Идет загрузка документа (253 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Инструкции по организации обеспечения военнослужащих Вооруженных Сил Украины и членов их семей жилыми помещениями

Минобороны
Приказ, Инструкция от 31.07.2018 № 380
действует с 16.10.2018

МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

31.07.2018

м. Київ

N 380

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
06 вересня 2018 р. за N 1020/32472

Про затвердження Інструкції з організації забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями

Відповідно до Порядку забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житловими приміщеннями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 серпня 2006 року N 1081, Порядку виплати грошової компенсації військовослужбовцям Збройних Сил, Національної гвардії, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, Державної прикордонної служби, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації та Державної спеціальної служби транспорту за піднайом (найом) ними жилих приміщень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 червня 2013 року N 450, та Порядку визначення розміру і надання військовослужбовцям та членам їх сімей грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02 вересня 2015 року N 728, з метою вдосконалення забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Інструкцію з організації забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями, що додається.

2. Першому заступнику Міністра оборони України, заступнику Міністра оборони України з питань європейської інтеграції, заступникам Міністра оборони України, державному секретарю Міністерства оборони України, начальнику Генерального штабу - Головнокомандувачу Збройних Сил України, керівникам структурних підрозділів Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України, підпорядкованих військових частин, закладів, установ та організацій:

забезпечити у тримісячний строк з дня набрання чинності цим наказом проведення перевірок житлових умов та інвентаризації облікових справ осіб, які були зараховані на облік військовослужбовців та членів їх сімей, що потребують поліпшення житлових умов, у попередні роки, за результатами яких видати накази про зарахування військовослужбовців та членів їх сімей на облік військовослужбовців та членів їх сімей, що потребують поліпшення житлових умов, із зазначенням дати зарахування відповідно до наявних документів в облікових справах;

організувати забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житловими приміщеннями відповідно до вимог законодавства України;

під час переміщення військовослужбовців по службі (звільнення з військової служби в запас або відставку) зазначати в наказах по стройовій частині інформацію про забезпечення (незабезпечення) жилими приміщеннями під час проходження військової служби в цій військовій частині, дату зарахування на облік військовослужбовців та членів їх сімей, що потребують поліпшення житлових умов (у разі перебування).

3. Начальнику Військової служби правопорядку у Збройних Силах України - начальнику Головного управління Військової служби правопорядку Збройних Сил України відповідно до Закону України "Про Військову службу правопорядку у Збройних Силах України" забезпечити у встановленому порядку проведення заходів із запобігання вчиненню і припинення злочинів та інших правопорушень під час забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями.

4. Встановити, що:

За військовослужбовцями та членами їх сімей в тому числі звільненими з військової служби в запас або відставку, які були зараховані на облік військовослужбовців та членів їх сімей, що потребують поліпшення житлових умов, до набрання чинності цим наказом, зберігається дата зарахування на облік для забезпечення житлом для постійного проживання (за результатами інвентаризації облікових справ);

рішення житлових комісій військових частин, об'єднаних житлових комісій, які були прийняті до набрання чинності цим наказом, реалізуються із урахуванням вимог вищезазначеної Інструкції.

5. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства оборони України від 30 листопада 2011 року N 737 "Про затвердження Інструкції про організацію забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 10 січня 2012 року за N 24/20337 (із змінами).

6. Начальнику Головного квартирно-експлуатаційного управління Збройних Сил України забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.

7. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

Міністр оборони України
генерал армії України

С. Т. Полторак

ПОГОДЖЕНО:

 

Голова профспілки працівників
Збройних Сил України

В. П. Добровольський

Генеральний прокурор України

Ю. В. Луценко

 

ІНСТРУКЦІЯ
з організації забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями

I. Загальні положення

1. Ця Інструкція визначає зміст та методику забезпечення жилими приміщеннями військовослужбовців Збройних Сил України (крім військовослужбовців строкової служби), а також осіб, звільнених в запас або відставку, що залишилися перебувати після звільнення з військової служби на обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов шляхом надання жилих приміщень для постійного проживання (далі - військовослужбовці), та членів їх сімей, у тому числі членів сімей військовослужбовців, які загинули (померли), зникли безвісти під час проходження військової служби, що перебувають на обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов (далі - члени їх сімей).

До членів сім'ї військовослужбовця належать особи, які внесені в особову справу військовослужбовця в порядку, визначеному Інструкцією з організації обліку особового складу Збройних Сил України, затвердженою наказом Міністерства оборони України від 26 травня 2014 року N 333, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 12 червня 2014 року за N 611/25388.

2. Забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житловими приміщеннями від Міністерства оборони України здійснюється за рахунок:

новозбудованого, вивільненого або придбаного житла;

надання грошової компенсації за належне для отримання жиле приміщення (за згодою військовослужбовця);

переобладнання нежилих приміщень фонду Міноборони у жилі (крім приміщень, розташованих на територіях, які використовуються за призначенням військовими частинами).

3. Військовослужбовці та члени їх сімей (крім осіб, звільнених у запас або відставку, та членів їх сімей, а також військовослужбовців, які не здали службове житло за попереднім місцем служби) забезпечуються службовими жилими приміщеннями, що мають відповідати вимогам житлового законодавства.

У разі відсутності службових житлових приміщень військовослужбовці та члени їх сімей розміщуються у гуртожитках, сімейних гуртожитках, а неодружені військовослужбовці - у спеціально пристосованих казармах (далі - службова жила площа) або військова частина орендує їм житло чи за їх бажанням виплачується грошова компенсація за піднайом (найом) жилого приміщення в порядку, визначеному законодавством.

4. Військовослужбовцям, які перебувають на обліку осіб, що потребують поліпшення житлових умов шляхом надання житлових приміщень для постійного проживання, та які мають вислугу на військовій службі 20 років і більше, та членам їх сімей надаються житлові приміщення для постійного проживання або за їх бажанням виплачується грошова компенсація за належне їм для отримання жиле приміщення.

Житлові приміщення для постійного проживання та грошова компенсація за належне для отримання жиле приміщення надаються один раз протягом усього часу проходження військової служби за умови, що ними не було використано право на безоплатну приватизацію житла.

Порядок та умови надання субвенції з державного бюджету на виплату грошової компенсації для сімей загиблих військовослужбовців визначено Порядком та умовами надання субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України N 719 від 19 жовтня 2016 року (зі змінами).

5. Військовослужбовці мають право здати отримане за рахунок Міноборони постійне житло або рівнозначне житло, яке відповідає санітарно-технічним вимогам, у населених пунктах, регіонах, в яких воно було отримане, та за умови потреби Міноборони в такому житлі із подальшим правом на забезпечення житлом від Міноборони у встановленому законодавством порядку.

6. Військовослужбовці та члени їх сімей до одержання ними жилого приміщення для постійного проживання мають право зареєструватися у військовій частині за її місцезнаходженням.

