Идет загрузка документа (99 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О мерах по исполнению постановления Кабинета Министров Украины от 22.07.98 г. N 1135

Минобороны
Порядок, Приказ от 01.10.1998 № 350
Утратил силу

Про заходи щодо виконання постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.98 р. N 1135

Наказ Міністра оборони України
від 1 жовтня 1998 року N 350

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
26 жовтня 1998 р. за N 686/3126

Наказ втратив чинність
(згідно з наказом Міністра оборони України
 від 31 січня 2006 року N 45)

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 1998 року N 1135 "Про забезпечення військовослужбовців Збройних Сил речовим майном у мирний час" НАКАЗУЮ:

1. Заступникам Міністра оборони України, командувачам військ оперативних командувань, начальникам управлінь центрального апарату Міністерства оборони України, начальнику залізничних військ - начальнику управління залізничних військ, командирам корпусів, з'єднань, військових частин, начальникам військових навчальних закладів, підприємств і організацій Міністерства оборони України забезпечити виконання вимог вищезазначеної постанови Кабінету Міністрів України.

2. Затвердити Порядок застосування норм забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України речовим майном у мирний час, що додається.

3. Наказ Міністра оборони України від 24.06.92 N 107 вважати таким, що втратив чинність, а наказ Міністра оборони СРСР від 19.10.88 N 350 - таким, що не застосовується у Збройних Силах України.

4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра оборони України по тилу - начальника Тилу Збройних Сил України.

5. Наказ розіслати до окремої військової частини.

 

 

Міністр оборони України,
генерал армії України

 
О. Кузьмук

 

 

 

 

 
 
 

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Міністра оборони України
від 1 жовтня 1998 р. N 350

 

 
 
 

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
26 жовтня 1998 р. за N 686/3126

 

 

 

ПОРЯДОК
застосування норм забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України речовим майном у мирний час

1. Загальні положення

1.1. Цим Порядком визначається застосування норм забезпечення військовослужбовців і військових частин Збройних Сил України речовим майном у мирний час.

1.2. Забезпечення речовим майном включає:

1.2.1. Забезпечення:

обмундируванням, взуттям, натільною білизною, теплими і постільними речами, спорядженням, спеціальним одягом, нагрудними знаками і знаками розрізнення, санітарно-господарським та спортивним майном, наметами, брезентами, м'якими контейнерами, декоративними тканинами і килимовими виробами;

матеріалами для пошиття, ремонту та хімічного чищення речового майна (крім розчинників). Забезпечення розчинниками для хімічного чищення речового майна здійснюється Головним управлінням ракетного палива і пального Тилу Міністерства оборони України за окремими нормами;

папером, друкарськими машинками, бланками та книгами обліку і звітності по речовій службі, також іншими бланками та книгами, забезпечення якими покладене на речову службу відповідними наказами Міністра оборони України;

духовими та ударними музичними інструментами для штатних військових оркестрів;

бойовими прапорами;

технічними засобами (пересувними майстернями ремонту та хімічного чищення речового майна, механізованими пральнями), а також обладнанням, інструментом, запасними частинами та інвентарним майном для речових ремонтних майстерень і лазнево-пральних підприємств;

предметами обозного майна.

1.2.2. Створення та зберігання запасів речового майна.

1.2.3. Лазнево-пральне обслуговування особового складу військових частин і забезпечення мийними засобами.

1.2.4. Організація та проведення ремонту речового майна і технічних засобів речової служби, хімічного чищення обмундирування та спеціального одягу.

1.2.5. Фінансове планування та фінансування, складання та подання встановленої звітності за статтями кошторису (кодами економічної класифікації) Міністерства оборони України, що перебувають у віданні речової служби.

1.2.6. Організація та ведення обліку і звітності по службі.

1.2.7. Організація контролю за витратами матеріальних засобів і коштів речової служби.

1.3. Технічні засоби речової служби, лазнево-пральне обладнання, намети, брезенти, м'які контейнери, обозне та господарське майно видаються військовим частинам згідно зі штатами і табелями до них.

1.4. Норма утримання на одного військовослужбовця строкової служби встановлюється: білизни теплої - 2 комплекти, білизни натільної - 6 комплектів, рушників - 4 штуки, простирадл - 6 штук, наволочок подушкових верхніх - 4 штуки.

З предметів санітарно-господарського майна норми утримання вказані у відповідних нормах забезпечення.

1.5. Речове і обозне майно, технічні засоби речової служби, обладнання ремонтних майстерень, лазнево-пральних підприємств, баз і складів, а також духові й ударні музичні інструменти, намети, брезенти та м'які контейнери за своїм якісним станом поділяються на три категорії:

перша категорія - нове (що не використовувалось) майно;

друга категорія:

особисті предмети, якими користувалися (які використовують або перебувають на складах) і строки носіння яких не вичерпані;

інвентарне майно, натільна і тепла білизна, поясні ремені військовослужбовців строкової служби (якими користуються, або які перебувають на складах), придатне до використання без ремонту або після ремонту, незалежно від того, вичерпані чи не вичерпані встановлені для цих предметів строки носіння;

предмети особистого користування військовослужбовців строкової служби, строки носіння яких вичерпані, але придатні для використання без ремонту або після ремонту як робочий одяг;

технічні засоби речової служби, обладнання ремонтних майстерень, лазнево-пральних підприємств, баз і складів, духові та ударні музичні інструменти, предмети обозного майна, спортивний інвентар, намети, брезенти і м'які контейнери, які були використані або перебувають в експлуатації і не відслужили або відслужили строки експлуатації, придатні до використання без ремонту чи після ремонту.

Третя категорія - майно, не придатне для подальшого використання за прямим призначенням, строки носіння (експлуатації) якого вичерпані та яке підлягає списанню у встановленому порядку.

1.6. Переведення з однієї категорії до іншої здійснюється:

з першої категорії до другої - на підставі роздавальних відомостей і накладних на видачу майна;

до третьої категорії - на підставі актів зміни якісного стану, затверджених командиром військової частини.

1.7. Окремі предмети речового майна та витратні матеріали (рукавички і рукавиці, за винятком хутряних і шкіряних, шкарпетки, чохли до кашкетів, галстуки, коміри формені, стрічки до кашкетів-безкозирок, знаки розрізнення, нитки, фурнітура, ремонтні та мийні матеріали, нафталін, крем взуттєвий і жировий, мазь амуніційна і колісна, мотузки, щітки для одягу та взуття) на категорії не поділяються і після видачі в носіння (експлуатацію) списуються в межах норм з книг і карток основного обліку військових частин прямою витратою.

1.8. Надлишок речового майна, що утворився через зміну чисельності особового складу чи розформування військової частини, використовується за вказівкою начальника речової служби оперативного командування (ОК), Військово-Морських Сил України (ВМС) на планове забезпечення інших військових частин. Нетабельне і зняте із забезпечення речове майно підлягає реалізації у порядку, встановленому законодавчими та іншими нормативно-правовими актами.

1.9. Речове майно заготовляється централізовано Головним речовим управлінням Тилу Міністерства оборони України. Окремі предмети речового майна за вказівкою начальника Головного речового управління Тилу Міністерства оборони України можуть заготовлятися на місцях речовою службою ОК (ВМС).

1.10. Забезпечення військових частин спорядженням до зброї (кобурами, сумками для ручних гранат і патронів тощо) здійснюється Головним ракетно-артилерійським управлінням Озброєння Міністерства оборони України, а спорядженням офіцерським шкіряним і спорядженням до кортика, а також забезпечення військових частин ВМС прапорами, сигнальними горнами, боцманськими дудками, декоративними матеріалами, папером, машинками для підстригання волосся, ножицями, спеціальним одягом водолазів для роботи під водою та саперів, які виконують підводні роботи, здійснюється управлінням кораблебудування та озброєння ВМС Озброєння Міністерства оборони України.

1.11. Бойовими прапорами військові частини забезпечуються згідно з вимогами "Інструкції про порядок вручення Бойових прапорів військовим частинам Збройних Сил України", яка введена в дію наказом Міністра оборони України від 15.08.94 N 215.

1.12. Забезпечення військових частин льотно-технічним обмундируванням здійснюється управлінням авіаційно-технічного забезпечення тилу Військово-Повітряних Сил України.

1.13. Забезпечення військових частин шоломофонами для танкістів здійснюється Головним бронетанковим управлінням Озброєння Міністерства оборони України.

2. Порядок застосування норм забезпечення військовослужбовців речовим майном

2.1. Забезпечення речовим майном здійснюється Головним речовим управлінням Тилу Міністерства оборони України через речову службу ОК, корпусів, морських районів, з'єднань і військових частин (далі - органів речової служби) за схемою:

у Збройних Силах України (крім ВМС): Головне речове управління Тилу Міністерства оборони України - ОК - з'єднання - військова частина - підрозділ - військовослужбовець;

у ВМС: Головне речове управління Тилу Міністерства оборони України - ВМС - морський район - з'єднання - корабель (берегова частина) - підрозділ - військовослужбовець.

Головне речове управління Тилу Міністерства оборони України керує органами речової служби Збройних Сил України і має право давати їм вказівки і роз'яснення з питань речового забезпечення та порядку застосування встановлених норм.

2.2. Забезпечення речовим майном здійснюється за планами постачання, які відпрацьовуються:

Головним речовим управління Тилу Міністерства оборони України - для ОК і ВМС;

речовою службою ОК - для з'єднань і військових частин, які безпосередньо забезпечуються через речову службу ОК;

у ВМС - для морських районів, а також з'єднань і берегових частин, кораблів, які безпосередньо забезпечуються через речову службу ВМС;

речовою службою морських районів - для з'єднань, кораблів і берегових частин, що дислокуються (базуються) у межах призначених їм операційних зон;

речовою службою з'єднань - для військових частин (кораблів), що входять до їх складу, а також інших військових частин, прикріплених до них на забезпечення.

