Идет загрузка документа (34 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Порядка заполнения внутреннего транзитного документа для его использования при осуществлении контроля за доставкой товаров, перемещаемых между таможнями в пределах таможенной территории Украины

Государственная таможенная служба
Порядок, Приказ от 12.04.2000 № 206
Утратил силу

Про затвердження Порядку заповнення внутрішнього транзитного документа для його використання при здійсненні контролю за доставкою товарів, що переміщуються між митницями в межах митної території України

Наказ Державної митної служби України
від 12 квітня 2000 року N 206

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
5 травня 2000 р. за N 261/4482

Із змінами і доповненнями, внесеними
 
наказами Державної митної служби України
 від 12 грудня 2003 року N 865
,
 від 29 березня 2004 року N 221
,
 від 15 липня 2004 року N 522
,
 від 13 жовтня 2005 року N 969
,
 від 9 грудня 2005 року N 1217

Наказ втратив чинність
(згідно з наказом Міністерства фінансів України
від 9 жовтня 2012 року N 1066)

Додатково див. лист
 Державної митної служби України
 від 16 серпня 2000 року N 09/2-2979-ЕП

З метою посилення контролю за переміщенням вантажів між митницями та для встановлення механізму реалізації розділу 6 Положення про порядок здійснення контролю за доставкою вантажів у митниці призначення, затвердженого наказом Держмитслужби від 08.12.98 N 771 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22.01.99 за N 42/3335, НАКАЗУЮ:

(преамбула із змінами, внесеними згідно з наказом
 Державної митної служби України від 12.12.2003 р. N 865)

1. Затвердити Порядок заповнення внутрішнього транзитного документа для його використання при здійсненні контролю за доставкою товарів, що переміщуються між митницями в межах митної території України (далі - Порядок), що додається.

2. Начальнику Управління організації митного контролю Дьоміну Ю. М., начальнику Правового управління Мельнику М. В. забезпечити реєстрацію цього наказу в Міністерстві юстиції України.

3. Начальнику Інформаційно-аналітичного митного управління Копосову С. А. забезпечити доопрацювання програмного забезпечення митних органів відповідно до затвердженого Порядку.

4. Начальнику Управління справами Карпенку В. П. довести цей наказ до відома митних органів України та суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності.

5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Держмитслужби Соболя І. М.

 

Голова Служби 

Ю. Соловков 

 

ПОРЯДОК
заповнення внутрішнього транзитного документа для його використання при здійсненні контролю за доставкою товарів, що переміщуються між митницями в межах митної території України

(У тексті Порядку слово "інспектор" у всіх відмінках замінено словами "посадова особа" у відповідному відмінку згідно з наказом Державної митної служби України від 15 липня 2004 року N 522)

1. Загальні положення

1.1. Дія Порядку заповнення внутрішнього транзитного документа для його використання при здійсненні контролю за доставкою товарів, що переміщуються між митницями в межах митної території України (далі - Порядок), поширюється на товари та інші предмети (далі - товари), що перебувають під митним контролем.

1.2. Для здійснення контролю за доставкою товарів, що переміщуються між митницями в межах митної території України, використовуються внутрішній транзитний документ (далі - ВТД), заповнений згідно з цим Порядком, та його електронна копія.

ВТД виготовляється і заповнюється за допомогою друкувального пристрою ПЕОМ на аркушах паперу формату А4 за формою, яка відповідає бланкам уніфікованого адміністративного документа форми МД-2 (МД-3).

При митному оформленні ВТД митні збори за митне оформлення не нараховуються і не сплачуються.

1.3. ВТД не складається, якщо контроль за перевезенням цих товарів здійснюється з використанням іншого контрольного документа: попередньої вантажної митної декларації на окремі види товарів (далі - ПД), перелік яких установлюється Держмитслужбою, попереднього повідомлення (далі - ПП), експортної вантажної митної декларації (далі - ВМД) чи транзитної ВМД.

(абзац перший пункту 1.3 із змінами, внесеними згідно з
 наказом Державної митної служби України від 12.12.2003 р. N 865)

У разі ввезення товарів на митну територію України (з будь-якою метою, крім транзиту іноземних товарів) через морські (річкові) порти та аеропорти зі зміною виду транспорту чи без такої ці товари направляються прикордонною митницею з вантажного терміналу (складу, майданчика, зони митного контролю тощо) аеропорту чи порту в митницю призначення за ВТД, ПД або ПП.

(абзац другий пункту 1.3 із змінами, внесеними згідно з
 наказом Державної митної служби України від 12.12.2003 р. N 865)

1.4. У разі переміщення за ВТД підакцизних товарів чи окремих видів товарів, перелік яких установлено наказом Держмитслужби України від 28.02.2003 N 129 "Про затвердження Положення про порядок контролю за ввезенням на митну територію України окремих видів товарів", зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 03.06.2003 за N 424/7745 (зі змінами й доповненнями), митними органами застосовуються такі заходи гарантування доставки товарів у митний орган призначення:

надання власником товарів (уповноваженою ним особою) гарантій митним органам;

охорона та супроводження товарів митними органами;

перевезення товарів митним перевізником.

