Идет загрузка документа (70 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Изменений к Инструкции по оформлению полицейскими материалов об административных правонарушениях в сфере обеспечения безопасности дорожного движения, зафиксированных не в автоматическом режиме

МВД
Приказ от 20.12.2018 № 1040
действует с 08.02.2019

МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

НАКАЗ

20.12.2018

м. Київ

N 1040

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
15 січня 2019 р. за N 43/33014

Про затвердження Змін до Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі

Відповідно до статей 142, 33, 122, 249, 251, 255, 258, 2652, 2654, 2791 - 2794, 283, 285, 289, 291, 3001 Кодексу України про адміністративні правопорушення, Закону України "Про Національну поліцію", з метою врегулювання повноважень поліції щодо забезпечення безпеки дорожнього руху та приведення нормативно-правових актів Міністерства внутрішніх справ України, які регулюють діяльність Національної поліції України, у відповідність до законодавства України

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Зміни до Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 07 листопада 2015 року N 1395, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 10 листопада 2015 року за N 1408/27853 (зі змінами), що додаються.

2. Управлінню взаємодії з Національною поліцією Міністерства внутрішніх справ України (Соколовський О. О.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому законодавством України порядку.

3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

 

Міністр

А. Б. Аваков

ПОГОДЖЕНО:

 

В. о. Голови Державної
прикордонної служби України

О. Бляшенко

Т. в. о. Голови Національної
поліції України

В. В. Невгад

 

ЗМІНИ
до Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі

1. В абзаці другому пункту 5 розділу I слова "частинами третьою і четвертою статті 122" замінити словами "частиною четвертою статті 122".

2. У пункті 3 розділу VI слова "з супровідним листом" замінити словами "із заявою".

3. Розділ XII викласти в такій редакції:

"Тимчасове затримання транспортних засобів

"1. Тимчасове затримання транспортного засобу проводиться поліцейським відповідно до Порядку тимчасового затримання працівниками уповноважених підрозділів Національної поліції транспортних засобів та їх зберігання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 року N 1102, у разі наявності в нього підстав вважати, що водієм учинено порушення, передбачені частинами першою - четвертою, шостою і сьомою статті 121, частинами третьою - п'ятою статті 122 (у частині порушення правил зупинки, стоянки, що створюють перешкоди дорожньому руху або загрозу безпеці руху, порушення правил зупинки чи стоянки на місцях, що позначені відповідними дорожніми знаками або дорожньою розміткою, на яких дозволено зупинку чи стоянку лише транспортних засобів, якими керують водії з інвалідністю або водії, які перевозять осіб з інвалідністю), статтями 1225, 124, 126, частинами першою - четвертою статті 130, статтями 1321, 2061 КУпАП.

За наявності правових підстав, передбачених абзацом першим пункту 1 цього розділу, тимчасове затримання транспортного засобу проводиться шляхом його блокування або доставлення для зберігання на спеціальний майданчик чи стоянку.

Тимчасове затримання транспортного засобу шляхом доставлення його для зберігання на спеціальний майданчик чи стоянку проводиться виключно за умов, що розміщення такого транспортного засобу суттєво перешкоджає дорожньому руху чи створює загрозу безпеці руху або транспортний засіб розміщений на місцях, призначених для зупинки, стоянки, безоплатного паркування транспортних засобів, якими керують водії з інвалідністю або водії, які перевозять осіб з інвалідністю.

За відсутності умов, зазначених в абзаці третьому цього пункту, тимчасове затримання транспортного засобу проводиться шляхом блокування за допомогою технічних пристроїв.

Випадки, коли розміщення транспортного засобу вважається таким, що суттєво перешкоджає дорожньому руху або створює загрозу безпеці руху, визначені частиною третьою статті 2654 КУпАП.

Тимчасове затримання транспортного засобу здійснюється також у разі виявлення транспортного засобу боржника, оголошеного в розшук відповідно до статті 36 Закону України "Про виконавче провадження".

Поліцейським забороняється брати участь у тимчасовому затриманні транспортних засобів у випадках, не передбачених чинним законодавством.

2. Доставлення транспортного засобу на спеціальний майданчик чи стоянку здійснюється за допомогою спеціальних автомобілів-евакуаторів (далі - евакуатор), у тому числі тих, що належать підприємствам, установам та організаціям, які провадять діяльність, пов'язану з транспортуванням транспортних засобів, і з якими територіальним (у тому числі міжрегіональним) органом Національної поліції укладені в установленому порядку договори.