В речовій службі ОК (ВМС) ведеться перелік з'єднань і військових частин, що знаходяться на речовому забезпеченні в ОК (ВМС), який затверджується заступником командувача військ ОК по тилу - начальником тилу ОК (ВМС).

2.3. Нарахування потреби речового майна у планах забезпечення на мирний час для ОК (ВМС), з'єднань і військових частин здійснюється за встановленими нормами на чисельність особового складу за списком з урахуванням організаційних заходів, що проводяться.

У планах забезпечення передбачається також утримання у військових частинах установленого незнижуваного 10-відсоткового запасу речового майна на припасування та вирівнювання ростовки.

До забезпеченості військових частин належить уся наявність нового речового майна, а також того, що було в користуванні, строки носіння якого не закінчуються у запланованому періоді. Крім того, за поданням речової служби ОК (ВМС) до забезпеченості зараховується інвентарне майно, строки носіння якого вичерпані, але яке придатне для подальшого використання за прямим призначенням без ремонту або після ремонту.

2.4. Відпуск (завезення) речового майна ОК (ВМС) для забезпечення військових частин проводиться на поточний рік:

за літнім планом - до 15 березня;

за зимовим планом - до 15 вересня.

2.5. Військовослужбовці речовим майном забезпечуються тією військовою частиною, у списках якої вони перебувають.

Військові частини, які самостійно не ведуть військове господарство, розпорядженням начальника речової служби ОК (ВМС) прикріпляються на речове забезпечення до інших військових частин. Окремі військовослужбовці на кафедрах (факультетах, відділеннях) військової підготовки цивільних вищих навчальних закладів, військові представники тощо зараховуються на речове забезпечення розпорядженням начальника гарнізону в одну з військових частин.

2.6. Офіцери, прапорщики, мічмани, військовослужбовці, що проходять службу за контрактом, на кораблях також матроси і старшини строкової служби речовим майном забезпечуються безпосередньо речовою службою військової частини, берегової бази, а курсанти військових навчальних закладів, сержанти і солдати строкової служби - через підрозділи військових частин (військових навчальних закладів), у яких вони проходять службу (навчаються).

Генерали й адмірали речовим майном забезпечуються: у центральному апараті Міністерства оборони України - через відповідні адміністративно-господарчі органи, а в ОК (ВМС) - за рішенням начальника речової служби ОК (ВМС).

2.7. Витребування речового майна проводиться:

військовими частинами, які входять до складу з'єднань, а також військових частин, які прикріплені до них на забезпечення за звітами-заявками, що подають з'єднання;

з'єднаннями та військовими частинами, що перебувають на забезпеченні в ОК (ВМС), - за звітами-заявками, що подаються до речової служби ОК (ВМС);

ОК (ВМС) - за звітами-заявками, що подаються до Головного речового управління Тилу Міністерства оборони України.

Звіти-заявки подаються у строки і за формами, встановленими тимчасовим Табелем термінових донесень Тилу Збройних Сил України.

Враховуючи дислокацію військових частин та розміщення речових баз (складів) центрального підпорядкування і ОК (ВМС), військові частини можуть прикріплятись на речове забезпечення безпосередньо до цих баз (складів). У цьому разі військові частини надають звіти-заявки на вказані речові бази (склади), які в Головне речове управління Тилу Міністерства оборони України і речову службу ОК (ВМС) подають зведені звіти-заявки.

З'єднання та військові частини, які прикріплені на речове забезпечення безпосередньо до речових баз (складів) центрального підпорядкування і ОК (ВМС), отримують речове майно за нарядами (накладними), виписаними на цих базах (складах).

2.8. Подання позачергових заявок на видачу речового майна дозволяється тільки для забезпечення організаційних заходів, не передбачених раніше планом, для відшкодування майна, втраченого від стихійного лиха, в разі передислокації (перебазування) військової частини, а також в інших випадках, пов'язаних з проведенням заходів, які потребують видачі речового майна.

2.9. ОК (ВМС) речове майно одержує безпосередньо від підприємств-постачальників або з центральних баз (складів) за рознарядками (нарядами) Головного речового управління Тилу Міністерства оборони України.

2.10. З'єднанням і військовим частинам видів Збройних Сил України, які дислокуються на території ОК (ВМС), речове майно відпускається з речових баз (складів) ОК (ВМС) за нарядами речової служби ОК (ВМС).

2.11. Військовим частинам, які входять до складу з'єднань, а також військовим частинам, які прикріплені до них на забезпечення, речове майно відпускається зі складів з'єднань за накладними речової служби з'єднання.

2.12. ОК (ВМС), з'єднанням і військовим частинам речове майно відпускається за встановленою ростовкою, яка визначає відсоткове співвідношення предметів різних розмірів і зростів.

2.13. У військових частинах видача речового майна військовослужбовцям проводиться згідно з антропометричними даними: зріст, об'єм грудей, шиї, голови тощо.

2.14. Речове майно особистого користування та інвентарне майно, яке видається військовослужбовцям строкової служби, підлягають обов'язковому клеймуванню згідно з вимогами Інструкції з клеймування предметів речового майна, яка затверджується начальником Головного речового управління Тилу Міністерства оборони України.

2.15. При вибуванні зі складу військової частини, з'єднання, ОК (ВМС) окремим військовослужбовцям, командам, підрозділам, військовим частинам, з'єднанням видається атестат на речове майно, який є основним документом, для зарахування на речове забезпечення за новим місцем служби (дислокації). В атестаті відображається забезпеченість речовим майном, а також вказується номер і дата видачі атестата на льотно-технічне обмундирування, якщо воно було видане військовослужбовцю (команді, підрозділу, військовій частини, з'єднанню).

Атестати видаються:

окремим військовослужбовцям, крім тих, які звільняються у запас (відставку), командам і підрозділам - начальником речової служби військової частини;

військовим частинам, які входять до складу з'єднань, а також військовим частинам, які прикріплені до них на забезпечення, заступником командира з'єднання по тилу;

окремим військовим частинам, які не входять до складу з'єднань, але прикріплені на речове забезпечення до ОК (ВМС) - начальником речової служби ОК (ВМС).

2.16. При передислокації (перебазуванні) військові частини (підрозділи) перед вибуванням забезпечуються речовим майном, яке належить їм за планом, до кінця того півріччя, в якому вони вибувають.

2.17. Основою для зарахування на речове забезпечення з'єднань, військових частин, передислокованих (перебазованих) з одного пункту до іншого, є:

наказ (директива) вищого командування про передислокацію (перебазування);

атестат на речове майно, виданий постачальним органом за попереднім місцем дислокації (базування);

копія останнього звіту-заявки, завірена постачальним органом.

Новосформовані військові частини зараховуються на речове забезпечення на підставі директиви про їх сформування.

Основою для зарахування на речове забезпечення підрозділів, окремих команд та окремих військовослужбовців є атестат і наказ командира військової частини.

3. Забезпечення речовим майном військовослужбовців, військових ліцеїстів, а також військовозобов'язаних, призваних на навчальні та спеціальні збори

3.1. Загальні положення

3.1.1. Військовослужбовці, військові ліцеїсти, а також військовозобов'язані, призвані на навчальні та спеціальні збори, забезпечуються речовим майном за встановленими нормами безкоштовно за рахунок Міністерства оборони України.

3.1.2. Офіцерам, прапорщикам і мічманам, за їх бажанням, дозволяється замість одних предметів речового майна, передбачених нормами забезпечення, видавати інші, вартість яких не перевищує вартості предметів, що замінюються, або виплачувати за них грошову компенсацію. Дія цього пункту поширюється й на військовослужбовців, які проходять службу за контрактом, після перших трьох років служби за умови подальшого продовження строку контракту.

3.1.3. Офіцери, прапорщики і мічмани, які перебувають у запасі або відставці і мають право на носіння військової форми одягу, купують предмети цієї форми одягу за власні кошти.

3.1.4. Військовослужбовці військових судів і колегії Верховного суду України забезпечуються речовим майном за нормами і в порядку, встановленому для відповідних категорій військовослужбовців, через органи речової служби Збройних Сил України. Фінансування забезпечення речовим майном військовослужбовців військових судів і колегії Верховного суду України здійснюється згідно з чинним законодавством.

3.1.5. Забезпечення речовим майном військовослужбовців органів військової контррозвідки Служби безпеки України здійснюється через органи речової служби Збройних Сил України за нормами і в порядку, встановленому для відповідних категорій військовослужбовців, за рахунок Служби безпеки України.

3.1.6. Видача речового майна платним споживачам, у тому числі військовослужбовцям військових судів, колегії Верховного суду України і органів військової контррозвідки Служби безпеки України, проводиться після попередньої оплати його вартості. У деяких випадках розрахунок за видане майно може здійснюватися централізовано. Перелік міністерств, з якими розрахунки проводяться централізовано, визначається Головним речовим управлінням Тилу Міністерства оборони України і доводиться речовій службі ОК (ВМС).

3.1.7. Особи офіцерського складу Збройних Сил України, які відряджені до органів виконавчої влади та інших цивільних установ, забезпечуються речовим майном за встановленими нормами забезпечення за рахунок Міністерства оборони України там, де вони проходили військову службу до відрядження.

Офіцери, прапорщики і мічмани, які проходять службу на кафедрах (факультетах, відділеннях) військової підготовки при цивільних вищих навчальних закладах, забезпечуються речовим майном за рахунок Міністерства оборони України в установленому порядку.

