Идет загрузка документа (13 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Правил хранения, ношения и применения специальных средств "Терен-6", "Терен-7" и "Терен-7М"

МВД
Приказ, Правила от 18.10.2018 № 847
действует с 25.01.2019

МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

НАКАЗ

18.10.2018

м. Київ

N 847

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
28 грудня 2018 р. за N 1508/32960

Про затвердження Правил зберігання, носіння та застосування спеціальних засобів "Терен-6", "Терен-7" і "Терен-7М"

Відповідно до статей 43, 45 Закону України "Про Національну поліцію", з метою встановлення порядку зберігання, носіння та застосування підрозділами Національної поліції спеціальних засобів, споряджених речовинами сльозогінної, дратівної та світлозвукової дії, під час відбиття нападу на поліцейського, іншу особу та/або об'єкт, що перебуває під охороною, припинення групового порушення громадського порядку чи масових заворушень

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити такі, що додаються:

1) Правила зберігання, носіння та застосування спеціального засобу "Терен-6";

2) Правила зберігання, носіння та застосування спеціальних засобів "Терен-7" і "Терен-7М".

2. Управлінню взаємодії з Національною поліцією (Соколовський О. О.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.

3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра внутрішніх справ України Трояна В. А.

 

Міністр

А. Б. Аваков

ПОГОДЖЕНО:

 

Уповноважений Верховної
Ради України з прав людини

Л. Денісова

Заступник Міністра
 з питань європейської інтеграції

О. Стефанишина

Голова Національної
поліції України

С. М. Князєв

 

ПРАВИЛА
зберігання, носіння та застосування спеціального засобу "Терен-6"

I. Загальні положення

1. Ці Правила установлюють вимоги до зберігання, носіння та застосування пристрою миттєвого розпилення речовини сльозогінної та дратівної дії "Терен-6" (далі - спецзасіб) поліцейськими.

2. Спецзасіб застосовується з метою тимчасового (відворотного) ураження людини (правопорушника, супротивника), пригнічення чи обмеження волі людини (психологічної чи фізичної) шляхом впливу діючої речовини на слизові оболонки органів зору та дихання хмарою аерозолю сльозогінної та дратівної дії на відкритій місцевості та в ізольованому приміщенні для:

1) відбиття нападу на поліцейського, іншу особу та/або об'єкт, що перебуває під охороною;

2) припинення групового порушення громадського порядку чи масових заворушень.

3. Спецзасіб може бути використано під час проведення поліцейських операцій на відкритій місцевості та в ізольованому приміщенні.

II. Порядок застосування

1. Поліцейський зобов'язаний заздалегідь попередити особу (групу осіб) про застосування спецзасобу і надати їй (їм) достатньо часу для виконання законної вимоги поліцейського, крім випадку, коли зволікання може спричинити посягання на життя і здоров'я особи та поліцейського чи інші тяжкі наслідки, або коли в ситуації, що склалася, таке попередження є невиправданим або неможливим.

2. Попередження може бути зроблено голосом, а за значної відстані або звернення до великої групи людей - через гучномовні установки, підсилювачі звуку.

3. Інтенсивність застосування спецзасобу визначається з урахуванням конкретної ситуації, характеру правопорушення та індивідуальних особливостей особи, яка вчинила правопорушення.

4. Поліцейський зобов'язаний негайно припинити застосування спецзасобу, якщо досягнуто очікуваного результату або якщо немає потреби у подальшому його застосуванні.

5. Поліцейський зобов'язаний у найстисліші строки надати невідкладну домедичну допомогу особі, яка постраждала внаслідок застосування спецзасобу, за потреби викликати екстрену медичну допомогу, повідомити лікарів або заклад охорони здоров'я, який засіб застосовано та яку допомогу надано.

6. Забороняється застосовувати спецзасіб:

1) поліцейськими, які не пройшли відповідну спеціальну підготовку і не склали заліків із застосування спецзасобу;

2) до жінок з явними ознаками вагітності, малолітніх осіб, осіб з явними ознаками обмежених можливостей або старості, крім випадків учинення ними збройного чи групового нападу, учинення збройного опору поліцейському, що загрожує життю і здоров'ю інших осіб або поліцейських, якщо відбити такий напад або опір іншими способами і засобами неможливо;

3) у натовпі;

4) повторно в межах зони ураження в період дії активної речовини;

5) у приміщеннях або на виробництвах, пов'язаних із виготовленням вибухових чи легкозаймистих речовин, у закладах освіти та закладах охорони здоров'я;

6) на відстані ближче ніж за 2 м до людей.

