Идет загрузка документа (1069 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Приложение 2 к пункту 4.3 Правил безопасности и порядка ликвидации последствий аварийных ситуаций с опасными грузами при перевозке их железнодорожным транспортом (Аварийные карточки на опасные грузы (NN 301 - 335, 401 - 429, 501 - 513)

Минтранс
Приказ, Правила от 16.10.2000 № 567
редакция действует с 01.09.2017

Продовження Правил безпеки та порядку ліквідації наслідків аварійних ситуацій з небезпечними вантажами при перевезенні їх залізничним транспортом

(АВАРІЙНУ КАРТКУ N 212 додатка 2 "АВАРІЙНІ КАРТКИ НА НЕБЕЗПЕЧНІ ВАНТАЖІ" див. окремо в базі) 

Із змінами і доповненнями, внесеними
 
наказами Міністерства транспорту та зв'язку України
 від 25 листопада 2008 року N 1431
,
 від 5 листопада 2009 року N 1135
,
 
наказами Міністерства інфраструктури України
від 21 березня 2012 року N 177
,
 від 5 листопада 2014 року N 565
,
від 25 квітня 2017 року N 156

АВАРІЙНА КАРТКА N 301

Номер
ООН 

Найменування вантажу 

1089 

АЦЕТАЛЬДЕГІД (р) 

1108 

1-ПЕНТЕН (н-АМІЛЕН) 

1144 

КРОТОНІЛЕН 

1155 

ЕФІР ДІЕТИЛОВИЙ (ЕФІР ЕТИЛОВИЙ) (р) 

1167 

ЕФІР ДИВІНІЛОВИЙ СТАБІЛІЗОВАНИЙ 

1243 

МЕТИЛФОРМІАТ (р) 

1265 

ПЕНТАНИ рідкі 

1302 

ЕФІР ВІНІЛЕТИЛОВИЙ СТАБІЛІЗОВАНИЙ 

2056 

ТЕТРАГІДРОФУРАН (р) 

2246 

ЦИКЛОПЕНТЕН 

2371 

ІЗОПЕНТЕНИ 

2389 

ФУРАН 

2398 

ЕФІР МЕТИЛ-трет-БУТИЛОВИЙ  

2459 

2-МЕТИЛБУТЕН-1 

2561 

3-МЕТИЛБУТЕН-1 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Рідини. Безбарвні або від ясно-жовтого до коричневого кольору. Характерний запах. Низькокиплячі або помірно киплячі. Нерозчинні у воді, за винятком відзначених символом (р) речовин. Легші за воду. Леткі. Пари важчі за повітря, накопичуються в низьких ділянках поверхні, підвалах, тунелях. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі. Легко займаються від іскор і полум'я. Пари утворюють з повітрям вибухонебезпечні суміші, які можуть поширюватися далеко від місця витікання. Ємкості можуть вибухати при нагріванні. У порожніх ємкостях із залишків можуть утворюватися вибухонебезпечні суміші. Над поверхнею розлитої рідини утворюється горюча концентрація парів при температурах навколишнього середовища вище -18° C. 

Небезпека для людини  

Небезпечні при вдиханні і ковтанні. Пари викликають подразнення слизових оболонок і шкіри. Запаморочення, відчуття сп'яніння, першіння в горлі, почервоніння, сверблячка шкіри, почервоніння повік. При пожежі та вибухах можливі опіки і травми. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або з дихальним апаратом АСВ-2. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті з саморятувальником СПІ-20. За відсутності вказаних зразків: захисний загальновійськовий костюм Л-1 або Л-2 у комплекті з промисловим протигазом РПГ-67 і патронами А, КД. При малих концентраціях у повітрі (при перевищенні ГДК до 100 разів) - спецодяг, промисловий протигаз малого габариту ПФМ-1 з універсальним захисним патроном ПЗУ, автономний захисний індивідуальний комплект з примусовою подачею в зону подиху очищеного повітря. Маслобензостійкі рукавички, рукавички з дисперсії бутилкаучуку, спеціальне взуття.  

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру  

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 300 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисному одязі. Триматися навітряного боку. Уникати низьких місць. Дотримуватися правил пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. Потерпілим надати першу допомогу. Відправити людей з осередку ураження на медобстеження. 

У разі руйнування та розсипу  

Повідомити в СЕС. Припинити рух поїздів і маневрові роботи в небезпечній зоні. Не торкатися пролитої речовини. Усунути течі з додержанням запобіжних заходів. Перекачати речовину у цілу ємкість або в ємкість для зливу з дотриманням умов змішання рідин. Розливи огородити ґрунтовим валом. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. 

У разі пожежі  

Не наближатися до палаючих ємкостей. Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані. Гасити порошковими речовинами ПСБ і ПСБ-3, тонкорозпиленою водою, повітряно-механічною та хімічною пінами з максимальної відстані. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Для ізоляції парів використовувати розпилену воду. Місце розливу ізолювати піском, повітряно-механічною піною, обвалувати і не допускати попадання речовини в поверхневі води. Зрізати поверхневий шар ґрунту з забрудненням, зібрати та вивезти для утилізації, додержуючись заходів пожежної безпеки. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту. Поверхню рухомого складу промити водою, мийними композиціями. Поверхню території обробити: лужними розчинами (метилформіат, ефір метил-трет-бутиловий), слабким розчином кислоти (тетрагідрофуран), ґрунт переорати, випалити при загрозі попадання речовини в ґрунтові води. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Шкіру і слизові оболонки промити водою. Для вантажів, крім ацетальдегіду: прийняти активоване вугілля. Не викликати штучно блювання. Для ацетальдегіду: вдихати водяні пари з додаванням декількох крапель нашатирного спирту. При отруєнні циклопентеном давати пити міцний солодкий чай. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 302

Номер
ООН 

Найменування вантажу 

1280 

ПРОПІЛЕНОКСИД 

2983 

ЕТИЛЕНУ ОКСИДУ ТА ПРОПІЛЕНУ ОКСИДУ СУМІШ, що містить етилену оксиду не більше 30 %  

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Рідини. Безбарвні. Різкий подразливий запах. Низькокиплячі. Розчинні у воді. Леткі. Пари важчі за повітря, накопичуються в низьких ділянках поверхні, підвалах, тунелях. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі. Легко займаються від іскор і полум'я. Пари утворюють з повітрям вибухонебезпечні суміші, які можуть поширюватися далеко від місця витікання. Ємкості можуть вибухати при нагріванні. У порожніх ємкостях із залишків можуть утворюватися вибухонебезпечні суміші. Над поверхнею розлитої рідини утворюється горюча концентрація парів при температурах навколишнього середовища вище -32° C. 

Небезпека для людини  

Небезпечні при: I - вдиханні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I - першіння в горлі, кашель, збудження, потім сонливість, головний біль, слабкість; III - почервоніння, сухість, сверблячка; IV - різь, сльозотеча. При пожежі та вибухах можливі опіки і травми. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або дихальним апаратом АСВ-2. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті з саморятувальником СПІ-20.  

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру  

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 400 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Триматися навітряного боку. Уникати низьких місць. Дотримуватися правил пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. Потерпілим надати першу допомогу. Відправити людей з осередку ураження на медобстеження. 

У разі руйнування та розсипу  

Викликати газорятувальну службу району. Повідомити в СЕС. Припинити рух поїздів і маневрові роботи в небезпечній зоні. Не торкатися пролитої речовини. Усунути течі з додержанням запобіжних заходів. Перекачати речовину у цілу ємкість або ємкість для зливу з дотриманням умов змішання рідин. Розливи огородити ґрунтовим валом, засипати інертним матеріалом, зібрати в ємкості. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. Осаджувати пари тонкорозпиленою водою. 

У разі пожежі  

Не наближатися до палаючих ємкостей. Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані. Гасити тонкорозпиленою водою, повітряно-механічною та хімічною пінами з максимальної відстані. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Для ізоляції парів використовувати розпилену воду. Місце розливу промити великою кількістю води, обвалувати і не допускати попадання речовини в поверхневі води. Промиті водою поверхні рухомого складу обробити лужними розчинами (вапняним молоком, розчином кальцинованої соди), концентрованим розчином пероксиду водню. Поверхню території (окремі осередки) випалити при загрозі попадання в ґрунтові води, ґрунт переорати. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Особи, які надають першу допомогу, повинні використовувати індивідуальні засоби захисту органів дихання та шкіри. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Шкіру і слизові оболонки промити водою не менше 15 хвилин. Очі промити водою. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 303

Номер
ООН 

Найменування вантажу 

1154 

ДІЕТИЛАМІН 

1221 

ІЗОПРОПІЛАМІН 

1235 

МЕТИЛАМІНУ ВОДНИЙ РОЗЧИН 

2270 

ЕТИЛАМІНУ ВОДНИЙ РОЗЧИН з масовою часткою етиламіну не менше 50 %, але не більше 70 % 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Рідини. Безбарвні. Різкий подразливий запах. Низькокиплячі або помірно киплячі. Розчинні у воді. Леткі. Пари важчі за повітря, накопичуються в низьких ділянках поверхні, підвалах, тунелях. Корозійні. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі. Легко займаються від іскор і полум'я. Пари утворюють з повітрям вибухонебезпечні суміші, які можуть поширюватися далеко від місця витікання. Ємкості можуть вибухати при нагріванні. У порожніх ємкостях із залишків можуть утворюватися вибухонебезпечні суміші. Горять з утворенням токсичних газів (оксидів азоту, ціану). Над поверхнею розлитої рідини утворюється горюча концентрація парів при температурах навколишнього середовища вище - 18° C. 

Небезпека для людини  

Небезпечні при: I - вдиханні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I - першіння в горлі, нежить, кашель, збудження, потім сонливість, запаморочення, слабкість; III - почервоніння, сухість, сверблячка; IV - різь, сльозотеча. При горінні і вибухах можливі опіки і травми. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або дихальним апаратом АСВ-2. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті з саморятувальником СПІ-20. 

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру  

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 200 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Дотримуватися правил пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. Триматися навітряного боку. Уникати низьких місць. Потерпілим надати першу допомогу. Відправити людей з осередку ураження на медобстеження. 

У разі руйнування та розсипу  

Викликати газорятувальну службу району. Повідомити в СЕС. Припинити рух поїздів і маневрові роботи в небезпечній зоні. Не торкатися пролитої речовини. Усунути течі з додержанням запобіжних заходів. Перекачати речовину у цілу ємкість або ємкість для зливу з дотриманням умов змішання рідин. Розливи огородити ґрунтовим валом. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. 

У разі пожежі  

Не наближатися до палаючих ємкостей. Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані. Гасити тонкорозпиленою водою, повітряно-механічною та хімічною пінами з максимальної відстані. Організувати евакуацію людей з прилеглих будівель з урахуванням напрямку руху токсичних продуктів горіння. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Для ізоляції парів використовувати розпилену воду. Місце розливу промити великою кількістю води, обвалувати і не допускати попадання речовини в поверхневі води. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненнями, зібрати та вивезти для утилізації. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту. Промити водою поверхні рухомого складу, території (окремі осередки) промити мийними композиціями, слабким розчином кислоти. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Особи, які надають першу допомогу, повинні використовувати індивідуальні засоби захисту органів дихання та шкіри. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Очі і шкіру промити водою не менше 15 хвилин. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 304

Номер
ООН 

Найменування вантажу 

1111 

АМІЛМЕРКАПТАН* 

1131 

СІРКОВУГЛЕЦЬ* 

1164 

ДИМЕТИЛСУЛЬФІД* 

1218 

ІЗОПРЕН СТАБІЛІЗОВАНИЙ 

2347 

БУТИЛМЕРКАПТАН* 

2356 

2-ХЛОРПРОПАН** 

2363 

ЕТИЛМЕРКАПТАН* 

2375 

ДІЕТИЛСУЛЬФІД* 

2381 

ДИМЕТИЛДИСУЛЬФІД* 

2402 

ПРОПАНТІОЛИ* 

2412 

ТЕТРАГІДРОТІОФЕН* 

2414 

ТІОФЕН* 

2436 

КИСЛОТА ТІООЦТОВА* 

2456 

2-ХЛОРПРОПЕН** 

2749 

ТЕТРАМЕТИЛСИЛАН 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Рідини. Безбарвні або слабо забарвлені. Різкий подразливий запах. Низько- або помірно киплячі. Нерозчинні у воді. Легші за воду, за винятком сірковуглецю. Леткі. Пари важчі за повітря, накопичуються в низьких ділянках поверхні, підвалах, тунелях. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі. Легко займаються від іскор і полум'я. Пари утворюють з повітрям вибухонебезпечні суміші, які можуть поширюватися далеко від місця витікання. Ємкості можуть вибухати при нагріванні. У порожніх ємкостях із залишків можуть утворюватися вибухонебезпечні суміші. Горять з утворенням токсичних газів (* - оксидів сірки,** - фосгену, хлору, хлороводню).2-хлорпропан і 2-хлорпропен виділяють токсичні гази при контакті з нагрітими тілами. Над поверхнею розлитої рідини утворюється горюча концентрація парів при температурі навколишнього середовища вище - 18° C. 

Небезпека для людини  

Небезпечні при: I - вдиханні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I - першіння в горлі, нежить, кашель, збудження, потім сонливість, запаморочення, слабкість; III - почервоніння, сухість, сверблячка; IV - різь, сльозотеча. При пожежі та вибухах можливі опіки і травми. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або дихальним апаратом АСВ-2. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті з саморятувальником СПІ-20. 

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру  

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 300 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Триматися навітряного боку. Уникати низьких місць. Дотримуватися правил пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. Потерпілим надати першу допомогу. Відправити людей з осередку ураження на медобстеження. 

У разі руйнування та розсипу  

Викликати газорятувальну службу району. Повідомити в СЕС. Припинити рух поїздів і маневрові роботи в небезпечній зоні. Не торкатися пролитої речовини. Усунути течі з додержанням запобіжних заходів. Перекачати речовину у цілу ємкість або ємкість для зливу з дотриманням умов змішання рідин. Розливи огородити ґрунтовим валом. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. Осаджувати пари тонко розпиленою водою. 

У разі пожежі  

Не наближатися до палаючих ємкостей. Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані. Не допускати попадання 2-хлорпропану і 2-хлорпропену на нагріті поверхні. Гасити тонкорозпиленою водою, повітряно-механічною та хімічною пінами з максимальної відстані. Організувати евакуацію людей з прилеглих будівель з урахуванням напрямку руху токсичних продуктів горіння. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Для ізоляції парів використовувати розпилену воду. Місце розливу промити великою кількістю води, обвалувати і не допускати попадання речовини в поверхневі води. При знижених температурах 2-хлорпропан і 2-хлорпропен відкачати зі знижень місцевості з додержанням заходів пожежної безпеки. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненнями, зібрати і вивезти для утилізації, додержуючись правил пожежної безпеки. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту. Поверхні рухомого складу промити мийними композиціями; обробити утримуючими "активний хлор" розчинами (хлорне вапно, ДТСГК); розчином пероксиду водню концентрації 30 - 50 %. Поверхню території (окремі осередки) випалити при загрозі попадання речовини в ґрунтові води, обробити утримуючими "активний хлор" речовинами (хлорне вапно, ДТСГК), ґрунт переорати. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Особи, які надають першу допомогу, повинні використовувати індивідуальні засоби захисту органів дихання і шкіри. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Очі і шкіру промити водою. Прийняти активоване вугілля.  

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 305

Номер
ООН 

Найменування вантажу 

1133 

КЛЕЇ, що містять легкозаймисту рідину 

1133 

КЛЕЇ, що містять легкозаймисту рідину (нев'язкі) 

1133 

КЛЕЇ, що містять легкозаймисту рідину (температура спалаху менше 23° C, в'язкі; температура кипіння не більше 35° C) 

1133 

КЛЕЇ, що містять легкозаймисту рідину (температура спалаху менше 23° C, в'язкі; тиск парів при температурі 50° C більше 110 кПа; температура кипіння більше 35° C) 

1133 

КЛЕЇ, що містять легкозаймисту рідину (температура спалаху менше 23° C, в'язкі; тиск парів при температурі 50° C не більше 110 кПа) 

1133 

КЛЕЇ, що містять легкозаймисту рідину (тиск парів при температурі 50° C більше 110 кПа) 

1133 

КЛЕЇ, що містять легкозаймисту рідину (тиск парів при температурі 50° C не більше 110 кПа) 

1136 

ДИСТИЛЯТИ КАМ'ЯНОВУГІЛЬНОЇ СМОЛИ ЛЕГКОЗАЙМИСТІ 

1136

Масло кам'яновугільне, легке, легкозаймисте

1145 

ЦИКЛОГЕКСАН 

1146 

ЦИКЛОПЕНТАН 

1203 

Бензин газовий 

1203 

БЕНЗИН МОТОРНИЙ або ГАЗОЛІН, або ПЕТРОЛ 

1206 

ГЕПТАНИ 

1208 

ГЕКСАНИ 

1216 

ІЗООКТЕН 

1223 

ГАС 

1234 

МЕТИЛАЛЬ 

1262 

ОКТАНИ 

1263 

Бензин-розчинник для лакофарбової промисловості 

1263 

Кремнійорганічні смоли у розчині органічних розчинників 

1263 

Кріпителі для лаків (та фарби) 

1263 

Лаки бакелітові 

1263 

Лаки КО-0208 

1263 

Лаки кремнійорганічні (КО) 

1263 

Метильний лак  

1263 

Нітрофарби, нітролаки, нітроемалі  

1263 

Оліфа 

1263 

Розріджувачі 

1263 

Сикативи рідкі легкозаймисті 

1263 

Смола кремнійорганічна 134-296, розчин в толуолі або ксилолі, або сольвент-нафті 

1263 

Смола поліфенілізобутоксисилоксанова, розчин у ксилолі або толуолі 

1263

Сольвент-нафта

1263 

ФАРБА (включаючи фарбу, лак, емаль, барвник, шелак, оліфу, політуру, рідкий наповнювач та рідку лакову основу) або МАТЕРІАЛ ЛАКОФАРБОВИЙ (включаючи розчинник або розріджувач фарби) 

1263 

ФАРБА (включаючи фарбу, лак, емаль, барвник, шелак, оліфу, політуру, рідкий наповнювач і рідку лакову основу) або МАТЕРІАЛ ЛАКОФАРБОВИЙ (включаючи розчинник або розріджувач фарби) (тиск парів при температурі 50° C перевищує 110 кПа) 

1263 

ФАРБА (включаючи фарбу, лак, емаль, барвник, шелак, оліфу, політуру, рідкий наповнювач і рідку лакову основу) або МАТЕРІАЛ ЛАКОФАРБОВИЙ (включаючи розчинник або розріджувач фарби) (тиск парів при температурі 50° C не перевищує 110 кПа) 

1263 

ФАРБА (включаючи фарбу, лак, емаль, барвник, шелак, оліфу, політуру, рідкий наповнювач і рідку лакову основу) або МАТЕРІАЛ ЛАКОФАРБОВИЙ (включаючи розчинник або розріджувач фарби) (нев'язкий) 

1263 

ФАРБА (включаючи фарбу, лак, емаль, барвник, шелак, оліфу, політуру, рідкий наповнювач і рідку лакову основу) або МАТЕРІАЛ ЛАКОФАРБОВИЙ (включаючи розчинник або розріджувач фарби) (з температурою спалаху менше 23° C, в'язкі; тиск парів при температурі 50° C не перевищує 110 кПа) 

1263 

ФАРБА (включаючи фарбу, лак, емаль, барвник, шелак, оліфу, політуру, рідкий наповнювач та рідку лакову основу) або МАТЕРІАЛ ЛАКОФАРБОВИЙ (включаючи розчинник або розріджувач фарби) (з температурою спалаху менше 23° C, в'язкі; температура кипіння не більше 35° C) 

1263 

ФАРБА (включаючи фарбу, лак, емаль, барвник, шелак, оліфу, політуру, рідкий наповнювач і рідку лакову основу) або МАТЕРІАЛ ЛАКОФАРБОВИЙ (включаючи розчинник або розріджувач фарби) (з температурою спалаху менше 23° C, в'язкі; температура кипіння більше 35° C) 

1287 

Позицію виключено

1287 

КАУЧУКУ РОЗЧИН (з температурою спалаху менше 23° C, в'язкий; температура кипіння не більше 35° C) 

1287 

КАУЧУКУ РОЗЧИН (з температурою спалаху менше 23° C, в'язкий; тиск парів при 50° C більше 110 кПа; температура кипіння більше 35° C) 

1287 

КАУЧУКУ РОЗЧИН (з температурою спалаху менше 23° C, в'язкий; тиск парів при 50° C більше 110 кПа) 

1287 

КАУЧУКУ РОЗЧИН (нев'язкий) 

1287 

КАУЧУКУ РОЗЧИН (тиск парів при 50° C більше 110 кПа) 

1287 

КАУЧУКУ РОЗЧИН (тиск парів при 50° C не більше 110 кПа) 

1300 

СКИПИДАРУ ЗАМІННИК 

1863 

ПАЛИВО АВІАЦІЙНЕ ДЛЯ ТУРБІННИХ ДВИГУНІВ 

1863 

ПАЛИВО АВІАЦІЙНЕ ДЛЯ ТУРБІННИХ ДВИГУНІВ (тиск парів при температурі 50° C більше 110 кПа) 

1863 

ПАЛИВО АВІАЦІЙНЕ ДЛЯ ТУРБІННИХ ДВИГУНІВ (тиск парів при температурі 50° C не більше 110 кПа) 

1863 

Паливо Т-1, Т-2, ТС-1, ТС-2 

2050 

ДІІЗОБУТИЛЕН - СУМІШІ ІЗОМЕРІВ 

2057 

ТРИПРОПІЛЕН 

2241 

ЦИКЛОГЕПТАН 

2242 

ЦИКЛОГЕПТЕН 

2251 

ДИЦИКЛО[2,2,1]ГЕПТАДІЄН-2,5 СТАБІЛІЗОВАНИЙ (2,5-НОРБОРНАДІЄН СТАБІЛІЗОВАНИЙ) 

2256 

ЦИКЛОГЕКСЕН 

2263 

ДИМЕТИЛЦИКЛОГЕКСАНИ 

2278 

н-ГЕПТЕН 

2287 

ІЗОГЕПТЕН 

2288 

ІЗОГЕКСЕН 

2296 

МЕТИЛЦИКЛОГЕКСАН 

2298 

МЕТИЛЦИКЛОПЕНТАН 

2309 

ОКТАДІЄН 

2358 

ЦИКЛООКТАТЕТРАЄН 

2370 

ГЕКСЕН-1 

2457 

2,3-ДИМЕТИЛБУТАН 

2458 

ГЕКСАДІЄНИ 

2460 

2-МЕТИЛБУТЕН-2 

2461 

МЕТИЛПЕНТАДІЄН 

3371 

2-МЕТИЛБУТАНАЛЬ 

3475

ЕТАНОЛУ ТА ГАЗОЛІНУ СУМІШ або ЕТАНОЛУ ТА БЕНЗИНУ МОТОРНОГО СУМІШ або ЕТАНОЛУ ТА ПЕТРОЛУ СУМІШ з масовою часткою етанолу більше 10 %

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Рідини. Безбарвні або ясно-жовті. Характерний запах. Низькокиплячі або помірно киплячі. Нерозчинні у воді. Леткі. Пари важчі за повітря, накопичуються в низьких ділянках поверхні, підвалах, тунелях. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі. Легко займаються від іскор і полум'я. Пари утворюють з повітрям вибухонебезпечні суміші, які можуть поширюватися далеко від місця витікання. Ємкості можуть вибухати при нагріванні. У порожніх ємкостях із залишків можуть утворюватися вибухонебезпечні суміші. Нітрофарби, нітролаки, нітроемалі горять з утворенням токсичних газів (оксидів азоту, оксидів сірки). Рідини мають температуру спалаху не більше +23° C0. Над поверхнею розлитої рідини утворюється горюча концентрація парів при температурі навколишнього середовища, рівній температурі спалаху рідини та вище. 

Небезпека для людини  

Небезпечні при: I - вдиханні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I - нежить, кашель, першіння в горлі, відчуття сп'яніння; III - почервоніння, сухість шкірних покривів; IV - різь, сльозотеча. При пожежі та вибухах можливі опіки і травми. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або з дихальним апаратом АСВ-2. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті з саморятувальником СПІ-20. За відсутності вказаних зразків: захисний загальновійськовий костюм Л-1 або Л-2 у комплекті з промисловим протигазом РПГ-67 і патронами А, КД. При малих концентраціях у повітрі (при перевищенні ГДК до 100 разів) - спецодяг, промисловий протигаз малого габариту ПФМ-1, з універсальним захисним патроном ПЗУ, автономний захисний індивідуальний комплект з примусовою подачею в зону подиху очищеного повітря. Маслобензостійкі рукавички, рукавички з дисперсії бутилкаучуку, спеціальне взуття. Допускається використання інших з характеристиками, аналогічними або більш високими, ніж у засобів, які рекомендуються. 

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру  

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 200 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Триматися навітряного боку. Уникати низьких місць. Дотримуватися правил пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. Потерпілим надати першу допомогу. Відправити людей з осередку ураження на медобстеження. 

У разі руйнування та розсипу  

Повідомити в СЕС. Припинити рух поїздів і маневрові роботи в небезпечній зоні. Не торкатися пролитої речовини. Усунути течі з додержанням запобіжних заходів. Перекачати речовину у цілу ємкість або в ємкість для зливу з дотриманням умов змішання рідин. Розливи огородити ґрунтовим валом. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. 

У разі пожежі  

Не наближатися до палаючих ємкостей. Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані. Гасити тонкорозпиленою водою, повітряно-механічною та хімічною пінами з максимальної відстані. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Для ізоляції парів використовувати розпилену воду. При знижених температурах повітря речовину відкачати зі знижень місцевості з додержанням правил пожежної безпеки. Місце розливу ізолювати піском, повітряно-механічною піною, обвалувати і не допускати попадання речовини в поверхневі води. Зрізати поверхневий шар ґрунту з забрудненням, зібрати і вивезти для утилізації, додержуючись правил пожежної безпеки. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту. Поверхні рухомого складу промити мийними композиціями, лужними розчинами (вапняним молоком, розчином кальцинованої соди). Поверхню території (окремі осередки) обробити лужними розчинами, випалити при загрозі попадання речовини в ґрунтові води. Ґрунт переорати. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Шкіру і слизові оболонки промити водою. Промити очі водою. Прийняти активоване вугілля. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 306

Номер
ООН 

Найменування вантажу 

1088 

АЦЕТАЛЬ (р) 

1105 

ПЕНТАНОЛИ 

1120 

БУТАНОЛИ 

1123 

БУТИЛАЦЕТАТИ 

1128 

н-БУТИЛФОРМІАТ 

1159 

ЕФІР ДІІЗОПРОПІЛОВИЙ 

1161 

ДИМЕТИЛКАРБОНАТ 

1165 

ДІОКСАН (р) 

1173 

ЕТИЛАЦЕТАТ 

1176 

ЕТИЛБОРАТ (р) 

1179 

ЕФІР ЕТИЛБУТИЛОВИЙ 

1190 

ЕТИЛФОРМІАТ (р) 

1195 

ЕТИЛПРОПІОНАТ 

1213 

ІЗОБУТИЛАЦЕТАТ 

1220 

ІЗОПРОПІЛАЦЕТАТ 

1231 

МЕТИЛАЦЕТАТ (р) 

1237 

МЕТИЛБУТИРАТ 

1247 

МЕТИЛМЕТАКРИЛАТ МОНОМЕР СТАБІЛІЗОВАНИЙ 

1248 

МЕТИЛПРОПІОНАТ (р) 

1276 

н-ПРОПІЛАЦЕТАТ 

1281 

ПРОПІЛФОРМІАТИ 

1301 

ВІНІЛАЦЕТАТ СТАБІЛІЗОВАНИЙ 

1304 

ЕФІР ВІНІЛІЗОБУТИЛОВИЙ СТАБІЛІЗОВАНИЙ 

1862 

ЕТИЛКРОТОНАТ 

1917 

ЕТИЛАКРИЛАТ СТАБІЛІЗОВАНИЙ 

1919 

МЕТИЛАКРИЛАТ СТАБІЛІЗОВАНИЙ 

2252 

1,2-ДИМЕТОКСІЕТАН (р) 

2277 

ЕТИЛМЕТАКРИЛАТ СТАБІЛІЗОВАНИЙ 

2301 

2-МЕТИЛФУРАН 

2350 

ЕФІР БУТИЛМЕТИЛОВИЙ (р) 

2352 

ЕФІР БУТИЛВІНІЛОВИЙ СТАБІЛІЗОВАНИЙ 

2360 

ЕФІР ДІАЛІЛОВИЙ 

2373 

ДІЕТОКСИМЕТАН (р) 

2374 

3,3-ДІЕТОКСИПРОПЕН (р) 

2376 

2,3-ДИГІДРОПІРАН 

2377 

1,1-ДИМЕТОКСІЕТАН (р) 

2380 

ДИМЕТИЛДІЕТОКСИСИЛАН (р) 

2384 

ЕФІР ДИ-н-ПРОПІЛОВИЙ 

2385 

ЕТИЛІЗОБУТИРАТ 

2393 

ІЗОБУТИЛФОРМІАТ 

2394 

ІЗОБУТИЛПРОПІОНАТ 

2400 

МЕТИЛІЗОВАЛЕРАТ 

2403 

ІЗОПРОПЕНІЛАЦЕТАТ 

2406 

ІЗОПРОПІЛІЗОБУТИРАТ 

2409 

ІЗОПРОПІЛПРОПІОНАТ 

2416 

ТРИМЕТИЛБОРАТ (р) 

2536 

МЕТИЛТЕТРАГІДРОФУРАН 

2612 

ЕФІР МЕТИЛПРОПІЛОВИЙ (р) 

2615 

ЕФІР ЕТИЛПРОПІЛОВИЙ (р) 

2616 

ТРИІЗОПРОПІЛБОРАТ 

2838 

ВІНІЛБУТИРАТ СТАБІЛІЗОВАНИЙ 

3022 

1,2-БУТИЛЕНОКСИД СТАБІЛІЗОВАНИЙ (р) 

3272 

1-Метокси-2-пропілацетат 

3272 

Амілпропіонат 

3272 

Вінілпропіонат стабілізований 

3272 

Етилвалерат 

3272 

Ефіри метилові синтетичних жирних кислот фракції С7 - С9 

3272 

ЕФІРИ СКЛАДНІ, Н.З.К. 

3272 

Ізобутилізовалерат 

3272 

Метилвалерат 

3272 

Метиллактат 

3272 

н-Бутилбутират 

3272 

трет-Бутилакрилат стабілізований 

3272 

Триметилортоформіат 

3272

Метилацетоацетат

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Рідини. Безбарвні. Характерний запах. Низькокиплячі або помірно киплячі. Нерозчинні або малорозчинні; речовини, відзначені символом (р) - розчинні; триметилборат, етилборат і триізопропілборат водою розкладаються. Леткі. Пари важчі за повітря, накопичуються в низьких ділянках поверхні, підвалах, тунелях. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі. Легко займаються від іскор і полум'я. Пари утворюють з повітрям вибухонебезпечні суміші, які можуть поширюватися далеко від місця витікання. Ємкості можуть вибухати при нагріванні. У порожніх ємкостях із залишків можуть утворюватися вибухонебезпечні суміші. Над поверхнею розлитої рідини утворюється горюча концентрація парів при температурі навколишнього середовища, рівній температурі спалаху рідини і вище. 

Небезпека для людини  

Небезпечні при: I - вдиханні, II - попаданні усередину, IV - попаданні в очі. I, II - нежить, кашель, першіння в горлі, відчуття сп'яніння; IV - різь, сльозотеча. При пожежі та вибухах можливі опіки і травми. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або з дихальним апаратом АСВ-2. При малих концентраціях у повітрі (при перевищенні ГДК до 100 разів) - спецодяг. Автономний захисний індивідуальний комплект з примусовою подачею в зону дихання очищеного повітря. Маслобензостійкі рукавички, рукавички з дисперсії бутилкаучуку, спеціальне взуття. За відсутності вказаних зразків - захисний загальновійськовий костюм Л-1 або Л-2 у комплекті з промисловим протигазом і патроном А. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті з саморятувальником СПІ-20. 

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру  

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 200 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Триматися навітряного боку. Уникати низьких місць. Дотримуватися правил пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. 

У разі руйнування та розсипу  

Повідомити в СЕС. Припинити рух поїздів і маневрові роботи в небезпечній зоні. Не торкатися пролитої речовини. Усунути течі з додержанням запобіжних заходів. Перекачати речовину у цілу ємкість або ємкість для зливу з дотриманням умов змішання рідин. Розливи огородити ґрунтовим валом. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. Потерпілим надати першу допомогу. Відправити людей з осередку ураження на медобстеження. 

