Идет загрузка документа (40 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Положения о сертификации субъектов, предоставляющих агентские услуги по продаже авиационных перевозок на территории Украины

Минтранс
Положение, Приказ от 27.12.1999 № 629
Утратил силу

Про затвердження Положення про сертифікацію суб'єктів, що надають агентські послуги з продажу авіаційних перевезень на території України

Наказ Міністерства транспорту України
від 27 грудня 1999 року N 629

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
10 лютого 2000 р. за N 82/4303

Із змінами і доповненнями, внесеними
 
наказами Міністерства транспорту України
від 29 травня 2000 року N 272
,
від 15 серпня 2000 року N 430
,
 від 28 квітня 2004 року N 354

Наказ втратив чинність
(згідно з наказом Міністерства транспорту та зв'язку України
 від 6 травня 2005 року N 170)

Додатково див. наказ
 Державної служби України з нагляду за забезпеченням безпеки авіації
 від 30 грудня 2004 року N 255

На виконання Указу Президента України від 23 листопада 1996 року N 1120/96 "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 21 листопада 1996 року "Про невідкладні заходи щодо впорядкування державного регулювання діяльності цивільної авіації в Україні" та постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2000 року N 573 "Про утворення Державного департаменту авіаційного транспорту" НАКАЗУЮ:

(преамбула із змінами, внесеними згідно з наказом
 Мініcтерства транспорту України від 15.08.2000 р. N 430)

1. Затвердити Положення про сертифікацію суб'єктів, які надають агентські послуги з продажу авіаційних перевезень на території України, яке додається.

2. Державному департаменту авіаційного транспорту (Шкатюк А. Г.):

(пункт 2 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Мініcтерства транспорту України від 15.08.2000 р. N 430)

2.1. Подати зазначене Положення у п'ятиденний термін на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

2.2. Довести вимоги зазначеного Положення до відома авіаперевізників, які здійснюють авіаційні перевезення в/із України.

2.3. У шестимісячний термін з моменту реєстрації зазначеного Положення у Міністерстві юстиції України розпочати сертифікацію суб'єктів, що надають агентські послуги з продажу авіаційних перевезень на території України.

(підпункті 2.3 пункту 2 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства транспорту України від 29.05.2000 р. N 272)

2.4. Забезпечити взаємодію з Міжнародною авіатранспортною асоціацією (IATA) стосовно сертифікації суб'єктів, що надають агентські послуги з продажу авіаційних перевезень на території України.

3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на директора Укравіатрансу - А. Г. Шкатюка.

(пункт 3 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Мініcтерства транспорту України від 15.08.2000 р. N 430)

 

Міністр 

Л. Костюченко 

 

ПОЛОЖЕННЯ
про сертифікацію суб'єктів, що надають агентські послуги з продажу авіаційних перевезень на території України

(У тексті Положення слова "Укравіація", "Голова Укравіації", "Постанова N 889" в усіх відмінках замінено відповідно на слова  "Укравіатранс", "директор Укравіатрансу", "Постанова N 1229" у відповідних відмінках згідно з наказом Мініcтерства транспорту України від 15 серпня 2000 року N 430)

(У тексті Положення слова "Постанова N 1229" у всіх відмінках замінено словами "Положення про Державний спеціалізований фонд" у відповідному відмінку згідно з наказом Міністерства транспорту України від 28 квітня 2004 року N 354)

1. Загальні положення

1.1. Положення про сертифікацію суб'єктів, що надають агентські послуги з продажу авіаційних перевезень на території України (далі - Положення), розроблено на виконання Указу Президента України від 23 листопада 1996 року N 1120/96 "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 21 листопада 1996 року "Про невідкладні заходи щодо впорядкування державного регулювання діяльності цивільної авіації в Україні" та постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2000 року N 573 "Про утворення Державного департаменту авіаційного транспорту". Положення поширюється на юридичних осіб незалежно від форм власності, що надають агентські послуги з продажу авіаційних перевезень на території України.

