Про затвердження форми довідки "Про суми виплачених доходів і утриманих з них податків та інших обов'язкових платежів фізичних осіб юридичними особами усіх форм власності та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності" (ф. N 8ДР); Порядку заповнення та подання юридичними особами усіх форм власності і фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності довідки ф. N 8ДР
Наказ Державної податкової адміністрації України
від 30 грудня 1997 року N 473
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
19 січня 1998 р. за N 26/2466
Із змінами і доповненнями, внесеними
наказами Державної податкової адміністрації України
від 11 квітня 1998 року N 180,
від 6 січня 1999 року N 10,
від 20 липня 2000 року N 388,
від 26 квітня 2002 року N 199,
від 8 квітня 2003 року N 164
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 6 листопада 1997 року N 1232 "Про заходи щодо запровадження ідентифікаційних номерів фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів" та відповідно до статті 9 Закону України "Про державний реєстр фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів" НАКАЗУЮ:
1. Затвердити форму довідки "Про суми виплачених доходів і утриманих з них податків та інших обов'язкових платежів фізичних осіб юридичними особами усіх форм власності та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності" (ф. N 8ДР) і Порядок заповнення та подання юридичними особами усіх форм власності і фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності довідки ф. N 8ДР, що додаються.
2. Начальнику Головного управління оподаткування фізичних осіб Морозу В. А. разом з начальником Головного управління Державного реєстру фізичних осіб Грицюк З. І. подати цей наказ до Міністерства юстиції України на державну реєстрацію.
3. Начальнику управління справами Коваленку В. В. в десятиденний термін забезпечити тиражування та надсилання державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі форми довідки "Про суми виплачених доходів і утриманих з них податків та інших обов'язкових платежів фізичних осіб юридичними особами усіх форм власності та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності" (ф. N 8ДР) і Порядку заповнення та подання юридичними особами усіх форм власності і фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності довідки ф. N 8ДР.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступників Голови Державної податкової адміністрації України Бондаренка Г. І. та Савченка О. Я.
|
|
Голова | М. Я. Азаров |
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
19 січня 1998 р. за N 26/2466
(ідентифікаційний код за ЄДРПОУ або реєстраційний (обліковий) номер платника податків) | |||||||||||
(ідентифікаційний номер фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності) |
Відомості
про нараховані та виплачені фізичним особам суми
доходів і суми утриманих з них податків
_____________________________________________________________
__________________________________ | |||||||||
(ідентифікаційний код органу державної податкової служби за ЄДРПОУ) |
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
19 січня 1998 р. за N 26/2466
Порядок заповнення відомостей про нараховані та виплачені фізичним особам суми доходів і суми утриманих з них податків
(назва в редакції наказу Державної податкової
адміністрації України від 08.04.2003 р. N 164)
1. Загальна частина
1.1. Порядок заповнення та подання юридичними особами всіх форм власності й фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності відомості ф. N 8ДР (далі - Порядок) регулює подання органам державної податкової служби України тих відомостей про нараховані та виплачені фізичним особам суми доходів і суми утриманих з них податків, які передбачені статтею 9 Закону України "Про Державний реєстр фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів" та постановою Кабінету Міністрів України від 6 листопада 1997 року N 1232 "Про заходи щодо впровадження ідентифікаційних номерів фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів".
1.3. Зразок бланка відомості ф. N 8ДР про нараховані та виплачені фізичним особам суми доходів і суми утриманих з них податків (далі - відомості) юридичні особи отримують у органах державної податкової служби за місцезнаходженням юридичної особи або її відокремлених підрозділів, а фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності - за місцем проживання (далі - органи державної податкової служби).
1.4. Подання інформації про нараховані та виплачені доходи за період, у який здійснювалась ліквідація (припинення діяльності) юридичної особи чи фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності, повинно відбуватись до оформлення ліквідації (припинення діяльності) юридичної особи чи фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності.
2. Порядок заповнення
перебували з ними в цивільно-правових відносинах;
отримували від них виплати у звітному періоді.
(підпункт 2.1 в редакції наказу Державної
податкової адміністрації України від 08.04.2003 р. N 164)
2.2. На паперовому носії формату А4 (кількість аркушів не обмежується) відомість заповнюється машинописним текстом без виправлень і уточнень. Указуються порядкові номери сторінок.
2.3. При наявності комп'ютерної техніки юридичні особи та фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності формують і подають інформацію про доходи й утримані з них податки у вигляді файла даних, який передається в електронному вигляді (можливо на дискеті), та його роздрукованої копії (за формою відомості). Структура файла визначена в додатку до цього Порядку. Друкована копія завіряється згідно з пунктом 4.5 цього Порядку.
