Идет загрузка документа (60 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О порядке регистрации и учета внешнеэкономических договоров (контрактов)

Министерство экономики Украины (2)
Порядок, Приказ от 29.06.2000 № 136
Утратил силу

Про порядок реєстрації та обліку зовнішньоекономічних договорів (контрактів)

Наказ Міністерства економіки України
від 29 червня 2000 року N 136

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
17 липня 2000 р. за N 420/4641

Із змінами і доповненнями, внесеними
 наказом Міністерства економіки України
 від 23 серпня 2000 року N 183
,
 
наказами Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України
 від 3 червня 2002 року N 165
,
 від 11 липня 2002 року N 207
,
 від 26 лютого 2004 року N 73

Наказ втратив чинність
(згідно з наказом Міністерства економіки України
 від 15 грудня 2005 року N 505)

(У тексті наказу слова "Міністерство економіки України", "ТН ЗЕД", "Державний комітет промислової політики України" у всіх відмінках замінено відповідно словами "Міністерство економіки та з питань європейської інтеграції України", "УКТ ЗЕД" та "Міністерство промислової політики України" у відповідних відмінках згідно з наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України від 3 червня 2002 року N 165) 

(У тексті наказу та Порядку, затвердженого цим наказом, слова "управління нетарифного регулювання та контрактного обліку" в усіх відмінках замінено словами "управління нетарифного регулювання" у відповідному відмінку згідно з наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України від 26 лютого 2004 року N 73)

Відповідно до Указу Президента України від 7 листопада 1994 р. N 659/94 "Про облік окремих видів зовнішньоекономічних договорів (контрактів)" зі змінами і доповненнями, Закону України "Про внесення змін до деяких законів України" від 23 березня 2000 р. N 1595-III та з метою забезпечення процедури здійснення обліку (реєстрації) окремих видів зовнішньоекономічних договорів (контрактів) НАКАЗУЮ:

1. Затвердити:

Порядок здійснення обліку (реєстрації) зовнішньоекономічних договорів (контрактів) (додаток 1), що додається;

Інструкцію про порядок заповнення інформаційної картки зовнішньоекономічного договору (контракту) (додаток 2), що додається;

Інструкцію про порядок заповнення картки реєстрації - обліку зовнішньоекономічного договору (контракту) (додаток 3), що додається;

Перелік товарів, експорт яких здійснюється за умови реєстрації зовнішньоекономічних договорів (контрактів), що додається; 

(абзац п'ятий пункту 1 в редакції наказу Міністерства економіки
 та з питань європейської інтеграції України від 03.06.2002 р. N 165)

абзац шостий пункту 1 виключено 

(згідно з наказом Міністерства економіки та з питань
 європейської інтеграції України від 03.06.2002 р. N 165)

абзац сьомий пункту 1 виключено 

(згідно з наказом Міністерства економіки та з питань
 європейської інтеграції України від 03.06.2002 р. N 165)

абзац восьмий пункту 1 виключено 

(згідно з наказом Міністерства економіки та з питань
 європейської інтеграції України від 03.06.2002 р. N 165,
у зв'язку з цим абзац дев'ятий вважати шостим)

Розрахунок вартості витрат Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, пов'язаних з оформленням та видачею карток реєстрації - обліку зовнішньоекономічних договорів (контрактів) (додаток 8), що додається.

2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ МЗЕЗторгу України від 24.02.96 N 133-а "Про заходи МЗЕЗторгу України щодо забезпечення виконання Указу Президента України від 7 листопада 1994 р. N 659/94" зі змінами та доповненнями.

3. Установити, що облік (реєстрація) зовнішньоекономічних договорів (контрактів) здійснюється Міністерством економіки та з питань європейської інтеграції України, а також уповноваженими ним Міністерством економіки Автономної Республіки Крим та відповідними структурними підрозділами обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій.

4. Покласти функції щодо здійснення обліку (реєстрації) зовнішньоекономічних договорів (контрактів) у Міністерстві економіки та з питань європейської інтеграції України на управління нетарифного регулювання.