(пункт 1.1 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Мініcтерства транспорту України від 15.08.2000 р. N 430)

1.2. Положення встановлює порядок сертифікації суб'єктів, які надають на території України агентські послуги з продажу авіаційних перевезень (далі - агентства), обов'язки агентства, які передбачені пунктом 4.1 цього Положення, порядок здійснення перевірок агентства, які передбачені пунктом 4.2 цього Положення, умови анульовання сертифіката агентства на право продажу авіаційних перевезень, які передбачені пунктом 4.3 цього Положення, а також умови продажу авіаційних перевезень на території України для авіаперевізників, які здійснюють авіаційні перевезення в Україну або з України, що передбачені пунктом 2 цього Положення.

1.3. Сертифікація агентств здійснюється Укравіатрансом.

1.4. Нормативні посилання

У цьому Положенні наведені посилання на такі нормативно-правові акти:

Положення про Державний спеціалізований фонд фінансування загальнодержавних витрат на авіаційну діяльність та участь України у міжнародних авіаційних організаціях, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 28 вересня 1993 року N 819 (із змінами) (далі - Положення про Державний спеціалізований фонд);

(абзац третій пункту 1.4 в редакції наказу
 Міністерства транспорту України від 28.04.2004 р. N 354)

рекомендації ICAO, Doc. 9587;

"Сборник терминов ICAO", Doc. 9713;

резолюції IATA N 800, 810-г, 814;

Положення про Державний спеціалізований фонд;

Правила сертифікації експлуатантів, які затверджені наказом Міністерства транспорту України від 29.05.98 N 204 і зареєстровані в Міністерстві юстиції України 09.09.98 за N 552/2992 (далі - Правила сертифікації експлуатантів);

(пункт 1.4 доповнено абзацами згідно з наказом
 Міністерства транспорту України від 15.08.2000 р. N 430)

Технічні інструкції з безпечного перевезення небезпечних вантажів по повітрю ІКАО; Резолюція IATA 801.

(пункт 1.4 доповнено абзацом згідно з наказом
 Міністерства транспорту України від 28.04.2004 р. N 354)

1.5. Визначення термінів

У цьому Положенні терміни мають такі значення:

Генеральний агент з продажу авіаційних перевезень (далі - Генеральний агент) - юридична особа, яка здійснює продаж авіаційних перевезень за договором з авіаперевізником, включаючи взаєморозрахунки, управління блоками комерційного завантаження, маркетингові дослідження.

Агентство - юридична особа, яка здійснює продаж авіаційних перевезень за дорученням авіаперевізника або Генерального агента.

Агентські послуги - діяльність з продажу авіаційних перевезень, яка здійснюється за винагороду (комісійні) однією особою (агентством) за дорученням іншої особи (авіаперевізника або його Генерального агента).

Бронювання авіаційних перевезень - попереднє виділення на повітряному судні місць для перевезення пасажирів на певний рейс і певну дату, а також тоннажу для перевезення багажу та вантажів.

Сертифікат на право продажу авіаційних перевезень - документ на право здійснювати продаж авіаційних перевезень на території України, який видається агентству Укравіатрансом згідно з цим Положенням і свідчить про те, що агентство відповідає вимогам цього Положення (далі - Сертифікат).

Код-шерінг - термін відповідає визначенню, зазначеному в "Циркуляре ИКАО" 269-АТ/110.

Автоматизована система бронювання - термін відповідає визначенню, зазначеному в "Кодексе поведения по регулированию использования автоматизированных систем бронирования" Doc. 9587.

(пункт 1.5 доповнено абзацом згідно з наказом
 Міністерства транспорту України від 28.04.2004 р. N 354)

2. Умови продажу авіаційних перевезень авіаперевізниками

2.1. Авіаперевізники, які виконують регулярні рейси в Україну або з України, повинні, незалежно від країни реєстрації, здійснювати продаж авіаційних перевезень на території України через агентства, які мають Сертифікат, оформлений згідно з цим Положенням.

2.2. Іноземні авіаперевізники, які виконують регулярні рейси в Україну або з України, мають право здійснювати продаж авіаційних перевезень через свої представництва лише в пунктах призначення, якщо інше не передбачено двосторонньою міжурядовою угодою про повітряне сполучення або іншою письмовою домовленістю на рівні авіаційних властей.

