парів не менше 10 ЛК50 

3488

РІДИНА ТОКСИЧНА ПРИ ВДИХАННІ ЛЕГКОЗАЙМИСТА ЇДКА, Н.З.К. з інгаляційною токсичністю не більше 200 мл/м3 і концентрацією насичених парів не менше 500 ЛК50

3489

РІДИНА ТОКСИЧНА ПРИ ВДИХАННІ ЛЕГКОЗАЙМИСТА ЇДКА, Н.З.К. з інгаляційною токсичністю не більше 1000 мл/м3 і концентрацією насичених парів не менше 10 ЛК50

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Рідини або тверді речовини. Водою повільно розкладаються. Корозійні. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі або важкозаймисті. Займаються при нагріванні від відкритого полум'я. Пари і пил можуть утворювати з повітрям вибухонебезпечні суміші при нагріванні. Горять з утворенням токсичних газів. 

Небезпека для людини  

Можливий летальний наслідок! Небезпечні при: I - вдиханні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I - слабкість, головний біль, запаморочення, задуха, серцебиття, болі у грудях, нудота, блювання, синюшність шкірних покривів, слизових оболонок, галюцинації; III - почервоніння, набряк; IV - різь, сльозотеча. Хімічний опік. Діють через неушкоджену шкіру. При пожежі та вибухах можливі опіки і травми.  

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або дихальним апаратом АСВ-2. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті з саморятувальником СПІ-20. 

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 200 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Триматися навітряного боку. Уникати низьких місць. Додержуватися заходів пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. Потерпілим надати першу допомогу. Відправити людей з осередку ураження на медобстеження. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити СЕС. Не торкатися до пролитої або розсипаної речовини. Усунути течі з додержанням запобіжних заходів. Перекачати речовину у цілу суху, захищену від корозії ємкість або в ємкість для зливу з дотриманням умов змішання рідин. Розливи і розсипи огородити ґрунтовим валом, засипати інертним матеріалом, зібрати в захищені від корозії ємкості. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. Осаджувати пари тонкорозпиленою водою. 

У разі пожежі 

Не наближатися до палаючих ємкостей. Гасити тонкорозпиленою водою, повітряно-механічною і хімічною пінами, порошками з максимальної відстані. Гази і пари, які утворюються, осаджувати тонкорозпиленою водою. Організувати евакуацію людей з прилеглих будівель з урахуванням напрямку руху токсичних продуктів горіння. Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Для ізоляції парів використовувати розпилену воду. Рідину відкачати зі знижень місцевості з додержанням запобіжних заходів. Розсипи засипати сухим піском, зібрати в сухі, захищені від корозії ємкості з додержанням запобіжних заходів. Місце розливу, розсипу ізолювати піском, повітряно-механічною піною, обвалувати і не допускати попадання речовини в поверхневі води. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненнями, зібрати і вивезти для утилізації з додержанням заходів пожежної безпеки. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту. Промиті водою поверхні рухомого складу і території обробити мийними композиціями, слабким лужним розчином. Поверхню території (окремі осередки) випалити при загрозі попадання речовини в ґрунтові води; ґрунт переорати. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Особи, які надають першу допомогу, повинні використовувати індивідуальні засоби захисту органів дихання і шкіри. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. При попаданні на шкіру промити водою з милом. При попаданні в очі промити проточною водою 10 - 15 хвилин. При опіку - асептична пов'язка. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 643

Номер ООН 

Найменування вантажу 

3071 

МЕРКАПТАНИ РІДКІ ТОКСИЧНІ ЛЕГКОЗАЙМИСТІ, Н.З.К. або МЕРКАПТАНІВ СУМІШ РІДКА ТОКСИЧНА ЛЕГКОЗАЙМИСТА, Н.З.К. 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Рідини. Різкий задушливий запах. Розчинність у воді різна. Низькокиплячі або помірно киплячі. Леткі. Пари важчі за повітря, накопичуються в низьких ділянках поверхні, підвалах, тунелях. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі. Легко займаються від іскор і полум'я. Можуть займатися від нагрітих стінок ємкості. Пари утворюють з повітрям вибухонебезпечні суміші. Ємкості можуть вибухати при нагріванні. У порожніх ємкостях із залишків можуть утворюватися вибухонебезпечні суміші. При нагріванні і горінні утворюють токсичні гази (оксиди сірки). 

Небезпека для людини  

Можливий летальний наслідок! Небезпечні при: I - вдиханні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. Діють через неушкоджену шкіру. Нудота, блювання, кашель, задуха, судоми. При пожежі та вибухах можливі опіки і травми. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

При аварійних концентраціях для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або дихальним апаратом АСВ-2. При займанні - вогнезахисний костюм з саморятувальником СПІ-20. 

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 200 м. Відвести сторонніх. Триматися навітряного боку. Уникати низьких місць. Додержуватися заходів пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню і іскор. У зону аварії входити в захисному одязі і дихальному апараті. Потерпілим надати першу допомогу. Відправити людей з осередку ураження на медобстеження. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Викликати газорятувальну службу району. Повідомити СЕС. Припинити рух поїздів і маневрові роботи в небезпечній зоні. Не торкатися до пролитої речовини. Усунути течі з додержанням запобіжних заходів. Перекачати речовину у цілу ємкість або в ємкість для зливу з дотриманням умов змішання рідин. Розливи огородити ґрунтовим валом, засипати інертним матеріалом, зібрати в ємкості, герметично закрити. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. Осаджувати пари тонкорозпиленою водою. 

У разі пожежі 

Не наближатися до палаючих ємкостей. Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані. Гасити тонкорозпиленою водою, повітряно-механічною і хімічною пінами, порошками з максимальної відстані. Гази осаджувати тонкорозпиленою водою. Організувати евакуацію людей з прилеглих будівель з урахуванням напрямку руху токсичних продуктів горіння. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Для ізоляції парів використовувати розпилену воду. Речовину відкачати зі знижень місцевості з додержанням заходів пожежної безпеки. Місце розливу ізолювати піском, повітряно-механічною піною і не допускати попадання речовини в поверхневі води. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненнями, зібрати і вивезти для утилізації з додержанням запобіжних заходів. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту. Поверхні рухомого складу промити мийними композиціями, обробити гострою парою. Поверхню території (окремі осередки) обробити ДТСГК, хлорним вапном; випалити при загрозі попадання речовини в ґрунтові води; ґрунт переорати. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Особи, які надають першу допомогу, повинні використовувати індивідуальні засоби захисту органів дихання і шкіри. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Очі і шкіру промити водою. Викликати блювання. Прийняти активоване вугілля. При опіку - асептична пов'язка. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 644

Номер ООН 

Найменування вантажу 

2930 

РЕЧОВИНА ТВЕРДА ТОКСИЧНА ЛЕГКОЗАЙМИСТА ОРГАНІЧНА, Н.З.К. 

3279 

СПОЛУКА ФОСФОРОРГАНІЧНА ТОКСИЧНА, ЛЕГКОЗАЙМИСТА, Н.З.К. 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Рідини або легкоплавкі тверді речовини. Леткі. Пари важчі за повітря, накопичуються в низьких ділянках поверхні, підвалах, тунелях. Забруднюють водоймища. Мають корозійну дію. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі. Легко займаються від іскор і полум'я. Можуть займатися від нагрітих стінок ємкості. Пари і пил утворюють з повітрям вибухонебезпечні суміші. Ємкості можуть вибухати при нагріванні. У порожніх ємкостях із залишків можуть утворюватися вибухонебезпечні суміші. При нагріванні і горінні утворюють токсичні гази. 

Небезпека для людини  

Можливий летальний наслідок! Небезпечні при: I - вдиханні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. Діють через неушкоджену шкіру. Нудота, блювання, кашель, задуха, судоми. При пожежі та вибухах можливі опіки і травми. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

При аварійних концентраціях для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або дихальним апаратом АСВ-2. При займанні - вогнезахисний костюм з саморятувальником СПІ-20. За відсутності вказаних зразків: захисний костюм Л-1 або Л-2 у комплекті з промисловим протигазом і патронами А, В. 

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 200 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. Триматися навітряного боку. Уникати низьких місць. Додержуватися заходів пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню і іскор. У зону аварії входити в захисному одязі і дихальному апараті. Потерпілим надати першу допомогу. Відправити людей з осередку ураження на медобстеження. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Викликати газорятувальну службу району. Повідомити СЕС. Припинити рух поїздів і маневрові роботи в небезпечній зоні. Не торкатися до пролитої або розсипаної речовини. Усунути течі з додержанням запобіжних заходів. Перекачати речовину цілу ємкість або в ємкість для зливу з дотриманням умов змішання рідин. Розливи, розсипи огородити ґрунтовим валом, засипати інертним матеріалом, зібрати в ємкості, герметично закрити. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. 

У разі пожежі 

Не наближатися до палаючих ємкостей. Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані. Гасити тонкорозпиленою водою, повітряно-механічною і хімічною пінами, порошками з максимальної відстані. Гази осаджувати тонкорозпиленою водою. Організувати евакуацію людей з прилеглих будівель з урахуванням напрямку руху токсичних продуктів горіння. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Для ізоляції парів використовувати розпилену воду. Речовину відкачати зі знижень місцевості з додержанням заходів пожежної безпеки. Місце розливу (розсипу) ізолювати піском, повітряно-механічною піною і не допускати попадання речовини в поверхневі води. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненнями, зібрати і вивезти для утилізації з додержанням запобіжних заходів. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту. Поверхні рухомого складу промити мийними композиціями, обробити гострою парою. Поверхню території (окремі осередки) обробити ДТСГК, хлорним вапном; випалити при загрозі попадання речовини в ґрунтові води; ґрунт переорати. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Особи, які надають першу допомогу, повинні використовувати індивідуальні засоби захисту органів дихання і шкіри. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Очі і шкіру промити водою. Викликати блювання. Дати сольове проносне. При опіку - асептична пов'язка. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 647

Номер ООН 

Найменування вантажу 

1135 

ЕТИЛЕНХЛОРГІДРИН 

1181 

ЕТИЛХЛОРАЦЕТАТ 

1239 

ЕФІР МЕТИЛХЛОРМЕТИЛОВИЙ 

1259 

НІКЕЛЮ КАРБОНІЛ 

1569 

БРОМАЦЕТОН 

1603 

ЕТИЛБРОМАЦЕТАТ 

1737 

БЕНЗИЛБРОМІД 

1738 

БЕНЗИЛХЛОРИД 

1994 

ЗАЛІЗА ПЕНТАКАРБОНІЛ 

2023 

ЕПІХЛОРГІДРИН 

2295 

МЕТИЛХЛОРАЦЕТАТ 

2558 

ЕПІБРОМГІДРИН 

2589 

ВІНІЛХЛОРАЦЕТАТ 

2611 

ПРОПІЛЕНХЛОРГІДРИН 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Рідини. Безбарвні або слабо забарвлені. Різкий, дратівливий запах. Низько- або помірно киплячі. Нерозчинні у воді, за винятком етиленхлоргідрина і етилхлорацетата. Важчі за воду. Леткі. Пари важчі за повітря, накопичуються в низьких ділянках поверхні, підвалах, тунелях. Забруднюють водоймища. Бензилбромід і бензилхлорид - слабокорозійні. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі. Легко займаються від іскор і полум'я. Пари утворюють з повітрям вибухонебезпечні суміші, які можуть поширюватися далеко від місця витікання. Ємкості можуть вибухати при нагріванні. У порожніх ємкостях із залишків можуть утворюватися вибухонебезпечні суміші. Горять з утворенням токсичних газів (фосгену, хлору, хлороводню). Рідини мають температуру спалаху вище -18° C. Над поверхнею розлитої рідини утворюється горюча концентрація парів при температурі навколишнього середовища, рівній температурі спалаху рідини і вище. 

Небезпека для людини  

Можливий летальний наслідок! Небезпечні при: I - вдиханні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I - першіння в горлі, нежить, кашель, збудження, потім сонливість, запаморочення, слабкість; III - почервоніння, сухість, сверблячка; IV - різь, сльозотеча. Можливий хімічний опік. При пожежі та вибухах можливі опіки і травми. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або дихальним апаратом АСВ-2. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті з саморятувальником СПІ-20. 

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 300 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Триматися навітряного боку. Уникати низьких місць. Додержуватися заходів пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. Потерпілим надати першу допомогу. Відправити людей з осередку ураження на медобстеження. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Викликати газорятувальну службу району. Повідомити СЕС. Припинити рух поїздів і маневрові роботи в небезпечній зоні. Не торкатися до пролитої речовини. Усунути течі з додержанням запобіжних заходів. Перекачати речовину у цілу ємкість або ємкість для зливу з дотриманням умов змішання рідин. Розливи огородити ґрунтовим валом. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. Осаджувати пари тонкорозпиленою водою. 

У разі пожежі 

Не наближатися до палаючих ємкостей. Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані. Гасити тонкорозпиленою водою, повітряно-механічною і хімічною пінами з максимальної відстані. Організувати евакуацію людей з прилеглих будівель з урахуванням напрямку руху токсичних продуктів горіння. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Для ізоляції парів використовувати розпилену воду. Місце розливу промити великою кількістю води, обвалувати і не допускати попадання речовини в поверхневі води. При знижених температурах повітря речовину відкачати зі знижень місцевості з додержанням заходів пожежної безпеки. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненнями, зібрати і вивезти для утилізації, додержуючись заходів пожежної безпеки. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту. Промити водою з контрольною (провокаційною) метою. Поверхні рухомого складу промити мийними композиціями; обробити утримуючими "активний хлор" розчинами (хлорне вапно, ДТСГК); концентрованим розчином пероксиду водню. Поверхню території (окремі осередки) випалити при загрозі попадання речовини в ґрунтові води, обробити утримуючими "активний хлор" речовинами (хлорне вапно, ДТСГК), ґрунт переорати. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Особи, які надають першу допомогу, повинні використовувати індивідуальні засоби захисту органів дихання і шкіри. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Очі і шкіру промити водою. Прийняти активоване вугілля. Якщо хворий при свідомості - викликати блювання. Не давати молоко, масло, жири. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 648

Номер ООН 

Найменування вантажу 

1163 

ДИМЕТИЛГІДРАЗИН НЕСИМЕТРИЧНИЙ 

1185 

ЕТИЛЕНІМІН СТАБІЛІЗОВАНИЙ 

1244 

МЕТИЛГІДРАЗИН 

2334 

АЛІЛАМІН 

2382 

ДИМЕТИЛГІДРАЗИН СИМЕТРИЧНИЙ 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Рідини. Безбарвні або від ясно-жовтого до темно-коричневого кольору. Характерний запах. Низькокиплячі або помірно киплячі. Диметилгідразин несиметричний на повітрі парує (пари білого кольору). Розчинні у воді, диметилдигідразин і метилгидразин гігроскопічні. Леткі. Пари важчі за повітря, накопичуються в низьких ділянках поверхні, підвалах, тунелях. Корозійні. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі. Легко займаються від іскор і полум'я. Пари утворюють з повітрям вибухонебезпечні суміші. Ємкості можуть вибухати при нагріванні. У порожніх ємкостях із залишків можуть утворюватися вибухонебезпечні суміші. Горять з утворенням токсичних газів (ціану, оксидів азоту). Над поверхнею розлитої рідини утворюється горюча концентрація парів при температурі навколишнього середовища, рівній температурі спалаху рідини і вище. 

Небезпека для людини  

Небезпечні при: I - вдиханні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I - кашель, біль за грудиною, розлад дихання, прискорення пульсу, непритомність; III - почервоніння, сухість, сверблячка; IV - різь, сльозотеча. Діють через неушкоджену шкіру. Хімічний опік. При пожежі та вибухах можливі опіки і травми. При отруєнні диметилгідразинами можливе ураження печінки, набряк легенів, летальний наслідок. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або дихальним апаратом АСВ-2. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті з саморятувальником СПІ-20. 

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 200 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Триматися навітряного боку. Уникати низьких місць. Додержуватися заходів пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. Потерпілим надати першу допомогу. Відправити людей з осередку ураження на медобстеження. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити СЕС. Припинити рух поїздів і маневрові роботи в небезпечній зоні. Не торкатися пролитої речовини. Усунути течі з дотриманням запобіжних заходів. Перекачати речовину у захищену від корозії цілу ємкість або ємкість для зливу з дотриманням умов змішання рідин. Розливи огородити ґрунтовим валом. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. Осаджувати пари тонкорозпиленою водою. 