(абзац перший пункту 1.4 в редакції наказу
 Державної митної служби України від 15.07.2004 р. N 522)

Перевезення вантажів між митницями в межах митної території України на умовах Митної конвенції про міжнародні перевезення вантажів із застосуванням книжки МДП від 14.11.75 (далі - Конвенція МДП) не здійснюється.

1.5. При митному оформленні товарів, що переміщуються з використанням ВТД (крім підакцизних товарів чи окремих видів товарів, перелік яких установлюється Держмитслужбою), замість додаткових аркушів, які відповідають формі МД-3, можуть бути використані формуляри-специфікації форми МД-8.

1.6. Митне оформлення відправлень спеціального зв'язку, предметів, призначених для офіційного або службового користування дипломатичних та консульських представництв іноземних держав на території України, міжнародних організацій та представництв іноземних держав при них (далі - дипломатичні вантажі), консолідованих вантажів, що переміщуються кур'єрськими службами прискореної доставки (експрес-перевізниками), консолідованих вантажів, що ввозяться зареєстрованими в Україні авіакомпаніями з використанням автомобільного транспорту на умовах Конвенції МДП і переміщуються за міжнародними авіаційними транспортними накладними встановленої форми (Air Waybill) та вантажними маніфестами (Cargo Manifest) до міжнародних аеропортів, здійснюється після подання ВТД, заповненого згідно з цим Порядком з використанням замість додаткових аркушів, які відповідають формі МД-3 (або МД-8) специфікацій довільної форми, у яких обов'язково зазначаються порядковий номер та найменування товарів, їх кількість та вартість.

(пункт 1.6 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Державної митної служби України від 13.10.2005 р. N 969)

1.7. Контроль за переміщенням товарів здійснює митниця відправлення відповідно до пунктів 1.9 і 1.10 Положення про порядок здійснення контролю за доставкою вантажів у митниці призначення, затвердженого наказом Держмитслужби від 08.12.98 N 771 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції 22.01.99 за N 42/3335.

1.8. Пункт 1.8 виключено 

(згідно з наказом Державної митної
 служби України від 15.07.2004 р. N 522)

2. Порядок заповнення граф ВТД

Графи ВТД заповнюються аналогічно Інструкції про порядок заповнення вантажної митної декларації, затвердженої наказом Держмитслужби від 09.07.97 N 307 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції 24.09.97 за N 443/2247 (далі - Інструкція), з урахуванням викладених у цьому Порядку особливостей заповнення окремих граф.

Декларантом заповнюються такі графи ВТД:

A, B, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 9, 12, 14, 18, 19, 22, 23, 26, 28, 31, 32, 33, 35, 37, 38, 40, 41, 43, 44, 45, 46, 47, 49, 50, 51, 53, 54.

Графи 7, C та D заповнюються посадовою особою митниці.

Інші графи не заповнюються.

3. Особливості заповнення окремих граф ВТД

Графа D

Робиться відмітка про накладене митне забезпечення та зазначаються додаткові відомості, не внесені декларантом.

Графа 1 "Тип декларації"

У першому підрозділі проставляється літерний код напрямку переміщення товарів "ТР", у другому - двозначний цифровий код "80", у третьому - двозначний літерний код "ВН".

Графа 4 "Відвантажувальні специфікації"

При використанні специфікацій довільної форми відповідно до пункту 1.6 цього Порядку зазначається загальна кількість доданих аркушів специфікацій.

Графа 9 "Особа, відповідальна за фінансове врегулювання"

У разі надання фінансових гарантій митним органам зазначаються відомості про особу, яка надає митним органам України фінансові гарантії щодо обов'язкової доставки товарів у митницю призначення.

В інших випадках графа не заповнюється.

Графа 18 "Транспортний засіб при відправленні"

Наводяться відомості про транспортний засіб, на якому здійснюється перевезення товарів у митницю призначення.

Графа 31 "Вантажні місця та опис товару". "Маркування та кількість - номери контейнерів - опис товару"

Заповнюється відповідно до Інструкції з урахуванням зазначених у цьому Порядку особливостей заповнення графи 33 "Код товару".

При використанні відповідно до пункту 1.6 цього Порядку специфікацій довільної форми робиться запис "Усього ____ (зазначається кількість найменувань товарів за специфікаціями довільної форми) найменувань товарів згідно зі специфікаціями (зазначаються дати і номери специфікацій) на ___ аркушах".