2.3. Іноземні авіаперевізники, які виконують регулярні рейси в Україну або з України з використанням код-шерінгу з авіаперевізниками третіх країн, мають право здійснювати продаж авіаційних перевезень на території України через представництва авіаперевізників-партнерів за код-шерінгом і (або) через агентства, які мають Сертифікат.

2.4. Іноземні авіаперевізники, які не виконують регулярні рейси в Україну або з України, мають право здійснювати продаж авіаційних перевезень на території України через Генерального агента.

2.5. Якщо авіаперевізник не дотримується вимог пункту 2.1, 2.3 цього Положення, то Укравіатранс вживає заходів щодо притягнення до відповідальності цього авіаперевізника згідно з чинним законодавством України.

3. Порядок сертифікації агентств

3.1. Для сертифікації агентств наказом Укравіатрансу створюється комісія з сертифікації суб'єктів комерційного обслуговування авіаційних перевезень (далі - Комісія).

3.2. Зі складу Комісії Укравіатранс призначає голову Комісії, його заступників та відповідального секретаря. При відсутності голови Комісії його права передаються одному із заступників.

3.3. Комісія приймає рішення, яке підписується усіма членами Комісії, більшістю голосів на закритих засіданнях у присутності не менше ніж двох третин складу Комісії та оформлюється у вигляді протоколу. Окрема думка члена Комісії викладається на окремому аркуші та додається до рішення Комісії. На підставі рішення Комісії Укравіатранс видає агентству Сертифікат.

3.4. Для отримання сертифіката агентство подає такі документи:

заяву про видачу сертифіката на право продажу авіаційних перевезень, яка оформлюється на офіційному бланку агентства за підписом керівника агентства на ім'я директора Укравіатрансу. У заяві наводиться така інформація:

місцезнаходження агентства, філій агентства;

номери телефонів, телефаксів, телексів, адреси AFTN, SITA, адреси в інших мережах передання даних (указати яких);

банківські реквізити (рахунок у гривнях, валютний рахунок).

До заяви додаються:

статут, установчий договір, свідоцтво про реєстрацію, баланс, звіт про фінансові результати, акт останньої аудиторської перевірки або акт останньої перевірки фінансово-господарської діяльності підприємства податковими органами;

документи, які підтверджують акредитацію офісів агентства при IATA (у разі наявності);

акт з попередньої перевірки агентства;

копії агентських угод між авіаперевізником та агентством;

довідка банку про створення агентством резерву у банківських установах або довідка від авіаперевізника про наявність депозитного внеску в розмірі, погодженому з авіаперевізником;

довідка щодо штату працюючих;

документи, які підтверджують кваліфікацію персоналу, наявність приміщення;

відомості про використання автоматизованих систем бронювання, включаючи офіційне підтвердження уповноваженого представництва автоматизованої системи бронювання щодо наявності або подальшого встановлення цієї системи (для агентств з продажу авіавантажних перевезень у разі наявності).

Попередня перевірка агентства здійснюється Укравіатрансом або акредитованою організацією. У разі незгоди з висновками попередньої перевірки, виконаної акредитованою організацією, агентство має право звернутись до Укравіатрансу з обґрунтованим проханням дозволити провести попередню перевірку повторно силами іншої акредитованої організації чи Укравіатрансу.

(пункт 3.4 в редакції наказів Міністерства
транспорту України від 15.08.2000 р. N 430
,
 від 28.04.2004 р. N 354)

3.5. Розгляд документів агентства та прийняття рішення щодо видачі йому Сертифіката здійснюється протягом 20 робочих днів з дати отримання Укравіатрансом документів від агентства. Зазначені документи розглядаються після сплати державного збору за розгляд заяви агентства щодо видачі Сертифіката згідно з Положенням про Державний спеціалізований фонд.

Заява без повного комплекту документів або письмового пояснення щодо відсутності документів до розгляду не приймається.