3.1.8. У разі звільнення з військової служби офіцерів, прапорщиків та мічманів, а також військовослужбовців, які проходять службу за контрактом, у зв'язку з обвинувальним вироком суду, що набрав законної сили, або за службовою невідповідністю, з них утримується вартість виданих їм предметів речового майна, строки носіння яких на момент звільнення не вичерпані, у сумі, обчисленій пропорційно часові, що залишився військовослужбовцю до закінчення строків носіння цих предметів. Розрахунок вартості речового майна, що утримується з військовослужбовця, проводиться за роздрібними цінами, встановленими Головним речовим управлінням Тилу Міністерства оборони України, на день видання наказу командира військової частини про звільнення військовослужбовця з військової служби. При цьому в розрахунку враховується вартість предметів речового майна, які мали б бути видані за нормами забезпечення, але не виданих у встановлені строки, яка визначається сумою, обчисленою пропорційно часові, протягом якого невидані предмети речового майна повинні бути в носінні, за цінами компенсації на день звільнення і зараховується в рахунок погашення суми, що підлягає утриманню. Дозволяється в залік погашення суми нарахування приймати на речовий склад військової частини раніше видані військовослужбовцю нові, що не були в користуванні, предмети речового майна встановленого зразка для подальшої видачі їх на планове забезпечення. Якщо вказаним військовослужбовцям видавалась грошова компенсація замість належних предметів речового майна, які мали б бути видані за нормами забезпечення, то потрібно також проводити перерахунок і утримувати вартість цих предметів, строки носіння яких на день звільнення не вичерпались, за роздрібними цінами на день звільнення.

При достроковому звільненні офіцерів, прапорщиків, мічманів і військовослужбовців, які проходять службу за контрактом, у зв'язку зі скороченням штатів, хворобою та в інших, не згаданих вище випадках, таке утримання не проводиться.

Усі інвентарні речі, що були закріплені за звільненими військовослужбовцями, підлягають обов'язковому здаванню на речовий склад військової частини. Вартість утрачених або незданих інвентарних речей відшкодовується за порядком, передбаченим Положенням про матеріальну відповідальність військовослужбовців за шкоду, заподіяну державі, затвердженим постановою Верховної Ради України від 23.06.95 N 243/95-ВР.

3.2. Забезпечення офіцерів, прапорщиків і мічманів

3.2.1. Офіцери, прапорщики і мічмани набувають права на отримання речового майна за встановленими нормами забезпечення одночасно з присвоєнням їм першого офіцерського звання чи військового звання "прапорщик" або "мічман". Наступна видача предметів речового майна вказаним категоріям військовослужбовців проводиться по закінченні встановлених строків носіння раніше отриманих речей.

3.2.2. Офіцери, прапорщики та мічмани зобов'язані своєчасно отримувати належне їм речове майно.

3.2.3. У разі присвоєння офіцеру військового звання "генерал-майор" ("контр-адмірал") йому видаються всі належні за нормами забезпечення для вищого офіцерського складу предмети речового майна встановленого зразка, а речове майно, одержане під час перебування у попередньому званні, до забезпечення не зараховується.

3.2.4. Офіцери, прапорщики і мічмани, які перебували в запасі та зараховані на військову службу встановленим порядком, набувають права на отримання речового майна в день прийняття їх на військову службу. Видача речового майна цим військовослужбовцям проводиться після прибуття їх на місце проходження служби. Наступна видача речового майна проводиться за встановленими нормами при продовжені строку служби. Предмети речового майна, отримані до звільнення в запас, при цьому не зараховуються.

3.2.5. Предмети військової форми одягу для військовослужбовців, які мають різні військові звання, виготовляються з тканин, що відповідають їх військовим званням. Перелік основних видів тканин, які використовуються для виготовлення предметів речового майна військовослужбовцям Збройних Сил України, наведений у додатку 1.

3.2.6. Речове майно особистого користування видається офіцерам, прапорщикам і мічманам у готовому вигляді, шиється за ордерами або видається тканиною.

3.2.7. Індивідуальне пошиття військового обмундирування проводиться, як правило, в ательє військової торгівлі, а в окремих випадках - на пошивочних підприємствах цивільних організацій за договорами, укладеними між військовими частинами та цими організаціями. Розрахунок за пошиття обмундирування здійснюється за встановленими Міністерством оборони України прейскурантними цінами.

3.2.8. Вартість пошиття предметів обмундирування в ательє оплачується за рахунок кошторису Міністерства оборони України:

за пошиття за ордерами - безготівковим порядком шляхом перерахування коштів з поточного рахунку військової частини на розрахунковий рахунок відповідного ательє;

при видачі тканини на руки - шляхом відшкодування вартості шиття фінансовим органом військової частини.

3.2.9. Підставою для оплати пошиття обмундирування за ордерами є рахунок ательє з додатком першого примірника квитанції за кожне виконане замовлення. Зразок квитанції замовлення наведено в додатку 2. Під час пошиття обмундирування з тканини, яку отримано у військовій частині, вартість пошиття відшкодовується на підставі пред'явленого військовослужбовцями першого примірника квитанції ательє щодо оплати пошиття та отримання замовлень. На виплату грошей речовою службою військової частини складається роздавальна відомість, яка підписується командиром військової частини, начальником речової служби та подається у фінансову службу військової частини.

Якщо військовослужбовцю, у зв'язку зі службовою потребою термінового вибуття з військової частини, видано тканину для пошиття обмундирування, то відшкодування вартості пошиву проводиться за новим місцем служби за наявності першого примірника квитанції замовлення та довідки військової частини, яка видала тканину (додаток 3).

3.2.10. Пред'явлені для оплати пошиття обмундирування квитанції ательє перевіряються речовою службою військової частини щодо відповідності виданим ордерам або накладним на отримання тканини на руки, а також записам, які зроблені в картках обліку речового майна особистого користування, про видачу військовослужбовцям указаних предметів. На квитанціях начальник речової служби дає письмове підтвердження щодо оплати вартості пошиття предметів, зазначених у квитанціях.

3.2.11. Грошова компенсація замість речового майна, що підлягає видачі, виплачується на підставі довідки, яка видається речовою службою військової частини (додаток 4), виходячи із заготівельної вартості цих предметів. Розміри грошової компенсації визначаються Головним речовим управлінням Тилу Міністерства оборони України та доводяться до речової служби ОК, видів Збройних Сил України. Зміна розмірів компенсаційних виплат проводиться із зміною заготівельної вартості предметів речового майна.

3.2.12. Витрати щодо оплати вартості пошиття обмундирування та взуття, а також виплати грошової компенсації покладаються на відповідні статті кошторису Міністерства оборони України, за рахунок яких здійснюється забезпечення військовослужбовців речовим майном.

3.2.13. Під час переведення офіцерів, прапорщиків і мічманів з однієї військової частини в іншу за попереднім місцем служби їм видається усе речове майно, яке підлягає до видачі за строками носіння на день переведення. При переведенні офіцерів, прапорщиків і мічманів до військових частин, де встановлена інша форма одягу, дозабезпечення речовим майном за попереднім місцем служби не здійснюється. У цьому разі видача обмундирування відповідної форми одягу проводиться з прибуттям до нового місця служби, а строки носіння обчислюються з дня закінчення строків носіння раніше виданих однойменних предметів. Заміна окремих предметів і знаків розрізнення, за потреби, проводиться під час чергової планової видачі.

3.2.14. Військовослужбовцям строкової служби та тим, які проходять службу за контрактом, направленим на навчання до шкіл прапорщиків, після прибуття на місце навчання видаються предмети польової форми одягу із знаками розрізнення, відповідно до присвоєного їм раніше військового звання, а також окремі предмети взуття та спорядження. Видача предметів обмундирування і знаків розрізнення, що належать прапорщикам і мічманам за відповідними нормами забезпечення та обчислення строків носіння, проводиться після присвоєння їм військового звання "прапорщик" або "мічман".

3.3. Забезпечення військовослужбовців-жінок

3.3.1. Забезпечення речовим майном військовослужбовців-жінок здійснюється за встановленими для них нормами і в порядку, викладеному для відповідних категорій військовослужбовців у розділі 3.2.

3.3.2. Військовослужбовцям-жінкам обмундирування та взуття видаються, як правило, у готовому вигляді. Військовослужбовцям-жінкам, яким готові предмети обмундирування та взуття, що виробляються підприємствами промисловості, не підходять за розмірами і зростами, дозволяється пошиття цих предметів в ательє військової торгівлі за порядком, викладеним у пунктах 3.2.7 - 3.2.10.

3.3.3. Речове майно не видається військовослужбовцям-жінкам, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною без збереження грошового утримання. По закінченні відпустки видане їм раніше речове майно зараховується до забезпеченості, і строки носіння предметів продовжуються на час перебування у відпустці.

3.4. Забезпечення курсантів військових навчальних закладів

3.4.1. Військовослужбовці строкової служби і особи з числа цивільної молоді після зарахування їх у військові навчальні заклади забезпечуються речовим майном за нормами, встановленими для курсантів військових навчальних закладів. Речове майно, яке перебувало в особистому користуванні військовослужбовців строкової служби до зарахування їх курсантами, здається на речовий склад військового навчального закладу і надалі використовується за вказівкою довольчого органу.

3.4.2. Прапорщики і мічмани, які зараховані курсантами до військових навчальних закладів, забезпечуються речовим майном як відповідні категорії військовослужбовців за порядком, викладеним у розділі 3.2.

3.4.3. Курсанти, які одержали після закінчення військового навчального закладу офіцерське звання та призначені для подальшого проходження військової служби, забезпечуються під час випуску комплектом готового речового майна за нормами забезпечення офіцерів того виду Збройних Сил України, до якого вони призначені для подальшого проходження військової служби.