Графа 33 "Код товару"

У першому підрозділі проставляється чотиризначний код товару згідно з ТН ЗЕД.

У разі переміщення підакцизних товарів або окремих видів товарів, перелік яких установлюється Держмитслужбою, у першому підрозділі проставляється дев'ятизначний код товару згідно з ТН ЗЕД.

Структурно код записується без пропусків та інших розподілювальних знаків.

При перевезеннях відправлень спеціального зв'язку у першому підрозділі проставляється умовно визначений чотиризначний код товару згідно з ТН ЗЕД - 9901. При цьому в графі 31 робиться запис "Відправлення спеціального зв'язку згідно зі специфікаціями".

(опис особливостей заповнення графи 33 глави 3 із змінами,
 внесеними згідно з наказом Державної митної служби України
 від 13.10.2005 р. N 969)

При перевезеннях дипломатичних вантажів (крім консульської валізи) проставляється умовно визначений чотиризначний код товару згідно з ТН ЗЕД - 9902. При цьому в графі 31 робиться запис "Дипломатичний вантаж".

При перевезеннях вантажів, що переміщуються кур'єрськими службами прискореної доставки (експрес-перевізниками), проставляється умовно визначений чотиризначний код товару згідно з ТН ЗЕД - 9903. При цьому в графі 31 робиться запис "Консолідований вантаж згідно зі специфікаціями".

При перевезеннях консолідованих вантажів, що ввозяться зареєстрованими в Україні авіакомпаніями з використанням автомобільного транспорту на умовах Конвенції МДП і переміщуються за міжнародними авіаційними транспортними накладними встановленої форми (Air Waybill) та вантажними маніфестами (Cargo Manifest) до міжнародних аеропортів, у першому підрозділі проставляється умовно визначений чотиризначний код товару згідно з ТН ЗЕД - 9904. При цьому в графі 31 робиться запис "Консолідований вантаж згідно зі специфікаціями".

Графа 43

Проставляється цифровий код типу гарантії, яку в установлених чинним законодавством випадках обрав власник товарів чи уповноважена ним особа:

02 - фінансова гарантія у вигляді внесення грошової застави;

03 - перевезення митним перевізником;

04 - охорона і супроводження товарів митними органами;

06 - гарантія незалежного фінансового посередника;

00 - гарантія не потрібна.

(опис особливостей заповнення графи 43 глави 3 із змінами,
 внесеними згідно з наказом Державної митної служби України
 від 15.07.2004 р. N 522)

Графа 49 "Найменування складу"

Якщо переміщення товарів за цим контрольним документом здійснюється до складу митного органу або до митного ліцензійного складу, то зазначається кодовий номер цього складу.

Графа 50 "Довіритель"

До графи 50 усіх основних аркушів ВТД, які відповідають формі МД-2, декларантом уносяться відомості про особу, що приймає заявлені товари до перевезення та бере зобов'язання щодо доставки цих товарів у митницю призначення:

повні відомості про підприємство-перевізника;

персональні дані безпосереднього виконавця перевезення товарів (крім випадків виконання перевезень підприємствами залізничного транспорту загального користування).

На зворотному боці кожного основного аркуша ВТД учиняється друкований напис такого змісту: "Я (прізвище, ім'я та по батькові, номер і серія паспорта), ознайомлений зі змістом статей 331, 332, 336, 337, 338 Митного кодексу України і зобов'язуюсь доставити заявлені товари до митниці призначення в установлений строк".

(абзац графи 50 розділу 3 із змінами, внесеними згідно з
 наказом Державної митної служби України від 29.03.2004 р. N 221)

Особа, що приймає заявлені товари до перевезення та бере зобов'язання щодо доставки цих товарів у митницю призначення, ознайомлюється зі змістом зазначених статей Митного кодексу України та підписує всі примірники основних аркушів ВТД.

Зобов'язання і підпис засвідчуються відбитком особистої номерної печатки посадової особи митниці відправлення.

Графа 51 "Митниця країни транзиту"

У першій колонці проставляється дата, до якої (включно) заявлені товари необхідно доставити в митницю призначення, зазначену в графі 53 ВТД.

Друга і третя колонки заповнюються декларантом у разі заявлення товарів, які перевозяться з наданням фінансових гарантій митним органам. У другій колонці зазначається загальний розмір фінансової гарантії, у третій колонці проставляється номер гарантійного документа.

Якщо перевізником не виконано зобов'язання щодо доставки в митницю призначення товарів, що перевозилися з наданням фінансових гарантій митним органам, то в колонках графи 51, розміщених під літерною графою "C", митницею відправлення зазначається номер фінансового документа, за яким суму фінансової гарантії перераховано до Державного бюджету.

Графа 53 "Митниця в країні призначення"

Зазначаються назва та код митного органу, у якому закінчуватиметься переміщення товарів за цим контрольним документом.