(пункт 3.5 доповнено абзацом другим згідно з наказом
 Міністерства транспорту України від 28.04.2004 р. N 354)

3.6. Під час розгляду документів Комісія проводить перевірку достовірності наданої агентством інформації. Виявлення недостовірної інформації є підставою для відхилення заяви агентства.

(пункт 3.6 в редакції наказу Міністерства
 транспорту України від 28.04.2004 р. N 354)

3.7. Якщо під час розгляду документів Комісією виявлені недоліки, агентство повинно усунути недоліки в терміни, установлені Комісією, або подати до Укравіатрансу план-графік заходів щодо їх усунення. Після усунення недоліків у встановлені терміни, агентство може подати документи вдруге без сплати державного збору за розгляд заяви щодо видачі Сертифіката. У разі недотримання встановлених термінів агентство подає заяву на загальних підставах.

(пункт 3.7 в редакції наказу Міністерства
 транспорту України від 28.04.2004 р. N 354)

3.8. У разі прийняття рішення щодо видачі Сертифіката Комісія оформлює Сертифікат згідно з цим Положенням (додаток 1), який підписується директором Укравіатрансу.

3.9. За отримання Сертифіката агентство повинно сплатити державний збір згідно з Положенням про Державний спеціалізований фонд.

3.10. Сертифікат видається строком на два роки.

3.11. Видача агентству Сертифіката у разі реорганізації, анулювання Сертифіката або закінчення терміну дії Сертифіката здійснюється на загальних підставах.

3.12. Укравіатранс веде реєстр даних щодо агентств, які отримали Сертифікат, присвоює їм реєстраційний код та публікує реєстр через засоби масової інформації один раз на шість місяців.

3.13. У разі розширення суб'єктом з продажу авіаційних перевезень мережі підпорядкованих агентству офісів, філій та інших відокремлених підрозділів до Сертифіката вносяться відповідні доповнення.

(розділ 3 доповнено пунктом 3.13 згідно з наказом
 Міністерства транспорту України від 28.04.2004 р. N 354)

3.14. У разі внесення змін до Сертифіката заявник подає такі документи:

заяву, у якій вказується місцезнаходження офісів, філій та інших відокремлених підрозділів агентства;

номери телефонів, телефаксів, телексів, адреси AFTN, SITA та інше.

До заяви додаються:

акт з попередньої перевірки офісу агентства;

документи, які підтверджують кваліфікацію персоналу, наявність приміщення;

відомості про використання в офісі агентства автоматизованих систем бронювання;

довідка щодо штату працюючих.

(розділ 3 доповнено пунктом 3.14 згідно з наказом
 Міністерства транспорту України від 28.04.2004 р. N 354)

3.15. Відповідні доповнення вносяться в Сертифікат згідно з рішенням Комісії, яке оформлюється Протоколом та затверджується Головою Комісії.

(розділ 3 доповнено пунктом 3.15 згідно з наказом
 Міністерства транспорту України від 28.04.2004 р. N 354)

3.16. Державні збори за внесення доповнень або змін до існуючого Сертифіката не стягуються.

(розділ 3 доповнено пунктом 3.16 згідно з наказом
 Міністерства транспорту України від 28.04.2004 р. N 354)

4. Обов'язки агентства. Порядок анулювання Сертифіката

4.1. Агентство зобов'язане:

надати фінансові гарантії авіаперевізникам для відшкодування їм можливих збитків, пов'язаних з діяльністю агентства. Фінансові гарантії надаються агентством шляхом створення резерву у банківських установах або надання довідки від авіаперевізника про наявність депозитного внеску в розмірі, погодженому з авіаперевізником;

мати у своєму штаті не менше одного спеціаліста, який закінчив курси Міжнародної асоціації перевізників повітряного транспорту (IATA) або інші сертифіковані курси з підготовки персоналу з продажу авіаційних перевезень. Якщо агентство займається діяльністю, пов'язаною з перевезенням небезпечних вантажів, воно повинно мати у своєму штаті не менше одного спеціаліста, який закінчив курси Міжнародної асоціації перевізників повітряного транспорту (IATA) або інші сертифіковані курси з перевезення небезпечних вантажів повітрям;

