Идет загрузка документа (18 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Порядка заполнения декларации формы МД-7 на ввоз/вывоз транспортного средства индивидуального пользования, номерного узла или агрегата

Государственная таможенная служба
Порядок, Приказ от 26.07.2000 № 407
Утратил силу

Про затвердження Порядку заповнення декларації форми МД-7 на ввезення/вивезення транспортного засобу індивідуального користування, номерного вузла чи агрегату

Наказ Державної митної служби України
від 26 липня 2000 року N 407

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
10 серпня 2000 р. за N 491/4712

Із змінами і доповненнями, внесеними
 наказом Державної митної служби України
 від 8 червня 2004 року N 420

(Вимоги цього наказу не застосовуються при оформленні автотранспортних засобів, що ввозяться відповідно до Порядку, затвердженого наказом Державної митної служби України від 12 жовтня 2001 року N 664, згідно з наказом Державної митної служби України від 12 жовтня 2001 року N 664)

Наказ втратив чинність
(згідно з наказом Державної митної служби України
 від 17 листопада 2005 року N 1118)

Відповідно до Правил митного оформлення транспортних засобів, номерних вузлів та агрегатів, що переміщуються через митний кордон України, затверджених наказом Держмитслужби від 25.06.99 N 393, зареєстрованим у Міністерстві юстиції 29.07.99 за N 516/3809, з метою встановлення єдиного порядку заповнення декларації форми МД-7 на ввезення/вивезення транспортного засобу індивідуального користування, номерного вузла чи агрегату НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Порядок заповнення декларації форми МД-7 на ввезення/вивезення транспортного засобу індивідуального користування, номерного вузла чи агрегату (далі - Порядок), який додається.

2. Управлінню організації митного контролю (Дьомін Ю. М.) та Правовому управлінню (Мельник М. В.) подати цей наказ у встановленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3. Управлінню справами (Карпенко В. П.) після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України забезпечити тиражування та розсилання наказу в митні органи.

4. Начальникам митниць інформувати громадян про затверджений Порядок, зокрема шляхом його висвітлення в місцевих засобах масової інформації та на наочних інформаційних стендах у місцях розташування відповідних підрозділів митниці.

5. Управлінню аналізу, прогнозування та зв'язків з громадськістю (Козик Л. Г.) забезпечити висвітлення цього Порядку в засобах масової інформації.

6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на начальників митниць та начальника Управління організації митного контролю Дьоміна Ю. М.

 

Голова Служби 

Ю. П. Соловков 

 

Порядок
заповнення декларації форми МД-7 на ввезення/вивезення транспортного засобу індивідуального користування, номерного вузла чи агрегату

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Цей Порядок розроблено на виконання вимог наказу Державної митної служби України від 25.06.99 N 393 "Про затвердження Правил митного оформлення транспортних засобів, номерних вузлів та агрегатів, що переміщуються через митний кордон України", з метою встановлення єдиного порядку заповнення декларації форми МД-7 (далі - МД-7) на ввезення/вивезення транспортного засобу індивідуального користування, номерного вузла чи агрегату.

1.2. МД-7 є документом, у якому містяться відомості про митницю ввезення, власника транспортного засобу (номерного вузла чи агрегату) або особу, що діє за його дорученням, про транспортний засіб, мету його переміщення через митний кордон України, документи, на підставі яких здійснюється ввезення/вивезення транспортного засобу (номерних вузлів і агрегатів), а також зобов'язання про зворотне ввезення/вивезення, транзит і доставку транспортного засобу (номерного вузла чи агрегату) до митниці призначення.

1.3. МД-7 подається до митниці для здійснення митного оформлення транспортних засобів (номерних вузлів чи агрегатів), що переміщуються через митний кордон України громадянами, для контролю за виконанням зобов'язань про зворотне ввезення/вивезення, транзит і доставку транспортного засобу (номерного вузла чи агрегату) до митниці призначення.

1.4. МД-7 оформлюється на ім'я власника транспортного засобу, вузла чи агрегату. У разі переганяння (перевезення) транспортного засобу за дорученням декларація оформлюється на ім'я особи, яка безпосередньо переміщує такий транспортний засіб (номерний вузол, агрегат) через митний кордон України.

1.5. МД-7 заповнюється у двох примірниках на кожний транспортний засіб (номерний вузол чи агрегат).