У разі пожежі 

Не наближатися до палаючих ємкостей (при горінні). Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані. Гасити тонкорозпиленою водою, повітряно-механічною і хімічною пінами з максимальної відстані (не менше 40 м). Організувати евакуацію людей з прилеглих будівель з урахуванням напрямку руху токсичних продуктів горіння. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Для ізоляції парів використовувати розпилену воду. Місце розливу ізолювати піском, повітряно-механічною піною, промити великою кількістю води і не допускати попадання речовини в поверхневі води. При зниженій температурі повітря речовину відкачати зі знижень місцевості з додержанням заходів пожежної безпеки. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненнями, зібрати і вивезти для утилізації, додержуючись заходів пожежної безпеки. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту. Промиті водою поверхні рухомого складу, території промити мийними композиціями; обробити утримуючими "активний хлор" розчинами (хлорне вапно, ДТСГК); 30 - 50 % розчином пероксиду водню, слабким розчином кислоти. Поверхню території (окремі осередки) випалити при загрозі попадання речовини в ґрунтові води; ґрунт переорати. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Особи, які надають першу допомогу, повинні використовувати індивідуальні засоби захисту органів дихання і шкіри. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Шкіру промити водою. Уражені очі впродовж 10 хвилин ретельно промити проточною водою при добре розкритих повіках. Велика кількість питва. При опіках накласти асептичну пов'язку. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 649

Номер ООН 

Найменування вантажу 

3080 

ІЗОЦІАНАТИ ТОКСИЧНІ ЛЕГКОЗАЙМИСТІ, Н.З.К. або ІЗОЦІАНАТУ РОЗЧИН ТОКСИЧНИЙ ЛЕГКОЗАЙМИСТИЙ, Н.З.К. 

3275 

НІТРИЛИ ТОКСИЧНІ ЛЕГКОЗАЙМИСТІ, Н.З.К. 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Рідини або легкоплавкі тверді речовини. Безбарвні. Характерний запах. Низькокиплячі або помірно киплячі. Практично нерозчинні у воді, водою повільно розкладаються. Леткі. Пари важчі за повітря, накопичуються в низьких ділянках поверхні, підвалах, тунелях. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі. Легко займаються від іскор і полум'я. Ємкості можуть вибухати при нагріванні. Горять з утворенням токсичних газів (ціану, оксидів азоту). 

Небезпека для людини  

Небезпечні при: I - вдиханні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I - порушення дихання, прискорення пульсу, непритомність; III - почервоніння, сухість, сверблячка; IV - різь, сльозотеча. При пожежі та вибухах можливі опіки і травми. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або дихальним апаратом АСВ-2. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті з саморятувальником СПІ-20. 

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 200 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Триматися навітряного боку. Уникати низьких місць. Додержуватися заходів пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. Потерпілим надати першу допомогу. Відправити людей з осередку ураження на медобстеження. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити СЕС. Припинити рух поїздів і маневрові роботи в небезпечній зоні. Не торкатися пролитої речовини. Усунути течі з додержанням запобіжних заходів. Перекачати речовину у цілу суху ємкість для зливу з дотриманням умов змішання рідин. Розливи огородити ґрунтовим валом. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. Осаджувати пари тонкорозпиленою водою. 

У разі пожежі 

Не наближатися до палаючих ємкостей. Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані. Гасити тонкорозпиленою водою, повітряно-механічною і хімічною пінами з максимальної відстані. Гази і пари охолоджувати тонкорозпиленою водою. Організувати евакуацію людей з прилеглих будівель з урахуванням напрямку руху токсичних продуктів горіння. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Для ізоляції парів використовувати розпилену воду. Місце розливу ізолювати піском, повітряно-механічною піною. При знижених температурах повітря речовину відкачати зі знижень місцевості з додержанням заходів пожежної безпеки. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненнями, зібрати і вивезти для утилізації, додержуючись заходів пожежної безпеки. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту, промити водою з контрольною (провокаційною) метою. Поверхні рухомого складу і території обробити лужним розчином (вапняним молоком, розчином кальцинованої соди). Окремі осередки території обробити розчином, який містить два об'єми 10 %-вого розчину сульфату заліза і один об'єм 10 %-вого розчину гашеної соди. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Особи, які надають першу допомогу, повинні використовувати індивідуальні засоби захисту органів дихання і шкіри. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Шкіру промити водою. Уражені очі впродовж 10 хвилин ретельно промити проточною водою при добре розкритих повіках. У ніс закапати олію. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 650

Номер ООН 

Найменування вантажу 

1092 

АКРОЛЕЇН СТАБІЛІЗОВАНИЙ 

1143 

КРОТОНАЛЬДЕГІД або КРОТОНАЛЬДЕГІД СТАБІЛІЗОВАНИЙ 

1199 

ФУРАЛЬДЕГІДИ 

1251 

МЕТИЛВІНІЛКЕТОН СТАБІЛІЗОВАНИЙ 

2521 

ДИКЕТЕН СТАБІЛІЗОВАНИЙ 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Рідини. Безбарвні. Різкий дратівливий запах. Низькокиплячі і помірно киплячі. Розчинні у воді, за винятком дикетена. Леткі. Пари важчі за повітря, накопичуються в низьких ділянках поверхні, підвалах, тунелях. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі. Легко займаються від іскор і полум'я. Пари утворюють з повітрям вибухонебезпечні суміші, які можуть поширюватися далеко від місця витікання. Ємкості можуть вибухати при нагріванні. У порожніх ємкостях із залишків можуть утворюватися вибухонебезпечні суміші.  

Небезпека для людини  

Небезпечні при: I - вдиханні, II - ковтанні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I - першіння в горлі, ускладнене дихання, відчуття задухи, сухий кашель; II - опіки губ, шкіри підборіддя, слизових оболонок ротової порожнини, стравоходу, шлунка, різкі болі за грудиною, болісне блювання з кров'ю, захриплість голосу, можливий набряк гортані, моча від рожевого до вишневого кольору; III - почервоніння, сухість, сверблячка; IV - різь, сльозотеча. Хімічний опік. Діють через неушкоджену шкіру. При пожежі та вибухах можливі опіки і травми. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або з дихальним апаратом АСВ-2. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті з саморятувальником СПІ-20. 

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 200 м (для акролеїну - 400 м). Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. Триматися навітряного боку. Уникати низьких місць. Додержуватися заходів пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. У зону аварії входити в захисному одязі і дихальному апараті. Потерпілим надати першу допомогу. Відправити людей з осередку ураження на медобстеження. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Викликати газорятувальну службу району. Повідомити СЕС. Припинити рух поїздів і маневрові роботи в небезпечній зоні. Не торкатися пролитої речовини. Усунути течі з додержанням запобіжних заходів. Перекачати речовину у цілу захищену від корозії ємкість або ємкість для зливу з дотриманням умов змішання рідин. Розливи огородити ґрунтовим валом, засипати інертним матеріалом, зібрати в ємкості. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. Осаджувати пари тонкорозпиленою водою. 

У разі пожежі 

Не наближатися до палаючих ємкостей. Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані. Гасити тонкорозпиленою водою, повітряно-механічною і хімічною пінами з максимальної відстані. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Для ізоляції парів використовувати розпилену воду. Місце розливу промити великою кількістю води, обвалувати і не допускати попадання речовини в поверхневі води. При знижених температурах повітря речовину відкачати зі знижень місцевості з додержанням заходів пожежної безпеки. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненнями, зібрати і вивезти для утилізації. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту. Промиті водою поверхні рухомого складу, території промити мийними композиціями, обробити лужними розчинами (вапняним молоком, розчином кальцинованої соди), концентрованим розчином пероксиду водню (акролеїн, дикетен). Поверхню території (окремі осередки) випалити при загрозі попадання в ґрунтові води; ґрунт переорати. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Особи, які надають першу допомогу, повинні використовувати індивідуальні засоби захисту органів дихання і шкіри. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Очі і шкіру промити 2 %-вим розчином питної соди, водою. При отруєнні викликати блювання штучним шляхом. При отруєнні кротональдегідом пити молоко, сирі яйця, олію (ковтками). 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 651

Номер ООН 

Найменування вантажу 

3123 

РІДИНА ТОКСИЧНА, ЩО РЕАГУЄ З ВОДОЮ, Н.З.К. 

3125 

РЕЧОВИНА ТВЕРДА ТОКСИЧНА, ЩО РЕАГУЄ З ВОДОЮ, Н.З.К.. 

3385 

РІДИНА ТОКСИЧНА ПРИ ВДИХАННІ, ЩО РЕАГУЄ З ВОДОЮ, Н.З.К. з інгаляційною токсичністю не більше 200 мл/м3 і концентрацією насичених парів не менше 500 ЛК50 

3386 

РІДИНА ТОКСИЧНА ПРИ ВДИХАННІ, ЩО РЕАГУЄ З ВОДОЮ, Н.З.К. з інгаляційною токсичністю не більше 1000 мл/м3 і концентрацією насичених парів не менше 10 ЛК50 

3490

РІДИНА ТОКСИЧНА ПРИ ВДИХАННІ, ЩО РЕАГУЄ З ВОДОЮ, ЛЕГКОЗАЙМИСТА, Н.З.К. з інгаляційною токсичністю не більше 200 мл/м3 і концентрацією насичених парів не менше 500 ЛК50

3491

РІДИНА ТОКСИЧНА ПРИ ВДИХАННІ, ЩО РЕАГУЄ З ВОДОЮ, ЛЕГКОЗАЙМИСТА, Н.З.К. з інгаляційною токсичністю не більше 1000 мл/м3 і концентрацією насичених парів не менше 10 ЛК50

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Рідини. Бурхливо реагують з водою. Забруднюють водоймища. Пари важчі за повітря, накопичуються в низьких ділянках поверхні, підвалах, тунелях. 

Вибухо- та пожежонебезпека 

Горючі або важкогорючі. Можуть займатися від іскор і полум'я. При взаємодії з водою виділяють горючі гази і велику кількість тепла, можливе утворення токсичних газів. Деякі гази на повітрі самозаймаються. Гази можуть утворювати з повітрям вибухонебезпечні суміші. При попаданні води в ємкості можливі вибухи. При горінні можуть утворювати токсичні гази. 

Небезпека для людини 

Небезпечні при: I - вдиханні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I - кашель, першіння в горлі, відчуття задухи, переривчасте дихання; III - опік шкіри, виразка; IV - набряк повік, різь в очах, сльозотеча. При пожежі та вибухах можливі опіки і травми. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті із саморятувальником СПІ-20. 

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 200 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Триматися навітряного боку. Уникати низьких місць. Додержуватися заходів пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. Потерпілим надати першу допомогу. Відправити людей з осередку ураження на медобстеження. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити СЕС. Не торкатися пролитої речовини. Усунути течі з додержанням запобіжних заходів. Перекачати речовину у цілу суху ємкість. Не допускати попадання в ємкість і на вантаж. Розливи огородити ґрунтовим валом, засипати сухим інертним матеріалом, зібрати в сухі ємкості і герметично закрити. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. 

У разі пожежі 

Не наближатися до палаючих ємкостей. Не використовувати воду! Гасити тільки порошковими речовинами. Ємкості охолоджувати водою, не допускаючи попадання в них води. Гази та пари, які утворюються при розкладанні, осаджувати тонкорозпиленою водою. Організувати евакуацію людей з прилеглих будівель з урахуванням напрямку руху токсичних продуктів горіння. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Речовину відкачати зі зниженої місцевості з додержанням запобіжних заходів. Місце розливу ізолювати піском і не допускати попадання речовини в поверхневі води. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненнями, зібрати і вивезти для утилізації. Місце зрізів засипати свіжим шаром ґрунту, промити водою з контрольною (провокаційною) метою. Поверхні рухомого складу промити великою кількістю води. Викликати фахівців відправника вантажу для нейтралізації. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Особи, які надають першу допомогу, повинні використовувати індивідуальні засоби захисту органів дихання і шкіри. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Приймати активоване вугілля. Очі й шкіру промити водою. При опіку - асептична пов'язка. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 653

Номер ООН 

Найменування вантажу 

3124 

РЕЧОВИНА ТВЕРДА ТОКСИЧНА, СХИЛЬНА ДО САМОНАГРІВАННЯ, Н.З.К. 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Тверді речовини. Порошок, кристали або гранули. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі. Самозаймаються на повітрі. Можуть займатися від іскор і полум'я. Знову займаються після гасіння. Ємкості можуть вибухати при нагріванні. При горінні можуть утворювати токсичні гази. Пил і пари можуть утворювати з повітрям вибухонебезпечні суміші. 

Небезпека для людини  

Небезпечні при: I - вдиханні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. Подразнюють шкіру і слизові оболонки. I - кашель, першіння в горлі, задуха; III - почервоніння, захворювання шкіри; IV - різь, сльозотеча. При пожежі та вибухах можливі опіки і травми. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті з саморятувальником СПІ-20. За відсутності вказаних зразків: захисний загальновійськовий костюм Л-1 або Л-2 у комплекті з промисловим протигазом малого габариту ПФМ-1, універсальним респіратором "Снежок-КУ-М". 

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 200 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Додержуватися заходів пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. Потерпілим надати першу допомогу. Відправити людей з осередку ураження на медобстеження. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити СЕС. Не торкатися до розсипаної речовини. Розсипи огородити ґрунтовим валом, засипати інертним матеріалом, зібрати в ємкості. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. 

У разі пожежі 

Не наближатися до палаючих ємкостей. Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані. Гасити з максимальної відстані тонкорозпиленою водою зі змочувачем, повітряно-механічною піною, порошками. Організувати евакуацію людей з прилеглих будівель з урахуванням напрямку руху токсичних продуктів горіння.  

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Місце розсипу ізолювати піском, промити великою кількістю води. Зрізати поверхневий шар ґрунту з забрудненням, зібрати в ємкості, залити водою і вивезти для утилізації. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту, оброблену територію промити водою. Поверхні рухомого складу промити водою; окремі місця протерти вологим дрантям. Поверхню території промити великою кількістю води. Викликати фахівців для нейтралізації. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Особи, які надають першу допомогу, повинні використовувати індивідуальні засоби захисту органів дихання і шкіри. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Слизові оболонки і шкіру промити великою кількістю води. При опіку - асептична пов'язка. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 655

Номер ООН 

Найменування вантажу 

3122 

РІДИНА ТОКСИЧНА, ОКИСНЮВАЛЬНА, Н.З.К. 

3387 

РІДИНА ТОКСИЧНА ПРИ ВДИХАННІ, ОКИСНЮВАЛЬНА, Н.З.К. з інгаляційною токсичністю не більше 200 мл/м3 і концентрацією насичених парів не менше 500 ЛК50 

3388 

РІДИНА ТОКСИЧНА ПРИ ВДИХАННІ, ОКИСНЮВАЛЬНА, Н.З.К. з інгаляційною токсичністю не більше 1000 мл/м3 і концентрацією насичених парів не менше 10 ЛК50 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Рідини. Сильні окислювачі. Забруднюють водоймища.  

Вибухо- та пожежонебезпека  

Негорючі. Займають горючі речовини. Ємкості можуть вибухати при нагріванні. При нагріванні може виділятися кисень, який сприяє як виникненню горіння, так і швидкому розвитку пожежі. 

Небезпека для людини  

Небезпечні при: I - вдиханні, II - попаданні усередину, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I - кашель, першіння в горлі, сльозотеча; II - болі при ковтанні та у стравоході, у животі, блювання; III - утворення білих плям, біль; IV - біль, сльозотеча, спазм повік. Хімічний опік. При пожежі та вибухах можливі опіки і травми. Діють через неушкоджену шкіру. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або дихальним апаратом АВС-2. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті з саморятувальником СПІ-20. За відсутності вказаних зразків: захисний загальновійськовий костюм Л-1 або Л-2, у комплекті з промисловим протигазом і патронами В, БКФ. При малих концентраціях у повітрі (з перевищенням ГДК до 100 разів) - спецодяг, промисловий протигаз малого габариту ПФМ-1, з універсальним захисним патроном ПЗУ, автономний захисний індивідуальний комплект з примусовою подачею в зону дихання очищеного повітря. Маслобензостійкі рукавички, рукавички з дисперсії бутилкаучуку, спеціальне взуття. 

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 100 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Потерпілим надати першу допомогу. Відправити людей з осередку ураження на медобстеження.  

У разі витоків, розливів та розсипів 

Усунути течі з додержанням запобіжних заходів. Повідомити СЕС. Не торкатися пролитої речовини. Розливи огородити ґрунтовим валом. Розбавляти великою кількістю води. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. Не допускати контакту з нафтопродуктами, горючими матеріалами і металами. 