5. Уповноважити:

відповідні структурні підрозділи Луганської, Дніпропетровської, Запорізької та Донецької обласних держадміністрацій здійснювати облік (реєстрацію) зовнішньоекономічних договорів (контрактів) суб'єктів підприємницької діяльності, які зареєстровані в цих регіонах, якщо облікова вартість цих договорів (контрактів) не перевищує трьох мільйонів доларів США;

відповідні структурні підрозділи обласних (крім зазначених у частині 1 цього пункту), Київської та Севастопольської міських держадміністрацій здійснювати облік (реєстрацію) зовнішньоекономічних договорів (контрактів) суб'єктів підприємницької діяльності, які зареєстровані в цих регіонах, якщо облікова вартість цих договорів (контрактів) не перевищує одного мільйона п'ятисот тисяч доларів США;

Міністерство економіки Автономної Республіки Крим здійснювати облік (реєстрацію) зовнішньоекономічних договорів (контрактів) суб'єктів підприємницької діяльності, які зареєстровані в цьому регіоні, якщо облікова вартість цих договорів (контрактів) не перевищує трьохсот тисяч доларів США.

6. Установити, що облік (реєстрація) зовнішньоекономічних договорів (контрактів) на експорт відходів та брухту чорних металів (код УКТ ЗЕД - 72 04) здійснюється виключно Міністерством економіки та з питань європейської інтеграції України за погодженням з Міністерством промислової політики України незалежно від облікової вартості контрактів.

7. Міністерству економіки Автономної Республіки Крим, відповідним структурним підрозділам обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій щомісяця, до 5 числа місяця, що настає за звітним, подавати Міністерству економіки та з питань європейської інтеграції України інформацію про здійснення обліку (реєстрації) зовнішньоекономічних договорів (контрактів) у формі баз даних та у друкованому вигляді згідно з формою, що додається.

(пункт 7 в редакції наказу Міністерства економіки
 та з питань європейської інтеграції України від 03.06.2002 р. N 165)

8. Установити, що в разі встановлення режиму ліцензування (або подвійного контролю з видачею "експортного документа") експорту товарів до іноземної держави, реєстрація зовнішньоекономічних договорів (контрактів) про експорт товарів до цієї держави призупиняється на період дії режиму ліцензування.

(пункт 8 в редакції наказу Міністерства економіки
 та з питань європейської інтеграції України від 03.06.2002 р. N 165)

9. Зовнішньоекономічні договори (контракти), предметом яких є здійснення бартерних (товарообмінних) операцій, підлягають реєстрації в Міністерстві економіки та з питань європейської інтеграції України та уповноважених ним органах, якщо предметом цих договорів (контрактів) є експорт товарів, визначених у Переліку товарів, експорт яких здійснюється за умови реєстрації зовнішньоекономічних договорів (контрактів).

(пункт 9 в редакції наказу Міністерства економіки
 та з питань європейської інтеграції України від 03.06.2002 р. N 165)

10. Установити, що облік (реєстрацію) зовнішньоекономічних договорів (контрактів), предметом яких є операції з давальницькою сировиною українського замовника, здійснює Міністерство економіки та з питань європейської інтеграції України та уповноважені ним органи у разі, коли контрактом передбачено реалізацію готової продукції в країні виконавця або вивезення її до іншої країни.

(пункт 10 в редакції наказу Міністерства економіки
 та з питань європейської інтеграції України від 03.06.2002 р. N 165)

11. Установити, що в разі порушень уповноваженими органами вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо реєстрації зовнішньоекономічних договорів (контрактів) або терміну звітності про зареєстровані контракти, Міністерством економіки та з питань європейської інтеграції України може бути прийнято рішення про позбавлення наданих повноважень.

(пункт 11 в редакції наказу Міністерства економіки
 та з питань європейської інтеграції України від 03.06.2002 р. N 165)

12. Управлінню нетарифного регулювання разом з головним юридичним управлінням подати цей наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установлений законодавством термін та забезпечити його подальше супроводження.

