Идет загрузка документа (10 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О порядке ввоза на территорию Украины незарегистрированных лекарственных средств

Министерство здравоохранения
Порядок, Приказ от 15.05.1997 № 143
Утратил силу

Про порядок ввезення на територію України незареєстрованих лікарських засобів

Наказ Міністерства охорони здоров'я України
від 15 травня 1997 року N 143

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
11 червня 1997 р. за N 215/2019 

Із змінами і доповненнями, внесеними
 
наказами Міністерства охорони здоров'я України
 від 22 липня 1999 року N 174
,
 від 17 січня 2002 року N 13

Наказ втратив чинність
(згідно з наказом Міністерства охорони здоров'я України
від 26 квітня 2011 року N 237)

Відповідно до статті 17 Закону України "Про лікарські засоби" НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Порядок ввезення на територію України незареєстрованих лікарських засобів (додається).

2. Визнати таким, що втратив чинність, абзац 8 пункту 1 наказу МОЗ України від 16.08.96 N 259 "Щодо питань створення лікарських засобів" у частині затвердження Порядку ввезення на територію України незареєстрованих лікарських засобів.

3. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Картиша А. П.

 

 

Міністр

А. М. СЕРДЮК

 

 

 

 

 
 
 
 

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Міністерства
охорони здоров'я України
від 15 травня 1997 р. N 143 

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
11 червня 1997 р. за N 215/2019 

 

 
 
 

Порядок
ввезення на територію України незареєстрованих лікарських засобів

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Порядок ввезення на територію України незареєстрованих лікарських засобів розроблено відповідно до законів України "Про лікарські засоби", "Про обіг в Україні наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів".

1.2. Незареєстровані лікарські засоби можуть ввозитись на митну територію України без права реалізації для:

- проведення доклінічних досліджень і клінічних випробувань;

- реєстрації лікарських засобів в Україні;

- експонування на виставках, ярмарках, конференціях тощо;

- індивідуального використання громадянами;

- використання у випадках стихійного лиха, катастроф, епідемічного захворювання тощо за окремим рішенням Міністерства охорони здоров'я України за наявності документів, що підтверджують їх реєстрацію і використання в країнах, звідки ввозяться препарати.

1.3. Дозвіл на ввезення на митну територію України незареєстрованих лікарських засобів видає Міністерство охорони здоров'я України (далі - МОЗ України).

1.4. Незареєстровані лікарські засоби ввозяться за наявності сертифіката якості фірми-виробника, який подається до МОЗ України протягом 3 днів після одержання вантажу (за винятком вказаних у п. 2.6).

2. ПОРЯДОК ВИДАЧІ ДОЗВОЛУ НА РАЗОВЕ ВВЕЗЕННЯ НЕЗАРЕЄСТРОВАНИХ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ

2.1. У всіх випадках, зазначених у п. 1.2, до МОЗ України подається лист на ім'я заступника Міністра, у якому зазначається мета ввезення незареєстрованого лікарського засобу, його назва (міжнародна непатентована та торгова), фармакотерапевтична група, лікарська форма, кількість в одній упаковці, загальна кількість упаковок, фірма-виробник, номер серії випуску, термін придатності, умови зберігання.

2.2. Пункт 2.2 втратив чинність

 (згідно з наказом Міністерства
 охорони здоров'я України від 17.01.2002 р. N 13)

2.3. Пункт 2.3 втратив чинність

 (згідно з наказом Міністерства
 охорони здоров'я України від 17.01.2002 р. N 13)

2.4. При разовому ввезенні незареєстрованих лікарських засобів у вигляді зразків із метою експонування їх на виставках, ярмарках, конференціях тощо необхідно вказати місце та час експонування.

2.5. При разовому ввезенні незареєстрованих лікарських засобів з метою індивідуального використання громадянами в кількості, необхідній на курс лікування, подаються наступні документи:

- довідка лікаря із зазначенням діагнозу захворювання;

- рецепт на даний лікарський препарат згідно із Правилами МОЗ України, затвердженими наказом МОЗ України від 30.06.94 N 117 (підпис і особиста печатка лікаря, підпис відповідальної особи і кругла печатка лікувальної установи).

Для індивідуального використання забороняється пересилати наркотичні, психотропні речовини, їх аналоги і прекурсори, а також ліки, що мають обмежений термін придатності та потребують особливих умов зберігання (вакцини, сироватки, імунобіологічні препарати, препарати крові та продукти їх переробки тощо).

2.6. Ввезення незареєстрованих в Україні лікарських засобів у випадках стихійного лиха, катастроф, епідемічного захворювання тощо проводиться за окремим рішенням МОЗ України при наявності документів:

звернення до МОЗ центральних або місцевих органів виконавчої влади, на які покладено ліквідацію наслідків стихійного лиха, катастроф, епідемічного захворювання, у якому надається інформація щодо лікарських засобів: назва, виробник, лікарська форма, доза, загальна кількість упаковок, номер серії випуску, термін придатності;

документів, що підтверджують реєстрацію і використання лікарського засобу в країні, з якої надходять в Україну лікарські засоби;

сертифіката якості виробника на кожну серію із зазначенням кінцевого терміну придатності (не менше 6 місяців на момент надходження ліків);

інструкції з медичного застосування.

(пункт 2.6 пункту 2 у редакції наказу  Міністерства
 охорони здоров'я України від 22.07.99 р. N 174)

2.7. У всіх випадках, зазначених у пп. 2.2, 2.3 та 2.4, при разовому ввезенні в Україну незареєстрованих наркотичних, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів необхідний дозвіл (сертифікат) Комітету з контролю за наркотиками при МОЗ України на їх ввезення.

____________ 
 

Опрос