Військовослужбовці та члени їх сімей у разі забезпечення службовими жилими приміщеннями реєструють своє місце проживання за адресою розташування цього житла.

У разі розформування військової частини особи, звільнені в запас або відставку, які зареєстрували місце проживання за адресою такої військової частини, мають право зареєструвати своє місце проживання за адресою розташування військового комісаріату, в межах адміністративно-територіальної одиниці якого розташована військова частина.

Особи, щодо яких прийнято рішення про забезпечення постійним житлом в іншому населеному пункті, мають право зареєструвати своє місце проживання за адресою розташування військового комісаріату, в межах адміністративно-територіальної одиниці якого розташовано таке житло.

Реєстрацію осіб, звільнених у запас або відставку, які зареєстровані в населених пунктах на тимчасово окупованій території або в населених пунктах, в яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження, проводиться за їх бажанням за місцем постійної дислокації передислокованих військових частин, установ, організацій Збройних Сил України, за місцем перебування їх на квартирному обліку, або за місцем постійної дислокації правонаступників. У разі розформування цих військових частин такі військовослужбовці мають право зареєструвати своє місце проживання за адресою розташування військового комісаріату, в межах адміністративно-територіальної одиниці якого розташована військова частина.

Дозволяється перебування на квартирному обліку при житлових комісіях військових частин (за останнім місцем проходження військової служби) військовослужбовцям, звільненим у запас або відставку, які мають реєстрацію в населених пунктах на тимчасово окупованій території або в населених пунктах, в яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження, у разі розформування зазначених військових частин - при житлових комісіях їх правонаступників, а в разі розформування цих військових частин такі військовослужбовці мають право зареєструвати своє місце проживання за адресою розташування військового комісаріату, в межах адміністративно-територіальної одиниці якого розташована військова частина.

Таким військовослужбовцям квартирно-експлуатаційні органи за місцем передислокації військових частин оформлюють довідки щодо перебування таких осіб на квартирному обліку у Збройних Силах України на підставі списків військовослужбовців, які перебували на квартирному обліку у гарнізонах, що розміщувалися на тимчасово окупованій територіях станом на 01 січня 2014 року.

Реєстрація згаданої категорії осіб за місцем постійної дислокації військових частин та подальше перебування на квартирному обліку у Збройних Силах України здійснюється за наявності в них та членів їхніх сімей довідки тимчасово переміщеної особи незалежно від місця видачі цієї довідки.

Реєстрація військовослужбовців та членів їх сімей здійснюється відповідно до Правил реєстрації місця проживання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 02 березня 2016 року N 207.

7. Питання, пов'язані із забезпеченням житлом військовослужбовців та членів їх сімей, вирішуються за місцем проходження військової служби та перебування їх на обліку.

II. Організація роботи житлових комісій військових частин

1. Для ведення обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов шляхом надання жилих приміщень для постійного проживання, виплати грошової компенсації за належне для отримання жиле приміщення, надання та використання службової жилої площі, обліку військовослужбовців, які потребують поліпшення житлових умов шляхом забезпечення службовими жилими приміщеннями (службовою житловою площею), ведення оперативного обліку службових житлових приміщень в апараті Міноборони, в Генеральному штабі Збройних Сил України, у інших органах військового управління та військових частинах, вищих військових навчальних закладах і військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти, установах та організаціях Збройних Сил України, а також у військових прокуратурах (далі - військова частина) утворюються житлові комісії (далі - житлова комісія військової частини).

До житлових комісій військових частин також належать житлові комісії квартирно-експлуатаційних органів та військових комісаріатів, які утворюються для ведення у встановленому порядку обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов шляхом надання жилих приміщень для постійного проживання, або виплати грошової компенсації за належне для отримання жиле приміщення особами з числа звільнених із військової служби в запас або відставку.

2. Рішення про утворення житлової комісії військової частини приймається на загальних зборах військовослужбовців та осіб, звільнених з військової служби у запас або відставку, які перебувають на обліку осіб, що потребують покращення житлових умов у цій військовій частині, відкритим голосуванням, яке проводиться під головуванням командира військової частини.

До складу членів комісії відкритим голосуванням можуть бути включені військовослужбовці, звільнені в запас (члени їх сімей), що стоять на квартирному обліку в військовій частині, у разі їх наявності але не більше 30 % загального складу житлової комісії військової частини.

Загальні збори проводяться відкрито, про що за 10 робочих днів повідомляються військовослужбовці військової частини та інші зацікавлені особи розміщенням відповідного оголошення у спеціально відведеному місці на території військової частини та засобах масової інформації.

Кількість членів житлової комісії військової частини не повинна бути парною.

На першому засіданні члени житлової комісії військової частини відкритим голосуванням обирають зі свого складу голову житлової комісії військової частини, його заступника та секретаря, розподіляють обов'язки, результати першого засідання житлової комісії військової частини заносяться до протоколу.

На підставі протоколу загальних зборів військовослужбовців військової частини та протоколу засідання житлової комісії військової частини командир (начальник, керівник) військової частини, керівник військової прокуратури (далі - командир військової частини) видає наказ про утворення та діяльність житлової комісії військової частини.

Наказ про утворення та діяльність житлової комісії військової частини видається один раз на три роки. За необхідності (у разі реформування військової частини, переобрання членів житлової комісії тощо), до нього можуть вноситися зміни.

Витяг з наказу про утворення та діяльність житлової комісії, завірений у встановленому порядку, направляється начальнику гарнізону та до квартирно-експлуатаційних органів Міністерства оборони України (далі - КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району).

3. Для спільного вирішення житлових питань декількох військових частин (підрозділів) у порядку, визначеному цією Інструкцією, можуть утворюватися об'єднані житлові комісії військових частин (підрозділів) (далі - об'єднана житлова комісія).

Рішення про утворення об'єднаної житлової комісії приймається:

в апараті Міноборони та безпосередньо підпорядкованих структур - державним секретарем Міністерства оборони України;

в Генеральному штабі Збройних Сил України (далі - Генеральний штаб) - заступником начальника Генерального штабу Збройних Сил України (згідно з розподілом обов'язків);

у військових частинах (підрозділах) - начальником гарнізону.

У разі прийняття рішення про утворення об'єднаних житлових комісій обов'язково визначається командир військової частини, який відповідає за організацію роботи об'єднаної житлової комісії та організовує проведення загальних зборів військовослужбовців військових частин (підрозділів), для забезпечення яких створюється (об'єднана житлова комісія), де обираються члени об'єднаної житлової комісії.

На першому засіданні члени об'єднаної житлової комісії відкритим голосуванням обирають зі свого складу голову об'єднаної житлової комісії, його заступника та секретаря, розподіляють обов'язки, результати першого засідання житлової комісії військової частини заносяться до протоколу.