2. ЗАСТОСУВАННЯ МД-7

2.1. Транспортні засоби (номерні вузли й агрегати), що переміщуються громадянами через митний кордон України, підлягають обов'язковому декларуванню.

2.2. Декларування здійснюється шляхом подання фізичною особою до митного органу заповненої МД-7, крім випадків, передбачених законодавством України.

3. ЗАПОВНЕННЯ ГРАФ МД-7

3.1. МД-7 заповнюється власником транспортного засобу або його довіреною особою, що безпосередньо здійснює переміщення транспортного засобу індивідуального користування (номерного вузла чи агрегату) через митний кордон України. Особа, що переміщує транспортний засіб (номерний вузол чи агрегат), засвідчує своїм особистим підписом відповідність заявлених ним даних до фактичних, проставляє дату заповнення МД-7 та подає її разом з потрібними документами до митного оформлення. З метою прискорення митного оформлення транспортного засобу індивідуального користування (номерного вузла чи агрегату) за згодою особи, яка переміщує через митний кордон України транспортний засіб (номерний вузол чи агрегат), можливе заповнення МД-7 декларантом.

Порядок заповнення граф

Графа 1 "Громадянство, прізвище, ім'я та по батькові"

Зазначаються громадянство, прізвище, ім'я та по батькові особи, що переміщує транспортний засіб (номерний вузол чи агрегат).

Графа 2 "Адреса постійного проживання"

Зазначається повна адреса постійного проживання особи, що переміщує транспортний засіб (номерний вузол чи агрегат).

Графа 3 "Номер паспорта, ким і коли видано"

Зазначаються серія та номер паспорта чи іншого документа про право перетину кордону, ким і коли видано цей документ особі, що переміщує транспортний засіб (номерний вузол чи агрегат).

Графа 4 "Загальні відомості про транспортний засіб"

Зазначаються:

а) марка: марка та модель транспортного засобу, вузла чи агрегату до нього згідно з реєстраційними й технічними документами;

б) номер двигуна 

Фактичний номер двигуна, кузова, шасі,
що міститься на цих агрегатах; 
 
 

в) номер кузова 

г) номер шасі  

ґ) рік виробництва: визначається за ідентифікаційним номером кузова. При неможливості визначення року виготовлення транспортного засобу за ідентифікаційним номером кузова він визначається за записами в технічних та реєстраційних документах, за документами, що підтверджують право власності, тощо;

д) вартість: фактурна вартість транспортного засобу (номерного вузла чи агрегату) на підставі наявних належним чином оформлених договорів купівлі-продажу, дарування, міни, а також рахунків, рахунків-фактур, фактур, інвойсів тощо;

е) реєстраційний (транзит) номер: реєстраційний номер або транзитний номерний знак для разових поїздок;

є) колір: колір транспортного засобу.

Графа 5 "Мета ввезення/вивезення: для особистого користування, відчуження, транзиту, тимчасово, на постійно, перегін за дорученням власника (непотрібне закреслити)"

Шляхом закреслення непотрібної інформації зазначається мета ввезення/вивезення транспортного засобу (номерного вузла чи агрегату).

Графа "Зобов'язання про зворотне ввезення/вивезення, транзит"

Зазначаються прізвище, ім'я, по батькові особи, що переміщує транспортний засіб (номерний вузол чи агрегат) і дає зобов'язання про зворотне ввезення/вивезення, транзит із зазначенням терміну (число, місяць, рік) та країни призначення. Ця інформація завіряється підписом особи, що переміщує транспортний засіб (номерний вузол чи агрегат), з проставленням дати подання такого зобов'язання.

Графа "Службові відмітки митниці"

Розділ I "Наявність необхідних для реєстрації документів"

Зазначаються документи, що підтверджують право власності на транспортний засіб або користування ним (у тому числі з правом розпорядження), технічні або реєстраційні документи на транспортний засіб (номерний вузол чи агрегат), якщо він був зареєстрований у країні придбання чи іншій країні, доручення на перегін або перевезення з обов'язковим наведенням реквізитів (дати, номера) цих документів тощо.

Розділ II

Заповнюється при ввезенні (у тому числі тимчасовому), увезенні з метою транзиту, зворотному вивезенні після тимчасового ввезення транспортного засобу.