3.4.4. Речове майно, що перебувало в особистому користуванні курсантів після видачі їм речового майна за нормами забезпечення офіцерів, здається на речовий склад військового навчального закладу і надалі використовується за вказівкою довольчого органу.

3.4.5. Курсанти, які відраховані з військових навчальних закладів з направленням у війська для проходження служби, вибувають з тими предметами речового майна, які були в їх користуванні на момент відрахування (крім інвентарного майна).

3.4.6. Курсанти, які відраховані зі звільненням у запас або відставку, вибувають із військового навчального закладу в повсякденному обмундируванні та взутті, яке перебуває у них в користуванні на час звільнення, або у власному цивільному одязі.

3.5. Забезпечення військовослужбовців рядового, сержантського і старшинського складу

3.5.1. Військовослужбовці рядового, сержантського і старшинського складу, які зараховані на військову службу за контрактом, забезпечуються речовим майном за нормами N 3, 13 Положення про речове забезпечення військовослужбовців Збройних Сил у мирний час (далі - Положення), починаючи з дня призначення їх на посаду наказом командира військової частини. Речі особистого користування, вказані в Переліку предметів речового майна, якими забезпечуються військовослужбовці строкової служби під час їх звільнення у запас або відставку (додаток 5), переходять у їх власність і в забезпечення не зараховуються.

Речове майно особистого користування видається військовослужбовцям строкової служби в готовому вигляді. В окремих випадках, за рішенням командира військової частини, обмундирування дозволяється шити в ательє військової торгівлі за ордерами, а за відсутності в місцях дислокації військової частини ательє - видавати тканину.

3.5.2. Військовослужбовці, які проходять службу за контрактом, після перших трьох років служби за умови подальшого продовження строку контракту забезпечуються речовим майном за нормами N 2, 12, Положення за порядком, визначеним у розділі 3.2.

3.5.3. Військовослужбовці строкової служби речовим майном забезпечуються за нормами N 8, 18, 19, Положення. Видача речового майна проводиться після прибуття їх до місця служби і зарахування до списків військової частини. Подальша видача речового майна проводиться: предметів особистого користування - по закінченні строків носіння раніше виданих; інвентарного майна - у міру його зношення, але не раніше закінчення встановлених для них строків носіння.

3.5.4. Речі, які видаються військовослужбовцям строкової служби, підлягають обов'язковому припасуванню, яке, в разі потреби, здійснюється кравцями під керівництвом начальника речової служби військової частини.

3.5.5. Одночасно з видачею нового обмундирування військовослужбовцям строкової служби видаються, при потребі, предмети робочого одягу та взуття, які накопичуються у військових частинах за рахунок предметів верхнього одягу та взуття, що вислужили встановлені строки носіння і придатні для подальшого використання без ремонту або після ремонту:

у військових частинах (крім ВМС) - кашкет бавовняний, куртка бавовняна утеплена, костюм (куртка та брюки) бавовняний, взуття;

у ВМС - кашкет-безкозирка шерстяний, бушлат, плаття робоче, взуття.

Робочий одяг утримується у військових частинах в межах реальної потреби та використовується при виконанні господарських і будівельних робіт, а також при обслуговуванні військової техніки та озброєння.

3.5.6. Військовослужбовці строкової служби, а також військовослужбовці, які проходять службу за контрактом і проживають у казармі, забезпечуються рушниками для витирання ніг і приліжковими килимками. Рушники для витирання ніг видаються із рушників, які вислужили встановлені строки носіння, але придатні для подальшого використання, а приліжкові килимки виготовляються зі списаних ковдр або інших матеріалів.

3.5.7. Після чергової видачі речового майна військовослужбовцям строкової служби речі попередньої видачі, що вислужили встановлені строки носіння, здаються на речовий склад військової частини і використовуються як робочий одяг або за вказівкою довольчого органу.

3.5.8. Власний одяг військовослужбовців строкової служби, після видачі їм форменого військового обмундирування, відправляється безкоштовними поштовими посилками за адресами, вказаними призваними військовослужбовцями, з врученням їм квитанцій про відправлення. Відправлення власних речей організовують командири підрозділів за рахунок коштів, призначених на господарські витрати.

3.5.9. Військовослужбовці строкової служби, що переводяться з однієї військової частини до іншої, забезпечуються на день переведення усіма належними за нормами забезпечення предметами речового майна особистого користування, а також речовим мішком. Інвентарне майно здається на речовий склад військової частини.

3.5.10. Військовослужбовці строкової служби, які направляються до військових навчальних закладів для здачі вступних іспитів, забезпечуються речовим майном згідно з Переліком (додаток 5). Усі інші предмети, що перебували в їхньому користуванні, залишаються у військовій частині і при поверненні військовослужбовців, які не здали вступних іспитів, знову видаються їм у користування. На речове майно, що перебуває у військовослужбовців, які вибувають, видається атестат, про що ставиться відмітка в посвідченні про відрядження. Старшини, сержанти, солдати і матроси, які проходять службу за контрактом, направляються до військових навчальних закладів з речовим майном особистого користування.

3.5.11. Військовослужбовцям строкової служби, які прибули до військової частини, де встановлена інша форма одягу, заміна окремих предметів обмундирування та знаків розрізнення проводиться військовою частиною, куди переведені ці військовослужбовці, за рахунок нового або уживаного речового майна поточного забезпечення, але придатного для подальшого використання. Замінені предмети речового майна здаються на речовий склад військової частини і використовуються за вказівкою постачального органу.

3.5.12. Військовослужбовці строкової служби звільняються в запас або відставку в тій формі одягу, що перебувала в їхньому особистому користуванні, згідно з Переліком (додаток 5). За бажанням, вони можуть звільнятися в запас або відставку у власному цивільному одязі, а речове майно здається на речовий склад військової частини. Предмети парадно-вихідної форми одягу (військовослужбовців Збройних Сил України, крім ВМС, - куртка зимова, куртка і брюки шерстяні, сорочка, галстук, черевики хромові; форма одягу військовослужбовців берегових військ і морської піхоти ВМС - куртка зимова, кітель і брюки шерстяні, галстук шерстяний) здаються на речовий склад військової частини, підлягають хімічному чищенню і надалі використовуються за вказівкою довольчого органу.

3.5.13. Перед звільненням у запас або відставку військовослужбовців строкової служби проводиться досконалий огляд обмундирування та взуття, що перебувало в їх особистому користуванні. Усі речі лагодяться, перуться, чистяться та ремонтуються.

3.5.14. Самовільний обмін предметами речового майна між військовослужбовцями забороняється.

3.6. Забезпечення військових ліцеїстів

3.6.1. Військові ліцеїсти речовим майном забезпечуються після зарахування їх до списків військового ліцею. Подальше забезпечення проводиться після закінчення встановлених строків носіння раніше отриманих речей за нормою N 9 Положення.

3.6.2. Речове майно військовим ліцеїстам видається, як правило, в готовому вигляді. Якщо підібрати окремі готові предмети речового майна за зростом і розміром неможливо, то проводиться їх припасування або пошиття в ательє з оплатою вартості припасування чи пошиття за встановленим порядком.

3.6.3. Предмети речового майна можуть замінюватись раніше закінчення строків носіння предметами більшого зросту і розміру, якщо видані військовим ліцеїстам обмундирування та взуття стають малими. Замінені предмети використовуються для забезпечення військових ліцеїстів молодших курсів. Строки носіння цих речей обчислюються за часом фактичного користування.

3.6.4. Власний одяг військових ліцеїстів, після видачі їм речового майна, передається (пересилається) їх рідним (опікунам). Відправлення власного одягу організовують командири підрозділів за рахунок коштів, призначених на господарські витрати.

3.6.5. Випускники військових ліцеїв направляються до військових навчальних закладів у тому обмундируванні та взутті (крім інвентарного майна), яке перебувало в їхньому особистому користуванні на момент закінчення військового ліцею.

3.6.6. При відрахуванні з військового ліцею, а також при призові та направленні до військової частини військові ліцеїсти забезпечуються уживаними предметами обмундирування, білизни та взуття відповідно до пори року.

3.7. Забезпечення військовозобов'язаних, призваних на навчальні та спеціальні збори

3.7.1. Військовозобов'язані, призвані на навчальні та спеціальні збори, забезпечуються речовим майном після зарахування їх до списків військової частини або після прибуття на пункт екіпірування. Обмундирування видається їм у готовому вигляді за рахунок майна фонду зборів.

3.7.2. Офіцерам і прапорщикам запасу, а також студентам цивільних вищих навчальних закладів, які призвані на навчальні та спеціальні збори до військових частин (крім ВМС), обмундирування, взуття, білизна, шкарпетки, рушники видаються, як правило, нові з подальшим використанням цих предметів (крім шкарпеток) для забезпечення призваних на збори сержантів і солдатів запасу.

Офіцери і прапорщики (мічмани) запасу, а також студенти цивільних вищих навчальних закладів, які призвані на навчальні та спеціальні збори до військових частин ВМС, забезпечуються новим або уживаним речовим майном. Натільна і тепла білизна, шкарпетки, рушники видаються нові з подальшим використанням їх (крім шкарпеток) для забезпечення призваних на збори старшин і матросів. Офіцерам і прапорщикам (мічманам), за відсутності на складах напівчеревиків хромових, дозволяється видавати нові черевики юхтові.

3.7.3. Майно фонду зборів створюється на підставі розпорядження начальника речової служби ОК (ВМС) як за рахунок цільової видачі нових предметів, так і за рахунок наявного вільного майна поточного забезпечення, уживаного, але придатного для подальшого використання без ремонту або після ремонту. Запаси шапок-вушанок, натільної й теплої білизни, рушників для забезпечення призваних на навчальні та спеціальні збори солдатів, матросів, сержантів і старшин накопичуються, з уживаних речей, за рахунок ресурсів військових частин.

