Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Порядка таможенного оформления объектов лизинга (аренды), перемещаемых через таможенную границу Украины

Государственная таможенная служба
Порядок, Приказ от 16.02.2000 № 83
Утратил силу

Про затвердження Порядку митного оформлення об'єктів лізингу (оренди), що переміщуються через митний кордон України

Наказ Державної митної служби України
від 16 лютого 2000 року N 83

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
13 березня 2000 р. за N 158/4379

Наказ втратив чинність
(згідно з наказом Державної митної служби України
 від 22 вересня 2005 року N 894)

З метою встановлення єдиного порядку митного оформлення товарів, що переміщуються через митний кордон України за договорами лізингу (оренди), НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Порядок митного оформлення об'єктів лізингу (оренди), що переміщуються через митний кордон України (додається).

2. Правовому управлінню (Мельник М. В.) та Управлінню нетарифного регулювання (Пашинний О. І.) забезпечити реєстрацію цього наказу в Міністерстві юстиції України.

3. Начальникам митних органів інформувати суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності та підприємства, що здійснюють декларування на підставі договору, про встановлений цим наказом порядок.

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Служби Соболя І. М.

 

Голова Служби 

Ю. Соловков 

 

Порядок митного оформлення об'єктів лізингу (оренди), що переміщуються через митний кордон України

Цей Порядок розроблено відповідно до Митного кодексу України, Закону України "Про лізинг", законів України з питань оподаткування. Дія цього Порядку поширюється на всіх суб'єктів господарської діяльності в Україні, які переміщують через митний кордон України об'єкти лізингу (оренди) за відповідними зовнішньоекономічними договорами.

1. Терміни лізинг, договір лізингу (лізинговий контракт), об'єкт лізингу, лізингодавець, лізингоодержувач, продавець лізингового майна (далі - продавець), міжнародний лізинг, пайовий лізинг, оперативний лізинг, фінансовий лізинг, лізингові платежі розуміються в цьому Порядку відповідно до Закону України "Про лізинг".

Терміни оренда (орендні операції), основні фонди розуміються в цьому Порядку відповідно до Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств".

Терміни вживаються лише в цьому Порядку в такому значенні.

Бартерний лізинг - форма лізингу, яка передбачає замість лізингових платежів поставку лізингоодержувачем лізингодавцю будь-яких товарів, що є в лізингоодержувача, за умови згоди лізингодавця прийняти ці товари замість лізингових платежів.

Компенсаційний лізинг - форма лізингу, яка передбачає як лізингові платежі поставку лізингоодержувачем лізингодавцю товарів, вироблених з використанням об'єкта лізингу.

2. Якщо договір міжнародного пайового лізингу передбачає залучення державних коштів чи для забезпечення виконання лізингового договору надаються державні гарантії, то договір лізингу підлягає обов'язковій реєстрації в порядку, установленому постановою Кабінету Міністрів України від 16.06.98 N 913 "Про затвердження порядку реєстрації договорів лізингу".

3. Реєстрацію договору лізингу проводять центральні органи виконавчої влади, які є розпорядниками державних коштів, що залучаються за договором пайового лізингу, чи які надають державні гарантії для забезпечення виконання договору лізингу. Про реєстрацію договору лізингу посадова особа органу реєстрації на титулі договору робить відмітку із зазначенням назви цього органу, номера та дати реєстрації. Відмітка засвідчується підписом посадової особи та печаткою органу реєстрації.

Договори, не зареєстровані в установленому порядку, визнаються недійсними. Здійснення митного оформлення об'єктів лізингу за такими договорами заборонено.

4. Договір лізингу (оренди) укладається у формі багатосторонньої угоди за участю лізингодавця, лізингоодержувача, продавця або двосторонньої угоди між лізингодавцем і лізингоодержувачем. Договір лізингу (оренди) має бути укладений у письмовій формі та відповідати вимогам законодавства України. Митне оформлення за договорами, що не відповідають законодавству, не здійснюється.

5. Оформлення операцій, під час яких об'єкти лізингу (оренди) не переміщуються через митний кордон України, митними органами не здійснюється.

6. Митне оформлення об'єктів фінансового або оперативного лізингу (оренди) під час їх увезення на митну територію України здійснюється відповідно до митного режиму випуску для вільного обігу (імпорту) і зі справлянням податків та зборів (обов'язкових платежів), митних зборів у встановленому порядку.

Митне оформлення об'єктів оперативного лізингу (оренди), що ввозяться на митну територію України і підлягають обов'язковому зворотному вивезенню за її межі протягом одного року, за заявою лізингоодержувача (орендаря) може здійснюватись відповідно до митного режиму тимчасового ввезення і зі справлянням податків та зборів (обов'язкових платежів), митних зборів у встановленому порядку.

7. Товари, що поставляються як лізингові платежі за договорами бартерних та компенсаційних форм лізингу, підлягають митному оформленню в установленому порядку відповідно до митного режиму експорту.

8. Після випуску для вільного обігу на митній території України об'єкти лізингу (оренди) не перебувають під митним контролем. Переоформлення вантажних митних декларацій за будь-яких підстав не здійснюється.

9. Митне оформлення об'єктів міжнародного лізингу (оренди) при їх зворотному вивезенні після випуску для вільного обігу здійснюється на підставі вантажної митної декларації відповідно до митного режиму експорту без застосування заходів нетарифного регулювання.

10. Митне оформлення об'єктів міжнародного лізингу, які українськими лізингодавцями вивозяться за межі митної території України за відповідними договорами, здійснюється на підставі вантажної митної декларації відповідно до митного режиму експорту.

11. Митне оформлення об'єктів міжнародного лізингу, які повертаються українським лізингодавцям з-за кордону України, здійснюється на підставі вантажної митної декларації відповідно до митного режиму випуску для вільного обігу (імпорту) зі справлянням податків та зборів (обов'язкових платежів), митних зборів, як при імпорті українських товарів, без застосування заходів нетарифного регулювання за умови подання митному органу під час оформлення повернення об'єкта лізингу примірника вантажної митної декларації на його вивезення (експорт) за межі митної території України.

 

Начальник Управління
нетарифного регулювання 

 
О. Пашинний
 

Опрос