Идет загрузка документа (21 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Инструкции о мерах относительно недопущения незаконного проникновения посторонних лиц в портах Украины и иностранных портах на суда зарубежного плавания, плавающих под Государственным флагом Украины

Минтранс, Государственный комитет рыбного хозяйства Украины (1), Госкомграницы
Приказ, Инструкция от 29.11.1999 № 502/568/156
Утратил силу

Про затвердження Інструкції про заходи щодо недопущення незаконного проникнення сторонніх осіб у портах України та іноземних портах на судна закордонного плавання, що плавають під Державним прапором України

Наказ Державного комітету у справах охорони державного кордону України,
Міністерства транспорту України,
Державного комітету рибного господарства України
від 29 листопада 1999 року N 502/568/156

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
13 грудня 1999 р. за N 857/4150

Наказ втратив чинність
(згідно з наказом Адміністрації Державної прикордонної служби України,
Міністерства інфраструктури України,
Міністерства аграрної політики та продовольства України
від 29 грудня 2011 року N 1058/652/796)

Додатково див. наказ
 Адміністрації Державної прикордонної служби України,
 Міністерства інфраструктури України,
 Державного агенства рибного господарства України
 від 11 травня 2011 року N 308/104/192

З метою правового врегулювання діяльності морського транспорту та недопущення незаконного проникнення сторонніх осіб в українських та іноземних портах на судна закордонного плавання, що плавають під Державним прапором України, НАКАЗУЄМО:

1. Затвердити Інструкцію про заходи щодо недопущення незаконного проникнення сторонніх осіб у портах України та іноземних портах на судна закордонного плавання, що плавають під Державним прапором України (додається).

2. Керівникам судноплавних компаній, портів, органів прикордонного контролю Прикордонних військ України, капітанам суден закордонного плавання, що плавають під Державним прапором України, вжити заходів щодо виконання вимог цієї Інструкції.

3. Державному комітету у справах охорони державного кордону України в установленому порядку зареєструвати Інструкцію в Міністерстві юстиції України.

4. Контроль за виконанням цієї Інструкції покласти на Державний комітет у справах охорони державного кордону України.

 

Голова Державного комітету у справах охорони державного кордону України

 
В. І. Банних

Міністр транспорту України

Л. М. Костюченко

Голова Державного комітету рибного господарства України

 
М. М. Шведенко

 

ІНСТРУКЦІЯ
про заходи щодо недопущення незаконного проникнення сторонніх осіб у портах України та іноземних портах на судна закордонного плавання, що плавають під Державним прапором України

1. Загальні положення

1.1. Інструкція про заходи щодо недопущення незаконного проникнення сторонніх осіб у портах України та іноземних портах на судна закордонного плавання, що плавають під Державним прапором України (далі - Інструкція), розроблена відповідно до Конвенції ООН з морського права, Закону України "Про державний кордон України", Кодексу торговельного мореплавства України і визначає порядок дій відповідальних осіб - судновласників, портів, екіпажів суден, Прикордонних військ України щодо недопущення незаконного проникнення сторонніх осіб на судна закордонного плавання в портах України та іноземних портах.

1.2. Інструкція поширюється на всі торговельні судна України, що плавають під Державним прапором України і виходять за межі територіального моря.

1.3. Терміни, що вживаються в цій Інструкції, мають таке значення:

торговельне судно - судно, яке використовується:

для перевезення вантажів, пасажирів, багажу та пошти, для рибного або іншого морського промислу, розвідки і видобутку корисних копалин, рятування людей і суден, буксирування інших суден та плавучих об'єктів, здійснення гідротехнічних робіт або піднімання майна, що затонуло в морі;

для несення спеціальної державної служби (охорона промислів, санітарна і карантинна служба, захист моря від забруднення тощо);

для наукових, навчальних і культурних цілей;

для спорту;

для інших цілей;

екіпаж судна - будь-яка особа, яка виконує службові обов'язки на судні і внесена в суднову роль;

порт - державне транспортне підприємство, призначене для обслуговування суден, пасажирів і вантажів на відведених порту території та акваторії, а також перевезення вантажів і пасажирів на суднах, що належать порту;

посадові особи органів прикордонного контролю Прикордонних військ - військовослужбовці Прикордонних військ, які беруть безпосередню участь у контролі за переміщенням людей, транспортних засобів, товарів та інших предметів чи речовин через державний кордон України.

2. Обов'язки адміністрації портів, капітанів суден закордонного плавання, що плавають під Державним прапором України, щодо недопущення незаконного проникнення сторонніх осіб

2.1. З метою недопущення проникнення сторонніх осіб на судна закордонного плавання, що плавають під Державним прапором України, адміністрація портів спільно з органами прикордонного контролю Прикордонних військ здійснює контроль за додержанням установленого режиму в пункті пропуску шляхом перевірки стану пропускного режиму, технічного його забезпечення та інших питань, що регламентують режимні заходи.

2.2. Капітани суден закордонного плавання, що плавають під Державним прапором України, несуть адміністративну відповідальність за незаконне перебування на суднах осіб, які не входять до складу екіпажів або не є пасажирами. Вони зобов'язані вжити відповідних заходів, що унеможливлюють проникнення сторонніх осіб на судна закордонного плавання.