3.7.4. Строки носіння речового майна фонду зборів обчислюються за часом його фактичного використання.

3.7.5. Особисті речі військовозобов'язаних, призваних на навчальні та спеціальні збори, приймаються військовою частиною на зберігання.

3.7.6. Після закінчення навчальних та спеціальних зборів військовозобов'язані вибувають у власному цивільному одязі, а отримане ними речове майно здається на склад військової частини. Здане майно дезінфікується і переться, сортується за ступенями придатності, ремонтується, підфарбовується, підбирається за зростами та розмірами і складається на зберігання.

3.7.7. Робочий одяг для призваних на навчальні та спеціальні збори накопичується на тій же підставі, як і робочий одяг для військовослужбовців, і утримується у кількості до 25 відсотків від кількості військовозобов'язаних, які призиваються.

3.7.8. Речове майно фонду зборів обліковується та зберігається окремо від речового майна поточного забезпечення.

3.8. Забезпечення інвентарним майном

3.8.1. Інвентарне майно є державною власністю і видається тільки в тимчасове користування (експлуатацію).

3.8.2. До інвентарного майна належать: теплі та постільні речі; спорядження; табірні та спеціальні намети; спеціальне і льотно-технічне обмундирування; санітарно-господарське, спортивне та обозне майно; духові й ударні музичні інструменти.

3.8.3 Інвентарне майно експлуатується як майно другої категорії і використовується до повного зношення. Не придатне до використання за прямим призначенням інвентарне майно переводиться до третьої категорії, але не раніше закінчення строків носіння (експлуатації).

3.8.4. Теплі речі за військовослужбовцями строкової служби, як правило, не закріплюються. Порядок їх використання встановлюється командиром військової частини. Після закінчення зимової пори року теплі речі вилучаються з підрозділів, підлягають хімічному чищенню та здаються для зберігання на речовий склад військової частини.

3.8.5. Постільними речами і спорядженням, що належать до інвентарного майна, військовослужбовці забезпечуються за нормою N 23 Положення.

3.8.6. Готелям і гуртожиткам військових частин постільні речі видаються за плату. Забороняється використовувати в готелях і гуртожитках постільні речі, що призначені для планового забезпечення військовослужбовців за встановленими нормами забезпечення.

3.8.7. Військовим навчальним закладам на період вступних іспитів, при потребі, відпускаються постільні речі для забезпечення осіб, які прибувають як кандидати на навчання, в першу чергу за рахунок перерозподілу між військовими частинами предметів, які були в користуванні і придатні до подальшого використання.

3.8.8. Дитячі оздоровлювальні табори забезпечуються постільними речами тими військовими частинами, при яких вони організовуються. Постільні речі видаються у тимчасове використання безкоштовно на затверджену чисельність дітей і обслуговувального персоналу.

3.8.9. Табірні намети видаються військовим частинам для розміщення особового складу військових частин у польових умовах. Потребу в наметах обчислюють згідно з додатком N 17 до статті 317 Тимчасового статуту внутрішньої служби Збройних Сил України.

3.8.10. Спеціальні намети: уніфіковані санітарно-барачні (УСБ), уніфіковані санітарно-технічні (УСТ), уніфіковані зимові (УЗ), уніфіковані літні (УЛ), медичні каркасні (НКМ) і палатки підсобного призначення для розгортання у польових умовах - відпускаються тільки тим військовим частинам, до штатів яких вони передбачені табелями. Використання цих наметів з іншою метою забороняється.

По закінченні табірного періоду намети лагодять, ремонтують і здають на речові склади військових частин. У період експлуатації намети обробляють спеціальним розчином.

3.8.11. Строки експлуатації наметів, обозного майна, швейно-взуттєвого обладнання та інструменту визначені у додатку 6.

3.8.12. Спеціальний одяг, призначений для захисту військовослужбовців від шкідливого впливу навколишнього середовища і забезпечення безпеки робіт, відпускається за нормами забезпечення N 24-40, 47-50, 52-57 Положення і видається для користування тільки тим військовослужбовцям, робота яких пов'язана з експлуатацією, обслуговуванням і ремонтом озброєння та військової техніки. Носіння спеціального одягу як повсякденного обмундирування забороняється. Військовослужбовці, які виконують спеціальні роботи, не визначені вищепереліченими нормами, забезпечуються спеціальним одягом за нормами безкоштовної видачі спецодягу працівникам Збройних Сил України, затвердженими наказом Міністра оборони СРСР від 31.08.85 N 190.

3.8.13. Спеціальний одяг для військовослужбовців та працівників Збройних Сил України видається військовим частинам тільки в готовому вигляді. Видача замість спеціального одягу тканини, а також виплата грошової компенсації не дозволяється.

3.8.14. Льотно-технічне обмундирування видається військовослужбовцям для індивідуального користування та використовується ними до повного зносу. Час і порядок носіння цього обмундирування встановлюється командиром військової частини.

3.8.15. Використання льотно-технічного обмундирування дозволяється тільки при виконанні робіт, пов'язаних з польотами й обслуговуванням авіаційної та спеціальної техніки. Носіння його як повсякденного одягу та у вільний від виконання робіт час забороняється.

3.8.16. Якщо військовослужбовець, якому видане льотно-технічне обмундирування, вибуває з військової частини та переміщується на посаду, на якій він повинен забезпечуватись цим майном, то воно за попереднім місцем служби на речовий склад не здається; на це майно виписується окремий атестат, номер і дата якого заносяться в атестат на речове майно.

3.8.17. Спортивним майном та інвентарем військові частини забезпечуються за порядком і нормами, встановленими наказом Міністра оборони СРСР від 12.12.90 N 485.

3.8.18. Офіцери, прапорщики, мічмани і військовослужбовці, які проходять службу за контрактом, працівники Збройних Сил України спортивне майно та інвентар індивідуального користування для занять фізичною підготовкою купують за власні кошти.

3.8.19. Витребування духових і ударних музичних інструментів для штатних військових оркестрів проводиться один раз на рік після надання звіту-заявки про речове майно на 1 січня наступного року. Найменування та кількість духових і ударних музичних інструментів визначається Положенням про військово-оркестрову службу Міністерства оборони, введеного в дію наказом Міністра оборони СРСР від 10.06.88 N 222.

3.8.20. Утримання та ремонт духових і ударних музичних інструментів проводиться за рахунок коштів, які виділяються для цього за відповідними статтями кошторису (кодами економічної класифікації) Міністерства оборони України, а також коштів, що надходять від оркестрової діяльності військових оркестрів.

3.8.21. При розформуванні військової частини або виключенні оркестру зі штату військової частини духові й ударні музичні інструменти за вказівкою довольчого органу передаються іншій військовій частині або здаються на речові бази (склади) ОК (ВМС).

3.8.22. Предмети господарського побуту: щітки для одягу та взуття, праски, машинки для підстригання волосся тощо утримуються у військових частинах у кількості, достатній для забезпечення побутових потреб особового складу.

3.8.23. Заготівля предметів господарського побуту здійснюється за розпорядженням командира військової частини за рахунок коштів, призначених на господарські витрати.

3.8.24. Окремі предмети господарського побуту можуть заготовлятися централізованим порядком Головним речовим управлінням Тилу Міністерства оборони України та речовою службою ОК (ВМС) і відпускатись для забезпечення військових частин. У цьому разі вартість отриманих військовими частинами предметів оплачується за рахунок коштів, які призначені на господарські витрати.

3.8.25. Речове та санітарно-господарське майно, яке відпускається лікувальним закладам, є інвентарним майном цих установ і використовується для забезпечення осіб, які перебувають на лікуванні.

3.8.26. Верхній одяг, білизна, взуття та постільні речі лікувальним закладам відпускаються довольчим органом у готовому вигляді.

3.8.27. Замість готових предметів дитячого одягу та дитячої білизни (у госпіталях і санаторіях), а також окремих предметів жіночої білизни лікувальним закладам можуть відпускатися довольчим органом матеріали і кошти на їх заготівлю.

3.8.28. Військові частини забезпечуються предметами обозного майна за кількістю штатних коней і возів безкоштовно, а кіньми, які утримуються понад штатами, - за плату. Сільськогосподарські підприємства, госпрозрахункові підприємства та організації Міністерства оборони України предметами обозного майна забезпечуються за плату.

3.8.29. Строки експлуатації предметів обозного майна викладені в додатку 6.

3.8.30. Підковне майно, кувальний інструмент і ремонтні матеріали закуповуються ОК (ВМС) за кошти, що виділяються з цією метою.

3.8.31. Папір військовим частинам, управлінням центрального апарату Міністерства оборони України відпускається за плату або закуповується ними в місцевій торгівельній мережі.

3.8.32. Книги обліку і бланки, забезпечення якими відповідним наказом Міністра оборони України покладається на речову службу, заготовляються Головним речовим управлінням Тилу Міністерства оборони України з виділенням з цією метою паперу і коштів. Такі книги обліку і бланки відпускаються військовим частинам за річним планом забезпечення у порядку, встановленому для речового майна. Книги і бланки обліку по інших службах заготовляються відповідними управліннями центрального апарату Міністерства оборони України самостійно.

3.8.33. Друкарські машинки видаються Головним речовим управлінням Тилу Міністерства оборони України централізовано за плату, виходячи з їх наявності, або можуть придбаватися на місцях за встановленим порядком.