На підставі протоколу загальних зборів військовослужбовців військових частин (підрозділів) та протоколу засідання об'єднаної житлової комісії видається відповідний наказ:

в апараті Міноборони та безпосередньо підпорядкованих структур - наказ державного секретаря Міністерства оборони України;

в Генеральному штабі - наказ Генерального штабу;

в інших військових частинах - наказ начальника відповідного гарнізону.

Наказ про утворення та діяльність об'єднаної житлової комісії видається один раз на три роки. За необхідності (у разі реформування військових частин, переобрання членів об'єднаної житлової комісії тощо), до нього можуть вноситися зміни.

Витяг з наказу про утворення та діяльність об'єднаної житлової комісії, завірений у встановленому порядку, направляється до КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району.

Назва об'єднаної житлової комісії має містити перелік військових частин для забезпечення яких вона створена.

4. Основною формою роботи житлової комісії військової частини (об'єднаної житлової комісії) є засідання (збори). Засідання (збори) є правочинними, якщо на них присутні більше ніж 2/3 членів комісії. Рішення приймається відкритим голосуванням за умови 50 % загальної кількості членів житлової комісії плюс 1 голос.

Житлова комісія військової частини підзвітна загальним зборам військовослужбовців цієї військової частини. Об'єднана житлова комісія підзвітна загальним зборам військовослужбовців військових частин (підрозділів).

У разі розформування військової частини житлова комісія військової частини припиняє свою діяльність та передає облік осіб, які потребують поліпшення житлових умов шляхом надання жилих приміщень для постійного проживання, до визначеного правонаступника.

Рішення про припинення діяльності об'єднаної житлової комісії приймає посадова особа, яка видала наказ про її утворення. У наказі про припинення зазначається правонаступник та термін передачі обліку, до якого передається облік осіб, які потребують поліпшення житлових умов шляхом надання жилих приміщень для постійного проживання.

5. Основними завданнями житлових комісій військових частин (об'єднаних житлових комісій) є:

перевірка житлових умов військовослужбовців та членів їх сімей;

прийняття рішення з житлових питань, у тому числі із розгляду відповідних рапортів (заяв) військовослужбовців та членів їх сімей з житлових питань;

ведення обліку військовослужбовців, які потребують поліпшення житлових умов шляхом забезпечення службовими житловими приміщеннями (службовою житловою площею);

ведення обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов шляхом надання жилих приміщень для постійного проживання;

розгляд заяв, скарг та пропозицій, що виникли під час роботи житлових комісій військових частин, та прийом громадян з житлових питань;

видача документів, які створюються житловими комісіями військових частин під час виконання вимог цієї Інструкції;

ведення оперативного обліку службових житлових приміщень.

6. Відповідно до визначених завдань житлова комісія військової частини (об'єднана житлова комісія):

щороку до 01 грудня надає до КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району список військовослужбовців та членів їх сімей, які потребують поліпшення житлових умов шляхом забезпечення службовими житловими приміщеннями (службовою житловою площею), за формою, наведеною у додатку 1 до цієї Інструкції, та список військовослужбовців та членів їх сімей, які потребують поліпшення житлових умов шляхом надання житлових приміщень для постійного проживання за формою, наведеною у додатку 2 до цієї Інструкції;

щороку до 01 грудня надає до КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району звіт про стан квартирного забезпечення військової частини за рік (додаток 3);

надає дані до КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району за формами, які встановлені Порядком ведення Єдиного державного реєстру громадян, які потребують поліпшення житлових умов, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2011 року N 238, стосовно військовослужбовців та членів їх сімей, які потребують поліпшення житлових умов шляхом надання жилих приміщень для постійного проживання.

7. Житлова комісія військової частини (об'єднана житлова комісія) має право приймати рішення щодо:

взяття військовослужбовців та членів їх сімей на облік і зняття з обліку військовослужбовців, які потребують поліпшення житлових умов шляхом забезпечення службовими жилими приміщеннями (службовою жилою площею);

взяття військовослужбовців та членів їх сімей на облік і зняття з обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов шляхом надання жилих приміщень для постійного проживання;

надання військовослужбовцям та членам їх сімей службових жилих приміщень (службової житлової площі), жилих приміщень для постійного проживання або виплату грошової компенсації за належне для отримання жиле приміщення;

зміни дати зарахування (перебування) на обліку військовослужбовців та членів їх сімей, які потребують поліпшення житлових умов, шляхом надання жилих приміщень для постійного проживання;

внесення змін до облікових справ військовослужбовців, які потребують поліпшення житлових умов шляхом надання жилих приміщень для постійного проживання;

перегляду раніше прийнятих рішень цією житловою комісією або в порядку правонаступництва.

8. Рішення житлової комісії військової частини (об'єднаної житлової комісії) оформлюється протоколом (додаток 4), підписується членами комісії, які були присутні на засіданні житлової комісії, та протягом двадцяти робочих днів затверджується командиром військової частини та оголошується в наказі.

Рішення об'єднаної житлової комісії затверджується командиром військової частини підрозділу, який відповідає за організацію роботи об'єднаної житлової комісії, та оголошується в наказі командиром військової частини за місцем проходження військової служби.

Прийняття рішень про забезпечення житловою площею командира військової частини здійснюється житловою комісією військової частини, затверджується та оголошується в наказі старшим начальником за підпорядкованістю.

9. З метою здійснення контролю за організацією забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями наказом Міністерства оборони України утворюється комісія з контролю за забезпеченням військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями (далі - Комісія з контролю).

У наказі про утворення Комісії з контролю визначається голова, заступник голови, секретар, члени комісії та порядок організації роботи Комісії з контролю. До складу комісії залучаються представники фінансової та юридичної служб апарату Міноборони, Головної інспекції Міністерства оборони України, ГКЕУ, Головного управління Військової служби правопорядку Збройних Сил України та інших підрозділів апарату Міноборони та Генерального штабу, а також представник Громадської ради при Міністерстві оборони України.

Голова Комісії з контролю здійснює керівництво діяльністю комісії.

До роботи Комісії з контролю можуть залучатися представники підрозділу з питань виявлення та запобігання корупції апарату Міноборони (з правом дорадчого голосу).

У засіданнях Комісії з контролю можуть брати участь представники громадськості за їх згодою, голови житлових комісій військових частин, голови об'єднаних житлових комісій.

Підготовку матеріалів на розгляд Комісії з контролю здійснює ГКЕУ.

10. Основними завданнями Комісії з контролю є:

контроль за забезпеченням військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями;

контроль за правильністю призначення виплат військовослужбовцям та членам їх сімей грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення;

перевірка законності взяття та перебування на обліку військовослужбовців та членів їх сімей, які потребують поліпшення житлових умов шляхом надання жилих приміщень для постійного проживання.

