Идет загрузка документа (57 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Положения о порядке применения к субъектам внешнеэкономической деятельности Украины и иностранным субъектам хозяйственной деятельности специальных санкций, предусмотренных статьей 37 Закона Украины "О внешнеэкономической деятельности"

Министерство экономики Украины (2)
Положение, Приказ от 17.04.2000 № 52
Утратил силу

Про затвердження Положення про порядок застосування до суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності України та іноземних суб'єктів господарської діяльності спеціальних санкцій, передбачених статтею 37 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність"

Наказ Міністерства економіки України
від 17 квітня 2000 року N 52

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
5 травня 2000 р. за N 260/4481

Із змінами і доповненнями, внесеними
наказом Міністерства економіки України
 від 1 листопада 2000 року N 233
,
наказами Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України
 від 8 жовтня 2001 року N 226
,
 від 22 вересня 2003 року N 260
,
 від 6 квітня 2004 року N 126
,
 
наказами Міністерства економіки України
від 13 грудня 2005 року N 497
,
 від 15 березня 2006 року N 95
,
 
наказами Міністерства економічного розвитку і торгівлі України
від 28 вересня 2011 року N 65
,
 від 7 листопада 2011 року N 204
,
 від 26 травня 2015 року N 538

Наказ втратив чинність
(згідно з наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
 від 19 серпня 2020 року N 1599)

Додатково див. рішення
 Окружного адміністративного суду міста Києва
 від 18 липня 2019 року

(У тексті наказу та Положення слова "Міністерство економіки України", "Мінекономіки" у всіх відмінках замінено відповідно словами "Міністерство економіки та з питань європейської інтеграції України" у відповідних відмінках згідно з наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України від 8 жовтня 2001 року N 226) 

(У тексті наказу та Положення слова "Міністерство економіки та з питань європейської інтеграції України", "департамент торговельних обмежень та контролю за зовнішньоекономічною діяльністю", "управління контролю за зовнішньоекономічною діяльністю", "управління правового забезпечення зовнішньоекономічної діяльності в складі головного юридичного управління" в усіх відмінках замінено відповідно словами "Міністерство економіки України", "департамент зовнішньоекономічної політики", "відділ контролю за зовнішньоекономічною діяльністю", "відділ правового забезпечення зовнішньоекономічної діяльності" у відповідному відмінку згідно з наказом Міністерства економіки України від 13 грудня 2005 року N 497)

У зв'язку з прийняттям Закону України від 23.03.2000 N 1595-III "Про внесення змін до деяких законів України" НАКАЗУЮ:

1. Визнати таким, що втратило чинність, Положення про порядок застосування до суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності України та іноземних суб'єктів господарської діяльності спеціальних санкцій, передбачених статтею 37 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність", затверджене наказом Міністерства зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України від 05.10.99 N 754 та зареєстроване в Міністерстві юстиції України 21.10.99 за N 718/4011.

2. Затвердити Положення про порядок застосування до суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності України та іноземних суб'єктів господарської діяльності спеціальних санкцій, передбачених статтею 37 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність", що додається.

3. Установити, що накази Міністерства економічного розвитку і торгівлі України щодо застосування (скасування, зміни виду, призупинення дії) спеціальних санкцій, передбачених статтею 37 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність", мають право підписувати перший заступник Міністра, заступник Міністра - керівник апарату та заступник Міністра згідно з розподілом обов'язків.

(пункт 3 в редакції наказу Міністерства економіки та
 з питань європейської інтеграції України від 08.10.2001 р. N 226
,
 із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства економіки та
 з питань європейської інтеграції України від 22.09.2003 р. N 260
,
 наказом Міністерства економічного
 розвитку і торгівлі України від 28.09.2011 р. N 65
,
 у редакції наказу Міністерства економічного
 розвитку і торгівлі України від 07.11.2011 р. N 204)

4. Відділу контролю за зовнішньоекономічною діяльністю департаменту зовнішньоекономічної політики (Жижко О. А.) забезпечити:

реєстрацію цього наказу в Мін'юсті в установлений законодавством термін;

опублікування цього наказу в газеті "Урядовий кур'єр" після державної реєстрації в Мін'юсті;

доведення цього наказу до відома ДПАУ, Держмитслужби, СБУ, МВС, ГоловКРУ, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.