У разі пожежі  

Не наближатися до палаючих ємкостей. Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані. Гасити тонкорозпиленою водою, повітряно-механічною та хімічною пінами з максимальної відстані. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Для ізоляції парів використовувати розпилену воду. При знижених температурах повітря речовину відкачати зі знижень місцевості з додержанням заходів пожежної безпеки. Місце розливу промити великою кількістю води, ізолювати піском, повітряно-механічною піною, обвалувати і не допускати попадання речовини в ґрунтові води. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненнями, зібрати і вивезти для утилізації, додержуючись правил пожежної безпеки. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту. Поверхні рухомого складу промити водою, мийними композиціями, обробити лужними розчинами (вапняним молоком, розчином кальцинованої соди). Поверхню території (окремі осередки) обробити лужними розчинами; випалити при загрозі попадання в ґрунтові води; ґрунт переорати. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Тепле питво. Очі промити проточною водою не менше 15 хвилин. При опіках накласти асептичну пов'язку. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 307

Номер
ООН 

Найменування вантажу 

1090 

АЦЕТОН 

1091 

МАСЛА АЦЕТОНОВІ 

1129 

БУТИРАЛЬДЕГІД (н) 

1156 

ДІЕТИЛКЕТОН (н) 

1178 

2-ЕТИЛБУТИРАЛЬДЕГІД (н) 

1193 

ЕТИЛМЕТИЛКЕТОН (МЕТИЛЕТИЛКЕТОН) 

1201 

МАСЛО СИВУШНЕ* 

1219 

ІЗОПРОПАНОЛ (СПИРТ ІЗОПРОПІЛОВИЙ) 

1245 

МЕТИЛІЗОБУТИЛКЕТОН 

1246 

МЕТИЛІЗОПРОПЕНІЛКЕТОН СТАБІЛІЗОВАНИЙ 

1249 

МЕТИЛПРОПІЛКЕТОН 

1274 

н-ПРОПАНОЛ (СПИРТ ПРОПІЛОВИЙ, НОРМАЛЬНИЙ)* 

1275 

ПРОПІОНАЛЬДЕГІД 

1286 

Позицію виключено

1286 

МАСЛО СМОЛЯНЕ* (з температурою спалаху менше 23° C, в'язке; температура кипіння не більше 35° C) 

1286 

МАСЛО СМОЛЯНЕ* (з температурою спалаху менше 23° C, в'язке; тиск парів при 50° C більше 110 кПа; температура кипіння більше 35° C) 

1286 

МАСЛО СМОЛЯНЕ* (з температурою спалаху менше 23° C, в'язке; тиск парів при 50° C більше 110 кПа) 

1286 

МАСЛО СМОЛЯНЕ* (нев'язке) 

1286 

МАСЛО СМОЛЯНЕ* (тиск парів при 50° C більше 110 кПа) 

1288 

МАСЛО СЛАНЦЕВЕ* 

2045 

ІЗОБУТИРАЛЬДЕГІД (АЛЬДЕГІД ІЗОМАСЛЯНИЙ) 

2058 

ВАЛЕРАЛЬДЕГІД (н) 

2346 

БУТАНДІОН 

2367 

альфа-МЕТИЛВАЛЕРАЛЬДЕГІД 

2397 

3-МЕТИЛБУТАНОН-2 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Рідини. Безбарвні, бутандіон - зеленувато-жовтого кольору. Характерний запах. Низькокиплячі або помірно киплячі. Розчинні у воді, за винятком відзначених символом (н) речовин. Леткі. Пари важчі за повітря, накопичуються в низьких ділянках поверхні, підвалах, тунелях. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі. Легко займаються від іскор і полум'я. Пари утворюють з повітрям вибухонебезпечні суміші, які можуть поширюватися далеко від місця витікання. Ємкості можуть вибухати при нагріванні. У порожніх ємкостях із залишків можуть утворюватися вибухонебезпечні суміші. Рідини мають температуру спалаху від -18 до +23° C, а відзначені символом (*) - від -18 до +61° C. Над поверхнею розлитої рідини утворюється горюча концентрація парів при температурі навколишнього середовища, рівній температурі спалаху рідини і вище. 

Небезпека для людини  

Небезпечні при: I - вдиханні, II - ковтанні, IV - попаданні в очі. I - нежить, кашель, першіння в горлі, відчуття сп'яніння; II - нудота, блювання, болі у животі, головний біль; IV - різь, сльозотеча. При горінні і вибуху можливі опіки і травми. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або з дихальним апаратом АСВ-2. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті з саморятувальником СПІ-20. За відсутності вказаних зразків: захисний загальновійськовий костюм Л-1 або Л-2 у комплекті з промисловим протигазом марки РПГ і патронами А, Г. При малих концентраціях у повітрі (при перевищенні ГДК до 100 разів) - спецодяг, промисловий протигаз малого габариту ПФМ-1 з універсальним захисним патроном ПЗУ, автономний захисний індивідуальний комплект з примусовою подачею в зону дихання очищеного повітря. Маслобензостійкі рукавички, рукавички з дисперсії бутилкаучуку, спеціальне взуття.  

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру  

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 200 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Триматися навітряного боку. Уникати низьких місць. Дотримуватися правил пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. Відправити людей з осередку ураження на медобстеження. 

У разі руйнування та розсипу  

Повідомити в СЕС. Припинити рух поїздів і маневрові роботи в небезпечній зоні. Не торкатися пролитої речовини. Усунути течі з додержанням запобіжних заходів. Перекачати речовину у цілу ємкість або ємкість для зливу з дотриманням умов змішання рідин. Розливи огородити ґрунтовим валом. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію.  

У разі пожежі  

Не наближатися до палаючих ємкостей. Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані. Гасити тонкорозпиленою водою, повітряно-механічною та хімічною пінами з максимальної відстані. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Для ізоляції парів використовувати розпилену воду. При знижених температурах повітря речовину відкачати зі знижень місцевості з додержанням заходів пожежної безпеки. Місце розливу промити великою кількістю води, ізолювати піском, повітряно-механічною піною, обвалувати і не допускати попадання речовини в ґрунтові води. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненнями, зібрати і вивезти для утилізації, додержуючись правил пожежної безпеки. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту. Поверхні рухомого складу промити водою, мийними композиціями. Поверхню території (окремі осередки) випалити при загрозі попадання речовини в ґрунтові води, ґрунт переорати. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Шкіру і очі промити водою. При попаданні речовин усередину - велика кількість питва, води, 2 % розчину питної соди. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 308

Номер
ООН 

Найменування вантажу 

1170 

Багатофункціональна добавка на основі етанолу 

1170 

Розчинник спиртовмісний "Лакол" 

1170 

Спирт етиловий, винний 

1170 

Спирт етиловий, технічний 

1170 

ЕТАНОЛ (СПИРТ ЕТИЛОВИЙ) або ЕТАНОЛУ РОЗЧИН (СПИРТУ ЕТИЛОВОГО РОЗЧИН) 

1170 

ЕТАНОЛУ РОЗЧИН (СПИРТУ ЕТИЛОВОГО РОЗЧИН) 

1204 

НІТРОГЛІЦЕРИНУ СПИРТОВИЙ РОЗЧИН, що містить не більше 1 % нітрогліцерину 

1266 

Рідина парфумерна "Канська" 

1266 

Позицію виключено

1266 

ПРОДУКТИ ПАРФУМЕРНІ, що містять легкозаймисті розчинники (з температурою спалаху менше 23° C, в'язкі; температура кипіння не більше 35° C) 

1266 

ПРОДУКТИ ПАРФУМЕРНІ, що містять легкозаймисті розчинники (з температурою спалаху менше 23° C, в'язкі; тиск парів при температурі 50° C більше 100 кПа, температура кипіння більше 35° C) 

1266 

ПРОДУКТИ ПАРФУМЕРНІ, що містять легкозаймисті розчинники (з температурою спалаху менше 23° C, в'язкі; тиск парів при температурі 50° C не більше 100 кПа) 

1266 

ПРОДУКТИ ПАРФУМЕРНІ, що містять легкозаймисті розчинники (нев'язкі) 

1266 

ПРОДУКТИ ПАРФУМЕРНІ, що містять легкозаймисті розчинники (тиск парів при 50° C більше 100 кПа) 

1266 

ПРОДУКТИ ПАРФУМЕРНІ, що містять легкозаймисті розчинники (тиск парів при 50° C не більше 100 кПа) 

1266 

Сировина парфумерно-косметична "Дефанол" 

3064 

НІТРОГЛІЦЕРИНУ СПИРТОВИЙ РОЗЧИН, що містить більше 1 %, але не більше 5 % нітрогліцерину 

3065 

НАПОЇ АЛКОГОЛЬНІ, що містять більше 24 %, але не більше 70 % спирту за об'ємом 

3065 

НАПОЇ АЛКОГОЛЬНІ, що містять більше 70 % спирту за об'ємом 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Рідини. Безбарвні або пофарбовані в різні кольори. Характерний запах. Низькокиплячі або помірно киплячі. Розчинні у воді. Леткі. Пари важчі за повітря, накопичуються в низьких ділянках поверхні, підвалах, тунелях. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі. Легко займаються від іскор і полум'я. Пари утворюють з повітрям вибухонебезпечні суміші, які можуть поширюватися далеко від місця витікання. Ємкості можуть вибухати при нагріванні. У порожніх ємкостях із залишків можуть утворюватися вибухонебезпечні суміші. Горять світло-фіолетовим полум'ям. Нітрогліцерин при горінні вибухонебезпечний, утворює токсичні гази (ціан, оксиди азоту). Рідини мають температуру спалаху від -13 до +61° C. Над поверхнею розлитої рідини утворюється горюча концентрація парів при температурі навколишнього середовища, рівній температурі спалаху рідини і вище. 

Небезпека для людини  

Можливий летальний наслідок (при попаданні усередину)! Небезпечні при: I - вдиханні, II - ковтанні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі; I - нежить, кашель, першіння в горлі, відчуття сп'яніння; II - порушення координації руху, сплутаність свідомості; III - почервоніння, сухість шкірних покривів; IV - різь, сльозотеча. При пожежі та вибухах можливі опіки і травми. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або з дихальним апаратом АСВ-2. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті з саморятувальником СПІ-20. За відсутності вказаних зразків: захисний загальновійськовий костюм Л-1 або Л-2 у комплекті з промисловим протигазом і патроном А. При малих концентраціях у повітрі (при перевищенні ГДК до 100 разів) - спецодяг, промисловий протигаз малого габариту ПФМ-1, з універсальним захисним патроном ПЗУ, автономний захисний індивідуальний комплект з примусовою подачею в зону дихання очищеного повітря. Маслобензостійкі рукавички, рукавички з дисперсії бутилкаучуку, спеціальне взуття. 

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру  

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 200 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. Триматися навітряного боку. Уникати низьких місць. Дотримуватися правил пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. 

У разі руйнування та розсипу  

Повідомити в СЕС. Припинити рух поїздів і маневрові роботи в небезпечній зоні. Не торкатися пролитої речовини. Усунути течі з додержанням запобіжних заходів. Перекачати речовину у цілу ємкість або в ємкість для зливу з дотриманням умов змішання рідин. Розливи огородити ґрунтовим валом. Промити великою кількістю води. 

У разі пожежі  

У зону аварії входити в захисному одязі і дихальному апараті. Не наближатися до палаючих ємкостей. Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані. Гасити тонкорозпиленою водою, повітряно-механічною та хімічною пінами з максимальної відстані. Нітрогліцерин зволожувати водою, за неможливості - припинити гасіння, усім покинути небезпечну зону. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Для ізоляції парів використовувати розпилену воду. Речовину відкачати зі знижень місцевості з додержанням заходів пожежної безпеки. Місце розливу промити великою кількістю води, ізолювати піском, повітряно-механічною піною, обвалувати і не допускати попадання речовини в поверхневі води. Зрізати поверхневий шар ґрунту з забрудненням, зібрати і вивезти для утилізації, додержуючись заходів пожежної безпеки. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту. Промиті поверхні рухомого складу обробити мийними композиціями. Поверхню території (окремі осередки) випалити при загрозі попадання речовини в ґрунтові води; ґрунт переорати. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Шкіру і очі промити водою. При отруєнні етиловим спиртом: якщо хворий при свідомості - велика кількість питва, міцний чай, лужні розчини (4 %-вий розчин питної соди); при запамороченні - покласти горизонтально, голову покласти набік; при опіках - накласти асептичну пов'язку. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 309

Номер
ООН 

Найменування вантажу 

1294 

ТОЛУОЛ 

1307 

КСИЛОЛИ  

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Рідини. Безбарвні. Характерний запах ароматичних речовин. Помірно киплячі. Нерозчинні у воді. Легші за воду. Леткі. Пари важчі за повітря, накопичуються в низьких ділянках поверхні, підвалах, тунелях. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі. Легко займаються від іскор і полум'я. Пари утворюють з повітрям вибухонебезпечні суміші, які можуть поширюватися далеко від місця витікання. Ємкості можуть вибухати при нагріванні. У порожніх ємкостях із залишків можуть утворюватися вибухонебезпечні суміші. Рідини мають температуру спалаху від -18 до +23° C, ксилоли - до +61° C. Над поверхнею розлитої рідини утворюється горюча концентрація парів при температурі навколишнього середовища, рівній температурі спалаху рідини і вище. 

Небезпека для людини  

Можливий летальний наслідок! Небезпечні при: I - вдиханні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I - нежить, кашель, першіння в горлі, відчуття сп'яніння; III - почервоніння, сухість шкірних покривів; IV - різь, сльозотеча. Діють через неушкоджену шкіру. При пожежі та вибухах можливі опіки і травми. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або з дихальним апаратом АСВ-2. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті з саморятувальником СПІ-20. За відсутності вказаних зразків: захисний загальновійськовий костюм Л-1 або Л-2 у комплекті з промисловим протигазом марки РПГ і патронами А, БКФ. При малих концентраціях у повітрі (при підвищенні ГДК до 100 разів) - спецодяг, промисловий протигаз малого габариту ПФМ-1 з універсальним захисним патроном ПЗУ, автономний захисний індивідуальний комплект з примусовою подачею в зону дихання очищеного повітря. Маслобензостійкі рукавички, рукавички з дисперсії бутилкаучуку, спеціальне взуття. 

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 200 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. Триматися навітряного боку. Уникати низьких місць. Дотримуватися правил пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Потерпілим надати першу допомогу. Відправити людей з осередку ураження на медобстеження. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити в СЕС. Припинити рух поїздів і маневрові роботи у небезпечній зоні. Не торкатися пролитої речовини. Усунути течі з додержанням запобіжних заходів. Перекачати речовину у цілу ємкість або в ємкість для зливу з дотриманням умов змішання рідин. Розливи огородити ґрунтовим валом. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. 

У разі пожежі 

Не наближатися до палаючих ємкостей. Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані. Гасити тонкорозпиленою водою, повітряно-механічною та хімічною пінами з максимальної відстані. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Для ізоляції парів використовувати розпилену воду. При знижених температурах повітря речовину відкачати зі знижень місцевості з додержанням заходів пожежної безпеки. Місце розливу промити великою кількістю води, обвалувати і не допускати попадання речовини в поверхневі води, ізолювати піском, повітряно-механічною піною. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненнями, зібрати і вивезти для утилізації, додержуючись правил пожежної безпеки. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту. Поверхні рухомого складу промити мийними композиціями, обробити розчином пероксиду водню концентрації 30 - 50 %. Поверхню території (окремі осередки) випалити при загрозі попадання речовини в ґрунтові води; ґрунт переорати. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Особи, які надають першу допомогу, повинні використовувати індивідуальні засоби захисту органів дихання і шкіри. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Шкіру промити водою. Уражені очі промити проточною водою при добре розкритих повіках. Велика кількість питва (2 - 3 л води), викликати блювання, міцний чай, кава. При опіку - асептична пов'язка. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 310

Номер
ООН 

Найменування вантажу 

1093 

АКРИЛОНІТРИЛ СТАБІЛІЗОВАНИЙ 

1113 

АМІЛНІТРИТ (н) 

1194 

ЕТИЛНІТРИТУ РОЗЧИН 

1222 

ІЗОПРОПІЛНІТРАТ (н) 

1261 

НІТРОМЕТАН 

1648 

АЦЕТОНІТРИЛ 

1865 

н-ПРОПИЛНІТРАТ (н) 

2284 

ІЗОБУТИРОНІТРИЛ (н) 

2351 

БУТИЛНІТРИТИ 

2372 

1,2-ДИ-(ДИМЕТИЛАМІНО)-ЕТАН 

2378 

2-ДИМЕТИЛАМІНОАЦЕТОНІТРИЛ (н) 

2404 

ПРОПІОНІТРИЛ 

2410 

1,2,3,6-ТЕТРАГІДРОПІРИДИН 

2411 

БУТИРОНІТРИЛ (н) 

2605 

Позицію виключено

3079 

Позицію виключено

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Рідини. Безбарвні або жовтуватого кольору. Різкий подразливий запах. Низько- або помірно киплячі. Розчинні у воді, за винятком відзначених символом (н) речовин. 2-диметиламіноацетонітрил при взаємодії з водою, парою або кислотами виділяє отруйні гази. Легші за воду. Леткі. Пари важчі за повітря, накопичуються в низьких ділянках поверхні, підвалах, тунелях. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі. Легко займаються від іскор і полум'я. Пари утворюють з повітрям вибухонебезпечні суміші. Ємкості можуть вибухати при нагріванні. У порожніх ємкостях із залишків утворюються вибухонебезпечні суміші. Горять з утворенням токсичних газів (ціану, оксидів азоту). Рідини мають температуру спалаху від -18 до +23° C, бутилнітрити - до +61° C. Над поверхнею розлитої рідини утворюється горюча концентрація парів при температурі навколишнього середовища, рівній температурі спалаху рідини і вище. 

Небезпека для людини  

Небезпечні при: I - вдиханні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I - розлад дихання, прискорення пульсу, кашель, головний біль, зниження артеріального тиску, непритомність; III - почервоніння, сухість, сверблячка; IV - різь, сльозотеча. Діють через неушкоджену шкіру. При горінні і вибухах можливі опіки і травми. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або дихальним апаратом АВС-2. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті з саморятувальником СПІ-20.

При роботі з ізопропилнітратом захисні костюми: КР-3, ЗК-1, ЗК-3, КР-2, КГ-611, КГ-612; рукавички гумові БЛ-1, фартух ВП-1, спеціальне гумове взуття; протигази УМ, ОШ-4, В, М, БКФ, ПРВ, ПРВу, ПРВ-М, МО-4, МО-4в; шлангові протигази ПШ-1, ПШ-2; ізолюючі протигази Т-62, КІ, КІП-7, ІП-5. 

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 200 м. Відкоригувати зазначену відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Триматися навітряного боку. Уникати низьких місць. Дотримуватися правил пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. Потерпілим надати першу допомогу. Відправити людей з осередку ураження на медобстеження. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити в СЕС. Припинити рух поїздів і маневрові роботи в небезпечній зоні. Не торкатися пролитої речовини. Усунути течі з додержанням запобіжних заходів. Перекачати речовину у цілу ємкість або в ємкість для зливу з дотриманням умов змішання рідин. Розливи огородити ґрунтовим валом. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. Осаджувати пари тонкорозпиленою водою. 

У разі пожежі 

Не наближатися до палаючих ємкостей. Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані. Не допускати попадання води в ємкості з 2-диметиламіноацетонітрилом. Гасити тонкорозпиленою водою, вогнегасними пінами та порошками з максимальної відстані. Гази осаджувати тонкорозпиленою водою. Організувати евакуацію людей з прилеглих будівель з урахуванням напрямку руху токсичних продуктів горіння. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Для ізоляції парів використовувати розпилену воду. Місце розливу промити великою кількістю води (за винятком 2-диметиламіноацетонітрила), ізолювати піском, повітряно-механічною піною, обвалувати і не допускати попадання речовини в поверхневі води. Невеликі розливи ізопропілнітрату засипати піском або тирсою і зібрати. При знижених температурах повітря речовину відкачати зі зниженої місцевості з додержанням заходів пожежної безпеки. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненнями, зібрати і вивезти для утилізації, додержуючись правил пожежної безпеки. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту. Для 2-диметиламіноацетонітрила - промити водою в контрольних (провокаційних) цілях. Промиті поверхні рухомого складу, території (окремі осередки) обробити лужним розчином (вапняним молоком, розчином кальцинованої соди). Окремі осередки території обробити розчином, який містить два об'єми 10 %-вого розчину сульфату заліза і один об'єм 10 %-вого розчину гашеного вапна. Місце, облите ізопропілнітратом, протерти дрантям, змоченим 1 %-вим водно-аміачним розчином м-нітробензойної кислоти. Пісок або тирсу, дрантя спалити на металевому піддоні у відведеному місці. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Особи, які надають першу допомогу, повинні використовувати індивідуальні засоби захисту органів дихання і шкіри. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Шкіру промити водою з милом. При попаданні усередину велика кількість питва води або розчину перманганату калію (1 г на 1 л води), викликати блювання. Пов'язка з індиферентною маззю. При опіках накласти асептичну пов'язку. При попаданні в очі промити їх теплою водою і розчином питної соди. При попаданні на шкіру видалити ватним тампоном, змоченим в етиловому спирті, промити уражене місце водою з милом. При отруєнні ізопропілнітратом прополоскати потерпілому рот, забезпечити повний спокій, зігріти. При отруєнні ізобутиронітрилом давати вдихати амілнітрит. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 311

Номер
ООН 

Найменування вантажу 

1106 

АМІЛАМІН (р) 

1125 

н-БУТИЛАМІН 

1158 

ДІІЗОПРОПІЛАМІН 

1160 

ДИМЕТИЛАМІНУ ВОДНИЙ РОЗЧИН 

1214 

ІЗОБУТИЛАМІН** 

1277 

ПРОПІЛАМІН** 

1282 

ПІРИДИН 

1296 

ТРИЕТИЛАМІН 

1297 

ТРИМЕТИЛАМІНУ ВОДНИЙ РОЗЧИН з масовою часткою триметиламіну не більше 50 % 

1921 

ПРОПІЛЕНІМІН СТАБІЛІЗОВАНИЙ 

1922 

ПІРОЛІДИН 

2265 

N,N-ДИМЕТИЛФОРМАМІД* 

2266 

ДИМЕТИЛ-N-ПРОПІЛАМІН 

2313 

ПІКОЛІНИ* 

2359 

ДІАЛІЛАМІН 

2379 

1,3-ДИМЕТИЛБУТИЛАМІН 

2383 

ДИПРОПІЛАМІН 

2386 

1-ЕТИЛПІПЕРИДИН 

2399 

1-МЕТИЛПІПЕРИДИН 

2493 

ГЕКСАМЕТИЛЕНІМІН 

2535 

4-МЕТИЛМОРФОЛІН (N-МЕТИЛМОРФОЛІН) 

2945 

N-МЕТИЛБУТИЛАМІН 

3343 

НІТРОГЛІЦЕРИНУ СУМІШ ДЕСЕНСИБІЛІЗОВАНА РІДКА ЛЕГКОЗАЙМИСТА, Н.З.К., з масовою часткою нітрогліцерину не більше 30 % 

3357 

НІТРОГЛІЦЕРИНУ СУМІШ ДЕСЕНСИБІЛІЗОВАНА РІДКА, Н.З.К., з масовою часткою нітрогліцерину не більше 30 % 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Рідини. Безбарвні або від ясно-жовтого до темно-коричневого кольору. Характерний запах. Низькокиплячі або помірно киплячі. Розчинні у воді. Леткі. Пари важчі за повітря, накопичуються в низьких ділянках поверхні, підвалах, тунелях. Корозійні. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі. Легко займаються від іскор і полум'я. Пари утворюють з повітрям вибухонебезпечні суміші. Ємкості можуть вибухати при нагріванні. У порожніх ємкостях із залишків можуть утворюватися вибухонебезпечні суміші. Горять з утворенням токсичних газів (ціану, оксидів азоту). Рідини мають температуру спалаху від -18 до +23° C, за винятком відзначених символом (*) речовин, температура спалаху яких знаходиться у межах +23...+61° C, і речовин, відзначених символом (**), у яких температура спалаху нижче -18° C. Над поверхнею розлитої рідини утворюється горюча концентрація парів при температурі навколишнього середовища, рівній температурі спалаху рідини і вище. 

Небезпека для людини  

Небезпечні при: I - вдиханні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I - кашель, біль за грудиною, розлад дихання, прискорення пульсу, непритомність; III - почервоніння, сухість, сверблячка; IV - різь, сльозотеча. Діють через неушкоджену шкіру. Хімічний опік. При пожежі та вибухах можливі опіки і травми.  

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або дихальним апаратом АСВ-2. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті з саморятувальником СПІ-20.При роботі з пропіленіміном допускається загальновійськовий костюм Л-1 або Л-2 у комплекті з промисловим протигазом і патроном А. 

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 200 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Триматися навітряного боку. Уникати низьких місць. Дотримуватися правил пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. Потерпілим надати першу допомогу. Відправити людей з осередку ураження на медобстеження. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити в СЕС. Припинити рух поїздів і маневрові роботи в небезпечній зоні. Не торкатися пролитої речовини. Усунути течі з додержанням запобіжних заходів. Перекачати речовину у захищену від корозії цілу ємкість або ємкість для зливу з дотриманням умов змішання рідин. Розливи огородити ґрунтовим валом. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. Осаджувати пари тонкорозпиленою водою. 

У разі пожежі 

Не наближатися до палаючих ємкостей. Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані. Гасити тонкорозпиленою водою, повітряно-механічною і хімічною пінами з максимальної відстані (не менше 40 м). Організувати евакуацію людей з прилеглих будівель з урахуванням напрямку руху токсичних продуктів горіння. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Для ізоляції парів використовувати розпилену воду. Місце розливу ізолювати піском, повітряно-механічною піною, промити великою кількістю води і не допускати попадання речовини в поверхневі води. При знижених температурах повітря речовину відкачати зі знижень місцевості з додержанням заходів пожежної безпеки. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненнями, зібрати і вивезти для утилізації, додержуючись правил пожежної безпеки. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту. Промиті водою поверхні рухомого складу, території промити мийними композиціями; обробити утримуючими "активний хлор" розчинами (хлорне вапно, ДТСГК) розчином пероксиду водню концентрації 30 - 50 %, слабким розчином кислоти. Поверхню території (окремі осередки) випалити при загрозі попадання речовини в ґрунтові води; ґрунт переорати. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Особи, які надають першу допомогу, повинні використовувати індивідуальні засоби захисту органів дихання і шкіри. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Шкіру промити водою; при попаданні на шкіру пропіленіміну - рясно промити 5 %-вим розчином оцтової кислоти, потім струменем води. Уражені очі упродовж 10 хвилин ретельно промити проточною водою при добре розкритих повіках. Велика кількість питва води. При опіках накласти асептичну пов'язку. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 312

Номер
ООН 

Найменування вантажу 

1099 

АЛІЛБРОМІД 

1100 

АЛІЛХЛОРИД 

1107 

АМІЛХЛОРИД 

1126 

1-БРОМБУТАН  

1127 

ХЛОРБУТАНИ 

1150 

1,2-ДИХЛОРЕТИЛЕН  

1184 

ЕТИЛЕНДИХЛОРИД 

1278 

1-ХЛОРПРОПАН  

1279 

1,2-ДИХЛОРПРОПАН 

1303 

ВІНІЛІДЕНХЛОРИД СТАБІЛІЗОВАНИЙ 

1991 

ХЛОРОПРЕН СТАБІЛІЗОВАНИЙ 

2047 

ДИХЛОРПРОПЕНИ* 

2338 

БЕНЗОТРИФТОРИД 

2339 

2-БРОМБУТАН 

2340 

ЕФІР 2-БРОМЕТИЛЕТИЛОВИЙ  

2342 

БРОММЕТИЛПРОПАНИ 

2343 

2-БРОМПЕНТАН* 

2344 

БРОМПРОПАНИ* 

2345 

3-БРОМПРОПІН 

2354 

ЕФІР ХЛОРМЕТИЛЕТИЛОВИЙ 

2362 

1,1-ДИХЛОРЕТАН 

2387 

ФТОРБЕНЗОЛ 

2388 

ФТОРТОЛУОЛИ 

2390 

2-ЙОДБУТАН* 

2391 

ЙОДМЕТИЛПРОПАНИ 

2554 

МЕТИЛАЛІЛХЛОРИД 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Рідини. Безбарвні або жовтого кольору. Різкий запах. Низькокиплячі або помірно киплячі. Нерозчинні у воді, за винятком амілхлориду. Водою повільно розкладаються. Важчі за воду, за винятком амілхлориду, метилалилхлориду, хлорбутану і хлорпропану. Леткі. Пари важчі за повітря, накопичуються в низьких ділянках поверхні, підвалах, тунелях. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі. Легко займаються від іскор і полум'я. Пари утворюють з повітрям вибухонебезпечні суміші, які можуть поширюватися далеко від місця витікання. Ємкості можуть вибухати при нагріванні. У порожніх ємкостях із залишків можуть утворюватися вибухонебезпечні суміші. Горять з утворенням токсичних газів (фосгену, галогеноводнів, галогенів). Рідини мають температуру спалаху від -18 до +23° C, крім відзначених символом (*) речовин, температура спалаху яких знаходиться у межах +23...+61° C, а також алилхлориду, 1-хлорпропану і виніліденхлориду, які мають температуру нижче -18° C. Над поверхнею розлитої рідини утворюється горюча концентрація парів при температурі навколишнього середовища, рівній температурі спалаху рідини і вище. 

Небезпека для людини  

Небезпечні при: I - вдиханні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I - розлад дихання, прискорення пульсу, непритомність; III - почервоніння, сухість, сверблячка; IV - різь, сльозотеча. При пожежі та вибухах можливі опіки і травми. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або дихальним апаратом АСВ-2. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті з саморятувальником СПІ-20.  

НЕОБХІДНІ ДІЇ  

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 200 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Триматися навітряного боку. Уникати низьких місць. Дотримуватися правил пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. Потерпілим надати першу допомогу. Відправити людей з осередку ураження на медобстеження. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити в СЕС. Припинити рух поїздів і маневрові роботи в небезпечній зоні. Не торкатися пролитої речовини. Усунути течі з додержанням запобіжних заходів. Перекачати речовину у цілу ємкість або ємкість для зливу з дотриманням умов змішання рідин. Розливи огородити ґрунтовим валом. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. Осаджувати пари тонкорозпиленою водою. 

У разі пожежі 

Не наближатися до палаючих ємкостей. Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані. Гасити тонкорозпиленою водою, повітряно-механічною і хімічною пінами з максимальної відстані. Організувати евакуацію людей з прилеглих будівель з урахуванням напрямку руху токсичних продуктів горіння. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Для ізоляції парів використовувати розпилену воду. Місце розливу ізолювати піском, повітряно-механічною піною і не допускати попадання речовини в поверхневі води. При знижених температурах повітря речовину відкачати зі знижень місцевості з додержанням заходів пожежної безпеки. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненнями, зібрати і вивезти для утилізації, додержуючись правил пожежної безпеки. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту. Промиті водою поверхні рухомого складу, території промити мийними композиціями; обробити гострою парою. Поверхню території (окремі осередки) випалити при загрозі попадання речовини в ґрунтові води; ґрунт переорати. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Особи, які надають першу допомогу, повинні використовувати індивідуальні засоби захисту органів дихання і шкіри. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Шкіру ретельно промити водою з милом. Уражені очі протягом 15 хвилин промити водою. Усередину вазелінове масло та активоване вугілля. Якщо хворий при свідомості - викликати блювання. Не давати молоко, масло, жири.  

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 313

Номер
ООН 

Найменування вантажу 

2333 

АЛІЛАЦЕТАТ 

2335 

ЕФІР АЛІЛЕТИЛОВИЙ 

2336 

АЛІЛФОРМІАТ 

2396 

АЛЬДЕГІД МЕТАКРИЛОВИЙ СТАБІЛІЗОВАНИЙ 

2603 

ЦИКЛОГЕПТАТРИЄН 

2622 

ГЛІЦИДАЛЬДЕГІД 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Рідини. Безбарвні. Характерний запах. Легші за воду, крім гліцидальдегіду. Помірно киплячі. Нерозчинні у воді, за винятком алілацетату та альдегіду метакрилового. Леткі. Пари важчі за повітря, накопичуються в низьких ділянках поверхні, підвалах, тунелях. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі. Легко займаються від іскор і полум'я. Пари утворюють з повітрям вибухонебезпечні суміші. Ємкості можуть вибухати при нагріванні. У порожніх ємкостях із залишків можуть утворюватися вибухонебезпечні суміші. Рідини мають температуру спалаху від -18 до +23° C. Над поверхнею розлитої рідини утворюється горюча концентрація парів при температурі навколишнього середовища, рівній температурі спалаху рідини і вище. 

Небезпека для людини  

Небезпечні при: I - вдиханні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I - запаморочення, розлад дихання, прискорення пульсу, судоми, непритомність; III - почервоніння, сухість, сверблячка; IV - різь, сльозотеча. При пожежі та вибухах можливі опіки і травми. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або дихальним апаратом АСВ-2. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті з саморятувальником СПІ-20. За відсутності вказаних зразків - захисний загальновійськовий костюм Л-1 або Л-2 у комплекті з промисловим протигазом марки РПГ із патроном А. При малих концентраціях у повітрі (при перевищенні ГДК до 100 разів) - спецодяг, промисловий протигаз малого габариту ПФМ-1 з універсальним захисним патроном ПЗУ, автономний захисний індивідуальний комплект з примусовою подачею в зону дихання очищеного повітря. Маслобензостійкі рукавички, рукавички з дисперсії бутилкаучуку, спеціальне взуття.  

НЕОБХІДНІ ДІЇ  

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 200 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Триматися навітряного боку. Уникати низьких місць. Дотримуватися правил пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. Потерпілим надати першу допомогу. Відправити людей з осередку ураження на медобстеження. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити в СЕС. Припинити рух поїздів і маневрові роботи в небезпечній зоні. Не торкатися пролитої речовини. Усунути течі з додержанням запобіжних заходів. Перекачати речовину у цілу ємкість або ємкість для зливу з дотриманням умов змішання рідин. Розливи огородити ґрунтовим валом. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. 

У разі пожежі 

Не наближатися до палаючих ємкостей. Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані. Гасити тонкорозпиленою водою, повітряно-механічною і хімічною пінами з максимальної відстані. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Для ізоляції парів використовувати розпилену воду. Місце розливу ізолювати піском, повітряно-механічною піною і не допускати попадання речовини в поверхневі води. При знижених температурах повітря речовину відкачати зі знижень місцевості з додержанням заходів пожежної безпеки. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненнями, зібрати і вивезти для утилізації, додержуючись правил пожежної безпеки. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту. Промиті водою поверхні рухомого складу, території промити мийними композиціями; обробити розчином пероксиду водню концентрації 30 - 50 %. Поверхню території (окремі осередки) випалити при загрозі попадання речовини в ґрунтові води; ґрунт переорати. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Особи, які надають першу допомогу, повинні використовувати індивідуальні засоби захисту органів дихання і шкіри. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Очі і шкіру промити теплою водою.  