11. Комісія з контролю відповідно до визначених завдань має право приймати рішення щодо:

погодження рішення житлової комісії військової частини (об'єднаної житлової комісії) про надання військовослужбовцям та членам їх сімей жилої площі для постійного проживання або виплату грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення;

погодження рішення житлової комісії військової частини про надання військовослужбовцям та членам їх сімей службових жилих приміщень;

перегляду раніше прийнятих рішень Комісії з контролю.

У разі непогодження рішення житлової комісії військової частини (об'єднаної житлової комісії) Комісія з контролю повертає документи на доопрацювання із відповідним обґрунтуванням.

Рішення Комісії з контролю оформлюється протоколом, який підписується членами комісії, що були присутні на засіданні житлової комісії, та затверджується головою Комісії з контролю. Протоколи обліковуються та зберігаються в ГКЕУ у встановленому порядку.

Про результати роботи голова Комісії з контролю доповідає Міністру оборони України один раз на квартал.

12. Військовослужбовці та члени їх сімей, а також представники громадських організацій на підставі мотивованого клопотання, за рішенням голови житлової комісії військової частини (об'єднаної житлової комісії) мають право бути присутніми на засіданнях цих житлових комісій.

Робота житлових комісій військової частини (об'єднаної житлової комісії) проводиться на засадах гласності, демократичності та прозорості. Склад житлових комісій, графік та результати їх роботи розміщуються для інформування у загальнодоступному місці у військових частинах.

13. Засідання житлових комісій військової частини (об'єднаної житлової комісії) проводяться зазвичай один раз на місяць.

Рішення житлової комісії військової частини (об'єднаної житлової комісії) приймається відкритим голосуванням більшістю голосів. Голосування проводиться за наявності на засіданні житлової комісії не менше двох третин членів затвердженого складу житлової комісії.

Рішення житлових комісій військової частини (об'єднаної житлової комісії) може бути переглянуто житловою комісією, яка прийняла це рішення, або її правонаступником з підстав, передбачених законодавством та цією Інструкцією, а також оскаржено до суду.

14. Житловою комісією військової частини (об'єднаною житловою комісією) ведеться така документація:

книга обліку військовослужбовців та членів їх сімей, які потребують поліпшення житлових умов шляхом забезпечення службовими жилими приміщеннями (службовою жилою площею) (додаток 5);

книга обліку військовослужбовців та членів їх сімей, які потребують поліпшення житлових умов шляхом надання житлових приміщень для постійного проживання (додаток 6);

книга обліку протоколів засідань (об'єднаної) житлової комісії військової частини (додаток 7);

книга обліку облікових справ військовослужбовців (додаток 8);

книга оперативного обліку службової жилої площі (об'єднаної) житлової комісії військової частини (додаток 9).

Книги мають бути пронумеровані, прошнуровані та зареєстровані в службі діловодства військової частини.

15. Житлові комісії військової частини (об'єднаної житлової комісії) під час ведення діловодства та створення документів використовують реквізити та печатки військової частини.

Комісія з контролю здійснює ведення діловодства через службу діловодства ГКЕУ. В ГКЕУ ведеться книга обліку протоколів засідань Комісії з контролю.

Перелік облікових документів, які ведуться в житлових комісіях та Комісією з контролю, щороку включається до номенклатури справ на поточний рік.

Листування та ведення діловодства житлових комісій військових частин (об'єднаних житлових комісій) здійснюється в порядку, визначеному для службового діловодства у Міноборони, Генеральному штабі та Збройних Силах України.

16. Голова житлової комісії військової частини (об'єднаної житлової комісії) зобов'язаний:

дотримуватися вимог Конституції та законів України, інших нормативно-правових актів з житлових питань;

організовувати роботу та проведення засідань житлової комісії відповідно до вимог цієї Інструкції;

розподіляти обов'язки між членами житлової комісії;

брати участь у прийомі громадян з житлових питань;

організовувати ведення документації житлової комісії та здійснювати контроль за її веденням;

здійснювати контроль за обліком, зберіганням та передачею облікових справ військовослужбовців;

забезпечувати збереження персональних даних військовослужбовців та членів їх сімей відповідно до законодавства.

17. Заступник голови житлової комісії військової частини (об'єднаної житлової комісії) зобов'язаний:

дотримуватися вимог Конституції та законів України, інших нормативно-правових актів з житлових питань;

виконувати обов'язки голови житлової комісії у разі його відсутності;

надавати пропозиції голові комісії стосовно організації роботи житлової комісії;

надавати практичну допомогу голові житлової комісії в організації роботи, здійсненні контролю та проведенні засідань житлової комісії.

18. Секретар житлової комісії військової частини (об'єднаної житлової комісії) зобов'язаний:

дотримуватися вимог Конституції та законів України, інших нормативно-правових актів з житлових питань;

вести документацію житлової комісії відповідно до вимог цієї Інструкції;

готувати та надавати на підпис голові житлової комісії проекти протоколів засідань житлової комісії.

19. Ведення обліку та зберігання облікових справ військовослужбовців у житлових комісіях військових частин (об'єднаних житлових комісіях) за пропозицією голови житлової комісії покладається командиром військової частини на одного з членів цієї житлової комісії, про що зазначається у наказі про утворення та діяльність цієї житлової комісії.

20. Члени житлової комісії військової частини (об'єднаної житлової комісії) зобов'язані:

дотримуватися вимог Конституції та законів України, інших нормативно-правових актів з житлових питань;

брати участь у роботі житлової комісії;

виконувати доручення голови комісії з питань, що належать до компетенції житлової комісії.

Члени житлової комісії військової частини (об'єднаної житлової комісії) мають право висловлювати свої думки, вносити пропозиції з питань, які розглядаються на засіданні цієї житлової комісії, відповідно до порядку денного та голосувати за відповідне рішення.

У разі незгоди з рішенням житлової комісії військової частини (об'єднаної житлової комісії) окрема думка члена комісії має зазначатися в протоколі засідання, а також до протоколу заноситься окрема думка осіб з дорадчим голосом.

21. Неналежне виконання членом житлової комісії своїх обов'язків є підставою для виключення його зі складу житлової комісії.

III. Розподіл житлових приміщень

1. Всі жилі приміщення розподіляються між військовими частинами, військовими комісаріатами та квартирно-експлуатаційними установами (організаціями) заступником Міністра оборони України (згідно з розподілом обов'язків) за поданням ГКЕУ в пропорційному співвідношенні, залежно від кількості військовослужбовців та членів їх сімей, які потребують поліпшення житлових умов шляхом забезпечення службовими житловими приміщеннями та шляхом надання житлових приміщень для постійного проживання.

Розподіл службових жилих приміщень (службової жилої площі) військовослужбовцям військової частини А0515 та членам їх сімей, підпорядкованих їй військових частин, установ, організацій та військових навчальних закладів здійснюється командиром військової частини А0515 з фондів цієї військової частини.

