Идет загрузка документа (10 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении нормативов достаточности собственных активов субъектов предпринимательской деятельности

Национальная комиссия регулирования электроэнергетики
Постановление, Нормативы от 29.07.1999 № 983
редакция действует с 24.11.2000

Про затвердження нормативів достатності власних активів суб'єктів підприємницької діяльності

Постанова Національної комісії регулювання
електроенергетики України
(НКРЕ)
від 29 липня 1999 року N 983

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
4 жовтня 1999 р. за N 672/3965

Із змінами і доповненнями, внесеними
 постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України
 від 31 жовтня 2000 року N 1096

Відповідно до Указу Президента України від 21 квітня 1998 року N 335 "Питання Національної комісії регулювання електроенергетики України" (із змінами та доповненнями), постанови Кабінету Міністрів України від 29 квітня 1999 року N 753 "Про порядок видачі ліцензій Національною комісією регулювання електроенергетики на здійснення окремих видів підприємницької діяльності", з метою обмеження ризиків здійснення операцій на ринках електричної енергії та природного газу Національна комісія регулювання електроенергетики України ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Затвердити Нормативи достатності власних активів суб'єктів підприємницької діяльності (далі - Нормативи), які отримують у НКРЕ ліцензії на постачання електричної енергії та/або природного газу за нерегульованим тарифом (додаються).

2. Установити, що показники нормативів достатності власних активів, розраховані для кожного суб'єкта підприємницької діяльності, повинні відповідати цим Нормативам. Якщо підприємство не дотримується вимог хоча б одного з нормативів, затверджених цією постановою, то воно повинне надати Комісії додаткові гарантії у формі банківської гарантії або копії договору на відкриття кредитної лінії, що підтверджує відповідність затвердженим нормативам.

3. Недотримання встановлених НКРЕ нормативів достатності власних активів є порушенням Умов та Правил здійснення підприємницької діяльності з постачання електричної енергії за нерегульованим тарифом, затверджених постановою НКРЕ від 12.08.96 N 36 і зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 14.08.96 за N 448/1473, а також Умов та Правил здійснення підприємницької діяльності (ліцензійні умови) з постачання природного газу за нерегульованим тарифом, затверджених постановою НКРЕ від 12.08.99 N 1042 і зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 09.09.99 за N 609/3902.

4. Установити, що суб'єкти підприємницької діяльності - ліцензіати НКРЕ з постачання електричної енергії за нерегульованим тарифом повинні привести свої активи у відповідність до вимог цієї постанови до 1 березня 2000 року.

5. Контроль за виконанням цієї постанови суб'єктами підприємницької діяльності здійснюється Національною комісією регулювання електроенергетики України.

 

Голова Комісії 

О. Светелік 

 

НОРМАТИВИ
достатності власних активів суб'єктів підприємницької діяльності

1. Нормативи достатності власних активів суб'єктів підприємницької діяльності, які отримують у НКРЕ ліцензії на постачання електричної енергії або природного газу, не розраховуються для суб'єктів підприємницької діяльності, якщо постачання електричної енергії чи природного газу вони здійснюють за рахунок власного виробництва або видобутку.

2. Норматив достатності власних активів (Ндва) - наявність тих активів у суб'єктів підприємницької діяльності, які забезпечують оплату вартості місячних обсягів постачання електричної енергії, природного газу.

Ндва визначається як різниця між найбільш ліквідними активами та терміновими зобов'язаннями, визначеними в грошовій формі, і повинен бути не менший за місячну вартість обсягу постачання електричної енергії чи природного газу. Ндва розраховується за формулою

Ндва = (Оборотні активи (260) + Витрати майбутніх періодів (270)*) - (Поточні зобов'язання (620) + Доходи майбутніх періодів (630)**). 

Ндва і вартості місячного обсягу постачання.

____________
* Витрати майбутніх періодів включаються в розрахунок нормативу в тій частині, яка буде спожита протягом операційного циклу підприємства або, якщо він менше 12 місяців, - протягом року, починаючи з дати складання балансу.

** Доходи майбутніх періодів включаються в розрахунок нормативу в тій частині, яка буде повністю зароблена протягом операційного циклу підприємства або, якщо він менше 12 місяців, - протягом року, починаючи з дати складання балансу.

3. Норматив загальної ліквідності (Нзл) показує можливість погашення найбільш термінових зобов'язань за рахунок поточних активів. Нзл розраховується за формулою

  

Оборотні активи (260) + Витрати майбутніх періодів (270) 

Нзл = 

-------------------------------------------------------------------------------. 

  

Поточні зобов'язання (620) + Доходи майбутніх періодів (630)  

Нзл > 1,0.

Примітка. Указані нормативи розраховуються на підставі даних балансу підприємства за останній звітний період.

 

Начальник фінансово-аналітичного
управління НКРЕ
 

 
А. В. Юрчук
 

Опрос