У разі пожежі 

Не горять. Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Для ізоляції парів, пилу використовувати розпилену воду. Відкачати речовину зі знижень місцевості з використанням інертних стосовно окислювачів матеріалів і відправити для утилізації в супроводі фахівців відправника вантажу (вантажоодержувача). Місце розливу ізолювати піском, промити великою кількістю води; обвалувати і не допускати зіткнення з нафтопродуктами та іншими горючими матеріалами. Поверхні рухомого складу, території (окремі осередки) обробити мийними композиціями. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Особи, які надають першу допомогу, повинні використовувати індивідуальні засоби захисту органів дихання і шкіри. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Очі і шкіру промити водою. При потраплянні всередину - дати випити води або молока, викликати блювання. Потім дати активоване вугілля. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 656

Номер ООН 

Найменування вантажу 

1809 

ФОСФОРУ ТРИХЛОРИД  

1810

ФОСФОРУ ОКСИХЛОРИД

1834

СУЛЬФУРИЛХЛОРИД

1838

ТИТАНУ ТЕТРАХЛОРИД

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Рідини безбарвні з різким запахом. У вологому повітрі сильно димлять. Низькокиплячі (фосфору трихлорид, сульфурилхлорид) або помірнокиплячі. Водою бурхливо розкладаються з утворенням токсичних газів. Гідролізуються: фосфору трихлорид та титану тетрахлорид з утворенням соляної кислоти, фосфору оксихлорид з утворенням ортофосфорної кислоти, сульфурилхлорид з утворенням сірчаної кислоти. Корозійні для більшості металів. Забруднюють водоймища.

Вибухо- та пожежонебезпека  

Негорючі. При взаємодії з металами можуть виділяти горючі гази. При тривалому зберіганні сульфурилхлорид розпадається на хлор та сірчистий ангідрид. Ємкості можуть вибухати при нагріванні. У полум'ї розкладаються з виділенням токсичних газів.

Небезпека для людини  

Небезпечна при: I - вдиханні, II - ковтанні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I - першіння в горлі, сухий або вологий кашель, ускладнене дихання, клекотливе дихання, сльозотеча; II - опіки стравоходу, шлунка, різкі болі за грудиною; III - опік шкіри, виразка; IV - різь, осліплення. Хімічний опік, рани, які важко загоюються.  

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвіди та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або дихальним апаратом АСВ-2. Маслобензостійкі рукавички, рукавички з дисперсії бутилкаучуку, спеціальне взуття. За відсутності вказаних зразків: захисний загальновійськовий костюм Л-1 або Л-2 у комплекті з промисловим протигазом і патроном А. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті з саморятувальником СПІ-20. 

НЕОБХІДНІ ДІЇ  

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 200 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Триматися навітряного боку. Уникати низьких місць. Потерпілим надати першу допомогу. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити СЕС. Не торкатися пролитої речовини. Усунути течі з додержанням запобіжних заходів. Перекачати речовину у цілу суху, захищену від корозії ємкість або в ємкість для зливу з дотриманням умов змішання рідин. Розливи огородити ґрунтовим валом, засипати інертним матеріалом, залити великою кількістю води з додержанням запобіжних заходів. Забрати по можливості з зони аварії металеві вироби, або захистити від попадання на них речовини. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. 

У разі пожежі 

Не горить. Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані, не допускаючи попадання води в ємкості. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Для ізоляції парів використовувати розпилену воду. Речовину відкачати зі знижень місцевості з додержанням запобіжних заходів. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненнями, зібрати та вивезти для утилізації. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту. Промити водою з контрольною (провокаційною) метою. Місце розливу ізолювати піском, повітряно-механічною піною, промити водою і не допускати попадання речовини в поверхневі води. Розливи засипати порошками, які містять лужний компонент (вапняк, доломіт, сода). Змити водою з максимальної відстані. Поверхні рухомого складу промити великою кількістю води, мийними композиціями. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Особи, які надають першу допомогу, повинні використовувати індивідуальні засоби захисту органів дихання і шкіри. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. При потраплянні у шлунок фосфору трихлориду - пити ковтками олію, а у разі ураження фосфором оксихлоридом - пити молоко. Забороняється викликати блювання. Очі (при широко розкритих повіках) і шкіру промити 2 %-вим содовим розчином або великою кількістю води. При опіку - асептична пов'язка. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 657

Номер ООН 

Найменування вантажу 

2727 

ТАЛІЮ (I) НІТРАТ 

3086 

РЕЧОВИНА ТВЕРДА ТОКСИЧНА ОКИСНЮВАЛЬНА, Н.З.К. 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Тверда речовина. Безбарвні кристали. Розчинні у воді. Сильний окислювач. Забруднює водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Негорючий. Займає горючі речовини. При нагріванні розкладається з утворенням кисню, який сприяє як виникненню горіння, так і швидкому розвитку пожежі. При нагріванні та детонації можливе розкладання з вибухом. При нагріванні і горінні утворює токсичні гази - оксиди азоту. 

Небезпека для людини  

Небезпечні при: I - вдиханні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I - першіння в горлі, ускладнене дихання, відчуття задухи, болі у грудях, носові кровотечі; III - набряк, біль, почервоніння, виразки; IV - біль, сльозотеча, світлобоязнь. Пил діє подразнювально Хімічний опік. При пожежі та вибухах можливі опіки і травми. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті з саморятувальником СПІ-20. За відсутності вказаних зразків: захисний загальновійськовий костюм Л-1 або Л-2 у комплекті з промисловим протигазом з патроном Аф, промисловий протигаз малого габариту ПФМ-1, рукавички з дисперсії бутилкаучуку, спеціальне взуття для захисту від нафти та нафтопродуктів. При малих концентраціях у повітрі (при перевищенні ГДК до 100 разів) - спецодяг, автономний захисний індивідуальний комплект з примусовою подачею в зону дихання очищеного повітря з патронами ПЗУ, ПЗ-2, фільтруючий респіратор "ФОРТ-П", універсальний респіратор "Снежок-КУ-М". 

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 200 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Додержуватися заходів пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. Потерпілим надати першу допомогу. Відправити людей з осередку ураження на медобстеження. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити СЕС. Не торкатися до розсипаної речовини. Розсипи огородити ґрунтовим валом, зібрати в ємкості. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. Не допускати контакту з нафтопродуктами та іншими горючими матеріалами. 

У разі пожежі 

Не горить. Гасити горючі суміші тонкорозпиленою водою зі змотувачами, пінами, порошками з максимальної відстані. Гази та пари, які утворюються, осаджувати тонкорозпиленою водою. Організувати евакуацію людей з урахуванням напрямку руху токсичних продуктів горіння. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Для ізоляції парів використовувати розпилену воду. Розсипи зібрати і відправити для утилізації з додержанням заходів пожежної безпеки. Місце розсипу ізолювати піском, промити великою кількістю води. Не допускати зіткнення речовини, промивних вод з нафтопродуктами та іншими горючими матеріалами. Поверхні рухомого складу промити великою кількістю води, мийними композиціями, обробити лужним розчином (вапняним молоком, розчином кальцинованої соди). 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Очі і шкіру промити водою. При попаданні усередину викликати блювання. При опіку - асептична пов'язка. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 658

Номер ООН

Найменування вантажу

1510

ТЕТРАНІТРОМЕТАН

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ

Основні властивості

Рідина. Безбарвна. Різкий запах. Помірно кипляча. Малолетка. Пари важчі за повітря. Нерозчинна у воді. Важча за воду. Сильний окислювач. Корозійна. Забруднює водоймища

Вибухо- та пожежонебезпека

Горюча. Вибухонебезпечна при нагріванні. Займає горючі речовини. Ємкості можуть вибухати при нагріванні. При горінні та вибуху утворюються токсичні гази (ціан, оксиди азоту)

Небезпека для людини

Небезпечна при: I - вдиханні, II - потраплянні всередину, III - потраплянні на шкіру, IV - потраплянні в очі. I - кашель, першіння в горлі; II - порушення координації руху, судоми; III - утворення білих плям, біль; IV - біль, сльозотеча. Хімічний опік. При пожежі та вибухах можливі опіки і травми

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або дихальним апаратом АВС-2. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті із саморятувальником СПІ-20. За відсутності вказаних зразків: захисний загальновійськовий костюм Л-1 або Л-2 у комплекті із промисловим протигазом і патронами А. При малих концентраціях у повітрі (при перевищенні ГДК до 100 разів) - спецодяг, промисловий протигаз малого габариту ПФМ-1 з універсальним захисним патроном ПЗУ, автономний захисний індивідуальний комплект із примусовою подачею в зону дихання очищеного повітря. Маслобензостійкі рукавички, рукавички з дисперсії бутилкаучуку, спеціальне взуття за ДСТ-12265-78

НЕОБХІДНІ ДІЇ

Загального характеру

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 200 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Постраждалим надати першу допомогу. Відправити людей з осередку ураження на медобстеження. Триматися навітряного боку. Уникати низин

У разі витоків, розливів та розсипів

Повідомити СЕС. Усунути течі з додержанням запобіжних заходів. Перекачати вміст у справну ємкість або ємкість для зливу з дотриманням умов змішування рідин. Не торкатися пролитої речовини. Розливи обгородити ґрунтовим валом. Не допускати потрапляння речовини у водоймища, підвали, каналізацію. Не допускати контакту з нафтопродуктами, горючими матеріалами і металами

У разі пожежі

Не наближатися до палаючих ємкостей. Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані. Гасити з максимальної відстані тонкорозпиленою водою, повітряно-механічною і хімічною пінами. Організувати евакуацію людей з урахуванням напрямку руху токсичних продуктів горіння

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ

Для осадження (розсіювання, ізоляції) парів використовувати розпилену воду. Відкачати речовину з низин з використанням інертних стосовно окислювачів матеріалів і відправити для утилізації. Місце розливу ізолювати піском, обвалувати і не допускати зіткнення з нафтопродуктами та іншими горючими матеріалами. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненнями, зібрати і вивезти для утилізації з додержанням заходів пожежної безпеки. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту. Поверхні рухомого складу промити мийними композиціями, обробити гострою парою. Поверхню території (окремі осередки) випалити при загрозі потрапляння речовини в ґрунтові води; обробити розчином пероксиду водню концентрації 30 - 50 %; ґрунт переорати

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ

Викликати швидку медичну допомогу. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Очі і шкіру промити водою

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 801

Номер ООН 

Найменування вантажу 

1730 

СУРМИ ПЕНТАХЛОРИД РІДКИЙ 

1731 

СУРМИ ПЕНТАХЛОРИДУ РОЗЧИН 

1732 

СУРМИ ПЕНТАФТОРИД* ** 

1754 

КИСЛОТА ХЛОРСУЛЬФОНОВА (з сірчаним ангідридом або без нього) 

1755 

КИСЛОТИ ХРОМОВОЇ РОЗЧИН 

1757 

ХРОМУ ФТОРИДУ РОЗЧИН** 

1758 

ХРОМУ ОКСИХЛОРИД 

1775 

КИСЛОТА БОРФТОРИСТОВОДНЕВА** 

1777 

КИСЛОТА ФТОРСУЛЬФОНОВА 

1778 

КИСЛОТА КРЕМНЕФТОРИСТОВОДНЕВА** 

1782 

КИСЛОТА ГЕКСАФТОРФОСФОРНА 

1786 

КИСЛОТИ ФТОРИСТОВОДНЕВОЇ ТА КИСЛОТИ СІРЧАНОЇ СУМІШ** 

1787 

КИСЛОТА ЙОДИСТОВОДНЕВА 

1788 

КИСЛОТА БРОМИСТОВОДНЕВА 

1789 

КИСЛОТА ХЛОРИСТОВОДНЕВА 

1790 

КИСЛОТИ ФТОРИСТОВОДНЕВОЇ розчин, що містить водню фториду більше 60 %, але не більше 85 % 

1790 

КИСЛОТИ ФТОРИСТОВОДНЕВОЇ розчин, що містить водню фториду більше 85 % 

1790 

КИСЛОТИ ФТОРИСТОВОДНЕВОЇ розчин, що містить водню фториду не більше 60 % 

1794 

СВИНЦЮ СУЛЬФАТ, що містить більше 3 % вільної кислоти 

1808 

ФОСФОРУ ТРИБРОМІД* 

1810 

Позицію виключено

1818 

КРЕМНІЮ ТЕТРАХЛОРИД* 

1827 

ОЛОВА ТЕТРАХЛОРИД БЕЗВОДНИЙ 

1829 

СІРКИ ТРИОКСИД СТАБІЛІЗОВАНИЙ* 

1830 

КИСЛОТА СІРЧАНА, що містить більше 51 % кислоти 

1832 

КИСЛОТА СІРЧАНА ВІДПРАЦЬОВАНА 

1833 

КИСЛОТА СІРЧИСТА 

1838 

Позицію виключено

1840 

ЦИНКУ ХЛОРИДУ РОЗЧИН 

1906 

КИСЛОТА СІРЧАНА, РЕГЕНЕРОВАНА З КИСЛОГО ГУДРОНУ 

2308 

КИСЛОТА НІТРОЗИЛСІРЧАНА РІДКА 

2443 

ВАНАДІЮ ОКСИТРИХЛОРИД 

2444 

ВАНАДІЮ ТЕТРАХЛОРИД 

2576 

ФОСФОРУ ОКСИБРОМІД РОЗПЛАВЛЕНИЙ* 

2580 

АЛЮМІНІЮ БРОМІДУ РОЗЧИН 

2581 

АЛЮМІНІЮ ХЛОРИДУ РОЗЧИН 

2582 

ЗАЛІЗА (III) ХЛОРИДУ РОЗЧИН 

2692 

БОРУ ТРИБРОМІД 

2790 

КИСЛОТИ ОЦТОВОЇ РОЗЧИН з масовою часткою кислоти більше 10 %, але менше 50 %* 

2790 

КИСЛОТИ ОЦТОВОЇ РОЗЧИН з масовою часткою кислоти не менше 50 %, але не більше 80 % 

2796 

КИСЛОТА СІРЧАНА, що містить не більше 51 % кислоти, або РІДИНА АКУМУЛЯТОРНА КИСЛОТНА 

2817 

АМОНІЮ ГІДРОДИФТОРИДУ РОЗЧИН** 

2837 

БІСУЛЬФАТІВ ВОДНИЙ РОЗЧИН 

2851 

БОРУ ТРИФТОРИДУ-ДИГІДРАТ** 

2879 

СЕЛЕНУ ОКСИХЛОРИД 

3264 

Алюмінію окисхлорид, коагулянт 

3421 

КАЛІЮ ГІДРОДИФТОРИДУ РОЗЧИН** 

3471 

ГІДРОФТОРИДІВ РОЗЧИН, Н.З.К. 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Рідини. Безбарвні, жовтуваті або зеленуваті. Ванадію тетрахлорид і хрому оксихлорид -червоно-бурі рідини. Речовини, відзначені символом (*), мають різкий запах, на повітрі димлять. Низькокиплячі або помірно киплячі. Розчинні або реагують із водою з утворенням токсичних газів, можливий розігрів; розкладання кислоти хлорсульфонової супроводжується вибухом. Корозійні для більшості металів, а речовини, відзначені символом (**), також для скла і кераміки. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Негорючі. При взаємодії з металами можуть виділяти горючі гази. Кислота сірчана і сурми пентафторид можуть сприяти займанню горючих речовин. Ємкості можуть вибухати при нагріванні. 

Небезпека для людини  

Небезпечні при: I - вдиханні, II - ковтанні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I - першіння в горлі, сухий або вологий кашель, утруднене дихання, задуха, клекотливе дихання, сльозотеча; II - опіки стравоходу, шлунка, різкий біль за грудиною; III - опік шкіри, виразка; IV - різь, осліплення. Хімічний опік, рани, які важко загоюються. При контакті з розплавленим фосфору оксибромідом можливий термічний опік. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або дихальним апаратом АСВ-2. Кислотостійкі рукавички, рукавички з дисперсії бутилкаучуку, спеціальне взуття. За відсутності вказаних зразків: захисний загальновійськовий костюм Л-1 або Л-2 у комплекті із промисловим протигазом і патроном А. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті із саморятувальником СПІ-20. 

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 50 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Триматися навітряного боку. Уникати низин. Потерпілим надати першу допомогу. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити СЕС. Не торкатися пролитої речовини. Усунути течі з додержанням запобіжних заходів. Перекачати вміст у справну суху, захищену від корозії ємкість або в ємкість для зливу з дотриманням умов змішання рідин. Розливи огородити ґрунтовим валом, засипати інертним матеріалом, залити великою кількістю води з додержанням запобіжних заходів. Забрати, по можливості, із зони аварії металеві вироби, або захистити від влучення на них речовини. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. 