13. Управлінню нетарифного регулювання разом з адміністративним департаментом після державної реєстрації цього наказу довести його до відома Міністерства економіки Автономної Республіки Крим, відповідних структурних підрозділів обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій.

14. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Гончарука А. І.

 

Виконуючий обов'язки Міністра
економіки
 

 
В. Кальник
 

 

Порядок здійснення обліку (реєстрації) зовнішньоекономічних договорів (контрактів) (додаток 1)

(У тексті Порядку слова "Міністерство економіки України", "ТН ЗЕД" у всіх відмінках замінено відповідно словами "Міністерство економіки та з питань європейської інтеграції України", "УКТ ЗЕД" згідно з наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України від 3 червня 2002 року N 165) 

Цей Порядок розроблений згідно з Положенням про реєстрацію зовнішньоекономічних договорів (контрактів), затвердженим Указом Президента України від 7 листопада 1994 р. N 659/94, зі змінами і доповненнями, Указом Президента України від 10 лютого 1996 р. N 124/96 "Про заходи щодо вдосконалення кон'юнктурно-цінової політики у сфері зовнішньоекономічної діяльності" і визначає єдиний механізм обліку (реєстрації) контрактів у Міністерстві економіки та з питань європейської інтеграції України.

1. Для обліку (реєстрації) зовнішньоекономічних договорів (контрактів) подаються такі документи:

заява в довільній формі на офіційному бланку суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності - заявника за підписом його керівника;

інформаційна картка зовнішньоекономічного контракту установленої форми (додаток 1 до цього Порядку), заповнена й оформлена згідно з вимогами цього наказу;

оригінал зовнішньоекономічного договору (контракту) з усіма чинними на дату подання додатками, специфікаціями, додатковими угодами та іншими документами, які є частинами контракту, та його копія, завірена в установленому порядку керівником суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності (якщо зовнішньоекономічний договір (контракт) підписаний фізичною особою, його копія засвідчується в установленому порядку);

копія свідоцтва про державну реєстрацію, завірена керівником суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності;

копія витягу з торговельного, банківського чи судового реєстру або реєстраційного посвідчення місцевого органу влади іноземної держави про реєстрацію іноземного суб'єкта господарської діяльності, завірена керівником суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності України (подається тільки в разі попередньої поставки товару);

документ про оплату послуг за реєстрацію зовнішньоекономічного договору (контракту)

лист-погодження Мінпромполітики (у разі експорту металобрухту).

(пункт 1 доповнено абзацом восьмим згідно з наказом Міністерства
 економіки та з питань європейської інтеграції України від 03.06.2002 р. N 165)

2. Якщо суб'єкт зовнішньоекономічної діяльності України, який звернувся за реєстрацією, доручає виконання зовнішньоекономічного договору (контракту) іншому суб'єкту зовнішньоекономічної діяльності України, то подаються також оригінали договорів: доручення, комісії, агентських, про спільну діяльність та співробітництво, консигнації, дилерських, дистриб'юторських, оренди, про наймання, лізингу, зберігання та їх копії, завірені в порядку, передбаченому в пункті 1 цього Порядку.

3. Відповідальність за достовірність інформації, наведеної у документах, поданих для реєстрації, несе керівник суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності України або фізична особа, яка є таким суб'єктом.

4. Документи на реєстрацію контрактів подаються до Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України в установлений час (графік) і приймаються у спеціально визначеному приміщенні Міністерства фахівцями управління нетарифного регулювання.

5. Датою подання документів на реєстрацію контрактів уважається день реєстрації заяви в Міністерстві економіки та з питань європейської інтеграції, що підтверджується відповідним записом у журналі реєстрації.

6. Підтвердженням реєстрації зовнішньоекономічного договору (контракту) є картка реєстрації - обліку контракту, установленої форми (додаток 2 до цього Порядку).

