Идет загрузка документа (9 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Порядка представления документов, подтверждающих право субъектов предпринимательской деятельности на пользование установленными действующим законодательством налоговыми льготами при таможенном оформлении товаров и других предметов, ввозимых на таможенную территорию Украины или вывозимых с таможенной территории Украины

Государственная таможенная служба
Порядок, Приказ от 22.12.1999 № 845
Утратил силу

Про затвердження Порядку подання документів, які підтверджують право суб'єктів підприємницької діяльності на користування встановленими чинним законодавством податковими пільгами під час митного оформлення товарів та інших предметів, що ввозяться на митну територію України або вивозяться з митної території України

Наказ Державної митної служби України
від 22 грудня 1999 року N 845

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
5 квітня 2000 р. за N 210/4431

Із змінами і доповненнями, внесеними
 наказом Державної митної служби України
 від 28 лютого 2003 року N 135

Наказ втратив чинність
(згідно з наказом Державної митної служби України
 від 22 червня 2006 року N 514)

З метою виконання Закону України "Про Державний бюджет України на 2000 рік" та уніфікації процедур митного оформлення товарів та інших предметів, що ввозяться на митну територію України або вивозяться з митної території України суб'єктами підприємницької діяльності, із застосуванням пільг в оподаткуванні НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Порядок подання документів, які підтверджують право суб'єктів підприємницької діяльності на користування встановленими чинним законодавством податковими пільгами під час митного оформлення товарів та інших предметів, що ввозяться на митну територію України або вивозяться з митної території України (додається).

2. Управлінню митних платежів (Шульга С. В.) та Правовому управлінню (Мельник М. В.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3. Управлінню справами (Максимов Ю. Ю.) забезпечити тиражування та розсилання цього наказу до регіональних митниць та митниць після його реєстрації в Міністерстві юстиції України.

4. Начальникам регіональних митниць, митниць інформувати суб'єктів підприємницької діяльності та митних брокерів, що працюють у зонах діяльності митних органів, про встановлений цим наказом Порядок.

5. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Голови Служби Шейка О. П.

 

Голова Служби 

Ю. Соловков 

 

ПОРЯДОК
подання документів, які підтверджують право суб'єктів підприємницької діяльності на користування встановленими чинним законодавством податковими пільгами під час митного оформлення товарів та інших предметів, що ввозяться на митну територію України або вивозяться з митної території України

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Цей Порядок розроблено з метою:

уніфікації процедур митного оформлення товарів та інших предметів, що ввозяться на митну територію України/вивозяться з митної території України суб'єктами підприємницької діяльності (далі - товари), із застосуванням пільг в оподаткуванні;

забезпечення контролю з боку митних органів за правомірністю використання пільгового режиму оподаткування товарів.

1.2. Дія цього Порядку поширюється на випадки митного оформлення товарів, щодо яких відповідно до чинного законодавства України встановлено пільги в обкладенні ввізним/вивізним митом, податком на додану вартість або акцизним збором при здійсненні їх митного оформлення.

1.3. Митне оформлення в повному обсязі та пропуск зазначених у п. 1.2 цього Порядку товарів здійснюються лише після подання всіх потрібних для застосування пільг документів або за умови сплати всіх належних податків і зборів, установлених чинним законодавством України.

2. ПОДАННЯ ТА РОЗГЛЯД ДОКУМЕНТІВ, ПОТРІБНИХ ДЛЯ ЗДІЙСНЕННЯ МИТНОГО ОФОРМЛЕННЯ ТОВАРІВ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ ПІЛЬГ В ОПОДАТКУВАННІ

2.1. Перелік документів, подання яких потрібне для здійснення митного оформлення товарів із застосуванням пільг в обкладенні ввізним митом, вивізним митом, акцизним збором та податком на додану вартість відповідно до положень актів законодавства, визначається наказом Держмитслужби в установленому чинним законодавством порядку.

2.2. Документи, потрібні для здійснення митного оформлення товарів з наданням пільг в оподаткуванні, подаються митному органу особою, що здійснює декларування товарів, до початку їх митного оформлення.

2.3. Перевірка та розгляд поданих документів здійснюються співробітником відділу митних платежів митного органу із залученням за потреби співробітників інших підрозділів.

2.4. Рішення про здійснення митного оформлення товарів із застосуванням пільг з оподаткування приймається співробітником відділу митних платежів митного органу.

3. ОСОБЛИВОСТІ ЗАПОВНЕННЯ ОКРЕМИХ ГРАФ ВАНТАЖНОЇ МИТНОЇ ДЕКЛАРАЦІЇ ПРИ ЗДІЙСНЕННІ МИТНОГО ОФОРМЛЕННЯ ТОВАРІВ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ ПІЛЬГ В ОПОДАТКУВАННІ

3.1. Митне оформлення товарів із застосуванням пільг в оподаткуванні здійснюється з умовним нарахуванням сум відповідних податків у вантажній митній декларації (далі - ВМД).

3.2. Порядок заповнення графи 47 ВМД при умовному нарахуванні платежів:

3.2.1. У першій колонці "Вид" зазначається вид платежу.

3.2.2. Друга колонка "Основа нарахування" заповнюється залежно від основи нарахування платежу.

3.2.3. У третій колонці "Ставка" зазначається розмір ставки податку.

3.2.4. У четвертій колонці "Сума" зазначається умовно нарахована сума платежу.

3.2.5. У п'ятій колонці "Спосіб платежу" зазначається код способу розрахунку згідно з Класифікатором способів розрахунку.

(підпункт 3.2.5 пункту 3 із змінами, внесеними згідно з
 наказом Державної митної служби України від 28.02.2003 р. N 135)

3.3. Графа "B" ВМД "Подробиці розрахунку" та графа "C" ВМД не заповнюються.

4. КОНТРОЛЬ ЗА ВИКОРИСТАННЯМ ТОВАРІВ, З ОПОДАТКУВАННЯ ЯКИХ НАДАНО ПІЛЬГИ

Контроль за використанням товарів, митне оформлення яких було здійснене із застосуванням пільг в оподаткуванні, проводиться митними органами в порядку, визначеному Указом Президента України від 23.07.98 N 817/98 "Про деякі заходи з дерегулювання підприємницької діяльності" та постановою Кабінету Міністрів України від 29.01.99 N 112 "Про порядок координації проведення планових виїзних перевірок фінансово-господарської діяльності суб'єктів підприємницької діяльності контролюючими органами".

5. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

Роз'яснення щодо застосування цього Порядку дає Державна митна служба України.

 

Начальник Управління
митних платежів
 

 
С. Шульга
 

Опрос