Идет загрузка документа (13 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении аэропортовых сборов за обслуживание воздушных судов в Государственном международном аэропорту "Симферополь"

Минтранс
Приказ от 25.05.2000 № 254
Утратил силу

Про затвердження аеропортових зборів за обслуговування повітряних суден у Державному міжнародному аеропорту "Сімферополь"

Наказ Міністерства транспорту України
від 25 травня 2000 року N 254

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
31 травня 2000 р. за N 321/4542

Із змінами і доповненнями, внесеними
 наказом Міністерства транспорту України
 від 20 червня 2002 року N 415

Наказ втратив чинність
(згідно з наказом Міністерства транспорту та зв'язку України
 від 14 квітня 2008 року N 433)

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25.12.96 N 1548 "Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)" та рекомендацій Міжнародної організації цивільної авіації (ІКАО) НАКАЗУЮ:

1. Затвердити аеропортові збори за обслуговування повітряних суден у Державному міжнародному аеропорту "Сімферополь" (додаються).

2. Дозволити Державному міжнародному аеропорту "Сімферополь" при укладанні договорів щодо надання аеропортових послуг експлуатантам, які виконують регулярні та чартерні міжнародні польоти, застосовувати знижки до аеропортових зборів не більше 40 відсотків.

(абзац перший пункту 2 із змінами, внесеними згідно з
 наказом Міністерства транспорту України від 20.06.2002 р. N 415)

При укладанні договорів щодо надання аеропортових послуг експлуатантам, які виконують регулярні польоти в межах України, застосовувати знижки до аеропортових зборів не більше 80 відсотків.

(пункт 2 доповнено абзацом другим згідно з наказом
 Міністерства транспорту України від 20.06.2002 р. N 415)

Рейс вважається міжнародним, якщо він починається та/або закінчується за межами державного кордону України, незалежно від кількості проміжних посадок на території України.

(пункт 2 доповнено абзацом третім згідно з наказом
 Міністерства транспорту України від 20.06.2002 р. N 415)

Для визначення аеропортових зборів при виконанні міжнародних польотів у межах країн СНД застосовувати розмір аеропортових зборів для міжнародних польотів за межі країн СНД.

(пункт 2 доповнено абзацом четвертим згідно з наказом
 Міністерства транспорту України від 20.06.2002 р. N 415)

3. Департаменту транспортної політики (Легенький Г. М.) разом з Департаментом нормативно-правового забезпечення (Логінова Л. М.) в установленому порядку зареєструвати цей наказ у Міністерстві юстиції України.

4. Вважати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства транспорту України від 17.03.95 N 110 "Про ставки аеропортових зборів в аеропорту м. Сімферополь", який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 22.05.95 за N 149/685.

5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра транспорту А. Ф. Демиденка.

 

Міністр 

Л. М. Костюченко 

ПОГОДЖЕНО: 

  

В. о. Міністра
економіки України
 

 
О. В. Шлапак
 

 

АЕРОПОРТОВІ ЗБОРИ
за обслуговування повітряних суден у Державному міжнародному аеропорту "Сімферополь"

(Розміри аеропортових зборів за обслуговування повітряних суден при виконанні рейсів у межах країн СНД втратили чинність згідно з наказом Міністерства транспорту України від 20 червня 2002 року N 415)

1. За аеропортове обслуговування повітряних суден (далі - ПС), пов'язане з обслуговуванням пасажирів (пасажирський збір), забезпеченням зльоту-посадки, наднормативної стоянки повітряного пасажирського судна, авіаційної безпеки пасажирських перевезень, аеропорт стягує аеропортові збори за встановленими розмірами.

2. Розміри аеропортових зборів

2.1. Збір за зліт-посадку повітряного судна (без обслуговування повітряного руху) за кожну тонну максимально дозволеної злітної ваги ПС становить при виконанні польотів таких сполучень:

- внутрішнього 

- 2,5 USD; 

- міжнародного 

- 9,75 USD. 

Розмір збору збільшується, якщо в нічний час здійснюється:

посадка або зліт 

- на 20 %; 

як посадка, так і зліт 

- на 40 %. 

