Идет загрузка документа (23 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Положения о порядке учета, хранения и реализации изъятого у нарушителей природоохранного законодательства огнестрельного оружия и боеприпасов

Минэкобезопасности
Положение, Приказ от 05.02.1996 № 10
Утратил силу

Про затвердження Положення про порядок обліку, зберігання та реалізації вилученої у порушників природоохоронного законодавства вогнепальної зброї та боєприпасів 

Наказ Міністерства охорони навколишнього
природного середовища та ядерної безпеки України
від 5 лютого 1996 року N 10

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
27 лютого 1996 р. за N 96/1121

Наказ втратив чинність
(згідно з наказом Міністерства екології та природних ресурсів України
 від 31 березня 2003 року N 56/м)

З метою посилення контролю за обліком, зберіганням та реалізацією вогнепальної зброї та боєприпасів, своєчасним надходженням коштів від реалізації конфіскованої вогнепальної зброї та боєприпасів до місцевих позабюджетних фондів охорони навколишнього природного середовища НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Положення про порядок обліку, зберігання та реалізації вилученої у порушників природоохоронного законодавства вогнепальної зброї та боєприпасів (додається).

2. Начальнику управління фінансів, бюджету та інвестицій (Христенко І. С.) виділити кошти для видання зазначеного Положення у розмірі 15 (п'ятнадцяти) мільйонів карбованців.

3. Головній екологічній інспекції (Павлюк А. М.) забезпечити:

3.1. Видання Положення про порядок обліку, зберігання та реалізації вилученої у порушників природоохоронного законодавства вогнепальної зброї та боєприпасів у кількості 150 примірників.

3.2. Розсилку зазначеного Положення міністерствам і відомствам, держінспекціям з охорони Чорного та Азовського морів, екологічним інспекціям відповідних територіальних органів Автономної Республіки Крим, областей, м.м. Києва, Севастополя.

4. Наказ Мінекобезпеки України від 12.10.95 р. N 112 вважати скасованим.

5. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра В. Васильченка. 

 

 

Міністр

Ю. Костенко

ПОГОДЖЕНО: 

 

Заступник Міністра
внутрішніх справ України 

 
В. Чернишов 

 

 

 

 

 
 
 

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України
від 5 лютого 1996 р. N 10  

 

 

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
27 лютого 1996 р. за N 96/1121  

ПОЛОЖЕННЯ
ПРО ПОРЯДОК ОБЛІКУ, ЗБЕРІГАННЯ ТА РЕАЛІЗАЦІЇ ВИЛУЧЕНОЇ У ПОРУШНИКІВ ПРИРОДООХОРОННОГО ЗАКОНОДАВСТВА ВОГНЕПАЛЬНОЇ ЗБРОЇ ТА БОЄПРИПАСІВ

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Відповідно до статті 20 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" та статті 2421 Кодексу України про адміністративні правопорушення (надалі - КпАП України) державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища Державної екологічної інспекції Мінекобезпеки України мають право розглядати справи про адміністративні правопорушення та виносити постанови про конфіскацію знарядь добування диких тварин (в т. ч. постанови про конфіскацію вогнепальної зброї та боєприпасів).

1.2. Згідно зі статтею 313 КпАП України постанова про конфіскацію речей, які були знаряддям здійснення або безпосереднім об'єктом адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена статтею 85 КпАП України, виконуються уповноваженими на те особами органів, що здійснюють державний контроль за дотриманням правил полювання.

1.3. Згідно зі статтею 305 КпАП України контроль за правильним та своєчасним виконанням постанов про накладення адміністративного стягнення здійснюється органом (посадовою особою), яка винесла постанову.

1.4. До складу Державної екологічної інспекції входять Головна екологічна інспекція, державні інспекції з охорони Чорного та Азовського морів та екологічні інспекції відповідних територіальних органів Автономної Республіки Крим, областей, м. м.Києва, Севастополя (надалі - Державна екологічна інспекція). 

2. ОБЛІК ВИЛУЧЕНОЇ ВОГНЕПАЛЬНОЇ ЗБРОЇ ТА БОЄПРИПАСІВ

2.1. При вилученні у порушників природоохоронного законодавства вогнепальної зброї та боєприпасів складається протокол про адміністративне правопорушення, в якому робиться відмітка про вилучення.

2.2. Одночасно складається опис знарядь, вилучених у порушника (додаток 1), в двох примірниках. Порушнику видається перший примірник опису вилучених у нього вогнепальної зброї та боєприпасів. Другий примірник опису залишається у особи, яка його склала. В описі детально вказується тип зброї, модель, калібр, номер, якісний стан зброї та боєприпасів.

2.3. Протокол про адміністративне правопорушення, після повернення з рейдової перевірки, реєструється в книзі реєстрації протоколів (дозволяється вести комп'ютерний облік протоколів).