5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Гончарука А. І.

 

Міністр 

С. Тігіпко 

 

ПОЛОЖЕННЯ
про порядок застосування до суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності України та іноземних суб'єктів господарської діяльності спеціальних санкцій, передбачених статтею 37 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність"

(У тексті Положення слова "призупинення дії" замінено словами "тимчасового зупинення дії" згідно з наказом Міністерства економіки України від 15 березня 2006 року N 95)

(У тексті Положення слова "Міністерство економіки України", "Державна податкова адміністрація України", "департамент зовнішньоекономічної політики", "відділ контролю за зовнішньоекономічною діяльністю", "відділ правового захисту інтересів Міністерства в судових та інших органах" у всіх відмінках замінено відповідно словами "Міністерство економічного розвитку і торгівлі України", "Державна податкова служба України", "департамент зовнішньоекономічної діяльності", "відділ контролю у сфері зовнішньоекономічної діяльності", "відділ позовної роботи" у відповідних відмінках згідно з наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 28 вересня 2011 року N 65)

Положення про порядок застосування до суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності України та іноземних суб'єктів господарської діяльності спеціальних санкцій, передбачених статтею 37 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність" (далі - Положення), визначає порядок застосування (скасування, зміни виду, тимчасового зупинення дії) Міністерством економічного розвитку і торгівлі України спеціальних санкцій (далі - санкції), передбачених статтею 37 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність", до українських суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності та іноземних суб'єктів господарської діяльності (далі - суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності).

Дія цього Положення поширюється на всіх суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності незалежно від форм власності та місця реєстрації.

1. Загальні положення

1.1. Спеціальні санкції - індивідуальний режим ліцензування або тимчасове зупинення зовнішньоекономічної діяльності - застосовуються Міністерством економічного розвитку і торгівлі України до суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності за поданням органів державної податкової та контрольно-ревізійної служб, митних, правоохоронних органів, органів Антимонопольного комітету України, спеціально уповноваженого органу виконавчої влади у сфері регулювання ринків фінансових послуг та Національного банку України або за рішенням суду.

(пункт 1.1 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства економіки України від 01.11.2000 р. N 233
,
наказом Міністерства економіки та з питань
 європейської інтеграції України від 06.04.2004 р. N 126
,
 у редакції наказу Міністерства економіки України
 від 15.03.2006 р. N 95)

1.2. Санкції застосовуються Міністерством економічного розвитку і торгівлі України до суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності, що порушили Закон України "Про зовнішньоекономічну діяльність" та пов'язані з ним закони України, зокрема в разі порушення суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності валютного, митного, податкового, іншого законодавства, що встановлює певні заборони, обмеження або порядок здійснення зовнішньоекономічних операцій, та в разі проведення ними дій, які можуть зашкодити інтересам національної економічної безпеки.

(пункт 1.2 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства економіки України від 15.03.2006 р. N 95)

1.3. Санкції можуть бути застосовані до суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності протягом трьох років з дня виявлення порушення законодавства.

(пункт 1.3 у редакції наказу Міністерства
 економіки України від 15.03.2006 р. N 95)

1.4. Застосування санкцій може бути оскаржено в судовому порядку. Представництво інтересів держави при розгляді таких судових спорів забезпечується Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та державними органами, які внесли подання про застосування санкцій.

(Положення доповнено новим пунктом 1.4 згідно з
 наказом Міністерства економіки України від 13.12.2005 р. N 497,
 у зв'язку з цим пункти 1.4, 1.5, 1.6, 1.7
 вважати відповідно пунктами 1.5, 1.6, 1.7, 1.8)

Оскарження застосування санкцій у судовому порядку до винесення судом відповідного рішення по суті справи не зупиняє їх дію.

(пункт 1.4 доповнено абзацом другим згідно з наказом
 Міністерства економіки України від 15.03.2006 р. N 95)

1.5. Українські суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності, до яких, у встановленому порядку, застосована спеціальна санкція - індивідуальний режим ліцензування чи тимчасове зупинення зовнішньоекономічної діяльності, не мають права укладати угоди доручення, комісії, агентські, про спільну діяльність та співробітництво, консигнації, дилерські, дистриб'юторські, оренди, найму, лізингу, зберігання та інші угоди, що передбачають проведення зовнішньоекономічних операцій іншими особами або на користь інших осіб за дорученням чи передачу майна у строкове користування з метою проведення зовнішньоекономічної діяльності.