2. Розподіл жилих приміщень між військовими частинами, військовими комісаріатами та квартирно-експлуатаційними установами (організаціями) здійснюється пропорційно кількості військовослужбовців та членів їх сімей, які потребують поліпшення житлових умов шляхом забезпечення службовими жилими приміщеннями або шляхом надання жилих приміщень для постійного проживання.

3. Житлове приміщення включається до числа службового згідно з рішенням виконавчого органу районної, міської, районної у місті ради за клопотанням начальника гарнізону або командира військової частини за погодженням з КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району відповідно до пункту 8 Порядку забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житловими приміщеннями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 серпня 2006 року N 1081.

Жиле приміщення, яке належить до житлового фонду військової частини А0515, включається до числа службового згідно з рішенням виконавчого органу місцевих органів самоврядування за клопотанням командира військової частини А0515, погодженим з відповідною КЕВ (КЕЧ).

До числа службового може бути включене тільки вільне жиле приміщення (зазвичай окремі квартири). Службові житлові приміщення не підлягають приватизації, обміну, розділу, бронюванню.

4. Після затвердження заступником Міністра оборони України (згідно з розподілом обов'язків) розподілу житлових приміщень ГКЕУ доводить його у встановленому порядку за підпорядкованістю до КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району відповідно до місцезнаходження житла.

5. Начальник КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району невідкладно доводить затверджений розподіл жилих приміщень до начальника гарнізону.

Начальник гарнізону відповідно до затвердженого заступником Міністра оборони України (згідно з розподілом обов'язків) розподілу житлових приміщень:

протягом п'яти робочих днів за погодженням з КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району подає клопотання до виконавчого органу районної, міської, районної у місті ради про включення житлових приміщень до числа службового житла;

протягом десяти робочих днів за пропозицією житлової комісії гарнізону, яка щороку утворюється наказом начальника гарнізону з представників військових частин гарнізону для розподілу житлової площі в гарнізоні, приймає рішення та затверджує розподіл житлової площі між військовими частинами гарнізону, про що видає відповідний наказ.

6. Наказ начальника гарнізону про розподіл жилих приміщень між військовими частинами невідкладно доводиться до КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району та житлових комісій військових частин (об'єднаних житлових комісій).

7. Житлова комісія військової частини (об'єднаної) житлової комісії відповідно до наказу начальника гарнізону про розподіл житлової площі між військовими частинами протягом п'яти робочих днів приймає рішення, яке оформлюється протоколом (додаток 4), та подає його командиру військової частини відповідно до вимог цієї Інструкції про:

надання службових житлових приміщень військовослужбовцям та членам їх сімей;

надання жилих приміщень військовослужбовцям та членам їх сімей для постійного проживання згідно з чергою у військовій частині, яка визначається часом перебування на обліку.

8. За наявності потреби військовослужбовця у поліпшенні житлових умов та перебуванні на обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов шляхом надання житлових приміщень для постійного проживання, житловими комісіями військових частин (об'єднаних житлових комісій) можуть розглядатися питання щодо надання переобладнаних за згодою та за рахунок цього військовослужбовця жилих приміщень для постійного проживання в порядку, визначеному цією Інструкцією.

Надання нежитлових приміщень військовослужбовцям та членам їх сімей для заселення до їх переобладнання в жилі приміщення у встановленому законодавством порядку забороняється.

IV. Надання службових жилих приміщень

1. Військовослужбовці та члени їх сімей, крім осіб, які звільнені з військової служби в запас або відставку та члени їх сімей, за відсутності за місцем проходження служби житла для постійного проживання, забезпечуються службовими жилими приміщеннями.

Службові жилі приміщення надаються в межах не менше визначеного в установленому порядку рівня середньої забезпеченості громадян жилою площею в цьому населеному пункті, але не більше 13,65 квадратного метра жилої площі на одну особу.

Службове жиле приміщення може бути надане з перевищенням зазначеного вище максимального розміру виключно у випадках, передбачених законодавством, менше встановлених норм - тільки за наявності письмової згоди військовослужбовця та повнолітніх членів його сім'ї.

Військовослужбовець та повнолітні члени його сім'ї беруть письмове зобов'язання щодо звільнення службового жилого приміщення у передбачених законодавством випадках.

2. У разі відсутності службових жилих приміщень:

військовослужбовці, які проходять військову службу за призовом осіб офіцерського складу і не перебувають у шлюбі, розміщуються у гуртожитках, призначених для проживання одиноких громадян, а сімейні - у сімейних гуртожитках. За відсутності вільних місць в гуртожитку військова частина зобов'язана орендувати їм житло або за їх бажанням виплачувати грошову компенсацію за піднайом (найом) жилого приміщення;

військовослужбовці рядового, сержантського і старшинського складу, які не перебувають у шлюбі, розміщуються безоплатно в спеціально пристосованих казармах у розташуванні військової частини, а сімейні - у сімейних гуртожитках;

іншим військовослужбовцям (крім військовослужбовців, призваних за мобілізацією до укладення ними контракту) військова частина зобов'язана орендувати житло або за їх бажанням виплачувати грошову компенсацію за піднайом (найом) жилого приміщення в порядку, визначеному законодавством.

3. Курсанти, слухачі (ад'юнкти) вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти, які мають сім'ї, у разі відсутності житлового приміщення для проживання у цій місцевості на час навчання розміщуються в сімейних гуртожитках.

Слухачі (ад'юнкти) вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти, сім'ї яких залишилися проживати за попереднім місцем служби або які не перебувають у шлюбі, на час навчання розміщуються у гуртожитках, призначених для проживання одиноких громадян.

У разі відсутності таких гуртожитків зазначеним категоріям військовослужбовців (які не забезпечені службовим житловим приміщенням або службовою жилою площею за попереднім місцем служби) виплачується за місцем навчання грошова компенсація за піднайом (найом) жилого приміщення із урахуванням складу сім'ї, що проживають з військовослужбовцем під час навчання.

4. Під гуртожитки виділяються спеціально споруджені або переобладнані для цієї мети житлові будинки, казарми та інші будівлі, які належать до житлового фонду Міноборони та мають бути зареєстровані у виконавчому органі місцевих органів самоврядування.

Військовослужбовцям надаються ліжко-місця у гуртожитках або кімнати у сімейних гуртожитках на підставі спеціального ордера та договору про надання комунальних послуг.

Жила площа в гуртожитках (сімейних гуртожитках) надається військовослужбовцям та членам їх сімей, на час проходження служби (навчання, роботи) в межах одного гарнізону, також в них можуть розміщуватись інші особи на час трудових відносин зі Збройними Силами України.

5. Під спеціально пристосовані казарми виділяються будівлі, які розташовані на території військової частини, для тимчасового проживання військовослужбовців та не зареєстровані в виконавчих органах місцевого самоврядування як об'єкт житлового фонду.