2.4. Вилучена у порушників вогнепальна зброя та боєприпаси реєструються в книзі обліку вилученої вогнепальної зброї та боєприпасів, яка зберігається в спеціально обладнаному приміщенні в сейфі для зберігання вилученої зброї та боєприпасів.

3. ЗБЕРІГАННЯ ВИЛУЧЕНОЇ ВОГНЕПАЛЬНОЇ ЗБРОЇ ТА БОЄПРИПАСІВ

3.1. Вилучена у порушників природоохоронного законодавства вогнепальна зброя та боєприпаси до прийняття рішення про їх конфіскацію чи повернення власнику зберігаються в спеціально обладнаному приміщенні в окремому сейфі Державної екологічної інспекції. Приміщення обладнується відповідно до вимог п. 11.5 Інструкції про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення і використання вогнепальної зброї, боєприпасів до неї, вибухових матеріалів, затвердженої Міністерством внутрішніх справ України, наказ N 164 від 25 березня 1993 року та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 19 травня 1993 року N 51.

3.2. У випадках відсутності в Державній екологічній інспекції спеціально обладнаних приміщень для зберігання вилученої зброї та боєприпасів, державні інспектори протягом однієї доби після повернення з рейду, передають зброю та боєприпаси на тимчасове зберігання до органів внутрішніх справ за місцем дислокації Державної екологічної інспекції або за місцем реєстрації вилученої зброї. При передачі вогнепальної зброї та боєприпасів на зберігання до органів внутрішніх справ заповнюється приймальний акт (додаток 2). Другий примірник акта вручається особі, яка прийняла на зберігання вогнепальну зброю та боєприпаси. Орган внутрішніх справ, який приймає на зберігання вогнепальну зброю та боєприпаси, видає квитанцію на прийняту зброю і боєприпаси. Порядок приймання на зберігання органами внутрішніх справ вогнепальної зброї та боєприпасів визначений Інструкцією про порядок приймання, зберігання, обліку, знищення чи реалізації вилученої, добровільно зданої, знайденої зброї та боєприпасів до неї, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 31 травня 1993 року N 314 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 12 серпня 1993 року N 106.

3.3. В разі порушення кримінальної справи за фактом браконьєрства, вилучена вогнепальна зброя та боєприпаси, які є речовими доказами, зберігаються в органі, що проводить слідство чи дізнання.

3.4. У випадках відмови в порушенні кримінальної справи органи прокуратури повертають до Державної екологічної інспекції матеріали справи для притягнення порушників до адміністративної відповідальності. Вогнепальна зброя та боєприпаси зберігаються в порядку, визначеному в п. 3.1, п. 3.2 даного Положення. 

3.5. На всю знайдену вогнепальну зброю та вогнепальну зброю, покинуту порушниками, якщо особу порушника неможливо встановити, складається протокол, в якому детально вказується, при яких обставинах була знайдена вогнепальна зброя. Вогнепальна зброя разом з копією протоколу передаються протягом однієї доби після повернення з рейду на зберігання та для подальшої реалізації або знищення до органів внутрішніх справ за місцем дислокації Державної екологічної інспекції. Постанова на конфіскацію вогнепальної зброї та боєприпасів Державною екологічною інспекцією не виноситься, оскільки особа порушника не встановлена. Кошти від реалізації знайденої чи покинутої порушниками вогнепальної зброї зараховуються на рахунок органу внутрішніх справ, куди була здана вогнепальна зброя.

4. РЕАЛІЗАЦІЯ ВИЛУЧЕНОЇ ВОГНЕПАЛЬНОЇ ЗБРОЇ ТА БОЄПРИПАСІВ

4.1. Після винесення постанови про конфіскацію вогнепальної зброї та боєприпасів вогнепальна зброя та боєприпаси зберігаються в Державній екологічній інспекції протягом одного місяця, якщо за цей строк постанова не буде оскаржена в установленому законодавством порядку, про що повинна бути повідомлена Державна екологічна інспекція. Вогнепальна зброя реалізується через спеціалізований комісійний магазин, а боєприпаси знищуються. В разі оскарження постанови вогнепальна зброя та боєприпаси зберігаються до остаточного вирішення справи.

4.2. Державний інспектор Державної екологічної інспекції, який виніс постанову про конфіскацію вогнепальної зброї, звертається в письмовій формі до органу внутрішніх справ за місцем дислокації своєї інспекції за направленням на реалізацію конфіскованої вогнепальної зброї. Орган внутрішніх справ в місячний строк зобов'язаний видати направлення на реалізацію вогнепальної зброї або дати мотивовану відмову. В орган внутрішніх справ подаються: копія постанови про конфіскацію зброї, вогнепальна зброя, а також, якщо є, дозвіл на її зберігання.

