Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Порядка направления потерпевших детей к месту лечения (реабилитации) и оздоровления и осуществлении в связи с этим компенсационных выплат

Министерство Украины по вопросам чрезвычайных ситуаций и по делам защиты населения от последствий Чернобыльской катастрофы (1)
Порядок, Приказ от 08.02.1999 № 41
Утратил силу

Про затвердження Порядку направлення потерпілих дітей до місця лікування (реабілітації) й оздоровлення та здійснення у зв'язку з цим компенсаційних виплат

Наказ Міністерства України з питань надзвичайних
ситуацій та у справах захисту населення від
наслідків Чорнобильської катастрофи
від 8 лютого 1999 року N 41

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
25 березня 1999 р. за N 186/3479

Наказ втратив чинність
(згідно з наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та
 у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи
 від 25 червня 2007 року N 444)

На виконання пункту 3 частини першої статті 30 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Порядок направлення потерпілих дітей до місця лікування (реабілітації) й оздоровлення та здійснення у зв'язку з цим компенсаційних виплат, що додається.

2. Начальникам: управління соціального захисту та роботи з населенням Маторіну А. Г. забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції, управління справами Дяченко Г. П. - у 10-денний термін після реєстрації забезпечити його тиражування та надіслати Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям.

3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Гайдука О. В.

 

Міністр 

В. М. Кальченко
 

ПОГОДЖЕНО: 

  

Заступник Міністра охорони здоров'я 

В. Ф. Москаленко 

 

ПОРЯДОК
направлення потерпілих дітей до місця лікування (реабілітації) й оздоровлення та здійснення у зв'язку з цим компенсаційних виплат

1. Цей Порядок розроблений відповідно до пункту 3 частини першої статті 30 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" і визначає порядок направлення потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи дітей (далі - діти або дитина) до місця лікування (реабілітації) й оздоровлення та здійснення у зв'язку з цим компенсаційних виплат.

2. Направлення на лікування (реабілітацію), оздоровлення дітей до спеціалізованих медичних та оздоровчих закладів України видається медичними закладами Міністерства охорони здоров'я України, Міністерства охорони здоров'я Республіки Крим, управлінь охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій на підставі висновку головного (штатного) спеціаліста медичного закладу, в якому діти лікуються або перебувають на обліку щодо необхідності надання медичної допомоги (за захворюванням) у спеціалізованих медичних та оздоровчих закладах відповідно до Переліку санаторно-реабілітаційних закладів, в яких здійснюється лікування та оздоровлення дітей, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.97 N 336 "Про деякі питання організації оздоровлення дітей, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Направлення виписується у двох примірниках, один з яких повинен бути пред'явлений для оформлення виплати компенсації.

3. У разі направлення дітей на лікування (реабілітацію), оздоровлення до спеціалізованих медичних та оздоровчих закладів сім'ям відшкодовуються витрати, пов'язані з проїздом (туди й назад) дитини та особи, яка супроводжує дитину, на всіх видах транспорту (крім таксі) у межах України.

4. Компенсація витрат на проїзд у межах України на всіх видах транспорту (крім таксі) потерпілої дитини та особи, яка супроводжує дитину, здійснюється після повернення з лікування (реабілітації) й оздоровлення та пред'явлення батьками (опікунами) органам, які виплачують компенсацію, таких документів:

копії направлення дитини на лікування (реабілітацію), оздоровлення з відміткою (підпис керівника закладу, засвідчений круглою печаткою закладу, де лікувалась, оздоровлювалась дитина);

проїзних документів на дитину та одного супроводжувача.

Компенсація виплачується на супроводжувача:

працюючим (у тому числі працюючим пенсіонерам за умови подання ними довідки про неодержання компенсації в органах, які виплачують пенсію) - підприємствами, установами, організаціями, в яких громадяни працюють, навчаються або несуть службу;

непрацюючим пенсіонерам - органами, які виплачують пенсію;

тимчасово непрацюючим або громадянам, які займаються підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи, - органами, що визначаються місцевими органами виконавчої влади за місцем проживання;

на дитину - за місцем основної роботи (навчання, служби) матері; у разі, якщо мати не працює (не вчиться, не служить), - за місцем основної роботи (навчання, служби) батька або особи, яка замінює батьків; у разі, якщо батьки (особа, яка замінює батьків) не працюють (не вчаться, не служать), - за місцем проживання батьків з дитиною або особи, яка їх замінює, - органами, що визначаються місцевими органами виконавчої влади.

5. Видатки, пов'язані з виплатою зазначених компенсацій, відшкодовуються територіальними органами Державного казначейства за рахунок коштів Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення.

 

Начальник управління соціального
захисту та роботи з населенням
 

 
А. Г. Маторін
 

 

Опрос