Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О бухгалтерском учете взаимозачета и реструктуризации задолженности

Минфин
Приказ от 16.12.1997 № 272
Утратил силу

Про бухгалтерський облік взаємозаліку
та реструктуризації заборгованості

Наказ Міністерства фінансів України
від 16 грудня 1997 року N 272

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
30 грудня 1997 р. за N 631/2435

Наказ втратив чинність
(згідно з наказом Міністерства фінансів України
 від 24 вересня 2010 року N 1085)

Постановою Кабінету Міністрів України від 20 жовтня 1997 р. N 1154 "Про стан розрахунків та механізм погашення заборгованості за спожиті теплову, електричну енергію та природний газ, водопостачання та водовідведення установами і організаціями, що фінансуються з державного і місцевих бюджетів, а також населенням за житлово-комунальні послуги" передбачено проведення взаємозаліків з погашення заборгованості установ і організацій, що фінансуються з державного та місцевих бюджетів перед енергопостачальними компаніями, підприємствами компанії "Укргаз" і підприємством "Київгаз", а також підприємствами житлово-комунального господарства в рахунок платежів, належних державному та місцевим бюджетам від зазначених підприємств. Залишок заборгованості за 1997 та попередні роки установ і організацій, що фінансуються з державного та місцевих бюджетів, а також залишок заборгованості бюджетів за різницею в ціні на газ, що споживається населенням, і комунальні послуги підлягає реструктуризації (відстроченню) та погашенню шляхом запровадження в обіг казначейських векселів та векселів місцевих державних адміністрацій.

У зв'язку з цим НАКАЗУЮ:

Зазначені вище підприємства взаємозалік та реструктуризацію заборгованості установ і організацій, що фінансуються з державного та місцевих бюджетів, за спожиті природний газ, теплову та електричну енергію, водопостачання та водовідведення, заборгованості бюджетів за різницею в цінах, пов'язаною з їх державним регулюванням на природний газ та житлово-комунальні послуги, надані населенню, в рахунок платежів, належних державному та місцевим бюджетам відображають у бухгалтерському обліку у такому порядку:

1. Оформлені документами у встановленому порядку результати взаємозаліку з погашення заборгованості установ і організацій, що фінансуються з державного і місцевих бюджетів, в рахунок платежів, належних державному та місцевим бюджетам від підприємств енергопостачальницьких компаній, підприємств компанії "Укргаз", підприємства "Київгаз", а також підприємств житлово-комунального господарства, відображаються по дебету рахунку 68 "Розрахунки з бюджетом", субрахунок обліку відповідного податку, обов'язкового платежу, і кредиту рахунків:

62 "Розрахунки з покупцями і замовниками", 76 "Розрахунки з різними дебіторами і кредиторами" - в частині заборгованості установ та організацій, що фінансуються з державного і місцевих бюджетів, вказаним підприємствам за спожиті природний газ, теплову та електричну енергію, водопостачання та водовідведення;

96 "Цільове фінансування та цільові надходження" - в частині заборгованості за різницею в цінах, пов'язаною з їх державним регулюванням на природний газ та надані населенню житлово-комунальні послуги (включаючи субсидії). Одночасно ця сума відображається по дебету рахунку 96 у кореспонденції з кредитом рахунку 80 "Прибутки і збитки" з включенням до рядку 011 Звіту про фінансові результати (ф. N 2).

2. Одержання підприємствами, вказаними у пункті 1 цього наказу, казначейських векселів і векселів місцевих державних адміністрацій в погашення зобов'язань бюджетів та в погашення реструктурованої заборгованості за відвантажену продукцію, виконані роботи, надані послуги, а також передача цими підприємствами казначейських векселів та векселів місцевих державних адміністрацій в погашення заборгованості із платежів до бюджету відображається в порядку, затвердженому наказом Міністерства фінансів України від 10 липня 1996 р. N 140.

3. Реструктурована відповідно до зазначеної постанови Кабінету Міністрів України заборгованість до настання терміну погашення відображається підприємствами у рядку 060 Балансу підприємства (ф. N 1).

У місяці, в якому згідно з графіком погашення установами та організаціями, що фінансуються з державного і місцевих бюджетів, реструктурованої заборгованості, сума заборгованості, термін погашення якої настав, відображається у рядку 170 Балансу підприємства (ф. N 1).

 

 

Заступник Міністра

С. М. Макацарія

 
 
 

Опрос