У разі пожежі 

Не горять. Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані, не допускати попадання води в ємкості. Не допускати попадання води в ємкості з кислотою хлорсульфоновою. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Для ізоляції парів використовувати розпилену воду. Речовину відкачати з низин з додержанням запобіжних заходів. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненнями, зібрати і вивезти для утилізації. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту. Промити водою з контрольною (провокаційною) метою. Місце розливу ізолювати піском, повітряно-механічною піною, промити водою і не допускати попадання речовини в поверхневі води. Протоки засипати порошками, що містять лужний компонент (вапняк, доломіт, сода). Змити водою з максимальної відстані. Поверхні рухомого складу промити великою кількістю води, мийними композиціями. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Особи, які надають першу допомогу, повинні використовувати індивідуальні засоби захисту органів дихання і шкіри. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. При попаданні в шлунок - пити ковтками олію. Забороняється викликати блювання. Очі (при широко розкритих повіках) і шкіру промити 2 %-вим розчином питної соди або великою кількістю води. При опіку - асептична пов'язка. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 802

Номер ООН 

Найменування вантажу 

1744 

БРОМ або БРОМУ РОЗЧИН 

1792 

ЙОДУ МОНОХЛОРИД ТВЕРДИЙ 

1796 

СУМІШ КИСЛОТНА НІТРУВАЛЬНА, що містить азотної кислоти більше 50 % 

1796 

СУМІШ КИСЛОТНА НІТРУВАЛЬНА, що містить азотної кислоти не більше 50 % 

1802 

КИСЛОТА ХЛОРНА з масовою часткою кислоти не більше 50 % 

1805 

КИСЛОТИ ФОСФОРНОЇ РОЗЧИН 

1826 

СУМІШ КИСЛОТНА НІТРУВАЛЬНА ВІДПРАЦЬОВАНА, що містить більше 50 % азотної кислоти 

1826 

СУМІШ КИСЛОТНА НІТРУВАЛЬНА ВІДПРАЦЬОВАНА, що містить не більше 50 % азотної кислоти 

1831 

КИСЛОТА СІРЧАНА ДИМЛЯЧА 

2031 

КИСЛОТА АЗОТНА, окрім червоної димлячої, що містить азотної кислоти не більше 70 % 

2031 

КИСЛОТА АЗОТНА, окрім червоної димлячої, що містить азотної кислоти більше 70 %  

2031

КИСЛОТА АЗОТНА, окрім червоної димлячої, що містить азотної кислоти не менше 65 %, але не більше 70 %

2032 

КИСЛОТА АЗОТНА ЧЕРВОНА ДИМЛЯЧА 

2032 

Меланж 

2240 

КИСЛОТА ХРОМСІРЧАНА 

3498

ЙОДУ МОНОХЛОРИД РІДКИЙ

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Рідини. Безбарвні. Бром, йоду монохлорид, кислота хромсірчана і меланж - червоно-бурого кольору. Різкий, дратівливий запах. На повітрі димлять. Помірно або висококиплячі, окрім брому. Добре розчинні у воді. При взаємодії з водою можливий сильний розігрів, розбризкування і утворення токсичних газів. Важчі за воду. Леткі. Пари важчі за повітря; збираються в низинах, підвалах, тунелях. Сильні окислювачі. Корозійні для більшості металів. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Негорючі. Займають горючі речовини. Здатні вибухати в суміші з органічними речовинами. При взаємодії з металами утворюють займисті і токсичні гази. Ємкості можуть вибухати при нагріванні. Взаємодія з водою може викликати займання горючих матеріалів. 

Небезпека для людини  

Можливий летальний наслідок! Небезпечні при: I - вдиханні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I - першіння в горлі, сухий кашель, утруднене дихання, задуха, клекотливе дихання; III - опік шкіри, виразка; IV - різь, осліплення. Хімічний опік, рани, що не загоюються. При пожежі та вибухах можливі опіки і травми. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або дихальним апаратом АСВ-2. Кислотостійкі рукавички, рукавички з дисперсії бутилкаучуку, спеціальне взуття. За відсутності вказаних зразків: захисний загальновійськовий костюм Л-1 або Л-2 у комплекті із промисловим протигазом і патроном А. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті із саморятувальником СПІ-20.
При роботі з меланжами використовувати ізолюючі протигази ІП-46, Т-62, КІ, КІП-7, ІП-5; протигази УМ, МО-4, ПРВ, ПРВу, ПРВ-М, МО-4в; шлангові протигази ПШ-1, ПШ-2; захисні костюми КР-3, ЗК-1, ЗК-3, КР-2, КГ-611, КГ-612; фартух ВП-1; спеціальне гумове взуття; рукавички гумові БЛ-1, БЛ-1М. 

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 50 м (для кислоти азотної - 800 м). Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Триматися навітряного боку. Уникати низин. Потерпілим надати першу допомогу. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити СЕС. Не торкатися пролитої речовини. Усунути течі з додержанням запобіжних заходів. Перекачати вміст у справну суху, захищену від корозії ємкість або в ємкість для зливу з дотриманням умов змішання рідин. Розливи огородити ґрунтовим валом, засипати лужним або інертним матеріалом (вапняк, зола), залити великою кількістю води з додержанням запобіжних заходів. Забрати по можливості із зони аварії горючі матеріали і металеві вироби, або захистити від влучення на них речовини. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. 

У разі пожежі 

Не горять. Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані (не допускати попадання води в ємкості!). 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Для ізоляції парів використовувати розпилену воду. Речовину відкачати з низин з додержанням запобіжних заходів. Місце розливу ізолювати піском, повітряно-механічною піною, промити великою кількістю води, обвалувати і не допускати попадання речовини в поверхневі води, зіткнення з матеріалами, забрудненими нафтопродуктами, оліями. Ґрунт після нейтралізації перерити. Промиті водою поверхні рухомого складу, території обробити мийними композиціями, лужним розчином (вапняним молоком, розчином кальцинованої соди). 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Особи, які надають першу допомогу, повинні використовувати індивідуальні засоби захисту органів дихання і шкіри. Свіже повітря, тепло, спокій, чистий одяг. Очі (при широко розкритих повіках) і шкіру промити 2 %-вим розчином питної соди або великою кількістю води протягом 15 хвилин, потім накласти асептичну пов'язку. Прополоскати рот 2 %-вим розчином питної соди, розстебнути одяг, що утруднює дихання. Не викликати блювання. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 803

Номер ООН 

Найменування вантажу 

1715 

АНГІДРИД ОЦТОВИЙ$ 

1716 

АЦЕТИЛБРОМІД** 

1718 

КИСЛОТА БУТИЛФОСФОРНА## 

1742 

БОРУ ТРИФТОРИД ТА ОЦТОВА КИСЛОТА - КОМПЛЕКС РІДКИЙ** 

1743 

БОРУ ТРИФТОРИД ТА КИСЛОТА ПРОПІОНОВА - КОМПЛЕКС РІДКИЙ** 

1764 

КИСЛОТА ДИХЛОРОЦТОВА** 

1765 

ДИХЛОРАЦЕТИЛХЛОРИД** 

1779 

КИСЛОТА МУРАШИНА з масовою часткою кислоти більше 85 % 

1780 

ФУМАРИЛХЛОРИД** 

1793 

КИСЛОТА ІЗОПРОПІЛФОСФОРНА## 

1817 

ПІРОСУЛЬФУРИЛХЛОРИД**, # 

1828 

Сірки дихлорид**, # 

1828 

СІРКИ ХЛОРИДИ**, # 

1828 

Сульфохлорид 

1834 

Позицію виключено

1836 

ТІОНІЛХЛОРИД**, # 

1837 

ТІОФОСФОРИЛХЛОРИД**, #, ## 

1839 

КИСЛОТА ТРИХЛОРОЦТОВА** 

1848 

КИСЛОТА ПРОПІОНОВА з масовою часткою кислоти не менше 10 %, але менше 90 % 

1898 

АЦЕТИЛЙОДИД** 

1902 

КИСЛОТА ДІІЗООКТИЛФОСФОРНА## 

1938 

КИСЛОТИ БРОМОЦТОВОЇ РОЗЧИН** 

1940 

КИСЛОТА ТІОГЛІКОЛЕВА# 

2215 

АНГІДРИД МАЛЕЇНОВИЙ 

2215 

АНГІДРИД МАЛЕЇНОВИЙ РОЗПЛАВЛЕНИЙ 

2218 

КИСЛОТА АКРИЛОВА СТАБІЛІЗОВАНА$ 

2262 

ДИМЕТИЛКАРБАМІЛХЛОРИД** 

2442 

ТРИХЛОРАЦЕТИЛХЛОРИД** 

2496 

АНГІДРИД ПРОПІОНОВИЙ 

2502 

ВАЛЕРИЛХЛОРИД**, $ 

2511 

КИСЛОТА 2-ХЛОРПРОПІОНОВА** 

2513 

БРОМАЦЕТИЛБРОМІД** 

2531 

КИСЛОТА МЕТАКРИЛОВА СТАБІЛІЗОВАНА 

2564 

КИСЛОТИ ТРИХЛОРОЦТОВОЇ РОЗЧИН** 

2571 

Кислота етилсірчана# 

2571 

КИСЛОТИ АЛКІЛСІРЧАНІ# 

2583 

АЛКІЛСУЛЬФОКИСЛОТИ ТВЕРДІ або АРИЛСУЛЬФОКИСЛОТИ ТВЕРДІ, що містять більше 5 % вільної сірчаної кислоти# 

2583 

Бензолсульфокислота, що містить більше 5 % вільної сірчаної кислоти# 

2584 

АЛКІЛСУЛЬФОКИСЛОТИ РІДКІ або АРИЛСУЛЬФОКИСЛОТИ РІДКІ, що містять більше 5 % вільної сірчаної кислоти# 

2584 

Толуолсульфокислоти, що містять більше 5 % вільної сірчаної кислоти 

2585 

АЛКІЛСУЛЬФОКИСЛОТИ ТВЕРДІ або АРИЛСУЛЬФОКИСЛОТИ ТВЕРДІ, що містять не більше 5 % вільної сірчаної кислоти# 

2586 

Алкілбензолсульфокислота, що містить не більше 5 % вільної сірчаної кислоти 

2586 

АЛКІЛСУЛЬФОКИСЛОТИ РІДКІ або АРИЛСУЛЬФОКИСЛОТИ РІДКІ, що містять не більше 5 % вільної сірчаної кислоти# 

2586 

Бензолсульфокислота, що містить не більше 5 % вільної сірчаної кислоти# 

2586 

Метансульфокислота# 

2670 

ЦІАНУРХЛОРИД*, ** 

2699 

КИСЛОТА ТРИФТОРОЦТОВА** 

2705 

ПЕНТОЛ-1 

2739 

АНГІДРИД МАСЛЯНИЙ 

2751 

ДІЕТИЛТІОФОСФОРИЛХЛОРИД#, ## 

2789 

КИСЛОТА ОЦТОВА ЛЬОДЯНА або КИСЛОТИ ОЦТОВОЇ РОЗЧИН з масовою часткою кислоти більше 80 %$ 

2819 

АМІЛФОСФАТ## 

2820 

КИСЛОТА МАСЛЯНА 

2823 

КИСЛОТА кротонова ТВЕРДА 

2829 

КИСЛОТА КАПРОНОВА 

3261 

Кислота нітрилотриметилфосфонова*, ## 

3261 

РЕЧОВИНА ТВЕРДА КОРОЗІЙНА КИСЛА ОРГАНІЧНА, Н.З.К. 

3265 

Аліл-1,4-бутандіової кислоти ангідрид 

3265 

Ангідрид трифторметансульфокислоти**, # 

3265 

Бутилфосфат## 

3265 

Дикарбонових кислот водний шар корозійний 

3265 

Кислота валеріанова 

3265 

Кислота дитіогліколева# 

3265 

Кислота ізовалеріанова 

3265 

Кислота метоксиоцтова 

3265 

Кислота пеларгонова 

3265 

Кислота піровиноградна 

3265 

Кислоти дихлоркарбонові** 

3265 

Кислоти розгалужені монокарбонові** 

3265 

Концентрат низькомолекулярних кислот НМК 

3265 

Метилбензолсульфат# 

3265 

РІДИНА КОРОЗІЙНА КИСЛА ОРГАНІЧНА, Н.З.К. 

3265 

Трифторметансульфокислота**, # 

3412 

КИСЛОТА МУРАШИНА з масовою часткою кислоти не менше 10 %, але не більше 85 % 

3412 

КИСЛОТА МУРАШИНА з масовою часткою кислоти не менше 5 %, але менше 10 % 

3419 

БОРУ ТРИФТОРИД ТА ОЦТОВА КИСЛОТА - КОМПЛЕКС ТВЕРДИЙ** 

3420 

БОРУ ТРИФТОРИД ТА КИСЛОТА ПРОПІОНОВА - КОМПЛЕКС ТВЕРДИЙ** 

3425 

КИСЛОТА БРОМОЦТОВА ТВЕРДА** 

3463 

КИСЛОТА ПРОПІОНОВА з масовою часткою кислоти не менше 90 % 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Рідини або легкоплавкі тверді речовини. Безбарвні або від жовтого до темно-червоного кольору. Характерний запах. Рідини помірно киплячі або висококиплячі, кристали на повітрі розпливаються. На повітрі димлять. Розчинні або розкладаються водою з виділенням токсичних газів. Пари важчі за повітря; збираються в низинах, підвалах, тунелях. Корозійні для більшості металів. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі або важкогорючі, речовини відзначені символом ($) - легкозаймисті. Займаються при нагріванні від відкритого полум'я. Пари і пил можуть утворювати з повітрям вибухонебезпечні суміші при нагріванні. Ємкості можуть вибухати при нагріванні. Горять із утворенням токсичних газів (* - оксидів азоту, ціану;** - фосгену, галогенів, галогеноводнів; # - оксидів сірки; ## - оксидів фосфору). Сірки хлорид і сульфохлорид взаємодіють із водою з вибухом. Сірки хлорид здатний займати органічні речовини. 

Небезпека для людини  

Небезпечні при: I - вдиханні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I - головний біль, сльозотеча, порушення дихання, серцебиття; III, IV - почервоніння, біль, набряк. Хімічний опік. При пожежі та вибухах можливі опіки і травми. При контакті з ангідридом малеїновим розплавленим можливий термічний опік. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або дихальним апаратом АСВ-2. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті із саморятувальником СПІ-20. За відсутності вказаних зразків: захисний загальновійськовий костюм Л-1 або Л-2 у комплекті із промисловим протигазом і патронами В*6, БКФ. При малих концентраціях у повітрі (при перевищенні ГДК до 100 разів) - спецодяг, промисловий протигаз малого габариту ПФМ-1 з універсальним захисним патроном ПЗУ, автономний захисний індивідуальний комплект із примусовою подачею в зону дихання очищеного повітря. Кислотостійкі рукавички, рукавички з дисперсії бутилкаучуку, спеціальне взуття. 

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 100 м (для тіонілхлориду - 200 м). Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Триматися навітряного боку. Уникати низин. Додержуватися заходів пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. Потерпілим надати першу допомогу. Відправити людей з осередку ураження на медобстеження. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити СЕС. Не торкатися до пролитої або розсипаної речовини. Усунути течі з додержанням запобіжних заходів. Перекачати вміст у справну суху, захищену від корозії ємкість або в ємкість для зливу з дотриманням умов змішання рідин. Розливи і розсипи огородити ґрунтовим валом, засипати сухим інертним матеріалом, зібрати в захищені від корозії сухі ємкості. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. 