7. У разі застосування до особи спецзасобу поліцейський зобов'язаний у письмовій формі повідомити про це свого керівника у найстисліші строки.

8. Застосування спецзасобу в приміщенні, якщо від цього може постраждати поліцейський, допускається за наявності засобів захисту органів зору та дихання (протигазів).

9. Спецзасоби зберігають працездатність за таких умов навколишнього середовища:

1) температура від - 10° C до + 40° C;

2) атмосферний тиск від 84 кПа до 106,7 кПа;

3) відносна вологість не більше 80 % за температури + 25° C.

10. Час сповільнення дії пускового пристрою спецзасобу 3,5 ± 1 с.

III. Заходи безпеки під час використання

1. Поліцейському забороняється:

1) застосовувати спецзасіб, що має пошкодження цілісності корпусу (тріщини, ум'ятини тощо) та запобіжно-пускового пристрою;

2) тримати спецзасіб у руці після приведення його в дію з відпущеним важелем;

3) розбирати спецзасіб;

4) навмисно пошкоджувати чи використовувати спецзасіб не за призначенням.

2. До застосування спецзасобу поліцейський зобов'язаний переносити його в підсумках для гранат, якими комплектується розвантажувальний жилет або розвантажувальна поясна система.

3. У разі потрапляння активної речовини, якою споряджено спецзасіб:

1) на тіло - необхідно м'якими дотиками тампона, який змочено спиртом чи спиртовим розчином, видалити зі шкіри активну речовину або змити її водою із застосуванням мийних засобів;

2) в очі - промити їх великою кількістю води або 2 % розчином питної соди (NaHCO3) чи борної кислоти (H3BO3), а в разі сильного болю закапати сумішшю 3 - 4 % розчину новокаїну та 1 % розчину атропіну (C17H23NO3) у співвідношенні 1:1;

3) в органи дихання - затримати дихання, вийти із зони ураження, зробити глибокий видих. Спостерігати за фізіологічними змінами в організмі. У разі потреби звернутись за допомогою до лікаря або викликати екстрену медичну допомогу.

4. Після застосування спецзасобу проводиться огляд місцевості й приміщень з метою виявлення потерпілих, можливих вогнищ, пошкоджень об'єктів життєзабезпечення, спецзасобів, що не спрацювали, а в разі потреби - дегазація відповідних об'єктів.

IV. Умови зберігання і транспортування

1. Спецзасоби в упаковці підприємства-виробника зберігаються в капітальних неопалюваних приміщеннях за температури від - 50° C до + 40° C, атмосферного тиску від 84 кПа до 106,7 кПа та відносної вологості не більше 80 % за температури + 15° C.

2. Гарантійний строк зберігання визначено виробником і зазначено на спецзасобі та упаковці. Після закінчення гарантійного строку зберігання спецзасоби підлягають знешкодженню.

3. Спецзасоби в упаковці можуть транспортуватися всіма видами транспорту з дотриманням правил перевезення, а також у герметичних відсіках літаків.

4. Зберігати спецзасоби поблизу джерел вогню та електронагрівальних пристроїв заборонено.

V. Приведення в дію

1. Складові частини та характеристики спеціального засобу "Терен-6" наведено в додатку до цих Правил.

2. Приведення спецзасобу у дію:

1) зібрати спецзасіб, якщо він постачається у розібраному вигляді. Для цього треба з корпусу 5, наповненого легколетючою речовиною 8, відкрутити заглушку і на її місце вкрутити запобіжно-пусковий пристрій 2 (якщо він не вкручений);

2) взяти спецзасіб за корпус 5 у руку, якою найбільш зручно його кидати, так, щоб притиснути важіль 3 до корпусу 5;

3) іншою рукою з'єднати зігнуті кінці шплінта 4, за кільце 1 витягти шплінт 4;

4) кинути спецзасіб у бік цілі.

 

Начальник Управління взаємодії
з Національною поліцією Міністерства
внутрішніх справ України

О. О. Соколовський

 

Складові частини та характеристики спеціального засобу "Терен-6"

  

Спецзасіб "Терен-6" складається з таких основних частин:

1 - кільце; 2 - запобіжно-пусковий пристрій; 3 - важіль; 4 - шплінт; 5 - корпус; 6 - уповільнювач; 7 - розривний заряд; 8 - легколетюча речовина.

Технічні характеристики спецзасобу:

Висота, мм

185 ± 5

Діаметр, мм

63 ± 2

Маса у спорядженому стані, г

140 ± 10

Об'єм хмари підвищеної концентрації активної речовини, м3

150 - 180

____________

Опрос