Для доставлення транспортного засобу на спеціальний майданчик чи стоянку поліцейський викликає евакуатор через чергового відповідного територіального органу Національної поліції.

3. У разі тимчасового затримання транспортного засобу складається акт огляду та тимчасового затримання транспортного засобу відповідно до форми затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 року N 1102 "Про затвердження Порядку тимчасового затримання працівниками уповноважених підрозділів Національної поліції транспортних засобів та їх зберігання".

4. У разі тимчасового затримання транспортного засобу місце розташування такого транспортного засобу повинно бути обов'язково зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису), крім випадків тимчасового затримання транспортного засобу боржника, оголошеного в розшук відповідно до статті 36 Закону України "Про виконавче провадження".

Режим фотозйомки (відеозапису) передбачає здійснення поліцейським за допомогою технічних засобів, що функціонують згідно із законодавством про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах, фото/відеофіксації обставин порушення правил зупинки, стоянки або паркування транспортних засобів, а саме: дати, часу (моменту), місця розташування транспортного засобу відносно нерухомих об'єктів та/або географічних координат, інших ознак наявності складу адміністративного правопорушення, передбаченого відповідною статтею Особливої частини КУпАП. Під час здійснення фотозйомки обов'язковою є наявність не менше двох зображень транспортного засобу, отриманих з різних або протилежних боків.

Вказані зображення чи відеозапис разом з іншою інформацією про адміністративне правопорушення за наявної технічної можливості негайно, однак не пізніше ніж протягом наступного робочого дня з дня встановлення відповідальної особи, зазначеної в частині першій статті 142 КУпАП, вносяться до Реєстру адміністративних правопорушень у сфері безпеки дорожнього руху.

5. У разі коли водій, що вчинив правопорушення, присутній під час тимчасового затримання транспортного засобу і порушення неможливо усунути на місці в максимально короткий строк, поліцейський оформляє протокол про адміністративне правопорушення, а у випадках, передбачених КУпАП, виносить постанову у справі про адміністративне правопорушення без складення протоколу. У протоколі (постанові) робиться відповідний запис про тимчасове затримання транспортного засобу із зазначенням інформації про складення акта огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, що долучається до протоколу (постанови).

Якщо правопорушення може бути усунуте водієм у максимально короткий строк, поліцейський не проводить тимчасове затримання транспортного засобу і оформляє протокол про адміністративне правопорушення, а у випадках, передбачених КУпАП, виносить постанову у справі про адміністративне правопорушення без складення протоколу. При цьому акт огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, якщо його вже складено, долучається до рапорту поліцейського про факт появи водія на місці правопорушення в момент виконання робіт із завантаження транспортного засобу.

6. У разі відсутності водія, транспортний засіб якого доставляється на спеціальний майданчик чи стоянку або блокується, поліцейський залишає на місці, де був автомобіль, або під склоочисниками заблокованого автомобіля повідомлення про тимчасове затримання транспортного засобу (додаток 10) та необхідність прибуття такого водія до територіального органу Національної поліції для оформлення протоколу про адміністративне правопорушення або винесення постанови у справі про адміністративне правопорушення.

7. У разі тимчасового затримання транспортного засобу (крім випадків тимчасового затримання транспортного засобу боржника, оголошеного в розшук відповідно до статті 36 Закону України "Про виконавче провадження") інформація про таке затримання невідкладно передається на абонентський номер рухомого (мобільного) зв'язку та на адресу електронної пошти, які відповідальна особа, зазначена у частині першій статті 142 КУпАП (далі - відповідальна особа), або особа, яка ввезла транспортний засіб на територію України, вказала у відповідній заяві, поданій до уповноваженого органу (підрозділу) МВС, та які внесені до Єдиного державного реєстру транспортних засобів.

Зазначена інформація повинна містити відомості про адресу веб-сайта в Інтернеті, на якому особа може ознайомитися із зображенням чи відеозаписом транспортного засобу в момент вчинення адміністративного правопорушення, а також про місце зберігання тимчасово затриманого транспортного засобу.

8. Розблокування транспортного засобу здійснюється поліцейським після складення протоколу про адміністративне правопорушення або винесення постанови у справі про адміністративне правопорушення.