У разі пожежі 

Не наближатися до палаючих ємкостей. Гасити повітряно-механічною і хімічною пінами, порошками з максимальної відстані. Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані. Не допускати попадання води в ємкості із сірки хлоридом і сульфохлоридом. Організувати евакуацію людей з сусідніх будівель з урахуванням напрямку руху токсичних продуктів горіння. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Для ізоляції парів використовувати розпилену воду. Речовину відкачати з низин з додержанням запобіжних заходів. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненням, зібрати і вивезти для утилізації. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту. Промити водою з контрольною (провокаційною) метою. Місце розливу та розсипу ізолювати піском, повітряно-механічною піною і не допускати попадання речовини в поверхневі води. Розливи і розсипи засипати порошками, що містять лужний компонент (вапняк, доломіт, сода, вапно). Змити великою кількістю води з максимальної відстані. Поверхні рухомого складу промити великою кількістю води, мийними композиціями, слабким лужним розчином (вапняним молоком, розчином кальцинованої соди). 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Особи, які надають першу допомогу, повинні використовувати індивідуальні засоби захисту органів дихання шкіри. При отруєнні кислотами і ангідридом оцтовим не викликати блювання штучним шляхом. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Очі і шкіру промити 2 % розчином питної соди, водою. При опіку - асептична пов'язка. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 804

Номер ООН 

Найменування вантажу 

1729 

АНІЗОЇЛХЛОРИД** 

1736 

БЕНЗОЇЛХЛОРИД** 

1803 

ФЕНОЛСУЛЬФОКИСЛОТА РІДКА# 

2214 

АНГІДРИД ФТАЛЕВИЙ, що містить більше 0,05 % малеїнового ангідриду 

2225 

БЕНЗОЛСУЛЬФОНІЛХЛОРИД**, # 

2226 

БЕНЗОТРИХЛОРИД** 

2305 

КИСЛОТА НІТРОБЕНЗОЛСУЛЬФОНОВА*, # 

2430 

АЛКІЛФЕНОЛИ ТВЕРДІ, Н.З.К. (включаючи C2 - C12 гомологи) 

2577 

ФЕНІЛАЦЕТИЛХЛОРИД** 

2698 

АНГІДРИДИ ТЕТРАГІДРОФТАЛЕВІ, що містять малеїнового ангідриду більше 0,05 % 

2798 

ФЕНІЛФОСФОРДИХЛОРИД**, ## 

2799 

ФЕНІЛФОСФОРТІОДИХЛОРИД**, #, ## 

2904 

ХЛОРФЕНОЛЯТИ РІДКІ або ФЕНОЛЯТИ РІДКІ** 

2905 

ХЛОРФЕНОЛЯТИ ТВЕРДІ або ФЕНОЛЯТИ ТВЕРДІ** 

3145 

АЛКИЛФЕНОЛИ РІДКІ, Н.З.К. (включаючи C2 - C12 гомологи) 

3145 

Позицію виключено

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Рідини або легкоплавкі тверді речовини. Безбарвні або від ясно-жовтого до темно-коричневого кольору. Характерний різкий запах. Рідини висококиплячі, кристали на повітрі розпливаються. На повітрі димлять. Розчинні, крім кислоти саліцилової, або розкладаються водою з виділенням токсичних газів. Пари важчі за повітря, накопичуються в низьких ділянках поверхні, підвалах, тунелях. Корозійні для більшості металів. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі або важкогорючі. Займаються при нагріванні від відкритого полум'я. Пари і пил можуть утворювати з повітрям вибухонебезпечні суміші при нагріванні. Ємкості можуть вибухати при нагріванні. Горять із утворенням токсичних газів (** - фосгену, хлороводню, хлору; # - оксидів сірки, * - ціану, оксидів азоту; ## - оксидів фосфору). 

Небезпека для людини  

Небезпечні при: I - вдиханні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I - головний біль, сльозотеча, порушення дихання, серцебиття; III, IV - почервоніння, біль, набряк, сльозотеча. Хімічний опік. При пожежі та вибухах можливі опіки і травми. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або дихальним апаратом АСВ-2. При малих концентраціях у повітрі (при перевищенні ГДК до 100 разів) - спецодяг, промисловий протигаз малого габариту ПФМ-1 з універсальним захисним патроном ПЗУ, автономний захисний індивідуальний комплект із примусовою подачею в зону дихання очищеного повітря. Кислотостійкі рукавички, рукавички з дисперсії бутилкаучуку, спеціальне взуття. За відсутності вказаних зразків: захисний загальновійськовий костюм Л-1 або Л-2 у комплекті із промисловим протигазом з патронами В с аерозольним фільтром, БКФ. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті із саморятувальником СПІ-20. 

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 200 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Триматися навітряного боку. Уникати низин. Додержуватися заходів пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. Потерпілим надати першу допомогу. Відправити людей з осередку ураження на медобстеження. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити СЕС. Не торкатися до пролитої або розсипаної речовини. Усунути течі з додержанням запобіжних заходів. Перекачати вміст у справну суху, захищену від корозії ємкість або в ємкість для зливу з дотриманням умов змішання рідин. Розливи і розсипи огородити ґрунтовим валом, засипати сухим лужним або інертним матеріалом (вапняк, зола), зібрати в захищені від корозії сухі ємкості. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. 

У разі пожежі 

Не наближатися до палаючих ємкостей. Гасити повітряно-механічною та хімічною пінами, порошками з максимальної відстані. Організувати евакуацію людей з сусідніх будівель з урахуванням напрямку руху токсичних продуктів горіння. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Речовину відкачати з низин з додержанням заходів пожежної безпеки. Місце розливу і розсипу ізолювати піском, повітряно-механічною піною і не допускати попадання речовини в поверхневі води. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненням, зібрати і вивезти для утилізації з додержанням запобіжних заходів. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту, промити водою з контрольною (провокаційною) метою. Поверхні рухомого складу промити мийними композиціями, обробити гострою парою. Поверхню території (окремі осередки) випалити при загрозі попадання речовини в ґрунтові води; обробити розчином пероксиду водню; ґрунт переорати. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Очі і шкіру промити 2 %-вим содовим розчином, водою. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 805

Номер ООН 

Найменування вантажу 

1724 

АЛІЛТРИХЛОРСИЛАН СТАБІЛІЗОВАНИЙ$ 

1728 

АМІЛТРИХЛОРСИЛАН 

1747 

БУТИЛТРИХЛОРСИЛАН$ 

1753 

ХЛОРФЕНІЛТРИХЛОРСИЛАН 

1762 

ЦИКЛОГЕКСЕНІЛТРИХЛОРСИЛАН 

1763 

ЦИКЛОГЕКСИЛТРИХЛОРСИЛАН 

1766 

ДИХЛОРФЕНІЛТРИХЛОРСИЛАН 

1767 

ДІЕТИЛДИХЛОРСИЛАН$ 

1769 

ДИФЕНІЛДИХЛОРСИЛАН 

1771 

ДОДЕЦИЛТРИХЛОРСИЛАН 

1781 

ГЕКСАДЕЦИЛТРИХЛОРСИЛАН 

1784 

ГЕКСИЛТРИХЛОРСИЛАН 

1799 

НОНІЛТРИХЛОРСИЛАН 

1800 

ОКТАДЕЦИЛТРИХЛОРСИЛАН 

1801 

ОКТИЛТРИХЛОРСИЛАН 

1804 

ФЕНІЛТРИХЛОРСИЛАН 

1816 

ПРОПІЛТРИХЛОРСИЛАН 

2434 

ДИБЕНЗИЛДИХЛОРСИЛАН 

2435 

ЕТИЛФЕНІЛДИХЛОРСИЛАН 

2437 

МЕТИЛФЕНІЛДИХЛОРСИЛАН 

2987 

Рядок виключено

2986 

ХЛОРСИЛАНИ КОРОЗІЙНІ ЛЕГКОЗАЙМИСТІ, Н.З.К. 

2987 

Рядок виключено

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Рідини. Безбарвні. Подразнювальний різкий запах. Помірно киплячі або висококиплячі. На повітрі димлять. Важчі за воду. Водою розкладаються з утворенням токсичного і їдкого газу - хлороводню. Малолеткі. Пари важчі за повітря, збираються в низинах, підвалах, тунелях. Корозійні. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі, речовини, позначені символом ($) - легкозаймисті. При нагріванні займаються від іскор і полум'я. Можуть займатися від нагрітих стінок ємкості. Пари можуть утворювати з повітрям вибухонебезпечні суміші. Можуть вибухати в контакті з водою. Ємкості можуть вибухати при нагріванні. У порожніх ємкостях із залишків можуть утворюватися вибухонебезпечні суміші. Горять із утворенням токсичних газів (метил-(2-ціанетил)-дихлорсилан утворюють ціан, фосген, хлороводень). 

Небезпека для людини  

Небезпечні при: I - вдиханні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. Пари - сильно подразнювальні. I - кашель, розлад дихання, нежить; III, IV - різь, почервоніння, біль. Хімічний опік. Діють через неушкоджену шкіру. При пожежі та вибухах можливі опіки і травми. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або дихальним апаратом АСВ-2. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті із саморятувальником СПІ-20. 

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 200 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Триматися навітряного боку. Уникати низин. Додержуватися заходів пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. Потерпілим надати першу допомогу. Відправити людей з вогнища поразки на медобстеження. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити СЕС. Припинити рух поїздів і маневрову роботу в небезпечній зоні. Не торкатися до пролитої або розсипаної речовини. Усунути течі з додержанням запобіжних заходів. Перекачати вміст у справну суху, захищену від корозії ємкість або ємкість для зливу з дотриманням умов змішання рідин. Розливи та розсипи огородити ґрунтовим валом. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. Засипати сухим інертним матеріалом. 

У разі пожежі 

Не наближатися до палаючих ємкостей. Гасити порошками з максимальної відстані. Не використовувати воду! Не допускати попадання води в ємкості. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Місце розливу або розсипу ізолювати сухим піском; обвалувати і не допускати попадання речовини в поверхневі води. При знижених температурах повітря речовину відкачати з низин з додержанням заходів пожежної безпеки. Невеликі течі промити великою кількістю води. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненнями, зібрати в сухі ємкості та вивезти для утилізації. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту. Промити водою з контрольною (провокаційною) метою. Поверхні рухомого складу промити великою кількістю води, мийними композиціями, слабким лужним розчином (вапняним молоком, розчином кальцинованої соди), обробити гострою парою. Поверхню території (окремі осередки) засипати порошками, що містять лужний компонент (вапняк, доломіт, сода), випалити при загрозі попадання речовини в ґрунтові води, обробити розчином пероксиду водню; ґрунт переорати. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Особи, які надають першу допомогу повинні використовувати індивідуальні засоби захисту органів дихання і шкіри. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Очі і слизові оболонки промити водою. При опіку - асептична пов'язка. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 806

Номер ООН 

Найменування вантажу 

1725 

АЛЮМІНІЮ БРОМІД БЕЗВОДНИЙ 

1726 

АЛЮМІНІЮ ХЛОРИД БЕЗВОДНИЙ 

1727 

АМОНІЮ ГІДРОДИФТОРИД ТВЕРДИЙ 

1733 

СУРМИ ТРИХЛОРИД ТВЕРДИЙ 

1756 

ХРОМУ ФТОРИД ТВЕРДИЙ 

1768 

КИСЛОТА ДИФТОРФОСФОРНА БЕЗВОДНА 

1773 

ЗАЛІЗА (III) ХЛОРИД БЕЗВОДНИЙ 

1776 

КИСЛОТА МОНОФТОРФОСФОРНА БЕЗВОДНА 

1806 

ФОСФОРУ ПЕНТАХЛОРИД 

1807 

ФОСФОРУ (V) ОКСИД 

1811 

КАЛІЮ ГІДРОДИФТОРИД ТВЕРДИЙ 

1905 

КИСЛОТА СЕЛЕНОВА 

1939 

ФОСФОРУ ОКСИБРОМІД 

2331 

ЦИНКУ ХЛОРИД БЕЗВОДНИЙ 

2439 

НАТРІЮ ГІДРОДИФТОРИД 

2440 

ОЛОВА ТЕТРАХЛОРИДУ ПЕНТАГІДРАТ 

2475 

ВАНАДІЮ ТРИХЛОРИД 

2503 

ЦИРКОНІЮ ТЕТРАХЛОРИД 

2506 

АМОНІЮ ГІДРОСУЛЬФАТ 

2507 

КИСЛОТА ХЛОРПЛАТИНОВА ТВЕРДА 

2508 

МОЛІБДЕНУ ПЕНТАХЛОРИД 

2509 

КАЛІЮ ГІДРОСУЛЬФАТ 

2578 

ФОСФОРУ ТРІОКСИД 

2691 

ФОСФОРУ ПЕНТАБРОМІД 

2802 

МІДІ ХЛОРИД 

2834 

КИСЛОТА ФОСФОРИСТА 

2865 

ГІДРОКСИЛАМІНУ СУЛЬФАТ 

2869 

ТИТАНУ ТРИХЛОРИДУ СУМІШ 

2967 

КИСЛОТА СУЛЬФАМІНОВА 

3453 

КИСЛОТА ФОСФОРНА ТВЕРДА 

3456 

КИСЛОТА НІТРОЗІЛСІРЧАНА ТВЕРДА 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Тверді речовини. Безбарвні кристали або кристали, що мають колір, які розпливаються на повітрі, хрому трифторид - зеленого, міді хлорид - синього кольору. Розчинні або реагують з водою з утворенням токсичних газів - галогеноводнів, можливий розігрів. Корозійні при зволоженні для більшості металів, а гідродифториди амонію, калію, натрію - також для скла та кераміки. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Негорючі. Гідроксиламіну сульфат при нагріванні, а також при контакті з окислювачами і горючими речовинами вибухає. 

Небезпека для людини  

Небезпечні при: I - вдиханні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I - першіння в горлі, сухий кашель, утруднене дихання, задуха, клекотливе дихання; III - опік шкіри, виразка; IV - різь, осліплення. Хімічний опік, рани, що важко загоюються. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М. За відсутності вказаних зразків - захисний загальновійськовий костюм Л-1 або Л-2 у комплекті з промисловим протигазом з патронами В с аерозольним фільтром, М, БКФ, В8. Промисловий протигаз малого габариту ПФМ-1, кислотостійкі рукавички або рукавички з дисперсії бутилкаучуку, спеціальне взуття для захисту від кислот, нафти та нафтопродуктів. При малих концентраціях у повітрі (при перевищенні ГДК до 100 разів) - спецодяг, автономний захисний індивідуальний комплект із примусовою подачею в зону дихання очищеного повітря з патронами ПЗУ, ПЗ-2, фільтрувальний респіратор " ФОРТ-П", універсальний респіратор "Снежок-КУ-М". 

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 50 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Потерпілим надати першу допомогу. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити СЕС. Не торкатися до розсипаної речовини. Розсипи огородити ґрунтовим валом, зібрати без застосування вологи в сухі, захищені від корозії ємкості. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. 

У разі пожежі 

Не горять. Не допускати контакту гідроксиламіну сульфату з вогнем. При неможливості - покинути зону горіння. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Розсип засипати сухим піском, зібрати в сухі, захищені від корозії ємкості з додержанням запобіжних заходів. Місце розсипу ізолювати піском, промити великою кількістю води. Промиті поверхні рухомого складу обробити слабким лужним розчином (вапняним молоком, розчином кальцинованої соди); ґрунт переорати. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Особи, які надають першу допомогу, повинні використовувати індивідуальні засоби захисту органів дихання і шкіри. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Очі і шкіру промити водою. При опіку - асептична пов'язка. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 807

Номер ООН 

Найменування вантажу 

1604 

ЕТИЛЕНДІАМІН* 

1761 

МІДЬЕТИЛЕНДІАМІНУ РОЗЧИН 

1783 

ГЕКСАМЕТИЛЕНДІАМІНУ РОЗЧИН 

1835 

ТЕТРАМЕТИ ЛАМОНІЮ ГІДРОКСИДУ РОЗЧИН

2029 

ГІДРАЗИН БЕЗВОДНИЙ* 

2030 

ГІДРАЗИН-ГІДРАТ або ГІДРАЗИНУ ВОДНИЙ РОЗЧИН з масовою часткою гідразину не менше 37 % 

2030 

Позицію виключено

2030 

ГІДРАЗИНУ ВОДНИЙ РОЗЧИН з масовою часткою гідразину не менше 37 %

2051 

2-ДИМЕТИЛАМІНОЕТАНОЛ* 

2054 

МОРФОЛІН* 

2079 

ДІЕТИЛЕНТРИАМІН 

2209 

ФОРМАЛЬДЕГІДУ РОЗЧИН, що містить не менше 25 % формальдегіду 

2248 

ди-н-БУТИЛАМІН* 

2258 

1, 2-ПРОПІЛЕНДІАМІН* 

2259 

ТРИЕТИЛЕНТЕТРАМІН 

2264 

N,N-ДИМЕТИЛЦИКЛОГЕКСИЛАМІН* 

2269 

3,3'-ІМІНОДИПРОПІЛАМІН 

2280 

ГЕКСАМЕТИЛЕНДІАМІН ТВЕРДИЙ 

2289 

ІЗОФОРОНДІАМІН 

2320 

ТЕТРАЕТИЛЕНПЕНТАМІН 

2326 

ТРИМЕТИЛЦИКЛОГЕКСИЛАМІН 

2327 

ТРИМЕТИЛГЕКСАМЕТИЛЕНДІАМІНИ 

2357 

ЦИКЛОГЕКСИЛАМІН* 

2401 

ПІПЕРИДИН* 

2491 

ЕТАНОЛАМІН або ЕТАНОЛАМІНУ РОЗЧИН 

2565 

ДИЦИКЛОГЕКСИЛАМІН 

2579 

ПІПЕРАЗИН 

2619 

ДИМЕТИЛБЕНЗИЛАМІН* 

2685 

N,N-ДІЕТИЛЕТИЛЕНДІАМІН* 

2686 

2-ДІЕТИЛЕТАНОЛАМІН* 

2815 

N-АМІНОЕТИЛПІПЕРАЗИН 

3055 

2-(2-АМІНОЕТОКСІ)-ЕТАНОЛ 

3423 

ТЕТРАМЕТИЛАМОНІЮ ГІДРОКСИД ТВЕРДИЙ 

3484

ГІДРАЗИНУ ВОДНИЙ РОЗЧИН, ЛЕГКОЗАЙМИСТИЙ з масовою часткою гідразину більше 37 %

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Рідини або легкоплавкі тверді речовини. Безбарвні або від ясно-жовтого до темно-коричневого кольору. Характерний запах. Кристали розпливаються на повітрі. Рідини помірно киплячі. Розчинні у воді. Леткі. Пари важчі за повітря; збираються в низинах, підвалах, тунелях. Корозійні. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі, речовини, позначені символом (*) - легкозаймисті. Займаються від відкритого полум'я. Пил і пари можуть утворювати з повітрям вибухонебезпечні суміші при нагріванні. Ємкості можуть вибухати при нагріванні. Горять із утворенням токсичних газів - ціану, оксидів азоту. 