7. Розгляд контрактів, їх облік (реєстрація), оформлення та видача карток реєстрації - обліку контракту здійснюються управлінням нетарифного регулювання, управлінням контролю за зовнішньоекономічною діяльністю, управлінням правового забезпечення зовнішньоекономічної діяльності, управлінням митно-тарифної політики та захисту внутрішнього ринку (тільки за зовнішньоекономічними договорами (контрактами), предметом яких є операції з давальницькою сировиною) із залученням експертів Державного інформаційно-аналітичного центру моніторингу зовнішніх товарних ринків (Держзовнішінформ) у строк, не більший десяти робочих днів з дати подання документів.

8. Перераховані в пункті 7 підрозділи згідно з цим Порядком та в межах своєї компетенції здійснюють розгляд контрактів з таких питань:

управління нетарифного регулювання розглядає подані документи на предмет відповідності даних контракту даним інформаційної картки зовнішньоекономічного контракту та додержання установлених вимог до порядку заповнення інформаційної картки зовнішньоекономічного договору (контракту);

управління контролю за зовнішньоекономічною діяльністю розглядає подані документи на предмет:

відповідності платіжних умов чинному законодавству України у сфері зовнішньоекономічної діяльності;

відповідності даних контракту з питань платежів даним інформаційної картки зовнішньоекономічного контракту;

застосування спеціальних санкцій, передбачених статтею 37 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність", до сторін контракту, поданого для реєстрації;

управління правового забезпечення зовнішньоекономічної діяльності розглядає документи на предмет визначення характеру угоди згідно з інформаційною карткою зовнішньоекономічного контракту, а також на предмет відповідності умов контракту чинному законодавству України та наявності в контракті відомостей, передбачених міжнародними договорами України;

управління митно-тарифної політики та захисту внутрішнього ринку розглядає документи на предмет відповідності чинному законодавству у сфері регулювання правовідносин, що виникають при здійсненні операцій з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічній діяльності;

експерти "Держзовнішінформу" готують офіційні експертні висновки щодо відповідності контрактних цін індикативним цінам або кон'юнктурі ринку залежно від умов здійснення контракту та відповідності кодів УКТ ЗЕД, зазначених у реквізиті 3 інформаційної картки, товару, який є предметом договору. Експерти несуть відповідальність за зміст та правильність своїх висновків, а також за наслідки їх надання.

(абзац дев'ятий пункту 8 в редакції наказу Міністерства економіки
 та з питань європейської інтеграції України від 03.06.2002 р. N 165)

9. Відмова в реєстрації зовнішньоекономічного договору (контракту) допускається лише, якщо:

подано не всі документи, передбачені в пунктах 1, 2 цього Порядку;

умови зовнішньоекономічного договору (контракту) не відповідають законодавству України;

до суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності України, який звернувся за реєстрацією зовнішньоекономічного договору (контракту), застосовано санкції згідно зі статтею 37 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність";

існує заборона з боку іноземних держав щодо ввезення на їх митну територію відповідних товарів походженням з України;

вичерпано імпортні квоти (контингенти), установлені іноземними державами, митними союзами на ввезення відповідних товарів походженням з України;

до іноземного контрагента суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності України застосовано режим індивідуального ліцензування згідно зі статтею 37 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність";

є офіційна інформація щодо порушення суб'єктом зовнішньоекономічної діяльності України або його іноземним контрагентом законодавства України;

дані контракту не відповідають даним інформаційної картки зовнішньоекономічного контракту.

10. У разі виявлення при розгляді контракту підстав для відмови в реєстрації заявнику направляється лист з обґрунтуванням мотивів відмови в реєстрації контракту.

11. Заявник має право доопрацювати документи згідно з вимогами цього наказу. У цьому разі термін розгляду документів переривається на строк до внесення заявником доопрацьованих документів.

12. Оригінали зовнішньоекономічного договору (контракту) та договорів, зазначених у пункті 2 цього Порядку, повертаються після розгляду матеріалів суб'єкту зовнішньоекономічної діяльності України, який подавав на реєстрацію.

13. Картки реєстрації-обліку або листи з відмовою в реєстрації мають право підписувати перший заступник Міністра, заступник Міністра, директор департаменту державної політики у сфері зовнішньої торгівлі, торговельних обмежень та контролю за зовнішньоекономічною діяльністю і його заступник, начальник управління нетарифного регулювання та його заступник.

