Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Порядка учета и бесплатной передачи детских вещей, задержанных таможенными органами

Минфин, Государственная таможенная служба
Порядок, Приказ от 24.09.1998 № 598/223
действует с 15.12.1998

Про затвердження Порядку обліку та безкоштовної передачі дитячих речей, затриманих митними органами

Наказ Державної митної служби України та
Міністерства фінансів України
від 24 вересня 1998 року N 598/223

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
4 грудня 1998 р. за N 780/3220

З метою виконання постанови Кабінету Міністрів України від 16.06.98 N 909 "Про поліпшення матеріального забезпечення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування" НАКАЗУЄМО:

1. Затвердити Порядок обліку та безкоштовної передачі дитячих речей, затриманих митними органами та конфіскованих у встановленому порядку, та таких, за якими не звернувся власник до закінчення терміну їх зберігання під митним контролем (додається).

2. Правовому управлінню Держмитслужби (Тимошенко С. В.) забезпечити державну реєстрацію цього наказу в Мін'юсті.

3. Управлінню справами Держмитслужби (Максимов Ю. Ю.) та Мінфіну (Краснопольський В. М.) після державної реєстрації цього наказу забезпечити:

3.1. Розмноження та розсилку тексту цього наказу митним та фінансовим органам.

3.2. Інформування Ради Міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій про цей наказ.

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Держмитслужби Копача В. С. та заступника Міністра фінансів Матвійчука В. М.

 

Голова Державної митної служби України 

Ю. П. Соловков 

Міністр фінансів України 

І. О. Мітюков 

 

  

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Державної митної служби України
та Міністерства фінансів України
від 24 вересня 1998 р. N 598/223

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
4 грудня 1998 р. за N 780/3220 

ПОРЯДОК
обліку та безкоштовної передачі дитячих речей, затриманих митними органами та конфіскованих у встановленому порядку, та таких, за якими не звернувся власник до закінчення терміну їх зберігання під митним контролем

Порядок обліку та безкоштовної передачі дитячих речей, затриманих митими органами та конфіскованих у встановленому порядку, та таких, за якими не звернувся власник до закінчення терміну їх зберігання під митним контролем (далі - Порядок), розроблено на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 16.06.98 N 909 "Про поліпшення матеріального забезпечення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування".

1. Митні органи безкоштовно передають закладам, в яких виховуються діти-сироти і діти, позбавлені батьківського пікетування, дитячі речі, затримані митними органами і конфісковані в установленому порядку, та такі, за якими не звернувся власник до закінчення терміну їх зберігання під митним контролем, а саме:

- одяг, включаючи спортивний (крім одягу з натурального хутра та шкіри);

- білизну, постільні речі;

- шкарпетки, панчохи;

- взуття (у тому числі спортивне);

- шкільне приладдя;

- книги для дітей дошкільного та шкільного віку;

- іграшки;

- предмети санітарії та гігієни (мило, шампунь, зубну пасту, зубні щітки тощо).

2. Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації визначають уповноважені органи виконавчої влади або органи місцевого самоврядування, що проводять розподіл між закладами для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, дитячих речей, зазначених у пункті 1 згаданої постанови, і повідомляють про це відповідні митні органи.

3. Митні органи надають уповноваженим органам, визначеним у пункті 2 цього Порядку, в зонах своєї діяльності кожного 10 числа наступного за звітним кварталом місяця інформацію про наявність дитячих речей, що підлягають безкоштовній передачі відповідно до п. 1 зазначеної постанови.

4. Уповноважені органи, визначені у пункті 2 цього Порядку, в десятиденний термін у письмовій формі подають начальникам відповідних митних органів переліки дитячих речей та закладів, яким вони будуть передаватися.

5. Оцінка манна здійснюється комісією, яка утворюється митними органами, у складі представників митних, податкових, фінансових органів та закладів, які будуть здійснювати розпорядження цим майном.

При розбіжності в оцінці майна між членами комісії та у випадках, передбачених законодавством України, оцінка проводиться спеціалістами-експертами.

6. За результатами роботи комісії складається акт опису, оцінки та передачі майна. Акт складається у двох примірниках. Усі примірники акта підписуються членами комісії та затверджуються у термін не пізніше трьох днів після його складання керівниками чи заступниками керівників органів (організацій), представники яких є членами комісій.

Перший примірник акта зберігається митним органом, другий примірник передається органу податкової адміністрації для здійснення відповідного контролю. Копії акта передаються організаціям (закладам), представники яких входили до складу комісії.

7. Відповідальна особа, яка приймає майно згідно з актом опису, оцінки та передання, повинна мати доручення встановленої форми та паспорт.

8. Заклади, що прийняли дитячі речі, ведуть бухгалтерський облік надходження, зберігання, розподілу та використання отриманих від митних органів дитячих речей у встановленому порядку.

9. Витрати, пов'язані зі зберіганням, транспортуванням, оцінкою, сертифікацією та переданням дитячих речей, відшкодовуються митним органам за рахунок сум, що підлягають перерахуванню до Держбюджету, в порядку, встановленому чинним законодавством.

10. Контроль за порядком розподілу та використання майна, зазначеного в пункті 1 зазначеної постанови, здійснюється в установленому чинним законодавством порядку.

____________

  

Опрос