Идет загрузка документа (17 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Положения о порядке приватизации имущества предприятий и организаций рыбной отрасли

Фонд государственного имущества, Минрыбхоз
Положение, Приказ от 11.10.1996 № 1218/174
Утратил силу

Про затвердження Положення про порядок приватизації майна підприємств і організацій рибної галузі

Наказ Фонду державного майна України,
Міністерства рибного господарства України
від 11 жовтня 1996 року N 1218/174

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
31 жовтня 1996 р. за N 636/1661  

Із змінами і доповненнями, внесеними
наказами Фонду державного майна України
і Державного комітету рибного господарства України
від 18 серпня 1998 року N 1631/114
,
 від 12 вересня 2000 року N 1898/175
,
 наказом Фонду державного майна України,
Міністерства аграрної політики та продовольства України
від 6 липня 2012 року N 3080/398

Наказ втратив чинність
(згідно з наказом Фонду державного майна України,
Міністерства аграрної політики та продовольства України 
 від 20 квітня 2018 року N 529/199)

Відповідно до Закону України "Про особливості приватизації майна в агропромисловому комплексі", постанови Кабінету Міністрів України від 15 листопада 1995 р. N 911 "Про першочергові заходи щодо реалізації Програми діяльності Кабінету Міністрів України на 1995 - 1996 роки" НАКАЗУЄМО:

1. Затвердити Положення про порядок приватизації майна підприємств і організацій рибної галузі, що додається.

2. Контроль за виконанням наказу покласти на Першого заступника Міністра рибного господарства України Бондаренка В. І., заступника Голови Фонду державного майна України Ковтюха В. М. 

 

 

Голова Фонду державного майна

Ю. Єхануров

Перший заступник Міністра

В. Бондаренко

 

Положення
про порядок приватизації майна підприємств і організацій рибного господарства

I. Загальні положення

1.1. Це Положення, розроблене відповідно до Законів України "Про особливості приватизації майна в агропромисловому комплексі" та "Про приватизацію державного майна", визначає порядок приватизації майна підприємств і організацій рибного господарства.

1.2. Це Положення визначає порядок приватизації майна:

рибокомбінатів, рибоводно-меліоративних станцій, нерестово-виросних рибницьких господарств, які спеціалізуються на вирощуванні рибопосадкового матеріалу та товарної риби у ставках, басейнах, лиманах та інших внутрішніх водоймах (далі - рибні господарства);

комбікормових заводів, що виготовляють спеціальні рибні корми, підприємств, де виготовляється обладнання для рибництва та знаряддя лову, пересувних механізованих колон, які спеціалізуються на будівництві та ремонті рибогосподарських об'єктів, рибокомбінатів і рибозаводів по переробці океанічної (морської) сировини та об'єктів океанічного рибопромислового флоту, холодильників, об'єктів складського господарства, призначених для постійного розміщення державних резервів (далі - рибні підприємства).

1.3. Згідно зі статтею 5 Закону України "Про приватизацію державного майна" приватизації не підлягають акваторії портів, причали і пірси всіх категорій та призначень, огороджувальні та захисні гідротехнічні споруди, засоби навігаційного обладнання, системи сигналізації, портові системи інженерної інфраструктури та споруди зв'язку, енерговодопостачання та водовідведення, автомобільні дороги та залізничні колії (до першого розгалуження за межами території порту), водосховища і водогосподарські канали комплексного призначення, міжгосподарські меліоративні системи, гідротехнічні захисні споруди.

1.4. Реструктуризація рибних господарств і рибних підприємств здійснюється у порядку, встановленому чинним законодавством. При цьому повинна зберігатися профільність, технологічна єдність виробництв та цілісність майнових комплексів і технологій.

1.5. Приватизація об'єктів океанічного рибопромислового флоту, рибних підприємств з переробки океанічної (морської) сировини та рибних господарств (рибокомбінатів, рибоводно-меліоративних станцій, нерестово-виросних рибницьких господарств), а також холодильників місткістю понад дві тисячі тонн для одночасного зберігання рибопродукції; холодильників, об'єктів складського господарства, призначених для постійного розміщення державних резервів, здійснюється на підставі рішення Кабінету Міністрів України шляхом перетворення їх у акціонерні товариства, крім тих, вартості майна яких недостатньо для формування статутного капіталу акціонерного товариства. При цьому у статутному капіталі товариств першочергово визначається пакет акцій, що тимчасово залишається у власності держави, а решта акцій розміщується з наданням пільг, передбачених статтями 3, 6, 7 і 8 Закону України "Про особливості приватизації майна в агропромисловому комплексі".

II. Приватизація майна рибних господарств

2.1. Приватизація майна рибних господарств здійснюється шляхом перетворення їх у колективні сільськогосподарські підприємства або у акціонерні товариства на умовах, передбачених статтями 5, 6 і 7 Закону України "Про особливості приватизації майна в агропромисловому комплексі".

2.2. Приватизація майна рибного господарства незалежно від його вартості (але не менше необхідної для створення статутного капіталу акціонерного товариства) здійснюється шляхом його перетворення у акціонерне товариство у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України.

2.3. У разі якщо вартість майна рибного господарства є недостатньою для формування статутного капіталу акціонерного товариства, приватизація майна таких господарств здійснюється шляхом їх перетворення у колективні сільськогосподарські підприємства.

2.4. Працівникам рибних господарств, приватизація майна яких здійснюється шляхом перетворення їх в акціонерні товариства, надається право на першочергове придбання акцій відповідно до частини першої статті 3 Закону України "Про особливості приватизації майна в агропромисловому комплексі".

III. Приватизація майна рибних підприємств, що обслуговують рибні господарства та переробляють їхню сировину

3.1. Приватизація майна рибних підприємств здійснюється на умовах, передбачених статтями 2, 3 і 4 Закону України "Про особливості приватизації майна в агропромисловому комплексі".

3.2. Приватизація майна рибних підприємств незалежно від вартості об'єктів приватизації (але не менше необхідної для створення статутного капіталу акціонерного товариства згідно із законодавством України) здійснюється шляхом перетворення їх в акціонерні товариства у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України.

У разі якщо вартість майна рибних підприємств є недостатньою для формування статутного капіталу акціонерного товариства, приватизація їх майна здійснюється відповідно до порядку, встановленого Фондом державного майна України. При цьому господарські товариства, створені працівниками таких підприємств, мають першочергове право на викуп майна.

У разі відмови працівників зазначених підприємств від першочергового права на викуп майно приватизується на конкурентних засадах.

3.3. Плани приватизації рибних підприємств розробляються у порядку, що визначається Фондом державного майна України.

 

В. о. директора Департаменту
планування процесів приватизації
та реформування власності Фонду
державного майна України

Н. Рикова

Директор Департаменту тваринництва
Міністерства аграрної політики та
продовольства України

А. Гетя

(Порядок у редакції наказу Фонду державного майна України і
 Державного комітету рибного господарства України від 18.08.98 р. N 1631/114
,
 наказу Фонду державного майна України,
 Міністерства аграрної політики України
 від 12.09.2000 р. N 1898/175
,
 наказу Фонду державного майна України,
Міністерства аграрної політики та продовольства України
від 06.07.2012 р. N 3080/398)

Опрос