1.6. Українські суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності не мають права укладати з іноземними суб'єктами господарської діяльності, до яких, у встановленому порядку, застосовано спеціальну санкцію - індивідуальний режим ліцензування чи тимчасове зупинення зовнішньоекономічної діяльності, угоди доручення, комісії, агентські, про спільну діяльність та співробітництво, консигнації, дилерські, дистриб'юторські, оренди, найму, лізингу, зберігання та інші угоди, що передбачають проведення зовнішньоекономічних операцій іншими особами чи на користь інших осіб за дорученням або передачу майна у строкове користування з метою проведення зовнішньоекономічної діяльності в Україні чи з товарами українського походження.

1.7. Дія спеціальних санкцій - тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності та індивідуального режиму ліцензування, що застосовуються до суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності, поширюється на всі види зовнішньоекономічної діяльності, зазначені у статті 4 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність", операції за якими здійснюються українськими суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності та іноземними суб'єктами господарської діяльності.

1.8. Окремою зовнішньоекономічною операцією є комплекс дій українського суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності та іноземного суб'єкта господарської діяльності, що підпадає під визначення одного із видів зовнішньоекономічної діяльності, передбачених статтею 4 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність", та включає в себе закінчену разову передачу товару (виконання робіт, надання послуг) та закінчені розрахунки (грошові, товарні та в інших формах) за цю разову конкретну передачу товару (виконання робіт, надання послуг).

2. Індивідуальний режим ліцензування

2.1. Індивідуальний режим ліцензування зовнішньоекономічної діяльності українських суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності та іноземних суб'єктів господарської діяльності передбачає здійснення Міністерством економічного розвитку і торгівлі України індивідуального ліцензування кожної окремої зовнішньоекономічної операції певного виду зовнішньоекономічної діяльності, що зазначена в статті 4 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність".

2.2. З метою контролю за зовнішньоекономічною діяльністю суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності, що допустили порушення у цій сфері, оформляється разова (індивідуальна) ліцензія, яка видається Міністерством економічного розвитку і торгівлі України чи уповноваженими ним органами. Разова (індивідуальна) ліцензія є підставою для здійснення зовнішньоекономічних операцій суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності, до яких застосовано санкції. Оформляється разова (індивідуальна) ліцензія у порядку, визначеному Міністерством економічного розвитку і торгівлі України.

2.3. Індивідуальний режим ліцензування діє до моменту усунення порушень законодавства України або застосування практичних заходів, що гарантують виконання Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність" та/або пов'язаних з ним законів України, і скасовується Міністерством економічного розвитку і торгівлі України.

(Положення доповнено пунктом 2.3 згідно з наказом
 Міністерства економіки України від 15.03.2006 р. N 95)

3. Тимчасове зупинення зовнішньоекономічної діяльності

3.1. Тимчасове зупинення зовнішньоекономічної діяльності щодо українських суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності та іноземних суб'єктів господарської діяльності означає позбавлення права займатися всіма видами зовнішньоекономічної діяльності, передбаченими статтею 4 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність", за винятком:

завершення розрахунків за зовнішньоекономічними операціями, при яких з боку українських суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності або іноземних суб'єктів господарської діяльності були перераховані кошти до застосування цієї санкції;

завершення розрахунків за зовнішньоекономічними операціями за продукцію, що була відправлена за межі України українськими суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності або відправлена в Україну іноземними суб'єктами господарської діяльності до застосування цієї санкції.

Для завершення таких операцій українському суб'єктові зовнішньоекономічної діяльності слід у встановленому порядку отримати разову (індивідуальну) ліцензію Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

3.2. Тимчасове зупинення зовнішньоекономічної діяльності діє до моменту усунення порушень законодавства України або застосування практичних заходів, що гарантують виконання Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність" та/або пов'язаних з ним законів України, але не більше трьох місяців з дати винесення відповідного рішення Міністерством економічного розвитку і торгівлі України. Після тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності переводяться Міністерством економічного розвитку і торгівлі України на індивідуальний режим ліцензування.

Подовження дії тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності здійснюється виключно за рішенням суду.

