Идет загрузка документа (13 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Изменений к Санитарному регламенту для заведений общего среднего образования

Министерство здравоохранения
Приказ от 20.09.2021 № 1984
действует с 19.11.2021

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ

НАКАЗ

20.09.2021

м. Київ

N 1984

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
08 листопада 2021 р. за N 1450/37072

Про затвердження Змін до Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти

Відповідно до пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 24 березня 2021 року N 305 "Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку", абзацу третього підпункту 14 пункту 4, пункту 8 Положення про Міністерство охорони здоров'я України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року N 267 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 24 січня 2020 року N 90),

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Зміни до Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я України від 25 вересня 2020 року N 2205, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 10 листопада 2020 року за N 1111/35394, що додаються.

2. Директорату громадського здоров'я та профілактики захворюваності (Руденко І. С.) забезпечити подання цього наказу в установленому законодавством порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра охорони здоров'я України - головного державного санітарного лікаря України Кузіна І. В.

4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

Міністр

Віктор ЛЯШКО

ПОГОДЖЕНО:

 

В. о. Голови Державної служби
України з питань безпечності харчових
продуктів та захисту споживачів

Анатолій ВОВНЮК

Виконувач обов'язків
Міністра економіки України

Володимир ГРИНЮК

Голова Державної
регуляторної служби України

Олексій КУЧЕР

Міністр розвитку громад
та територій України

Олексій ЧЕРНИШОВ

Перший віце-прем'єр-міністр України -
Міністр економіки України

Олексій ЛЮБЧЕНКО

Міністр освіти і науки України

Сергій ШКАРЛЕТ

В. о. президента НАМН України

Дмитро ЗАБОЛОТНИЙ

Уповноважений Верховної
Ради України з прав людини

Людмила ДЕНІСОВА

 

ЗМІНИ
до Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти

1. У розділі IV:

1) у пункті 2 підрозділу "Водопостачання, водовідведення та опалення":

доповнити пункт після абзацу дев'ятого новим абзацом такого змісту:

"Заклади освіти обладнуються питними фонтанчиками відповідно до вимог ДБН В.2.2-3:2018. Питні фонтанчики слід розміщувати із розрахунку 1 на 100 учнів. Вода в них повинна відповідати вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10.".

У зв'язку з цим абзаци десятий - дванадцятий вважати відповідно абзацами одинадцятим - тринадцятим;

абзац одинадцятий викласти в такій редакції:

"У разі відсутності в закладі освіти питних фонтанчиків кожна дитина за потреби повинна отримати кип'ячену або фасовану воду в індивідуальному посуді.".

2) в абзаці другому пункту 5 підрозділу "Повітряно-тепловий режим" слова та цифри "CO2 не повинна перевищувати - 0,01 мг/м3" замінити словами та цифрами "CO2 повинна бути не більше 0,07 %";

3) абзаци третій - сьомий пункту 18 підрозділу "Шум та вібрація" виключити;

4) доповнити новим підрозділом такого змісту:

"Захист від природних радіонуклідів та шкідливих хімічних речовин

19. Середньорічна еквівалентна рівноважна об'ємна активність радону-222 у повітрі приміщень будівель закладів освіти, що будуються та реконструюються, повинна відповідати вимогам Норм радіаційної безпеки України (НРБУ-97), введених в дію постановою Головного державного санітарного лікаря України від 01 грудня 1997 року N 62 "Про введення в дію Державних гігієнічних нормативів "Норми радіаційної безпеки України (НРБУ-97)".

У новозбудованих будівлях, що вводяться в експлуатацію, та після проведення робіт з реконструкції приміщень засновник (засновники) закладу освіти повинен забезпечити проведення вимірювань потужності поглиненої дози зовнішнього гамма-випромінювання, а також вимірювання концентрації радону-222 у повітрі приміщень першого поверху будівель.

20. Вміст біологічних та хімічних речовин в повітрі приміщень будівлі закладів освіти з елементами повного внутрішнього оздоблення та оснащення не повинні перевищувати середньодобові гранично допустимі концентрації або орієнтовно безпечні рівні впливу, встановлені діючими гігієнічними нормативами для атмосферного повітря.".

2. Пункт 8 підрозділу "Організація харчування" розділу VI викласти в такій редакції:

"8. Засновник (засновники), керівник закладу освіти та суб'єкти господарської діяльності, які надають послуги з харчування зобов'язані забезпечити учнів безпечною, якісною, повноцінною та корисною їжею відповідно до норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 24 березня 2021 року N 305.

Організація харчування у закладах спеціалізованої освіти спортивного профілю із специфічними умовами навчання здійснюється відповідно до норм та Порядку організації харчування у закладах спеціалізованої освіти спортивного профілю із специфічними умовами навчання для учнів (студентів), які здобувають спортивну освіту, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 11 серпня 2021 року N 823.".

3. У додатку 9 до Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти:

1) у підпункті 2 пункту 8 розділу I слова "цукрів і" виключити;

2) у пункті 2 розділу II:

підпункт "є" підпункту 1 викласти в такій редакції:

"є) смаження повинно здійснюватися з використанням рафінованої соняшникової або кукурудзяної олії, або іншої рафінованої олії, що містить більше 50 відсотків мононенасичених жирів і менше ніж 40 відсотків поліненасичених жирів.";

у підпункті "б" підпункту 2 слова "цукрів і" виключити;

в абзаці першому підпункту 5 слово "охолоджене" замінити словами "охолоджене/заморожене";

підпункт "г" підпункту 5 викласти в такій редакції:

"г) для смаження страв з риби та м'яса використовують рафіновану соняшникову або кукурудзяну олії, або іншу рафіновану рослинну олію, що містить більше 50 % мононенасичених жирів і менше 40 % поліненасичених жирів;";

підпункт "а" підпункту 6 викласти в такій редакції:

"а) рафінована соняшникова або кукурудзяна олія, або інша рафінована олія, що містить більше 50 відсотків мононенасичених жирів і менше ніж 40 відсотків поліненасичених жирів;";

підпункт "е" підпункту 9 викласти в такій редакції:

"е) страви та вироби (крім страв та виробів з м'яса, птиці, риби та яєць) повинні містити не більше 10 г жиру на 100 г/мл готового продукту.".

4. У додатку 10 до Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти:

1) пункт 5 викласти в такій редакції:

"5. продукти (в т. ч. снеки) із вмістом натрію понад 0,12 г або еквівалентної кількість солі на 100 г готового продукту та/або із вмістом цукрів понад 10 г на 100 г готового продукту (крім продуктів (в т. ч. снеків) які містять цукри, що містяться природно (вміст таких цукрів не обмежується) і не містять доданих цукрів та/або підсолоджувачів) та/або синтетичних барвників та ароматизаторів (крім ваніліну, етилваніліну та ванільного екстракту), підсолоджувачів, підсилювачів смаку та аромату, консервантів;";

2) пункт 8 викласти в такій редакції:

"8. непастеризовані соки, соки до яких додано цукри і підсолоджувачі;".

5. У додатку 12 до Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти пункт 7 викласти в такій редакції:

"

7. Руки працівників закладу освіти

Для гігієнічного знезараження руки миють з милом, а потім обробляють спиртовмісними антисептиками з концентрацією активної діючої речовини понад 60 % для ізопропілового спирту та понад 70 % для етилового спирту, зареєстрованим відповідно до вимог Порядку державної реєстрації (перереєстрації) дезінфекційних засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 липня 2006 року N 908, відповідно до інструкції

".

 

Генеральний директор
Директорату громадського здоров'я
та профілактики захворюваності

Ірина РУДЕНКО

Опрос