Идет загрузка документа (9 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Изменения к стандартам качества предоставления бесплатной вторичной правовой помощи в уголовном процессе

Минюст
Приказ от 21.12.2018 № 4054/5
действует с 28.12.2018

МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ

НАКАЗ

21.12.2018

м. Київ

N 4054/5

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
26 грудня 2018 р. за N 1475/32927

Про затвердження Зміни до стандартів якості надання безоплатної вторинної правової допомоги у кримінальному процесі

Відповідно до пунктів 2, 10 частини першої статті 28 Закону України "Про безоплатну правову допомогу"

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Зміну до стандартів якості надання безоплатної вторинної правової допомоги у кримінальному процесі, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 25 лютого 2014 року N 386/5, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 26 лютого 2014 року за N 337/25114 (із змінами), що додається.

2. Координаційному центру з надання правової допомоги (Бонюк О. П.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію відповідно до Указу Президента України від 03 жовтня 1992 року N 493 "Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади".

3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Смачило І. В.

 

Міністр

П. Петренко

 

ЗМІНА
до стандартів якості надання безоплатної вторинної правової допомоги у кримінальному процесі

Доповнити таблицю Стандартів новим розділом 5 такого змісту:

"

5. Окремі стандарти надання безоплатної вторинної правової допомоги у спеціальному досудовому розслідуванні (in absentia)

1)

У разі призначення захисника у спеціальному досудовому розслідуванні він у розумний строк ознайомлюється з матеріалами кримінального провадження та переконується, що клієнт оголошений у міждержавний та/або міжнародний розшук.
Захисник самостійно визначає позицію захисту

Стаття 6 Конвенції;
статті 54, 2971, 2972, 2973 КПК;
наказ Міністерства внутрішніх справ України, Генеральної прокуратури України, Служби безпеки України, Державного комітету у справах охорони державного кордону України, Державної митної служби України, Державної податкової адміністрації України від 09 січня 1997 року N 3/1/2/5/2/2 "Про затвердження Інструкції про порядок використання правоохоронними органами можливостей НЦБ Інтерполу в Україні у попередженні, розкритті та розслідуванні злочинів", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 26 лютого 1997 року за N 54/1858;
рішення Європейського суду з прав людини у справі "Ван Гейсегем проти Бельгії" від 21 січня 1999 року;
Договір держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав про міждержавний розшук осіб від 10 грудня 2010 року

Заява захисника, протокол ознайомлення, дані журналів реєстрації відвідувачів органів, які проводять досудове розслідування

2)

Отримавши повідомлення сторони обвинувачення про завершення досудового розслідування та відкриття його матеріалів для ознайомлення, захисник письмово підтверджує факт доступу до матеріалів досудового розслідування, реалізує своє право та перевіряє забезпечення стороною обвинувачення прав свого клієнта.
Захисник у розумних межах відслідковує повідомлення (виклики) клієнта за останнім місцем проживання та їх публікації у засобах масової інформації

Статті 290, 2975 КПК

Протокол ознайомлення, технічний запис судового засідання, дані журналу судового засідання, клопотання або заперечення захисника, роздруківки інтернет-ресурсів, ЗМІ

3)

Захисник з урахуванням самостійно обраної позиції захисту за запитом прокурора надає йому доступ до наявних речових доказів або їх частин, документів або їх копій та можливість скопіювати або відобразити їх іншим чином, а також доступ до житла чи іншого володіння, якщо вони знаходяться у володінні або під контролем сторони захисту і якщо сторона захисту має намір використати відомості, що містяться в них, як докази у суді, крім будь-яких матеріалів, які можуть бути використані прокурором на підтвердження винуватості обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення.
Захисник перевіряє надсилання копій процесуальних документів для клієнта

Статті 290, 2975 КПК

Письмове підтвердження повідомлення стороні обвинувачення про здійснення відкриття матеріалів стороною захисту

".

 

Директор Координаційного центру
з надання правової допомоги

О. П. Бонюк

Опрос