Идет загрузка документа (22 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Положения о порядке взаимоотношений между Министерством обороны Украины и военными атташе иностранных государств и их заместителями, аккредитованными в Украине

Минобороны
Положение, Приказ от 15.02.2000 № 42
Утратил силу

Про затвердження Положення про порядок взаємовідносин між Міністерством оборони України та військовими аташе іноземних країн і їхніми заступниками, акредитованими в Україні

Наказ Міністра оборони України
від 15 лютого 2000 року N 42

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
2 червня 2000 р. за N 323/4544

Наказ втратив чинність
(згідно з наказом Міністерства оборони України
 від 20 липня 2015 року N 348)

З метою врегулювання порядку взаємовідносин між Міністерством оборони України та аташе іноземних держав і відповідно до повноважень, визначених у Положенні про Міністерство оборони України, затвердженому Указом Президента України від 21 серпня 1997 року N 888/97, НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Положення про порядок взаємовідносин між Міністерством оборони України та військовими аташе іноземних країн і їхніми заступниками, акредитованими в Україні, що додається.

2. Наказ розіслати згідно з розрахунком розсилки.

 

Міністр оборони України
генерал армії України
 

 
О. І. Кузьмук
 

 

ПОЛОЖЕННЯ
про порядок взаємовідносин між Міністерством оборони України та військовими аташе іноземних держав і їхніми заступниками, акредитованими в Україні

1. Загальні положення

1.1. Положення про порядок взаємовідносин між Міністерством оборони України та військовими аташе іноземних держав і їхніми заступниками, акредитованими в Україні (далі - Положення), розроблено на підставі Віденської конвенції про дипломатичні зносини від 18 квітня 1961 року, чинного законодавства України та з урахуванням досвіду міжнародної практики, визначає порядок взаємовідносин між Міністерством оборони України та аташе іноземних держав з питань оборони, аташе сухопутних військ, військових, військово-повітряних та військово-морських аташе (далі - військові аташе) та їхніми заступниками.

1.2. Військові аташе та їхні заступники акредитуються при Міністерстві закордонних справ України за погодженням з Міністерством оборони України.

1.3. Військові аташе та їхні заступники є членами дипломатичного персоналу представництв іноземних держав в Україні й користуються всіма привілеями та імунітетами, що випливають з цього. У своїй діяльності вони керуються Віденською конвенцією про дипломатичні зносини від 18 квітня 1961 року.

1.4. Застосування цього Положення здійснюється з урахуванням принципу взаємності у міжнародних відносинах.

2. Завдання, функції та повноваження Департаменту міжнародного співробітництва Міністерства оборони України щодо роботи з військовими аташе та їхніми заступниками

Департамент міжнародного співробітництва Міністерства оборони України організовує в плановому порядку представлення новопризначених іноземних:

аташе з питань оборони, військових аташе та їм рівних - першому заступнику начальника Генерального штабу Збройних Сил України;

аташе сухопутних військ - начальнику штабу - першому заступнику командувача Сухопутних військ України;

військово-повітряних аташе - начальнику штабу - першому заступнику командувача Військово-Повітряних Сил України;

військово-морських аташе - начальнику штабу - першому заступнику командувача Військово-Морських Сил України;

аташе з питань оборони, військові аташе, які одночасно акредитовані як військово-повітряні та військово-морські аташе, - заступнику начальника Генерального штабу Збройних Сил України;

заступників та помічників військових аташе - в Департаменті міжнародного співробітництва Міністерства оборони України.

Представлення нижчих за посадами співробітників апарату військового аташе не здійснюється.

3. Початок і закінчення виконання обов'язків військовими аташе та їхніми заступниками в Україні

3.1. Військовий аташе іноземної держави вважається таким, що приступив до виконання своїх обов'язків в Україні після завершення процесу його акредитації в Україні та його представлення директору Департаменту міжнародного співробітництва Міністерства оборони України.

Прохання сторони, яка акредитує, щодо схвалення призначення військового аташе надходить до Міністерства закордонних справ України дипломатичними каналами разом з біографічною довідкою кандидатури на цю посаду.

Міністерство закордонних справ України у разі схвалення Міністерством оборони України запропонованої кандидатури на посаду військового аташе надсилає відповідь стороні, яка акредитує.

3.2. Разом з інформацією про призначення та прибуття військового аташе, його заступників та інших працівників апарату військового аташе, що надається Департаменту міжнародного співробітництва Міністерства оборони України, подаються анкета (додаток до Положення) та три фотокартки розміром 4 х 6 см. Крім того, надаються фотокартки всіх членів сім'ї, які мешкатимуть зі співробітником військового аташату в Україні.

Акредитація співробітників військових аташатів та членів їхніх сімей у Міністерстві закордонних справ України, надання їм візової підтримки відбуваються відповідно до вимог Віденської конвенції про дипломатичні зносини від 18 квітня 1961 року.