Зазначається митниця призначення, у зоні діяльності якої постійно чи тимчасово проживає чи має намір проживати власник транспортного засобу. У разі переміщення транспортного засобу за дорученням зазначається митниця, у зоні діяльності якої проживає особа, якою надано таке доручення.

Зазначаються прізвище, ініціали особи, що переміщує транспортний засіб (номерний вузол чи агрегат) і яку попереджено про відповідальність за недоставку транспортного засобу (номерного вузла чи агрегату) до митниці призначення у визначений термін.

При тимчасовому вивезенні, а також при тимчасовому ввезенні транспортного засобу в Україну на термін, який визначено законодавством і протягом якого транспортний засіб не ставиться на облік у відповідних реєстраційних органах, розділ II не заповнюється.

Графи "В'ЇЗД" або "ВИЇЗД"

Залежно від режиму ввезення або вивезення транспортного засобу (номерного вузла чи агрегату) у відповідній графі проставляється відбиток особистого номерного забезпечення інспектора митниці, який проводив митне оформлення транспортного засобу (номерного вузла чи агрегату) та надавав дозвіл на їх переміщення через митний кордон України.

Графа "Примітки"

Заповнюється інспектором митниці при ввезенні транспортного засобу у разі перегону (перевезення) транспортного засобу за дорученням.

Зазначаються прізвище, ім'я та по батькові власника транспортного засобу, який дав таке доручення. У разі переміщення транзитом транспортного засобу (номерного вузла чи агрегату) додатково зазначається адреса його власника.

При видачі номерних знаків для разових поїздок у цій графі інспектор митниці робить запис "Номерні знаки ______ вилучено, видано N ______".

Зазначається інформація про стан і комплектацію транспортного засобу (наявність кондиціонера, шкіряного салону, CD-програвача тощо). У разі ввезення номерних вузлів чи агрегатів, вартість яких явно занижена, інспектором митниці зазначаються його комплектація та стан номерного вузла чи агрегату за зовнішніми ознаками.

3.2. Інспектор митниці перевіряє відповідність фактичних даних транспортного засобу (номерного вузла чи агрегату) до заявлених у МД-7 (ці дані завіряються особистим підписом власника (водія) із зазначенням дати оформлення декларації форми МД-7) та зазначеним у документах на транспортний засіб (номерний вузол чи агрегат), наявність особистого підпису та дати.

Після вирішення питання пропуску транспортного засобу (номерного вузла чи агрегату) на митну територію України (випуску за межі митної території України) інспектор, який здійснює митне оформлення, проводить такі заходи:

попереджає громадянина про відповідальність за недоставку транспортного засобу (номерного вузла чи агрегату) до митниці призначення в зазначений термін;

у разі тимчасового ввезення/вивезення, транзиту попереджає громадянина про відповідальність за порушення терміну зворотного ввезення/вивезення, транзиту;

присвоює декларації реєстраційний номер, який проставляється після слова "ДЕКЛАРАЦІЯ" за такою схемою:

***** 

******, 

  

  

де 1 - дев'ятизначний код митного органу, а за наявності - код структурного підрозділу згідно з Класифікатором митних органів та їх структурних підрозділів, затвердженим наказом Держмитслужби України від 02.04.2004 N 233 "Про затвердження Класифікатора митних органів України та їх структурних підрозділів";

(абзац сьомий пункту 3.2  із змінами, внесеними згідно з
 наказом Державної митної служби України від 08.06.2004 р. N 420)

2 - остання цифра поточного року;

3 - порядковий номер (у порядку зростання протягом поточного року, починаючи з одиниці) за електронним журналом обліку транспортних засобів, номерних вузлів та агрегатів, що переміщуються через митний кордон України;

проставляє відбитки особистого митного забезпечення в графі "В'ЇЗД" або "ВИЇЗД" декларації в порядку, передбаченому їх заповненням, та в окремо виділеному місці для печатки (М. П.), а також штамп "Під митним контролем" у лівому верхньому куті декларації;

здійснює захист результатів митного оформлення.

3.3. Перший примірник оформленої декларації форми МД-7 разом з документами, що підтверджують право власності або користування, реєстраційними й технічними документами на транспортний засіб (номерний вузол і агрегат) та іншими документами видається на руки власнику (довіреній особі) для подання до митниці призначення, другий примірник залишається в справах митниці для контролю, обліку та звітності.

 

Начальник Управління
організації митного контролю
 

 
Ю. М. Дьомін
 

Опрос