(пункт 3.2 у редакції наказу Міністерства
 економіки України від 15.03.2006 р. N 95)

4. Порядок застосування (скасування, зміни виду, тимчасового зупинення дії) Міністерством економічного розвитку і торгівлі України спеціальних санкцій

4.1. Опрацювання подань щодо застосування (скасування, зміни виду, тимчасового зупинення дії) санкцій до суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності від органів державної податкової та контрольно-ревізійної служб, митних, правоохоронних органів, органів Антимонопольного комітету України, спеціально уповноваженого органу виконавчої влади у сфері регулювання ринків фінансових послуг, Національного банку України покладено на відділ контролю у сфері зовнішньоекономічної діяльності департаменту регулювання зовнішньоекономічної діяльності та відділ правового забезпечення зовнішньоекономічної діяльності Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

(пункт 4.1 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства економіки України від 01.11.2000 р. N 233
,
наказом Міністерства економіки та з питань
 європейської інтеграції України від 06.04.2004 р. N 126
,
 наказом Міністерства економіки України
 від 15.03.2006 р. N 95
,
 із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства
 економічного розвитку і торгівлі України від 26.05.2015 р. N 538)

4.2. Подання щодо застосування спеціальних санкцій до суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності - індивідуального режиму ліцензування зовнішньоекономічної діяльності або тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності повинні містити інформацію:

найменування та реквізити суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності (для іноземних суб'єктів господарювання мовою країни їхнього місцезнаходження), найменування та реквізити контрагента, при виконанні контракту з яким порушено законодавство;

(абзац другий пункт 4.2 у редакції наказу
 Міністерства економіки України від 15.03.2006 р. N 95)

відомості про зміст порушення з посиланням на конкретні положення законодавства України, іншу доцільну інформацію.

(абзац третій пункту 4.2 в редакції наказів Міністерства
 економіки України від 01.11.2000 р. N 233
,
 від 15.03.2006 р. N 95)

У поданні повинна міститись пропозиція щодо виду санкції, яку пропонується застосувати.

(абзац четвертий пункту 4.2 із змінами, внесеними згідно з
 наказом Міністерства економіки України від 15.03.2006 р. N 95)

Якщо в отриманих поданнях зазначену інформацію повністю не відображено та відсутня в них інформація не перебуває в розпорядженні Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, то Міністерство економічного розвитку і торгівлі України робить запит до ініціатора подання або до інших органів державного управління та валютного контролю, суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності, щодо яких є подання про застосування спеціальних санкцій, щодо уточнення інформації про суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності.

(абзац п'ятий пункту 4.2 в редакції наказу Міністерства
 економіки України від 01.11.2000 р. N 233)

4.3. Відповідальність за недостовірність інформації, зазначеної в поданнях, щодо застосування (скасування, зміни виду, тимчасового зупинення дії) санкцій, на підставі яких видаються відповідні накази Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, несе ініціатор подання у порядку, передбаченому законом.

(пункт 4.3 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства економіки України від 15.03.2006 р. N 95)

4.4. У разі наявності в Міністерстві інших матеріалів (інформації) щодо діяльності суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності, до яких пропонується застосувати (скасувати, змінити вид, призупинити дію) санкції, то ці матеріали долучаються до матеріалів про застосування (скасування, зміну виду, тимчасового зупинення дії) санкцій і розглядаються разом з поданням при прийнятті остаточного рішення.

4.5. Відділом контролю у сфері зовнішньоекономічної діяльності для додаткового вивчення діяльності суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності можуть залучатися фахівці та використовуватися матеріали інших структурних підрозділів Міністерства, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій (за згодою).

4.6. Після опрацювання всіх документів (інформації) відділом контролю у сфері зовнішньоекономічної діяльності готується проект наказу, який вноситься на розгляд Міністру чи іншій уповноваженій ним посадовій особі Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, у встановленому порядку.

4.7. Застосуванню санкцій до суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності може передувати офіційне попередження з боку Міністерства економічного розвитку і торгівлі України про можливість застосування до них санкцій.

4.8. Про застосування санкцій, передбачених статтею 37 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність", видається наказ Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, у якому вказуються норми чинного законодавства, які було порушено, матеріали, на підставі яких видано наказ, реквізити суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності, до яких застосовані санкції, та вид санкції, дата, з якої санкція починає діяти.