На спеціально пристосовані казарми КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району оформлює документи, що підтверджують їх технічний стан, у яких зазначається кількість місць для проживання. Житлово-побутові умови в таких казармах мають відповідати вимогам, які висуваються до гуртожитків, призначених для проживання одиноких громадян.

У разі необхідності за клопотанням начальника гарнізону, за поданням командира військової частини, погодженим з начальником КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району, дозволяється реєструвати спеціально пристосовані казарми у виконавчих органах місцевого самоврядування як об'єкт житлового фонду.

Оплата комунальних послуг та енергоносіїв, спожитих військовослужбовцями рядового, сержантського та старшинського складу військової служби за контрактом, які розміщені в спеціально пристосованих казармах, здійснюється військовою частиною в межах кошторисних призначень на відповідний рік.

У разі розміщення одружених військовослужбовців, осіб офіцерського складу та членів їх сімей або проживання осіб, звільнених з військової служби в запас або відставку, та членів їх сімей (за їх згодою), які залишилися перебувати на обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов шляхом надання житлового приміщення для постійного проживання, оплата комунальних послуг та енергоносіїв здійснюється відповідно до укладених з ними договорів. У таких випадках відшкодування коштів військовій частині, витрачених на оплату комунальних послуг та енергоносіїв, проводить військовослужбовець за тарифами для населення.

6. У разі відсутності за місцем проходження служби житла для постійного проживання та необхідності у забезпеченні службовим жилим приміщенням (службовою жилою площею) військовослужбовці подають рапорт командиру військової частини (додаток 10), який реєструється у встановленому порядку в службі діловодства військової частини.

На підставі рішення командира військової частини за рапортом військовослужбовця житлова комісія військової частини (об'єднана житлова комісія) протягом п'яти робочих днів після реєстрації рапорту військовослужбовця проводить перевірку житлових умов військовослужбовця та членів його сім'ї, складає довідку про перевірку житлових умов (додаток 11) і клопоче перед командиром військової частини про забезпечення військовослужбовця та членів його сім'ї службовим жилим приміщенням (службовою жилою площею) або доповідає про відмову у такому забезпеченні із наданням вмотивованого письмового обґрунтування.

Командир військової частини на підставі клопотання житлової комісії військової частини (об'єднаної житлової комісії) приймає рішення про:

взяття на облік військовослужбовців, які потребують поліпшення житлових умов шляхом забезпечення службовими жилими приміщеннями (службовою жилою площею);

забезпечення службовими жилими приміщеннями (службовою жилою площею).

Про прийняте рішення житлова комісія військової частини (об'єднана житлова комісія) невідкладно інформує військовослужбовця.

Рішення командира військової частини погоджується з відповідною КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району та оформлюється наказом, в якому зазначається дата зарахування на облік військовослужбовців, які потребують поліпшення житлових умов шляхом забезпечення службовими житловими приміщеннями (службовою житловою площею), склад сім'ї, підстави для зарахування на облік, а також підстави включення до списків осіб, які користуються правом першочергового або позачергового одержання жилих приміщень.

Військовослужбовці, що прибули до нового місця служби в межах одного населеного пункту, які перебували на обліку військовослужбовців, які потребують поліпшення житлових умов шляхом забезпечення службовими жилими приміщеннями (службовою жилою площею), зараховуються наказом командира військової частини на відповідний облік на підставі витягу з наказу командира військової частини за попереднім місцем проходження військової служби.

7. Житлова комісія військової частини (об'єднаної житлової комісії) на підставі наказу командира військової частини реєструє військовослужбовця в книзі обліку військовослужбовців, які потребують поліпшення житлових умов шляхом забезпечення службовими житловими приміщеннями (службовою житловою площею) (додаток 12).

8. Військовослужбовці, які прибули до нового місця служби та забезпечені в іншій місцевості постійним житлом за рахунок Міноборони, де залишилися проживати члени їх сімей, можуть бути забезпечені житловою площею у гуртожитку або отримувати грошову компенсацію за піднайом (найом) жилого приміщення за новим місцем проходження військової служби у разі, якщо вони не мають житла для постійного проживання у цьому населеному пункті. Такі військовослужбовці забезпечуються жилою площею у гуртожитку або отримують компенсацію за піднайом (найом) житлового приміщення на одну особу.

9. Після надходження до військової частини на розподіл службових житлових приміщень командир військової частини має право надати його військовослужбовцям, які визначають бойову готовність військової частини (не більше 30 відсотків від загальної кількості житла, яке надійшло на розподіл).

Решта житлових приміщень надається за рішенням командира військової частини на підставі протоколу житлової комісії військової частини (об'єднаної житлової комісії) згідно з чергою відповідно до обліку. Житлова комісія військової частини (об'єднаної житлової комісії) може надавати переважне право військовослужбовцям, які мають: багатодітні сім'ї, сім'ї до складу яких входять особи з інвалідністю, особливі заслуги перед Україною, поранення (контузію або каліцтво), отримане під час виконання обов'язків військової служби, а також військовослужбовцям, які вступили на військову службу за контрактом відповідно до частини четвертої статті 20 або продовжили військову службу за контрактом відповідно до частини десятої статті 23 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу".

10. В окремих випадках військовослужбовець може бути забезпечений службовим жилим приміщенням за конкретно визначеною адресою за рішенням Міністра оборони України. Проект рішення Міністра оборони України готується у встановленому порядку ГКЕУ за дорученням Міністра оборони України, першого заступника, заступників, державного секретаря Міністерства оборони України та начальника Генерального штабу - Головнокомандувача Збройних Сил України.

11. Службові житлові приміщення, службова жила площа, обліковуються у військовій частині та КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району у книзі обліку службових жилих приміщень (додаток 13).

12. На підставі наказу командира військової частини та із урахуванням рішень Міністра оборони України щодо забезпечення військовослужбовців службовими житловими приміщеннями КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району розробляє список надання службових жилих приміщень (службової жилої площі) у військових частинах (додаток 14).

Список надання службових жилих приміщень, підписаний начальником КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району направляється до ГКЕУ ЗС України для узагальнення та внесення на розгляд Комісії з контролю.

13. Списки надання службових жилих приміщень розглядаються на засіданні Комісії з контролю, на які можуть запрошуватися (бути присутніми) голови житлових комісій військових частин (об'єднаних житлових комісій).

Розгляд Списків надання службових жилих приміщень здійснюється по КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району та по кожному військовослужбовцю окремо.

У разі відмови у наданні військовослужбовцю службового жилого приміщення, зазначене службове жиле приміщення підлягає повторному розподілу у військовій частині, до якої воно розподілено у встановленому цією Інструкцією порядку та в строк, що не перевищує один місяць.

14. Рішення Комісії з контролю є підставою для оформлення протягом десяти робочих днів КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району та подання до виконавчих органів районної, міської, районної у місті ради документів для видачі спеціального ордера, який є єдиною підставою для вселення в надане службове жиле приміщення.