4.3. Придатність вогнепальної зброї до подальшої експлуатації визначає технічна комісія у відповідності з Інструкцією про порядок приймання, зберігання, обліку, знищення чи реалізації вилученої, добровільно зданої, знайденої зброї та боєприпасів до неї, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 31 травня 1993 року N 314.

4.4. Вогнепальна зброя, яка признана технічною комісією непридатною до подальшого використання, підлягає знищенню. Державній екологічній інспекції видається копія акта, підписаного членами технічної комісії, в якому зазначається: коли і хто здійснював огляд, яка вогнепальна зброя була оглянута, з яких причин зброя непридатна для подальшого використання.

4.5. У випадках коли конфіскована Державною екологічною інспекцією вогнепальна зброя визнана придатною до подальшої експлуатації, вона реалізується через спеціалізовані комісійні магазини в порядку, визначеному в п. 4.1, п. 4.2 даного Положення. 

4.6. Вилучені в порушників природоохоронного законодавства нестандартні боєприпаси комісією Державної екологічної інспекції утилізуються, про що складається акт.

4.7. В усіх випадках кошти, отримані від реалізації вогнепальної зброї, конфіскованої Державною екологічною інспекцією, повинні бути перераховані до місцевих позабюджетних фондів охорони навколишнього природного середовища (ст. 47 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища").

4.8. Вогнепальна зброя, яка була передана на тимчасове зберігання до органів внутрішніх справ (крім вогнепальної зброї, перерахованої в п. 3.5), після прийняття рішення про її конфіскацію реалізується в порядку, що визначений в пп. 4.1 - 4.5 даного Положення.

4.9. Комісійні магазини, через які реалізується конфіскована Державною екологічною інспекцією вогнепальна зброя, зобов'язані надавати довідку, завірену підписами директора (завідуючого) та бухгалтера магазина, що підтверджує факт реалізації зброї та направлення отриманих від реалізації коштів на відповідний поточний рахунок цих органів.

 

 

 

 

 

Додаток 1
до Положення про порядок обліку, зберігання та реалізації вилученої у порушників природоохоронного законодавства вогнепальної зброї та боєприпасів

ДЕРЖАВНА ЕКОЛОГІЧНА ІНСПЕКЦІЯ
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО ПРИРОДНОГО СЕРЕДОВИЩА ТА ЯДЕРНОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ

________________________________________________________________
(назва територіального природоохоронного органу та його
 реквізити)

"___" ____________ 199_ р.

Складається у двох примірниках (перший
примірник вручається власнику майна)

ОПИС
знарядь незаконного добування (заготівлі) природних ресурсів, плавучих, транспортних засобів, зброї та боєприпасів, природнихресурсів або продукції, що з них вироблена, спеціальнихдокументів, вилучених у гр.

______________________________________
(прізвище, ім'я та по батькові)
__________________________________________________________________

протокол N ___________ від ____________ 199_ р.

Найменування знарядь, природних ресурсів, продукції

Одиниця виміру

Кількість

Марка або модель, калібр, серія і номер, колір, матеріал, розміри, характеристика, прикмети

Примітка (якісний стан)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Всього найменувань ____________________________________________

Місце зберігання майна до розгляду справи про адміністративне
правопорушення ________________________________________________
_______________________________________________________________

Опис склав ____________________________________________________
                                          (посада, підпис і прізвище особи, яка склала
_______________________________________________________________
                                                              протокол)

Підпис порушника (опис отримав) _______________________________

 

 

 

 

 
 

Додаток 2
до Положення про порядок обліку, зберігання та реалізації вилученої у порушників природоохоронного законодавства вогнепальної зброї та боєприпасів

ДЕРЖАВНА ЕКОЛОГІЧНА ІНСПЕКЦІЯ
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО ПРИРОДНОГО СЕРЕДОВИЩА ТА ЯДЕРНОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ

________________________________________________________________
                   (назва територіального природоохоронного органу, його реквізити)
________________________________________________________________
 

ПРИЙМАЛЬНИЙ АКТ N ____________

     "___" ____________ 199_ р. прийнято на зберігання знаряддя
незаконного добування (заготівлі) природних ресурсів, плавучі,
транспортні засоби, зброя та боєприпаси, природні ресурси або
продукція, що з них вироблена, спеціальні документи,  вилучені у
гр. ______________________________________________________
 
проживаючого за адресою __________________________________________
__________________________________________________________________
 
протокол N ___________ від ____________________199__ р.
 

Найменування знарядь природних ресурсів

Одиниця виміру

Кількість

Марка або модель, калібр, серія і номер, колір, матеріал, розміри, характеристика, прикмети

Примітка (якісний стан)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Всього найменувань ____________________________________________
 
Здав __________________________________________________________
                                    (підпис, прізвище та посада особи, яка здала майно)
_______________________________________________________________
 
Прийняв _______________________________________________________
                                         (підпис, прізвище та посада особи, яка прийняла майно)
_______________________________________________________________

____________ 

Опрос