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 314

Номер
ООН 

Найменування вантажу 

1114 

БЕНЗОЛ 

1175 

ЕТИЛБЕНЗОЛ 

2303 

ІЗОПРОПЕНІЛБЕНЗОЛ 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Рідини. Безбарвні. Характерний запах ароматичних речовин. Помірно киплячі. Нерозчинні у воді. Легші за воду. Леткі. Пари важчі за повітря, накопичуються в низьких ділянках поверхні, підвалах, тунелях. Забруднюють водоймища.  

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі. Легко займаються від іскор і полум'я. Пари утворюють з повітрям вибухонебезпечні суміші. Ємкості можуть вибухати при нагріванні. У порожніх ємкостях із залишків утворюються вибухонебезпечні суміші. Рідини мають температуру спалаху від -18 до +61° C. Над поверхнею розлитої рідини утворюється горюча концентрація парів при температурі навколишнього середовища, рівній температурі спалаху рідини і вище. 

Небезпека для людини  

Небезпечні при: I - вдиханні, II - ковтанні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I - розлад дихання, прискорення пульсу, непритомність; III - почервоніння, сухість, сверблячка; IV - різь, сльозотеча. При пожежі та вибухах можливі опіки і травми. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або дихальним апаратом АВС-2. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті з саморятувальником СПІ-20. За відсутності вказаних зразків: захисний загальновійськовий костюм Л-1 або Л-2 у комплекті з промисловим протигазом марки РПГ з патронами А, Е. При малих концентраціях у повітрі (з перевищенням ГДК до 100 разів) - спецодяг, промисловий протигаз малого габариту ПФМ-1 з універсальним захисним патроном ПЗУ, автономний захисний індивідуальний комплект з примусовою подачею в зону дихання очищеного повітря. Маслобензостійкі рукавички, рукавички з дисперсії бутилкаучуку, спеціальне взуття. 

НЕОБХІДНІ ДІЇ  

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 200 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Триматися навітряного боку. Уникати низьких місць. Додержуватися заходів пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. Потерпілим надати першу допомогу. Відправити людей з осередку ураження на медобстеження. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити в СЕС. Припинити рух поїздів і маневрові роботи в небезпечній зоні. Не торкатися пролитої речовини. Усунути течі з додержанням запобіжних заходів. Перекачати речовину у цілу ємкість або ємкість для зливу з дотриманням умов змішання рідин. Розливи огородити ґрунтовим валом. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. 

У разі пожежі 

Не наближатися до палаючих ємкостей. Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані. Гасити тонкорозпиленою водою, повітряно-механічною та хімічною пінами з максимальної відстані. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Для ізоляції парів використовувати розпилену воду. Речовину відкачати зі знижень місцевості з додержанням заходів пожежної безпеки. Місце розливу ізолювати піском, повітряно-механічною піною, обвалувати і не допускати попадання речовини в поверхневі води. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненнями, зібрати і вивезти для утилізації. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту. Поверхні рухомого складу промити мийними композиціями; обробити гострою парою. Поверхню території (окремі осередки) випалити при загрозі попадання речовини в ґрунтові води; обробити розчином пероксиду водню концентрації 30 - 50 %; ґрунт переорати. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Особи, які надають першу допомогу, повинні використовувати індивідуальні засоби захисту органів дихання і шкіри. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Шкіру ретельно промити водою з милом. При ковтанні - прийняти активоване вугілля. Велика кількість питва. Викликати блювання. Забезпечити горизонтальне положення. Уражені очі промити водою при добре розкритих повіках. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 315

Номер
ООН 

Найменування вантажу 

1130 

МАСЛО КАМФОРНЕ 

1202 

ГАЗОЙЛЬ або ПАЛИВО ДИЗЕЛЬНЕ, або ПАЛИВО ПІЧНЕ ЛЕГКЕ (температура спалаху не більше 60° C) 

1202 

ГАЗОЙЛЬ або ПАЛИВО ДИЗЕЛЬНЕ, або ПАЛИВО ПІЧНЕ ЛЕГКЕ (температура спалаху більше 60° C, але не більше 100° C) 

1202 

ПАЛИВО ДИЗЕЛЬНЕ, що відповідає стандарту EN 590:2004, або ГАЗОЙЛЬ, або ПАЛИВО ПІЧНЕ ЛЕГКЕ з температурою спалаху, вказаною у стандарті EN 590:2004 

1267 

НАФТА СИРА 

1267 

НАФТА СИРА (тиск парів при 50° C більше 110 кПа) 

1267 

НАФТА СИРА (тиск парів при 50° C не більше 110 кПа) 

1272 

Масло піхтове 

1272 

МАСЛО ХВОЙНЕ 

1292 

Олігоетоксиланів суміш гомогенна 

1292 

ТЕТРАЕТИЛСИЛІКАТ 

1299 

СКИПИДАР  

1920 

НОНАНИ 

2247 

н-ДЕКАН 

2286 

ПЕНТАМЕТИЛГЕПТАН 

2319 

ВУГЛЕВОДНІ ТЕРПЕНОВІ, Н.З.К. 

2324 

ТРИІЗОБУТИЛЕН 

2330 

УНДЕКАН 

2520 

ЦИКЛООКТАДІЄНИ 

2850 

ПРОПІЛЕНУ ТЕТРАМЕР 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Рідини. Колір від прозорого до чорного. Характерний запах. Помірно киплячі або висококиплячі. Нерозчинні у воді, тетраетилсилікат водою розкладається. Леткі. Пари важчі за повітря, накопичуються в низьких ділянках поверхні, підвалах, тунелях. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі. Легко займаються від іскор і полум'я. Пари можуть утворювати з повітрям вибухонебезпечні суміші. Ємкості можуть вибухати при нагріванні. У порожніх ємкостях із залишків можуть утворюватися вибухонебезпечні суміші. Над поверхнею розлитої рідини утворюється горюча концентрація парів при температурі навколишнього середовища, рівній температурі спалаху рідини і вище. 

Небезпека для людини  

Небезпечні при: I - вдиханні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I - запаморочення, відчуття сп'яніння, слабкість; III, IV - сверблячка, почервоніння. При пожежі та вибухах можливі опіки і травми. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або з дихальним апаратом АСВ-2. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті з саморятувальником СПІ-20. За відсутності вказаних зразків: захисний загальновійськовий костюм Л-1 або Л-2 у комплекті з промисловим протигазом марки РПГ і патронами БКФ, В. При малих концентраціях у повітрі (при перевищенні ГДК до 100 разів) - спецодяг, промисловий протигаз малого габариту ПФМ-1 з універсальним захисним патроном ПЗУ, автономний захисний індивідуальний комплект з примусовою подачею в зону дихання очищеного повітря. Маслобензостійкі рукавички, рукавички з дисперсії бутилкаучуку, спеціальне взуття. 

НЕОБХІДНІ ДІЇ  

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 200 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Триматися навітряного боку. Уникати низьких місць. Додержуватися заходів пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. Потерпілим надати першу допомогу. Відправити людей з осередку ураження на медобстеження. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити в СЕС. Припинити рух поїздів і маневрові роботи в небезпечній зоні. Не торкатися пролитої речовини. Усунути течі з додержанням запобіжних заходів. Перекачати речовину у цілу ємкість або в ємкість для зливу з дотриманням умов змішання рідин. Розливи огородити ґрунтовим валом. Засипати інертним матеріалом. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. 

У разі пожежі 

Не наближатися до палаючих ємкостей. Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані. Гасити тонкорозпиленою водою, повітряно-механічною та хімічною пінами з максимальної відстані. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Для ізоляції парів використовувати розпилену воду. Речовину відкачати зі знижень місцевості з додержанням заходів пожежної безпеки. Місце розливу ізолювати піском, повітряно-механічною піною, обвалувати і не допускати попадання речовини в поверхневі води. Зрізати поверхневий шар ґрунту з забрудненням, зібрати і вивезти для утилізації. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту. Промити водою в контрольних (провокаційних) цілях (тетраетилсилікат). Поверхні рухомого складу промити мийними композиціями. Поверхню території випалити при загрозі попадання речовини в ґрунтові води, ґрунт переорати. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ  

Викликати швидку медичну допомогу. Свіже повітря, велика кількість питва, спокій, тепло, чистий одяг. Шкіру і слизові оболонки промити водою. При ковтанні - велика кількість питва з додаванням активованого вугілля. При попаданні в очі - промивання водою при добре розкритих повіках. При опіку - асептична пов'язка. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 316

Номер ООН 

Найменування вантажу 

1104 

АМІЛАЦЕТАТИ 

1109 

АМІЛФОРМІАТИ 

1110 

н-АМІЛМЕТИЛКЕТОН  

1148 

СПИРТ ДІАЦЕТОНОВИЙ 

1149 

ЕФІРИ ДИБУТИЛОВІ  

1153 

ЕФІР ДІЕТИЛОВИЙ ЕТИЛЕНГЛІКОЛЮ (р) 

1157 

ДІІЗОБУТИЛКЕТОН 

1171 

ЕФІР МОНОЕТИЛОВИЙ ЕТИЛЕНГЛІКОЛЮ (р) 

1172 

ЕФІР МОНОЕТИЛОВИЙ ЕТИЛЕНГЛІКОЛЮ ТА КИСЛОТИ ОЦТОВОЇ 

1177 

2-ЕТИЛБУТИЛАЦЕТАТ 

1180 

ЕТИЛБУТИРАТ 

1188 

ЕФІР МОНОМЕТИЛОВИЙ ЕТИЛЕНГЛІКОЛЮ (р) 

1189 

ЕФІР МОНОМЕТИЛОВИЙ ЕТИЛЕНГЛІКОЛЮ ТА КИСЛОТИ ОЦТОВОЇ 

1191 

АЛЬДЕГІДИ ОКТИЛОВІ 

1192 

ЕТИЛЛАКТАТ (р) 

1207 

ГЕКСАЛЬДЕГІД 

1212 

ІЗОБУТАНОЛ (СПИРТ ІЗОБУТИЛОВИЙ) 

1229 

МЕЗИТИЛОКСИД 

1233 

МЕТИЛАМІЛАЦЕТАТ 

1264 

ПАРАЛЬДЕГІД (т) 

1914 

БУТИЛПРОПІОНАТИ 

1915 

ЦИКЛОГЕКСАНОН 

2053 

МЕТИЛІЗОБУТИЛКАРБІНОЛ 

2219 

ЕФІР АЛІЛГЛІЦИДИЛОВИЙ (р) 

2222 

АНІЗОЛ 

2227 

н-БУТИЛМЕТАКРИЛАТ СТАБІЛІЗОВАНИЙ 

2243 

ЦИКЛОГЕКСИЛАЦЕТАТ 

2244 

ЦИКЛОПЕНТАНОЛ 

2245 

ЦИКЛОПЕНТАНОН 

2271 

ЕТИЛАМІЛКЕТОН 

2275 

2-ЕТИЛБУТАНОЛ 

2282 

ГЕКСАНОЛИ 

2283 

ІЗОБУТИЛМЕТАКРИЛАТ СТАБІЛІЗОВАНИЙ 

2293 

4-МЕТОКСИ-4-МЕТИЛПЕНТАНОН-2 (р) 

2297 

МЕТИЛЦИКЛОГЕКСАНОНИ (р) 

2302 

5-МЕТИЛГЕКСАНОН-2 

2348 

БУТИЛАКРИЛАТИ СТАБІЛІЗОВАНІ 

2366 

ДІЕТИЛКАРБОНАТ 

2405 

ІЗОПРОПІЛБУТИРАТ 

2413 

ТЕТРАПРОПІЛОРТОТИТАНАТ 

2498 

1,2,3,6-ТЕТРАГІДРОБЕНЗАЛЬДЕГІД (т) 

2524 

ЕТИЛОРТОФОРМІАТ 

2527 

ІЗОБУТИЛАКРИЛАТ СТАБІЛІЗОВАНИЙ 

2528 

ІЗОБУТИЛІЗОБУТИРАТ 

2560 

2-МЕТИЛПЕНТАНОЛ-2 

2607 

АКРОЛЕЇНУ ДИМЕР СТАБІЛІЗОВАНИЙ (т) 

2614 

СПИРТ МЕТАЛІЛОВИЙ (р) 

2617 

МЕТИЛЦИКЛОГЕКСАНОЛИ легкозаймисті 

2620 

АМІЛБУТИРАТИ 

2621 

АЦЕТИЛМЕТИЛКАРБІНОЛ 

2707 

ДИМЕТИЛДИОКСАНИ (р) 

2710 

ДИПРОПІЛКЕТОН 

2752 

1,2-ЕПОКСІ-3-ЕТОКСИПРОПАН 

3056 

н-ГЕПТАЛЬДЕГІД 

3092 

1-МЕТОКСИ-2-ПРОПАНОЛ 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Рідини. Безбарвні або світло-жовтого кольору. Характерний запах. Помірно киплячі. Малорозчинні у воді; рідини, відзначені символом (р), - добре розчинні. Легші за воду, за винятком відзначених символом (т) речовин. Леткі. Пари важчі за повітря, накопичуються в низьких ділянках поверхні, підвалах, тунелях. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі. Легко займаються від іскор і полум'я. Пари утворюють з повітрям вибухонебезпечні суміші. Ємкості можуть вибухати при нагріванні. У порожніх ємкостях із залишків можуть утворюватися вибухонебезпечні суміші при температурі вище +23° C. Рідини мають температуру спалаху від +23 до +61° C, спирт діацетоновий, ефір діетиловий етиленгликолю та диметилдіоксани - від -18 до + 61° C. Над поверхнею розлитої рідини утворюється горюча концентрація парів при температурі навколишнього середовища, рівній температурі спалаху рідини і вище. 

Небезпека для людини  

Небезпечні при: I - вдиханні, II - ковтанні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I,II - запаморочення, відчуття сп'яніння, слабкість; III, IV - сверблячка, почервоніння. При пожежі та вибухах можливі опіки і травми. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або з дихальним апаратом АСВ-2. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті з саморятувальником СПІ-20. За відсутності вказаних зразків: захисний загальновійськовий костюм Л-1 або Л-2 у комплекті з промисловим протигазом і патроном В. При малих концентраціях у повітрі (при підвищенні ГДК до 100 разів) - спецодяг, промисловий протигаз малого габариту ПФМ-1 з універсальним захисним патроном ПЗУ, автономний захисний індивідуальний комплект з примусовою подачею в зону дихання очищеного повітря. Маслобензостійкі рукавички, рукавички з дисперсії бутилкаучуку, спеціальне взуття. 

НЕОБХІДНІ ДІЇ  

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 200 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Триматися навітряного боку. Уникати низьких місць. Додержуватися заходів пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. Потерпілим надати першу допомогу. Відправити людей з осередку ураження на медобстеження. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити в СЕС. Припинити рух поїздів і маневрові роботи в небезпечній зоні. Не торкатися пролитої речовини. Усунути течі з додержанням запобіжних заходів. Перекачати речовину у цілу ємкість або в ємкість для зливу з дотриманням умов змішання рідин. Розливи огородити ґрунтовим валом. Засипати інертним матеріалом. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. 

У разі пожежі 

Не наближатися до палаючих ємкостей. Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані. Гасити тонкорозпиленою водою, повітряно-механічною та хімічною пінами з максимальної відстані. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Для ізоляції парів використовувати розпилену воду. При знижених температурах речовину відкачати зі знижень місцевості з додержанням заходів пожежної безпеки. Місце розливу ізолювати піском, повітряно-механічною піною, обвалувати і не допускати попадання речовини в поверхневі води. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненнями, зібрати і вивезти для утилізації. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту. Поверхні рухомого складу промити мийними композиціями, лужними розчинами (вапняним молоком, розчином кальцинованої соди). Поверхню території (окремі осередки) обробити лужними розчинами, випалити при загрозі попадання речовини в ґрунтові води; ґрунт переорати. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Шкіру промити водою. Очі промити водою не менше 15 хвилин. При попаданні усередину - велика кількість питва води, 2 %-го розчину питної соди. При опіку - асептична пов'язка. При отруєнні диметилдіоксанами, дипропілкетоном і мезитилоксидом давати пити міцний солодкий чай, каву. При непритомності давати нюхати нашатирний спирт. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 317

Номер
ООН 

Найменування вантажу 

1147 

ДЕКАГІДРОНАФТАЛІН 

1918 

ІЗОПРОПІЛБЕНЗОЛ 

2046 

ЦИМОЛИ 

2049 

ДІЕТИЛБЕНЗОЛ 

2052 

ДИПЕНТЕН 

2055 

СТИРОЛ, МОНОМЕР СТАБІЛІЗОВАНИЙ 

2325 

1,3,5-ТРИМЕТИЛБЕНЗОЛ 

2364 

н-ПРОПІЛБЕНЗОЛ 

2368 

альфа-ПІНЕН 

2541 

ТЕРПІНОЛЕН 

2618 

ВІНІЛТОЛУОЛИ СТАБІЛІЗОВАНІ 

2709 

БУТИЛБЕНЗОЛИ 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Рідини. Безбарвні або від ясно-жовтого до коричневого кольору, 1,3,5-триметилбензол - зеленого кольору. Характерний запах. Помірно киплячі, в'язкі. Нерозчинні у воді. Легші за воду. Леткі. Пари важчі за повітря, накопичуються в низьких ділянках поверхні, підвалах, тунелях. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі. Займаються від іскор і полум'я. Пари можуть утворювати з повітрям вибухонебезпечні суміші. Ємкості можуть вибухати при нагріванні. У порожніх ємкостях із залишків можуть утворюватися вибухонебезпечні суміші при температурі вище +23° C. Рідини мають температуру спалаху від +23 до +61° C. Над поверхнею розлитої рідини утворюється горюча концентрація парів при температурі навколишнього середовища рівній температурі спалаху рідини. 

Небезпека для людини  

Небезпечні при: I - вдиханні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I - запаморочення, відчуття сп'яніння, нудота, слабкість; III, IV - сверблячка, почервоніння. При пожежі та вибухах можливі опіки і травми. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або з дихальним апаратом АСВ-2. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті з саморятувальником СПІ-20. За відсутності вказаних зразків: захисний загальновійськовий костюм Л-1 або Л-2 у комплекті з промисловим протигазом марки БКФ і патронами А, БКФ. При малих концентраціях у повітрі (при перевищенні ГДК до 100 разів) - спецодяг, промисловий протигаз малого габариту ПФМ-1 з універсальним захисним патроном ПЗУ, автономний захисний індивідуальний комплект з примусовою подачею в зону дихання очищеного повітря. Маслобензостійкі рукавички, рукавички з дисперсії бутилкаучуку, спеціальне взуття. 

НЕОБХІДНІ ДІЇ  

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 200 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Триматися навітряного боку. Уникати низьких місць. Додержуватися заходів пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. Потерпілим надати першу допомогу. Відправити людей з осередку ураження на медобстеження. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити в СЕС. Припинити рух поїздів і маневрові роботи в небезпечній зоні. Не торкатися пролитої речовини. Усунути течі з додержанням запобіжних заходів. Перекачати речовину у цілу ємкість або ємкість для зливу з дотриманням умов змішання рідин. Розливи огородити ґрунтовим валом. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. 

У разі пожежі 

У зону аварії входити в захисному одязі і дихальному апараті. Не наближатися до палаючих ємкостей. Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані. Гасити тонкорозпиленою водою, повітряно-механічною та хімічною пінами з максимальної відстані. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Для ізоляції парів використовувати розпилену воду. Речовину відкачати зі знижень місцевості з додержанням заходів пожежної безпеки. Місце розливу ізолювати піском, повітряно-механічною піною, обвалувати і не допускати попадання речовини в поверхневі води. Зрізати поверхневий шар ґрунту з забрудненням, зібрати і вивезти для утилізації. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту. Поверхні рухомого складу промити мийними композиціями, обробити розчином пероксиду водню концентрації 30 - 50 %. Поверхню території (окремі осередки) випалити при загрозі попадання речовини в ґрунтові води, ґрунт переорати. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Особи, які надають першу допомогу, повинні використовувати індивідуальні засоби захисту органів дихання і шкіри. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Слизові оболонки промити водою. Уражені очі промити проточною водою (краще теплою) при добре розкритих повіках. Не промивати шлунок. Не давати молоко, масло, жири. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 318

Номер
ООН 

Найменування вантажу 

1134 

ХЛОРБЕНЗОЛ 

2234 

ХЛОРБЕНЗОТРИФТОРИДИ 

2238 

ХЛОРТОЛУОЛИ 

2514 

БРОМБЕНЗОЛ 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Рідини. Безбарвні. Характерний запах. Помірно киплячі. Нерозчинні у воді. Важчі за воду. Леткі. Пари важчі за повітря, накопичуються в низьких ділянках поверхні, підвалах, тунелях. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі. Займаються від іскор і полум'я. Пари можуть утворювати з повітрям вибухонебезпечні суміші. Ємкості можуть вибухати при нагріванні. У порожніх ємкостях із залишків можуть утворюватися вибухонебезпечні суміші при температурі вище +23° C. Горять з утворенням токсичних газів (фосгену, галогенів, галогеноводнів). Рідини мають температуру спалаху від +23 до +61° C. Над поверхнею розлитої рідини утворюється горюча концентрація парів при температурі навколишнього середовища, рівній температурі спалаху рідини і вище. 

Небезпека для людини  

Небезпечні при: I - вдиханні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I - запаморочення, відчуття сп'яніння, слабкість; III, IV - сверблячка, почервоніння. При пожежі та вибухах можливі опіки і травми. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або дихальним апаратом АСВ-2. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті з саморятувальником СПІ-20. 

НЕОБХІДНІ ДІЇ  

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 200 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Триматися навітряного боку. Уникати низьких місць. Додержуватися заходів пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. Потерпілим надати першу допомогу. Відправити людей з осередку ураження на медобстеження. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити в СЕС. Припинити рух поїздів і маневрові роботи в небезпечній зоні. Не торкатися пролитої речовини. Усунути течі з додержанням запобіжних заходів. Перекачати речовину у цілу ємкість або в ємкість для зливу з дотриманням умов змішання рідин. Розливи огородити ґрунтовим валом. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. 

У разі пожежі 

У зону аварії входити в захисному одязі і дихальному апараті. Не наближатися до палаючих ємкостей. Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані. Гасити тонкорозпиленою водою, повітряно-механічною та хімічною пінами з максимальної відстані. Організувати евакуацію людей з прилеглих будівель з урахуванням напрямку руху токсичних продуктів горіння. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Для ізоляції парів використовувати розпилену воду. Речовину відкачати зі знижень місцевості з додержанням заходів пожежної безпеки. Місце розливу ізолювати піском, повітряно-механічною піною, обвалувати і не допускати попадання речовини в поверхневі води. Зрізати поверхневий шар ґрунту з забрудненням, зібрати і вивезти для утилізації. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту. Поверхні рухомого складу промити водою, обробити мийними композиціями, обробити розчином пероксиду водню концентрації 30 - 50 %. Поверхню території (окремі осередки) випалити при загрозі попадання речовини в ґрунтові води, обробити розчином пероксиду водню концентрації 30 - 50 %. Ґрунт переорати. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Очі та слизові оболонки промивати водою не менше 15 хвилин. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 319

Номер ООН 

Найменування вантажу 

1230 

МЕТАНОЛ 

1289 

НАТРІЮ МЕТИЛАТУ РОЗЧИН у спирті 

1992 

2,6-цис-Диметилморфолін 

1992 

Відходи виробництва хлоропрену легкозаймисті токсичні 

1992 

Відходи легкозаймисті токсичні рідкі  

1992 

Деемульгатори легкозаймисті токсичні 

1992 

Деемульгатори типу СНПХ, що містять метанол 

1992 

Деемульгатори типу РЕКОД з вмістом метанолу не менше 15 %, легкозаймисті токсичні 

1992 

Деемульгатор "Десеканафт-20" (ДСН-20) 

1992 

Дипроксамін - розчин у метанолі 

1992 

Діран-А* 

1992 

Добавка високооктанова беззольна (на основі N-метиланіліну)* 

1992 

Позицію виключено

1992 

Інгібітор корозії "Антик-1" 

1992 

Інгібітор корозії "Вікор" 

1992 

Інгібітор корозії "Нафтогаз-1" 

1992 

Інгібітор корозії ГІПХ-3-Б, ГІПХ-4, ГІПХ-6 

1992 

Інгібітор корозії марки "Корексіт" 

1992 

Інгібітори корозії легкозаймисті токсичні 

1992 

Модифікатор ЖКС 

1992 

Проксанол - розчин у воді та метанолі 

1992 

Реапон 

1992 

Рідина "ІМ" 

1992 

Рідина "НІІСС-4" 

1992 

Рідина "Холод-40" 

1992 

РІДИНА ЛЕГКОЗАЙМИСТА ТОКСИЧНА, Н.З.К. 

1992 

Рідкі продукти піролізу 

1992 

Розчинник "Децилін" 

1992 

Розчинники легкозаймисті токсичні 

1992 

Самін 

1992 

Синтин 

1992 

Фліцид 

1992 

Флюс рідкий БМ-1 

1992 

Фракція ароматична коксохімічного виробництва 

1992 

Позицію виключено

1992 

Фракція поліалкилбензольна  

1992 

Фітон 

1993 

Інгібітор корозії "Альпан" 

1993 

Інгібітор корозії "Амфікор" 

1993 

Інгібітори корозії Амдор ІК-1, Амдор ІК-2, Амдор ІК-3 

2924 

Основи піридинові легкі 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Рідини. Від безбарвного до ясно-коричневого кольору, фтіон - від жовтого до темно-коричневого кольору. Характерний спиртовий запах. Низькокиплячі або помірно киплячі. Розчинні у воді. Леткі. Пари важчі за повітря, накопичуються в низьких ділянках поверхні, підвалах, тунелях. Розчини натрію метилату - корозійні. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі. Легко займаються від іскор і полум'я. При горінні виділяють токсичні гази і пари. Пари утворюють з повітрям вибухонебезпечні суміші, які можуть поширюватися далеко від місця витікання. Ємкості можуть вибухати при нагріванні. У порожніх ємкостях із залишків можуть утворюватися вибухонебезпечні суміші. Рідини мають температуру спалаху від -18 до +61° C, за винятком відзначених символом (*) речовин, температура спалаху яких нижче -18° C. Над поверхнею розлитої рідини утворюється горюча концентрація парів при температурі навколишнього середовища, рівній температурі спалаху рідини і вище. 

Небезпека для людини  

Можливий летальний наслідок! Небезпечні при: I - вдиханні, II - ковтанні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I, II - запаморочення, нудота, блювання, зниження гостроти зору, непритомність; III - почервоніння, сухість, сверблячка; IV - різь, сльозотеча. Діють через неушкоджену шкіру. При пожежі та вибухах можливі опіки і травми. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або дихальним апаратом АСВ-2. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті з саморятувальником СПІ-20. За відсутності вказаних зразків - захисний загальновійськовий костюм Л-1 або Л-2 у комплекті з промисловим протигазом марки РПГ з патроном А. При малих концентраціях у повітрі (при перевищенні ГДК до 100 разів) - спецодяг, промисловий протигаз малого габариту ПФМ-1 з універсальним захисним патроном ПЗУ, автономний захисний індивідуальний комплект з примусовою подачею в зону дихання очищеного повітря. Маслобензостійкі рукавички, рукавички з дисперсії бутилкаучуку, спеціальне взуття. При роботі з синтином використовувати ізолюючий протигаз; фільтруючі протигази марок А, БКФ, ПМГ-2, ПРВ, ПРВ-В; захисний костюм з фільтруючого матеріалу, прогумований фартух ЗП-1, ізолюючі костюми КГ-611, КГ-612; гумові чоботи, рукавички БЛ-1. 

НЕОБХІДНІ ДІЇ  

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 200 м (для дірана-А - 800 м). Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Триматися навітряного боку. Уникати низьких місць. Додержуватися заходів пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. Потерпілим надати першу допомогу. Відправити людей з осередку ураження на медобстеження. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити в СЕС. Припинити рух поїздів і маневрові роботи в небезпечній зоні. Не торкатися пролитої речовини. Усунути течі з додержанням запобіжних заходів. Перекачати речовину у цілу (для натрію метилату - захищену від корозії) ємкість або в ємкість для зливу з дотриманням умов змішання рідин. Розливи огородити ґрунтовим валом. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. 

У разі пожежі 

Не наближатися до палаючих ємкостей (при горінні синтина ізолювати небезпечну зону в радіусі 800 м). Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані. Гасити тонкорозпиленою водою, повітряно-механічною та хімічною пінами з максимальної відстані. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Для ізоляції парів використовувати розпилену воду. Місце розливу промити великою кількістю води, обвалувати і не допускати попадання речовини в поверхневі води. Речовину відкачати зі знижень місцевості (крім дірана-А) з додержанням заходів пожежної безпеки. Промиті водою поверхні рухомого складу обробити мийними композиціями, слабким розчином кислоти. Невеликі розливи синтину засипати піском або тирсою і зібрати їх з наступним спалюванням на листі в спеціально відведеному місці. Поверхні рухомого складу промити мийними композиціями; обробити розчином пероксиду водню концентрації 30 - 50 %. Місце, облите синтином, протерти дрантям, змоченим 1 %-вим водно-аміачним розчином м-нітробензойної кислоти.  

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Очі і шкіру промити водою. При ковтанні метанолу і його сумішей негайно викликати блювання (подразненням глотки); промити шлунок водою з додаванням активованого вугілля або 2 - 3 %-вим розчином питної соди. При отруєнні синтином - велика кількість питва води, 2 % розчину питної соди, викликати блювання. Дати випити 50 мл 40 %-вого спирту етилового. При опіку - асептична пов'язка. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 320

Номер
ООН 

Найменування вантажу 

1166 

ДІОКСОЛАН 

1198 

ФОРМАЛЬДЕГІДУ РОЗЧИН ЛЕГКОЗАЙМИСТИЙ 

2048 

ДИЦИКЛОПЕНТАДІЄН 

2310 

ПЕНТАНДІОН-2,4 

2529 

КИСЛОТА ІЗОМАСЛЯНА 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Рідини. Безбарвні. Різкий дратівливий запах. Помірно киплячі. Розчинні у воді, за винятком дициклопентадієну. Леткі. Пари важчі за повітря, накопичуються в низьких ділянках поверхні, підвалах, тунелях. Корозійні. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі. Легко займаються від іскор і полум'я. Пари утворюють з повітрям вибухонебезпечні суміші, які можуть поширюватися далеко від місця витікання. Ємкості можуть вибухати при нагріванні. У порожніх ємкостях із залишків можуть утворюватися вибухонебезпечні суміші. Рідини мають температуру спалаху від -18 до +61° C. Над поверхнею розлитої рідини утворюється горюча концентрація парів при температурі навколишнього середовища, рівних температурі спалаху рідини і вище. 

Небезпека для людини  

Небезпечні при: I - вдиханні, II - ковтанні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I - першіння в горлі, ускладнене дихання, відчуття задухи, сухий кашель; II - опіки губ, шкіри підборіддя, слизової ротової порожнини, стравоходу, шлунку, різкі болі за грудиною, болісне блювання з кров'ю, захриплість голосу, можливий набряк гортані, сеча від рожевого до вишневого кольору; III - почервоніння, сухість, сверблячка; IV - різь, сльозотеча. Хімічний опік. Діють через неушкоджену шкіру. При пожежі та вибухах можливі опіки і травми. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або з дихальним апаратом АСВ-2. При малих концентраціях у повітрі (при перевищенні ГДК до 100 разів) - спецодяг. Автономний захисний індивідуальний комплект з примусовою подачею в зону дихання очищеного повітря. Маслобензостійкі рукавички, рукавички з дисперсії бутилкаучуку, спеціальне взуття. За відсутності вказаних зразків - захисний загальновійськовий костюм Л-1 або Л-2 у комплекті з промисловим протигазом і патроном В. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті з саморятувальником СПІ-20. 

НЕОБХІДНІ ДІЇ  

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 200 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. Триматися навітряного боку. Уникати низьких місць. Додержуватися заходів пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. У зону аварії входити в захисному одязі і дихальному апараті. Потерпілим надати першу допомогу. Відправити людей з осередку ураження на медобстеження. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити в СЕС. Припинити рух поїздів і маневрові роботи в небезпечній зоні. Не торкатися пролитої речовини. Усунути течі з додержанням запобіжних заходів. Перекачати речовину у цілу захищену від корозії ємкість або ємкість для зливу з дотриманням умов змішання рідин. Розливи огородити ґрунтовим валом. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. Осаджувати пари тонкорозпиленою водою. 