До виконавчих органів районної, міської, районної у місті ради КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району надає витяг з наказу командира військової частини про надання службового жилого приміщення.

Спеціальний ордер на службові житлові приміщення в закритих військових містечках оформляється та видається відповідним начальником КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району протягом п'яти робочих днів.

Під час вселення у службове жиле приміщення військовослужбовець здає отриманий спеціальний ордер до житлово-експлуатаційної організації, а за її відсутності - відповідному підприємству, установі, організації, що здійснює обслуговування цього житлового приміщення, а в закритих, віддалених військових містечках до будинкоуправління відповідної КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району.

Спеціальний ордер на службове жиле приміщення може бути визнаний недійсним у порядку, встановленому законодавством.

15. Жила площа в гуртожитках (сімейних гуртожитках) надається військовослужбовцям та членам їх сімей на час проходження служби в цьому населеному пункті за рішенням КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району за клопотанням командира військової частини.

До клопотання командира військової частини додається довідка про перевірку житлових умов та витяг з наказу командира військової частини (по стройовій частині) про зарахування військовослужбовців на облік для поліпшення житлових умов шляхом забезпечення службовими житловими приміщеннями (службовою житловою площею).

Начальник КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району зобов'язаний розглянути клопотання командира військової частини в строк, що не перевищує п'ять робочих днів з дня його реєстрації, та прийняти рішення про надання жилої площі у гуртожитку (сімейному гуртожитку) за наявності вільних місць і поінформувати командира про прийняте рішення.

Рішення начальника КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району командир військової частини має право оскаржити начальнику ГКЕУ.

16. КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району протягом десяти робочих днів видає спеціальний ордер на житлову площу в гуртожитку (додаток 15), який оформлюється на бланку, та укладає з військовослужбовцем договір про надання комунальних послуг.

Спеціальний ордер може бути визнаний недійсним відповідно до статті 59 Житлового кодексу Української РСР.

На підставі виданого спеціального ордера командир військової частини видає наказ про надання жилої площі в гуртожитку (сімейному гуртожитку).

Військовослужбовець здає спеціальний ордер до адміністрації гуртожитку для вселення.

17. Курсанти (слухачі, ад'юнкти), які мають сім'ї, а також військовослужбовці, які проходять службу у військовому навчальному закладі, для забезпечення жилою площею у (сімейному гуртожитку) гуртожитку подають рапорт керівнику військового навчального закладу, який приймає відповідне рішення та укладає з військовослужбовцем договір про надання комунальних послуг. Строк договору обчислюється до закінчення навчання або проходження служби у військовому навчальному закладі.

18. Жила площа в гуртожитку (сімейному гуртожитку) не підлягає приватизації, обміну, розділу, бронюванню чи здаванню в оренду, найму (піднайому).

19. Житлова площа у спеціально пристосованих казармах (переобладнаних будівлях) у розташуванні військової частини надається військовослужбовцям на час проходження служби в цьому населеному пункті.

Житлова площа у спеціально пристосованих казармах (переобладнаних будівлях) надається на підставі рапорту військовослужбовця за рішенням командира військової частини, погодженим з КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району.

Командир військової частини видає наказ та укладає з військовослужбовцем договір про надання комунальних послуг, при цьому вартість комунальних послуг та енергоносіїв відшкодовується військовій частині військовослужбовцем за тарифами для населення, крім неодружених військовослужбовців рядового, сержантського та старшинського складу військової служби за контрактом, які проживають безоплатно.

20. У разі відсутності у військовій частині військовослужбовців відповідних категорій, які розміщуються у спеціально пристосованих казармах (переобладнаних будівлях) відповідно до вимог цієї Інструкції, в них можуть тимчасово розміщуватися інші військовослужбовці за їх згодою.

21. У разі переміщення військовослужбовця до нового місця служби в інший населений пункт (гарнізон) за рішенням заступника Міністра оборони України (згідно з розподілом обов'язків) дозволяється проживати у раніше наданому службовому житловому приміщенні або займати службову жилу площу у разі, якщо його місце розташування дозволяє щодня прибувати військовослужбовцю до нового місця служби.

Проект вищезазначеного рішення заступника Міністра оборони України готується ГКЕУ за поданням кадрового органу, який реалізує резерв кандидатів для просування по службі на підставі рапорту військовослужбовця.

Відповідне подання погоджується з КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району, де територіально знаходиться службове житлове приміщення (службова жила площа).

22. Якщо у разі переміщення військовослужбовця до нового місця служби в інший населений пункт (гарнізон) у службовому житловому приміщенні або на службовій житловій площі залишається проживати дружина (чоловік), яка (який) проходить військову службу у цьому гарнізоні, дозволяється переоформлення відповідно до вимог цієї Інструкції зазначеного службового житлового приміщення (службової житлової площі) на дружину (чоловіка).

23. Військовослужбовці та члени їх сімей зобов'язані вивільнити займане ними службове житлове приміщення або службову жилу площу у двотижневий строк з дня виключення із списків особового складу військової частини, крім випадків:

звільнення з військової служби у запас або відставку із залишенням на обліку для поліпшення житлових умов за рахунок фондів Міноборони;

направлення військовослужбовця на лікування (реабілітацію) внаслідок поранень (контузії) або через хворобу;

відрядження до державних органів, підприємств, установ, організацій, а також державних та комунальних навчальних закладів для виконання завдань в інтересах оборони держави та її безпеки із залишенням на військовій службі;

у разі направлення військовослужбовця у складі підрозділів для участі в міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки.

24. Військовослужбовці, які направлені на навчання до вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти, сім'ї яких залишилися проживати за попереднім місцем проходження військової служби, у разі призначення після закінчення навчання на посаду до іншого гарнізону зобов'язані вивільнити займане ними службове житлове приміщення (службову жилу площу) у двотижневий строк з дня зарахування військовослужбовця до списків військової частини за новим місцем військової служби.

25. Підлягають виселенню із службового жилого приміщення (зі службової жилої площі) без надання іншого жилого приміщення:

військовослужбовці та члени їх сімей, які порушують умови утримання жилих приміщень, систематично його руйнують чи використовують його не за призначенням, або створюють умови, які унеможливлюють проживання інших осіб;

особи, звільнені з військової служби, які мають вислугу менше ніж 10 років, крім випадків, передбачених законодавством;

особи, які самоправно зайняли службове житлове приміщення (службову житлову площу);

колишні члени сім'ї військовослужбовця, які залишилися проживати у ньому після розірвання шлюбу (у двомісячний строк з дня розірвання шлюбу);

інші особи у випадках, встановлених законодавством.

Виселення з гуртожитку (сімейного гуртожитку) без надання іншого жилого приміщення здійснюється відповідно до статей 116, 132 Житлового кодексу Української РСР.

