Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О Механизме расчетов компенсации разницы между полной стоимостью транспортировки газа и долей расходов, возмещаемых потребителями

Министерство экономики Украины (1)
Приказ от 20.05.1997 № 58
редакция действует с 17.10.1997

Про Механізм розрахунків компенсації різниці між повною вартістю транспортування газу і часткою витрат, що відшкодовуються споживачами

Наказ Міністерства економіки України
від 20 травня 1997 року N 58

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
13 червня 1997 р. за N 220/2024

Із змінами і доповненнями, внесеними
наказом Міністерства економіки України
від 17 жовтня 1997 року N 116

На виконання п. 3 Указу Президента України від 2 квітня 1997 р. N 285/97 "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 22 березня 1997 року "Про невідкладні заходи щодо забезпечення України енергоносіями та їх раціонального використання" НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Механізм розрахунків компенсації різниці між повною вартістю транспортування газу і часткою витрат, що відшкодовуються споживачами (додається).

2. Взяти до відома, що контроль за реалізацією вищезазначеного Механізму здійснюється Держнафтогазпромом України.

 

 

Міністр

Ю. І. Єхануров 

 

 

 

 

 
 
 

Затверджено
наказом Мінекономіки України
від 20 травня 1997 р. N 58 

 

 
 
 

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
13 червня 1997 р. за N 220/2024

Механізм
розрахунків компенсації різниці між повною вартістю транспортування газу і часткою витрат, що відшкодовуються споживачами

1. Для компенсації різниці між повною вартістю транспортування газу підприємствами ДАХК "Укргаз", ДКП "Київгаз", ДВП "Чорноморнафтогаз", визначеною згідно із затвердженими середніми тарифами транспортування газу в 1997 році, та часткою витрат, що відшкодовуються споживачами (далі - компенсація), розроблено Механізм розрахунків відповідно до пункту 3 Указу Президента України від 2 квітня 1997 року N 285/97. Цей Механізм поширюється на обсяги природного газу, протранспортованого по мережах підприємств ДАХК "Укргаз", ДКП "Київгаз" та ДВП "Чорноморнафтогаз" для споживачів природного газу України у 1997 році.

(пункт 1 із змінами, внесеними згідно з 
наказом Міністерства економіки України від 17.10.97 р. N 116) 

2. Джерелом компенсації є виручка АТ "Укргазпром" від послуг з транзиту природного газу через територію України.

3. Сума компенсації визначається в доларах США  як різниця між вартістю транспортування газу, визначеною згідно із затвердженими середніми тарифами на транспортування газу, та часткою вартості транспортування газу, яку сплачують споживачі газу, і перераховується у гривні за курсом НБУ на останній день місяця, у якому здійснюється транспортування. 

4. Сума компенсації визначається Держнафтогазпромом до 15 числа місяця, наступного за звітним, виходячи з обсягів транспортування газу згідно із зведеними відомостями прийому-передачі газу між підприємствами АТ "Укргазпром", ВАТ "Укрнафта", ДВП "Чорноморнафтогаз" та підприємствами ДАХК "Укргаз" і ДКП "Київгаз".

Компенсація підприємствам ДАХК "Укргаз" і ДКП "Київгаз" здійснюється АТ "Укргазпром" шляхом перерахування коштів на їх розрахункові рахунки або іншою формою розрахунків, виходячи із нарахованої суми компенсації. При цьому перерахування коштів здійснюється з урахуванням рівня оплати підприємствами ДАХК "Укргаз" і ДКП "Київгаз" за газ, отриманий від АТ "Укргазпром".

Компенсація ДВП "Чорноморнафтогаз" здійснюється АТ "Укргазпром" шляхом передачі обсягів природного газу, відповідних за вартістю сумам компенсації, що оформляється актами прийому-передачі газу.

5. На суму компенсації, нарахованої за звітний місяць, зменшується сума доходів АТ "Укргазпром" від послуг з транзиту газу через територію України.

____________

Опрос