У разі пожежі 

Не наближатися до палаючих ємкостей. Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані. Гасити тонкорозпиленою водою, повітряно-механічною та хімічною пінами з максимальної відстані. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Для ізоляції парів використовувати розпилену воду. Місце розливу промити великою кількістю води, обвалувати і не допускати попадання речовини в поверхневі води. При знижених температурах повітря речовину відкачати зі знижень місцевості з додержанням заходів пожежної безпеки. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненнями, зібрати і вивезти для утилізації. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту. Промиті водою поверхні рухомого складу, території промити мийними композиціями, обробити лужними розчинами (вапняним молоком, розчином кальцинованої соди), розчином пероксиду водню концентрації 30 - 50 % (дициклопентадієн). Поверхню території (окремі осередки) випалити при загрозі попадання в ґрунтові води; ґрунт переорати. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Очі і шкіру промити 2 %-вим розчином соди, водою. При отруєнні кислотою ізомасляною - не викликати блювання штучним шляхом. При отруєнні діоксоланом, розчинами формальдегіду пити молоко, сирі яйця, олію (ковтками). 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 321

Номер
ООН 

Найменування вантажу 

1162 

ДИМЕТИЛДИХЛОРСИЛАН* 

1196 

ЕТИЛТРИХЛОРСИЛАН 

1250 

МЕТИЛТРИХЛОРСИЛАН 

1298 

ТРИМЕТИЛХЛОРСИЛАН* 

1305 

ВІНІЛТРИХЛОРСИЛАН 

2985 

Диметилхлорметилхлорсилан 

2985 

Метилвінілдихлорсилан 

2985 

Метилхлорметилдихлорсилан 

2985 

Триетилхлорсилан* 

2985 

ХЛОРСИЛАНИ ЛЕГКОЗАЙМИСТІ КОРОЗІЙНІ, Н.З.К. 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Рідини. Безбарвні. Дратівливий різкий запах. Низькокиплячі або помірно киплячі. На повітрі парують. Важчі за воду, за винятком триметилхлорсилану та триетилхлорсилану. Реагують з водою з вибухом. Леткі. Пари важчі за повітря, накопичуються в низьких ділянках поверхні, підвалах, тунелях. Корозійні. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі. Легко займаються від іскор і полум'я. Можуть займатися від нагрітих стінок ємкості. Пари утворюють з повітрям вибухонебезпечні суміші. Вибухають при контакті з водою. Ємкості можуть вибухати при нагріванні. У порожніх ємкостях із залишків можуть утворюватися вибухонебезпечні суміші. Горять з утворенням токсичних газів (фосгену, хлороводню). Над поверхнею розлитої рідини утворюється горюча концентрація парів при температурі навколишнього середовища вище -18° C, а для рідин, відзначених символом (*), - нижче -18° C. 

Небезпека для людини  

Небезпечні при: I - вдиханні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. Пари діють сильно подразнююче. I - кашель, розлад дихання, нежить; III, IV - різь, почервоніння, біль. Хімічний опік. Діють через неушкоджену шкіру. При взаємодії з водою утворюється токсичний газ. При пожежі та вибухах можливі опіки і травми. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або дихальним апаратом АСВ-2. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті з саморятувальником СПІ-20. 

НЕОБХІДНІ ДІЇ  

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 200 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Триматися навітряного боку. Уникати низьких місць. Додержуватися заходів пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. Потерпілим надати першу допомогу. Відправити людей з осередку ураження на медобстеження. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити в СЕС. Припинити рух поїздів і маневрові роботи в небезпечній зоні. Не торкатися пролитої речовини. Усунути течі з додержанням запобіжних заходів. Перекачати речовину у цілу суху, захищену від корозії ємкість або ємкість для зливу з дотриманням умов змішання рідин. Розливи огородити ґрунтовим валом. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. Засипати сухим інертним матеріалом. Зібрати в сухі ємкості. Невеликі розливи промити великою кількістю води. 

У разі пожежі 

Не наближатися до палаючих ємкостей. Дати можливість догоріти. Гасити вогнегасними порошками з максимальної відстані. Не використовувати воду! Не допускати попадання води в ємкості. Організувати евакуацію людей з урахуванням напрямку руху токсичних продуктів горіння. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Місце розливу ізолювати піском; обвалувати і не допускати попадання речовини в поверхневі води. При знижених температурах повітря речовину відкачати зі знижень місцевості з додержанням заходів пожежної безпеки. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненнями, зібрати в ємкості і вивезти для утилізації, додержуючись заходів пожежної безпеки. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту. Промити водою в контрольних (провокаційних) цілях. Поверхні рухомого складу промити великою кількістю води, мийними композиціями, слабким лужним розчином (вапняним молоком, розчином кальцинованої соди). Поверхню території (окремі осередки) засипати порошками, які містять лужний компонент (вапняк, доломіт, сода). Випалити при загрозі попадання речовини в ґрунтові води з дотриманням необхідних заходів захисту від токсичних (отрутних) продуктів горіння, які утворюються; ґрунт переорати. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Особи, які надають першу допомогу, повинні використовувати індивідуальні засоби захисту органів дихання і шкіри. Свіже повітря, спокій, горизонтальне положення постраждалого, тепло, чистий одяг. Очі і слизові оболонки промити водою. Давати пити ковтками олію, молоко, сирі яйця. При печінні ураженої ділянки - примочки, що охолоджують. При опіку - асептична пов'язка. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 322 (зарезервовано)

Текст виключено

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 323

Номер
ООН 

Найменування вантажу 

1717 

АЦЕТИЛХЛОРИД 

1723 

АЛІЛЙОДИД 

1815 

ПРОПІОНІЛХЛОРИД 

2353 

БУТИРИЛХЛОРИД 

2395 

ІЗОБУТИРИЛХЛОРИД 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Рідини. Безбарвні, алілйодид - жовтого кольору. Різкий дратівливий запах. Алілйодид не розчинний, інші бурхливо розкладаються водою з виділенням токсичного газу - хлороводню. Важчі за води. Леткі. Пари важчі за повітря, накопичуються в низьких ділянках поверхні, підвалах, тунелях. Корозійні для більшості металів. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі. Легко займаються від іскор і полум'я. Пари утворюють з повітрям вибухонебезпечні суміші, які можуть поширюватися далеко від місця витікання. Ємкості можуть вибухати при нагріванні. У порожніх ємкостях із залишків можуть утворюватися вибухонебезпечні суміші. Горять з утворенням токсичних газів (фосгену, хлороводню, хлору, йодоводню). Рідини мають температуру спалаху від -18 до +23° C. Над поверхнею розлитої рідини утворюється горюча концентрація парів при температурі навколишнього середовища, рівній температурі спалаху рідини і вище. 

Небезпека для людини  

Небезпечні при: I - вдиханні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I - розлад дихання, прискорення пульсу, втрата свідомості; III - почервоніння, сухість, сверблячка; IV - різь, сльозотеча. Хімічний опік. При пожежі та вибухах можливі опіки і травми. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або дихальним апаратом АСВ-2. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті з саморятувальником СПІ-20.  

НЕОБХІДНІ ДІЇ  

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 200 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. Триматися навітряного боку. Уникати низьких місць. Дотримуватися правил пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Потерпілим надати першу допомогу. Відправити людей з осередку ураження на медобстеження. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити в СЕС. Припинити рух поїздів і маневрові роботи в небезпечній зоні. Не торкатися пролитої речовини. Усунути течі з додержанням запобіжних заходів. Перекачати речовину у цілу суху, захищену від корозії ємкість або ємкість для зливу з дотриманням умов змішання рідин. Розливи огородити ґрунтовим валом. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. 

У разі пожежі 

Не наближатися до палаючих ємкостей. Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані, не допускаючи попадання води в ємкості. Гасити вогнегасними порошковими речовинами, повітряно-механічною та хімічною пінами з максимальної відстані. Організувати евакуацію людей з прилеглих будівель з урахуванням напрямку руху токсичних продуктів горіння. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Місце розливу ізолювати піском, повітряно-механічною піною і не допускати попадання речовини в поверхневі води. При знижених температурах повітря речовину відкачати зі знижень місцевості з додержанням заходів пожежної безпеки. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненнями, зібрати і вивезти для утилізації, додержуючись правил пожежної безпеки. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту. Промити водою в контрольних (провокаційних) цілях. Поверхні рухомого складу промити мийними композиціями; обробити гострою парою. Поверхню території (окремі осередки) випалити при загрозі попадання речовини в ґрунтові води; ґрунт переорати. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Особи, які надають першу допомогу, повинні використовувати індивідуальні засоби захисту органів дихання і шкіри. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Шкіру ретельно промити водою з милом. Уражені очі промити водою протягом 15 хвилин. Якщо хворий при свідомості - викликати блювання. Не давати молоко, масло, жири. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 324

Номер
ООН 

Найменування вантажу 

1152 

ДИХЛОРПЕНТАНИ 

2341 

1-БРОМ-3-МЕТИЛБУТАН 

2392 

ЙОДПРОПАНИ 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Рідини. Безбарвні або ясно-жовті. Характерний запах. Помірно киплячі або висококиплячі. Нерозчинні у воді. 1-бром-3-метилбутан на світлі розкладається з утворенням брому (токсичної, корозійної, окиснюючої рідини). Леткі. Пари важчі за повітря, накопичуються в низьких ділянках поверхні, підвалах, тунелях. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі. Легко займаються від іскор і полум'я. Пари можуть утворювати з повітрям вибухонебезпечні суміші. Ємкісті можуть вибухати при нагріванні. У порожніх ємкостях із залишків можуть утворюватися вибухонебезпечні суміші при температурі вище +23° C. Рідини мають температуру спалаху від +23 до +61° C. Над поверхнею розлитої рідини утворюється горюча концентрація парів при температурі навколишнього середовища, рівній температурі спалаху рідини і вище. Горять з утворенням токсичних газів (галогеноводнів, фосгену). 

Небезпека для людини  

Небезпечні при: I - вдиханні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I - запаморочення, ускладнене дихання, відчуття сп'яніння, слабкість; III, IV - сверблячка, почервоніння. При пожежі та вибухах можливі опіки і травми. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або з дихальним апаратом АСВ-2. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті з саморятувальником СПІ-20. За відсутності вказаних зразків: захисний загальновійськовий костюм Л-1 або Л-2 у комплекті з промисловим протигазом марки РПГ і патронами БКФ, В. При малих концентраціях у повітрі (при перевищенні ГДК до 100 разів) - спецодяг, промисловий протигаз малого габариту ПФМ-1 з універсальним захисним патроном ПЗУ, автономний захисний індивідуальний комплект з примусовою подачею в зону дихання очищеного повітря. Маслобензостійкі рукавички, рукавички з дисперсії бутилкаучуку, спеціальне взуття. 

НЕОБХІДНІ ДІЇ  

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 200 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Триматися навітряного боку. Уникати низьких місць. Дотримуватися правил пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. Потерпілим надати першу допомогу. Відправити людей з осередку ураження на медобстеження. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити в СЕС. Припинити рух поїздів і маневрові роботи в небезпечній зоні. Не торкатися пролитої речовини. Усунути течі з додержанням запобіжних заходів. Перекачати речовину у цілу ємкість або в ємкість для зливу з дотриманням умов змішання рідин. Розливи огородити ґрунтовим валом. Засипати інертним матеріалом. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. 

У разі пожежі 

Не наближатися до палаючих ємкостей. Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані. Гасити вогнегасними порошковими речовинами, повітряно-механічною та хімічною пінами з максимальної відстані. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Для ізоляції парів використовувати розпилену воду. Речовину відкачати зі знижень місцевості з додержанням заходів пожежної безпеки. Місце розливу ізолювати піском, повітряно-механічною піною, обвалувати і не допускати попадання речовини в поверхневі води. Зрізати поверхневий шар ґрунту з забрудненням, зібрати і вивезти для утилізації. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту. Поверхні рухомого складу промити мийними композиціями, обробити гострою парою. Поверхню території випалити при загрозі попадання речовини в ґрунтові води, ґрунт переорати. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ  

Викликати швидку медичну допомогу. Свіже повітря, рясне питво, спокій, тепло, чистий одяг. Шкіру і слизові оболонки промити водою. При попаданні в очі - промивання водою при добре розкритих повіках. При опіку - асептична пов'язка. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 325

Номер
ООН 

Найменування вантажу 

2260 

ТРИПРОПИЛАМІН 

2276 

2-ЕТИЛГЕКСИЛАМІН 

2361 

ДІІЗОБУТИЛАМІН 

2526 

ФУРФУРИЛАМІН (р) 

2610 

ТРИАЛІЛАМІН 

2684 

3-ДІЕТИЛАМІНОПРОПІЛАМІН (р) 

2841 

ДИ-н-АМІЛАМІН 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Рідини. Безбарвні. Характерний запах аміаку. Помірно киплячі. Малорозчинні у воді; рідини, відзначені символом (р), - добре розчинні. Леткі. Пари важчі за повітря, накопичуються в низьких ділянках поверхні, підвалах, тунелях. Корозійні. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі. Легко займаються від іскор і полум'я. Пари утворюють з повітрям вибухонебезпечні суміші, які можуть поширюватися далеко від місця витікання. Ємкості можуть вибухати при нагріванні. У порожніх ємкостях із залишків можуть утворюватися вибухонебезпечні суміші. Рідини мають температуру спалаху від +23 до +61° C. Над поверхнею розлитої рідини утворюється горюча концентрація парів при температурі навколишнього середовища, рівній температурі спалаху рідини і вище. Горять з утворенням токсичних газів (ціану, оксидів азоту). 

Небезпека для людини  

Небезпечні при: I - вдиханні, II - ковтанні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I - першіння в горлі, ускладнене дихання, головні болі, запаморочення; II - нудота, блювання; III - почервоніння, сухість, сверблячка; IV - різь, сльозотеча. Хімічний опік. Діють через неушкоджену шкіру. При пожежі та вибухах можливі опіки і травми. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або з дихальним апаратом АСВ-2.  

НЕОБХІДНІ ДІЇ  

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 200 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. Триматися навітряного боку. Уникати низьких місць. Дотримуватися правил пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. У зону аварії входити в захисному одязі і дихальному апараті. Потерпілим надати першу допомогу. Відправити людей з осередку ураження на медобстеження. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити в СЕС. Припинити рух поїздів і маневрові роботи в небезпечній зоні. Не торкатися пролитої речовини. Усунути течі з додержанням запобіжних заходів. Перекачати речовину у цілу захищену від корозії ємкість або ємкість для зливу з дотриманням умов змішання рідин. Розливи огородити ґрунтовим валом. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. Осаджувати пари тонкорозпиленою водою. 

У разі пожежі 

Не наближатися до палаючих ємкостей. Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані. Гасити тонкорозпиленою водою, повітряно-механічною та хімічною пінами з максимальної відстані. Організувати евакуацію людей з прилеглих будівель з урахуванням напрямку руху токсичних продуктів горіння. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Для ізоляції парів використовувати розпилену воду. Місце розливу промити великою кількістю води, обвалувати і не допускати попадання речовини в поверхневі води. При знижених температурах повітря речовину відкачати зі знижень місцевості з додержанням заходів пожежної безпеки. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненнями, зібрати і вивезти для утилізації. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту. Промиті водою поверхні рухомого складу, території промити мийними композиціями, обробити розчином пероксиду водню концентрації 30 - 50 %, слабким розчином кислоти. Поверхню території (окремі осередки) випалити при загрозі попадання в ґрунтові води; ґрунт переорати. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Очі і шкіру промити 2 %-вим розчином питної соди, водою.  

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 326

Номер
ООН 

Найменування вантажу 

1112 

АМІЛНІТРАТ 

2332 

АЦЕТАЛЬДОКСИМ 

2608 

НІТРОПРОПАНИ 

2840 

БУТИРАЛЬДОКСИМ 

2842 

НІТРОЕТАН 

2943 

ТЕТРАГІДРОФУРФУРИЛАМІН 

3054 

ЦИКЛОГЕКСИЛМЕРКАПТАН 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Рідини. Безбарвні. Різкий дратівливий запах. Помірно киплячі. Нерозчинні у воді, за винятком ацетальдоксиму та бутиральдоксиму. Леткі. Пари важчі за повітря, накопичуються в низьких ділянках поверхні, підвалах, тунелях. Корозійні. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі. Легко займаються від іскор і полум'я. Пари утворюють з повітрям вибухонебезпечні суміші, які можуть поширюватися далеко від місця витікання. Ємкості можуть вибухати при нагріванні. У порожніх ємкостях із залишків можуть утворюватися вибухонебезпечні суміші. Рідини мають температуру спалаху від +23 до +61° C. Над поверхнею розлитої рідини утворюється горюча концентрація парів при температурі навколишнього середовища, рівній температурі спалаху рідини і вище. Горять з утворенням токсичних газів (ціану, оксидів азоту), циклогексилмеркаптан - оксидів сірки. 

Небезпека для людини  

Небезпечні при: I - вдиханні, II - ковтанні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I - першіння в горлі, ускладнене дихання, головний біль, відчуття задухи, сухий кашель; II - нудота, блювання; III - почервоніння, сухість, сверблячка; IV - різь, сльозотеча. Діють через неушкоджену шкіру. При пожежі та вибухах можливі опіки і травми. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або з дихальним апаратом АСВ-2. При малих концентраціях у повітрі (при перевищенні ГДК до 100 разів) - спецодяг. Автономний захисний індивідуальний комплект з примусовою подачею в зону дихання очищеного повітря. Маслобензостійкі рукавички, рукавички з дисперсії бутилкаучуку, спеціальне взуття. За відсутності вказаних зразків - захисний загальновійськовий костюм Л-1 або Л-2 у комплекті з промисловим протигазом і патроном А. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті з саморятувальником СПІ-20. 

НЕОБХІДНІ ДІЇ  

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 200 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. Триматися навітряного боку. Уникати низьких місць. Дотримуватися правил пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. У зону аварії входити в захисному одязі і дихальному апараті. Потерпілим надати першу допомогу. Відправити людей з осередку ураження на медобстеження. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити в СЕС. Припинити рух поїздів і маневрові роботи в небезпечній зоні. Не торкатися пролитої речовини. Усунути течі з додержанням запобіжних заходів. Перекачати речовину у цілу ємкість або ємкість для зливу з дотриманням умов змішання рідин. Розливи огородити ґрунтовим валом. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. Осаджувати пари тонкорозпиленою водою. 

У разі пожежі 

Не наближатися до палаючих ємкостей. Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані. Гасити тонкорозпиленою водою, повітряно-механічною та хімічною пінами з максимальної відстані. Організувати евакуацію людей з прилеглих будівель з урахуванням напрямку руху хмари токсичних продуктів горіння. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Для ізоляції парів використовувати розпилену воду. Місце розливу промити великою кількістю води, обвалувати і не допускати попадання речовини в поверхневі води. При знижених температурах повітря речовину відкачати зі знижень місцевості з додержанням заходів пожежної безпеки. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненнями, зібрати і вивезти для утилізації. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту. Промиті водою поверхні рухомого складу, території промити мийними композиціями, розчином пероксиду водню концентрації 30 - 50 %, слабким розчином кислоти. Поверхню території (окремі осередки) випалити при загрозі попадання в ґрунтові води; ґрунт переорати. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Очі і шкіру промити 2 %-вим розчином питної соди, водою.  

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 327

Номер
ООН 

Найменування вантажу 

2323 

ТРИЕТИЛФОСФІТ** 

2329 

ТРИМЕТИЛФОСФІТ** 

2933 

МЕТИЛ-2-ХЛОРПРОПІОНАТ* 

2934 

ІЗОПРОПІЛ-2-ХЛОРПРОПІОНАТ* 

2935 

ЕТИЛ-2-ХЛОРПРОПІОНАТ* 

2947 

ІЗОПРОПІЛХЛОРАЦЕТАТ* 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Рідини. Безбарвні або світло-жовтого кольору. Характерний запах. Помірно киплячі. Малорозчинні у воді. Легші за воду, за винятком ізопропілхлорацетату. Леткі. Пари важчі за повітря, накопичуються в низьких ділянках поверхні, підвалах, тунелях. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі. Легко займаються від іскор і полум'я. Пари утворюють з повітрям вибухонебезпечні суміші. Ємкості можуть вибухати при нагріванні. У порожніх ємкостях із залишків можуть утворюватися вибухонебезпечні суміші при температурі вище +23° C. При горінні утворюють токсичні гази (* - фосген, хлороводень,** - оксиди фосфору). Рідини мають температуру спалаху від +23 до +61° C. Над поверхнею розлитої рідини утворюється горюча концентрація парів при температурі навколишнього середовища, рівній температурі спалаху рідини і вище. 

Небезпека для людини  

Небезпечні при: I - вдиханні, II - ковтанні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I, II - запаморочення, відчуття сп'яніння, слабкість; III, IV - сверблячка, почервоніння. При пожежі та вибухах можливі опіки і травми. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або з дихальним апаратом АСВ-2. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті з саморятувальником СПІ-20. За відсутності вказаних зразків: захисний загальновійськовий костюм Л-1 або Л-2 у комплекті з промисловим протигазом і патроном А. При малих концентраціях у повітрі (при підвищенні ГДК до 100 разів) - спецодяг, промисловий протигаз малого габариту ПФМ-1 з універсальним захисним патроном ПЗУ, автономний захисний індивідуальний комплект з примусовою подачею в зону дихання очищеного повітря. Маслобензостійкі рукавички, рукавички з дисперсії бутилкаучуку, спеціальне взуття. 

НЕОБХІДНІ ДІЇ  

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 200 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Триматися навітряного боку. Уникати низьких місць. Дотримуватися правил пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. Потерпілим надати першу допомогу. Відправити людей з осередку ураження на медобстеження. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити в СЕС. Припинити рух поїздів і маневрові роботи в небезпечній зоні. Не торкатися пролитої речовини. Усунути течі з додержанням запобіжних заходів. Перекачати речовину у цілу ємкість або в ємкість для зливу з дотриманням умов змішання рідин. Розливи огородити ґрунтовим валом. Засипати інертним матеріалом. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. 

У разі пожежі 

Не наближатися до палаючих ємкостей. Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані. Гасити тонкорозпиленою водою, повітряно-механічною та хімічною пінами з максимальної відстані. Організувати евакуацію людей з прилеглих будівель з урахуванням руху токсичних продуктів горіння. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Для ізоляції парів використовувати розпилену воду. При знижених температурах речовину відкачати зі знижень місцевості з додержанням заходів пожежної безпеки. Місце розливу ізолювати піском, повітряно-механічною піною, обвалувати і не допускати попадання речовини в поверхневі води. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненнями, зібрати і вивезти для утилізації. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту. Поверхні рухомого складу промити мийними композиціями, лужними розчинами (вапняним молоком, розчином кальцинованої соди). Поверхню території (окремі осередки) обробити лужними розчинами, випалити при загрозі попадання речовини в ґрунтові води; ґрунт переорати. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Шкіру промити водою. Очі промивати водою не менше 15 хвилин. При попаданні усередину - велика кількість питва води, 2 %-вого розчину питної соди.  

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 328

Номер
ООН 

Найменування вантажу 

1139 

РОЗЧИН ДЛЯ НАНЕСЕННЯ ПОКРИТТЯ (включаючи розчини для обробки та покриття поверхонь, що використовують у промислових або інших цілях, наприклад для нанесення ґрунтовочного покриття на корпус автомобілів, футеровки барабанів або бочок) 

1139 

РОЗЧИН ДЛЯ НАНЕСЕННЯ ПОКРИТТЯ (включаючи розчини для обробки та покриття поверхонь, що використовують у промислових або інших цілях, наприклад для нанесення ґрунтовочного покриття на корпус автомобілів, футеровки барабанів або бочок) (тиск парів при 50° C більше 110 кПа) 

1139 

РОЗЧИН ДЛЯ НАНЕСЕННЯ ПОКРИТТЯ (включаючи розчини для обробки та покриття поверхонь, що використовують у промислових або інших цілях, наприклад для нанесення ґрунтовочного покриття на корпус автомобілів, футеровки барабанів або бочок) (тиск парів при 50° C не більше 110 кПа) 

1139 

РОЗЧИН ДЛЯ НАНЕСЕННЯ ПОКРИТТЯ (включаючи розчини для обробки та покриття поверхонь, що використовують у промислових або інших цілях, наприклад для нанесення ґрунтовочного покриття на корпус автомобілів, футеровки барабанів або бочок) (нев'язкий) 

1139 

РОЗЧИН ДЛЯ НАНЕСЕННЯ ПОКРИТТЯ (включаючи розчини для обробки та покриття поверхонь, що використовують у промислових або інших цілях, наприклад для нанесення ґрунтовочного покриття на корпус автомобілів, футеровки барабанів або бочок) (з температурою спалаху нижче 23° C, в'язкий) (температура кипіння не більше 35° C) 

1139 

РОЗЧИН ДЛЯ НАНЕСЕННЯ ПОКРИТТЯ (включаючи розчини для обробки та покриття поверхонь, що використовують у промислових або інших цілях, наприклад для нанесення ґрунтовочного покриття на корпус автомобілів, футеровки барабанів або бочок) (з температурою спалаху нижче 23° C, в'язкий) (тиск парів при 50° C більше 110 кПа, температура кипіння більше 35° C) 

1139 

РОЗЧИН ДЛЯ НАНЕСЕННЯ ПОКРИТТЯ (включаючи розчини для обробки та покриття поверхонь, що використовують у промислових або інших цілях, наприклад для нанесення ґрунтовочного покриття на корпус автомобілів, футеровки барабанів або бочок) (з температурою спалаху нижче 23° C, в'язкий) (тиск парів при 50° C не більше 110 кПа) 

1169 

Позицію виключено

1169 

ЕКСТРАКТИ АРОМАТИЧНІ РІДКІ (з температурою спалаху менше 23° C, в'язкі; температура кипіння не більше 35° C) 

1169 

ЕКСТРАКТИ АРОМАТИЧНІ РІДКІ (з температурою спалаху менше 23° C, в'язкі; тиск парів при 50° C більше 100 кПа; температура кипіння більше 35° C) 

1169 

ЕКСТРАКТИ АРОМАТИЧНІ РІДКІ (з температурою спалаху менше 23° C, в'язкі; тиск парів при 50° C не більше 100 кПа) 

1169 

ЕКСТРАКТИ АРОМАТИЧНІ РІДКІ (нев'язкі) 

1169 

ЕКСТРАКТИ АРОМАТИЧНІ РІДКІ (тиск парів при 50° C більше 100 кПа) 

1169 

ЕКСТРАКТИ АРОМАТИЧНІ РІДКІ (тиск парів при 50° C не більше 100 кПа) 

1169 

Композиції ароматичні харчові 

1197

Позицію виключено

1197 

ЕКСТРАКТИ АРОМАТНІ РІДКІ (з температурою спалаху менше 23° C, в'язкі; температура кипіння не більше 35° C) 

1197 

ЕКСТРАКТИ АРОМАТНІ РІДКІ (з температурою спалаху менше 23° C, в'язкі; тиск парів при 50° C більше 110 кПа температура кипіння більше 35° C) 

1197 

ЕКСТРАКТИ АРОМАТНІ РІДКІ (з температурою спалаху менше 23° C, в'язкі; тиск парів при 50° C не більше 110 кПа) 

1197 

ЕКСТРАКТИ АРОМАТНІ РІДКІ (нев'язкі) 

1197 

ЕКСТРАКТИ АРОМАТНІ РІДКІ (тиск парів при 50° C більше 110 кПа) 

1197 

ЕКСТРАКТИ АРОМАТНІ РІДКІ (тиск парів при 50° C не більше 110 кПа) 

1210 

ФАРБА ДРУКАРСЬКА легкозаймиста або МАТЕРІАЛ, ЩО ВИКОРИСТОВУЄТЬСЯ З ДРУКАРСЬКОЮ ФАРБОЮ (включаючи розчинник або розріджувач друкарської фарби), легкозаймистий 

1210 

ФАРБА ДРУКАРСЬКА легкозаймиста або МАТЕРІАЛ, ЩО ВИКОРИСТОВУЄТЬСЯ З ДРУКАРСЬКОЮ ФАРБОЮ (включаючи розчинник або розріджувач друкарської фарби), легкозаймистий (тиск парів при температурі 50° C більше 110 кПа) 

1210 

ФАРБА ДРУКАРСЬКА легкозаймиста або МАТЕРІАЛ, ЩО ВИКОРИСТОВУЄТЬСЯ З ДРУКАРСЬКОЮ ФАРБОЮ (включаючи розчинник або розріджувач друкарської фарби), легкозаймистий (тиск парів при температурі 50° C не більше 110 кПа) 

1210 

ФАРБА ДРУКАРСЬКА легкозаймиста або МАТЕРІАЛ, ЩО ВИКОРИСТОВУЄТЬСЯ З ДРУКАРСЬКОЮ ФАРБОЮ (включаючи розчинник або розріджувач друкарської фарби), легкозаймистий (нев'язкі) 

1210 

ФАРБА ДРУКАРСЬКА легкозаймиста або МАТЕРІАЛ, ЩО ВИКОРИСТОВУЄТЬСЯ З ДРУКАРСЬКОЮ ФАРБОЮ (включаючи розчинник або розріджувач друкарської фарби), легкозаймистий (з температурою спалаху менше 23° C; в'язкі; температура кипіння не більше 35° C) 

1210 

ФАРБА ДРУКАРСЬКА легкозаймиста або МАТЕРІАЛ, ЩО ВИКОРИСТОВУЄТЬСЯ З ДРУКАРСЬКОЮ ФАРБОЮ (включаючи розчинник або розріджувач друкарської фарби), легкозаймистий (з температурою спалаху менше 23° C; в'язкі; тиск парів при температурі 50° C більше 110 кПа, температура кипіння більше 35° C) 

1210 

ФАРБА ДРУКАРСЬКА легкозаймиста або МАТЕРІАЛ, ЩО ВИКОРИСТОВУЄТЬСЯ З ДРУКАРСЬКОЮ ФАРБОЮ (включаючи розчинник або розріджувач друкарської фарби), легкозаймистий (з температурою спалаху менше 23° C; в'язкі; тиск парів при температурі 50° C не більше 110 кПа) 

1268 

Алкілбензин 

1268 

Алкілбензоли легкозаймисті 

1268 

Ефір петролейний 

1268 

Конденсат піролізний 

1268 

Лакойль 

1268 

Лігроїн 

1268 

Нафта 

1268 

НАФТИ ДИСТИЛЯТИ, Н. З.К або НАФТОПРОДУКТИ, Н.З.К. (тиск парів при 50° C більше 110 кПа) 

1268 

НАФТИ ДИСТИЛЯТИ, Н. З.К або НАФТОПРОДУКТИ, Н.З.К. (тиск парів при 50° C не більше 110 кПа) 

1268 

НАФТИ ДИСТИЛЯТИ, Н.З.К або НАФТОПРОДУКТИ, Н.З.К. 

1268 

Нефрас С-150/200 

1268 

Паливо еталонне 

1268 

Парафін нафтовий рідкий, фракція С10 - С13 

1268 

Піробензол 

1268 

Піроконденсат гідростабілізований нафтовий 

1268 

Полімердистилят 

1263 

Рядок виключено

1268 

Фракція бензинова прямої гонки 

1293 

Краплі гофманські 

1293 

НАСТОЙКИ МЕДИЧНІ 

1293 

Препарати галенові 

1306 

АНТИСЕПТИКИ ДЛЯ ДЕРЕВИНИ РІДКІ (з температурою спалаху менше 23° C, в'язкі; температура кипіння не більше 35° C) 

1306 

АНТИСЕПТИКИ ДЛЯ ДЕРЕВИНИ РІДКІ (з температурою спалаху менше 23° C, в'язке; тиск парів при 50° C більше 110 кПа температура кипіння більше 35° C) 

1306 

АНТИСЕПТИКИ ДЛЯ ДЕРЕВИНИ РІДКІ (з температурою спалаху менше 23° C, в'язке; тиск парів при 50° C не більше 110 кПа) 

1306 

АНТИСЕПТИКИ ДЛЯ ДЕРЕВИНИ РІДКІ (нев'язкі) 

1306 

АНТИСЕПТИКИ ДЛЯ ДЕРЕВИНИ РІДКІ (тиск парів при 50° C більше 110 кПа) 

1306 

АНТИСЕПТИКИ ДЛЯ ДЕРЕВИНИ РІДКІ (тиск парів при 50° C не більше 110 кПа) 

1308 

ЦИРКОНІЙ, СУСПЕНДОВАНИЙ В ЛЕГКОЗАЙМИСТІЙ РІДИНІ  

1308 

ЦИРКОНІЙ, СУСПЕНДОВАНИЙ В ЛЕГКОЗАЙМИСТІЙ РІДИНІ (тиск парів при 50° C більше 110 кПа) 

1308 

ЦИРКОНІЙ, СУСПЕНДОВАНИЙ В ЛЕГКОЗАЙМИСТІЙ РІДИНІ (тиск парів при 50° C не більше 110 кПа) 

1866 

Смола кремнійорганічна 134-276, розчин в толуолі або ксилолі, або сольвент-нафті 

1866 

Смола поліметилфенілсилоксанова, розчин у о-ксилолі 

1866 

Смола фенолформальдегідна, рідка, легкозаймиста 

1866 

Смола фенолформальдегідна, розчини у ксилолі 

1866 

Смоли акрилові, розчин у суміші ізопропилового спирту та ацетону 

1866 

Смоли алкідноакрилові, розчин у ксилолі 

1866 

Смоли епоксидні, розчин у толуолі 

1866 

Смоли меламіноформальдегідні, розчин у бутанолі 

1866 

Смоли поліефірні ненасичені стірольні "Камфест" 

1866 

СМОЛИ РОЗЧИН легкозаймистий  

1866 

СМОЛИ РОЗЧИН легкозаймистий (з температурою спалаху менше 23° C, в'язкий; температура кипіння не більше 35° C) 

1866 

СМОЛИ РОЗЧИН легкозаймистий (з температурою спалаху менше 23° C, в'язкий; тиск парів при температурі 50° C більше 110 кПа, температура кипіння більше 35° C) 

1866 

СМОЛИ РОЗЧИН легкозаймистий (з температурою спалаху менше 23° C, в'язкий; тиск парів при температурі 50° C не більше 110 кПа) 

1866 

СМОЛИ РОЗЧИН легкозаймистий (нев'язкий) 

1866 

СМОЛИ РОЗЧИН легкозаймистий (тиск парів при температурі 50° C більше 110 кПа) 

1866 

СМОЛИ РОЗЧИН легкозаймистий (тиск парів при температурі 50° C не більше 110 кПа) 

1866 

Смоли карбамідоформальдегідні, розчин у бутанолі 

1866 

Сополімер-5Б 

1993 

1,2-Дибромпропан 

1993 

4-Пентенол 

1993 

Агідол-12  

1993 

Аміленіт  

1993 

Бактерициди марок СНПХ легкозаймисті рідкі  

1993 

Бустіран 

1993 

В'яжуче ГС 

1993 

Водоізолююча суміш АКОР-МГ  

1993 

Гідролізат диметилдихлорсилану 

1993 

Гідрофобізатор ГФК-1 

1993 

Деемульгатори легкозаймисті 

1993 

Деемульгатори типу РЕКОД, з вмістом метанолу менше 15 %, легкозаймисті 

1993 

Деемульгатори типу СНПХ, що містять метилового спирту менше 15 % (по масі), легкозаймисті 

1993 

Деемульгатор-інгібітор АМ-7 

1993 

Диметилвінілкарбінол стабілізований 

1993 

Диметилсульфіт 

1993 

Діетилгідроксиламін (марок А, Б) 

1993 

Діоксанол-розчинник 

1993 

Добавка високооктанова 

1993 

Добавка мастильна ЕКОС-Б 

1993 

Електроліт для хімічних джерел струму  

1993 

Емульгатор Рінго ЕМ 

1993 

Емульгатори ОП-7, ОП-3Е 

1993 

Етиліденнорборнен 

1993 

Залишки нафтові типу К-1 

1993 

Засоби чистячі універсальні на основі спирту етилового технічного ("Універсал", "Чистий" тощо) 

1993 

Знищувач парафіновідкладень типу СНПХ 

1993 

Інгібітор корозії "Олазол" 

1993 

Інгібітор корозії Д-4-3 Д-4-3-К 

1993 

Інгібітори корозії легкозаймисті 

1993 

Інгібітори корозії типу РЕКОД 

1993 

Інгібітори корозії типу СНПХ 

1993 

Інгібітори парафіновідкладень легкозаймисті 

1993 

Інгібітори парафіновідкладень типу СНПХ 

1993 

Інгібітори солевідкладень типу СНПХ легкозаймисті 

1993 

Карпатол-3П 

1993 

Каучук синтетичний піпериленовий (СКОП) 

1993 

Компаунди рідкі 

1993 

Композиція етоксисиланів "Продукт 119-296Т" 

1993 

Концентрат цикленів  

1993 

Кріпильники стрижневі КО, УСК-1 

1993 

Мастика бітумна протишумова БПМ-1 

1993 

Матеріали полімерні АКОР Б-100 

1993 

Нефтенол НЗ 

1993 

Пат перлинний 

1993 

Пінореагент  

1993 

Позицію виключено

1993 

Присадка депресорна реологічна ВЕС-503М, ДМН-2005 

1993 

Продукт Т-185 

1993 

Реагент для флотації вугілля 

1993 

Реагент кремнійорганічний ВТОКС 

1993 

Рефлюкс 

1993 

Рецептура РД-2 

1993 

Рідина випробовувальна ІЖ-Л, ІЖ-3 

1993 

РІДИНА ЛЕГКОЗАЙМИСТА, Н.З.К.  