(абзац перший пункту 13 в редакції наказів Міністерства економіки
 та з питань європейської інтеграції України від 03.06.2002 р. N 165
,
 від 26.02.2004 р. N 73)

Підписи зазначених посадових осіб на картках реєстрації - обліку засвідчуються відповідною печаткою.

14. Картки реєстрації - обліку зовнішньоекономічного договору (контракту) у двох примірниках (один для митного органу, другий для заявника) та оригінал договору (контракту) видаються заявникові при пред'явленні ним документа, що засвідчує особу, та доручення на їх отримання.

Засвідчена копія картки реєстрації - обліку надається суб'єктом зовнішньоекономічної діяльності України в Торгово-промислову палату України або в регіональну Торгово-промислову палату для отримання сертифіката про походження товару.

(пункт 14 в редакції наказу Міністерства економіки
 та з питань європейської інтеграції України від 03.06.2002 р. N 165)

15. У разі перереєстрації зовнішньоекономічного договору (контракту) заявником подаються документи згідно з пунктом 1 цього Порядку, а також один примірник оригіналу картки реєстрації - обліку зовнішньоекономічного договору (контракту) з відмітками митних органів про фактичне відвантаження продукції і зобов'язанням про призупинення відвантаження продукції на час перереєстрації зовнішньоекономічного договору (контракту).

(Порядок доповнено новим пунктом 15 згідно з наказом Міністерства
 економіки та з питань європейської інтеграції України від 03.06.2002 р. N 165)

16. Картка реєстрації - обліку зовнішньоекономічного договору (контракту) дійсна для митного оформлення експортної продукції протягом 12 місяців з дати її оформлення.

У разі експорту металобрухту термін дії картки реєстрації - обліку зовнішньоекономічного договору (контракту) за бажанням суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності та відповідно до коливань кон'юнктури світового ринку може бути скорочений, про що в ній здійснюється відповідний запис.

(Порядок доповнено новим пунктом 16 згідно з наказом Міністерства
 економіки та з питань європейської інтеграції України від 03.06.2002 р. N 165)

17. Картка реєстрації - обліку зовнішньоекономічного договору (контракту) утрачає чинність для митного оформлення експортної продукції у разі:

закінчення терміну дії картки реєстрації - обліку;

закінчення терміну дії зовнішньоекономічного договору (контракту);

перетину митного кордону експортної продукції в повному обсязі згідно з умовами зовнішньоекономічного договору (контракту);

відповідного подання Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції до Державної митної служби.

(Порядок доповнено пунктом 17 згідно з наказом Міністерства
 економіки та з питань європейської інтеграції України від 03.06.2002 р. N 165)
18. Унесення змін та доповнень до картки реєстрації - обліку зовнішньоекономічного договору (контракту) не допускається.

У разі втрати картки реєстрації - обліку зовнішньоекономічного договору (контракту) вона не поновлюється.

(Порядок доповнено пунктом 18 згідно з наказом Міністерства
 економіки та з питань європейської інтеграції України від 03.06.2002 р. N 165,
у зв'язку з цим пункти 15, 16 вважати відповідно пунктами 19, 20)

19. Заявник має право оскаржити відмову в реєстрації контракту в порядку, установленому законодавством України.

20. Картки реєстрації - обліку зовнішньоекономічного договору (контракту) та копії документів, поданих для реєстрації, зберігаються в управлінні нетарифного регулювання.
 