Небезпека для людини  

Небезпечні при: I - вдиханні, II - ковтанні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I, II - нудота, головний біль, кашель, слинотеча, біль в очах, відчуття задухи; III - поколювання, сверблячка; IV - подразнення, почервоніння. Діють через неушкоджену шкіру. Хімічний опік. При пожежі та вибухах можливі опіки і травми. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або дихальним апаратом АСВ-2. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті із саморятувальником СПІ-20. За відсутності вказаних зразків - захисний загальновійськовий костюм Л-1 або Л-2 у комплекті із промисловим протигазом з патронами В з аерозольним фільтром, БКФ. При малих концентраціях у повітрі (при перевищенні ГДК до 100 разів) - спецодяг, промисловий протигаз малого габариту ПФМ-1 з універсальним захисним патроном ПЗУ, автономний захисний індивідуальний комплект із примусовою подачею в зону дихання очищеного повітря. Лугостійкі рукавички, рукавички з дисперсії бутилкаучуку, спеціальне взуття. 

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 200 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Триматися навітряного боку. Уникати низин. Додержуватися заходів пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. Потерпілим надати першу допомогу. Відправити людей з осередку ураження на медобстеження. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити СЕС. Не торкатися до пролитої або розсипаної речовини. Усунути течі з додержанням заходів пожежної безпеки. Перекачати вміст у справну суху, захищену від корозії ємкість або в ємкість для зливу з дотриманням умов змішання рідин. Розливи та розсипи огородити ґрунтовим валом, засипати інертним матеріалом, зібрати в захищені від корозії ємкості. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. 

У разі пожежі 

Не наближатися до палаючих ємкостей. Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані. Гасити тонкорозпиленою водою, повітряно-механічною і хімічною пінами, порошками. Гази і пари, що утворюються, осаджувати тонкорозпиленою водою. Організувати евакуацію людей з сусідніх будівель з урахуванням напрямку руху токсичних продуктів горіння. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Для ізоляції парів використовувати розпилену воду. Речовину відкачати з низин (розсипи зібрати) з додержанням запобіжних заходів. Місця розливу ізолювати піском, промити великою кількістю води, обвалувати і не допускати попадання речовини в поверхневі води. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненнями, зібрати і вивезти для утилізації. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту. Промиті поверхні рухомого складу і території обробити слабким розчином кислоти. Поверхню території (окремі осередки) випалити при загрозі попадання речовини в ґрунтові води; ґрунт переорати. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Особи, які надають першу допомогу, повинні використовувати індивідуальні засоби захисту органів дихання і шкіри. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Очі промити водою, шкіру - водою з милом. Пити міцний чай, молоко. При отруєнні розчинами формальдегіду пити молоко, сирі яйця, олію пити ковтками. Забороняється викликати блювання. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 808

Номер ООН 

Найменування вантажу 

1813 

КАЛІЮ ГІДРОКСИД ТВЕРДИЙ 

1823 

НАТРІЮ ГІДРОКСИД ТВЕРДИЙ 

1825 

НАТРІЮ ОКСИД 

1847 

КАЛІЮ СУЛЬФІДУ КРИСТАЛОГІДРАТ з масовою часткою кристалізаційної води не менше 30 % 

1849 

НАТРІЮ СУЛЬФІДУ КРИСТАЛОГІДРАТ з масовою часткою кристалізаційної води не менше 30 % 

1907 

ВАПНО НАТРОННЕ, що містить більше 4 % натрію гідроксиду 

1910 

Кальцію оксид 

2033 

КАЛІЮ МОНООКСИД 

2678 

РУБІДІЮ ГІДРОКСИД 

2680 

ЛІТІЮ ГІДРОКСИД 

2682 

ЦЕЗІЮ ГІДРОКСИД 

2949 

НАТРІЮ ГІДРОСУЛЬФІД, що містить не менше 25 % кристалізаційної води 

3253 

НАТРІЮ ТРИОКСОСИЛІКАТ 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Тверді речовини. Порошок, кристали або гранули, що розпливаються на повітрі. Безбарвні або білі, цезію гідроксид - жовтувато-сірого кольору. Без запаху. Гігроскопічні. Розчинні у воді. При взаємодії з водою можливий розігрів, взаємодія з водою кальцію оксиду супроводжується розбризкуванням і сильним розігрівом, здатним займати горючі матеріали і викликати вибух ємкості. Калію сульфід і натрію сульфід можуть розкладатися кислотами і водою з утворенням токсичного і займистого газу - сірководню. Нелеткі. Корозійні для деяких металів. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Негорючі. При взаємодії кальцію оксиду з водою відбувається сильний розігрів, що може викликати вибух ємкості. 

Небезпека для людини  

Небезпечні при: I - вдиханні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I - кашель, стиснення у грудях, нежить, сльозотеча; III - опік шкіри; IV - набряк повік, різке почервоніння кон'юнктиви, ушкодження райдужної оболонки. Хімічний опік. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М. За відсутності вказаних зразків - захисний загальновійськовий костюм Л-1 або Л-2 у комплекті із промисловим протигазом з патроном В, лугостійкі рукавички або рукавички з дисперсії бутилкаучуку, спеціальне взуття. При малих концентраціях у повітрі (при перевищенні ГДК до 100 разів) - спецодяг, автономний захисний індивідуальний комплект із примусовою подачею в зону дихання очищеного повітря з патронами ПЗУ, ПЗ-2, фільтрувальний респіратор "ФОРТ-П", універсальний респіратор "Снежок-КУ-М". 

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 50 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Потерпілим надати першу допомогу. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити СЕС. Не торкатися до розсипаної речовини. Розсипи огородити ґрунтовим валом, засипати сухим інертним матеріалом, зібрати в сухі, захищені від корозії ємкості, герметично закрити. 

У разі пожежі 

Не горять. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Розсип засипати сухим піском, зібрати в сухі, захищені від корозії ємкості з додержанням запобіжних заходів. Місце розсипу промити великою кількістю води з максимальної відстані, обвалувати і не допускати попадання речовини в поверхневі води. Промиті поверхні рухомого складу і території обробити слабким розчином кислоти. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Пити ковтками олію. Не викликати блювання. Очі і шкіру промити великою кількістю води. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 809

Номер ООН 

Найменування вантажу 

1814 

КАЛІЮ ГІДРОКСИДУ РОЗЧИН 

1819 

НАТРІЮ АЛЮМІНАТУ РОЗЧИН 

1824 

НАТРІЮ ГІДРОКСИДУ РОЗЧИН 

2672 

АМІАКУ РОЗЧИН у воді з відносною густиною від 0,880 до 0,957 при температурі 15° C, що містить більше 10 %, але не більше 35 % аміаку1) 

2677 

РУБІДІЮ ГІДРОКСИДУ РОЗЧИН 

2679 

ЛІТІЮ ГІДРОКСИДУ РОЗЧИН 

2681 

ЦЕЗІЮ ГІДРОКСИДУ РОЗЧИН 

2683 

АМОНІЮ СУЛЬФІДУ РОЗЧИН 

2797 

РІДИНА АКУМУЛЯТОРНА ЛУЖНА 

2818 

АМОНІЮ ПОЛІСУЛЬФІДУ РОЗЧИН 

3320 

НАТРІЮ БОРГІДРИДУ І НАТРІЮ ГІДРОКСИДУ РОЗЧИН з масовою часткою боргідриду натрію не більше 12 % та масовою часткою гідроксиду натрію не більше 40 % 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Рідини. Безбарвні. Аміаку розчин має різкий характерний запах "нашатирного спирту". Помірно киплячі. Водні розчини. Малолеткі. Пари аміаку легші за повітря1). Корозійні для деяких металів. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Негорючі. Ємкості можуть вибухати при нагріванні. 

Небезпека для людини  

Небезпечні при: I - вдиханні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I - кашель, стиснення у грудях, нежить, сльозотеча; III - опік шкіри; IV - набряк повік, різке почервоніння кон'юнктиви, ушкодження райдужної оболонки. Хімічний опік. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або дихальним апаратом АСВ-2. За відсутності вказаних зразків - захисний загальновійськовий костюм Л-1 або Л-2 у комплекті із промисловим протигазом з патронами В з аерозольним фільтром, БКФ, КД, КД8. При малих концентраціях у повітрі (при перевищенні ГДК до 100 разів) - спецодяг, промисловий протигаз малого габариту ПФМ-1 з універсальним захисним патроном ПЗУ, автономний захисний індивідуальний комплект із примусовою подачею в зону дихання очищеного повітря. Лугостійкі рукавички, рукавички з дисперсії бутилкаучуку, спеціальне взуття. 

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 100 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Потерпілим надати першу допомогу. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити СЕС. Не торкатися пролитої речовини. Усунути течі з додержанням запобіжних заходів. Перекачати вміст у справну порожню, захищену від корозії ємкість або в ємкість для зливу з дотриманням умов змішання рідин. Розливи огородити ґрунтовим валом, засипати інертним матеріалом, зібрати в захищені від корозії ємкості. 

У разі пожежі 

Не горять. Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Для ізоляції парів використовувати розпилену воду. Речовину відкачати з низин з додержанням запобіжних заходів. Місце розливу ізолювати піском, промити великою кількістю води і не допускати попадання речовини в поверхневі води. Промиті поверхні рухомого складу, території обробити слабким розчином кислоти. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Особи, які надають першу допомогу, повинні використовувати індивідуальні засоби захисту органів дихання і шкіри. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. У ніс закапати олію. Пити олію ковтками. Очі і шкіру промити великою кількістю води. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 811

Номер ООН 

Найменування вантажу 

2809 

РТУТЬ 

3506

ВИРОБИ ПРОМИСЛОВІ, ЩО МІСТЯТЬ РТУТЬ

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Рідина. Сріблистий колір, важка, рухлива. Без запаху. Висококипляча. Не розчинна у воді. Важчі за воду. Легколетка. Пари важчі за повітря, збираються в низинах, підвалах, тунелях. Корозійна для деяких металів. Забруднює водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Негорюча. 

Небезпека для людини  

Небезпечна при: I - вдиханні, III - попаданні на шкіру. I, III - кашель, першіння, біль у горлі, металевий присмак у роті, слинотеча, нудота, блювання, головний біль, запаморочення, слабкість, непритомність, тремтіння кінцівок, хиткість ходи, сплутаність свідомості, порушення мовлення. Діє через неушкоджену шкіру. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або дихальним апаратом АСВ-2. При малих концентраціях у повітрі (при перевищенні ГДК до 100 разів) - спецодяг, промисловий протигаз малого габариту ПФМ-I з універсальним захисним патроном ПЗУ, автономний захисний індивідуальний комплект із примусовою подачею в зону дихання очищеного повітря. Маслобензостійкі рукавички, рукавички з дисперсії бутилкаучуку, спеціальне взуття. За відсутності вказаних зразків - захисний загальновійськовий костюм Л-1 або Л-2 у комплекті із промисловим протигазом з патроном Г8

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 50 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Триматися навітряного боку. Уникати низин. Потерпілим надати першу допомогу. Відправити людей з осередку ураження на медобстеження. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Викликати газорятувальну службу району. Повідомити СЕС. Припинити рух поїздів і маневрову роботу в небезпечній зоні. Не торкатися пролитої речовини. Усунути течі з додержанням запобіжних заходів. Перелити вміст у справну суху, захищену від корозії ємкість або в ємкість для зливу з дотриманням умов змішання рідин. Розливи огородити ґрунтовим валом, зібрати речовину з верхнім шаром землі в герметичну ємкість з додержанням запобіжних заходів. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. 

У разі пожежі 

Не горить. Охолоджувати, щоб уникнути різкого збільшення концентрації парів. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненнями, зібрати і вивезти для утилізації з додержанням запобіжних заходів. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту. Поверхні рухомого складу території (окремі осередки) обробити розчином ДТСГК, 20 %-вим розчином хлорного заліза; промити 5 %-вим розчином сульфіду калію або натрію. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Шкіру промити водою з милом. Очі промити водою. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 812

Номер ООН 

Найменування вантажу 

2604 

ЕФІР БОРТРИФТОРДИЕТИЛОВИЙ 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Рідина. Безбарвна. Характерний запах. Помірно кипляча. На повітрі димить. Розкладається водою з виділенням токсичних газів. Пари важчі за повітря; збираються в низинах, підвалах, тунелях. Корозійні для більшості металів, а також для скла при зволоженні. Забруднює водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горюча. Легко займається від іскор і полум'я. Пари можуть утворювати з повітрям вибухонебезпечні суміші. Ємкості можуть вибухати при нагріванні. Горить із утворенням токсичних газів (сполук фтору). 

Небезпека для людини  

Небезпечна при: I - вдиханні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I - головний біль, сльозотеча, порушення дихання, серцебиття; III, IV - почервоніння, біль, набряк. Хімічний опік. При пожежі та вибухах можливі опіки і травми. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або дихальним апаратом АСВ-2. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті із саморятувальником СПІ-20. За відсутності вказаних зразків: захисний загальновійськовий костюм Л-1 або Л-2 у комплекті із промисловим протигазом і патронами В6, БКФ. При малих концентраціях у повітрі (при перевищенні ГДК до 100 разів) - спецодяг, промисловий протигаз малого габариту ПФМ-1 з універсальним захисним патроном ПЗУ, автономний захисний індивідуальний комплект із примусовою подачею в зону дихання очищеного повітря. Кислотостійкі рукавички, рукавички з дисперсії бутилкаучуку, спеціальне взуття. 

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 100 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Триматися навітряного боку. Уникати низин. Додержуватися заходів пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. Потерпілим надати першу допомогу. Відправити людей з осередку ураження на медобстеження. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити СЕС. Не торкатися пролитої речовини. Усунути течі з додержанням запобіжних заходів. Перекачати вміст у справну суху, захищену від корозії ємкість або в ємкість для зливу з дотриманням умов змішання рідин. Розливи огородити ґрунтовим валом, засипати сухим інертним матеріалом, зібрати в захищені від корозії сухі ємкості. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. 

У разі пожежі 

Не наближатися до палаючих ємкостей. Гасити повітряно-механічною і хімічною пінами, порошками з максимальної відстані. Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані. Організувати евакуацію людей з сусідніх будівель з урахуванням напрямку руху токсичних продуктів горіння. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Для ізоляції парів використовувати розпилену воду. Речовину відкачати з низин з додержанням запобіжних заходів. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненням, зібрати і вивезти для утилізації. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту. Промити водою з контрольною (провокаційною) метою. Місце розливу і розсипу ізолювати піском, повітряно-механічною піною і не допускати попадання речовини в поверхневі води. Розливи і розсипи засипати порошками, що містять лужний компонент (вапняк, доломіт, сода, вапно). Змити великою кількістю води з максимальної відстані. Поверхні рухомого складу промити великою кількістю води, мийними композиціями, слабким лужним розчином. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Особи, які надають першу допомогу, повинні використовувати індивідуальні засоби захисту органів дихання і шкіри. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Очі і шкіру промити 2 % розчином питної соди, водою. При опіку - асептична пов'язка. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 813

Номер ООН 

Найменування вантажу 

1770 

ДИФЕНІЛМЕТИЛБРОМІД 

2803 

ГАЛІЙ 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Легкоплавкі тверді речовини. Білого кольору з блакитним відтінком. Кристали розпливаються на повітрі. Нерозчинні у воді. Важчі за воду. Дифенілметилбромід у воді повільно розкладається. Малолеткі. Пари важчі за повітря; накопичуються в низинах, підвалах, тунелях. Корозійні. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі. Займаються від відкритого полум'я. Горять із утворенням токсичних газів (сполук галію і брому). 