Новосформованим військовим частинам, які фінансуються з бюджету, а також у разі збільшення штатної кількості друкарок друкарські машинки видаються безкоштовно в кількості, передбаченій штатами і табелями до них.

4. Організація ремонту та хімічного чищення речового майна, забезпечення ремонтними матеріалами

4.1. Ремонт речового майна проводиться згідно з Інструкцією з ремонту речового майна, яка затверджується начальником Головного речового управління Тилу Міністерства оборони України.

4.2. Поточний ремонт обмундирування проводять самі військовослужбовці строкової служби, а поточний ремонт взуття - нештатні шевці підрозділів або самі військовослужбовці.

Середній ремонт речового майна проводиться у речовій ремонтній майстерні або солдатському (матроському) комбінаті побутового обслуговування військової частини.

Капітальний ремонт речового майна проводиться на госпрозрахункових комбінатах з ремонту речового майна ОК. На цих комбінатах за рішенням начальника речової служби ОК може проводитися і середній ремонт речового майна.

4.3. Поточний і середній ремонт предметів обозного майна проводиться безпосередньо у військових частинах, капітальний ремонт - у майстернях з ремонту техніки продовольчої служби ОК, а предметів кінського спорядження - на госпрозрахункових комбінатах з ремонту речового майна ОК.

4.4. Поточний і середній ремонт льотно-технічного обмундирування та взуття проводиться безпосередньо у військових частинах, а капітальний ремонт організовується управлінням авіаційно-технічного забезпечення тилу Військово-Повітряних Сил України і проводиться на підприємствах промисловості України.

4.5. Хімічне чищення речового майна проводиться у військових стаціонарних майстернях хімічного чищення, майстернях хімічного чищення госпрозрахункових комбінатів побутового обслуговування (госпрозрахункових комбінатах з ремонту речового майна), а також у польових майстернях хімічного чищення обмундирування. У разі недостатньої потужності цих майстерень, а також великої відстані їх від військових частин хімічне чищення з дозволу начальника речової служби ОК (ВМС) може проводитись на цивільних підприємствах на підставі економічно обгрунтованих розрахунків. При потребі після ремонту і хімічного чищення може проводитись підфарбовування бавовняного обмундирування та спеціального одягу.

4.6. Ремонтні матеріали, які заготовляються централізовано, видаються військовим частинам, що перебувають на кошторисно-бюджетному фінансуванні, безкоштовно.

4.7. Допоміжні ремонтні матеріали (цвяхи, віск, петлі, крючки, гудзики, фарба, клей, косяки металеві, шурупи до косяків тощо), а також дрібний інструмент для речових ремонтних майстерень і кімнат побутового обслуговування можуть заготовлятися на місцях безпосередньо військовими частинами за рахунок коштів, які призначені для господарських витрат.

4.8. Видавання швейно-взуттєвого обладнання, кравецького та шевського інструментів проводиться:

4.8.1. Безкоштовно - військовим частинам для штатних речових ремонтних майстерень, утримання обладнання та інструменту в яких передбачено табелями до штатів.

4.8.2. За плату - для установ, підприємств і організацій Міністерства оборони України, що перебувають на госпрозрахунку.

Військовим частинам, які вказані у пункті 4.8.1, видавання шевського інструменту для нештатних шевців підрозділів і кравецького інструменту для нештатних кравців, запасних частин до обладнання, машинних голок, поповнення інструменту, а також ремонт обладнання проводиться за кошти, які призначені для господарських витрат.

4.9. Технологічне обладнання, ремонтні матеріали, запасні частини до обладнання та інструмент госпрозрахунковим комбінатам з ремонту речового майна видаються за плату.

4.10. Для забезпечення ремонту речового майна у військових частинах використовуються матеріали і фурнітура, які отримуються від розпорювання (розбирання) майна, переведеного у третю категорію.

4.11. Ремонтні матеріали для військового ремонту обозного майна заготовляються військовими частинами на місцях за кошти, які призначені для господарських витрат.

4.12. Забезпечення майстерень з ремонту техніки продовольчої служби матеріалами для військового ремонту обозу проводиться продовольчою службою ОК (ВМС).

5. Вибракування та списання речового майна

5.1. Вибракування речового майна проводиться з метою списання з обліку речей, які відслужили встановлені строки носіння (експлуатації) і стали не придатними для подальшого використання. Воно проводиться у міру накопичення непридатного майна, але не рідше двох разів на рік.

5.2. Речове майно, вилучене з користування після закінчення встановлених строків носіння (експлуатації), зосереджується на речовому складі військової частини та під керівництвом начальника речової служби сортується:

на майно, придатне для використання без ремонту або після ремонту;

на майно, яке підлягає переведенню у третю категорію.

5.3. Речове майно, яке потребує поточного і середнього ремонту, за розпорядженням начальника речової служби військової частини передається в речову ремонтну майстерню військової частини.

5.4. Речове майно, яке потребує капітального ремонту, за вказівкою начальника речової служби ОК (ВМС) здається військовими частинами на речові бази (склади) ОК (ВМС) для ремонту на госпрозрахункових комбінатах з ремонту речового майна.

Здане для ремонту на речову базу (склад) ОК (ВМС) речове майно списується з обліку військової частини.

5.5. Речове майно, яке підлягає переведенню у третю категорію, передається для огляду комісії з вибракування, що призначається командиром військової частини. Розпорювання (розбирання) речей до огляду комісією забороняється. Вибракування спортивного майна проводиться із залученням начальника фізичної підготовки і спорту військової частини.

5.6. Комісія з вибракування після всебічного огляду майна складає акт зміни якісного стану, в якому вказуються найменування і кількість майна, що підлягає переведенню у третю категорію, час перебування цього майна в носінні (експлуатації) за нормою і фактичний, висновок про подальше використання цього майна. Акт з висновком заступника командира військової частини по тилу надається на затвердження командиру військової частини і є підставою для переведення майна у третю категорію.

5.7. Закінчення встановлених строків носіння (експлуатації) речового майна не може бути підставою для його списання, якщо воно за своїм якісним станом без ремонту або після ремонту придатне до подальшого використання за призначенням.

5.8. Вибракуване майно повинно зберігатися в окремому приміщенні речового складу, яке опечатується головою комісії з вибракування або уповноваженим ним членом комісії.

5.9. Усі предмети речового майна, які вибракувані у військовій частині для списання, належать розпорюванню (розбиранню) у присутності членів комісії, яка проводила вибракування цього майна, не пізніше 10 діб після затвердження акта зміни якісного стану. Використання вибракуваного речового майна без його розпорювання (розбирання) забороняється.

5.10. Розпорювання (розбирання) речового майна оформлюється актом, у якому посилаються на акт зміни якісного стану і вказуються найменування та кількість розпорених (розібраних) предметів, кількість отриманого ганчір'я, фурнітури, дрантя, брухту (кг, штук). Акт затверджується заступником командира військової частини з тилу.

Розпорювання (розбирання) окремих предметів постільних речей (ковдр, подушок, матраців) і теплого інвентарного майна проводиться з письмового дозволу начальника речової служби ОК (ВМС).

5.11. У відповідності з актом розпорювання (розбирання) майно списується з основного обліку й обліковується у книгах (картках) обліку як ремонтний матеріал, ганчір'я та утиль за вагою.

Залишки від розпорювання непридатного майна (крім шерстяного) використовуються військовою частиною як ганчір'я для всіляких потреб у межах ліміту, встановленого довольчим органом.

Шерстяне ганчір'я, за винятком того, що використовується як ремонтний матеріал, бавовняне ганчір'я та утиль, а також кольоровий метал, який не використовується військовою частиною, реалізуються за встановленим порядком.

5.12. Окремі предмети речового майна (намети всіх видів, хутряні речі, куртки і брюки утеплені, постільні речі тощо), які стали не придатними для подальшого використання, за вказівкою начальника речової служби ОК (ВМС) можуть відправлятися у нерозпореному (нерозібраному) вигляді на речові бази (склади) ОК (ВМС) для подальшого використання їх як ремонтний матеріал. У цьому разі складається акт зміни якісного стану, на підставі якого майно переводиться у третю категорію. Подальше списання майна з обліку військової частини проводиться згідно з документами на відвантаження (здавання).

5.13. Правильність виконаного у військових частинах вибракування речового майна щорічно перевіряється начальником речової служби вищого довольчого органу.

5.14. Речове майно особистого користування, яке є в офіцерів, прапорщиків, мічманів і військовослужбовців, що проходять службу за контрактом, списується з обліку військової частини прямою витратою з відповідною відміткою у картках обліку. Списання у військових частинах технічних засобів речової служби, швейно-взуттєвого та лазнево-прального обладнання, предметів обозного майна, спортивного інвентарю, наметів і брезентів, а також утраченого речового майна та майна, яке передчасно застаріло, проводиться згідно з Керівництвом із списання з обліку матеріальних та грошових засобів у Збройних Силах України, введеним в дію наказом Міністра оборони України від 21.06.94 N 165.

6. Лазнево-пральне обслуговування

6.1. Лазнево-пральне обслуговування військовослужбовців включає:

організацію регулярного щотижневого миття в лазні військовослужбовців строкової служби, військовослужбовців, які проходять службу за контрактом і проживають у казармі, курсантів військових навчальних закладів, військових ліцеїстів, військовозобов'язаних, призваних на навчальні та спеціальні збори, а також осіб з числа цивільної молоді, які складають вступні іспити до військових навчальних закладів, з обов'язковою заміною натільної та постільної білизни. У зимову пору року тепла білизна замінюється один раз на два тижні. Гігієнічне миття частіше одного разу на тиждень проводиться за висновком лікаря та за рішенням командира військової частини. Кухарі і пекарі миються у лазні щоденно, заміна натільної білизни для них проводиться не менш як два рази на тиждень, а спеціального одягу - в міру забруднення;

прання натільної та постільної білизни, рушників, санітарно-господарського та іншого майна (крім шкарпеток). Прання шкарпеток військовослужбовці строкової служби здійснюють самостійно;

ремонт натільної та постільної білизни;

хімічне чищення та підфарбовування обмундирування, ковдр і спецодягу;

забезпечення основним і допоміжним обладнанням, запасними частинами, витратно-експлуатаційними, мийними й оздоблювальними матеріалами згідно з установленими нормами, а також коштами на оплату витрат лазнево-прального обслуговування.