мати автоматизовані системи бронювання (у кожному офісі), при здійсненні продажу міжнародних авіаційних перевезень - декілька міжнародних автоматизованих систем бронювання (для агентств з продажу авіавантажних перевезень у разі наявності);

мати у своєму штаті не менше одного спеціаліста, який має відповідний документ, що підтверджує право роботи з автоматизованою системою бронювання (для агентств з продажу авіавантажних перевезень у разі підключення до системи);

мати спеціальне відокремлене приміщення для здійснення своєї діяльності, обладнане охоронною сигналізацією (у кожному офісі);

мати відповідне технічне та технологічне обладнання для забезпечення продажу авіаційних перевезень;

мати в кожному офісі сейф для зберігання робочого запасу бланків суворої звітності та наявних коштів. Біля робочого місця агента - металеву шафу або сейф, що дає змогу безпечно тимчасово зберігати бланки суворої звітності, валідатори та кошти для розрахунку з пасажирами.

4.2. Дотримання агентством вимог пункту 4.1 цього Положення визначається Укравіатрансом шляхом перевірки агентства не частіше одного разу на рік, а в разі наявності інформації щодо порушення агентством вимог пункту 4.1 цього Положення - за кожним фактом порушення.

4.3. Сертифікат може бути анульований Укравіатрансом, якщо агентство:

порушує вимоги пункту 4.1 цього Положення щодо створення резерву в банківських установах або наявності депозитного внеску на рахунку авіаперевізника в розмірі, погодженому з авіаперевізником;

не має передбаченого цим Положенням кваліфікованого персоналу;

порушує умови оформлення перевізних документів та технології взаєморозрахунків з авіаперевізниками та клієнтами;

не дотримується строків звітності і перерахування виручки на рахунки авіаперевізників;

не забезпечує збереження бланків суворої звітності, у тому числі бланків перевізної документації;

не використовує автоматизовані системи бронювання (для агентств з продажу авіавантажних перевезень у разі наявності).

4.4. У разі анулювання Сертифіката Укравіатранс інформує про це авіаперевізників, після чого авіаперевізники повинні припинити дію агентського договору з цим агентством.

(розділ 4 із змінами, внесеними згідно з наказами
 Міністерства транспорту України від 29.05.2000 р. N 272,
 від 15.08.2000 р. N 430,
 в редакції наказу Міністерства транспорту України
 від 28.04.2004 р. N 354)

 

ТВО Начальника відділу договорів та угод
Управління зовнішніх зв'язків та
авіаційних перевезень
 

 
 
Д. С. Мохнєв
 

 

 

 

УКРАЇНА
Міністерство транспорту
Державний департамент
авіаційного транспорту

 

UKRAINE
Ministry of Transport
State Department of
Aviation Transport

СЕРТИФІКАТ
НА ПРАВО ПРОДАЖУ АВІАЦІЙНИХ ПЕРЕВЕЗЕНЬ

AIR SERVICES SALE CERTIFICATE

Цим засвідчується, що
This certifies that

_______________________________________________________________,
(найменування агентства/agency name)

_______________________________________________________________,
(місцезнаходження агентства/agency location)

_______________________________________________________________,
(місцезнаходження офісів агентства/offices location)

_______________________________________________________________,
(особливі умови/special conditions)

відповідає вимогам чинного законодавства України про цивільну авіацію та Положення про сертифікацію суб'єктів, що надають агентські послуги з продажу авіаційних перевезень на території України, і здатне здійснювати продаж авіаційних перевезень на території України через вказані офіси.

Цей Сертифікат не підлягає передаванню і буде чинним протягом зазначеного терміну, якщо не буде анульований.

meets the requirements of the Ukrainian Laws and Enactment for certification of Agencies, and this Agency can sale air services in Ukraine.

This Certificate is non-transferable and, unless sooner cancelled, shall continue in effect until otherwise terminated.

 

Директор ___________________
Director

Сертифікат N ________________
Certificate N

Дата введення в дію _________________
Effective day

Сертифікат дійсний до __________________
Certificate is valid till

____________

Опрос