Капітани суден закордонного плавання, що плавають під Державним прапором України, під час прямування в порти України в межах територіального моря зобов'язані підтримувати зв'язок з Прикордонними військами безпосередньо, а за його межами через агентські організації, попередньо інформувати про присутність на борту суден сторонніх осіб.

2.3. З приходом судна до порту капітан уживає належних заходів для того, щоб жодна особа, що перебуває на судні, не мала спілкування з берегом до отримання відповідного дозволу прикордонних, митних і санітарних служб.

2.4. Ще до початку роботи комісії представників прикордонних та інших контрольних служб із судна, яке вибуває у рейс за кордон, повинні зійти всі сторонні особи, мають бути завершені вантажно-розвантажувальні роботи, усі члени екіпажу та пасажири повинні бути на борту.

2.5. Капітан судна визначає порядок несення вахтової служби і загального спостереження за судном, зважаючи на конкретну обстановку та вимоги, що існують у даному порту.

3. Організація вахтової служби

3.1. На суднах, що стоять на рейді, в акваторії порту або біля причалів, організовується цілодобове несення вахтової служби згідно з вимогами цієї Інструкції. На членів вахтової служби покладається завдання контролю за відвідуванням судна особами, які не є членами екіпажу, недопущенням безконтрольного проникнення на судно сторонніх осіб.

3.2. З цією метою вахтовий матрос повинен постійно перебувати в місцях, визначених капітаном судна, вести спостереження за підступами до судна і з дозволу вахтового помічника капітана здійснювати пропуск на судно осіб, які не є членами екіпажу, за встановленими документами. При цьому він записує в журналі реєстрації сторонніх осіб: прізвище, ім'я та по батькові відвідувача, час його прибуття на борт судна, до кого прибув відвідувач і час його сходження з судна. Вахтовий матрос у встановленому порядку перевіряє документи, що посвідчують особу відвідувача, і контролює сходження відвідувачів з судна.

4. Права Прикордонних військ України щодо перевірки несення вахтової служби в портах України

4.1. Посадові особи Прикордонних військ України під час виконання ними службових обов'язків мають право в будь-який час доби самостійно здійснювати контроль за вахтовою службою на суднах закордонного плавання, що плавають під Державним прапором України. Під час перевірки старший вахтової служби зобов'язаний на вимогу посадової особи Прикордонних військ України дати для перевірки журнал реєстрації сторонніх осіб та інші документи, призначені для ведення контролю за пропуском на судно осіб, які не є членами екіпажу.

4.2. Посадові особи Прикордонних військ України мають право спільно з членами екіпажу провести огляд суден з метою пошуку порушників державного кордону та інших осіб.

5. Організація пропуску на судно осіб

5.1. Пропуск на судна закордонного плавання здійснюється: осіб - громадян України, які не є членами екіпажу, - за документами, що посвідчують громадянство або особу, а робітників, зайнятих на вантажно-розвантажувальних або ремонтних роботах у складі бригади, - за документами, що посвідчують особу, і нарядом на роботу.

5.2. Під час проведення вантажних робіт вахтова служба (а в портах України - і бригадир) повинна стежити за тим, щоб до суднових приміщень не проникали сторонні особи. Трюми і підступи до них мають бути обладнані пристроями для пломбування і після завантаження, за потреби, опломбовуватися.

5.3. Пропуск на судно вантажників та інших працівників, які провадять вантажно-розвантажувальні або ремонтні роботи та обслуговування судна, здійснюється по трапу або в інших установлених місцях, що відповідають заходам безпеки.

5.4. Пропуск на судно членів сімей моряків - громадян України здійснюється за паспортами, дітей - за свідоцтвами про народження або за паспортами батьків, у які вони вписані.

5.5. Під час відвідання судна представниками портових властей в іноземному порту вахтовий помічник капітана зустрічає їх біля трапа, з'ясовує мету приходу і, якщо є потреба, супроводжує до капітана або, за розпорядженням капітана, до осіб командного складу судна.

5.6. Під час проведення вантажних або ремонтних робіт старший вахтової служби організовує спостереження за ходом робіт і перевірку суднових приміщень після кожної зміни робітників.

Після закінчення вантажно-розвантажувальних робіт у портах України робітники, зайняті на них, повинні своєчасно залишити судно, про що вахтова служба робить запис у журналі реєстрації сторонніх осіб, а бригадир ставить свій підпис. Про те, що бригада закінчила роботу і залишила судно, вахтовий матрос інформує вахтового помічника капітана.

5.7. У портах України пропуск іноземних громадян на судна закордонного плавання, що плавають під Державним прапором України, здійснюється за документами, що посвідчують громадянство, на підставі письмового клопотання адміністрації порту, агентської організації, з дозволу посадової особи органів прикордонного контролю.

6. Організація пропуску на судно осіб під час проведення контролю

6.1. Особи, не внесені до суднової ролі та списку пасажирів, на судна закордонного плавання не допускаються:

при вибутті судна у закордонне плавання - з початком прикордонного та інших видів контролю;

при поверненні судна із закордонного рейсу - до закінчення прикордонного та інших видів контролю.