4. Особливості заповнення граф ВТД при ввезенні товарів залізничним транспортом

Для перевезення товарів, що прямують від одного відправника на адресу одного одержувача, оформлюється один ВТД незалежно від кількості оформлених залізничних накладних на ці товари.

(абзац перший глави 4 у редакції наказу
 Державної митної служби України від 09.12.2005 р. N 1217)

ВТД заповнюється декларантом у трьох примірниках, один з яких подається прикордонній залізничній станції відправлення, другий залишається в справах митниці відправлення для здійснення контролю за переміщенням товарів, третій долучається до перевізних і товаросупровідних документів та прямує разом із товаром у митницю призначення.

4.1. Декларантом заповнюються такі графи ВТД:

1, 2, 3, 5, 6, 8, 14, 18, 19, 22, 26, 29, 31, 33, 35, 44, 50, 53, 54.

4.2. Графи 7 і D заповнюються посадовою особою митниці.

Інші графи не заповнюються.

4.3. Строк доставки товару в митницю призначення встановлюється на підставі календарного штемпеля залізничної станції відправлення, проставленого в перевізних документах і в графі 50 ВТД, з 24-ї години дати прийняття залізничною станцією товару до перевезення.

4.4. У разі виявлення митницею призначення невідповідності зазначених в електронній копії ВТД даних про номери вагонів (контейнерів) і номери залізничних накладних даним, зазначеним у товаросупровідних документах, вона повинна звернутися до митниці відправлення із заявою про внесення змін до електронної копії цього ВТД. Заява оформлюється в довільній формі й підписується начальником відділу контролю за доставкою вантажів.

4.5. Особливості заповнення окремих граф ВТД при ввезенні товарів залізничним транспортом

Графа 1 "Тип декларації"

У першому підрозділі проставляється літерний код напрямку переміщення товарів "ТР", у другому - двозначний цифровий код "80", у третьому - двозначний літерний код "ЗТ".

Графа 8 "Одержувач/Імпортер"

У графі наводяться відомості про одержувача товарів: найменування та місцезнаходження юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, її місце проживання й відомості про документ, що посвідчує особу.

Графа 18 "Транспортний засіб при відправленні"

Наводяться дані про номери залізничних вагонів або контейнера, якими здійснюється перевезення товарів у митницю призначення.

За браком місця на лицьовому боці ВТД відомості наводяться на зворотному боці з посиланням на відповідну графу ВТД. Такий запис засвідчується декларантом і посадовою особою митниці відправлення, а в графі 18 робиться відмітка "Див. на звороті". Ці відомості обов'язково вносяться до відповідної графи електронної копії ВТД.

Графа 22 "Валюта та загальна фактурна вартість"

У лівому підрозділі наводиться згідно із загальнодержавним Класифікатором валют цифровий код валюти, зазначеної в товаросупровідних документах на товар.

У правому підрозділі графи наводиться загальна вартість товару, зазначена в товаросупровідних документах.

Графа 31 "Опис товару"

Наводиться опис товару на рівні групи з урахуванням зазначених у цьому Порядку особливостей заповнення графи 33 "Код товару".

Графа 33 "Код товару"

У першому підрозділі зазначається чотиризначний код товару згідно з УКТЗЕД. Структурно код записується без пропусків та інших розподілювальних знаків.

Графа 44 "Додаткова інформація/подані документи"

Зазначаються тільки номери залізничних накладних, поданих при митному оформленні.

Графа 50 "Довіритель"

До графи 50 усіх примірників ВТД декларантом уносяться відомості про залізницю, що приймає заявлені товари до перевезення.

На всіх примірниках ВТД проставляється календарний штемпель станції відправлення, яка приймає товар до перевезення, що є свідченням прийняття залізницею солідарного зобов'язання про дотримання митних правил, установлених законодавством.

Строк доставки встановлюється відповідно до вимог Положення про порядок здійснення контролю за доставкою вантажів у митниці призначення, затвердженого наказом Держмитслужби України від 08.12.98 N 771 і зареєстрованого в Мін'юсті України 22.01.99 за N 42/3335, починається з 24-ї години дати прийняття товару до перевезення залізницею та проставляється в перевізному документі після митного оформлення цього товару.

(графа 50 пункту 4.5 в редакції наказу
 Державної митної служби України від 29.03.2004 р. N 221)

4.6. Печатки й штампи державних органів, що здійснюють фітосанітарний, ветеринарний, екологічний, радіологічний та інші види контролю, проставляються в разі потреби на залізничних накладних.

(Порядок доповнено розділом 4 згідно з наказом
 Державної митної служби України від 12.12.2003 р. N 865)

 

Начальник відділу контролю
за доставкою вантажів
 

 
В. Луговець
 

Опрос