1993 

РІДИНА ЛЕГКОЗАЙМИСТА, Н.З.К. (з температурою спалаху менше 23° C, в'язка; температура кипіння не більше 35° C) 

1993 

РІДИНА ЛЕГКОЗАЙМИСТА, Н.З.К. (з температурою спалаху менше 23° C, в'язка; тиск парів при температурі 50° C більше 110 кПа, температура кипіння більше 35° C) 

1993 

РІДИНА ЛЕГКОЗАЙМИСТА, Н.З.К. (з температурою спалаху менше 23° C, в'язка; тиск парів при температурі 50° C не більше 110 кПа) 

1993 

РІДИНА ЛЕГКОЗАЙМИСТА, Н.З.К. (нев'язка) 

1993 

РІДИНА ЛЕГКОЗАЙМИСТА, Н.З.К. (тиск парів при температурі 50° C більше 110 кПа) 

1993 

РІДИНА ЛЕГКОЗАЙМИСТА, Н.З.К. (тиск парів при температурі 50° C не більше 110 кПа) 

1993 

Рідини гідрогальмівні легкозаймисті 

1993 

Рідини кремнійорганічні легкозаймисті 

1993 

Розчинник СФПК 

1993 

Розчинник "Пральт" 

1993 

Розчинник технічний "Органол" 

1993 

Розчинник технічний ДЕГІ 

1993 

Розчинники легкозаймисті 

1993 

Розчинники легкозаймисті на основі етанолу 

1993 

Сополімер БМС-86, розчин у суміші розчинників 

1993 

Сополімер ВБМ, розчин у толуолі 

1993 

Спиртова фракція виробництва капролактаму 

1993 

Стиромаль, розчин у бутанолі 

1993 

Сульфенамід БТ 

1993 

Суміш рідка багатокомпонентна технічна  

1993 

Суміші відпрацьованих нафтопродуктів (СНВ) 

1993 

Тетраетоксисилану та олігоетоксисиланів суміш складна 

1993 

Тетран 

1993 

Флотореагент нафтовуглехімічний марки ФНУ 

1993 

Фракція бензол-толуольна 

1993 

Фракція ефіроальдегідна 

1993 

Фракція інденкумаронова 

1993 

Фракція піпериленова 

1999 

ГУДРОНИ РІДКІ, включаючи дорожній асфальт та масла, бітум та розбавлені нафтопродукти (тиск парів при 50° C більше 110 кПа) 

1999 

ГУДРОНИ РІДКІ, включаючи дорожній асфальт та масла, бітум та розбавлені нафтопродукти (тиск парів при 50° C не більше 110 кПа) 

1999 

ГУДРОНИ РІДКІ, включаючи дорожній асфальт та масла, бітум та розбавлені нафтопродукти (нев'язкі) 

1999 

ГУДРОНИ РІДКІ, включаючи дорожній асфальт та масла, бітум та розбавлені нафтопродукти (з температурою спалаху менше 23° C, в'язкі) (температура кипіння не більше 35° C) 

1999 

ГУДРОНИ РІДКІ, включаючи дорожній асфальт та масла, бітум та розбавлені нафтопродукти (з температурою спалаху менше 23° C, в'язкі) (тиск парів при 50° C більше 110 кПа, температура кипіння більше 35° C) 

1999 

ГУДРОНИ РІДКІ, включаючи дорожній асфальт та масла, бітум та розбавлені нафтопродукти (з температурою спалаху менше 23° C, в'язкі) (тиск парів при 50° C не більше 110 кПа) 

2059 

Колодій  

2059 

НІТРОЦЕЛЮЛОЗИ РОЗЧИН ЛЕГКОЗАЙМИСТИЙ, що містить не більше 12,6 % азоту (на суху масу) і не більше 55 % нітрату целюлози  

2059 

НІТРОЦЕЛЮЛОЗИ РОЗЧИН ЛЕГКОЗАЙМИСТИЙ, що містить не більше 12,6 % азоту (на суху масу) і не більше 55 % нітрату целюлози (тиск парів при 50° C більше 110 кПа) 

2059 

НІТРОЦЕЛЮЛОЗИ РОЗЧИН ЛЕГКОЗАЙМИСТИЙ, що містить не більше 12,6 % азоту (на суху масу) і не більше 55 % нітрату целюлози (тиск парів при 50° C не більше 110 кПа) 

2059 

НІТРОЦЕЛЮЛОЗИ РОЗЧИН ЛЕГКОЗАЙМИСТИЙ, що містить не більше 12,6 % азоту (на суху масу) і не більше 55 % нітрату целюлози 

2924 

Бактерициди марок СНПХ легкозаймисті корозійні рідкі 

2924 

Диметилхлорсилан 

2924 

РІДИНА ЛЕГКОЗАЙМИСТА КОРОЗІЙНА, Н.З.К. 

3248 

ПРЕПАРАТ ЛІКАРСЬКИЙ РІДКИЙ ЛЕГКОЗАЙМИСТИЙ ТОКСИЧНИЙ, Н.З.К. 

3269 

СМОЛ ПОЛІЕФІРНИХ КОМПЛЕКТ 

3269 

СМОЛ ПОЛІЕФІРНИХ КОМПЛЕКТ (в'язка)  

3269 

СМОЛ ПОЛІЕФІРНИХ КОМПЛЕКТ (нев'язка) 

3274 

АЛКОГОЛЯТІВ РОЗЧИН, Н.З.К. у спирті 

3286 

Гептил 

3286 

Інгібітори корозії "Дизгафен-1", "Донбас-1", "Донбас-2" 

3286 

Люмінал А 

3286 

РІДИНА ЛЕГКОЗАЙМИСТА ТОКСИЧНА КОРОЗІЙНА, Н.З.К. 

3295 

1,2,3-Триметилбензол  

3295 

1,3-Пентадієн 

3295 

2-Гептен 

3295 

3-Гептен 

3295 

Бензин для промислових потреб 

3295 

Вуглеводні легкі 

3295 

ВУГЛЕВОДНІ РІДКІ, Н.З.К.  

3295 

ВУГЛЕВОДНІ РІДКІ, Н.З.К. (тиск парів при 50° C більше 110 кПа) 

3295 

ВУГЛЕВОДНІ РІДКІ, Н.З.К. (тиск парів при 50° C не більше 110 кПа) 

3295 

Газоконденсат вуглеводневий 

3295 

Декани н.з.к. 

3295 

Дистилят газового конденсату легкий 

3295 

Дистилят газового конденсату середній (сірчистий) 

3295 

Компонент моторних палив ароматичний 

3295 

Сировина вуглеводнева 

3295 

Фракція альфа-олефінів С10 - С12 

3295 

Фракція альфа-олефінів С8 - С10 

3295 

Фракція бутан-пропан-гексанова 

3295 

Фракція гасо-газойлева 

3295 

Фракція гексан-гептанова 

3295 

Фракція гексанова 

3295

Фракція етилбензольна

3295 

Фракція ізоаміленова 

3295 

Фракція ізопентанова 

3295 

Фракція метилдигідропіранова 

3295 

Фракція н-гептанова 

3295 

Фракція параксилольна 

3295 

Фракція пентан-ізопентанова 

3295 

Фракція пентанізопренциклопентадієнова 

3295 

Фракція пентанова 

3379 

РЕЧОВИНА ВИБУХОВА ДЕСЕНСИБІЛІЗОВАНА РІДКА, Н.З.К. 

3469 

ФАРБА ЛЕГКОЗАЙМИСТА КОРОЗІЙНА (включаючи фарбу, лак, емаль, барвник, шеллак, оліфу, політуру, рідкий наповнювач та рідку лакову основу) або МАТЕРІАЛ ЛАКОФАРБОВИЙ ЛЕГКОЗАЙМИСТИЙ КОРОЗІЙНИЙ (включаючи розчинник та розріджувач фарби) 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Рідини. Безбарвні або світло-жовтого кольору, нафтопродукти можуть бути темного кольору, рідини гідрогальмівні - помаранчево-червоні, люмінал А - сірого кольору в'язка рідина. Характерний запах. Низькокиплячі або помірно киплячі. Гептил на повітрі парує (пари білого кольору). Розчинні або малорозчинні у воді, гептил гігроскопічний. Тетраетоксисилану та олігоетоксисиланів суміш складна водою розкладається. Леткі. Пари важчі за повітря, накопичуються в низьких ділянках поверхні, підвалах, тунелях. Мають корозійну або слабо корозійну дію. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі. Легко займаються від іскор і полум'я. Пари утворюють з повітрям вибухонебезпечні суміші, які можуть поширюватися далеко від місця витікання. Ємкості можуть вибухати при нагріванні. У порожніх ємкостях із залишків можуть утворюватися вибухонебезпечні суміші. При горінні можуть утворюватися токсичні гази. Над поверхнею розлитої рідини утворюється горюча концентрація парів. 

Небезпека для людини  

Небезпечні при: I - вдиханні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I - першіння в горлі, кашель, запаморочення, слабкість; III - почервоніння, сухість, сверблячка; IV - різь, сльозотеча. При отруєнні гептилом можливе ураження печінки, набряк легенів, летальний наслідок. При пожежі та вибухах можливі опіки і травми. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або дихальним апаратом АСВ-2. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті з саморятувальником СПІ-20. 

При роботі з гептилом використовувати фільтруючі протигази марок УМ, АМ, ПС, ПМС, КД, В, М, МО-4, МО-4в, ПРВ, Прву, ПРВ-М; шлангові протигази ПШ-1, ПШ-2; ізолюючі протигази ІП-46, Т-62, КІ, КІП-7, ІП-5; ізолюючі костюми типу КГ-611, КГ-612, КР-III, КР-IV, ЗК-I, КР-250, КР-3М, КР-Е; захисні рукавички з бутилкаучуку БЛ-1, БЛ-1М, із фторсополімеру СКФ і арт. 374; чоботи - пластикові з полівінілхлориду, сполученого зі СКН-40, з гумової суміші поліетилену з найритом, з гуми на основі бутилкаучуку.  

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 200 м (для гептилу - 800 м). Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Дотримуватися правил пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. Триматися навітряного боку. Уникати низьких місць. Потерпілим надати першу допомогу. Відправити людей з осередку ураження на медобстеження. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Викликати газорятувальну службу району. Повідомити в СЕС. Припинити рух поїздів і маневрові роботи в небезпечній зоні. Не торкатися пролитої речовини. Усунути течі з додержанням запобіжних заходів. Перекачати речовину у цілу захищену від корозії ємкість або ємкість для зливу з дотриманням умов змішання рідин. Розливи огородити ґрунтовим валом. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. 

У разі пожежі 

Не наближатися до палаючих ємкостей (при горінні гептилу ізолювати зону в радіусі 2500 м). Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані. Гасити тонкорозпиленою водою, повітряно-механічною та хімічною пінами з максимальної відстані. Організувати евакуацію людей з прилеглих будівель з урахуванням напрямку руху токсичних продуктів горіння. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Для ізоляції парів використовувати розпилену воду. Місце розливу промити великою кількістю води, обвалувати і не допускати попадання речовини в поверхневі води. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненнями, зібрати і вивезти для утилізації. Крім того, розливи гептилу можна нейтралізувати кашкою ДТСГК (24 кг на 1 кг гептилу) або хлорним вапном (30 кг на 1 кг гептилу). УВАГА - гептил при контакті з сухим хлорним вапном і сухим ДТСГК займається. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту. Промити водою поверхні рухомого складу. Місце, облите гептилом, протерти дрантям, змоченим 1 %-вим водно-аміачним розчином м-нітробензойної кислоти. Поверхню території (окремі осередки) випалити при загрозі попадання в ґрунтові води, ґрунт переорати. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Особи, які надають першу допомогу, повинні використовувати індивідуальні засоби захисту органів дихання і шкіри. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Очі і шкіру промити водою не менше 15 хвилин. При отруєнні гептилом евакуацію потерпілого робити в положенні лежачи. При опіках накласти асептичну пов'язку. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 330

Номер
ООН 

Найменування вантажу 

2733 

АМІНИ ЛЕГКОЗАЙМИСТІ КОРОЗІЙНІ, Н.З.К. або ПОЛІАМІНИ ЛЕГКОЗАЙМИСТІ КОРОЗІЙНІ, Н.З.К. 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Рідини. Безбарвні. Різкий подразнюючий запах. Низькокиплячі або помірно киплячі. Розчинні або малорозчинні у воді. Леткі. Пари важчі за повітря, накопичуються в низьких ділянках поверхні, підвалах, тунелях. Корозійні. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі. Легко займаються від іскор і полум'я. Пари утворюють з повітрям вибухонебезпечні суміші, які можуть поширюватися далеко від місця витікання. Ємкості можуть вибухати при нагріванні. У порожніх ємкостях із залишків можуть утворюватися вибухонебезпечні суміші. Горять з утворенням токсичних газів (оксидів азоту, ціану). Над поверхнею розлитої рідини утворюється горюча концентрація парів. 

Небезпека для людини  

Небезпечні при: I - вдиханні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I - першіння в горлі, нежить, кашель, запаморочення, слабкість; III - почервоніння, сухість, сверблячка; IV - різь, сльозотеча. Хімічний опік. Діють через неушкоджену шкіру. При пожежі та вибухах можливі опіки і травми. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або дихальним апаратом АСВ-2. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті з саморятувальником СПІ-20. 

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 200 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Додержуватися заходів пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. Триматися навітряного боку. Уникати низьких місць. Потерпілим надати першу допомогу. Відправити людей з осередку ураження поразки на медобстеження. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Викликати газорятувальну службу району. Повідомити в СЕС. Припинити рух поїздів і маневрові роботи в небезпечній зоні. Не торкатися пролитої речовини. Усунути течі з додержанням запобіжних заходів. Перекачати речовину у цілу захищену від корозії ємкість або ємкість для зливу з дотриманням умов змішання рідин. Розливи огородити ґрунтовим валом. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. 

У разі пожежі 

Не наближатися до палаючих ємкостей. Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані. Гасити тонкорозпиленою водою, повітряно-механічною та хімічною пінами з максимальної відстані. Організувати евакуацію людей з прилеглих будівель з урахуванням напрямку руху токсичних продуктів горіння. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Для ізоляції парів використовувати розпилену воду. Місце розливу промити великою кількістю води, обвалувати і не допускати попадання речовини в поверхневі води. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненнями, зібрати і вивезти для утилізації, додержуючись заходів пожежної безпеки. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту. Промиті водою поверхні рухомого складу, території (окремі осередки) промити мийними композиціями; обробити утримуючими "активний хлор" розчинами (хлорне вапно, ДТСГК) розчином пероксиду водню концентрації 30 - 50 %, слабким розчином кислоти. Поверхню території випалити при загрозі попадання речовини в ґрунтові води; ґрунт переорати. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Особи, які надають першу допомогу, повинні використовувати індивідуальні засоби захисту органів дихання і шкіри. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Очі і шкіру промити водою не менше 15 хвилин. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 331

Номер ООН 

Найменування вантажу 

1224 

3,3-Диметил-2-бутанон 

1224 

КЕТОНИ РІДКІ, Н.З.К. 

1224 

КЕТОНИ РІДКІ, Н.З.К. (тиск парів при 50° C більше 110 кПа) 

1224 

КЕТОНИ РІДКІ, Н.З.К. (тиск парів при 50° C не більше 110 кПа) 

1986 

Рідина " ТГФ-М" 

1986 

Спирт денатурований 

1986 

СПИРТИ ЛЕГКОЗАЙМИСТІ ТОКСИЧНІ, Н.З.К. 

1987 

Октанол-2 

1987 

Спирт циклогексиловий 

1987 

СПИРТИ, Н.З.К. 

1987 

СПИРТИ, Н.З.К. (тиск парів при температурі 50° C більше 110 кПа) 

1987 

СПИРТИ, Н.З.К. (тиск парів при температурі 50° C не більше 110 кПа) 

1988 

АЛЬДЕГІДИ ЛЕГКОЗАЙМИСТІ ТОКСИЧНІ, Н.З.К. 

1989 

АЛЬДЕГІДИ, Н.З.К. 

1989 

АЛЬДЕГІДИ, Н.З.К. (тиск парів при температурі 50° C більше 110 кПа) 

1989 

АЛЬДЕГІДИ, Н.З.К. (тиск парів при температурі 50° C не більше 110 кПа) 

3271 

ЕФІРИ, Н.З.К.  

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Рідини. Безбарвні. Характерний запах. Низько- або помірно киплячі. Розчинні або малорозчинні у воді. Легші за воду. Леткі. Пари важчі за повітря, накопичуються в низьких ділянках поверхні, підвалах, тунелях. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі. Легко займаються від іскор і полум'я. Пари утворюють з повітрям вибухонебезпечні суміші. Ємкості можуть вибухати при нагріванні. У порожніх ємкостях із залишків можуть утворюватися вибухонебезпечні суміші. Над поверхнею розлитої рідини утворюється горюча концентрація парів. 

Небезпека для людини  

Небезпечні при: I - вдиханні, II - ковтанні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I, II - запаморочення, відчуття сп'яніння, слабкість; III, IV - сверблячка, почервоніння. При пожежі та вибухах можливі опіки і травми. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або з дихальним апаратом АСВ-2. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті з саморятувальником СПІ-20. 

НЕОБХІДНІ ДІЇ  

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 200 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Триматися навітряного боку. Уникати низьких місць. Дотримуватися правил пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. Потерпілим надати першу допомогу. Відправити людей з осередку ураження на медобстеження. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити в СЕС. Припинити рух поїздів і маневрові роботи в небезпечній зоні. Не торкатися пролитої речовини. Усунути течі з додержанням запобіжних заходів. Перекачати речовину у цілу ємкість або в ємкість для зливу з дотриманням умов змішання рідин. Розливи огородити ґрунтовим валом. Засипати інертним матеріалом. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. 

У разі пожежі 

Не наближатися до палаючих ємкостей. Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані. Гасити тонкорозпиленою водою, повітряно-механічною та хімічною пінами з максимальної відстані.  

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Для ізоляції парів використовувати розпилену воду. При знижених температурах речовину відкачати зі знижень місцевості з додержанням заходів пожежної безпеки. Місце розливу ізолювати піском, повітряно-механічною піною, обвалувати і не допускати попадання речовини в поверхневі води. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненнями, зібрати і вивезти для утилізації. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту. Поверхні рухомого складу промити мийними композиціями, лужними розчинами (вапняним молоком, розчином кальцинованої соди). Поверхню території (окремі осередки) обробити лужними розчинами, випалити при загрозі попадання речовини в ґрунтові води; ґрунт переорати. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Особи, які надають першу допомогу, повинні використовувати індивідуальні засоби захисту органів дихання і шкіри. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Шкіру промити водою. Очі промивати водою не менше 15 хвилин. При попаданні усередину - велика кількість питва води, 2 %-вого розчину питної соди. При отруєнні ефірами давати пити міцний чай або каву. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 332

Номер
ООН 

Найменування вантажу 

1228 

МЕРКАПТАНИ РІДКІ ЛЕГКОЗАЙМИСТІ ТОКСИЧНІ, Н.З.К., або МЕРКАПТАНІВ СУМІШ ЛЕГКОЗАЙМИСТА ТОКСИЧНА, Н.З.К. 

3336 

МЕРКАПТАНИ РІДКІ ЛЕГКОЗАЙМИСТІ, Н.З.К. або МЕРКАПТАНІВ СУМІШ РІДКА ЛЕГКОЗАЙМИСТА, Н.З.К. 

3336 

МЕРКАПТАНИ РІДКІ ЛЕГКОЗАЙМИСТІ, Н.З.К. або МЕРКАПТАНІВ СУМІШ РІДКА ЛЕГКОЗАЙМИСТА, Н.З.К. (тиск парів при температурі 50° C більше 110 кПа) 

3336 

МЕРКАПТАНИ РІДКІ ЛЕГКОЗАЙМИСТІ, Н.З.К. або МЕРКАПТАНІВ СУМІШ РІДКА ЛЕГКОЗАЙМИСТА, Н.З.К. (тиск парів при температурі 50° C не більше 110 кПа) 

3336 

Одорант СПМ 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Рідини. Безбарвні або жовтуваті. Характерний запах. Низькокиплячі або помірно киплячі. Малорозчинні у воді. Легші за воду. Леткі. Пари важчі за повітря, накопичуються в низьких ділянках поверхні, підвалах, тунелях. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі. Легко займаються від іскор і полум'я. Пари утворюють з повітрям вибухонебезпечні суміші. Ємкості можуть вибухати при нагріванні. У порожніх ємкостях із залишків можуть утворюватися вибухонебезпечні суміші. Горять з утворенням токсичних газів (оксидів сірки). Над поверхнею розлитої рідини утворюється горюча концентрація парів. 

Небезпека для людини  

Небезпечні при: I - вдиханні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I - головний біль, нудота, запаморочення, розлад дихання, можливі судоми, непритомність; III - почервоніння, сверблячка; IV - різь, сльозотеча. Діють через неушкоджену шкіру. При пожежі та вибухах можливі опіки і травми. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або дихальним апаратом АСВ-2. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті з саморятувальником СПІ-20. 

НЕОБХІДНІ ДІЇ  

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 200 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Триматися навітряного боку. Уникати низьких місць. Дотримуватися правил пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. Потерпілим надати першу допомогу. Відправити людей з осередку ураження на медобстеження. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити в СЕС. Припинити рух поїздів і маневрові роботи в небезпечній зоні. Не торкатися пролитої речовини. Усунути течі з додержанням запобіжних заходів. Перекачати вміст у справну ємкість або ємкість для зливу з дотриманням умов змішання рідин. Розливи огородити ґрунтовим валом. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. 

У разі пожежі 

Не наближатися до палаючих ємкостей. Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані. Гасити тонкорозпиленою водою, повітряно-механічною та хімічною пінами з максимальної відстані. Організувати евакуацію людей з урахуванням напрямку руху токсичних продуктів горіння. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Для ізоляції парів використовувати розпилену воду. Місце розливу ізолювати піском, повітряно-механічною піною; обвалувати і не допускати попадання речовини в поверхневі води. При знижених температурах повітря речовину відкачати зі знижень місцевості з додержанням заходів пожежної безпеки. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненнями, зібрати і вивезти для утилізації, додержуючись правил пожежної безпеки. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту. Промиті водою поверхні рухомого складу, території промити мийними композиціями, обробити лужними розчинами (вапняним молоком, розчином кальцинованої соди), розчином пероксиду водню концентрації 30 - 50 %. Поверхню території (окремі осередки) випалити при загрозі попадання речовини в ґрунтові води; ґрунт переорати. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Особи, які надають першу допомогу, повинні використовувати індивідуальні засоби захисту органів дихання і шкіри. Свіже повітря, спокій, чистий одяг. Очі і шкіру промити теплою водою. Давати пити міцний чай або каву. При зупинці дихання - штучне дихання. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 333

Номер
ООН 

Найменування вантажу 

2478 

ІЗОЦІАНАТИ ЛЕГКОЗАЙМИСТІ ТОКСИЧНІ, Н.З.К. або ІЗОЦІАНАТА РОЗЧИН ЛЕГКОЗАЙМИСТИЙ ТОКСИЧНИЙ, Н.З.К. 

3273 

НІТРИЛИ ЛЕГКОЗАЙМИСТІ ТОКСИЧНІ, Н.З.К. 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Рідини або легкоплавкі тверді речовини. Безбарвні. Характерний запах. Низькокиплячі або помірно киплячі. Практично нерозчинні у воді, водою повільно розкладаються. Леткі. Пари важчі за повітря, накопичуються в низьких ділянках поверхні, підвалах, тунелях. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі. Легко займаються від відкритого вогню. Ємкості можуть вибухати при нагріванні. Горять з утворенням токсичних газів (ціану, оксидів азоту). Над поверхнею розлитої рідини утворюється горюча концентрація парів. 

Небезпека для людини  

Небезпечні при: I - вдиханні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I - розлад дихання, прискорення пульсу, втрата свідомості; III - почервоніння, сухість, сверблячка; IV - різь, сльозотеча. При пожежі та вибухах можливі опіки і травми. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або дихальним апаратом АСВ-2. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті з саморятувальником СПІ-20. 

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 200 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Триматися навітряного боку. Уникати низьких місць. Дотримуватися правил пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. Потерпілим надати першу допомогу. Відправити людей з осередку ураження на медобстеження. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити в СЕС. Припинити рух поїздів і маневрові роботи в небезпечній зоні. Не торкатися пролитої речовини. Усунути течі з додержанням запобіжних заходів. Перекачати вміст у цілу, суху ємкість або ємкість для зливу з дотриманням умов змішання рідин. Розливи огородити ґрунтовим валом. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. Осаджувати пари тонкорозпиленою водою. 

У разі пожежі 

Не наближатися до палаючих ємкостей. Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані. Гасити тонкорозпиленою водою, повітряно-механічною та хімічною пінами з максимальної відстані. Гази і пари охолоджувати тонкорозпиленою водою. Організувати евакуацію людей з прилеглих будівель з урахуванням напрямку руху токсичних продуктів горіння. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Для ізоляції парів використовувати розпилену воду. Місце розливу ізолювати піском, повітряно-механічною піною. При знижених температурах повітря речовину відкачати зі знижень місцевості з додержанням заходів пожежної безпеки. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненнями, зібрати і вивезти для утилізації, додержуючись правил пожежної безпеки. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту, промити водою в контрольних (провокаційних) цілях. Поверхні рухомого складу і території обробити лужним розчином (вапняним молоком, розчином кальцинованої соди). Окремі осередки території обробити розчином, який містить два об'єми 10 %-вого розчину сульфату заліза та один об'єм 10 %-вого розчину гашеного вапна. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Особи, які надають першу допомогу, повинні використовувати індивідуальні засоби захисту органів дихання і шкіри. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Шкіру промити водою. При ураженні очей протягом 10 хвилин ретельно промити проточною водою при добре розкритих повіках. При отруєнні ізоціанатами давати пити тепле молоко з содою. У ніс закапати олію. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 334

Номер
ООН 

Найменування вантажу 

3256 

РІДИНА ПРИ ПІДВИЩЕНІЙ ТЕМПЕРАТУРІ ЛЕГКОЗАЙМИСТА, Н.З.К., з температурою спалаху більше 60° C, що перевозиться при температурі не нижче її температури спалаху 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Рідини. Перевозяться в гарячому стані (з температурою 61° C і вище). Леткі. Пари важчі за повітря, накопичуються в низьких ділянках поверхні, підвалах, тунелях. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі. Легко займаються від іскор і полум'я. При горінні можуть утворювати токсичні гази. 

Небезпека для людини  

Небезпечні при: I - вдиханні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I - першіння в горлі, кашель, головний біль, слабкість; III - почервоніння, сухість, сверблячка; IV - різь, сльозотеча. При пожежі та вибухах можливі опіки і травми. При контакті з рідиною можливий термічний опік. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або дихальним апаратом АСВ-2. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті з саморятувальником СПІ-20. 

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 200 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Триматися навітряного боку. Уникати низьких місць. Дотримуватися правил пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. Потерпілим надати першу допомогу. Відправити людей з осередку ураження на медобстеження. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Викликати газорятувальну службу району. Повідомити в СЕС. Припинити рух поїздів і маневрові роботи в небезпечній зоні. Не торкатися пролитої речовини. Усунути течі з додержанням запобіжних заходів. Перекачати речовину у цілу ємкість або ємкість для зливу з дотриманням умов змішання рідин. Розливи огородити ґрунтовим валом, засипати інертним матеріалом, зібрати в ємкості. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. Осаджувати пари тонкорозпиленою водою. 

У разі пожежі 

Не наближатися до палаючих ємкостей. Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані. Гасити хімічними пінами і вогнегасними порошками з максимальної відстані. Організувати евакуацію людей з прилеглих будівель з урахуванням напрямку руху токсичних продуктів горіння.  

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Для ізоляції парів використовувати розпилену воду. Місце розливу промити великою кількістю води, обвалувати і не допускати попадання речовини в поверхневі води. Промиті водою поверхні рухомого складу обробити мийними композиціями. Поверхню території (окремі осередки) випалити при загрозі попадання в ґрунтові води, ґрунт переорати. Викликати фахівців для нейтралізації. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Особи, які надають першу допомогу, повинні використовувати індивідуальні засоби захисту органів дихання і шкіри. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Шкіру і слизові оболонки промити водою не менше 15 хвилин. Очі промити водою. При опіку - асептична пов'язка. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 335

Номер
ООН 

Найменування вантажу 

3165 

ЦИСТЕРНА АВІАЦІЙНА ГІДРАВЛІЧНА ПАЛИВНА З БЛОКОМ ЖИВЛЕННЯ, що містить суміш гідразину безводного і метилгідразину (паливо М86) 

3473 

КАСЕТИ ПАЛИВНИХ ЕЛЕМЕНТІВ, або КАСЕТИ ПАЛИВНИХ ЕЛЕМЕНТІВ, ЯКІ МІСТЯТЬСЯ В УСТАТКУВАННІ, або КАСЕТИ ПАЛИВНИХ ЕЛЕМЕНТІВ, ЯКІ УПАКОВАНО З УСТАТКУВАННЯМ, що містять легкозаймисту рідину 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Вироби, які містять безбарвні рідини з характерним запахом аміаку. Рідини помірно киплячі. Розчинні у воді, гігроскопічні. Леткі. Пари важчі за повітря; при виході в атмосферу накопичуються в низьких ділянках поверхні, підвалах, тунелях. Корозійні. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі. Легко займаються від іскор і полум'я. Пари утворюють з повітрям вибухонебезпечні суміші. Вироби можуть вибухати при нагріванні. У порожніх виробах з залишків можуть утворюватися вибухонебезпечні суміші. Рідини горять з утворенням токсичних газів (ціану, оксидів азоту). Рідини мають температуру спалаху від -18 до +23° C. Над поверхнею розлитої рідини утворюється горюча концентрація парів при температурі навколишнього середовища, рівній температурі спалаху рідини і вище. 

Небезпека для людини  

Небезпечні при: I - вдиханні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі рідин і пару. I - кашель, біль за грудиною; III - біль, почервоніння, сверблячка; IV - різь, сльозотеча. Діють через неушкоджену шкіру. При пожежі та вибухах можливі опіки і травми. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або дихальним апаратом АСВ-2. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті з саморятувальником СПІ-20. 

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 200 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Триматися навітряного боку. Уникати низьких місць. Дотримуватися правил пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. Потерпілим надати першу допомогу. Відправити людей з осередку ураження на медобстеження. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити в СЕС. Припинити рух поїздів і маневрові роботи в небезпечній зоні. Не торкатися пролитої речовини і розгерметизованих виробів. Усунути течі з додержанням запобіжних заходів. Перекачати вміст у цілу захищену від корозії ємкість або ємкість для зливу з дотриманням умов змішання рідин. Розливи огородити ґрунтовим валом. Не допускати попадання рідин у водоймища, підвали, каналізацію. Осаджувати пари тонкорозпиленою водою. 