Небезпека для людини  

Небезпечні при: I - вдиханні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I - нудота, головний біль, кашель, слинотеча, біль в очах, відчуття задухи; III - поколювання, сверблячка; IV - почервоніння. Діють через неушкоджену шкіру. Хімічний опік. При пожежі можливі опіки. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або дихальним апаратом АСВ-2. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті із саморятувальником СПІ-20. За відсутності вказаних зразків - захисний загальновійськовий костюм Л-1 або Л-2 у комплекті із промисловим протигазом з патронами В з аерозольним фільтром, БКФ. При малих концентраціях у повітрі (при перевищенні ГДК до 100 разів) - спецодяг, промисловий протигаз малого габариту ПФМ-1 з універсальним захисним патроном ПЗУ, автономний захисний індивідуальний комплект із примусовою подачею в зону дихання очищеного повітря. Маслобензостійкі рукавички, рукавички з дисперсії бутилкаучуку, спеціальне взуття. 

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 150 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Триматися навітряного боку. Уникати низин. Потерпілим надати першу допомогу. Відправити людей з осередку ураження на медобстеження. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити СЕС. Не торкатися до розсипаної речовини. Розсипи огородити ґрунтовим валом, зібрати в сухі, захищені від корозії ємкості, герметично закрити. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. 

У разі пожежі 

Не наближатися до палаючих ємкостей. Прохолоджувати ємкості водою з максимальної відстані. Гасити тонкорозпиленою водою зі змочувачем, повітряно-механічною та хімічною пінами, порошками; гази, що утворюються, і пари осаджувати тонкорозпиленою водою. Організувати евакуацію людей з сусідніх будівель з урахуванням напрямку руху токсичних продуктів горіння. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Розсипи зібрати в сухі захищені від корозії ємкості і вивезти для утилізації з додержанням запобіжних заходів. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненнями, зібрати і вивезти для утилізації. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту. Промиті поверхні рухомого складу і території обробити мийними композиціями. Не допускати попадання речовини в поверхневі води. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Особи, які надають першу допомогу, повинні використовувати індивідуальні засоби захисту органів дихання і шкіри. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Очі промити водою, шкіру - водою з милом. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 814

Номер ООН 

Найменування вантажу 

1739 

БЕНЗИЛХЛОРФОРМІАТ  

2826 

ЕТИЛХЛОРТІОФОРМІАТ  

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Рідини. Безбарвні. Характерний подразнювальний запах. Помірно киплячі. Водою розкладаються з утворенням токсичних газів. Леткі. Пари важчі за повітря; збираються в низинах, підвалах, тунелях. Корозійні. Забруднюють водоймища.  

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі. Легко займаються від відкритого полум'я. Пари можуть утворювати з повітрям вибухонебезпечні суміші при нагріванні. Ємкості можуть вибухати при нагріванні. Горять із утворенням токсичних газів (фосгену, хлороводню, оксидів сірки).  

Небезпека для людини  

Небезпечні при: I - вдиханні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I - нудота, головний біль, кашель, слинотеча, біль в очах, відчуття задухи; III - поколювання, сверблячка; IV - почервоніння. Діють через неушкоджену шкіру. Хімічний опік. При пожежі та вибухах можливі опіки і травми.  

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або дихальним апаратом АСВ-2. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті із саморятувальником СПІ-20. За відсутності вказаних зразків - захисний загальновійськовий костюм Л-1 або Л-2 у комплекті із промисловим протигазом з патронами В з аерозольним фільтром, БКФ. При малих концентраціях у повітрі (при перевищенні ГДК до 100 разів) - спецодяг, промисловий протигаз малого габариту ПФМ-1 з універсальним захисним патроном ПЗУ, автономний захисний індивідуальний комплект із примусовою подачею в зону подиху очищеного повітря. Маслобензостійкі рукавички, рукавички з дисперсії бутилкаучуку, спеціальне взуття. 

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 200 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Триматися навітряного боку. Уникати низин. Додержуватися заходів пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. Потерпілим надати першу допомогу. Відправити людей з осередку ураження на медобстеження. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити СЕС. Не торкатися пролитої речовини. Усунути течі з додержанням запобіжних заходів. Перекачати вміст у справну суху, захищену від корозії ємкість або в ємкість для зливу з дотриманням умов змішання рідин. Розливи огородити ґрунтовим валом, засипати інертним матеріалом, зібрати в захищені від корозії ємкості. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. 

У разі пожежі 

Не наближатися до палаючих ємкостей. Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані. Гасити тонкорозпиленою водою, повітряно-механічною і хімічною пінами, порошками. Гази і пари, що утворюються, осаджувати тонкорозпиленою водою. Організувати евакуацію людей із сусідніх будівель з урахуванням напрямку руху токсичних продуктів горіння. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Для ізоляції парів використовувати розпилену воду. Речовину відкачати із низин з додержанням запобіжних заходів. Місця розливу ізолювати піском, промити великою кількістю води, обвалувати і не допускати попадання речовини в поверхневі води. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненнями, зібрати і вивезти для утилізації. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту. Промиті поверхні рухомого складу і території обробити концентрованим розчином водню пероксиду, мийними композиціями. Поверхню території (окремі осередки) випалити при загрозі попадання речовини в ґрунтові води; ґрунт переорати. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Особи, які надають першу допомогу, повинні використовувати індивідуальні засоби захисту органів дихання і шкіри. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Очі промити водою, шкіру - водою з милом. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 815

Номер ООН 

Найменування вантажу 

1740 

ГІДРОДИФТОРИДИ ТВЕРДІ, Н.З.К. 

3260 

Позицію виключено

3260 

РЕЧОВИНА ТВЕРДА КОРОЗІЙНА КИСЛА НЕОРГАНІЧНА, Н.З.К. 

3260 

Марганцю фосфат  

3260 

Олова (II) хлорид  

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Тверді речовини. Порошок, кристали або гранули. Розчинні або реагують із водою з утворенням токсичних газів, можливий розігрів. Корозійні при зволоженні для більшості металів, гідродифториди також для скла і кераміки. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Не горять.  

Небезпека для людини  

Небезпечні при: I - вдиханні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I - першіння в горлі, сухий кашель, утруднене дихання, задуха, клекотливе дихання; III - опік шкіри, виразка; IV - різь, осліплення. Хімічний опік, рани, які важко загоюються. При пожежі можливі опіки. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М. За відсутності вказаних зразків - захисний загальновійськовий костюм Л-1 або Л-2 у комплекті із промисловим протигазом з патронами В з аерозольним фільтром, М, БКФ, В8. Промисловий протигаз малого габариту ПФМ-1, кислотостійкі рукавички або рукавички з дисперсії бутилкаучуку, спеціальне взуття для захисту від нафти і нафтопродуктів. При малих концентраціях у повітрі (при перевищенні ГДК до 100 разів) - спецодяг, автономний захисний індивідуальний комплект із примусовою подачею в зону дихання очищеного повітря з патронами ПЗУ, ПЗ-2, фільтрувальний респіратор " ФОРТ-П", універсальний респіратор "Снежок-КУ-М". 

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 50 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Потерпілим надати першу допомогу. Відправити людей з осередку ураження на медобстеження. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити СЕС. Не торкатися до розсипаної речовини. Розсипи огородити ґрунтовим валом, зібрати без застосування вологи в сухі, захищені від корозії ємкості. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. 

У разі пожежі 

Не горять. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Розсип засипати сухим піском, зібрати в сухі, захищені від корозії ємкості з додержанням запобіжних заходів. Місце розсипу ізолювати піском, промити великою кількістю води. Промиті поверхні рухомого складу обробити слабким лужним розчином (вапняним молоком, розчином кальцинованої соди); ґрунт переорати. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку допомогу. Особи, які надають першу допомогу, повинні використовувати індивідуальні засоби захисту органів дихання і шкіри. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Очі і шкіру промити водою. При опіку - асептична пов'язка. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 816

Номер ООН 

Найменування вантажу 

1791 

ГІПОХЛОРИТУ РОЗЧИН 

1791 

Натрію гіпохлориту розчин 

1908 

ХЛОРИТУ РОЗЧИН 

2693 

БІСУЛЬФІТІВ ВОДНИЙ РОЗЧИН, Н.З.К. 

3264 

Алюмінію оксисульфат, розчин (коагулянт рідкий) безпечний 

3264 

Алюмінію оксихлорид, коагулянт 

3264 

Алюмінію сульфат, розчин 

3264 

Амонію фосфат, рідкий 

3264 

Германію (IV) хлорид 

3264 

Гідроксиламіну сульфат 25 % водний розчин корозійний 

3264 

Кальцію нітрат, водний розчин 

3264 

Кислота фосфориста, водний розчин 

3264 

Композиція ГЛИМС 

3264 

Композиція ГПР (ґрунт - перетворювач іржі) 

3264 

Композиція ДПФ-1 інгібована 

3264 

Концентрати фосфатувальні КМП-1, СК-1, КФЕ-1, КФ-1, СК-1ДО, КФЕ-2 

3264 

РІДИНА КОРОЗІЙНА КИСЛА НЕОРГАНІЧНА, Н.З.К. 

3264 

Міді (II) хлорид, водний розчин, корозійний 

3264 

Фосфанол 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Рідини. Помірно киплячі. Розчинні або реагують із водою, можливий розігрів. Корозійні для більшості металів, можливо, також для скла і кераміки. Пари важчі за повітря; збираються в низинах, підвалах, тунелях. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Не горять. Ємкості можуть вибухати при нагріванні. 

Небезпека для людини  

Небезпечні при: I - вдиханні, II - ковтанні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I - першіння в горлі, сухий кашель, утруднене дихання, задуха, клекотливе дихання; II - опіки стравоходу, шлунка, різкі болі за грудиною; III - опік шкіри, виразка; IV - різь, осліплення. Хімічний опік. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або дихальним апаратом АСВ-2. Кислотостійкі рукавички, рукавички з дисперсії бутилкаучуку, спеціальне взуття. За відсутності вказаних зразків: захисний загальновійськовий костюм Л-1 або Л-2 у комплекті із промисловим протигазом і патроном А. При малих концентраціях у повітрі (при перевищенні ГДК до 100) - спецодяг, промисловий протигаз малого габариту ПФМ-1 з універсальним захисним патроном ПЗУ, автономний захисний індивідуальний комплект із примусовою подачею в зону дихання і очищеного повітря. 

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 50 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Відправити людей з осередку ураження на медобстеження. Потерпілим надати першу допомогу.  

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити СЕС. Не торкатися пролитої речовини. Усунути течі з додержанням запобіжних заходів. Перекачати вміст у справну суху, захищену від корозії ємкість або в ємкість для зливу з дотриманням умов змішання рідин. Розливи огородити ґрунтовим валом, засипати інертним матеріалом, залити великою кількістю води з додержанням запобіжних заходів. Забрати по можливості із зони аварії металеві вироби, або захистити від попадання на них речовини. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. 

У разі пожежі 

Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані. Не наближатися до палаючих ємкостей. Гасити повітряно-механічною і хімічною пінами, порошками з максимальної відстані. Пари і гази, що утворюються при розкладанні, осаджувати тонкорозпиленою водою. Організувати евакуацію людей з сусідніх будівель з урахуванням напрямку руху токсичних продуктів горіння. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Для ізоляції парів використовувати розпилену воду. Речовину відкачати з низин з додержанням запобіжних заходів. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненнями, зібрати і вивезти для утилізації. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту. Промити водою з контрольною (провокаційною) метою. Місце розливу ізолювати піском, повітряно-механічною піною, промити водою і не допускати попадання речовини в поверхневі води. Розливи засипати порошками, що містять лужний компонент (вапняк, доломіт, сода). Змити водою з максимальної відстані. Поверхні рухомого складу промити великою кількістю води, мийними композиціями. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Особи, які надають першу допомогу, повинні використовувати індивідуальні засоби захисту органів дихання і шкіри. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Забороняється викликати блювання. Очі (при широко розкритих повіках) і шкіру промити 2 %-вим розчином питної соди або великою кількістю води. При опіку - асептична пов'язка. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 817

Номер ООН 

Найменування вантажу 

2987

Метил-(2-ціанетил)-дихлорсилан

2987 

Метилдифенілхлорсилан 

2987 

ХЛОРСИЛАНИ КОРОЗІЙНІ, Н.З.К. 

2987 

Ціанетилтрихлорсилан 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Рідини або тверді речовини. Безбарвні. Подразнювальний різкий запах. Помірно або висококиплячі. На повітрі димлять. Водою розкладаються з утворенням токсичного і їдкого газу - хлороводню. Малолеткі. Пари важчі за повітря, збираються в низинах, підвалах, тунелях. Корозійні. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі або важкогорючі. При нагріванні можуть займатися від відкритого полум'я. Можуть вибухати в контакті з водою. Ємкості можуть вибухати при нагріванні. Горять із утворенням токсичних газів (фосгену, хлороводню). 

Небезпека для людини  

Небезпечні при: I - вдиханні, III - попаданні на шкіру, IV - влученні в очі. Пари діють сильно подразнювально. I - кашель, розлад дихання, нежить; III, IV - різь, почервоніння, біль. Хімічний опік. Діють через неушкоджену шкіру. При пожежі та вибухах можливі опіки і травми. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або дихальним апаратом АСВ-2. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті із саморятувальником СПІ-20. 

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 200 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Триматися навітряного боку. Уникати низин. Додержуватися заходів пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. Потерпілим надати першу допомогу. Відправити людей з осередку ураження на медобстеження. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити СЕС. Припинити рух поїздів і маневрові роботи в небезпечній зоні. Не торкатися до пролитої або розсипаної речовини. Усунути течі з додержанням запобіжних заходів. Перекачати вміст у справну суху, захищену від корозії ємкість або ємкість для зливу з дотриманням умов змішання рідин. Розливи і розсипи огородити ґрунтовим валом. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. Засипати сухим інертним матеріалом. 

У разі пожежі 

Не наближатися до палаючих ємкостей. Гасити порошками з максимальної відстані. Не використовувати воду! Не допускати влучення води в ємкості. Організувати евакуацію людей з сусідніх будівель з урахуванням напрямку руху токсичних продуктів горіння. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Місце розливу або розсипу ізолювати сухим піском; обвалувати і не допускати попадання речовини в поверхневі води. При знижених температурах повітря речовину відкачати з низин з додержанням заходів пожежної безпеки. Невеликі витоки промити великою кількістю води. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненнями, зібрати в сухі захищені від корозії ємкості і вивезти для утилізації. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту. Промити водою з контрольною (провокаційною) метою. Поверхні рухомого складу промити великою кількістю води, мийними композиціями, слабким лужним розчином (вапняним молоком, розчином кальцинованої соди). Поверхню території (окремі осередки) засипати порошками, що містять лужний компонент (вапняк, доломіт, сода), випалити при загрозі попадання речовини в ґрунтові води; ґрунт переорати. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Особи, які надають першу допомогу, повинні використовувати індивідуальні засоби захисту органів дихання і шкіри. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Очі і слизові оболонки промити водою. При опіку - асептична пов'язка. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 818

Номер ООН 

Найменування вантажу 

1719 

Каустик відпрацьований  

1719 

РІДИНА ЛУЖНА ЇДКА, Н.З.К. 

1719 

Лужний стік виробництва капролактаму  

3266 

РІДИНА КОРОЗІЙНА ЛУЖНА НЕОРГАНІЧНА, Н.З.К. 

3266 

Натрію гідросульфід, водний розчин 

3266 

Натрію сульфід, водний розчин  

3267 

2,2'-(Бутиламіно)-діетанол 

3267

Проскан

3267 

РІДИНА КОРОЗІЙНА ЛУЖНА ОРГАНІЧНА, Н.З.К. 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Рідини. Розчинні або розкладаються водою, можливий розігрів. Помірно киплячі або висококипячі. Малолеткі. Корозійні для деяких металів. Пари важчі за повітря, збираються в низинах, підвалах, тунелях. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Важкогорючі або негорючі. Ємкості можуть вибухати при нагріванні. Можуть займатися при нагріванні від відкритого полум'я. При горінні можуть виділяти токсичні гази. Пари можуть утворювати з повітрям вибухонебезпечні суміші при нагріванні. 

Небезпека для людини  

Небезпечні при: I - вдиханні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I - кашель, стиснення у грудях, нежить, сльозотеча; III - опік шкіри; IV - набряк повік, різке почервоніння кон'юнктиви, ушкодження райдужної оболонки. Хімічний опік. Діють через неушкоджену шкіру. При пожежі та вибухах можливі опіки і травми.  

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або дихальним апаратом АСВ-2. За відсутності вказаних зразків - захисний загальновійськовий костюм Л-1 або Л-2 у комплекті із промисловим протигазом з патронами В з аерозольним фільтром, БКФ, КД, КД8. При малих концентраціях у повітрі (при перевищенні ГДК до 100 разів) - спецодяг, промисловий протигаз малого габариту ПФМ-1 з універсальним захисним патроном ПЗУ, автономний захисний індивідуальний комплект із примусовою подачею в зону дихання очищеного повітря. Лугостійкі рукавички, рукавички з дисперсії бутилкаучуку, спеціальне взуття. 