9. Про місце зберігання тимчасово затриманого транспортного засобу поліцейський повідомляє водієві під час складання протоколу про адміністративне правопорушення або винесення постанови у справі про адміністративне правопорушення, а в разі його відсутності - до чергової частини територіального органу Національної поліції.

Про тимчасове затримання транспортного засобу боржника поліцейський письмово повідомляє державному виконавцю, приватному виконавцю не пізніше наступного робочого дня із дня затримання із зазначенням місця зберігання транспортного засобу.

10. Транспортний засіб може бути тимчасово затриманий на строк до вирішення справи про адміністративне правопорушення, але не більш як на три дні з дати такого затримання.

Строк затримання транспортного засобу обчислюється з моменту складення акта огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, а строк зберігання - з моменту доставлення транспортного засобу на спеціальний майданчик чи стоянку.

11. Відповідальна особа або особа, яка ввезла транспортний засіб на територію України, або особа, яка керувала транспортним засобом на момент вчинення правопорушення, крім транспортного засобу боржника, має право доступу до транспортного засобу, що перебуває на спеціальному майданчику чи стоянці, у присутності особи, відповідальної за зберігання такого транспортного засобу.

12. Повернення тимчасово затриманого транспортного засобу, що зберігається на спеціальному майданчику чи стоянці, здійснюється за зверненням відповідальної особи, особи, яка ввезла транспортний засіб на територію України, або особи, яка керувала транспортним засобом на момент вчинення правопорушення.

Умовами повернення зазначеним особам транспортного засобу є оплата вартості послуги з транспортування та/або зберігання транспортного засобу у розмірі, встановленому спільним наказом МВС та Мінекономрозвитку, а в разі винесення постанови про накладення стягнення у вигляді штрафу - його сплата.

Вилучення тимчасово затриманого транспортного засобу боржника із спеціального майданчика чи стоянки здійснюється державним виконавцем, приватним виконавцем на підставі вимоги.".

4. Після розділу XII доповнити Інструкцію новим розділом XIII такого змісту:

"XIII. Розгляд справ про адміністративне правопорушення за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису)

1. Справа про адміністративне правопорушення розглядається відкрито, крім справ про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису), та випадків, коли це суперечить інтересам охорони державної таємниці.

У разі якщо порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів зафіксовано в режимі фотозйомки (відеозапису), посадова особа уповноваженого органу Національної поліції за даними Єдиного державного реєстру транспортних засобів, а також у разі необхідності - за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань встановлює відповідальну особу.

2. Якщо адміністративне правопорушення, передбачене частинами першою, третьою статті 122 КУпАП (в частині порушення правил зупинки, стоянки), зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису), посадова особа уповноваженого підрозділу Національної поліції зобов'язана розмістити на лобовому склі транспортного засобу копію постанови про накладення адміністративного стягнення за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису) (додаток 11) (якщо технічні можливості дозволяють встановити відповідальну особу на місці вчинення правопорушення), або повідомлення про притягнення до адміністративної відповідальності (додаток 12) (якщо технічні можливості не дозволяють встановити відповідальну особу на місці вчинення правопорушення).

Повідомлення про притягнення до адміністративної відповідальності має містити відомості, передбачені частинами другою - четвертою статті 283 КУпАП, крім відомостей про особу, стосовно якої розглядається справа. Повідомлення про притягнення до адміністративної відповідальності має містити також інформацію про порядок виконання адміністративного стягнення, у тому числі реквізити для сплати 50 відсотків розміру штрафу протягом 10 банківських днів з дня вчинення відповідного правопорушення, що вважатиметься виконанням адміністративного стягнення у повному обсязі.

Постанова про накладення адміністративного стягнення за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису) (далі - постанова про накладення адміністративного стягнення) правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису), може виноситися без участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.

3. Інформація про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису), та винесені постанови про накладення адміністративного стягнення не пізніше наступного робочого дня з дня встановлення відповідальної особи вноситься до Реєстру адміністративних правопорушень у сфері безпеки дорожнього руху.

Посадова особа уповноваженого підрозділу Національної поліції при внесенні до Реєстру адміністративних правопорушень у сфері безпеки дорожнього руху інформації про зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису) порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, а також при винесенні постанови про накладення адміністративного стягнення за вчинення такого правопорушення перевіряє, чи не були відповідні обставини зафіксовані раніше, а також чи не притягалася відповідна особа до адміністративної відповідальності за це правопорушення іншою уповноваженою посадовою особою.

