Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О бухгалтерском учете списания и реструктуризации налоговой задолженности

Минфин
Приказ от 14.11.1997 № 244
Утратил силу

Про бухгалтерський облік списання та реструктуризації податкової заборгованості

Наказ Міністерства фінансів України
від 14 листопада 1997 року N 244

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
27 листопада 1997 р. N 566/2370

Наказ втратив чинність
(згідно з наказом Міністерства фінансів України
 від 24 вересня 2010 року N 1085)

На виконання Закону України "Про списання та реструктуризацію податкової заборгованості платників податків за станом на 31 березня 1997 року" НАКАЗУЮ:

Списання та реструктуризацію вказаної заборгованості підприємствам і організаціям відображати в бухгалтерському обліку у такому порядку:

1. Суми податкової заборгованості, які на підставі рішення відповідного податкового органу підлягають списанню як безнадійні до сплати відповідно до статті 2 наведеного Закону, відображаються по дебету рахунків 65 "Розрахунки з позабюджетних платежів", 68 "Розрахунки з бюджетом", 69 "Розрахунки по страхуванню" в кореспонденції з кредитом рахунку 88 "Фонди спеціального призначення", субрахунок "Фонд поповнення власних коштів і дооцінки товарно-матеріальних цінностей".

2. Суми податкової заборгованості, щодо яких проведено взаємозалік відповідно до пункту 6 статті 3 наведеного Закону, відображаються по дебету рахунка 68 "Розрахунки з бюджетом" і кредиту рахунку 96 "Цільове фінансування і цільові надходження" з одночасним відображенням цієї суми по дебету рахунка 96 у кореспонденції з рахунками, наведеними у пункті 4.8 Інструкції про порядок заповнення форм річного бухгалтерського звіту підприємств, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 18 серпня 1995 р. N 139.

3. Суми податкової заборгованості, що, згідно із статтею 3 наведеного Закону підлягають реструктуризації, на підставі повідомлення податкового органу про реєстрацію рішення платника податку про реструктуризацію податкової заборгованості, відображаються по дебету рахунків 65 "Розрахунки з позабюджетних платежів", 68 "Розрахунки з бюджетом" у кореспонденції з рахунком 95 "Інші позикові кошти", субрахунок 3 "Відстрочені платежі до бюджету, державних позабюджетних фондів".

Аналітичний облік на субрахунку 3 "Відстрочені платежі до бюджету, державних позабюджетних фондів" рахунку 95 "Інші позикові кошти" ведеться за видами податків, зборів (обов'язкових платежів).

4. У місяці настання строку сплати за графіком погашення реструктурованої податкової заборгованості належна до сплати сума відображається по дебету рахунку 95, субрахунок 3, у кореспонденції з кредитом рахунків 65 "Розрахунки з позабюджетних платежів", 68 "Розрахунки з бюджетом".

 

Міністр 

І. О. Мітюков 

ПОГОДЖЕНО: 

  

Заступник Міністра економіки 

В. І. Кальник 

Заступник Голови
Державної податкової
адміністрації
 

 
 
І. О. Шитря
 

Опрос