Идет загрузка документа (13 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Порядка взаимодействия Национального антикоррупционного бюро Украины и Государственной архитектурно-строительной инспекции Украины

Министерство регионального развития; строительства и жилищно-коммунального хозяйства Украины (2), Национальное антикоррупционное бюро Украины
Порядок, Приказ от 20.02.2019 № 38/29
действует с 22.03.2019

МІНІСТЕРСТВО РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ, БУДІВНИЦТВА ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНЕ АНТИКОРУПЦІЙНЕ БЮРО УКРАЇНИ

НАКАЗ

20.02.2019

м. Київ

N 38/29

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
28 лютого 2019 р. за N 206/33177

Про затвердження Порядку взаємодії Національного антикорупційного бюро України та Державної архітектурно-будівельної інспекції України

Відповідно до пункту 3 частини першої статті 17 Закону України "Про Національне антикорупційне бюро України", пункту 8 Положення про Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 квітня 2014 року N 197 (зі змінами), та з метою визначення порядку доступу Національного антикорупційного бюро України до відомостей Єдиного реєстру документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів, ведення якого здійснює Державна архітектурно-будівельна інспекція України,

НАКАЗУЄМО:

1. Затвердити Порядок взаємодії Національного антикорупційного бюро України та Державної архітектурно-будівельної інспекції України, що додається.

2. Департаменту містобудування, архітектури та планування території Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (Білоус С. Я.) в установленому законодавством порядку забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Парцхаладзе Л. Р. та на Першого заступника Директора Національного антикорупційного бюро України Углаву Г. Т.

 

Віце-прем'єр-міністр
України - Міністр регіонального
розвитку, будівництва та
житлово-комунального
господарства України

Г. Зубко

Директор Національного
антикорупційного бюро України

А. Ситник

ПОГОДЖЕНО:

 

Голова Державної
архітектурно-будівельної
інспекції України

О. Кудрявцев

 

ПОРЯДОК
взаємодії Національного антикорупційного бюро України та Державної архітектурно-будівельної інспекції України

1. Цей Порядок визначає процедуру доступу Національного антикорупційного бюро України (далі - Національне бюро) до відомостей єдиного реєстру документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів (далі - єдиний реєстр документів), ведення якого здійснює Державна архітектурно-будівельна інспекція України (далі - Держархбудінспекція).

2. Порядок організації і процедури інформаційних відносин між Національним бюро та Держархбудінспекцією визначаються відповідними двосторонніми протоколами, підготовленими відповідно до чинного законодавства.

3. З єдиного реєстру документів надається інформація, визначена пунктом 9 Порядку ведення єдиного реєстру документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 24 червня 2011 року N 92, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19 липня 2011 року за N 885/19623.

4. Директор Національного бюро або особа, яка виконує його повноваження, визначає працівників Національного бюро, яким у зв'язку з виконанням службових обов'язків надається доступ до відомостей єдиного реєстру документів (далі - користувачі) відповідно до чинного законодавства.

5. Використання відомостей єдиного реєстру документів здійснюється користувачами виключно для виконання обов'язків та завдань, покладених на Національне бюро відповідно до чинного законодавства.

6. Для надання доступу користувачів до відомостей єдиного реєстру документів Національне бюро надсилає до Держархбудінспекції відповідну заявку за підписом директора Національного бюро чи особи, яка виконує його обов'язки.

У заявці зазначаються посада, прізвище, ім'я та по батькові користувача.

7. Користувач, який отримує доступ до відомостей єдиного реєстру документів вперше, відповідно до вимог Закону України "Про захист персональних даних" дає зобов'язання щодо нерозголошення у будь-який спосіб персональних даних, які стали йому відомі під час використання цих ресурсів.

Обробка такої інформації здійснюється Національним бюро із дотриманням законодавства про захист персональних даних та забезпеченням таємниці, що охороняється законом.