Під час здійснення прикордонного та інших видів контролю пропуск окремих осіб на судна здійснюється тільки з дозволу посадової особи органів прикордонного контролю Прикордонних військ України.

Під час проведення прикордонного та інших видів контролю капітан повинен вжити всіх заходів для недопущення проникнення на судно сторонніх осіб.

7. Організація огляду суден

7.1. З метою запобігання незаконному виїзду або в'їзду сторонніх осіб на суднах, що плавають під Державним прапором України, капітан судна зобов'язаний організувати силами членів екіпажу ретельний огляд усіх суднових приміщень.

7.2. Розпорядженням капітана за судновими приміщеннями закріплюються конкретні члени екіпажу судна і призначаються відповідальні за їх огляд.

Огляд обов'язково проводиться:

безпосередньо перед виходом з порту України в закордонний рейс і перед приходом до іноземного порту;

перед виходом з кожного і останнього іноземного порту для прямування до порту України і перед приходом у порт України.

Вихід судна в рейс здійснюється після завершення огляду судна.

Про результати огляду робиться запис у судновому журналі (додаток). У портах України витяг із суднового журналу подається посадовій особі органів прикордонного контролю Прикордонних військ при вибутті за кордон або прибутті з-за кордону.

7.3. За рішенням капітана або на вимогу посадових осіб органів прикордонного контролю Прикордонних військ може бути здійснений додатковий огляд судна, і в разі потреби складається акт за підписом капітана й конкретних членів екіпажу, які здійснюють огляд судна. Огляд проводиться під загальним керівництвом капітана або старшого помічника капітана.

У ході огляду здійснюється також перевірка фактичної наявності членів екіпажу судна і пасажирів згідно з судновою роллю та списком пасажирів.

7.4. Капітан і члени екіпажу зобов'язані повідомляти посадових осіб органів прикордонного контролю Прикордонних військ України про ознаки підготовки до нелегального перетинання державного кордону або перевезення контрабанди з використанням суден закордонного плавання, що плавають під Державним прапором України.

8. Порядок дій при виявленні на суднах сторонніх осіб

8.1. У портах України:

При виявленні на судні осіб, які незаконно проникли на судно в портах України, капітан зобов'язаний затримати їх і вжити всіх заходів, що унеможливлюють втечу, після чого інформує посадових осіб органів прикордонного контролю Прикордонних військ України.

Якщо судно, на яке проникли іноземці за кордоном, перебуває в порту України, то сходити на берег іноземним громадянам забороняється. Такі особи перебувають під наглядом екіпажу і на цьому судні або на найближчому відправляються до країни проживання за рахунок судновласника.

8.2. В іноземних портах:

При виявленні на судні під час стоянки в іноземному порту сторонніх осіб, які не є громадянами України, капітан судна затримує сторонніх осіб, повідомляє про це офіційного представника України в цій країні, якщо він є, передає їх представникам правоохоронних органів держави.

Громадяни України, які незаконно проникли на судна закордонного плавання в іноземних портах, після повідомлення офіційного представника України в цій країні передаються представникам правоохоронних органів держави або затримуються та доставляються у найближчий порт України для передачі посадовим особам органів прикордонного контролю Прикордонних військ України.

8.3. Під час перебування судна у морі у разі виявлення сторонніх осіб капітан ізолює їх у приміщенні, що охороняється, інформує своє керівництво і діє відповідно до одержаних вказівок.

8.4. При потребі проведення негайного огляду суден, що перебувають у рейсі та іноземних портах, установлюється умовний сигнал "Дунай", згідно з яким капітан судна зобов'язаний діяти в суворій відповідності з вимогами розділу 7 цієї Інструкції і про результати огляду повідомити порт виходу та органи прикордонного контролю Прикордонних військ України безпосередньо або через агентські організації.

9. Обов'язки посадових осіб щодо контролю за вахтовою службою

9.1. Судновласник та капітан порту зобов'язані здійснювати постійний контроль за вахтовою службою на суднах закордонного плавання, що плавають під Державним прапором України, самостійно або спільно з посадовими особами органів прикордонного контролю Прикордонних військ України.

10. Прикінцеві положення

10.1. Контроль за забезпеченням виконання цієї Інструкції здійснюють начальники, капітани морських (річкових) портів України та посадові особи органів прикордонного контролю Прикордонних військ України.

 

Заступник начальника штабу -
начальник управління прикордонного
контролю Держкомітету
генерал-майор

 
 
 
Б. Марченко

 

Форма запису
в судновому журналі результатів огляду суднових приміщень

1. Дата _________________ 

2. Час з __________ до ___________ 

3. Назва приміщення ___________________ 

  

4. Відповідальний за огляд ______________ 

  

5. Результати огляду ____________________ 

  

 

Найменування посади особи,
яка керувала оглядом

Підпис

Ініціали, прізвище

Форма витягу із суднового журналу, яка подається посадовій особі органів прикордонного контролю Прикордонних військ, аналогічна цій формі й, крім того, засвідчується підписом капітана судна та печаткою.

____________

Опрос