У разі пожежі 

Не наближатися до палаючих виробів. Гасити тонкорозпиленою водою, повітряно-механічною та хімічною пінами з максимальної відстані. Організувати евакуацію людей з прилеглих будівель з урахуванням напрямку руху токсичних продуктів горіння. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Для ізоляції парів рідин використовувати розпилену воду. Місце розливу ізолювати піском, повітряно-механічною піною, промити великою кількістю води і не допускати попадання рідин у поверхневі води. При знижених температурах рідину відкачати зі знижень місцевості з додержанням заходів пожежної безпеки. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненнями, зібрати і вивезти для утилізації, додержуючись правил пожежної безпеки. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту. Промиті водою поверхні рухомого складу, виробів, території промити мийними композиціями; обробити утримуючими "активний хлор" розчинами (хлорне вапно, ДТСГК) розчином пероксиду водню концентрації 30 - 50 %, слабким розчином кислоти. Поверхню території (окремі осередки) випалити при загрозі попадання речовини в ґрунтові води з додержанням необхідних заходів захисту від токсичних продуктів горіння, що утворюються; ґрунт переорати. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Особи, які надають першу допомогу, повинні використовувати індивідуальні засоби захисту органів дихання і шкіри. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Шкіру промити водою. При ушкодженні очей протягом 10 хвилин ретельно промити проточною водою при добре розкритих повіках. При опіках накласти асептичну пов'язку. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 336

Номер
ООН 

Найменування вантажу 

2758 

ПЕСТИЦИД НА ОСНОВІ КАРБАМАТІВ РІДКИЙ ЛЕГКОЗАЙМИСТИЙ ТОКСИЧНИЙ з температурою спалаху менше 23° C 

2760 

ПЕСТИЦИД АРСЕНОВМІСНИЙ РІДКИЙ ЛЕГКОЗАЙМИСТИЙ ТОКСИЧНИЙ з температурою спалаху менше 23° C 

2762 

ПЕСТИЦИД ХЛОРОРГАНІЧНИЙ РІДКИЙ ЛЕГКОЗАЙМИСТИЙ ТОКСИЧНИЙ з температурою спалаху менше 23° C 

2764 

ПЕСТИЦИД НА ОСНОВІ ТРИАЗИНІВ РІДКИЙ ЛЕГКОЗАЙМИСТИЙ ТОКСИЧНИЙ з температурою спалаху менше 23° C 

2772 

ПЕСТИЦИД НА ОСНОВІ ТІОКАРБАМАТІВ РІДКИЙ ЛЕГКОЗАЙМИСТИЙ ТОКСИЧНИЙ з температурою спалаху менше 23° C 

2776 

ПЕСТИЦИД МІДЕВМІСНИЙ РІДКИЙ ЛЕГКОЗАЙМИСТИЙ ТОКСИЧНИЙ з температурою спалаху менше 23° C 

2778 

ПЕСТИЦИД РТУТЕВМІСНИЙ РІДКИЙ ЛЕГКОЗАЙМИСТИЙ ТОКСИЧНИЙ з температурою спалаху менше 23° C 

2780 

ПЕСТИЦИД - ПОХІДНИЙ НІТРОФЕНОЛУ РІДКИЙ ЛЕГКОЗАЙМИСТИЙ ТОКСИЧНИЙ з температурою спалаху менше 23° C 

2782 

ПЕСТИЦИД - ПОХІДНИЙ ДИПІРИДИЛУ РІДКИЙ ЛЕГКОЗАЙМИСТИЙ ТОКСИЧНИЙ з температурою спалаху менше 23° C 

2784 

ПЕСТИЦИД ФОСФОРОРГАНІЧНИЙ РІДКИЙ ЛЕГКОЗАЙМИСТИЙ ТОКСИЧНИЙ з температурою спалаху менше 23° C 

2787 

ПЕСТИЦИД ОЛОВООРГАНІЧНИЙ РІДКИЙ ЛЕГКОЗАЙМИСТИЙ ТОКСИЧНИЙ з температурою спалаху менше 23° C 

3021 

ПЕСТИЦИД РІДКИЙ ЛЕГКОЗАЙМИСТИЙ ТОКСИЧНИЙ, Н.З.К., з температурою спалаху менше 23° C 

3024 

ПЕСТИЦИД - ПОХІДНИЙ КУМАРИНУ РІДКИЙ ЛЕГКОЗАЙМИСТИЙ ТОКСИЧНИЙ з температурою спалаху менше 23° C 

3346 

ПЕСТИЦИД - ПОХІДНИЙ ФЕНОКСІОЦТОВОЇ КИСЛОТИ РІДКИЙ ЛЕГКОЗАЙМИСТИЙ ТОКСИЧНИЙ з температурою спалаху менше 23° C 

3350 

ПЕСТИЦИД НА ОСНОВІ ПІРЕТРОІДІВ РІДКИЙ ЛЕГКОЗАЙМИСТИЙ ТОКСИЧНИЙ з температурою спалаху менше 23° C 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Рідини або емульсії. Характерний запах. Розчинність у воді різна. Низькокиплячі або помірно киплячі. Леткі. Пари важчі за повітря, накопичуються в низьких ділянках поверхні, підвалах, тунелях. Мають корозійну дію. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі. Легко займаються від іскор і полум'я. Можуть займатися від нагрітих стінок ємкості. Пари і пил утворюють з повітрям вибухонебезпечні суміші. Ємкості можуть вибухати при нагріванні. У порожніх ємкостях із залишків можуть утворюватися вибухонебезпечні суміші. При нагріванні і горінні утворюють токсичні гази. Над поверхнею розлитої рідини утворюється горюча концентрація парів при температурі навколишнього середовища вище температури спалаху рідини. 

Небезпека для людини  

Можливий летальний наслідок! Небезпечні при: I - вдиханні, II - ковтанні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. Діють через неушкоджену шкіру. Нудота, блювання, кашель, задуха, судоми. Можливий хімічний опік. При пожежі та вибухах можливі опіки і травми. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

При аварійних концентраціях для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або дихальним апаратом АСВ-2. При займанні - вогнезахисний костюм з саморятувальником СПІ-20. За відсутності вказаних зразків: захисний костюм Л-1 або Л-2 у комплекті з промисловим протигазом і патронами А, В. При малих концентраціях у повітрі (при перевищенні ГДК до 100 разів) - спецодяг, промисловий протигаз малого габариту ПФМ-1 з універсальним захисним патроном ПЗУ, автономний захисний індивідуальний комплект з примусовою подачею в зону подиху очищеного повітря. Маслобензостійкі рукавички, рукавички з дисперсії бутилкаучуку, спеціальне взуття. 

НЕОБХІДНІ ДІЇ  

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 200 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. Триматися навітряного боку. Уникати низьких місць. Дотримуватися правил пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерело вогню і іскор. У зону аварії входити в захисних засобах. Потерпілим надати першу допомогу. Відправити людей з осередку ураження на медобстеження. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Викликати газорятувальну службу району. Повідомити в СЕС. Припинити рух поїздів і маневрові роботи в небезпечній зоні. Не торкатися пролитої речовини. Усунути течі з додержанням запобіжних заходів. Перекачати вміст у захищену від корозії цілу, суху ємкість або в ємкість для зливу з дотриманням умов змішання рідин. Розливи огородити ґрунтовим валом, засипати інертним матеріалом, зібрати в ємкості, герметично закрити. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. 

У разі пожежі 

Не наближатися до палаючих ємкостей. Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані. Гасити тонкорозпиленою водою, повітряно-механічною та хімічною пінами, вогнегасними порошками з максимальної відстані. Гази осаджувати тонкорозпиленою водою. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Для ізоляції парів використовувати розпилену воду. Речовину відкачати зі знижень місцевості з додержанням заходів пожежної безпеки. Місце розливу ізолювати піском, повітряно-механічною піною і не допускати попадання речовини в поверхневі води. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненнями, зібрати і вивезти для утилізації з додержанням запобіжних заходів. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту. Поверхні рухомого складу промити мийними композиціями, обробити гострою парою. Поверхню території (окремі осередки) обробити ДТСГК, хлорним вапном; випалити при загрозі попадання речовини в ґрунтові води; ґрунт переорати. Викликати фахівців відправника вантажу для утилізації. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Очі і шкіру промити водою. Викликати блювання. Дати сольове проносне. При опіку - асептична пов'язка. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 337

Номер ООН

Найменування вантажу

3494

НАФТА СИРА СІРЧИСТА ЛЕГКОЗАЙМИСТА ТОКСИЧНА

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ

Основні властивості

Рідини. Від ясно-жовтого до коричневого кольору. Характерний запах. Низькокиплячі або помірнокиплячі. Не розчиняються у воді. Легші за воду. Леткі. Температура початку кипіння більше 28° C. Пари важчі за повітря, накопичуються в низьких ділянках поверхні, підвалах, тунелях. Забруднюють водоймища

Вибухо- та пожежонебезпека

Горючі. Легко займаються від іскор і полум'я. Пари утворюють з повітрям вибухонебезпечні суміші. Ємкості можуть вибухати при нагріванні. У порожніх ємкостях із залишків можуть утворюватися вибухонебезпечні суміші. Над поверхнею розлитої рідини утворюється горюча концентрація парів при температурі навколишнього середовища, рівній температурі спалаху і вище

Небезпека для людини

Небезпечні при: I - вдиханні, III - потраплянні на шкіру, IV - потраплянні в очі. I - запаморочення, відчуття сп'яніння, слабкість; III, IV - сверблячка, почервоніння. При пожежі та вибухах можливі опіки і травми

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або з дихальним апаратом АСВ-2. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті з саморятувальником СПІ-20. За відсутності вказаних зразків: захисний загальновійськовий костюм Л-1 або Л-2 у комплекті з промисловим протигазом РПГ-67 і патронами А, КД. При малих концентраціях у повітрі (при перевищенні ГДК до 100 разів) - спецодяг, промисловий протигаз малого габариту ПФМ-1 з універсальним захисним патроном ПЗУ, автономний захисний індивідуальний комплект з примусовою подачею в зону дихання очищеного повітря. Маслобензостійкі рукавички, рукавички з дисперсії бутилкаучуку, спеціальне взуття

НЕОБХІДНІ ДІЇ

Загального характеру

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 200 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Постраждалим надати першу допомогу. Відправити людей з осередку ураження на медобстеження. Триматися навітряного боку. Уникати низин. Дотримуватися правил пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор

У разі витоків, розливів та розсипів

Повідомити в СЕС. Припинити рух поїздів і маневрові роботи в небезпечній зоні. Не торкатися пролитої речовини. Усунути течі з додержанням запобіжних заходів. Перекачати речовину в цілу ємкість або в ємкість для зливу з дотриманням умов змішування рідин. Розливи обгородити ґрунтовим валом. Не допускати потрапляння речовини у водоймища, підвали, каналізацію

У разі пожежі

Не наближатися до палаючих ємкостей. Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані. Гасити з максимальної відстані тонкорозпиленою водою, повітряно-механічною і хімічною пінами

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ

Для ізоляції парів використовувати розпилену воду. Місце розливу ізолювати піском, повітряно-механічною піною, обвалувати і не допускати потрапляння речовини в поверхневі води. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненням, зібрати та вивезти для утилізації, додержуючись заходів пожежної безпеки. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту. Поверхню рухомого складу промити водою, мийними композиціями. Поверхню території (окремі осередки) випалити при загрозі потрапляння речовини в ґрунтові води, ґрунт переорати

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ

Викликати швидку медичну допомогу. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Шкіру і слизові оболонки промити водою. При опіках накласти асептичну пов'язку

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 401

Номер
ООН 

Найменування вантажу 

1325 

Бавовна-сирець 

1325 

Генератори вогнегасного аерозолю типу ПАГ 

1325 

Камфен технічний 

1325 

Капролактам 

1325 

Лінт бавовняний 

1325 

Метионін кормовий 

1325 

Модифікатори легкозаймисті тверді 

1325 

Пенька чесана 

1325 

РЕЧОВИНА ЛЕГКОЗАЙМИСТА ТВЕРДА ОРГАНІЧНА, Н.З.К.* 

1325 

Циклододекан 

3089 

Залізо карбонільне 

3089

Ніобій

3089 

ПОРОШОК МЕТАЛЕВИЙ ЛЕГКОЗАЙМИСТИЙ, Н.З.К. 

3178 

РЕЧОВИНА ТВЕРДА ЛЕГКОЗАЙМИСТА НЕОРГАНІЧНА, Н.З.К. 

3178 

Шашки сірчані 

3181 

СОЛІ МЕТАЛІВ ОРГАНІЧНИХ СПОЛУК ЛЕГКОЗАЙМИСТІ, Н.З.К. 

3182 

МЕТАЛІВ ГІДРИДИ ЛЕГКОЗАЙМИСТІ, Н.З.К. 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Тверді речовини. Порошок, кристали, гранули або пластини. Металевий порошок і металів гідриди реагують із водою з утворенням займистих газів. Металів гідриди розкладаються при нагріванні з виділенням займистого газу (водню). Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі. Легко займаються від іскор та полум'я. При горінні можуть утворювати токсичні гази. Металів гідриди при нагріванні розкладаються з утворенням горючих газів. Пил може утворювати з повітрям вибухонебезпечні суміші. Ємкості можуть вибухати при нагріванні. При горінні можуть утворювати токсичні гази і аерозолі. 

Небезпека для людини  

Небезпечні при: I - вдиханні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I - слабкість, запаморочення, нудота, блювання, непритомність; III, IV - роздратування, почервоніння, набряк. У разі пожежі і вибухів можливі опіки і травми. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті із саморятувальником СПІ-20. За відсутності вказаних зразків: захисний загальновійськовий костюм Л-1 або Л-2 у комплекті із промисловим протигазом малого габариту ПФМ-1, універсальним респіратором "Снежок-КУ-М". 

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 100 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. Додержуватися заходів пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. Потерпілим надати першу допомогу. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити СЕС. Не торкатися до розсипаної речовини. Розсипи засипати піском або іншим інертним матеріалом, зібрати в сухі ємкості. 

У разі пожежі 

У зону аварії входити в захисному одязі і дихальному апараті. Не наближатися до палаючих ємкостей. Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані. Гасити з максимальної відстані тонкорозпиленою водою зі змочувачем, повітряно-механічною піною. Організувати евакуацію людей з сусідніх будівель з урахуванням напрямку руху токсичних продуктів горіння. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Розсипи зібрати в ємкості і відправити для утилізації з додержанням заходів пожежної безпеки. Місце розсипу ізолювати піском, промити великою кількістю води, обвалувати і не допускати попадання речовини в поверхневі води. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. При опіку - асептична пов'язка.  

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 402

Номер
ООН 

Найменування вантажу 

1312 

БОРНЕОЛ 

1324 

КІНО - ТА ФОТОПЛІВКА НА НІТРОЦЕЛЮЛОЗНІЙ ОСНОВІ, покрита желатином, виключаючи відходи 

1328 

ГЕКСАМЕТИЛЕНТЕТРАМІН 

1331 

ТЕРМОСІРНИКИ 

1332 

МЕТАЛЬДЕГІД 

1334 

НАФТАЛІН СИРИЙ або НАФТАЛІН ОЧИЩЕНИЙ 

1345 

КАУЧУК У ВІДХОДАХ або КАУЧУК РЕГЕНЕРОВАНИЙ порошок або гранули 

1353 

ВОЛОКНА або ТКАНИНИ, ПРОСОЧЕНІ НІТРОЦЕЛЮЛОЗОЮ, З НИЗЬКИМ ВМІСТОМ НІТРАТІВ, Н.З.К. 

1353 

Гранітоль взуттєвий на нітроцелюлозній основі 

1944 

СІРНИКИ БЕЗПЕЧНІ у коробках, книжечках, картонках 

1945 

СІРНИКИ ПАРАФІНОВАНІ "ВЕСТА" 

2000 

ЦЕЛУЛОЇД блоки, стружки, гранули, стрічки, трубки тощо, виключаючи відходи 

2213 

ПАРАФОРМАЛЬДЕГІД 

2254 

СІРНИКИ САПЕРНІ 

2304 

НАФТАЛІН РОЗПЛАВЛЕНИЙ 

2555 

НІТРОЦЕЛЮЛОЗА, ЩО МІСТИТЬ ВОДУ (з масовою часткою води не менше 25 %) 

2556 

НІТРОЦЕЛЮЛОЗА, ЩО МІСТИТЬ СПИРТ (з масовою часткою спирту не менше 25 % і не більше 12,6 % азоту на суху масу) 

2557 

НІТРОЦЕЛЮЛОЗА, СУМІШ З або БЕЗ ПІГМЕНТУ з масовою часткою азоту не більше 12,6 % на суху масу - СУМІШ З або БЕЗ ПЛАСТИФІКУЮЧОЇ РЕЧОВИНИ з масовою часткою азоту не більше 12,6 % на суху масу або СУМІШ З або БЕЗ ПІГМЕНТУ 

2557 

Паста суховальцована для нітроемалі 

2557 

Етрол нітроцелюлозний 

2717 

КАМФАРА синтетична 

3270 

ФІЛЬТРИ НІТРОЦЕЛЮЛОЗНІ МЕМБРАННІ з масовою часткою азоту не більше 12,6 % на висушену масу 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Тверді речовини; нафталін розплавлений - рідина. Порошок, паста або пластини. Нерозчинні у воді, за винятком гексаметилентетраміну. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі. Легко займаються від іскор та полум'я. Сірники займаються від тертя. Швидко горять зі спалахом. При нагріванні розкладаються з утворенням горючих газів. Горять із утворенням токсичних газів. Пил може утворювати з повітрям вибухонебезпечні суміші. Ємкості можуть вибухати при нагріванні. 

Небезпека для людини  

Малотоксичні. Пил викликає подразнення. При пожежі та вибухах можливі опіки і травми. При контакті з розплавленим нафталіном можливий термічний опік. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті із саморятувальником СПІ-20. За відсутності вказаних зразків: захисний загальновійськовий костюм Л-1 або Л-2 у комплекті із промисловим протигазом з патроном А, промисловим протигазом малого габариту ПФМ-1, універсальним респіратором "Снежок-КУ-М". 

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 100 м (для сірників безпечних і термосірників - 200 м). Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. Додержуватися заходів пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити СЕС. Не торкатися до розсипаної або пролитої речовини. Розсипи і розливи засипати піском або іншим інертним матеріалом, зібрати в сухі ємкості. 

У разі пожежі 

У зону аварії входити в захисному одязі і дихальному апараті. Не наближатися до палаючих ємкостей. Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані. Гасити з максимальної відстані тонкорозпиленою водою зі змочувачем, повітряно-механічною піною, порошками. Організувати евакуацію людей з сусідніх будівель з урахуванням напрямку руху токсичних продуктів горіння. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Розсипи зібрати дрантям і спалити. Місце розсипу ізолювати піском, промити великою кількістю води (гексаметилентетрамін), обвалувати і не допускати попадання речовини в поверхневі води (нафталін). 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. При попаданні всередину нафталіну дати 2 - 3 столові ложки рідкого вазелінового масла. Потім - промивання шлунка до зникнення запаху нафталіну в промивних водах. При опіку - асептична пов'язка; викликати швидку медичну допомогу. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 403

Номер
ООН 

Найменування вантажу 

1309 

АЛЮМІНІЙ - ПОРОШОК ПОКРИТИЙ 

1323 

ФЕРОЦЕРІЙ  

1326 

ГАФНІЙ ПОРОШОК ЗВОЛОЖЕНИЙ з масовою часткою води не менше 25 % 

1333 

ЦЕРІЙ пластинки, злитки або бруски 

1346 

КРЕМНІЙ ПОРОШОК АМОРФНИЙ 

1352 

ТИТАН - ПОРОШОК ЗВОЛОЖЕНИЙ з масовою часткою води не менше 25 % 

1358 

ЦИРКОНІЙ - ПОРОШОК ЗВОЛОЖЕНИЙ з масовою часткою води не менше 25 % 

1869 

МАГНІЙ або МАГНІЮ СПЛАВИ, що містять більше 50 % магнію (гранули, стружки або стрічки) 

2858 

ЦИРКОНІЙ СУХИЙ у вигляді спіралей із дроту, оброблених металевих листів, штаб (тонше 254 мікрон, але не тонше 18 мікрон) 

2878 

ТИТАН - ПОРИСТІ ГРАНУЛИ або ТИТАН - ПОРИСТІ ПОРОШКИ 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Тверді речовини. Порошок білого або сірого кольору. Не розчинні у воді. Високоплавкі. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі. Легко займаються від іскор та полум'я. На повітрі можуть самозайматися. У вологому середовищі магній згоряє з вибухом, пил магнію вибухонебезпечний. При горінні розкладають воду. 

Небезпека для людини  

Небезпечні при вдиханні. Подразнюють шкіру і слизові оболонки. При пожежі можливі опіки. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті із саморятувальником СПІ-20. За відсутності вказаних зразків: захисний загальновійськовий костюм Л-1 або Л-2 у комплекті із промисловим протигазом з патроном А, промисловим протигазом малого габариту ПФМ-1, універсальним респіратором "Снежок-КУ-М".  

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 200 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. Додержуватися заходів пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити СЕС. Не торкатися до розсипаної речовини. Розсипи огородити ґрунтовим валом, засипати інертним матеріалом, зібрати в ємкості. 

У разі пожежі 

У зону аварії входити в захисному одязі та респіраторі. Не використовувати воду! Не допускати попадання води в ємкості. Гасити з максимальної відстані порошками, сухим піском. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Розсипи зібрати в ємкості, змочити водою і відправити для утилізації з дотриманням заходів пожежної безпеки. Місця розсипу ізолювати піском, промити великою кількістю води. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненнями, зібрати і вивезти для утилізації з дотриманням заходів пожежної безпеки. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту, промити водою з контрольною (провокаційною) метою. Місця розсипу обробити лужним розчином (вапняним молоком, розчином кальцинованої соди). 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Очі і шкіру промити водою. Дрібні рани обробити спиртом, йодом. При опіках накласти асептичну пов'язку. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 404

Номер
ООН 

Найменування вантажу 

1310 

АМОНІЮ ПІКРАТ ЗВОЛОЖЕНИЙ з масовою часткою води не менше 10 % 

1313 

КАЛЬЦІЮ РЕЗИНАТ 

1314 

КАЛЬЦІЮ РЕЗИНАТ РОЗПЛАВЛЕНИЙ 

1318 

КОБАЛЬТУ РЕЗИНАТ ОСАДЖЕНИЙ 

1320 

ДИНІТРОФЕНОЛ ЗВОЛОЖЕНИЙ з масовою часткою води не менше 15 % 

1321 

ДИНІТРОФЕНОЛЯТИ ЗВОЛОЖЕНІ з масовою часткою води не менше 15 % 

1322 

ДИНІТРОРЕЗОРЦИН ЗВОЛОЖЕНИЙ з масовою часткою води не менше 15 % 

1330 

МАРГАНЦЮ РЕЗИНАТ 

1336 

НІТРОГУАНІДИН (ПІКРИТ) ЗВОЛОЖЕНИЙ з масовою часткою води не менше 20 % 

1337 

НІТРОКРОХМАЛЬ ЗВОЛОЖЕНИЙ з масовою часткою води не менше 20 % 

1338 

ФОСФОР АМОРФНИЙ 

1339 

ФОСФОРУ ГЕПТАСУЛЬФІД, що не містить жовтого або білого фосфору 

1341 

ФОСФОРУ СЕСКВІСУЛЬФІД, що не містить жовтого або білого фосфору 

1343 

ФОСФОРУ ТРИСУЛЬФІД, що не містить жовтого або білого фосфору 

1344 

ТРИНІТРОФЕНОЛ ЗВОЛОЖЕНИЙ з масовою часткою води не менше 30 % 

1347 

СРІБЛА ПІКРАТ ЗВОЛОЖЕНИЙ з масовою часткою води не менше 30 % 

1348 

НАТРІЮ ДИНІТРО - о - КРЕЗОЛЯТ ЗВОЛОЖЕНИЙ з масовою часткою води не менше 15 % 

1349 

НАТРІЮ ПИКРАМАТ ЗВОЛОЖЕНИЙ з масовою часткою води не менше 20 % 

1350 

СІРКА 

1354 

ТРИНІТРОБЕНЗОЛ ЗВОЛОЖЕНИЙ з масовою часткою води не менше 30 % 

1355 

КИСЛОТА ТРИНІТРОБЕНЗОЙНА ЗВОЛОЖЕНА з масовою часткою води не менше 30 % 

1356 

ТРИНІТРОТОЛУОЛ (ТНТ) ЗВОЛОЖЕНИЙ з масовою часткою води не менше 30 % 

1357 

СЕЧОВИНИ НІТРАТ ЗВОЛОЖЕНИЙ з масовою часткою води не менше 20 % 

1517 

ЦИРКОНІЮ ПИКРАМАТ ЗВОЛОЖЕНИЙ з масовою часткою води не менше 20 % 

1571 

БАРІЮ АЗИД ЗВОЛОЖЕНИЙ з масовою часткою води не менше 50 % 

1868 

ДЕКАБОРАН 

2001 

КОБАЛЬТУ НАФТЕНАТИ - ПОРОШОК 

2448 

СІРКА РОЗПЛАВЛЕНА 

2538 

НІТРОНАФТАЛІН 

2687 

ДИЦИКЛОГЕКСИЛАМОНІЮ НІТРИТ 

2714 

ЦИНКУ РЕЗИНАТ 

2715 

АЛЮМІНІЮ РЕЗИНАТ 

2852 

ДИПІКРИЛСУЛЬФІД ЗВОЛОЖЕНИЙ з масовою часткою води не менше 10 % 

2907 

ІЗОСОРБІДДИНІТРАТУ СУМІШ, що містить не менше 60 % лактози, манози, крохмалю або гідрофосфату кальцію 

2956 

5-трет- БУТИЛ-2,4,6-ТРИНІТРО-м-КСИЛОЛ (КСИЛОЛ МУСКУСНИЙ) 

2989 

СВИНЦЮ ФОСФІТ ДВОЗАМІЩЕНИЙ 

3241 

2-БРОМ - 2 - НІТРОПРОПАНДІОЛ-1,3 

3242 

АЗОДИКАРБОНАМІД 

3251 

ІЗОСОРБІД-5-МОНОНІТРАТ 

3317 

2-АМІНО-4,6-ДИНІТРОФЕНОЛ ЗВОЛОЖЕНИЙ з масовою часткою води не менше 20 % 

3319 

НІТРОГЛІЦЕРИНУ СУМІШ ДЕСЕНСИБІЛІЗОВАНА ТВЕРДА, Н.З.К., з масовою часткою нітрогліцерину більше 2 %, але не більше 10 % 

3344 

ПЕНТАЕРИТРИТТЕТРАНІТРАТУ (ПЕНТАЕРИТРИТОЛТЕТРАНІТРАТУ; ПЕТН) СУМІШ ДЕСЕНСИБІЛІЗОВАНА ТВЕРДА, Н.З.К. з масовою часткою ПЕТН більше 10 %, але не більше 20 % 

3364 

ТРИНІТРОФЕНОЛ (КИСЛОТА ПІКРИНОВА), ЗВОЛОЖЕНИЙ, з масовою часткою води не менше 10 % 

3365 

ТРИНІТРОХЛОРБЕНЗОЛ (ПІКРИЛХЛОРИД), ЗВОЛОЖЕНИЙ, з масовою часткою води не менше 10 % 

3366 

ТРИНІТРОТОЛУОЛ (ТНТ), ЗВОЛОЖЕНИЙ, з масовою часткою води не менше 10 % 

3367 

ТРИНІТРОБЕНЗОЛ, ЗВОЛОЖЕНИЙ, з масовою часткою води не менше 10 % 

3368 

КИСЛОТА ТРИНІТРОБЕНЗОЙНА, ЗВОЛОЖЕНА, з масовою часткою води не менше 10 % 

3369 

НАТРІЮ ДИНІТРО-о-КРЕЗОЛАТ ЗВОЛОЖЕНИЙ, з масовою часткою води не менше 10 % 

3370 

МОЧЕВИНИ НІТРАТ, ЗВОЛОЖЕНИЙ, з масовою часткою води не менше 10 % 

3376 

4-НІТРОФЕНІЛГІДРАЗИН з масовою часткою води не менше 30 % 

3380 

РЕЧОВИНА ВИБУХОВА ДЕСЕНСИБІЛІЗОВАНА ТВЕРДА, Н.З.К. 

3474

1-ГІДРОКСИБЕНЗОТРИАЗОЛУ МОНОГІДРАТ

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Тверді речовини, за винятком фосфору гептасульфіду і сірки розплавленої - рідини від жовтого до бурого кольору з характерним запахом. Порошок, кристали, паста або гранули. Колір від жовтого до червоного, декаборан - безбарвний. Нерозчинні у воді. Декаборан розкладається водою. Важчі за воду. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі. Легко займаються від іскор та полум'я. Горять із утворенням великої кількості диму і токсичних газів. Пил і пари можуть утворювати з повітрям вибухонебезпечні суміші. Ємкості можуть вибухати при нагріванні. Тонкоподрібнена сірка схильна до хімічного самозаймання в присутності вологи. 

Небезпека для людини  

Небезпечні при: I - вдиханні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I - слабкість, головний біль, задуха, серцебиття, нудота, шкірні покриви синюшні, судоми, непритомність; III, IV - почервоніння, набряк, сльозотеча. При пожежі та вибухах можливі опіки і травми. При контакті з розплавленою сіркою можливий термічний опік. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті із саморятувальником СПІ-20. За відсутності вказаних зразків: захисний загальновійськовий костюм Л-1 або Л-2 у комплекті із промисловим протигазом марки РПГ із патроном А, промисловим протигазом малого габариту ПФМ-1, універсальним респіратором "Снежок-КУ-М".  

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 200 м (для динітрофенолу - 800 м). Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Додержуватися заходів пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. Потерпілим надати першу допомогу. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити СЕС. Не торкатися до розсипаної або пролитої речовини. Розсипи та розливи огородити ґрунтовим валом, засипати інертним матеріалом, зібрати в ємкості. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. Не допускати контакту сірки та фосфору трисульфіду з окислювачами, а також вугіллям, маслами, жирами. 

У разі пожежі 

Не наближатися до палаючих ємкостей. Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані. Гасити з максимальної відстані тонкорозпиленою водою зі змочувачем, повітряно-механічною та хімічною пінами, іншими засобами. Вантажі воложити водою. При неможливості припинити горіння або знизити його інтенсивність залишити небезпечну зону. Організувати евакуацію людей з сусідніх будівель з урахуванням напрямку руху токсичних продуктів горіння. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Розсипи змочити водою; зібрати в ємкості і відправити для утилізації з дотриманням заходів пожежної безпеки. Місце розсипу ізолювати піском, промити великою кількістю води. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненнями, зібрати і вивезти для утилізації з дотриманням заходів пожежної безпеки. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту. Поверхні рухомого складу, території промити мийними композиціями; обробити лужним розчином (вапняним молоком, розчином кальцинованої соди). Поверхню території (окремі осередки) випалити при загрозі попадання речовини в ґрунтові води; ґрунт переорати. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Очі і шкіру промити водою з милом, потім, по можливості, столовим оцтом. У разі ураження динітрофенолом і нітронафталіном - якщо хворий при свідомості, давати пити воду, 2 %-вий розчин питної соди, викликати блювання. При попаданні на шкіру декаборану швидко змити розведеним розчином аміаку. При попаданні всередину - велика кількість питва, промивання шлунка, викликати блювання. При опіках накласти асептичну пов'язку.  

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 405

Номер
ООН 

Найменування вантажу 

1361 

ВУГІЛЛЯ або САЖА тваринного або рослинного походження 

1362 

Сульфовугілля 

1362 

ВУГІЛЛЯ АКТИВОВАНЕ 

1363 

КОПРА 

1364 

Відходи волокнисті бавовняноочисних заводів 

1364 

Відходи текстильні, промаслені 

1364 

БАВОВНИ ВІДХОДИ, ПРОСОЧЕНІ МАСЛОМ 

1365 

БАВОВНА ВОЛОГА 

1369 

п-НІТРОЗОДИМЕТИЛАНІЛІН 

1374 

БОРОШНО РИБНЕ (БОРОШНА ВІДХОДИ) НЕСТАБІЛІЗОВАНЕ 

1376 

ЗАЛІЗА ОКСИД ВІДПРАЦЬОВАНИЙ або ЗАЛІЗО ГУБЧАСТЕ - ВІДХОДИ, одержані при очищенні кам'яновугільного газу 

1378 

КАТАЛІЗАТОР МЕТАЛЕВИЙ ЗВОЛОЖЕНИЙ з видимим надлишком рідини 

1379 

ПАПІР, ОБРОБЛЕНИЙ НЕНАСИЧЕНИМИ МАСЛАМИ, не повністю висушений (включаючи папір копіювальний) 

1384 

НАТРІЮ ДИТІОНІТ (НАТРІЮ ГІДРОСУЛЬФІТ) 

1386 

МАКУХА з масовою часткою олії більше 1,5 % і вологи не більше 11 % 

1854 

БАРІЮ СПЛАВИ ПІРОФОРНІ 

1855 

КАЛЬЦІЙ ПІРОФОРНИЙ або КАЛЬЦІЮ СПЛАВИ ПІРОФОРНІ 

1923 

КАЛЬЦІЮ ДИТІОНІТ (КАЛЬЦІЮ ГІДРОСУЛЬФІТ) 

1929 

КАЛІЮ ДИТІОНІТ (КАЛІЮ ГІДРОСУЛЬФІТ) 

1932 

ЦИРКОНІЮ ВІДХОДИ 

2002 

ЦЕЛУЛОЇДУ ВІДХОДИ 

2004 

МАГНІЙДІАМІД 

2006 

ПЛАСТМАСА НА НІТРОЦЕЛЮЛОЗНІЙ ОСНОВІ, СХИЛЬНА ДО САМОНАГРІВАННЯ, Н.З.К. 