(абзац перший пункту 4.8 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства економіки України від 01.11.2000 р. N 233)

Відповідні накази Міністерства економічного розвитку і торгівлі України видаються у разі скасування, зміни виду, тимчасового зупинення дії санкцій, застосованих до суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності.

4.9. При застосуванні тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності відділ контролю у сфері зовнішньоекономічної діяльності за 40 днів до закінчення терміну його дії надсилає до ініціатора подання застосування такої санкції запит щодо доцільності подовження дії тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності.

На підставі отриманих матеріалів (у разі, якщо допущені порушення законодавства України не усунуто й виникає доцільність подовження дії тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності) відділ контролю у сфері зовнішньоекономічної діяльності разом із відділом правового забезпечення зовнішньоекономічної діяльності та/або відділом позовної роботи готують відповідну позовну заяву до суду.

З метою забезпечення позову Міністерство економічного розвитку і торгівлі України може робити клопотання щодо подовження дії тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності на період розгляду справи.

У разі, якщо судом дане клопотання буде незадоволено, а також якщо інформація на запит Міністерства економічного розвитку і торгівлі України щодо доцільності подовження дії тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності від ініціатора подання застосування санкції не надійде в термін за 10 днів до закінчення його дії або надійде з пропозицією щодо недоцільності подовження дії тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності, Міністерством економічного розвитку і торгівлі України видається наказ про зміну виду спеціальних санкцій, яким скасовується дія тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності та одночасно застосовується індивідуальний режим ліцензування.

При цьому термін дії тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності не повинен перевищувати трьох місяців з дати винесення Міністерством економічного розвитку і торгівлі України відповідного рішення про його застосування.

(Положення доповнено новим пунктом 4.9 згідно з наказом
 Міністерства економіки України від 15.03.2006 р. N 95,
 у зв'язку з цим пункти 4.9 - 4.16 уважати відповідно пунктами 4.10 - 4.17)

4.10. Наказ Міністерства економічного розвитку і торгівлі України щодо застосування (скасування, зміни виду, тимчасового зупинення дії) санкцій у триденний термін доводиться до відома:

органу, який увійшов з поданням;

Державної фіскальної служби України;

(абзац третій пункту 4.10 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 26.05.2015 р. N 538)

Абзац четвертий пункту 4.10 виключено

(згідно з наказом Міністерства економічного
 розвитку і торгівлі України від 26.05.2015 р. N 538
,
 у зв'язку з цим абзаци п'ятий, шостий
 вважати відповідно абзацами четвертим, п'ятим
)

Національного банку України;

відповідного республіканського органу Автономної Республіки Крим, структурних підрозділів обласної, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій за місцем реєстрації українського суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності, які доводять їх до українських суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності.

4.11. З метою інформування суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності інформація щодо застосування (скасування, зміни виду, тимчасового зупинення дії) санкцій до українських суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності та іноземних суб'єктів господарської діяльності розміщується на офіційному ВЕБ-сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України за адресою: http//www.me.gov.ua в мережі інтернет.

(пункт 4.11 у редакції наказу Міністерства
 економіки України від 15.03.2006 р. N 95)

4.12. Відділ контролю у сфері зовнішньоекономічної діяльності забезпечує функціонування інформаційної бази даних щодо застосування (скасування, зміни виду, тимчасового зупинення дії) санкцій до суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності.

4.13. Якщо суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності або іноземними суб'єктами господарської діяльності, до яких застосовано санкції, усунуто допущені порушення законодавства України або вжито практичні заходи, що гарантують виконання Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність" та/або пов'язаних з ним законів України, ініціатори подання щодо застосування санкцій можуть направляти Міністерству економічного розвитку і торгівлі України матеріали про їх скасування (зміна виду, тимчасове зупинення).

(Положення доповнено новим пунктом 4.13 згідно з наказом
 Міністерства економіки України від 15.03.2006 р. N 95,
 у зв'язку з цим пункти 4.13 - 4.17 уважати відповідно пунктами 4.14 - 4.18)

4.14. Суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності, до яких застосовано санкції, мають право подавати до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України матеріали, що підтверджують вжиті ними заходи до приведення зовнішньоекономічної та пов'язаної з нею господарської діяльності у відповідність до норм чинного законодавства, та виходити до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України з клопотанням про скасування (зміну виду, тимчасового зупинення) дії санкцій.

