Идет загрузка документа (9 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Порядка проведения работ по сертификации продукции иностранного производства, изготавливаемой серийно

Госстандарт
Порядок, Приказ от 18.08.1998 № 633
Утратил силу

Про затвердження Порядку проведення робіт із сертифікації продукції іноземного виробництва, що виготовляється серійно

Наказ Державного комітету України по стандартизації,
метрології та сертифікації
від 18 серпня 1998 року N 633

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
14 жовтня 1998 р. за N 657/3097

Наказ втратив чинність
(згідно з наказом Державного комітету стандартизації,
 метрології та сертифікації України
 від 25 вересня 2002 року N 514)

З метою удосконалення порядку проведення робіт із сертифікації продукції іноземного виробництва, що виготовляється серійно, відповідно до статті 14 Декрету Кабінету Міністрів України від 11.06.97 N 333/97-ВР "Про стандартизацію і сертифікацію" НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Порядок проведення робіт із сертифікації продукції іноземного виробництва, що виготовляється серійно (додається).

2. Органам із сертифікації - проводити роботи із сертифікації продукції іноземного виробництва, що виготовляється серійно, відповідно до вимог затвердженого цим наказом Порядку проведення робіт із сертифікації продукції іноземного виробництва.

3. Управлінням Держстандарту України - проводити в органах із сертифікації, з періодичністю не менше одного разу на рік, перевірку діяльності органів із сертифікації щодо сертифікації продукції іноземного виробництва, що виготовляється серійно.

4. Управлінням Держстандарту України та УкрНДІССІ - внести відповідні зміни до нормативних документів Державної системи сертифікації і правил сертифікації окремих видів продукції у термін до 01.01.99 та організувати видання інформаційних довідників щодо змін у нормативних документах.

5. Наказ набуває чинності через один місяць після його реєстрації в Міністерстві юстиції України.

6. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Держстандарту України від 02.08.96 N 329 "Про затвердження Порядку проведення робіт з сертифікації продукції іноземних виробництв за схемами з обстеженням, атестацією та сертифікацією систем якості".

7. Скасувати наказ Держстандарту України від 12.09.96 N 377 "Про сертифікацію продукції іноземних виробництв".

8. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

 

 

Виконуючий обов'язки Голови
Держстандарту України

 
Ю. Рубан

 

 

 

 

 
 
 
 
 

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Державного комітету
України по стандартизації,
метрології та сертифікації
від 18 серпня 1998 р. N 633 

 

 
 
 

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
14 жовтня 1998 р. за N 657/3097

ПОРЯДОК
проведення робіт із сертифікації продукції іноземного виробництва, що виготовляється серійно

1. Заявки на проведення сертифікації продукції іноземного виробництва, що виготовляється серійно, які включають в себе процедури обстеження виробництва, атестації виробництва та сертифікації системи якості, подаються до відповідного органу із сертифікації продукції Державної системи сертифікації УкрСЕПРО.

2. Якщо заявка на проведення сертифікації продукції іноземного виробництва, що виготовляється серійно, приходить до Держстандарту України, то адміністративно-господарче управління реєструє та передає її галузевому управлінню для визначення органу із сертифікації продукції і передачі йому заявки.

3. Після того, як орган із сертифікації продукції отримав заявку від Держстандарту України або від заявника, створюється комісія, склад якої затверджується керівником органу із сертифікації, для проведення подальшої роботи із заявником.

До складу комісії обов'язково повинен входити аудитор державної системи сертифікації УкрСЕПРО.

4. Комісія готує рішення щодо проведення робіт із сертифікації продукції іноземного виробництва, яке серійно виготовляється.

5. В рішенні подається інформація про: заявника; продукцію, яка заявлена на сертифікацію; нормативні документи на продукцію; орган із сертифікації, який буде сертифікувати продукцію; вибрану процедуру сертифікації; відбір та ідентифікацію зразків продукції; організацію проведення сертифікаційних випробувань.

6. Рішення, копія наказу щодо складу комісії, обгрунтування вибраної процедури сертифікації та копія заявки із супроводжувальним листом подаються до Держстандарту України.

7. Адміністративно-господарче управління реєструє супроводжувальний лист одночасно з поданими документами і передає до управління за напрямками його діяльності на розгляд.

8. Управління в двотижневий термін розглядає наданий комплект документів. У разі потреби управління залучає інші заінтересовані управління.

Рішення узгоджується з начальником управління і надається заступнику Голови Держстандарту України на затвердження.

9. Затверджене рішення надсилається органу із сертифікації продукції для виконання. Облік і контроль за виконанням рішень ведеться управліннями Держстандарту України за напрямками їхньої діяльності.

10. Після отримання Держстандартом України рішення, керівник органу із сертифікації, залежно від процедури сертифікації, затверджує:

- наказ на виїзд комісії для проведення робіт згідно з затвердженим Держстандартом України рішенням;

- програму обстеження виробництва (або програму атестації виробництва, або програму сертифікації системи якості).

11. Комісія здійснює виїзд до місця розташування іноземного виробництва і проводить належні роботи із сертифікації продукції згідно із затвердженою програмою.

12. Після проведення робіт із сертифікації, згідно з укладеним контрактом, рішенням, підписаним наказом, затвердженою програмою обстеження (або атестацією, або ж сертифікацією системи якості), комісія готує акт обстеження виробництва або звіт про результати атестації виробництва, або ж звіт із сертифікації системи якості, та висновок щодо можливості видачі сертифікатів відповідності і програму технічного нагляду.

13. В місячний термін після закінчення комісією обстеження іноземного виробництва орган із сертифікації подає до Українського науково-дослідного інституту стандартизації, сертифікації та інформатики (далі - УкрНДІССІ) на експертизу такі документи:

- акт обстеження виробництва (або звіт про результати атестації виробництва, або звіт із сертифікації системи якості);

- висновок щодо можливості видачі сертифікатів відповідності (або атестатів виробництва, або сертифікатів на систему якості);

- програму технічного нагляду за виробництвом сертифікованої продукції (або атестованим виробництвом, або сертифікованою системою якості);

- контракт;

- інші документи, які передбачені рішенням.

14. УкрНДІССІ у 10-денний термін проводить експертизу наданих документів.

Директор УкрНДІССІ затверджує висновок про експертизу наданих документів.

В разі отримання незадовільних результатів експертизи весь комплект документів УкрНДІССІ повертає органу із сертифікації на доопрацювання.

15. Реєстрація та видача сертифікатів відповідності здійснюється відділом реєстрації та інформаційного забезпечення документами системи сертифікації УкрСЕПРО (далі - реєстр) тільки на підставі затвердженого висновку щодо можливості видачі сертифікатів відповідності.

16. Орган із сертифікації, в разі виявлення відхилень від норм, припиняє дію виданих в Україні сертифікатів відповідності (або атестатів виробництва, або сертифікатів на систему якості) чи скасовує їх і повідомляє реєстр.

____________ 
 

Опрос