3.3. Новопризначений військовий аташе іноземної держави наносить візит до директора Департаменту міжнародного співробітництва Міністерства оборони України. Терміни візиту попередньо погоджуються з Департаментом міжнародного співробітництва Міністерства оборони України. Військовий аташе наносить візит разом зі своїм попередником, а в разі його відсутності - з особою, яка виконує в посольстві його (попередника) функції.

3.4. Після закінчення своєї місії в Україні військовий аташе наносить візит до Департаменту міжнародного співробітництва Міністерства оборони України.

4. Представницька діяльність військового аташе

4.1. Інформація, що запитується або надається військовим аташе, має викладатися письмово, українською мовою або мовою держави, яку представляє військовий аташе, з перекладом на українську мову за підписом військового аташе або особи, яка виконує його функції, та надсилатися на ім'я директора Департаменту міжнародного співробітництва Міністерства оборони України.

4.2. Довідку про стан виконання заходів військового співробітництва військовий аташе може одержати тільки в Департаменті міжнародного співробітництва Міністерства оборони України. У разі потреби надання додаткового часу на підготовку заходу військового співробітництва Департамент міжнародного співробітництва Міністерства оборони України заздалегідь інформує військового аташе.

4.3. Обмін інформацією з обмеженим доступом здійснюється відповідно до вимог Закону України "Про державну таємницю" та відповідно до міжнародного договору щодо захисту таємної інформації між Україною і країною, яку представляє військовий аташе, ратифікованого Україною.

Загальна військова інформація висвітлюється в щорічному виданні "Біла книга".

4.4. Військові аташе можуть здійснювати візити до Департаменту міжнародного співробітництва Міністерства оборони України в будь-який час протягом установленого робочого часу за попередньою домовленістю з відповідними посадовими особами Департаменту міжнародного співробітництва Міністерства оборони України.

4.5. Візити військових аташе до управлінь центрального апарату Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України, штабів видів Збройних Сил України та оперативних командувань для опрацювання погоджених заходів військового співробітництва здійснюються у плановому порядку через Департамент міжнародного співробітництва Міністерства оборони України. Позапланові візити погоджуються з уповноваженими посадовими особами через Департамент міжнародного співробітництва Міністерства оборони України в робочому порядку.

4.6. Військовий аташе, який має резиденції за межами України і одночасно акредитований в Україні, надає інформацію Департаменту міжнародного співробітництва Міністерства оборони України про прибуття в Україну заздалегідь, де вказує дати свого прибуття та від'їзду, а також термін перебування в Україні.

4.7. Заступники військових аташе та їхні помічники відвідують Департамент міжнародного співробітництва. Відвідування ними інших структурних підрозділів Міністерства оборони України практикується, якщо вони тимчасово виконують обов'язки військових аташе або за попереднім погодженням з уповноваженою посадовою особою через Департамент міжнародного співробітництва Міністерства оборони України.

4.8. Військовий аташе письмово інформує Департамент міжнародного співробітництва Міністерства оборони України стосовно делегацій його держави, які планують прибути з офіційним візитом до Міністерства оборони України, Генерального штабу Збройних Сил України, штабів видів Збройних Сил України, як правило, за 25 робочих днів. Така інформація надається не пізніше як за два місяці в разі планування заходів з використанням озброєння та військової техніки.

У разі потреби зміни мети візиту або складу делегації Департамент міжнародного співробітництва Міністерства оборони України про це повідомляється.

Департамент міжнародного співробітництва Міністерства оборони України надає письмове підтвердження військовому аташе про готовність керівництва Збройних Сил України прийняти ту чи іншу делегацію.

4.9. Винятком з викладених у пункті 4.8 цього Положення вимог є особисте запрошення від Міністра оборони України та начальника Генерального штабу Збройних Сил України - першого заступника Міністра оборони України.

4.10. Військові аташе, їхні заступники та помічники, співробітники військових апаратів посольств, члени їхніх сімей, а також особи, що прибули до них за службовою необхідністю або як гості, здійснюють свої поїздки територією України згідно з чинним законодавством України. При цьому відвідання об'єднань, з'єднань, військових частин, військово-навчальних закладів, установ, організацій, підприємств Міністерства оборони України здійснюється після погодження з керівництвом Міністерства оборони України через Департамент міжнародного співробітництва Міністерства оборони України.

Якщо відвідання військових частин, закладів, установ та інших структурних підрозділів Міністерства оборони України не може відбутися, то Департамент міжнародного співробітництва Міністерства оборони України інформує про це військового аташе телефоном або письмово.

4.11. Запрошення військовослужбовців та працівників Збройних Сил України на офіційні прийоми та інші протокольно-представницькі заходи, які організовують військові аташе або дипломатичне представництво іноземної держави в Україні, здійснюються через Департамент міжнародного співробітництва Міністерства оборони України.

