Идет загрузка документа (9 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О порядке направления на стажировку врачей и их последующего допуска к врачебной деятельности

Министерство здравоохранения
Положение, Приказ от 17.03.1993 № 48
редакция действует с 05.04.2019

Про порядок направлення на стажування лікарів і їх наступного допуску до лікарської діяльності 

Наказ Міністерства охорони здоров'я України
від 17 березня 1993 року N 48 

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
1 квітня 1993 р. за N 19

Із змінами і доповненнями, внесеними
наказами Міністерства охорони здоров'я України
від 21 грудня 2010 року N 1146
,
від 22 лютого 2019 року N 446

Додатково див. наказ
Міністерства охорони здоров'я України
від 25 травня 2010 року N 432

Відповідно до Основ законодавства України про охорону здоров'я з метою встановлення єдиних кваліфікаційних вимог до осіб, які займаються медичною діяльністю,

I. Затверджую:

Положення про порядок направлення на стажування лікарів, які не працювали за спеціальністю більше трьох років, і про порядок їх наступного допуску до лікарської діяльності (додається).

II. Пропоную:

Завідуючому відділом охорони здоров'я Ради Міністрів Республіки Крим, начальникам управлінь охорони здоров'я обласних, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій прийняти зазначене Положення до керівництва.

III. Наказую:

Керівникам установ охорони здоров'я, що підпорядковані Міністерству охорони здоров'я України, прийняти зазначене Положення до керівництва і виконання.

IV. Вважати таким, що втратив чинність на території України, наказ Міністерства охорони здоров'я СРСР від 29.04.81 N 460.

Контроль за виконанням цього наказу покладаю на першого заступника Міністра В. Г. Передерія.

 

Міністр 

Ю. П. Спіженко

 

 

 

 

 
 

ЗАТВЕРДЖЕНО 
наказом Міністерства охорони здоров'я України 
від 17 березня 1993 р. N 48 

 

 

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
1 квітня 1993 р. за N 19  

ПОЛОЖЕННЯ
про порядок направлення на стажування лікарів, які не працювали за спеціальністю більше трьох років, і про порядок їх наступного допуску до лікарської діяльності

1. Лікар, який не працює більше трьох років за конкретною лікарською спеціальністю, не може займатись лікарською діяльністю з цієї спеціальності і повинен бути направлений на стажування.

До стажу роботи з конкретної лікарської спеціальності відноситься період роботи на лікарських посадах, до роботи на яких допускаються лікарі даної спеціальності, а також навчання у клінічній ординатурі, аспірантурі, служба в Збройних Силах, приватна лікарська діяльність за цією спеціальністю, що здійснюється згідно з ліцензією, а також інші періоди, передбачені чинним законодавством.

2. Стажування лікарів здійснюється в інститутах удосконалення лікарів або на факультетах удосконалення лікарів при медичних інститутах і університеті.

3. Направлення лікарів на стажування здійснюється відділом охорони здоров'я Ради Міністрів Республіки Крим, управліннями охорони здоров'я обласних і Севастопольської міської державних адміністрацій, департаментом медицини та соціального захисту Київської міської державної адміністрації. Термін стажування від одного до шести місяців визначається лікарю у кожному випадку окремо органом охорони здоров'я, що направляє його на стажування. Перед направленням лікар на час стажування зараховується органом охорони здоров'я на посаду лікаря-стажиста в установу охорони здоров'я. Час стажування зараховується у стаж роботи з спеціальності.

4. Після закінчення стажування лікарі проходять атестацію на визначення знань та практичних навичок з підтвердженням звання "лікар-спеціаліст" відповідно до підпунктів 2.1 та 2.3 Порядку проведення атестації лікарів, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я України від 22 лютого 2019 року N 446.

(пункт 4 у редакції наказів Міністерства
охорони здоров'я України від 21.12.2010 р. N 1146
,
від 22.02.2019 р. N 446)

5. Лікарю, який успішно пройшов атестацію на визначення знань та практичних навичок з присвоєнням (підтвердженням) звання "лікар-спеціаліст", закладом освіти видається сертифікат встановленого зразка (додаток 3 до Порядку проведення атестації лікарів, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я України від 22 лютого 2019 року N 446).

(пункт 5 у редакції наказів Міністерства 
охорони здоров'я України від 21.12.2010 р. N 1146
,
від 22.02.2019 р. N 446)

6. Лікарю, якому за результатами атестації відмовлено у присвоєнні звання спеціаліста з конкретної лікарської спеціальності, видається витяг з протоколу засідання комісії (затверджений наказом і завірений учбовим закладом) не пізніше трьох днів з моменту засідання комісії.

Рішення комісії про відмову лікарю у присвоєнні звання спеціаліста з конкретної лікарської спеціальності може бути оскаржене у Міністерство охорони здоров'я України на протязі 14 календарних днів з моменту його затвердження наказом по учбовому закладу.

7. Лікарям за час стажування виплачується заробітна плата у розмірі посадового окладу лікаря-інтерна, іногороднім надається гуртожиток з оплатою, встановленою для лікарів-інтернів, виплачується вартість проїзду до місця стажування і назад, добові за час перебування у дорозі - за рахунок установи охорони здоров'я, що зарахувала його на посаду лікаря-стажиста.

____________ 
 

Опрос