Идет загрузка документа (9 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Порядка таможенного контроля за товарами (предметами) в случае изменения транспортного средства и условий, которым должны отвечать декларанты алкогольных напитков и табачных изделий, на которые установлен акцизный сбор

Гостаможком
Порядок, Приказ от 18.11.1996 № 516
Утратил силу

Про затвердження Порядку митного контролю за товарами (предметами) у разі зміни транспортного засобу та умов, яким мають відповідати декларанти алкогольних напоїв та тютюнових виробів, на які встановлено акцизний збір

Наказ Державного митного комітету України  
від 18 листопада 1996 року N 516

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
21 листопада 1996 р. за N 675/1700  

Наказ втратив чинність
(згідно з наказом Державної митної служби України
 від 22 вересня 2005 року N 894)

Відповідно до п. п. 2, 3 постанови Кабінету Міністрів України "Про подальше посилення контролю за ввезенням, вивезенням та переміщенням транзитом через територію України алкогольних напоїв і тютюнових виробів, на які встановлено акцизний збір" від 12 серпня 1996 року N 938 НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Порядок митного контролю за товарами (предметами) у разі зміни транспортного засобу та умови, яким мають відповідати декларанти алкогольних напоїв та тютюнових виробів, на які встановлено акцизний збір (додається).

2. Начальнику Управління нетарифного регулювання Пашинному О. І. зареєструвати даний наказ в Міністерстві юстиції України.

3. Начальникам територіальних митних управлінь та митниць інформувати суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності та митних брокерів, розташованих в зонах діяльності митниць, про вимоги, встановлені цим наказом.

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Державного митного комітету Соловкова Ю. П.

 

 

Голова Комітету

Л. Деркач

 

 

 

 

 
 
 
 
 

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Державного митного комітету України  
від 18 листопада 1996 р. N 516

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
21 листопада 1996 р. за N 675/1700

ПОРЯДОК
митного контролю за товарами (предметами) у разі зміни транспортного засобу та умови, яким мають відповідати декларанти алкогольних напоїв і тютюнових виробів, на які встановлено акцизний збір

Зазначений Порядок контролю розроблений на виконання п. п. 2, 3 постанови Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1996 року N 938 "Про подальше посилення контролю за ввезенням, вивезенням та переміщенням транзитом через територію України алкогольних напоїв і тютюнових виробів, на які встановлено акцизний збір".

Зазначений Порядок застосовується у разі зміни морського транспортного засобу на інший транспортний засіб при ввезенні та переміщенні по території України алкогольних напоїв та тютюнових виробів, на які встановлено акцизний збір.

1. Визначення термінів

У цьому Порядку нижченаведені терміни вживаються в такому значенні:

"пункти перевантаження" - місце, де відбувається зміна виду транспорту або транспортного засобу. Для морського сполучення:

- Іллічівський морський торговельний порт;

- Маріупольський морський торговельний порт;

- Севастопольський морський рибний порт.

"режим зони митного контролю" - визначений Положенням про зону митного контролю, затвердженим наказом Державного митного комітету України від 06.05.95 р. N 198 і зареєстрованим в Міністерстві юстиції 23.05.95 р. за N 152/688;

"тимчасова зона митного контролю" - встановлюється на термін, необхідний для проведення перевантаження під митним контролем алкогольних та тютюнових виробів, на які встановлено акцизний збір;

"режим тимчасової зони митного контролю" - співпадає з режимом зони митного контролю, доводиться до осіб причетних до перевантаження;

"зміна транспортного засобу" - перевантаження з засобів морського транспорту при ввезенні (переміщенні) на митну територію (по митній території) України товарів (предметів) на засоби залізничного, автомобільного транспорту або перевантаження на засоби морського транспорту при вивезенні (переміщенні) за межі митної території України товарів (предметів) з засобів залізничного, автомобільного транспорту;

"митний брокер" - юридична чи фізична особа, яка відповідно до законодавчих актів України здійснює декларування на підставі договору з власником вантажу та уповноважена на таку діяльність Державним митним комітетом України.

2. Порядок здійснення перевантаження

2.1. В пунктах перевантаження митними органами встановлюється тимчасова зона митного контролю згідно з вимогами Положення про зону митного контролю, затвердженого наказом Державного митного комітету України від 06.05.95 р. N 198. Митне оформлення зазначених вантажів в місці перевантаження проводиться з переоформленням товаросупровідних документів на транспортний засіб, на який здійснюється перевантаження. При оформленні товаросупровідних документів митницею, в зоні діяльності якої знаходиться пункт перевантаження, у товаросупровідних документах робиться запис наступного змісту: "Вантаж перевантажений з _______ (вказується транспортний засіб, на якому прибув вантаж) на _______ (вказується транспортний засіб, на який було здійснено перевантаження) по ВМД N ____ (вказується N транзитної ВМД) від _______" і завіряється особистою номерною печаткою інспектора митниці.

2.2. У разі неможливості здійснення перевантаження в тимчасовій зоні митного контролю, де безпосередньо знаходиться морський транспорт з будь-яких причин (неможливості під'їзду автомобілю, відсутності під'їздних шляхів для залізничного транспорту і т. і.) вантаж доставляється українським експедитором, який здійснює свою діяльність на підставі Правил здійснення транспортно-експедиційної діяльності під час перевезення зовнішньоторговельних і транзитних вантажів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.09.93 р. N 770, що здійснює перевантаження з застосуванням охорони та супроводжування згідно з Інструкцією про порядок застосування охорони і супроводжування підакцизних товарів, що переміщуються транзитом через митну територію України, затвердженої наказом ДМК України і Міністерства внутрішніх справ України від 25.07.96 р. N 344/510 безпосередньо до місця навантаження (але в межах однієї і тієї самої митниці) на інший вид транспорту. В місці розташування зазначеного транспорту створюється тимчасова зона митного контролю.

3. Умови, яким мають відповідати декларанти алкогольних напоїв і тютюнових виробів, на які встановлено акцизний збір

3.1. У разі здійснення декларування алкогольних чи тютюнових виробів, на які встановлено акцизний збір, безпосередньо власником останній повинен не мати порушень чинного митного законодавства.

У разі недотримання власником вантажу вказаної вимоги, декларування вантажу повинно проводитись митним брокером.

3.2. Для декларування імпорту (експорту) та транзиту алкогольних та тютюнових виробів, на які встановлено акцизний збір, визначаються митницею митні брокери, що мають стаж роботи по зазначеній кваліфікації не менше одного року, не мають порушень митного законодавства при виконанні своїх обов'язків.

____________ 

Опрос