6.2. Право на безкоштовне лазнево-пральне обслуговування надається:

військовослужбовцям строкової служби, курсантам військових навчальних закладів, військовим ліцеїстам та військовослужбовцям, які проходять службу за контрактом і проживають у казармах;

військовозобов'язаним, призваним на навчальні та спеціальні збори, а також особам з числа цивільної молоді під час здачі вступних іспитів до військових навчальних закладів;

особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям, які проходять службу за контрактом, у період перебування їх на лікуванні або обстеженні в лікувальних закладах Міністерства оборони України.

6.3. Військові частини організовують лазнево-пральне обслуговування військовослужбовців у бюджетних та госпрозрахункових лазнях і пральнях та лазнево-пральних підприємствах Міністерства оборони України, які утримуються на самоокупності, а також у місцевих цивільних лазнях і пральнях.

6.4. Мочалки (пояси лазневі) видаються на особовий склад за списком із розрахунку - 3 штуки на рік на одного військовослужбовця строкової служби з утриманням їх у лазні з розрахунку 3 штуки на одне місце.

6.5. Офіцери, прапорщики (мічмани) і військовослужбовці, які проходять службу за контрактом, та члени їхніх сімей у разі відсутності в пункті розташування військової частини місцевих комунальних лазнево-пральних підприємств можуть користуватися військовими лазнями та пральнями за плату.

6.6. Підрозділи військових частин і окремі команди, що вирушають у довгострокові відрядження та на господарські роботи, коштами на лазнево-пральні витрати і милом на період відрядження забезпечуються тими військовими частинами, від яких вони відряджаються.

6.7. Офіцерам, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям, які проходять службу за контрактом (кому належить за нормою), військовослужбовцям строкової служби, курсантам військових навчальних закладів, військовим ліцеїстам, військовозобов'язаним, призваним на навчальні та спеціальні збори мило на туалетні потреби видається на руки на місяць уперед за роздавальною відомістю. На разове миття мило особовому складу видається безпосередньо в лазні, згідно з установленими нормами. За рішенням командира військової частини мило може видаватися на руки на місяць уперед.

Дозволяється військовим частинам витребувати за встановленим порядком пральний порошок для прання верхніх сорочок, шкарпеток та іншого майна в межах установлених норм витрат, за наявності солдатських комбінатів побутового обслуговування. У разі відсутності прального обладнання прання вказаного майна проводиться самостійно військовослужбовцями в підрозділах у спеціально обладнаних для цього місцях.

6.8. Мило, призначене для санітарно-гігієнічних потреб, кухарям, пекарям, медичним працівникам тощо видається у місця загального користування для рукомийників. Мило для туалетних потреб льотного та інженерно-технічного складу Військово-Повітряних Сил України і військових частин Сил Протиповітряної оборони України видається тільки для їдалень військових частин і на аеродроми для рукомийників у місцях харчування за фактичною витратою, але не вище встановлених норм. Для санаторно-курортних установ і дитячих закладів Міністерства оборони України мийні засоби видаються за плату.

 

 

Начальник Головного речового управління
Тилу Міністерства оборони України
полковник

 
 
Г. Кушнаренко

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 

Додаток 1
до пункту 3.2.5 Порядку
застосування норм забезпечення
військовослужбовців Збройних Сил
України речовим майном
у мирний час

 

 

 

ПЕРЕЛІК
основних видів тканин для виготовлення предметів речового майна військовослужбовців Збройних Сил України

**************************************************************************
*N *Найменування тканин*   Найменування предметів речового майна,   *
*з/п*          *  для виготовлення якого призначені тканини  *
**************************************************************************
* 1 *     2    *              3          *
**************************************************************************
* 1 *Сукно пальтове   *Пальто зимове для всіх категорій        *
*  *          *військовослужбовців               *
*                                    *
* 2 *Тканина плащова  *Плащ демісезонний для всіх категорій      *
*  *          *військовослужбовців, крім військовослужбовців  *
*  *          *строкової служби                *
*  *          *Куртка зимова для військовослужбовців      *
*  *          *строкової служби                *
*  *                                  *
* 3 *Тканина камвольна *Кашкет, пальто літнє, кітель, тужурка,     *
*  *напівшерстяна   *куртка та брюки для генералів, адміралів,    *
*  *"Тайфун"      *полковників і капітанів 1-го рангу       *
*  *          *Кітель, тужурка, куртка, спідниця (брюки)    *
*  *          *для військовослужбовців-жінок у військовому   *
*  *          *званні - полковник (капітан 1-го рангу)     *
*
* 4 *Тканина камвольна *Кашкет, кітель, тужурка, куртка та брюки    *
*  *напівшерстяна   *для офіцерів (крім полковників і капітанів   *
*  *"Азимут"      *1-го рангу), прапорщиків, мічманів і      *
*  *          *військовослужбовців, які проходять службу    *
*  *          *за контрактом                  *
*  *          *Кітель, тужурка, куртка, спідниця (брюки)    *
*  *          *для військовослужбовців-жінок (крім полковників *
*  *          *і капітанів 1-го рангу)             *
*
* 5 *Тканина камвольна *Берет, куртка та брюки для військовослужбовців *
*  *напівшерстяна   *строкової служби                *
*  *"Юність"      *                        *
*
* 6 *Тканина сорочкова *Сорочки для всіх категорій військовослужбовців *
*  *          *                        *
*
* 7 *Саржа бавовняна  *Кашкет польовий бавовняний, куртка на хутрі,  *
*  *камуфльована    *куртка та брюки польові бавовняні, куртка    *
*  *Арт. 3767, 5008,  *та брюки польові бавовняні утеплені       *
*  *5014        *                        *
*
* 8 *Сукно приборне   *Канти до брюк та околи кашкетів для всіх    *
*  *          *категорій військовослужбовців (крім       *
*  *          *військовослужбовців строкової служби)      *
*
* 9 *Тканина підкладкова*Підкладка до предметів верхнього форменого одягу*
**************************************************************************

Примітка. Найменування тканин можуть змінюватись на підставі рішення відділу з розробці та удосконалення військової форми одягу Тилу Міністерства оборони України, затвердженого начальником Головного речового управління Тилу Міністерства оборони України.

 

 

Начальник Головного речового
управління Тилу
Міністерства оборони України
полковник

 
 
 
Г. Кушнаренко

 

 

 

 

 
Кутовий штамп
 
 
 
 
 

Додаток 2
до пункту 3.2.9 Порядку
застосування норм забезпечення
військовослужбовців Збройних
Сил України речовим
майном у мирний час
(зразок)

 

 

 

КВИТАНЦІЯ ЗАМОВЛЕННЯ N _____ від _______________________ 19 ___ р.
 
   ОРДЕР N ________ від _________________ 19___ р.
 
Замовник _________________________________________________________
       (прізвище, ініціали, адреса, телефон)
 
Виріб ____________________________________________________________
 
Опис виробу ______________________________________________________
 
Мірка ____________________________________________________________
 
***************************************************************
*Найменування *Шифр *Ширина * Кіль- *Ціна *   Вартість   *
* матеріалу *   *    * кість *   *   матеріалу   *
*       *   *    *    *   *********************
*       *   *    *    *   *замовника *ательє *
***************************************************************
*Разом    *   *    *    *   *      *    *
***************************************************************
********************************
* Строки *Призначено*Виконано*
********************************
*1 примірка*     *    *
********************************
*2 примірка*     *    *
********************************
   1. Вартість пошиття за прейскурантом_________________________
 
   2. Ускладнювальні елементи___________________________________
   _____________________________________________________________
 
   _____________________________________________________________
 
   3. Усього____________________________________________________
 
   4. Надбавки за прейскурантом_________________________________
 
   5. Скидка____________________________________________________
 
   6. Загальна вартість замовлення______________________________
 
   Закрійник ___________________________________________________
 
   Замовлення та матеріальні цінності прийняв __________________
                       (підпис приймальника)
 Отримано при прийомі замовлення _______ грн._________________
                           (словами)
 Приймальник (касир) _____________ Замовник __________________
             (підпис) (підпис)

 

 

 

 

 
Кутовий штамп
Військової частини
 
 
 

Додаток 3
до пункту 3.2.9 Порядку
застосування норм забезпечення
військовослужбовців Збройних
Сил України речовим майном
у мирний час

 

 

 

ДОВІДКА

   Видана ______________________________________________________
         (військове звання, прізвище, ініціали)
 в тому, що йому при вибутті з військової частини__________________
видано тканину на пошиття таких предметів обмундирування:
 
__________________________________________________________________
 
__________________________________________________________________
 
Гроші на пошиття вказаних предметів йому не виплачені.
Довідка  дійсна при наданні речового атестата N _________ і
зарахуванні військовослужбовця на речове забезпечення.
 
Командир військової частини ______________________________________
           (військове звання, підпис, прізвище, ініціали)
 Начальник речової служби _________________________________________
          (військове звання, підпис, прізвище, ініціали)
 Начальник фінансової служби ______________________________________
           (військове звання, підпис, прізвище, ініціали)
 Гербова печатка

Примітка. Довідка складається у двох примірниках: 1-й примірник видається військовослужбовцю разом з речовим атестатом, 2-й примірник залишається в облікових документах речової служби військової частини.