2.4. Відомість готується у двох екземплярах. Один екземпляр подається до органу державної податкової служби. Другий екземпляр з підписом особи, відповідальної за приймання відомостей, печаткою та проставленим номером порції, отриманим при обов'язковій реєстрації відомості в комп'ютері, залишається у юридичної особи чи у фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності.
2.5. Інформація про доходи подається за звітний квартал.
2.6. Реквізити відомості, що заповнюються:
2.6.1. Навпроти напису "Порція" працівником органу державної податкової служби, відповідальним за приймання відомостей, проставляється номер порції при обов'язковій реєстрації відомостей у комп'ютері.
2.6.2. Ідентифікаційний код за ЄДРПОУ* або реєстраційний (обліковий) номер платника податків, який подає відомість (юридичної особи).
____________
* Єдиний Державний реєстр підприємств та організацій України.
2.6.3. Десятирозрядний ідентифікаційний номер фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності*, що подає відомість.
____________
* Згідно з Інструкцією зі статистики чисельності працівників, зайнятих у народному господарстві України, затвердженою наказом Міністерства статистики України від 7 липня 1995 року N 171 та зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 7 серпня 1995 року за N 287/823.
2.6.5. "Працювало за сумісництвом" - кількість працівників за сумісництвом (крім внутрішніх сумісників) та за договорами цивільно-правового характеру у звітному періоді; підпункти 2.6.4 та 2.6.5 заповнюються тільки в разі наявності в юридичної особи чи у фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності найманих працівників. Підпункти 2.6.4 та 2.6.5 заповнюються тільки для першої порції відомості.
2.6.6. Назва юридичної особи чи прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, що подає відомість.
2.6.7. Ідентифікаційний код органу державної податкової служби, куди подається відомість, за ЄДРПОУ.
2.6.8. Назва органу державної податкової служби, куди подається відомість.
2.6.9. "Звітний період" - відображається порядковий номер звітного кварталу і рік.
2.6.10. У графі 1 "N з/п" відображається порядковий номер кожного рядка, що заповнюється.
2.6.11. У графі 2 "Ідентифікаційний номер" відображається десятирозрядний ідентифікаційний номер фізичної особи, про яку надається інформація в відомості.
2.6.14. Сума нарахованого доходу в графі 3а, сума виплаченого доходу в графі 3, сума нарахованого прибуткового податку в графі 4а та сума перерахованого до бюджету прибуткового податку в графі 4 проставляється у грошовій формі незалежно від того, у якій формі проводилась виплата: у грошовій чи натуральній.
2.6.21. У разі відсутності у осіб, на яких розповсюджується дія підпункту 2.1, доходів у звітному періоді обов'язково заповнюється відомість із внесенням порядкових номерів у графі 1, десятирозрядних ідентифікаційних номерів таких осіб у графі 2, нулів у графах 3, 4 та 8 і ознаки доходів у графі 5. Заповнення граф 3а та 4а проводиться згідно з підпунктами 2.6.11-1 та 2.6.13, а заповнення граф 6 та 7 проводиться згідно з підпунктом 2.6.18.
2.6.23. В останньому рядку відомості вказуються загальні суми: нарахованого доходу за графою 3а, виплаченого доходу за графою 3, нарахованого прибуткового податку за графою 4а та перерахованого прибуткового податку за графою 4.
2.6.24. У кінці відомості проставляється кількість заповнених рядків, кількість фізичних осіб, на яких подано інформацію, та кількість аркушів у відомості. Підсумковий рядок відповідно до підпункту 2.6.23 не враховується при визначенні кількості заповнених рядків.
2.6.25. Десятирозрядний ідентифікаційний номер керівника підприємства, який подає відомість.
2.6.26. Десятирозрядний ідентифікаційний номер головного бухгалтера підприємства, який подає відомість.
2.6.27. Завіряється відомість згідно з пунктом 4.5 цього Порядку.
2.6.28. "Дата подання" - проставляється дата подання відомості юридичною особою або фізичною особою - суб'єктом підприємницької діяльності.
3. Порядок проведення коригувань
3.1. Якщо потрібно зробити деякі коригування в первинно поданій і прийнятій відомості, то потрібно подати дві відомості, одна з яких вилучає помилкову інформацію, а друга - вносить вірну інформацію. У випадку самостійного виявлення помилок юридичною або фізичною особою - суб'єктом підприємницької діяльності ці дві відомості подаються в міру виникнення потреби в цьому, але не пізніше закінчення кварталу, наступного за звітним. У випадку виявлення помилок органами державної податкової служби ці дві відомості подаються юридичною або фізичною особою - суб'єктом підприємницької діяльності у двотижневий термін після отримання повідомлення про виявлення помилок.
3.2. У відомості, яка вилучає помилкову інформацію (коригувальна відомість), в правому верхньому куті на першому аркуші робиться напис "Вилучення".
3.3. Коригувальна відомість подається на підставі інформації з копії первинно поданої відомості і повідомлень про виявлені помилки, які відправляються органами державної податкової служби до юридичної особи або фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності.