Нічний час установлюється в таких межах:

- з 1 квітня до 30 вересня включно 

- з 20.00 до 06.00; 

- з 1 жовтня до 31 березня включно 

- з 17.00 до 08.00. 

При виконанні тренувальних, випробувальних, технічних польотів, які здійснюються відповідно до Норм виконання польотів (НПП ГА - 85), затверджених наказом Міністерства цивільної авіації СРСР від 08.04.85 N 77, над злітно-посадочною смугою (далі - ЗПС) кожні 5 (п'ять) заходів на посадку враховуються як 1 (одна) посадка, але якщо при цьому включається світлосигнальна система, то кожні 2 (два) заходи враховуються як 1 (одна) посадка, навіть коли літак не торкається поверхні ЗПС.

2.2. Збір за обслуговування в аеровокзалі одного пасажира (пасажирський збір) залежно від виду сполучень становить:

- при внутрішньому 

- 2,5 USD; 

- при міжнародному 

- 13,0 USD. 

Від сплати пасажирського збору звільняються: транзитні пасажири; діти до 2 років; пасажири із сервісними квитками авіакомпаній; пасажири рейсів, що виконуються виключно для перевезення королівських осіб, голів держав і урядів; пасажири рейсів з метою пошуку та рятування, які виконуються за завданнями компетентних органів.

2.3. За наднормативну стоянку пасажирського повітряного судна стягується збір незалежно від виду сполучень:

Термін платної стоянки 

Збір за наднормативну стоянку ПС, у відсотках від суми збору за зліт-посадку 

а) протягом першої доби або її частини (після трьох годин нормативної стоянки) 

10 

б) за кожну наступну добу або її частину: 

  

від 24 до 72 годин 

25 

понад 72 години 

50 

Нормативний (без додаткової оплати) час стоянки пасажирського ПС становить 3 години. Збір не стягується у разі затримки ПС, спричиненої діями працівників аеропорту.

2.4. Збір за забезпечення авіаційної безпеки за кожного відправленого пасажира становить, залежно від категорії рейсу:

- при внутрішньому 

- 1,0 USD; 

- при міжнародному 

- 2,5 USD. 

3. Рейс вважається міжнародним, якщо він починається та/або закінчується за межами державного кордону України, незалежно від кількості проміжних посадок на території України.

4. Аеропортові збори наведені без урахування податку на додану вартість.

5. Іноземні експлуатанти сплачують аеропортові збори в доларах США або у валюті, визначеній відповідною міждержавною угодою.

Українські експлуатанти сплачують аеропортові збори в національній валюті.

Перерахунок доларів США в інші валюти здійснюється за курсом Національного банку України на дату надання послуг.

6. Визначення вартісної основи аеропортових зборів

6.1. Забезпечення зльоту-посадки (без обслуговування повітряного руху).

Витрати пов'язані з використанням і утриманням злітно-посадочної смуги, рулильних доріжок, перонів та інших споруд й будівель перону, світло-технічного обладнання, утриманням аварійно-рятувальної команди, включаючи протипожежну службу та швидку допомогу.

6.2. Забезпечення обслуговування пасажирів в аеровокзалі (пасажирський збір).

Витрати пов'язані з використанням та утриманням аеровокзалу й інших засобів обслуговування пасажирів та осіб, які зустрічають або проводжають.

6.3. Забезпечення понаднормативної стоянки повітряного судна.

Витрати під час наднормативної стоянки повітряного судна пов'язані з утриманням твердого покриття перонів, розташуванням повітряних суден на місцях стоянки, буксируванням повітряних суден до місць стоянки та їх охороною на місцях стоянки, користуванням відповідним освітлювальним обладнанням.

6.4. Забезпечення авіаційної безпеки.

Витрати пов'язані із забезпеченням авіаційної безпеки пасажирів, їх ручної поклажі, багажу, бортових припасів, повітряних суден та льотного персоналу, об'єктів аеродрому в контрольованих зонах аеропорту службами авіаційної безпеки аеропорту, недопущенням несанкціонованого втручання в діяльність цивільної авіації.

 

Начальник Департаменту
транспортної політики
 

 
Г. М. Легенький
 

Опрос