2008 

ЦИРКОНІЙ - ПОРОШОК СУХИЙ 

2009 

ЦИРКОНІЙ СУХИЙ у вигляді оброблених листів, штаб або змійовиків із дроту в бухтах 

2210 

МАНЕБ або МАНЕБУ ПРЕПАРАТ, що містить не менше 60 % манебу 

2217 

МАКУХА з масовою часткою рослинної олії не більше 1,5 % і вологи не більше 11 % 

2318 

НАТРІЮ ГІДРОСУЛЬФІД, що містить менше 25 % кристалізаційної води 

2545 

ГАФНІЙ - ПОРОШОК СУХИЙ 

2546 

ТИТАН - ПОРОШОК СУХИЙ 

2793 

СТРУЖКА, ОШУРКИ або ОБРІЗКИ ЧОРНИХ МЕТАЛІВ, схильні до самонагрівання 

2881 

КАТАЛІЗАТОР МЕТАЛЕВИЙ СУХИЙ 

2940 

9-ФОСФАБІЦИКЛОНОНАНИ (ЦИКЛООКТАДІЄНФОСФІНИ) 

3174 

ТИТАНУ ДИСУЛЬФІД 

3254 

ТРИБУТИЛФОСФАН 

3313 

ПІГМЕНТИ ОРГАНІЧНІ, СХИЛЬНІ ДО САМОНАГРІВАННЯ 

3341 

ТІОСЕЧОВИНИ ДІОКСИД 

3342 

КСАНТОГЕНАТИ 

3497

МУКА КРИЛЬОВА

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Тверді речовини. Порошок, кристали, гранули, пластини або волокна. Нерозчинні у воді, за винятком калію дитіоніту, натрію дитіоніту, натрію гідросульфіду. Кальцій і кальцію сплави, барію сплави, цирконій (порошок, сухий, відходи), натрію гідросульфід реагують із водою. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі. Самозаймаються на повітрі. Легко займаються від іскор та полум'я. Знову займаються після гасіння. Пил утворює із повітрям вибухонебезпечні суміші. При горінні можуть виділяти токсичні гази.

Кальцій і кальцію сплави, барію сплави, цирконій (порошок, сухий, відходи), натрію гідросульфід при взаємодії з водою виділяють займисті гази. 

Небезпека для людини  

Малотоксичні. Пил викликає подразнення. При пожежі та вибухах можливі опіки і травми. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті із саморятувальником СПІ-20. За відсутності вказаних зразків: захисний загальновійськовий костюм Л-1 або Л-2 у комплекті із промисловим протигазом марки РПГ із патроном А, промисловим протигазом малого габариту ПФМ-1, універсальним респіратором "Снежок-КУ-М".  

НЕОБХІДНІ ДІЇ  

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 200 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. Додержуватися заходів пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Розсипи огородити ґрунтовим валом, засипати інертним матеріалом, зібрати в сухі ємкості. 

У разі пожежі 

У зону аварії входити в захисному одязі та протигазі. Гасити з максимальної відстані тонкорозпиленою водою зі змочувачем, повітряно-механічною й хімічною пінами, порошками. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Розсипи зібрати і вивезти для утилізації з дотриманням заходів пожежної безпеки. Місце розсипу натрію дитіоніту ізолювати піском, промити великою кількістю води. Поверхні рухомого складу, території промити великою кількістю води, обробити мийними композиціями, лужним розчином (вапняним молоком, розчином кальцинованої соди). 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Очі і шкіру промити водою. При опіках - асептична пов'язка; викликати швидку медичну допомогу. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 406

Номер
ООН 

Найменування вантажу 

1381 

ФОСФОР БІЛИЙ (ЖОВТИЙ) ПІД ШАРОМ ВОДИ або У РОЗЧИНІ 

1381 

ФОСФОР БІЛИЙ (ЖОВТИЙ) СУХИЙ 

1431 

НАТРІЮ МЕТИЛАТ 

2441 

ТИТАНУ ТРИХЛОРИД ПІРОФОРНИЙ або ТИТАНУ ТРИХЛОРИДУ СУМІШ ПІРОФОРНА 

2447 

ФОСФОР БІЛИЙ, РОЗПЛАВЛЕНИЙ 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Тверді речовини, фосфор білий розплавлений і фосфор у розчині - рідини. Легкоплавкі (крім фосфору розплавленого). Леткі. Натрію метилат, титану трихлорид і його суміші розкладаються водою; фосфор не розчинний у воді, перевозиться під шаром води або в інертному газовому середовищі. Корозійні. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі. Самозаймаються на повітрі. Легко займаються від іскор та полум'я. Знову займаються після гасіння. Швидко горять зі спалахом. Ємкості можуть вибухати при нагріванні. Горять із утворенням великої кількості диму і токсичних газів. 

Небезпека для людини  

Небезпечні при: I - вдиханні, II - ковтанні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. Сильно подразнюють шкіру і слизові оболонки. I - кашель, першіння в горлі, задуха; II - біль у животі, блювання, пронос, запах часнику з рота, біль у серці, при попаданні фосфору всередину можливий летальний наслідок; III - почервоніння, хворобливість шкіри; IV - різь, сльозотеча. Викликають хімічний опік. При пожежі та вибухах можливі опіки і травми. При контакті з розплавленим білим фосфором можливий термічний опік. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті із саморятувальником СПІ-20. За відсутності вказаних зразків: захисний загальновійськовий костюм Л-1 або Л-2 у комплекті із промисловим протигазом з патронами М, БКФ, Е. Промисловий протигаз малого габариту ПФМ-1, рукавички з дисперсії бутилкаучуку, спеціальне взуття для захисту від нафти і нафтопродуктів. При малих концентраціях у повітрі (при перевищенні ГДК до 100 разів) - спецодяг, автономний захисний індивідуальний комплект із примусовою подачею в зону дихання очищеного повітря з патронами ПЗУ, ПЗ-2, фільтрувальний респіратор " ФОРТ-П", універсальний респіратор "Снежок-КУ-М".  

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 200 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Триматися навітряного боку. Уникати низин. Дотримуватися заходів пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. Потерпілим надати першу допомогу. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити СЕС. Припинити рух поїздів і маневрову роботу в небезпечній зоні. Не торкатися до розсипаної або пролитої речовини. Розсипи огородити ґрунтовим валом, засипати інертним матеріалом, зібрати в сухі, захищені від корозії ємкості. Зібраний фосфор зберігати під шаром води. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. 

У разі пожежі 

Не наближатися до палаючих ємкостей. Гасити з максимальної відстані повітряно-механічною піною, порошками. Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані. Організувати евакуацію людей з урахуванням напрямку руху токсичних продуктів горіння. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Місце розсипу ізолювати піском, промити великою кількістю води. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненнями, зібрати в ємкості, залити водою й вивезти для утилізації. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту. Оброблену територію промити водою з контрольною (провокаційною) метою. Поверхні рухомого складу промити водою; окремі місця протерти вологим дрантям. Поверхню території засипати порошками, які містять лужний компонент (вапняк, доломіт, сода), за винятком натрію метилату; промити великою кількістю води. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Слизові оболонки і шкіру промити великою кількістю води. При отруєннях білим і жовтим фосфором: лужне питво (2 %-вий розчин питної соди). Забороняється давати молоко, касторове масло, рослинні та тваринні жири. При займанні гасити на шкірі водою. Одяг розрізати на місці горіння під струмом рідини. На обпечені місця накласти асептичну пов'язку. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 407

Номер
ООН 

Найменування вантажу 

1380 

ПЕНТАБОРАН 

1411 

ЛІТІЮ АЛЮМОГІДРИД У ЕФІРІ  

1928 

МЕТИЛМАГНІЙБРОМІД В ЕТИЛОВОМУ ЕФІРІ 

2965 

ЕФІР БОРТРИФТОРДИМЕТИЛОВИЙ 

3399 

РЕЧОВИНА МЕТАЛООРГАНІЧНА, ЩО РЕАГУЄ З ВОДОЮ, ЛЕГКОЗАЙМИСТА, РІДКА 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Рідини. Безбарвні. Характерний запах. Низькокиплячі. Бурхливо реагують із водою. Леткі. Пари важчі за повітря, накопичуються в низьких ділянках поверхні, підвалах, тунелях. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі. Самозаймаються на повітрі. Легко займаються від іскор і полум'я. Знову займаються після гасіння. Ємкості можуть вибухати при нагріванні. Можливий вибух при взаємодії з водою. При взаємодії з водою виділяють займисті гази (водень, вуглеводні). Горять із утворенням токсичних газів. 

Небезпека для людини  

Небезпечні при: I - вдиханні, II - ковтанні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. Пари пентаборану дуже токсичні. I,II - кашель, першіння в горлі, відчуття задухи, клекотливе дихання; III - почервоніння, виразка шкіри; IV - різь в очах, сльозотеча. При пожежі та вибухах можливі опіки й травми. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або з дихальним апаратом АСВ-2. За відсутності вказаних зразків: захисний загальновійськовий костюм Л-1 або Л-2 у комплекті із промисловим протигазом з патроном А. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті із саморятувальником СПІ-20.  

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 200 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Триматися навітряного боку. Уникати низин. Додержуватися заходів пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. Потерпілим надати першу допомогу. Відправити людей з осередку ураження на медобстеження. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити СЕС. Припинити рух поїздів і маневрову роботу в небезпечній зоні. Не торкатися пролитої речовини. Розливи огородити ґрунтовим валом, засипати інертним матеріалом, зібрати в сухі ємкості. Усунути течі з дотриманням запобіжних заходів. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. 

У разі пожежі 

Не використовувати воду! Не наближатися до палаючих ємкостей. Гасити з максимальної відстані порошками, повітряно-механічною піною. Організувати евакуацію людей з урахуванням напрямку руху токсичних продуктів горіння. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Для ізоляції парів використовувати розпилену воду. Місце розливу ізолювати сухим піском, повітряно-механічною піною; обвалувати і не допускати попадання речовини в поверхневі води. Речовину відкачати з низин з дотриманням заходів пожежної безпеки. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненнями, зібрати в сухі ємкості і вивезти для утилізації, дотримуючись заходів пожежної безпеки. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту. Оброблену територію промити з контрольною (провокаційною) метою. Поверхні рухомого складу промити мийними композиціями; обробити лужним розчином (вапняним молоком, розчином кальцинованої соди).  

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Свіже повітря, спокій, положення напівсидячи, тепло, чистий одяг. Промивання шкірних покривів водою з милом. Слизові оболонки і очі промити водою. При попаданні всередину триізобутилалюмінію - пити ковтками олію. При опіках - асептична пов'язка. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 408

Номер
ООН 

Найменування вантажу 

1360 

КАЛЬЦІЮ ФОСФІД  

1394 

АЛЮМІНІЮ КАРБІД 

1395 

АЛЮМІНІЙ - ФЕРОСИЛІЦІЙ - ПОРОШОК  

1397 

АЛЮМІНІЮ ФОСФІД 

1402 

КАЛЬЦІЮ КАРБІД 

1403 

КАЛЬЦІЮ ЦІАНАМІД з масовою часткою карбіду кальцію більше 0,1 % 

1404 

КАЛЬЦІЮ ГІДРИД 

1405 

КАЛЬЦІЮ СИЛІЦИД 

1408 

ФЕРОСИЛІЦІЙ з масовою часткою кремнію не менше 30 %, але менше 90 % 

1419 

МАГНІЮ-АЛЮМІНІЮ ФОСФІД 

1432 

НАТРІЮ ФОСФІД  

1433 

ОЛОВА ФОСФІДИ 

1714 

ЦИНКУ ФОСФІД 

2011 

МАГНІЮ ФОСФІД 

2012 

КАЛІЮ ФОСФІД 

2013 

СТРОНЦІЮ ФОСФІД 

2844 

КАЛЬЦІЮ-МАРГАНЦЮ СИЛІКАТ 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Тверді речовини. Порошок, кристали або гранули. Нелеткі. Бурхливо реагують із водою. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Негорючі, за винятком кальцію-марганцю-силіциду, кальцію ціанаміду і феросиліцію. Кальцію ціанамід горить із утворенням токсичних газів (оксидів азоту, ціану). При взаємодії з водою виділяють займисті гази та велику кількість тепла. Деякі гази (фосфіни, силани) на повітрі самозаймаються. Гази утворюють із повітрям вибухонебезпечні суміші. При попаданні води в ємкості можливі вибухи. 

Небезпека для людини  

Небезпечні при: I - вдиханні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I - нежить, кашель, відчуття задухи, переривчасте дихання, можливі набряк легень, сильний загрудний біль, жар, непритомність; III - опік шкіри, виразка; IV - набряк повік, різь в очах, сльозотеча. При пожежі та вибухах можливі опіки і травми. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М. За відсутності вказаних зразків: захисний загальновійськовий костюм Л-1 або Л-2 у комплекті із промисловим протигазом з патроном В. Промисловий протигаз малого габариту ПФМ-1, рукавички з дисперсії бутилкаучуку, спеціальне взуття для захисту від нафти і нафтопродуктів. При малих концентраціях у повітрі (при перевищенні ГДК до 100 разів) - спецодяг, автономний захисний індивідуальний комплект із примусовою подачею в зону дихання очищеного повітря з патронами ПЗУ, ПЗ-2, фільтрувальний респіратор " ФОРТ-П", універсальний респіратор "Снежок-КУ-М". 

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 200 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Дотримуватися заходів пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. Потерпілим надати першу допомогу.  

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити СЕС. Не торкатися до розсипаної речовини. Розсипи огородити ґрунтовим валом. Не допускати попадання води в ємкість і на вантаж. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. Розсипи засипати сухим інертним матеріалом, зібрати в сухі ємкості та герметично закрити. 

У разі пожежі 

Не використовувати воду! Гасити тільки порошковими сполуками. При горінні організувати евакуацію людей з урахуванням напрямку руху токсичних продуктів горіння. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Розсипи зібрати без застосування вологи в суху металеву ємкість; герметично закрити і відправити для утилізації з дотриманням заходів пожежної безпеки. Місце розсипу ізолювати сухим піском. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненнями, зібрати і вивезти для утилізації. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту, промити водою з контрольною (провокаційною) метою. Поверхні рухомого складу промити великою кількістю води, обробити слабким розчином кислоти. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Свіже повітря, спокій, горизонтальне положення, нижні кінцівки підняти, тепло, чистий одяг. Шкіру промити водою. При попаданні всередину - дати пити молоко, після цього викликати блювання. Очі промивати струменем холодної води не менше 15 хвилин при широко розкритих повіках.  

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 409

Номер
ООН 

Найменування вантажу 

1340 

ФОСФОРУ ПЕНТАСУЛЬФІД, що не містить жовтого або білого фосфору 

1382 

КАЛІЮ СУЛЬФІД з масовою часткою кристалізаційної води менше 30 % 

1385 

НАТРІЮ СУЛЬФІД з масовою часткою кристалізаційної води менше 30 % 

1391 

Позицію виключено

1391 

МЕТАЛ ЛУЖНИЙ ДИСПЕРГОВАНИЙ або МЕТАЛ ЛУЖНОЗЕМЕЛЬНИЙ ДИСПЕРГОВАНИЙ

1396 

АЛЮМІНІЙ - ПОРОШОК НЕПОКРИТИЙ 

1398 

АЛЮМІНІЮ СИЛІЦИД - ПОРОШОК НЕПОКРИТИЙ 

1400 

БАРІЙ 

1401 

КАЛЬЦІЙ 

1407 

ЦЕЗІЙ 

1410 

ЛІТІЮ АЛЮМОГІДРИД 

1413 

ЛІТІЮ БОРГІДРИД 

1414 

ЛІТІЮ ГІДРИД 

1415 

ЛІТІЙ 

1417 

ЛІТІЮ СИЛІЦИД  

1418 

МАГНІЙ - ПОРОШОК або МАГНІЮ СПЛАВИ - ПОРОШОК 

1420 

КАЛІЮ МЕТАЛЕВІ СПЛАВИ  

1422 

КАЛІЮ - НАТРІЮ СПЛАВИ РІДКІ 

1423 

РУБІДІЙ 

1426 

НАТРІЮ БОРГІДРИД 

1427 

НАТРІЮ ГІДРИД 

1428 

НАТРІЙ 

1435 

ШЛАК ЦИНКОВИЙ 

1436 

ЦИНК - ПОРОШОК або ЦИНК - ПИЛ 

1437 

ЦИРКОНІЮ ГІДРИД 

1870 

КАЛІЮ БОРГІДРИД 

1871 

ТИТАНУ ГІДРИД 

2010 

МАГНІЮ ГІДРИД 

2257 

КАЛІЙ 

2463 

АЛЮМІНІЮ ГІДРИД 

2624 

МАГНІЮ СИЛІЦИД 

2805 

ЛІТІЮ ГІДРИД - ПЛАВ ТВЕРДИЙ 

2806 

ЛІТІЮ НІТРИД 

2830 

ЛІТІЙ-ФЕРОСИЛІЦІЙ 

2835 

НАТРІЮ АЛЮМОГІДРИД 

2870 

АЛЮМІНІЮ БОРГІДРИД 

2870 

АЛЮМІНІЮ БОРГІДРИД У ПРИСТРОЯХ 

2950 

МАГНІЙ У ГРАНУЛАХ ПОКРИТИХ, розмір часток не менше 149 мікронів 

2968 

МАНЕБ СТАБІЛІЗОВАНИЙ або МАНЕБУ ПРЕПАРАТ СТАБІЛІЗОВАНИЙ проти самонагрівання 

3078 

ЦЕРІЙ - стружка або дрібний порошок 

3170 

АЛЮМІНІЮ ПОБІЧНІ ПРОДУКТИ ПЛАВЛЕННЯ або АЛЮМІНІЮ ПОБІЧНІ ПРОДУКТИ ПЕРЕПЛАВЛЕННЯ 

3396 

РЕЧОВИНА МЕТАЛООРГАНІЧНА, ЩО РЕАГУЄ З ВОДОЮ, ЛЕГКОЗАЙМИСТА, ТВЕРДА 

3398 

РЕЧОВИНА МЕТАЛООРГАНІЧНА, ЩО РЕАГУЄ З ВОДОЮ, ЛЕГКОЗАЙМИСТА РІДКА 

3403 

КАЛІЮ МЕТАЛЕВІ СПЛАВИ ТВЕРДІ 

3404 

КАЛІЮ-НАТРІЮ СПЛАВИ ТВЕРДІ 

3482

МЕТАЛ ЛУЖНИЙ ДИСПЕРГОВАНИЙ ЛЕГКОЗАЙМИСТИЙ або МЕТАЛ ЛУЖНОЗЕМЕЛЬНИЙ ДИСПЕРГОВАНИЙ ЛЕГКОЗАЙМИСТИЙ

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Тверді речовини, порошок, кристали або гранули. Нелеткі, крім фосфору пентасульфіду. Бурхливо реагують із водою. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі. Можливе самозаймання на повітрі і в атмосфері хлору. Займаються від іскор та полум'я. Магній згоряє у вологому середовищі з вибухом. При взаємодії з водою виділяють займисті гази і велику кількість тепла. Деякі гази (водень, силани) на повітрі самозаймаються. Гази і пил утворюють із повітрям вибухонебезпечні суміші. При попаданні води в ємкості можливі вибухи. Горять із утворенням токсичних газів і аерозолів. 

Небезпека для людини  

Небезпечні при: I - вдиханні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I - кашель, першіння в горлі, відчуття задухи, клекотливе дихання; III - опік шкіри, виразка; IV - набряк повік, різь в очах, сльозотеча. Калій, літій, натрій, рубідій, цезій і їхні сплави при контакті з вологою шкірою викликають хімічний опік. При пожежі та вибухах можливі термічні і хімічні опіки, травми. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті із саморятувальником СПІ-20. За відсутності вказаних зразків: захисний загальновійськовий костюм Л-1 або Л-2 у комплекті із промисловим протигазом з патроном А. Промисловий протигаз малого габариту ПФМ-1, рукавички з дисперсії бутилкаучуку, спеціальне взуття для захисту від нафти і нафтопродуктів. При малих концентраціях у повітрі (при перевищенні ГДК до 100 разів) - спецодяг, автономний захисний індивідуальний комплект із примусовою подачею в зону дихання очищеного повітря з патронами ПЗУ, ПЗ-2, фільтрувальний респіратор РПГ-67 з патроном В, фільтрувальний респіратор " ФОРТ-П", універсальний респіратор "Снежок-КУ-М".  

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 200 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Дотримуватися заходів пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. Потерпілим надати першу допомогу. Відправити людей з осередку ураження на медобстеження. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити СЕС. Не торкатися до розсипаної речовини. Розсипи огородити ґрунтовим валом. Не допускати попадання води в ємкість і на вантаж. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. Розсипи засипати сухим інертним матеріалом, зібрати в сухі ємкості і герметично закрити. 

У разі пожежі 

Не використовувати воду! Гасити тільки порошковими сполуками. Організувати евакуацію людей з сусідніх будівель з урахуванням напрямку руху токсичних продуктів горіння. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Розсипи зібрати без застосування вологи в суху металеву ємкість; герметично закрити і відправити для утилізації з дотриманням заходів пожежної безпеки. Місце розсипу ізолювати сухим піском. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненнями, зібрати і вивезти для утилізації. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту, промити водою з контрольною (провокаційною) метою. Поверхні рухомого складу промити великою кількістю води, обробити слабким розчином кислоти. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Викликати блювання. Приймати активоване вугілля. Рослинне масло ковтками. Шкіру промити водою. Зробити примочки з міцного чаю. Очі негайно промити струменем води протягом 15 - 30 хвилин при широко розкритих повіках. При опіку - асептична пов'язка. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 410

Номер ООН 

Найменування вантажу 

2623 

ПРИСТРІЙ ЗАПАЛЮВАЛЬНИЙ ТВЕРДИЙ, що містить легкозаймисту рідину 

3175 

РЕЧОВИНИ ТВЕРДІ або РЕЧОВИН ТВЕРДИХ СУМІШІ (ТАКІ, ЯК ПРЕПАРАТИ ТА ВІДХОДИ), ЩО МІСТЯТЬ ЛЕГКОЗАЙМИСТУ РІДИНУ, Н.З.К., з температурою спалаху не більше 60° C 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Тверді речовини. Вироби, які містять рідини. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі. Легко займаються від іскор та полум'я. При нагріванні виділяють горючі гази. При горінні можуть утворювати токсичні гази.  

Небезпека для людини  

Небезпечні при: I - вдиханні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I - запаморочення, нудота, можливе блювання, непритомність; III - почервоніння, сухість, сверблячка; IV - різь, сльозотеча. При пожежі та вибухах можливі опіки і травми.  

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або вдихальним апаратом АСВ-2. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті із саморятувальником СПІ-20. За відсутності вказаних зразків: захисний загальновійськовий костюм Л-1 або Л-2 у комплекті із промисловим протигазом малого габариту ПФМ-1, універсальним респіратором "Снежок-КУ-М".  

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 100 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. Додержуватися заходів пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. Потерпілим надати першу допомогу. Відправити людей з осередку ураження на медобстеження. Триматися навітряного боку. Уникати низин. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити СЕС. Не торкатися до розсипаної або пролитої речовини. Розсипи та розливи засипати піском або іншим інертним матеріалом, зібрати в сухі ємкості. 

У разі пожежі 

У зону аварії входити в захисному одязі і дихальному апараті. Не наближатися до палаючих ємкостей. Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані. Гасити з максимальної відстані тонкорозпиленою водою зі змочувачем, повітряно-механічною піною. Організувати евакуацію людей з сусідніх будівель з урахуванням напрямку руху токсичних продуктів горіння. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Розсипи змочити водою, зібрати в ємкості і відправити для утилізації з дотриманням заходів пожежної безпеки. Місце розсипу і розливу ізолювати піском, промити великою кількістю води, обвалувати і не допускати попадання речовини в поверхневі води. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Очі і шкіру промити водою. При опіку - асептична пов'язка. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 411

Номер
ООН 

Найменування вантажу 

3176 

РЕЧОВИНА ТВЕРДА ЛЕГКОЗАЙМИСТА ОРГАНІЧНА РОЗПЛАВЛЕНА, Н.З.К. 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Рідини, розплави твердих речовин. Під час перевезення може перебувати в гарячому стані. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі. Легко займаються від іскор та полум'я. При горінні можуть утворювати токсичні гази і пари. Ємкості можуть вибухати при нагріванні. 

Небезпека для людини  

Небезпечні при: I - вдиханні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I - слабкість, запаморочення, можливі нудота, непритомність; III, IV - термічний опік. При пожежі та вибухах можливі опіки і травми. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті із саморятувальником СПІ-20. За відсутності вказаних зразків: захисний загальновійськовий костюм Л-1 або Л-2 у комплекті із промисловим протигазом з патроном А, промисловим протигазом малого габариту ПФМ-1, універсальним респіратором "Снежок-КУ-М".  

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 100 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. Додержуватися заходів пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. Потерпілим надати першу допомогу. Відправити людей з осередку ураження на медобстеження. Триматися навітряного боку. Уникати низин. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити СЕС. Не торкатися пролитої речовини. Розливи засипати піском або іншим інертним матеріалом, зібрати в сухі ємкості. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. 

У разі пожежі 

У зону аварії входити в захисному одязі і дихальному апараті. Не наближатися до палаючих ємкостей. Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані. Гасити з максимальної відстані тонкорозпиленою водою зі змочувачем, повітряно-механічною піною. Організувати евакуацію людей з сусідніх будівель з урахуванням напрямку руху токсичних продуктів горіння. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Місце розливу ізолювати піском, обвалувати. Розливи зібрати в ємкості і відправити для утилізації з дотриманням заходів пожежної безпеки. Промити великою кількістю води. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненнями, зібрати і вивезти для утилізації. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Очі і шкіру промити водою. При опіку - асептична пов'язка.  

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 413

Номер
ООН 

Найменування вантажу 

2926 

ТВЕРДА РЕЧОВИНА ЛЕГКОЗАЙМИСТА ТОКСИЧНА ОРГАНІЧНА, Н.З.К. 

3179 

РЕЧОВИНА ТВЕРДА ЛЕГКОЗАЙМИСТА ТОКСИЧНА НЕОРГАНІЧНА, Н.З.К. 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Тверді речовини. Порошок, кристали або гранули. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі. Легко займаються від іскор та полум'я. Горять із утворенням великої кількості диму і токсичних газів. Пил і пари можуть утворювати з повітрям вибухонебезпечні суміші. Ємкості можуть вибухати при нагріванні.  

Небезпека для людини  

Небезпечні при: I - вдиханні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I - слабкість, головний біль, задуха, серцебиття, нудота, шкірні покриви синюшні, судоми, непритомність; III, IV - почервоніння, набряк, сльозотеча. При пожежі та вибухах можливі опіки і травми.  

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки і керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті із саморятувальником СПІ-20. За відсутності вказаних зразків: захисний загальновійськовий костюм Л-1 або Л-2 у комплекті із промисловим протигазом малого габариту ПФМ-1, універсальним респіратором "Снежок-КУ-М".  

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 200 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Додержуватися заходів пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. Потерпілим надати першу допомогу. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити СЕС. Не торкатися до розсипаної речовини. Розсипи огородити ґрунтовим валом, засипати інертним матеріалом, зібрати в ємкості. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію.  

У разі пожежі 

Не наближатися до палаючих ємкостей. Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані. Гасити з максимальної відстані тонкорозпиленою водою зі змочувачем, повітряно-механічною і хімічною пінами, порошками. При неможливості припинити горіння або знизити його інтенсивність покинути небезпечну зону. Організувати евакуацію людей з сусідніх будівель з урахуванням напрямку руху токсичних продуктів горіння. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Розсипи змочити водою; зібрати в ємкості та відправити для утилізації з додержанням заходів пожежної безпеки. Місце розсипу ізолювати піском, промити великою кількістю води. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненнями, зібрати і вивезти для утилізації з дотриманням заходів пожежної безпеки. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту. Поверхні рухомого складу, території промити мийними композиціями; обробити лужним розчином (вапняним молоком, розчином кальцинованої соди). Поверхню території (окремі осередки) випалити при загрозі попадання речовини в ґрунтові води; ґрунт переорати. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Особи, які надають першу допомогу, повинні використовувати індивідуальні засоби захисту органів дихання і шкіри. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Очі і шкіру промити водою з милом. У разі попадання всередину - велика кількість питва, промивання шлунка, викликати блювання. При опіку - асептична пов'язка.  

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 414

Номер
ООН 

Найменування вантажу 

2925 

РЕЧОВИНА ТВЕРДА ЛЕГКОЗАЙМИСТА КОРОЗІЙНА ОРГАНІЧНА, Н.З.К. 

3180 

РЕЧОВИНА ТВЕРДА ЛЕГКОЗАЙМИСТА КОРОЗІЙНА НЕОРГАНІЧНА, Н.З.К. 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Тверді речовини, низькоплавкі. Порошок, кристали або гранули. Корозійні. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі. Легко займаються від іскор та полум'я. Горять із утворенням великої кількості диму і токсичних газів. Пил і пари можуть утворювати з повітрям вибухонебезпечні суміші. Ємкості можуть вибухати при нагріванні.  

Небезпека для людини  

Небезпечні при: I - вдиханні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I - слабкість, головний біль, задуха, серцебиття, нудота, шкірні покриви синюшні, судоми, непритомність; III, IV - почервоніння, набряк, різь, біль. Діють через неушкоджену шкіру. Хімічний опік. При пожежі та вибухах можливі опіки і травми.  

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки і керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М і дихальним апаратом АСВ-2. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті із саморятувальником СПІ-20. За відсутності вказаних зразків: захисний загальновійськовий костюм Л-1 або Л-2 у комплекті із промисловим протигазом марки РПГ, промисловим протигазом малого габариту ПФМ-1, універсальним респіратором "Снежок-КУ-М". 

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 200 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Додержуватися заходів пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. Потерпілим надати першу допомогу. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити СЕС. Не торкатися до розсипаної речовини. Розсипи огородити ґрунтовим валом, засипати інертним матеріалом, зібрати в сухі, захищені від корозії ємкості, герметично закрити. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію.  

У разі пожежі 

Не наближатися до палаючих ємкостей. Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані. Гасити з максимальної відстані тонкорозпиленою водою зі змочувачем, повітряно-механічною і хімічною пінами, порошками. При неможливості припинити горіння або знизити його інтенсивність покинути небезпечну зону. Організувати евакуацію людей з сусідніх будівель з урахуванням напрямку руху токсичних продуктів горіння. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Розсипи змочити водою; зібрати в захищені від корозії ємкості і відправити для утилізації з дотриманням пожежної безпеки. Місце розсипу ізолювати піском, промити великою кількістю води. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненнями, зібрати і вивезти для утилізації з дотриманням заходів пожежної безпеки. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту. Поверхні рухомого складу, території промити мийними композиціями. Поверхню території (окремі осередки) випалити при загрозі попадання речовини в ґрунтові води; ґрунт переорати. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Особи, які надають першу допомогу, повинні використовувати індивідуальні засоби захисту органів дихання і шкіри. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Очі і шкіру промити водою з милом. При опіку - асептична пов'язка.  

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 415

Номер
ООН 

Найменування вантажу 

1373 

ВОЛОКНА чи ТКАНИНИ ТВАРИННОГО, або РОСЛИННОГО, або СИНТЕТИЧНОГО ПОХОДЖЕННЯ, Н.З.К., просочені маслом 

1383 

МЕТАЛ ПІРОФОРНИЙ, Н.З.К., або СПЛАВ ПІРОФОРНИЙ, Н.З.К. 

2846 

РЕЧОВИНА ТВЕРДА ПІРОФОРНА ОРГАНІЧНА, Н.З.К. 

3088 

РЕЧОВИНА ТВЕРДА, СХИЛЬНА ДО САМОНАГРІВАННЯ, ОРГАНІЧНА, Н.З.К. 

3189 

ПОРОШОК МЕТАЛЕВИЙ, СХИЛЬНИЙ ДО САМОНАГРІВАННЯ, Н.З.К. 

3190 

РЕЧОВИНА ТВЕРДА, СХИЛЬНА ДО САМОНАГРІВАННЯ, НЕОРГАНІЧНА, Н.З.К. 

3190 

Лазур залізна 

3190 

Позицію виключено

3200 

РЕЧОВИНА ТВЕРДА ПІРОФОРНА НЕОРГАНІЧНА, Н.З.К. 

3222 

РЕЧОВИНА ТВЕРДА САМОРЕАКТИВНА ТИПУ B 

3224 

РЕЧОВИНА ТВЕРДА САМОРЕАКТИВНА ТИПУ C 

3224 

2,2'-Азоді (ізобутиронітрил) у вигляді пасти на основі води з концентрацією не більше 50 % 

3224 

Діазодиметиланілін 

3224 

Діазодіетиланілін 

3224 

Порофор ЧХЗ-5 

3226 

РЕЧОВИНА ТВЕРДА САМОРЕАКТИВНА ТИПУ D 

3228 

РЕЧОВИНА ТВЕРДА САМОРЕАКТИВНА ТИПУ E 

3230 

РЕЧОВИНА ТВЕРДА САМОРЕАКТИВНА ТИПУ F 

3391 

РЕЧОВИНА МЕТАЛООРГАНІЧНА ПІРОФОРНА ТВЕРДА 

3400 

РЕЧОВИНА МЕТАЛООРГАНІЧНА, СХИЛЬНА ДО САМОНАГРІВАННЯ, ТВЕРДА 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Тверді речовини. Порошок, кристали, гранули, пластини або волокна.  

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі. Самозаймаються на повітрі. Легко займаються від іскор та полум'я. Знову займаються після гасіння. Пил утворює із повітрям вибухонебезпечні суміші. При горінні можуть утворювати токсичні гази.  

Небезпека для людини  

Малотоксичні. Пил викликає подразнення. При пожежі та вибухах можливі опіки і травми. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті із саморятувальником СПІ-20. За відсутності вказаних зразків: захисний загальновійськовий костюм Л-1 або Л-2 у комплекті із промисловим протигазом малого габариту ПФМ-1, універсальним респіратором "Снежок-КУ-М".  

НЕОБХІДНІ ДІЇ  

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 200 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. Додержуватися заходів пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити СЕС. Не торкатися до розсипаної речовини. Рорзсипи огородити грунтовим валом, засипати інертним матеріалом, зібрати в сухі ємкості. 