3.4. Для вилучення помилкових рядків подається коригувальна відомість з заповненням всіх граф тих рядків, які потрібно вилучити.
3.5. Для внесення змін у рядки первинно поданої відомості потрібно вилучити ці рядки згідно з пунктом 3.4, тобто подати коригувальну відомість на них і додатково - ще одну порцію первинної відомості без напису "Вилучення", в якій ввести вірно потрібні рядки. Ці дві відомості, які відносяться до внесення змін, повинні бути скріплені разом.
3.6. Для введення пропущених рядків подається додаткова порція первинної відомості без напису "Вилучення".
4. Порядок та термін подання відомостей
4.1. Відомості подаються до органів державної податкової служби щоквартально до 15 числа місяця, наступного за звітним періодом.
4.2. Відомості подаються юридичними особами та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності зі штатною чисельністю працюючих до 1000 осіб єдиним документом на всіх працюючих з обов'язковим заповненням їхніх десятирозрядних ідентифікаційних номерів - єдиною порцією. Якщо штатна чисельність працюючих більша ніж 1000 осіб, можлива подача відомості кількома порціями, кожна з яких являє собою окрему відомість зі своїм номером порції. Термін подання останньої порції не повинен перевищувати встановленого терміну приймання відомостей.
Аркуші окремої відомості зшиваються.
4.3. Релігійні організації, а також створені ними добродійні заклади повинні подавати відомість на громадян, включаючи священнослужителів, церковнослужителів та осіб, які працюють у релігійних організаціях на виборних посадах і отримують доходи.
4.4. Якщо юридична особа має філію або інший відокремлений підрозділ (далі - філія), які мають окремий ідентифікаційний код за ЄДРПОУ і інше місцезнаходження, не такі, як у головного підприємства, то відомість на працівників філії потрібно подавати до органу державної податкової служби, де знаходиться філія. У разі відсутності у філії коду за ЄДРПОУ відомість у вигляді окремої порції за філію подає головне підприємство до органу державної податкової служби за своїм місцезнаходженням.
4.5. Відомість або друкована копія даних файла на своєму останньому аркуші завіряється:
для фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності - підписом особи, яка подає відомість.
4.7. Відомість, підготовлена з порушенням вимог цього Порядку, не реєструється органами державної податкової служби, вважається не поданою і повертається на доопрацювання.
4.8. За перекручення даних, неподання або несвоєчасне подання юридичними особами та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності до органів державної податкової служби відомостей відповідно до частини другої статті 9 Закону України "Про Державний реєстр фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів" керівники та посадові особи юридичних осіб і фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності несуть відповідальність згідно з пунктом 11 статті 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні".
Додаток до Порядку заповнення відомостей про нараховані та виплачені фізичним особам суми доходів і суми утриманих з них податків
(пункт 1 додатка із змінами, внесеними згідно з наказами
Державної податкової адміністрації України від 20.07.2000 р. N 388,
від 26.04.2002 р. N 199,
від 08.04.2003 р. N 164)
____________
* За ознаками доходів, з яких відповідно до чинного законодавства прибутковий податок не утримується або не утримується у джерела виплати, у графі 4 відомості проставляється цифра "0".
*** Дивіденди - платіж, який провадиться юридичною особою на користь власників (довірених осіб власника) корпоративних прав, емітованих такою юридичною особою, у зв'язку з розподілом частини її прибутку згідно з п. 1.9 статті 1 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств".
1.1. Структура довідника ознак доходів надається за таблицею 1:
2. Довідник ознак пільг щодо прибуткового податку
(пункт 2 додатка із змінами, внесеними згідно з наказами Державної
податкової адміністрації України від 20.07.2000 р. N 388,
від 26.04.2002 р. N 199)
2.1. Структура довідника ознак пільг надається за таблицею 2:
3. Опис структури файла даних відомості
DA - маска файла з даними про доходи;
cc - код органу державної податкової служби, куди подається відомість;
nn - номер файла за звітний період (01, 02…);
k - порядковий номер звітного кварталу.
3.2. Структура файла даних відомості надається за таблицею 3:
Останні три записи файла заповнюються таким чином.
У третьому записі заповнюються тільки такі поля: "NP" - заповнюється п'ятьма цифрами "9"; "PERIOD", "RIK", "KOD", "TYP" - заповнюються аналогічно попереднім записам файла; "S_NAR" - підраховується загальна сума нарахованого доходу за всіма записами файла; "S_DOX" - підраховується загальна сума виплаченого доходу по всіх записах файла; "S_TAXN" - підраховується загальна сума нарахованого прибуткового податку за всіма записами файла; "S_TAXP" - підраховується загальна сума перерахованого прибуткового податку за всіма записами файла. Решта полів цього запису не заповнюється.