4.12. Службове листування зі структурними підрозділами Міністерства оборони України з питань міжнародного військового співробітництва здійснюється військовими аташе через Департамент міжнародного співробітництва Міністерства оборони України. Службове листування з питань співробітництва з НАТО здійснюється між військовими аташе та Генеральним штабом Збройних Сил України з направленням копій листів до Департаменту міжнародного співробітництва Міністерства оборони України.

5. Визначення місця військових аташе в ієрархії військових аташе

5.1. Визначення місця військових аташе в ієрархії військових аташе в Міністерстві оборони України здійснюється не за військовими званнями та видами збройних сил, а за датою представлення керівництву Департаменту міжнародного співробітництва Міністерства оборони України.

Ті самі правила діють і для заступників та помічників військових аташе, але після представлення самих військових аташе.

5.2. Якщо військовий аташе, у разі своєї відсутності, доручає виконання обов'язків своєму заступнику або помічнику і про це офіційно повідомляє Департамент міжнародного співробітництва Міністерства оборони України, то тимчасово виконуючий обов'язки військового аташе посідає місце в ієрархії попереду інших заступників військових аташе.

5.3. Дуайєном корпусу військових аташе є військовий аташе, який має постійну резиденцію в Києві й раніше за інших військових аташе приступив до виконання своїх обов'язків в Україні.

За його відсутності функції дуайєна корпусу військових аташе виконує наступний за ієрархією військовий аташе з постійною резиденцією в Києві.

Дуайєн здійснює координацію та представляє корпус військових аташе в тих випадках, коли військові аташе виступають корпоративно.

6. Військова форма одягу та нагороди

6.1. Акредитовані в Україні військові аташе звільняються від обмежень, пов'язаних з носінням військової форми одягу.

6.2. Носіння військової форми одягу передбачається в таких випадках:

під час акредитації;

під час робочих зустрічей з керівним складом Міністерства оборони України (Міністром оборони України, заступниками Міністра оборони України);

у разі відвідання структурних підрозділів Міністерства оборони України, а також під час проведення навчань та маневрів;

у разі візитів-представлень керівному складу Міністерства оборони України та прощальних візитів;

в інших випадках за рекомендаціями Департаменту міжнародного співробітництва Міністерства оборони України.

Носіння парадної військової форми одягу передбачається:

у разі супроводу послів під час вручення ними вірчих грамот;

на офіційних прийомах та протокольно-представницьких заходах, пов'язаних з державними та військовими урочистими подіями.

Ці рекомендації чинні також для заступників та помічників військових аташе.

6.3. Свої нагороди військові аташе носять згідно з діючими в їх країнах правилами і традиціями.

7. Протокольні положення

7.1. Департамент міжнародного співробітництва Міністерства оборони України періодично організовує спільні заходи для корпусу військових аташе, акредитованих в Україні. Такими заходами можуть бути: відвідування об'єднань, з'єднань, військових частин, військово-навчальних закладів, установ, організацій, підприємств Міністерства оборони України, презентації, заходи громадського, спортивного та розважального характеру, екскурсії по країні тощо.

Орієнтовний план таких заходів надається військовим аташе на початку кожного року. Точні терміни проведення заходів повідомляються військовим аташе письмово не пізніше ніж за 5 днів до їх проведення.

7.2. Департамент міжнародного співробітництва на початку кожного року надає в розпорядження військових аташе протокольний список керівництва Міністерства оборони України, Генерального штабу Збройних Сил України, видів Збройних Сил України та оперативних командувань. Про зміни в протокольному списку протягом року Департамент міжнародного співробітництва Міністерства оборони України інформує військових аташе в робочому порядку.

 

Тимчасово виконуючий обов'язки директора Департаменту міжнародного співробітництва Міністерства оборони України
полковник
 

 
 
 
С. Г. Мокренець
 

 

АНКЕТА

Країна 

______________________________ 

Посада 

______________________________ 

Ім'я та прізвище 

______________________________ 

Рід військ 

______________________________ 

Перебуває на службі чи є офіцером запасу 

______________________________ 

Який навчальний заклад закінчив 

______________________________ 

Підвищення на службі (рік): 

 

лейтенант 

______________________________ 

каштан 

______________________________ 

майор 

______________________________ 

підполковник 

______________________________ 

полковник 

______________________________ 

генерал 

______________________________ 

Рідна мова 

______________________________ 

Знання інших мов 

______________________________ 

Ім'я та прізвище дружини і дата народження 

______________________________ 

Імена та дати народження дітей 

______________________________ 

Адреси: 

 

робоча 

______________________________ 

домашня 

______________________________ 

Телефони: 

______________________________ 

 

Дата 

Підпис 

____________  

Опрос