У разі пожежі 

У зону аварії входити в захисному одязі і респіраторі. Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані. Гасити з максимальної відстані тонкорозпиленою водою зі змочувачем, повітряно-механічною і хімічною пінами. Організувати евакуацію людей з сусідніх будівель з урахуванням напрямку руху токсичних продуктів горіння.  

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Розсипи зібрати і вивезти для утилізації з додерженням заходів пожежної безпеки. Поверхні рухомого складу, території промити великою кількістю води, обробити мийними композиціями, слабким розчином кислоти. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Очі і шкіру промити водою. При опіку - асептична пов'язка; викликати швидку медичну допомогу. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 416

Номер
ООН 

Найменування вантажу 

3128 

РЕЧОВИНА ТВЕРДА, СХИЛЬНА ДО САМОНАГРІВАННЯ, ТОКСИЧНА ОРГАНІЧНА, Н.З.К.  

3128 

Трипропілбор 

3191 

РЕЧОВИНА ТВЕРДА, СХИЛЬНА ДО САМОНАГРІВАННЯ, ТОКСИЧНА НЕОРГАНІЧНА, Н.З.К. 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Тверді речовини. Порошок, кристали або гранули. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі. Самозаймаються на повітрі. Можуть займатися від іскор та полум'я. Знову займаються після гасіння. Ємкості можуть вибухати при нагріванні. При горінні можуть утворювати токсичні гази. Пил і пари можуть утворювати з повітрям вибухонебезпечні суміші. 

Небезпека для людини  

Небезпечні при: I - вдиханні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. Подразнюють шкіру і слизові оболонки. I - кашель, першіння в горлі, задуха; III - почервоніння, хворобливість шкіри; IV - різь, сльозотеча. При пожежі та вибухах можливі опіки і травми. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті із саморятувальником СПІ-20. За відсутності вказаних зразків: захисний загальновійськовий костюм Л-1 або Л-2 у комплекті із промисловим протигазом малого габариту ПФМ-1, універсальним респіратором "Снежок-КУ-М".  

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 200 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Додержуватися заходів пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. Потерпілим надати першу допомогу. Відправити людей з осередку ураження на медобстеження. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити СЕС. Не торкатися до розсипаної речовини. Розсипи огородити ґрунтовим валом, засипати інертним матеріалом, зібрати в ємкості. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. 

У разі пожежі 

Не наближатися до палаючих ємкостей. Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані. Гасити з максимальної відстані тонкорозпиленою водою зі змочувачем, повітряно-механічною піною, порошками. Організувати евакуацію людей з сусідніх будівель з урахуванням напрямку руху токсичних продуктів горіння.  

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Місце розсипу ізолювати піском, промити великою кількістю води. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненнями, зібрати в ємкості, залити водою і вивезти для утилізації. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту, оброблену територію промити водою. Поверхні рухомого складу промити водою; окремі місця протерти вологим дрантям. Поверхню території промити великою кількістю води. Викликати фахівців для нейтралізації. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Особи, які надають першу допомогу, повинні використовувати індивідуальні засоби захисту органів дихання і шкіри. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Слизові оболонки і шкіру промити великою кількістю води. При опіку - асептична пов'язка. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 417

Номер
ООН 

Найменування вантажу 

3126 

РЕЧОВИНА ТВЕРДА, СХИЛЬНА ДО САМОНАГРІВАННЯ, КОРОЗІЙНА ОРГАНІЧНА, Н.З.К. 

3192 

РЕЧОВИНА ТВЕРДА, СХИЛЬНА ДО САМОНАГРІВАННЯ, КОРОЗІЙНА НЕОРГАНІЧНА, Н.З.К. 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Тверді речовини. Порошок, кристали, гранули. Корозійні. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі. Самозаймаються на повітрі. Легко займаються від іскор та полум'я. Знову займаються після гасіння. Ємкості можуть вибухати при нагріванні. При горінні можуть утворювати токсичні гази. Пил і пари можуть утворювати з повітрям вибухонебезпечні суміші. 

Небезпека для людини  

Небезпечні при: I - вдиханні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. Сильно подразнюють шкіру і слизові оболонки. I - кашель, першіння в горлі; III - почервоніння, хворобливість шкіри; IV - різь, сльозотеча. Діють через неушкоджену шкіру. Хімічний опік. При пожежі та вибухах можливі опіки і травми. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті із саморятувальником СПІ-20. За відсутності вказаних зразків: захисний загальновійськовий костюм Л-1 або Л-2 у комплекті із промисловим протигазом марки РПГ, промисловим протигазом малого габариту ПФМ-1, універсальним респіратором "Снежок-КУ-М". 

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 200 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Додержуватися заходів пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. Потерпілим надати першу допомогу. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити СЕС. Не торкатися до розсипаної речовини. Розсипи огородити ґрунтовим валом, засипати інертним матеріалом, зібрати в захищені від корозії ємкості, герметично закрити. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. 

У разі пожежі 

Не наближатися до палаючих ємкостей. Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані. Гасити з максимальної відстані тонкорозпиленою водою зі змочувачем, повітряно-механічною піною, порошками. Організувати евакуацію людей сусідніх будівель з урахуванням напрямку руху токсичних продуктів горіння.  

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Розсипи зібрати в захищені від корозії ємкості і відправити для утилізації з дотриманням заходів пожежної безпеки. Поверхні рухомого складу, території промити великою кількістю води. Випалити при загрозі попадання речовини в ґрунтові води, ґрунт переорати. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Особи, які надають першу допомогу, повинні використовувати індивідуальні засоби захисту органів дихання і шкіри. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Слизові оболонки і шкіру промити великою кількістю води. При займанні гасити на шкірі водою. Одяг розрізати на місці горіння під струмом рідини. При опіку - асептична пов'язка. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 418

Номер
ООН 

Найменування вантажу 

3205 

АЛКОГОЛЯТИ ЛУЖНОНОЗЕМЕЛЬНИХ МЕТАЛІВ, Н.З.К. 

3206 

АЛКОГОЛЯТИ ЛУЖНИХ МЕТАЛІВ, СХИЛЬНІ ДО САМОНАГРІВАННЯ, КОРОЗІЙНІ, Н.З.К. 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Тверді речовини. Під дією води і при нагріванні розкладаються. Корозійні при зволоженні. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі. Самозаймаються на повітрі. Легко займаються від іскор та полум'я. Ємкості можуть вибухати при нагріванні. Знову займаються після гасіння. Пари і пил утворюють із повітрям вибухонебезпечні суміші. 

Небезпека для людини  

Небезпечні при: I - вдиханні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. Сильно подразнюють шкіру і слизові оболонки. I - кашель, першіння в горлі; III - почервоніння, хворобливість шкіри; IV - різь, сльозотеча. Діють через неушкоджену шкіру. Хімічний опік. При пожежі та вибухах можливі опіки і травми. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки і керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті із саморятувальником СПІ-20. За відсутності вказаних зразків: захисний загальновійськовий костюм Л-1 або Л-2 у комплекті із промисловим протигазом малого габариту ПФМ-1, універсальним респіратором "Снежок-КУ-М".  

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 200 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Додержуватися заходів пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. Потерпілим надати першу допомогу. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити СЕС. Не торкатися до розсипаної речовини. Розсипи огородити ґрунтовим валом, засипати інертним матеріалом, зібрати в ємкості. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. 

У разі пожежі 

Не наближатися до палаючих ємкостей. Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані. Гасити з максимальної відстані повітряно-механічною піною, порошками. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Розсипи зібрати без застосування вологи в суху металеву ємкість; герметично закрити і відправити для утилізації з дотриманням заходів пожежної безпеки. Поверхню території промити водою з контрольною (провокаційною) метою. Поверхні рухомого складу промити великою кількістю води, обробити слабким розчином кислоти. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Слизові оболонки і шкіру промити великою кількістю води. При займанні гасити на шкірі водою. При опіку - асептична пов'язка. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 419

Номер
ООН 

Найменування вантажу 

3393 

РЕЧОВИНА МЕТАЛООРГАНІЧНА ПІРОФОРНА, ЩО РЕАГУЄ З ВОДОЮ, ТВЕРДА 

3394 

РЕЧОВИНА МЕТАЛООРГАНІЧНА ПІРОФОРНА, ЩО РЕАГУЄ З ВОДОЮ, РІДКА 

3394 

Триізобутилалюміній 

3397 

РЕЧОВИНА МЕТАЛООРГАНІЧНА, ЩО РЕАГУЄ З ВОДОЮ СХИЛЬНА ДО САМОНАГРІВАННЯ, ТВЕРДА 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Рідини або тверді речовини. Бурхливо реагують із водою. Пари важчі за повітря, збираються в низинах, підвалах, тунелях. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі. Самозаймаються на повітрі. Легко займаються від іскор та полум'я. Знову займаються після гасіння. Ємкості можуть вибухати при нагріванні. Можливий вибух при взаємодії з водою. При горінні можуть утворювати токсичні гази. Пил і пари можуть утворювати з повітрям вибухонебезпечні суміші. При взаємодії з водою виділяють займисті гази. 

Небезпека для людини  

Небезпечні при: I - вдиханні, II - ковтанні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. Пари сильно подразнюють шкіру і слизові оболонки. I, II - кашель, першіння в горлі, відчуття задухи, клекотливе дихання, можливий набряк легенів; III - почервоніння, виразка шкіри; IV - різь в очах, сльозотеча. При пожежі та вибухах можливі опіки і травми. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або з дихальним апаратом АСВ-2. За відсутності вказаних зразків: захисний загальновійськовий костюм Л-1 або Л-2 у комплекті із промисловим протигазом малого габариту ПФМ-1. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті із саморятувальником СПІ-20. 

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 200 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Триматися навітряного боку. Уникати низин. Додержуватися заходів пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. Потерпілим надати першу допомогу. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити СЕС. Не торкатися до пролитої або розсипаної речовини. Розливи і розсипи огородити ґрунтовим валом, засипати інертним матеріалом, зібрати в сухі ємкості. Усунути течі з додержанням запобіжних заходів. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. 

У разі пожежі 

Не використовувати воду! Не наближатися до палаючих ємкостей. Гасити з максимальної відстані порошками. Організувати евакуацію людей з сусідніх будівель з урахуванням напрямку руху токсичних продуктів горіння. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Для ізоляції парів використовувати розпилену воду. Місце розливу ізолювати сухим піском, повітряно-механічною піною; обвалувати і не допускати попадання речовини в поверхневі води. Речовину відкачати з низин з додержанням заходів пожежної безпеки. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненнями, зібрати в сухі ємкості і вивезти для утилізації, додержуючись заходів пожежної безпеки. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту. Оброблену територію промити водою з контрольною (провокаційною) метою. Поверхні рухомого складу промити мийними композиціями; обробити лужним розчином (вапняним молоком, розчином кальцинованої соди).  

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Очі та шкіру промити водою. При опіку - асептична пов'язка. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 421

Номер ООН 

Найменування вантажу 

1389 

АМАЛЬГАМА ЛУЖНИХ МЕТАЛІВ РІДКА 

1390 

АМІДИ ЛУЖНИХ МЕТАЛІВ 

1390 

Калію амід 

1390 

Літію амід 

1390 

Натрію амід 

1392 

АМАЛЬГАМА ЛУЖНОЗЕМЕЛЬНИХ МЕТАЛІВ РІДКА 

1393 

Кальцію сплави 

1393 

ЛУЖНОЗЕМЕЛЬНИХ МЕТАЛІВ СПЛАВ, Н.З.К. 

1409 

ГІДРИДИ МЕТАЛІВ, ЩО РЕАГУЮТЬ З ВОДОЮ, Н.З.К. 

1409 

Калію гідрид 

1421 

ЛУЖНИХ МЕТАЛІВ СПЛАВ РІДКИЙ, Н.З.К. 

2813 

РЕЧОВИНА ТВЕРДА, ЩО РЕАГУЄ З ВОДОЮ, Н.З.К. 

2813 

Каталізатор ЦН 

2813 

Натрію сплави 

3148 

РІДИНА, ЩО РЕАГУЄ З ВОДОЮ, Н.З.К. 

3208 

РЕЧОВИНА МЕТАЛЕВА, ЩО РЕАГУЄ З ВОДОЮ, Н.З.К. 

3395 

РЕЧОВИНА МЕТАЛООРГАНІЧНА, ЩО РЕАГУЄ З ВОДОЮ, ТВЕРДА 

3401 

АМАЛЬГАМА ЛУЖНИХ МЕТАЛІВ ТВЕРДА 

3402 

АМАЛЬГАМА ЛУЖНОЗЕМЕЛЬНИХ МЕТАЛІВ ТВЕРДА 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Рідини або тверді речовини. Бурхливо реагують із водою. Забруднюють водойми. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі. Займаються від іскор та полум'я. При взаємодії з водою можливе виділення займистих газів і великої кількості тепла. Деякі гази на повітрі самозаймаються. Гази і пил утворюють із повітрям вибухонебезпечні суміші. При попаданні води в ємкості можливі вибухи. Горять із утворенням токсичних газів. 

Небезпека для людини  

Небезпечні при: I - вдиханні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I - кашель, першіння в горлі, відчуття задухи, клекотливе дихання; III - опік шкіри, виразка; IV - набряк повік, різь в очах, сльозотеча. При пожежі та вибухах можливі опіки і травми. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті із саморятувальником СПІ-20.  

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 200 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Додержуватися заходів пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. Потерпілим надати першу допомогу.  

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити СЕС. Не торкатися до пролитої або розсипаної речовини. Розсипи і розливи огородити ґрунтовим валом. Не допускати попадання води в ємкість і на вантаж. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. Розсипи і розливи засипати сухим інертним матеріалом, зібрати в сухі ємкості і герметично закрити. 

У разі пожежі 

Не використовувати воду! Гасити тільки порошковими сполуками. Організувати евакуацію людей з сусідніх будівель з урахуванням напрямку руху токсичних продуктів горіння. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Розсипи зібрати без застосування вологи в суху металеву ємкість, розливи відкачати в сухі металеві ємкості; ємкості герметично закрити і відправити для утилізації з дотриманням заходів пожежної безпеки. Місце розсипу та розливу ізолювати сухим піском. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненнями, зібрати і вивезти для утилізації. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту, промити водою з контрольною (провокаційною) метою. Поверхні рухомого складу промити великою кількістю води, обробити слабким розчином кислоти. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Очі і шкіру промити водою. При опіку - асептична пов'язка. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 422

Номер
ООН 

Найменування вантажу 

3130 

РІДИНА, ЩО РЕАГУЄ З ВОДОЮ, ТОКСИЧНА, Н.З.К. 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Рідини. Бурхливо реагують із водою. Забруднюють водоймища. Пари важчі за повітря, збираються в низинах, підвалах, тунелях. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі або важкогорючі. Можуть займатися від іскор та полум'я. При взаємодії з водою виділяють займисті гази і велику кількість тепла, можливе утворення токсичних газів. Деякі гази на повітрі самозаймаються. Гази можуть утворювати з повітрям вибухонебезпечні суміші. При попаданні води в ємкості можливі вибухи. При горінні можуть утворювати токсичні гази. 

Небезпека для людини  

Небезпечні при: I - вдиханні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I - кашель, першіння в горлі, відчуття задухи, переривчасте дихання; III - опік шкіри, виразка; IV - набряк повік, різь в очах, сльозотеча. При пожежі та вибухах можливі опіки і травми. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті із саморятувальником СПІ-20. 

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 200 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Триматися навітряного боку. Уникати низин. Додержуватися заходів пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. Потерпілим надати першу допомогу. Відправити людей з осередку ураження на медобстеження. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити СЕС. Не торкатися пролитої речовини. Усунути течі з додержанням запобіжних заходів. Перекачати вміст у справну суху ємкість. Не допускати попадання води в ємкість і на вантаж. Розливи огородити ґрунтовим валом, засипати сухим інертним матеріалом, зібрати в сухі ємкості та герметично закрити. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. 

У разі пожежі 

Не наближатися до палаючих ємкостей. Не використовувати воду! Гасити тільки порошковими сполуками. Ємкості охолоджувати водою, не допускаючи попадання в них води. Гази, які утворюються при розкладанні, осаджувати тонкорозпиленою водою. Організувати евакуацію людей з сусідніх будівель з урахуванням напрямку руху токсичних продуктів горіння. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Речовину відкачати з низин з додержанням запобіжних заходів. Місце розливу ізолювати піском і не допускати попадання речовини в поверхневі води. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненнями, зібрати і вивезти для утилізації. Місце зрізів засипати свіжим шаром ґрунту, промити водою з контрольною (провокаційною) метою. Поверхні рухомого складу промити великою кількістю води. Викликати фахівців відправника вантажу для нейтралізації. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Особи, які надають першу допомогу, повинні використовувати індивідуальні засоби захисту органів дихання і шкіри. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Приймати активоване вугілля. Очі і шкіру промити водою. При опіку - асептична пов'язка. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 423

Номер ООН 

Найменування вантажу 

3131 

РЕЧОВИНА ТВЕРДА, ЩО РЕАГУЄ З ВОДОЮ, КОРОЗІЙНА, Н.З.К. 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Тверді речовини, порошок, кристали або гранули. Бурхливо реагують із водою. Корозійні. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі або важкогорючі. Можуть займатися від іскор та полум'я. При взаємодії з водою виділяють горючі гази і велику кількість тепла. Деякі гази на повітрі самозаймаються. Гази і пил утворюють з повітрям вибухонебезпечні суміші. При попаданні води в ємкості можливі вибухи. При горінні можуть утворювати токсичні гази. 

Небезпека для людини  

Небезпечні при: I - вдиханні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I - кашель, першіння в горлі, відчуття задухи, клекотливе дихання; III - опік шкіри, виразка; IV - набряк повік, різь в очах, сльозотеча. Діють через неушкоджену шкіру. Хімічний опік. При пожежі та вибухах можливі опіки і травми. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або дихальним апаратом АСВ-2. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті із саморятувальником СПІ-20. За відсутності вказаних зразків: захисний загальновійськовий костюм Л-1 або Л-2 у комплекті із промисловим протигазом малого габариту ПФМ-1, універсальним респіратором "Снежок-КУ-М".  

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 200 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Додержуватися заходів пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. Потерпілим надати першу допомогу.  

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити СЕС. Не торкатися до розсипаної речовини. Розсипи огородити ґрунтовим валом. Не допускати попадання води в ємкість і на вантаж. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. Розсипи засипати сухим інертним матеріалом, зібрати в сухі, захищені від корозії ємкості і герметично закрити. 

У разі пожежі 

Не використовувати воду! Гасити тільки порошковими сполуками. Організувати евакуацію людей з сусідніх будівель з урахуванням напрямку руху токсичних продуктів горіння. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Розсипи зібрати без застосування вологи в суху, захищену від корозії ємкість; герметично закрити і відправити для утилізації з додержанням заходів безпеки. Місце розсипу ізолювати сухим піском. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненнями, зібрати і вивезти для утилізації. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту, промити водою з контрольною (провокаційною) метою. Поверхні рухомого складу промити великою кількістю води. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Особи, які надають першу допомогу, повинні використовувати індивідуальні засоби захисту органів дихання і шкіри. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Очі і шкіру промити водою. При опіку - асептична пов'язка. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 424

Номер
ООН 

Найменування вантажу 

2845 

РІДИНА ПІРОФОРНА ОРГАНІЧНА, Н.З.К. 

3183 

РІДИНА, СХИЛЬНА ДО САМОНАГРІВАННЯ, ОРГАНІЧНА, Н.З.К. 

3186 

РІДИНА, СХИЛЬНА ДО САМОНАГРІВАННЯ, НЕОРГАНІЧНА, Н.З.К. 

3194 

РІДИНА ПІРОФОРНА НЕОРГАНІЧНА, Н.З.К. 

3221 

РІДИНА САМОРЕАКТИВНА ТИПУ B 

3223 

РІДИНА САМОРЕАКТИВНА ТИПУ C 

3225 

РІДИНА САМОРЕАКТИВНА ТИПУ D 

3227 

РІДИНА САМОРЕАКТИВНА ТИПУ E 

3229 

РІДИНА САМОРЕАКТИВНА ТИПУ F 

3392 

РЕЧОВИНА МЕТАЛООРГАНІЧНА ПІРОФОРНА РІДКА 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Рідини. Пари важчі за повітря, накопичуються в низинах, підвалах, тунелях. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі. Самозаймаються на повітрі. Легко займаються від іскор та полум'я. Знову займаються після гасіння. Пари можуть утворювати з повітрям вибухонебезпечні суміші. При горінні можуть утворювати токсичні гази. Ємкості можуть вибухати при нагріванні. 

Небезпека для людини  

Небезпечні при: I - вдиханні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I - кашель, першіння в горлі; III, IV - почервоніння, сльозотеча. При пожежі та вибухах можливі опіки і травми. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки і керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті із саморятувальником СПІ-20. За відсутності вказаних зразків: загальновійськовий костюм Л-1 або Л-2 у комплекті із промисловим протигазом малого габариту ПФМ-1. 

НЕОБХІДНІ ДІЇ  

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 200 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. Додержуватися заходів пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. Триматися навітряного боку. Уникати низин. Потерпілим надати першу допомогу. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити СЕС. Не торкатися пролитої речовини. Протоки огородити ґрунтовим валом, засипати інертним матеріалом, зібрати в сухі ємкості. Усунути течі з додержанням запобіжних заходів. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. 

У разі пожежі 

У зону аварії входити в захисному одязі. Гасити з максимальної відстані тонкорозпиленою водою, повітряно-механічною і хімічною пінами. Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані. Організувати евакуацію людей з сусідніх будівель з урахуванням напрямку руху токсичних продуктів горіння. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Для ізоляції парів використовувати розпилену воду. Місце розливу ізолювати сухим піском, повітряно - механічною піною; обвалувати і не допускати попадання речовини в поверхневі води. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненнями, зібрати в сухі ємкості і вивести для утилізації, додержуючись заходів пожежної безпеки. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту. Поверхні рухомого складу, території промити великою кількістю води, обробити мийними композиціями, лужним розчином (вапняним молоком, розчином кальцинованої соди). 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Очі і шкіру промити водою. При опіку - асептична пов'язка; викликати швидку медичну допомогу. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 425

Номер
ООН 

Найменування вантажу 

3185 

РІДИНА, СХИЛЬНА ДО САМОНАГРІВАННЯ, КОРОЗІЙНА ОРГАНІЧНА, Н.З.К. 

3188 

РІДИНА, СХИЛЬНА ДО САМОНАГРІВАННЯ, КОРОЗІЙНА НЕОРГАНІЧНА, Н.З.К. 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Рідини. Пари важчі за повітря, збираються в низинах, підвалах, тунелях. Корозійні. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі. Самозаймаються на повітрі. Легко займаються від іскор та полум'я. Знову займаються після гасіння. Ємкості можуть вибухати при нагріванні. Пари можуть утворювати з повітрям вибухонебезпечні суміші. При горінні можуть утворювати токсичні гази. 

Небезпека для людини  

Небезпечні при: I - вдиханні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I - кашель, першіння в горлі; III - почервоніння, виразка шкіри; IV - різь в очах, сльозотеча. Діють через неушкоджену шкіру. Хімічний опік. При пожежі та вибухах можливі опіки і травми. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або з дихальним апаратом АСВ-2. За відсутності вказаних зразків: захисний загальновійськовий костюм Л-1 або Л-2 у комплекті із промисловим протигазом малого габариту ПФМ-1. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті із саморятувальником СПІ-20.  

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 200 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Триматися навітряного боку. Уникати низин. Додержуватися заходів пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. Потерпілим надати першу допомогу.  

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити СЕС. Не торкатися пролитої речовини. Розливи огородити ґрунтовим валом, засипати інертним матеріалом, зібрати в сухі, захищені від корозії ємкості. Усунути течі з додержанням запобіжних заходів. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. 

У разі пожежі 

Не наближатися до палаючих ємкостей. Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані. Гасити з максимальної відстані тонкорозпиленою водою, повітряно-механічною і хімічною пінами, порошковими сполуками. Організувати евакуацію людей з сусідніх будівель з урахуванням напрямку руху токсичних продуктів горіння. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Для ізоляції парів використовувати розпилену воду. Місце розливу ізолювати сухим піском, повітряно-механічною піною; обвалувати і не допускати попадання речовини в поверхневі води. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненнями, зібрати в сухі, захищені від корозії ємкості і вивезти для утилізації, додержуючись заходів пожежної безпеки. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту. Поверхні рухомого складу промити мийними композиціями. Поверхню території (окремі осередки) випалити при загрозі попадання речовини в ґрунтові води; ґрунт переорати. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Особи, які надають першу допомогу, повинні використовувати індивідуальні засоби захисту органів дихання і шкіри. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Очі і шкіру промити водою. При опіку - асептична пов'язка. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 426

Номер
ООН 

Найменування вантажу 

3184 

РІДИНА, СХИЛЬНА ДО САМОНАГРІВАННЯ, ТОКСИЧНА ОРГАНІЧНА, Н.З.К. 

3187 

РІДИНА, СХИЛЬНА ДО САМОНАГРІВАННЯ, ТОКСИЧНА НЕОРГАНІЧНА, Н.З.К. 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Рідини. Пари важчі за повітря, збираються в низинах, підвалах, тунелях. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі. Самозаймаються на повітрі. Легко займаються від іскор та полум'я. Знову займаються після гасіння. Ємкості можуть вибухати при нагріванні. Пари можуть утворювати з повітрям вибухонебезпечні суміші. При горінні утворюють токсичні гази і пари. 

Небезпека для людини  

Небезпечні при: I - вдиханні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. Пари сильно подразнювальні. I - кашель, першіння в горлі, відчуття задухи, нудота, блювання; III - почервоніння, виразка шкіри; IV - різь в очах, сльозотеча. При пожежі та вибухах можливі опіки і травми. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки і керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або з дихальним апаратом АСВ-2. За відсутності вказаних зразків: захисний загальновійськовий костюм Л-1 або Л-2 у комплекті із промисловим протигазом малого габариту ПФМ-1. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті із саморятувальником СПІ-20.  

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 200 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Триматися навітряного боку. Уникати низин. Додержуватися заходів пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. Потерпілим надати першу допомогу. Відправити людей з осередку ураження на медобстеження. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити СЕС. Не торкатися пролитої речовини. Розливи огородити ґрунтовим валом, засипати інертним матеріалом, зібрати в сухі ємкості. Усунути течі з додержанням запобіжних заходів. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. 

У разі пожежі 

Не наближатися до палаючих ємкостей. Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані. Гасити з максимальної відстані тонкорозпиленою водою зі змочувачем, повітряно-механічною піною, порошками. Організувати евакуацію людей з сусідніх будівель з урахуванням напрямку руху токсичних продуктів горіння. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Для ізоляції парів використовувати розпилену воду. Місце розливу ізолювати сухим піском, повітряно-механічною піною; обвалувати і не допускати попадання речовини в поверхневі води. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненнями, зібрати в сухі ємкості і вивезти для утилізації, додержуючись заходів пожежної безпеки. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту. Поверхні рухомого складу промити мийними композиціями. Поверхню території (окремі осередки) випалити при загрозі попадання речовини в ґрунтові води; ґрунт переорати. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Особи, які надають першу допомогу, повинні використовувати індивідуальні засоби захисту органів дихання і шкіри. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Очі і шкіру промити водою. При опіку - асептична пов'язка. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 427

Номер
ООН 

Найменування вантажу 

3209 

РЕЧОВИНА МЕТАЛЕВА, ЩО РЕАГУЄ З ВОДОЮ, СХИЛЬНА ДО САМОНАГРІВАННЯ, Н.З.К. 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Рідини або тверді речовини. Бурхливо реагують із водою. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі. Можливе самозаймання на повітрі. Займаються від іскор та полум'я. При взаємодії з водою виділяють горючі гази і велику кількість тепла. Деякі гази на повітрі самозаймаються. Гази утворюють із повітрям вибухонебезпечні суміші. При попаданні води в ємкості можливі вибухи. При горінні можуть утворювати токсичні гази. 

Небезпека для людини  

Небезпечні при: I - вдиханні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I - кашель, першіння в горлі, відчуття задухи, клекотливе дихання; III - опік шкіри, виразка; IV - набряк повік, різь в очах, сльозотеча. При пожежі та вибухах можливі опіки і травми. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті із саморятувальником СПІ-20.  

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 200 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Додержуватися заходів пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. Потерпілим надати першу допомогу.  

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити СЕС. Не торкатися до розсипаної або пролитої речовини. Розсипи та розливи огородити ґрунтовим валом. Не допускати попадання води в ємкість і на вантаж. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. Розсипи і розливи засипати сухим інертним матеріалом, зібрати в сухі ємкості і герметично закрити. Невеликі витоки промити великою кількістю води. 

У разі пожежі 

Не використовувати воду! Гасити тільки порошковими сполуками. Організувати евакуацію людей з сусідніх будівель з урахуванням напрямку руху токсичних продуктів горіння. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Розсипи зібрати без застосування вологи в суху металеву ємкість; герметично закрити і відправити для утилізації з додержанням заходів пожежної безпеки. Місце розсипу ізолювати сухим піском. Місце розливу ізолювати піском; обвалувати і не допускати попадання речовини в поверхневі води. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненнями, зібрати і вивезти для утилізації. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту, промити водою з контрольною (провокаційною) метою. Поверхні рухомого складу промити великою кількістю води, обробити слабким розчином кислоти. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Очі і шкіру промити водою. При опіку - асептична пов'язка. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 428

Номер
ООН 

Найменування вантажу 

3129 

РІДИНА, ЩО РЕАГУЄ З ВОДОЮ, КОРОЗІЙНА, Н.З.К. 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Рідини. Бурхливо реагують із водою. Пари важчі за повітря, накопичуються в низинах, підвалах, тунелях. Корозійні. Забруднюють водоймища.  

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі або важкогорючі. Можуть займатися від іскор та полум'я. Пари можуть утворювати з повітрям вибухонебезпечні суміші. При взаємодії з водою виділяють займисті гази і велику кількість тепла. При попаданні води в ємкості можливі вибухи. 

Небезпека для людини  

Небезпечні при: I - вдиханні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I- кашель, розлад дихання, нудота, блювання; III, IV - різь, почервоніння, біль. Пари діють сильно подразнювально. Хімічний опік. Діють через неушкоджену шкіру. При пожежі та вибухах можливі опіки і травми. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або дихальним апаратом АСВ-2. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті із саморятувальником СПІ-20.  

НЕОБХІДНІ ДІЇ  

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 200 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Триматися навітряного боку. Уникати низин. Додержуватися заходів пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. Потерпілим надати першу допомогу.  

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити СЕС. Не торкатися пролитої речовини. Усунути течі з додержанням запобіжних заходів. Перекачати вміст у справну суху, захищену від корозії ємкість або ємкість для зливу з дотриманням умов змішання рідин. Розливи огородити ґрунтовим валом. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. Засипати сухим інертним матеріалом. Зібрати в сухі ємкості. Невеликі витоки промити великою кількістю води. 

У разі пожежі 

Не використовувати воду! Не наближатися до палаючих ємкостей. Дати можливість догоріти. Гасити порошками з максимальної відстані. Не допускати попадання води в ємкості. Організувати евакуацію людей з урахуванням напрямку руху токсичних продуктів горіння. 

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ 

Місце витоку ізолювати піском; обвалувати і не допускати попадання речовини в поверхневі води. Речовину відкачати з низин з додержанням заходів пожежної безпеки. Зрізати поверхневий шар ґрунту із забрудненнями, зібрати в сухі, захищені від корозії ємкості, і вивезти для утилізації, додержуючись заходів пожежної безпеки. Місця зрізів засипати свіжим шаром ґрунту. Промити водою з контрольною (провокаційною) метою. Поверхні рухомого складу промити великою кількістю води, мийними композиціями. Випалити при загрозі попадання речовини в ґрунтові води; ґрунт переорати. 

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 

Викликати швидку медичну допомогу. Особи, які надають першу допомогу, повинні використовувати індивідуальні засоби захисту органів дихання і шкіри. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Очі і шкіру промити водою. При опіку - асептична пов'язка. 

 

АВАРІЙНА КАРТКА N 429

Номер
ООН 

Найменування вантажу 

3134 

Барію гідрид 

3134 

Барію сплави непірофорні тверді токсичні, що небезпечно реагують із водою  

3134 

РЕЧОВИНА ТВЕРДА, ЩО РЕАГУЄ З ВОДОЮ, ТОКСИЧНА, Н.З.К. 

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИДИ НЕБЕЗПЕКИ 

Основні властивості  

Тверді речовини. Порошок, кристали або гранули. Бурхливо реагують із водою. Забруднюють водоймища. 

Вибухо- та пожежонебезпека  

Горючі або важкогорючі. Можуть займатися від іскор та полум'я. При взаємодії з водою виділяють горючі гази і велику кількості тепла, можливе утворення токсичних газів. Деякі гази на повітрі самозаймаються. Пил може утворювати з повітрям вибухонебезпечні суміші. При попаданні води в ємкості можливі вибухи. При горінні можуть утворювати токсичні гази. 

Небезпека для людини  

Небезпечні при: I - вдиханні, III - попаданні на шкіру, IV - попаданні в очі. I - нежить, кашель, першіння в горлі, відчуття задухи, переривчасте дихання; III - опік шкіри, виразка; IV - набряк повік, різь в очах, сльозотеча. При пожежі та вибухах можливі опіки і травми. 

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М. При займанні - вогнезахисний костюм у комплекті із саморятувальником СПІ-20.  

НЕОБХІДНІ ДІЇ 

Загального характеру 

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 200 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Відвести сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Додержуватися заходів пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. Потерпілим надати першу допомогу. Відправити людей з осередку ураження на медобстеження. 

У разі витоків, розливів та розсипів 

Повідомити СЕС. Не торкатися до розсипаної речовини. Розсипи огородити ґрунтовим валом. Не допускати попадання води в ємкість і на