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 100 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Потерпілим надати першу допомогу. Триматися навітряного боку. Уникати низин. Додержуватися заходів пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. Відправити людей з осередку ураження на медобстеження. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити СЕС. Не торкатися пролитої речовини. Усунути течі з додержанням запобіжних заходів. Перекачати вміст у справну суху, захищену від корозії ємкість або в ємкість для зливу з дотриманням умов змішання рідин. Розливи огородити ґрунтовим валом, засипати інертним матеріалом, зібрати в захищені від корозії ємкості. Не допускати попадання речовини у водойми, підвали, каналізацію. 

У разі пожежі 

Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані. Не наближатися до палаючих ємкостей. Гасити тонкорозпиленою водою, повітряно-механічною і хімічною пінами, порошками з максимальної відстані. Пари і гази, що утворюються, осаджувати тонкорозпиленою водою. Організувати евакуацію людей з сусідніх будівель з урахуванням напрямку руху токсичних продуктів горіння. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Для ізоляції парів використовувати розпилену воду. Речовину відкачати з низин з додержанням запобіжних заходів. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненнями, зібрати в сухі захищені від корозії ємкості і вивезти для утилізації. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту. Промити водою з контрольною (провокаційною) метою. Місце розливу ізолювати піском, повітряно-механічною піною, промити великою кількістю води і не допускати попадання речовини в поверхневі води. Промиті поверхні рухомого складу і території обробити слабким розчином кислоти. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Особи, які надають першу допомогу, повинні використовувати індивідуальні засоби захисту органів дихання і шкіри. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Очі і шкіру промити великою кількістю води. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 819

Номер ООН 

Найменування вантажу 

3262 

РЕЧОВИНА ТВЕРДА КОРОЗІЙНА ЛУЖНА НЕОРГАНІЧНА, Н.З.К. 

3262 

Електроліт лужний твердий 

3263 

РЕЧОВИНА ТВЕРДА КОРОЗІЙНА ЛУЖНА ОРГАНІЧНА, Н.З.К. 

3267 

Рядок виключено

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Тверді речовини. Порошок, кристали або гранули. Розчинні або взаємодіють із водою, можливий розігрів, можливе виділення токсичних газів і парів. Малолеткі. Корозійні для деяких металів. Пари важчі за повітря; збираються в низинах, підвалах, тунелях. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Важкогорючі або негорючі. Можливе займання від відкритого полум'я. Можуть розкладатися при нагріванні від відкритого полум'я. Пари і пил можуть утворювати з повітрям вибухонебезпечні суміші при нагріванні. При горінні можуть виділяти токсичні гази (натрію тіосульфат виділяє оксиди сірки).  

Небезпека для людини  

Небезпечні при: I - вдиханні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I - кашель, стиснення у грудях, нежить, сльозотеча; III - опік шкіри; IV - набряк повік, різке почервоніння кон'юнктиви, ураження райдужної оболонки. Хімічний опік, рани, які важко загоюються. Діють через неушкоджену шкіру. При пожежі та вибухах можливі опіки і травми. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М. За відсутності вказаних зразків - захисний загальновійськовий костюм Л-1 або Л-2 у комплекті із промисловим протигазом з патроном В, лугостійкі рукавички або рукавички з дисперсії бутилкаучуку, спеціальне взуття. При малих концентраціях у повітрі (при перевищенні ГДК до 100 разів) - спецодяг, автономний захисний індивідуальний комплект із примусовою подачею в зону дихання очищеного повітря з патронами ПЗУ, ПЗ-2, фільтрувальний респіратор "ФОРТ-П", універсальний респіратор "Снежок-КУ-М". 

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 100 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Потерпілим надати першу допомогу. Відправити людей з осередку ураження на медобстеження. Додержуватися заходів пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити СЕС. Не торкатися до розсипаної речовини. Розсипи огородити ґрунтовим валом, засипати сухим інертним матеріалом, зібрати в сухі, захищені від корозії ємкості, герметично закрити. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. 

У разі пожежі 

Гасити тонкорозпиленою водою зі змочувачем, пінами, порошками з максимальної відстані. Пари і гази, що утворюються, осаджувати тонкорозпиленою водою. Організувати евакуацію людей з сусідніх будівель з урахуванням напрямку руху токсичних продуктів горіння. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Розсип засипати сухим піском, зібрати в сухі, захищені від корозії ємкості з додержанням запобіжних заходів. Місце розсипу промити великою кількістю води з максимальної відстані, обвалувати і не допускати попадання речовини в поверхневі води. Промиті поверхні рухомого складу і території обробити слабким розчином кислоти. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Особи, які надають першу допомогу, повинні використовувати індивідуальні засоби захисту органів дихання і шкіри. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Очі і шкіру промити великою кількістю води. При опіку - асептична пов'язка. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 820

Номер ООН 

Найменування вантажу 

3259 

Аміни C17 - C20, первинні  

3259 

АМІНИ ТВЕРДІ КОРОЗІЙНІ, Н.З.К. або ПОЛІАМІНИ ТВЕРДІ КОРОЗІЙНІ, Н.З.К. 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ Й ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Тверді речовини. Порошок, кристали або гранули. Характерний запах. Кристали розпливаються на повітрі. Пари важчі за повітря; збираються в низинах, підвалах, тунелях. Корозійні. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі або важкогорючі. Можуть займатися від відкритого полум'я. Пил і пари можуть утворювати з повітрям вибухонебезпечні суміші при нагріванні. Горять із утворенням токсичних газів (ціану, оксидів азоту). Ємкості можуть вибухати при нагріванні. 

Небезпека для людини  

Небезпечні при: I - вдиханні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I - нудота, головний біль, кашель, слинотеча, біль в очах, відчуття задухи; III - поколювання, сверблячка; IV - почервоніння. Діють через неушкоджену шкіру. Хімічний опік. При пожежі та вибухах можливі опіки і травми. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або дихальним апаратом АСВ-2. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті із саморятувальником СПІ-20. За відсутності вказаних зразків - захисний загальновійськовий костюм Л-1 або Л-2 у комплекті із промисловим протигазом з патронами В6 з аерозольним фільтром БКФ. При малих концентраціях у повітрі (при перевищенні ГДК до 100 разів) - спецодяг, промисловий протигаз малого габариту ПФМ-1 з універсальним захисним патроном ПЗУ, автономний захисний індивідуальний комплект із примусовою подачею в зону дихання очищеного повітря. Лугостійкі рукавички, рукавички з дисперсії бутилкаучуку, спеціальне взуття. 

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 200 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Триматися навітряного боку. Уникати низин. Додержуватися заходів пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. Потерпілим надати першу допомогу. Відправити людей з осередку ураження на медобстеження. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити СЕС. Не торкатися розсипаної речовини. Розсипи огородити ґрунтовим валом, засипати інертним матеріалом, зібрати в захищені від корозії ємкості. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. 

У разі пожежі 

Не наближатися до палаючих ємкостей. Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані. Гасити тонкорозпиленою водою зі змочувачем, повітряно-механічною і хімічною пінами, порошками. Гази, що утворюються, осаджувати тонкорозпиленою водою. Організувати евакуацію людей з сусідніх будівель з урахуванням напрямку руху токсичних продуктів горіння. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Розсипи зібрати з додержанням запобіжних заходів. Місця просипу обвалувати і не допускати попадання речовини в поверхневі води. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненнями, зібрати і вивезти для утилізації. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту. Промиті поверхні рухомого складу і території обробити слабким розчином кислоти. Поверхню території (окремі осередки) випалити при загрозі попадання речовини в ґрунтові води; ґрунт переорати. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Особи, які надають першу допомогу, повинні використовувати індивідуальні засоби захисту органів дихання і шкіри. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Очі промити водою, шкіру - водою з милом. Пити міцний чай, молоко. Забороняється викликати блювання. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 821

Номер ООН 

Найменування вантажу 

2734 

АМІНИ РІДКІ КОРОЗІЙНІ ЛЕГКОЗАЙМИСТІ, Н.З.К. або ПОЛІАМІНИ РІДКІ КОРОЗІЙНІ ЛЕГКОЗАЙМИСТІ, Н.З.К. 

2734 

Ди-втор-бутиламін 

2735 

АМІНИ РІДКІ КОРОЗІЙНІ, Н.З.К. або ПОЛІАМІНИ РІДКІ КОРОЗІЙНІ, Н.З.К. 

2735 

Аміни C10 - C16, первинні  

2735 

Поліетиленполіаміни  

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Рідини. Характерний запах. Помірно киплячі або висококиплячі. Пари важчі за повітря; збираються в низинах, підвалах, тунелях. Корозійні. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі. Легко займаються від іскор і відкритого полум'я. Пари можуть утворювати з повітрям вибухонебезпечні суміші. Горять із утворенням токсичних газів (ціану, оксидів азоту). У порожніх ємкостях із залишків можуть утворюватися вибухонебезпечні суміші. Ємкості можуть вибухати при нагріванні. 

Небезпека для людини  

Небезпечні при: I - вдиханні, II - ковтанні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I, II - нудота, головний біль, кашель, слинотеча, біль в очах, відчуття задухи; III - поколювання, сверблячка; IV - почервоніння, різь, сльозотеча. Діють через неушкоджену шкіру. Хімічний опік. При пожежі та вибухах можливі опіки і травми. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або дихальним апаратом АСВ-2. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті із саморятувальником СПІ-20. За відсутності вказаних зразків - захисний загальновійськовий костюм Л-1 або Л-2 у комплекті із промисловим протигазом з патронами В6 з аерозольним фільтром, БКФ. При малих концентраціях у повітрі (при перевищенні ГДК до 100 разів) - спецодяг, промисловий протигаз малого габариту ПФМ-1 з універсальним захисним патроном ПЗУ, автономний захисний індивідуальний комплект із примусовою подачею в зону дихання очищеного повітря. Лугостійкі рукавички, рукавички з дисперсії бутилкаучуку, спеціальне взуття. 

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 200 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Триматися навітряного боку. Уникати низин. Додержуватися заходів пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. Потерпілим надати першу допомогу. Відправити людей з осередку ураження на медобстеження. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити СЕС. Не торкатися пролитої речовини. Усунути течі з додержанням запобіжних заходів. Перекачати вміст у справну суху, захищену від корозії ємкість або в ємкість для зливу з дотриманням умов змішання рідин. Розливи огородити ґрунтовим валом, засипати інертним матеріалом, зібрати в захищені від корозії ємкості. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. 

У разі пожежі 

Не наближатися до палаючих ємкостей. Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані. Гасити тонкорозпиленою водою, повітряно-механічною та хімічною пінами, порошками. Гази і пари, що утворюються, осаджувати тонкорозпиленою водою. Організувати евакуацію людей з сусідніх будівель з урахуванням напрямку руху токсичних продуктів горіння. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Для ізоляції парів використовувати розпилену воду. Речовину відкачати з низин з додержанням запобіжних заходів. Місця розливу ізолювати піском, промити великою кількістю води, обвалувати і не допускати попадання речовини в поверхневі води. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненнями, зібрати і вивезти для утилізації. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту. Промиті поверхні рухомого складу і території обробити слабким розчином кислоти. Поверхню території (окремі осередки) випалити при загрозі попадання речовини в ґрунтові води; ґрунт переорати. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Особи, які надають першу допомогу, повинні використовувати індивідуальні засоби захисту органів дихання і шкіри. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Очі промити водою, шкіру - водою з милом. Пити міцний чай, молоко. Забороняється викликати блювання. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 822

Номер ООН 

Найменування вантажу 

1759 

РЕЧОВИНА ТВЕРДА КОРОЗІЙНА, Н.З.К. 

1759 

Міді (II) бромид 

1759 

Калію борфторид 

3147 

БАРВНИК ТВЕРДИЙ КОРОЗІЙНИЙ, Н.З.К. або НАПІВПРОДУКТ СИНТЕЗУ БАРВНИКІВ ТВЕРДИЙ КОРОЗІЙНИЙ, Н.З.К. 

3244 

РЕЧОВИНИ ТВЕРДІ, ЩО МІСТЯТЬ КОРОЗІЙНУ РІДИНУ, Н.З.К. 

3244 

Заряди до вогнегасників ОХП-10 (кислотна частина) 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Тверді речовини. Порошок, кристали, гранули або вироби. Малолеткі. Корозійні. Забруднюють водоймища 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Важкогорючі або негорючі. При горінні можуть виділяти токсичні гази. 

Небезпека для людини  

Небезпечні при: I - вдиханні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі.
I - кашель, стиснення у грудях, нежить, сльозотеча; III - опік шкіри; IV - набряк повік, різке почервоніння кон'юктиви, ураження райдужної оболонки. Хімічний опік. Діють через неушкоджену шкіру. При пожежі можливі опіки. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М. За відсутності вказаних зразків - захисний загальновійськовий костюм Л-1 або Л-2 у комплекті із промисловим протигазом з патроном В, рукавички з дисперсії бутилкаучуку, спеціальне взуття. При малих концентраціях у повітрі (при перевищенні ГДК до 100 разів) - спецодяг, автономний захисний індивідуальний комплект із примусовою подачею в зону дихання очищеного повітря з патронами ПЗУ, ПЗ-2, фільтрувальний респіратор " ФОРТ-П", універсальний респіратор "Снежок-КУ-М". 

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 50 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Потерпілим надати першу допомогу. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити СЕС. Не торкатися до розсипаної речовини. Розсипи огородити ґрунтовим валом, засипати сухим інертним матеріалом, зібрати в сухі, захищені від корозії ємкості, герметично закрити. 

У разі пожежі 

Гасити тонкорозпиленою водою зі змочувачем, повітряно-механічною та хімічною пінами, порошками. Гази і пари, що утворюються, осаджувати тонкорозпиленою водою. Організувати евакуацію людей з сусідніх будівель з урахуванням напрямку руху токсичних продуктів горіння. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Просип засипати сухим піском, зібрати в сухі, захищені від корозії ємкості з додержанням запобіжних заходів. Місце розсипу промити великою кількістю води з максимальної відстані, обвалувати і не допускати попадання речовини в поверхневі води. Викликати фахівців для нейтралізації. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Особи, які надають першу допомогу, повинні використовувати індивідуальні засоби захисту органів дихання і шкіри. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Очі і шкіру промити великою кількістю води. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 823

Номер ООН 

Найменування вантажу 

1760 

Аміакат 

1760 

Бактерицид СНПХ-ЛПЕ 

1760 

Диспергатори корозійні рідкі 

1760 

Закріплювачі корозійні рідкі 

1760 

Інкредол 

1760 

Інгібітор солевідкладень "Дифталон" 

1760 

Карбамол ЦЕМ 

1760 

Каталізатори корозійні рідкі 

1760 

Кислота о, о-діізопропілдитіофосфорна 

1760 

Кислота о, о-ди-н-пропілдитіофосфорна 

1760 

Кислота о, о-діетилдитіофосфорна 

1760 

РІДИНА КОРОЗІЙНА, Н.З.К. 

1760 

Натрію метилсиліконату водний розчин 

1760 

Нафтоксол-7С 

1760 

Реагент ПАФ-13А 

1760 

Смола поліамідна 

1760 

Солі амонійні, розчин 

1760 

Добрива рідкі азотні корозійні 

1760 

Добрива рідкі корозійні 

1760 

Феноляти 

1760 

Формсечовина 

1760 

п - Хлорбензальхлорид 

1760 

Хлорокс 

1760 

Холінхлорид, водний розчин 

1774 

ЗАРЯД ДЛЯ ВОГНЕГАСНИКІВ, що містить корозійну рідину 

1903 

РІДИНА ДЕЗІНФІКУЮЧА КОРОЗІЙНА, Н.З.К. 

2801 

БАРВНИК РІДКИЙ КОРОЗІЙНИЙ, Н.З.К. або НАПІВПРОДУКТ СИНТЕЗУ БАРВНИКІВ РІДКИЙ КОРОЗІЙНИЙ, Н.З.К. 

3066 

ФАРБА (включаючи фарбу, лак, емаль, барвник, шелак, оліфу, політуру, рідкий наповнювач і рідку лакову основу) або МАТЕРІАЛ ЛАКОФАРБОВИЙ (включаючи розчинник або розріджувач фарби) 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Рідини. Безбарвні або що мають колір. Помірно киплячі або висококиплячі. Малолеткі. Корозійні. Пари важчі за повітря, збираються в низинах, підвалах, тунелях. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі, важкогорючі або негорючі. Ємкості можуть вибухати при нагріванні. Можуть займатися від відкритого полум'я. Пари можуть утворювати з повітрям вибухонебезпечні суміші при нагріванні. При горінні утворюють токсичні г