Заступник начальника управління
нетарифного регулювання та
контрактного обліку
 

 
 
Ю. С. Зацепін
 

 

ІНФОРМАЦІЙНА КАРТКА РЕЄСТРАЦІЇ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОГО ДОГОВОРУ (КОНТРАКТУ)

Контракт N 

від 

1. Організація-експортер, місцезнаходження                        код ЄДРПОУ

                                            Тел. (                )                                Факс (                )

п/р

В/р 

2. Організація-імпортер, місцезнаходження

                                            Тел. (                )                                Факс (                 )

п/р 

3. Код експортного товару (УКТ ЗЕД

4. Одиниця виміру 

5. Кількість 

6. Вартість у валюті контракту 

7. Вартість у доларах США 

 

 

  

8. Країна призначення 

  

9. Країна імпортера 

  

10. Країна виробника 

  

11. Валюта контракту 

  

12. Валюта розрахунку 

  

13. Базис поставки 

14. Характер угоди 

15. П. І. Б. керівника організації-експортера

Посада

Паспортні дані
(серія, N, коли і ким виданий)

                                                М. П.                                Підпис

                                                                                         Дата  

16. Податкова інспекція 

17. Особливі умови 

 

ІНФОРМАЦІЙНА КАРТКА РЕЄСТРАЦІЇ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОГО ДОГОВОРУ (КОНТРАКТУ)

(Заповнюється при бартерній угоді)

Контракт N 

від 

1. Організація-експортер, місцезнаходження                        код ЄДРПОУ

                                            Тел. (                )                                Факс (                )

п/р

В/р 

2. Організація-імпортер, місцезнаходження

                                            Тел. (                )                                Факс (                 )

п/р 

18. Код імпортного товару (УКТ ЗЕД

19. Одиниця
 виміру 

20. Кількість 

21. Вартість у валюті контракту 

22. Вартість у доларах США 

 

 

  

23. Країна призначення 

  

24. Країна імпортера  

  

25. Країна виробника  

  

26. Валюта контракту 

  

27. Базис поставки 

14. Характер угоди  

15. П. І. Б. керівника організації-експортера

Посада

Паспортні дані
(серія, N, коли і ким виданий)

                                                М. П.                                Підпис

                                                                                         Дата  

16. Податкова інспекція 

17. Особливі умови 

 

КАРТКА РЕЄСТРАЦІЇ - ОБЛІКУ N 
ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОГО ДОГОВОРУ (КОНТРАКТУ)

Контракт N 

від 

1. Організація-експортер, місцезнаходження                        код ЄДРПОУ

                                            Тел. (                )                                Факс (                )

п/р

В/р 

2. Організація-імпортер, місцезнаходження

                                            Тел. (                )                                Факс (                 )

п/р 

3. Код експортного товару (УКТ ЗЕД

4. Одиниця виміру 

5. Кількість 

6. Вартість у валюті контракту 

7. Вартість у доларах США 

 

 

                                                                                                              Разом:  

8. Країна призначення 

  

9. Країна імпортера 

  

10. Країна виробника 

  

11. Валюта контракту 

  

12. Валюта розрахунку 

  

13. Базис поставки 

14. Характер угоди 

15. П. І. Б. керівника організації-експортера

Посада

                           М. П.               Підпис

                                                   Дата 

16. Міністерство (відомство), що видало картку

П. І. Б.
Посада

                           М. П.               Підпис

                                                   Дата 

  

17. Особливі умови 

 

КАРТКА РЕЄСТРАЦІЇ - ОБЛІКУ N
ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОГО ДОГОВОРУ (КОНТРАКТУ)

(Заповнюється при бартерній угоді)

Контракт N 

від 

1. Організація-експортер, місцезнаходження                        код ЄДРПОУ

                                            Тел. (                )                                Факс (                )

п/р

В/р 

2. Організація-імпортер, місцезнаходження

                                            Тел. (                )                                Факс (                 )

п/р 

18. Код імпортного товару (УКТ ЗЕД

19. Одиниця виміру 

20. Кількість

21. Вартість у валюті контракту 

22. Вартість у доларах США 

 

 

                                                                                                 Разом:                                 

23. Країна призначення 

  

24. Країна імпортера 

  

25. Країна виробника 

  

26. Валюта контракту 

  

27. Базис поставки 

14. Характер угоди 

15. П. І. Б. керівника організації-експортера

Посада

                           М. П.               Підпис

                                                   Дата 

16. Міністерство (відомство), що видало картку

П. І. Б.
Посада

                           М. П.               Підпис

                                                   Дата 

  

17. Особливі умови 

____________

  

Опрос