 

 

 

 

 
Кутовий штамп
 
 
 
 

Додаток 4
до пункту 3.2.11 Порядку
застосування норм забезпечення
військовослужбовців Збройних
Сил України речовим майном
у мирний час

 

 

 

ДОВІДКА N ____
на одержання грошової компенсації замість речового майна, що підлягає видачі

__________________________________________________________________
       (військове звання, прізвище, ініціали)
 
 Підстава: наказ командира військової частини ________________
від "_____" ____________ 19 _____ р. N _____________
 
******************************************************************
*N *Найменування* Оди- *Рік і місяць*Кількість*Вартість* Сума *
*з/п* предметів * ниця * наставання *предметів*  за  *грошової*
*  *      *виміру* права на *     * одиницю* компен-*
*  *      *   * отримання *     *    * сації *
*  *      *   * предмета *     *    *    *
******************************************************************
*  *      *   *      *     *    *    *
******************************************************************
*                                *
******************************************************************
 
Усього предметів _________________ на суму _______________________
          (словами)           (словами)
 
 Начальник речової служби військової частини _________________
 
   _____________________________________________________________
      (військове звання, підпис, прізвище, ініціали)
 
 Бухгалтер (діловод, писар) речової служби ___________________
 
   _____________________________________________________________
          (підпис, прізвище, ініціали)
 
 Гербова печатка         "____" ___________ 19 ___ р.
 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 

Додаток 5
до пунктів 3.5.1, 3.5.10, 3.5.12
Порядку застосування норм
забезпечення військовослужбовців
Збройних Сил України речовим
майном у мирний час

 

 

 

ПЕРЕЛІК
предметів речового майна, яким забезпечуються військовослужбовці строкової служби під час їх звільнення з військової служби у запас, відставку або відправлення для здачі вступних іспитів у військові навчальні заклади

*****************************************************************
* N * Найменування предметів * Кількість  * Номер примітки, *
*з/п*             *       *що застосовується*
*  *             *       *  при видачі  *
*****************************************************************
*                                *
*****************************************************************
*  Солдати і сержанти (матроси і сержанти берегових військ   *
*          і морської піхоти ВМС)           *
*****************************************************************
* 1 *Берет шерстяний      *  1 штука  *      1  *
*
* 2 *Шапка-вушанка із штучного *  1 -"-   *      1  *
*  *хутра (з овчини)     *       *         *
*
* 3 *Рукавички шерстяні    *  1 пара  *      2  *
*
* 4 *Костюм (куртка і брюки)  * 1 комплект *      -  *
*  *польовий бавовняний    *       *         *
*
* 5 *Куртка польова бавовняна *  1 штука  *      2  *
*  *утеплена         *       *         *
*
* 6 *Черевики   з  високими*  1 пара  *      -  *
*  *берцями          *       *         *
*
* 7 *Білизна натільна     * 1 комплект *      3  *
*
* 8 *Білизна тепла       *  1 -"-   *      2  *
*
* 9 *Шкарпетки бавовняні    *  2 пари  *      -  *
*
*10 *Шкарпетки шерстяні    *  1 -"-   *      2  *
*
*11 *Ремінь поясний      *  1 штука  *      -  *
*
*12 *Ремінь брючний      *  1 -"-   *      2  *
*
*      Матроси і старшини (форма одягу у ВМС)       *
*
*13 *Кашкет-безкозирка     *  1 -"-   *      -  *
*  *шерстяний         *       *         *
*
*14 *Шапка-вушанка з овчини  *  1 -"-   *      -  *
*  *             *       *         *
*
*15 *Куртка зимова або бушлат *  1 -"-   *      2  *
*  *шерстяний         *       *         *
*
*16 *Фланельовка шерстяна   *  1 -"-   *      -  *
*
*17 *Галстук шерстяний     *  1 -"-   *      2  *
*
*18 *Комір формений      *  1 -"-   *      -  *
*
*19 *Брюки шерстяні      *  1 пара  *      -  *
*
*20 *Рукавички шерстяні    *  1 -"-   *      2  *
*
*21 *Черевики хромові     *  1 -"-   *      -  *
*
*22 *Білизна натільна     * 1 комплект *      3  *
*
*23 *Білизна тепла       *  1 -"-   *      2  *
*
*24 *Шкарпетки бавовняні    *  2 пари  *      -  *
*
*25 *Шкарпетки шерстяні    *  1 -"-   *      2  *
*
*26 *Ремінь поясний      *  1 штука  *      -  *

Примітки.

1. У зимову пору року замість берета шерстяного видається шапка-вушанка.

2. Рукавички шерстяні, куртка польова бавовняна утеплена, білизна тепла, шкарпетки шерстяні, ремінь брючний, куртка зимова або бушлат шерстяний, галстук шерстяний видаються у зимову пору року.

3. У літню пору року замість білизни натільної видаються майка і труси, а в аеромобільних військах і ВМС тільник без рукавів і труси.

 

 

Начальник Головного речового
управління Тилу
Міністерства оборони України
полковник

 
 
 
Г. Кушнаренко

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 

Додаток 6
до пункту 3.8.11, 3.8.29
Порядку застосування норм
забезпечення військовослужбовців
Збройних Сил України речовим
майном у мирний час

 

 

 

СТРОКИ
експлуатації предметів обозного майна, наметів, швейно-взуттєвого обладнання та інструментів*

*****************************************************************
* N *  Найменування предметів  * Одиниця *Строки експлуатації,*
*з/п*              * обліку *    років    *
*****************************************************************
* 1 *       2       *  3  *     4     *
*****************************************************************
*            Обозне майно              *
*
*1 *Віз    парокінний   та* штука *     6     *
*  *однокінний**        *     *          *
*
*2  *Упряж парокінна, однокінна, *комплект *     6     *
*  *пристяжна**         *     *          *
*
*3 *Сідло офіцерське      *  -"-  *     8     *
*
*4  *Сідло     кавалерійське,*  -"-  *     5     *
*  *спортивне          *     *          *
*
*5  *В'юки   для  перевезення*  -"-  *     5     *
*  *поранених і        *     *          *
*  *вантажів на конях      *     *          *
*
*6 *Попона бавовняна з троком  * штука *     2     *
*
*7 *Вольтрап          *  -"-  *     5     *
*
*8 *Щітка кінська        *  -"-  *   6 місяців   *
*
*9 *Скребло           *  -"-  *     2     *
*
*10 *Торба для вівса       *  -"-  *   6 місяців   *
*
*11 *Недоуздок     конюшенний*  -"-  *     1     *
*  *(стаєнний)         *     *          *
*
*12 *Відро брезентове водопійне *  -"-  *     1     *
*
*13.*Відро залізне водопійне   *  -"-  *     2     *
*
*14 *Чумбур ланцюговий      *  -"-  *     5     *
*
*15 *Брезент для возів      *  -"-  *     3     *
*
*16 *Брезент для в'юків     *  -"-  *     4     *
*
*17 *Приладдя до упряжі, сідла,*комплект *     3     *
*  *в'юків           *     *          *
*
*18 *Шорний інструмент      *  -"-  *     3     *
*
*19 *Кувальний інструмент    *  -"-  *     3     *
*
*              Намети               *
*
*20 *Намет табірний солдатський *комплект *20 місяців фактичної*
*  *              *     *  експлуатації  *
*
*21 *Намет табірний офіцерський *  -"-  *     -"-    *
*
*22 *Намет зимовий похідний   *  -"-  *     -"-    *
*
*23 *Намет табірний штабний   *  -"-  *     -"-    *
*
*24 *Намет підсобного      *  -"-  *24 місяців фактичної*
*  *призначення         *     *  експлуатації  *
*
*25 *Намет туристський      *  -"-  *     -"-    *
*
*26 *Намет УСТ-56        *  -"-  *     -"-    *
*
*27 *Намет УСБ-56        *  -"-  *     -"-    *
*
*28 *Намет уніфікований УЗ (УЛ) *  -"-  *     -"-    *
*
*29 *Намет ПМК          *  -"-  *     -"-    *
*
*           Швейне обладнання            *
*
*30 *Машина швейна        * штука *     12     *
*
*31 *Машина для пришивання латок *  -"-  *     15     *
*
*32 *Прес для ремонту взуття   *  -"-  *     10     *
*
*33 *Шафа нагрівальна      *  -"-  *     10     *
*
*34 *Машина для обробки взуття*  -"-  *     10     *
*  *ОМВ-2            *     *          *
*
*35 *Праска електрична      *  -"-  *     3     *
*
*36 *Електроформа для правлення*  -"-  *     10     *
*  *головних уборів       *     *          *
*
*             Інструмент              *
*
*37 *Ножиці закрійні       * штука *     5     *
*
*38 *Ножиці кравецькі      *  -"-  *     3     *
*
*39 *Колодки шевські       *комплект *     1     *
*
*40 *Стійка з металевою колодкою *  -"-  *     10     *
*
*41 *Шевський  інструмент  (у*  -"-  *     3     *
*  *сумці)           *     *          *

  

_____________
* Предмети обозного майна, намети, швейно-взуттєве обладнання та інструмент зараховуються до інвентарю військових частин. Предмети, строки експлуатації яких минули, але які придатні для подальшого використання, з обліку не списуються, а перебувають в експлуатації до їх повного зношення.

** Для гірських районів строк експлуатації возів і упряжі - 5 років.

 

 

Начальник Головного речового
управління Тилу
Міністерства оборони України
полковник

 
 
 
Г. Кушнаренко

 

Опрос