Якщо відповідні відомості про зафіксоване правопорушення вже внесені до Реєстру адміністративних правопорушень у сфері безпеки дорожнього руху або відповідну особу вже притягнуто до адміністративної відповідальності за це правопорушення, постанова іншої уповноваженої посадової особи про накладення адміністративного стягнення підлягає скасуванню.

4. Постанова про накладення адміністративного стягнення надсилається відповідальній особі протягом трьох днів з дня її винесення рекомендованим листом з повідомленням на адресу місця реєстрації (проживання) фізичної особи (місцезнаходження юридичної особи).

Днем отримання постанови про накладення адміністративного стягнення є дата, зазначена в поштовому повідомленні про вручення її відповідальній особі або повнолітньому члену сім'ї такої особи.

У разі якщо відповідальна особа відмовляється від отримання постанови, днем отримання постанови є день проставлення в поштовому повідомленні відмітки про відмову в її отриманні.

У разі невручення постанови про накладення адміністративного стягнення адресату за зазначеною в Єдиному державному реєстрі транспортних засобів адресою днем отримання постанови вважається день повернення поштового відправлення з позначкою про невручення до органу (підрозділу), уповноважена посадова особа якого винесла відповідну постанову.

5. У разі якщо транспортний засіб зареєстровано за межами України, інформація про порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису), вноситься уповноваженою посадовою особою до відповідних електронних реєстрів Міністерства внутрішніх справ України та Державної прикордонної служби України.

6. Відповідальна особа або особа, яка ввезла транспортний засіб на територію України, звільняється від адміністративної відповідальності за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису), якщо протягом 20 календарних днів із дня вчинення відповідного правопорушення або із дня набрання постановою про накладення адміністративного стягнення законної сили:

1) ця особа надала документ, який підтверджує, що до моменту вчинення правопорушення транспортний засіб вибув з її володіння внаслідок протиправних дій інших осіб, або щодо протиправного використання іншими особами номерних знаків, що належать її транспортному засобу;

2) особа, яка керувала транспортним засобом на момент вчинення зазначеного правопорушення, звернулася особисто до органу (посадової особи), уповноваженого розглядати справи про адміністративні правопорушення, із заявою про визнання зазначеного факту адміністративного правопорушення та надання згоди на притягнення до адміністративної відповідальності, а також надала документ (квитанцію) про сплату відповідного штрафу.

7. У випадках звільнення відповідальної особи або особи, яка ввезла транспортний засіб на територію України, від адміністративної відповідальності на підставі:

1) абзацу другого частини першої статті 2793 КУпАП - винесена стосовно відповідальної особи або особи, яка ввезла транспортний засіб на територію України, постанова про накладення адміністративного стягнення скасовується тим органом (посадовою особою), який її виніс;

2) абзацу третього частини першої статті 2793 КУпАП - до винесеної постанови стосовно відповідальної особи або особи, яка ввезла транспортний засіб на територію України, вносяться зміни щодо визначення суб'єктом правопорушення особи, яка фактично керувала транспортним засобом у момент вчинення правопорушення, зафіксованого в режимі фотозйомки (відеозапису).".

У зв'язку з цим розділ XIII вважати розділом XIV.

5. У додатках до Інструкції:

додаток 6 викласти в новій редакції, що додається;

додаток 10 виключити.

У зв'язку з цим додатки 11 - 15 вважати відповідно додатками 10 - 14;

доповнити Інструкцію новими додатками 11, 12, що додаються.

У зв'язку з цим додатки 11 - 14 вважати відповідно додатками 13 - 16.

У тексті Інструкції посилання на додатки 12 - 15 вважати відповідно посиланнями на додатки 13 - 16.

 

Начальник Управління взаємодії
з Національною поліцією
Міністерства внутрішніх
справ України

О. О. Соколовський

 

Штамп підрозділу Національної поліції України (місцезнаходження, номер телефону)

_______________________________________
(найменування органу
державної виконавчої служби)

 

_______________________________________
(місцезнаходження органу державної виконавчої служби:
(вулиця, номер будинку, назва населеного пункту, індекс))

Заява

Надсилаємо для примусового виконання в порядку статті 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення постанову про накладення штрафу для стягнення з гр.
_____________________________________________________________________ штрафу в розмірі
(прізвище, ім'я, по батькові)                  
_____________________________________________________________________________________
(зазначаються подвійна сума штрафу цифрами і словами в дужках)

Додаток: постанова у справі про адміністративне правопорушення: серія ______ N ______________
від "___" ____________ 20__ року.

