Идет загрузка документа (9 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Порядка конкурсного отбора независимых экспертов

Министерство развития экономики; торговли и сельского хозяйства Украины
Порядок, Приказ от 22.12.2020 № 2721
действует с 26.02.2021

МІНІСТЕРСТВО РОЗВИТКУ ЕКОНОМІКИ, ТОРГІВЛІ ТА СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ

НАКАЗ

22.12.2020

м. Київ

N 2721

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
від 15 лютого 2021 р. за N 191/35813

Про затвердження Порядку конкурсного відбору незалежних експертів

Відповідно до частини сьомої статті 7 Закону України "Про концесію" та пункту 11 Порядку проведення конкурсу з визначення приватного партнера для здійснення державно-приватного партнерства щодо об'єктів державної, комунальної власності та об'єктів, які належать Автономній Республіці Крим, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 квітня 2011 року N 384 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 року N 401),

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Порядок конкурсного відбору незалежних експертів, що додається.

2. Департаменту інвестицій забезпечити в установленому законодавством порядку подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Новікову І. Ю.

 

Міністр розвитку економіки,
торгівлі та сільського
господарства України

Ігор ПЕТРАШКО

ПОГОДЖЕНО:

 

Т. в. о. Голови Державної
регуляторної служби України

Олег МІРОШНІЧЕНКО

 

ПОРЯДОК
конкурсного відбору незалежних експертів

1. Цей Порядок визначає механізм залучення державним партнером (концесієдавцем) незалежних експертів для надання послуг, які полягають у наданні роз'яснень, рекомендацій, консультацій та висновків з питань, що потребують спеціальних знань, під час проведення конкурсу з визначення приватного партнера (концесійного конкурсу).

2. У цьому Порядку терміни вживаються в такому значенні:

1) договір про надання послуг незалежного експерта - договір, що укладається між замовником та незалежним експертом, яким визначаються зобов'язання сторін у процесі надання послуг державному партнеру (концесієдавцю) під час проведення конкурсу з визначення приватного партнера (концесійного конкурсу), а також порядок та строки оплати послуг незалежного експерта;

2) замовник - державний партнер (концесієдавець);

3) процедура відбору - визначення незалежного експерта для надання послуг під час проведення конкурсу з визначення приватного партнера (концесійного конкурсу) шляхом проведення закупівель відповідно до Закону України "Про публічні закупівлі" з урахуванням особливостей, визначених цим Порядком;

4) учасник процедури відбору - фізична особа-резидент або нерезидент або фізична особа - підприємець, яка подала тендерну пропозицію або взяла участь у переговорах у разі застосування переговорної процедури закупівлі.

Інші терміни, які використовуються в цьому Порядку, уживаються у значенні, визначеному Законами України "Про концесію", "Про державно-приватне партнерство" та "Про публічні закупівлі", Порядком проведення конкурсу з визначення приватного партнера для здійснення державно-приватного партнерства щодо об'єктів державної, комунальної власності та об'єктів, які належать Автономній Республіці Крим, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 11 квітня 2011 року N 384 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 року N 401).

3. Незалежними експертами не можуть бути:

1) громадяни держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, або особи, які перебувають у трудових чи інших договірних відносинах із такими громадянами;

2) засновники, учасники юридичних осіб, які подали заявку або залучені як радники, або особи, пов'язані з ними відносинами контролю, а також особи, які перебувають у трудових чи інших договірних відносинах із такими юридичними особами;

3) особи, визначені частиною першою статті 17 Закону України "Про публічні закупівлі".

Особи, залучені до роботи конкурсної комісії як незалежні експерти, не можуть залучатися як радники в рамках одного і того самого проєкту, що здійснюється на умовах державно-приватного партнерства (концесії).

4. Незалежні експерти можуть залучатися замовником до роботи конкурсної комісії на підставі договору про надання послуг незалежного експерта з правом дорадчого голосу.

5. Процедура відбору незалежного експерта для надання послуг замовнику під час проведення конкурсу з визначення приватного партнера (концесійного конкурсу) проводиться із застосуванням процедури відкритих торгів або переговорної процедури закупівлі відповідно до Закону України "Про публічні закупівлі" з урахуванням цього Порядку.

6. Під час процедури відбору незалежних експертів замовник застосовує один або кілька кваліфікаційних критеріїв, установлених частиною другою статті 16 Закону України "Про публічні закупівлі", з урахуванням предмета закупівлі.

7. Переможцем процедури відбору визначається учасник, тендерна пропозиція якого відповідає всім критеріям та умовам, що визначені в тендерній документації, і визнана найбільш економічно вигідною, та якому замовник повідомив про намір укласти договір про надання послуг незалежного експерта, або учасник, якому замовник повідомив про намір укласти договір про надання послуг незалежного експерта за результатами застосування переговорної процедури закупівлі у випадках, визначених Законом.

8. Оплата послуг незалежного експерта здійснюється замовником за рахунок коштів державного та/або місцевого бюджетів, що надійшли від сплати відповідних реєстраційних внесків претендентами конкурсів з визначення приватного партнера (концесійних конкурсів).

9. Договір про надання послуг незалежного експерта укладається замовником з переможцем процедури відбору.

10. Сторонами договору про надання послуг незалежного експерта є замовник та незалежний експерт.

 

Директор департаменту інвестицій

Юлія СКУБАК

Опрос