8. Доступ до відомостей єдиного реєстру документів надається користувачам після проходження процедур електронних ідентифікації, автентифікації та авторизації в єдиному реєстрі документів з використанням кваліфікованого електронного підпису.

Використання кваліфікованого електронного підпису для доступу до відомостей єдиного реєстру документів здійснюється відповідно до Законів України "Про електронні довірчі послуги", "Про електронні документи та електронний документообіг".

9. Контроль за доступом до відомостей єдиного реєстру документів та їх використанням здійснюється Держархбудінспекцією з фіксуванням та збереженням за допомогою програмних засобів єдиного реєстру документів відомостей про користувача, який отримав доступ, дату й час отримання доступу, обсяг даних, до яких отримано доступ, мету й підстави перегляду або отримання даних.

10. Раз на півроку Держархбудінспекція проводить звірку авторизованих користувачів.

Для проведення звірки Національне бюро до 25 числа останнього місяця півріччя надсилає до Держархбудінспекції актуальний список працівників, які мають доступ до відомостей єдиного реєстру документів.

11. Доступ користувача до відомостей єдиного реєстру документів припиняється у разі:

1) звільнення користувача з посади;

2) зміни посадових обов'язків користувача, виконання яких не потребує доступу до відомостей єдиного реєстру документів.

12. Доступ до відомостей єдиного реєстру документів припиняється Держархбудінспекцією на підставі листа (повідомлення) за підписом Директора Національного бюро або особи, яка виконує його обов'язки, в якому зазначено дату припинення доступу. Лист (повідомлення) надсилається до Держархбудінспекції не пізніше ніж за три робочі дні до дати звільнення користувача з посади, а у разі неможливості - не пізніше дня його звільнення. Доступ користувача до відомостей єдиного реєстру документів не припиняється у разі його звільнення з посади у зв'язку з призначенням за результатами відкритого конкурсу на іншу посаду в Національному бюро за умови, що виконання його службових обов'язків на цій посаді потребує доступу до відомостей єдиного реєстру документів. У разі зміни посадових обов'язків користувача на такі, що не потребують доступу до відомостей єдиного реєстру документів, такий лист (повідомлення) надсилається не пізніше наступного робочого дня після внесення відповідних змін.

13. Доступ користувача до відомостей єдиного реєстру документів блокується у разі:

якщо з часу останнього сеансу роботи користувача минуло більше трьох місяців (автоматично);

проведення службового розслідування за фактом порушення користувачем вимог законодавства щодо обробки та захисту інформації - на підставі відповідного листа (повідомлення) Національного бюро;

відсутності користувача в актуальному списку працівників Національного бюро, які мають доступ до відомостей єдиного реєстру документів, надісланому Національним бюро до Держархбудінспекції для проведення звірки авторизованих користувачів єдиного реєстру документів.

Про блокування доступу користувача до відомостей єдиного реєстру документів (крім автоматичного) Держархбудінспекція повідомляє Директора Національного бюро.

14. Поновлення доступу користувача до відомостей єдиного реєстру документів здійснюється на підставі листа (повідомлення) за підписом Директора Національного бюро або особи, яка виконує його обов'язки.

15. Для забезпечення безпосередньої взаємодії у процесі організації доступу до відомостей єдиного реєстру документів Національне бюро та Держархбудінспекція призначають відповідальних осіб.

Національне бюро та Держархбудінспекція обмінюються інформацією про посаду, прізвище, ім'я, по батькові та контактні дані таких відповідальних осіб.

У разі зміни відповідальної особи чи її контактних даних така інформація надсилається протягом п'яти робочих днів з дати виникнення відповідних змін.

16. Національне бюро та Держархбудінспекція здійснюють заходи щодо захисту інформації, до якої надається доступ відповідно до чинного законодавства.

 

Керівник Управління аналітики
та обробки інформації Національного
антикорупційного бюро України

Р. Джан

Директор Департаменту містобудування,
архітектури та планування території

С. Білоус

Опрос