_____________________________
(посада керівника підрозділу поліції)

____________
(підпис)

______________________
(ініціали, прізвище керівника
підрозділу)

 

(лицьовий бік)

ПОСТАНОВА
про накладення адміністративного стягнення за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису)
серія ______N _____________

1. "___" ____________ 20__ року _____ год _____ хв

2. _________________________________________________________________________________
                                                                                 (місце розгляду справи)

3. _________________________________________________________________________________
                                 (посада, спеціальне звання та прізвище, ім'я, по батькові особи, яка розглядає справу)
___________________________________________________________________________________

4. Особа, щодо якої розглядається справа _______________________________________________,
                                                                                                                                  (прізвище, ім'я, по батькові)

________________,
(дата народження)

___________________________,
(місце народження)

________________________________
(місце проживання (перебування), реєстрації)


__________________________________________________________________________________,
___________________________________________________________________________________
                                                      (серія (за наявності) та номер документа, що посвідчує особу)

5. Керуючи транспортним засобом ___________________, реєстраційний номер _____________,
                                                                                            (марка, модель)
належність ________________________________________________________________________,
"___" ____________ 20__ року ____ год ____ хв на (в) ____________________________________
                                                                                                                            (місце скоєння адміністративного правопорушення)
___________________________________________________________________________________
                        (суть адміністративного правопорушення, опис обставин, установлених при розгляді справи)
___________________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________________,
чим скоїв (ла) адміністративне правопорушення, передбачене частиною ___ статті ____ КУпАП.

Керуючись положеннями статей 2791 та 284 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

6. Прийняте у справі рішення:
застосувати до ______________________________________________ адміністративне стягнення
           (прізвище, ім'я, по батькові особи, яка притягається до адміністративної відповідальності)
__________________ у розмірі ________________________________________________________
(вид адміністративного стягнення)                                    (сума штрафу цифрами і словами в дужках)

Відповідно до частини першої статті 3001 КУпАП у разі сплати 50 відсотків розміру штрафу протягом 10 банківських днів із дня набрання законної сили постановою, така постанова вважається виконаною.

На підставі частини другої статті 3001, статті 307, частини другої статті 308 КУпАП у разі несплати гр. ___________________________________________ штрафу протягом 30 днів з метою примусового виконання цієї постанови органами державної виконавчої служби стягнути з правопорушника подвійний розмір штрафу _____________________________________________
                                                                                                                      (сума штрафу цифрами і словами в дужках)

7. Технічний засіб, яким здійснено фотозйомку або відеозапис _____________________________
___________________________________
(підпис посадової особи, яка винесла постанову)

8. Адреса веб-сайта в мережі Інтернет, на якому можна ознайомитися із фотозображенням чи відеозаписом транспортного засобу в момент учинення адміністративного правопорушення: _________________________, ідентифікатор N _________________________ для доступу до зазначеної інформації та порядок звільнення від адміністративної відповідальності.

9. Права за статтею 268 КУпАП та строк оскарження за статтею 289 КУпАП мені роз'яснено
____________________
(підпис особи, притягнутої
     до адміністративної
       відповідальності)

10. Копію постанови мною отримано __________________________________________________
                                                                                              (підпис особи, притягнутої до адміністративної відповідальності,
                                                                                                запис про відмову від підпису або отримання копії постанови)

Копію постанови надіслано рекомендованим листом вих. N _____ від "___" _________ 20__ року.

Заповнюється в разі надіслання постанови поштою

Квитанція про сплату штрафу
відповідно до постанови
серія _____ N _____________

Ця частина залишається
у банківській установі

1. ___________________________________
                  (прізвище, ім'я, по батькові платника)

2. ___________________________________
            (місце проживання (перебування) платника)

3. ___________________________________
                          (сума (словами, цифрами))
_____________________________________

4. ___________________________________
                               (призначення платежу)

5. Частина _____ статті _______ КУпАП

6. ___________________________________
                     (місце вчинення правопорушення)

7. ___________________________________
                                    (банк отримувача)

8. ___________________________________
              (код банку отримувача згідно з ЄДРПОУ)

9. ___________________________________
                                        (МФО банку)

10. ___________________________________
                              (розрахунковий рахунок)

11. Касир _____________________________
                                                     (підпис)

12. Платник ___________________________
                                                       (підпис)

М. П.