Загальний термін розгляду вказаних клопотань та надання відповіді суб'єктові зовнішньоекономічної діяльності про прийняте Міністерством економічного розвитку і торгівлі України рішення не повинен перевищувати тридцять календарних днів.

4.15. У разі усунення порушень законодавства України або застосування практичних заходів, що гарантують виконання Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність" та/або пов'язаних з ним законів України, і приведення своєї зовнішньоекономічної діяльності у відповідність із законами України або надання достатніх доказів неможливості (безперспективності) застосування практичних заходів, що гарантують виконання зазначеного Закону, суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності та іноземні суб'єкти господарської діяльності, до яких застосовано санкції, мають право подавати до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України відповідні матеріали та виходити з клопотанням про скасування (зміна виду, тимчасове зупинення) дії санкцій.

Клопотання повинно містити такі документи:

лист-звернення з викладенням причин, що призвели до порушення, та про вжиті заходи щодо приведення своєї діяльності у відповідність із нормами законодавства України;

оригінали або завірені в установленому порядку копії матеріалів (довідки) від державних органів, що здійснюють контроль за зовнішньоекономічною діяльністю чи валютний контроль, та/або агентів валютного контролю, які засвідчують вжиті суб'єктом зовнішньоекономічної діяльності практичні заходи щодо приведення своєї діяльності у відповідність із нормами законодавства України.

Загальний термін розгляду цих клопотань не повинен перевищувати тридцяти календарних днів.

(пункт 4.15 у редакції наказу Міністерства
 економіки України від 15.03.2006 р. N 95)

4.16. З метою уточнення інформації Міністерство економічного розвитку і торгівлі України може звертатися до державних органів, що здійснюють контроль у сфері зовнішньоекономічної діяльності, валютний контроль, та агентів валютного контролю із запитами про одержання додаткових матеріалів (інформації) щодо діяльності суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності, які звернулися до нього з клопотанням про скасування (зміна виду, тимчасове зупинення) дії санкції.

(Положення доповнено новим пунктом 4.16 згідно з наказом
 Міністерства економіки України від 15.03.2006 р. N 95,
 у зв'язку з цим пункти 4.16 - 4.18 уважати відповідно пунктами 4.17 - 4.19)

4.17. Дія санкцій скасовується Міністерством економічного розвитку і торгівлі України в разі усунення суб'єктом зовнішньоекономічної діяльності порушень законодавства України або застосування практичних заходів, що гарантують виконання Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність" та/або пов'язаних з ним законів України, і приведення своєї зовнішньоекономічної діяльності у відповідність до законів України або надання достатніх доказів неможливості (безперспективності) застосування практичних заходів, що гарантують виконання Закону, а також якщо в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України відсутні матеріали щодо порушення цим суб'єктом зовнішньоекономічної діяльності валютного, митного, податкового, іншого законодавства, яке встановлює певні заборони, обмеження або порядок здійснення зовнішньоекономічних операцій, та матеріали щодо проведених ним дій, що можуть зашкодити інтересам національної економічної безпеки.

(пункт 4.17 у редакції наказу Міністерства
 економіки України від 15.03.2006 р. N 95)

4.18. У разі виникнення форс-мажорних обставин подання позову до суду країни розташування контрагента чи Міжнародного комерційного арбітражного суду, Морської арбітражної комісії при Торгово-промисловій палаті України про визнання або стягнення з іноземного суб'єкта господарської діяльності боргу, пов'язаного з невиконанням умов зовнішньоекономічного договору (контракту), а також у разі вжиття заходів щодо усунення порушень законодавства дію санкцій Міністерством економічного розвитку і торгівлі України може бути тимчасово зупинено при поданні відповідних документів.

Після закінчення строку зупинення санкції дія її поновлюється без додаткового наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

(пункт 4.18 в редакції наказів Міністерства
 економіки України від 13.12.2005 р. N 497
,
 від 15.03.2006 р. N 95)

4.19. Відповідальність за недостовірність відомостей, поданих до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, несуть суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності.

(пункт 4.19 у редакції наказу Міністерства
 економіки України від 15.03.2006 р. N 95)

 

Начальник управління контролю за
зовнішньоекономічною діяльністю
 

 
О. А. Жижко
 

Опрос