Дата здійснення операції

"___" ____________ 20__ року.

Квитанція про сплату штрафу
заповнюється банківською установою
або платником штрафу

(зворотний бік 11)

Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності має право: знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи, виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться провадження; оскаржити постанову по справі протягом десяти днів з дати набрання постановою законної сили. Постанову про накладенні адміністративного стягнення може бути оскаржено у вищестоящий орган (вищестоящій посадовій особі) або в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України, з особливостями, встановленими КУпАП.

Відповідно до статті 63 Конституції України особа не несе відповідальності за відмову давати показання або пояснення щодо себе, членів сім'ї чи близьких родичів, коло яких визначається законом.

Штраф вноситься особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, в установу банку України, за винятком штрафу, що стягується на місці вчинення правопорушення, якщо інше не встановлено законодавством України.

Згідно із статтею 142 КУпАП адміністративну відповідальність за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису) (за допомогою технічних засобів, що дають змогу здійснювати фотозйомку або відеозапис та функціонують згідно із законодавством про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах), несе відповідальна особа - фізична особа або керівник юридичної особи, за якою зареєстровано транспортний засіб, а в разі якщо до Єдиного державного реєстру транспортних засобів внесено відомості про належного користувача відповідного транспортного засобу, - належний користувач транспортного засобу, а якщо в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань відсутні на момент запиту відомості про керівника юридичної особи, за якою зареєстрований транспортний засіб, - особа, яка виконує повноваження керівника такої юридичної особи.

У разі якщо транспортний засіб зареєстровано за межами території України і такий транспортний засіб відповідно до законодавства не підлягає державній реєстрації в Україні, до адміністративної відповідальності за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису), притягається особа, яка ввезла такий транспортний засіб на територію України.

Відповідальна особа, зазначена у частині першій статті 142 КУпАП, або особа, яка ввезла транспортний засіб на територію України, звільняється від відповідальності за адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису), у випадках, передбачених статтею 2793 КУпАП.

Відповідно до статті 2793 КУпАП відповідальна особа, зазначена у частині першій статті 142 КУпАП, або особа, яка ввезла транспортний засіб на територію України, звільняється від адміністративної відповідальності за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису), якщо протягом 20 календарних днів з дня вчинення відповідного правопорушення або з дня набрання постановою по справі про адміністративне правопорушення законної сили:

- ця особа надала документ, який підтверджує, що до моменту вчинення правопорушення транспортний засіб вибув з її володіння внаслідок протиправних дій інших осіб, або щодо протиправного використання іншими особами номерних знаків, що належать її транспортному засобу;

- особа, яка керувала транспортним засобом на момент вчинення зазначеного правопорушення, звернулася особисто до органу (посадової особи), уповноваженого розглядати справи про адміністративні правопорушення, із заявою про визнання зазначеного факту адміністративного правопорушення та надання згоди на притягнення до адміністративної відповідальності, а також надала документ (квитанцію) про сплату відповідного штрафу.

 

(лицьовий бік)

ПОВІДОМЛЕННЯ
про притягнення до адміністративної відповідальності

1. "___" ____________ 20__ року _____ год _____ хв на (в) ________________________________
___________________________________________________________________________________,
                                                              (місце скоєння адміністративного правопорушення)
особа, керуючи транспортним засобом _____________________, реєстраційний номер ________,
                                                                                                     (марка, модель)
___________________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________________
                                                                     (суть адміністративного правопорушення)
__________________________________________________________________________________,
чим порушила вимоги ____________ Правил дорожнього руху.

2. Згідно з положеннями статті 2791 КУпАП щодо відповідальної особи, зазначеної в частині першій статті 142 КУпАП, або особи, яка ввезла транспортний засіб на територію України, буде винесено постанову про накладення адміністративного стягнення за частиною ____ статті ____ КУпАП та накладено стягнення у вигляді штрафу в розмірі _________________________________
                                                                                                                                          (сума штрафу цифрами і словами в дужках)

3. Відповідно до частини першої статті 3001 КУпАП у разі сплати 50 відсотків розміру штрафу протягом 10 банківських днів із дня набрання законної сили постановою, така постанова вважається виконаною. На підставі частини другої статті 3001 КУпАП у разі несплати штрафу протягом 30 днів така постанова підлягає примусовому виконанню.

4. Технічний засіб, яким здійснено фотозйомку та/або відеозапис ___________________________

5. Дата та час складання повідомлення "___" ____________ 20__ року _____ год _____ хв.

6. _________________________________________________________________________________
                        (посада, спеціальне звання та прізвище, ім'я, по батькові поліцейського який склав повідомлення)
___________________________________________________________________________________

7. Підпис уповноваженої посадової особи підрозділу Національної поліції ___________________

8. Адреса веб-сайта в мережі Інтернет, на якому можна ознайомитися із зображенням чи відеозаписом транспортного засобу в момент учинення адміністративного правопорушення _______________________, ідентифікатор _________________________ для доступу до зазначеної інформації та порядок звільнення від адміністративної відповідальності.

Квитанція
про сплату штрафу
за повідомленням про притягнення до
адміністративної відповідальності

від "___" ____________ 20__ року,

ідентифікатор __________________

1. ___________________________________
                 (прізвище, ім'я, по батькові платника)

2. ___________________________________
            (місце проживання (перебування) платника)

3. ___________________________________
                            (сума (словами, цифрами))
_____________________________________

4. ___________________________________
                                 (призначення платежу)

5. Частина _____ статті _______ КУпАП

6. ___________________________________
                    (місце вчинення правопорушення)

7. ___________________________________
                                   (банк отримувача)

8. ___________________________________
            (код банку отримувача згідно з ЄДРПОУ)

9. ___________________________________
                                         (МФО банку)

10. _________________________________
                           (розрахунковий рахунок)

11. Касир ____________________________
                                                   (підпис)

12. Платник __________________________
                                                        (підпис)

М. П.

Дата здійснення операції

"___" ____________ 20__ року.

Квитанція про сплату штрафу заповнюється
банківською установою або платником штрафу.

(зворотний бік)

Згідно із статтею 142 КУпАП адміністративну відповідальність за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису) (за допомогою технічних засобів, що дають змогу здійснювати фотозйомку або відеозапис та функціонують згідно із законодавством про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах), несе відповідальна особа - фізична особа або керівник юридичної особи, за якою зареєстровано транспортний засіб, а в разі якщо до Єдиного державного реєстру транспортних засобів внесено відомості про належного користувача відповідного транспортного засобу, - належний користувач транспортного засобу, а якщо в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань відсутні на момент запиту відомості про керівника юридичної особи, за якою зареєстрований транспортний засіб, - особа, яка виконує повноваження керівника такої юридичної особи.

У разі якщо транспортний засіб зареєстровано за межами території України і такий транспортний засіб відповідно до законодавства не підлягає державній реєстрації в Україні, до адміністративної відповідальності за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису), притягається особа, яка ввезла такий транспортний засіб на територію України.

Відповідальна особа, зазначена у частині першій статті 142 КУпАП або особа, яка ввезла транспортний засіб на територію України, звільняється від відповідальності за адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису), у випадках, передбачених статтею 2793 КУпАП.

Відповідно до статті 2793 КУпАП відповідальна особа, зазначена у частині першій статті 142 КУпАП, або особа, яка ввезла транспортний засіб на територію України, звільняється від адміністративної відповідальності за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису), якщо протягом 20 календарних днів з дня вчинення відповідного правопорушення або з дня набрання постановою по справі про адміністративне правопорушення законної сили:

- ця особа надала документ, який підтверджує, що до моменту вчинення правопорушення транспортний засіб вибув з її володіння внаслідок протиправних дій інших осіб, або щодо протиправного використання іншими особами номерних знаків, що належать її транспортному засобу;

- особа, яка керувала транспортним засобом на момент вчинення зазначеного правопорушення, звернулася особисто до органу (посадової особи), уповноваженого розглядати справи про адміністративні правопорушення, із заявою про визнання зазначеного факту адміністративного правопорушення та надання згоди на притягнення до адміністративної відповідальності, а також надала документ (квитанцію) про сплату відповідного штрафу.

Постанову про накладення адміністративного стягнення може бути оскаржено у вищестоящий орган (вищестоящій посадовій особі) або в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд, у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України.

____________

Опрос