26. Не підлягають виселенню з гуртожитку (сімейного гуртожитку) без надання іншого жилого приміщення особи, зазначені у статті 125 Житлового кодексу Української РСР.

Особи, звільнені з військової служби, які були забезпечені службовим жилим приміщенням, жилою площею у гуртожитку (сімейному гуртожитку) та залишені на обліку військовослужбовців та членів їх сімей, які потребують поліпшення житлових умов шляхом надання жилих приміщень для постійного проживання, не підлягають виселенню до забезпечення їх встановленим порядком постійним житлом.

27. Контроль за вивільненням службових жилих приміщень (службової жилої площі) покладається на командирів військових частин та начальників КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району.

Прийняття службового жилого приміщення (службової жилої площі) здійснюється КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району за актом приймання-передавання жилого приміщення (додаток 16), до якого додаються довідки про оплату за проживання за останніх три місяці.

Про здачу службового жилого приміщення (службової жилої площі) КЕУ, КЕВ (КЕЧ) видається довідка про забезпечення житлом (додаток 17).

V. Оренда житла та виплата грошової компенсації за піднайом (найом) жилого приміщення

1. У разі неможливості надання військовослужбовцям службових жилих приміщень (службової жилої площі) військова частина в особі командира військової частини зобов'язана орендувати житло відповідно до законодавства України.

Військова частина має право орендувати житло (ліжко-місця, кімнати у гуртожитках, квартири тощо) у межах наявного фінансового ресурсу, передбаченого кошторисом військової частини для цієї мети.

Житло орендується у підприємств, установ, організацій та громадян незалежно від форми власності, про що укладається відповідний договір оренди житла.

Орендувати житло, яке належить до фондів Міноборони, забороняється.

2. Проект договору оренди житла розробляється військовою частиною, погоджується КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району та після його укладення реєструється у військовій частині.

Договір оренди житла зберігається в фінансовій (бухгалтерській) службі військової частини та є підставою для оплати оренди житла.

Копія договору оренди житла зберігається в КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району для обліку та контролю.

3. Оплата оренди житла здійснюється за місцем проходження військової служби (навчання) або (у разі відсутності за місцем проходження військової служби (навчання) фінансового органу) - за місцем виплати їм грошового забезпечення.

Граничний розмір орендної плати визначається щороку з огляду на наявний фінансовий ресурс, передбачений в кошторисі Міноборони для цієї виплати на відповідний бюджетний період. Розмір орендної плати (без урахування вартості комунальних послуг та енергоносіїв, які військовослужбовець сплачує за рахунок власних коштів) не може перевищувати граничний розмір, визначений на відповідний рік.

Оплата оренди жилих приміщень здійснюється в безготівковій формі.

Контроль за використанням орендованої жилої площі та своєчасністю виплати орендної плати покладається на командира військової частини.

4. Сплата вартості спожитих комунальних послуг та енергоносіїв в орендованому житлі здійснюється військовослужбовцями та членами їх сімей та не підлягає відшкодуванню за рахунок кошторису Міноборони.

5. Військовослужбовцям відповідних категорій та курсантам вищих військових закладів, військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти, які не забезпечені жилими приміщеннями за місцем проходження військової служби за їх бажанням виплачується грошова компенсація за піднайом (найом) житлового приміщення (далі - компенсація за піднайом).

Компенсація за піднайом виплачується за місцем проходження військової служби (навчання) відповідно до Порядку виплати грошової компенсації військовослужбовцям Збройних Сил, Національної гвардії, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, Державної прикордонної служби, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації та Державної спеціальної служби транспорту за піднайом (найом) ними жилих приміщень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 червня 2013 року N 450 (далі - Порядок виплати грошової компенсації).

6. Конкретний розмір компенсації за піднайом щороку визначається з огляду на наявний фінансовий ресурс, передбачений в кошторисі Міноборони для цієї виплати на відповідний бюджетний період.

7. Для отримання компенсації за піднайом військовослужбовець подає рапорт командиру військової частини. Разом з рапортом військовослужбовець подає документи згідно з переліком, встановленим Порядком виплати грошової компенсації, довідку про склад сім'ї та довідку про перевірку житлових умов.

Якщо військовослужбовець вибув у службове відрядження (понад 6 місяців), право на оформлення (поновлення) документів для отримання грошової компенсації мають члени сім'ї військовослужбовця.

8. Виплата грошової компенсації військовослужбовцям відповідних категорій та курсантам вищих військових закладів, військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти, які перебувають у шлюбі, здійснюється в порядку виплати грошової компенсації та в межах бюджетних призначень, затверджених для цих потреб, за місцем проходження військової служби (навчання) або (у разі відсутності за місцем проходження військової служби (навчання) фінансового органу) за місцем виплати їм грошового забезпечення.

9. Виплата компенсації за піднайом військовослужбовцям та припинення такої виплати здійснюється на підставі наказу командира військової частини.

Компенсація за піднайом виплачується з дня реєстрації поданого в установленому порядку рапорту.

Виплата компенсації за піднайом припиняється у випадках, встановлених Порядком виплати грошової компенсації.

10. Військовослужбовці, які отримують компенсацію за піднайом, зобов'язані письмово доповідати командиру військової частини про обставини, що мають значення або впливають на її розмір, протягом десяти днів з дня настання таких обставин.

11. Для ведення обліку осіб, які отримують компенсацію за піднайом жилих приміщень, та перевірки документів, наданих військовослужбовцями разом з рапортом на отримання цієї грошової компенсації, командирами військових частин призначаються відповідальні посадові особи.

12. Для контролю виплат на оренду житла та компенсації за піднайом у фінансовій (бухгалтерській) службі військової частини ведуться:

журнал обліку військовослужбовців та членів їх сімей, для яких орендується житло (додаток 18);

журнал обліку військовослужбовців та членів їх сімей, які отримують грошову компенсацію за піднайом (найом) ними жилих приміщень (додаток 19).

Загальний контроль за своєчасністю виплати грошової компенсації за піднайом (найом) житла покладається на командира військової частини.

VI. Облік осіб які набули права та потребують поліпшення житлових умов шляхом надання жилих приміщень для постійного проживання

1. Житловими приміщеннями для постійного проживання забезпечуються військовослужбовці та члени їх сімей, які відповідно до вимог статті 12 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" набули права та не забезпечувалися постійним житлом протягом усього часу проходження військової служби і мають календарну вислугу на військовій службі 20 років і більше, зареєстровані в населеному пункті дислокації військової частини, в якій військовослужбовець проходить службу та перебуває на відповідному обліку.

2. Військовослужбовці та члени їх сімей визнаються такими, що потребують поліпшення житлових умов, відповідно до статті 34 Житлового кодексу Української УРСР.

Потребуючими поліпшення житлових умов також визнаються:

військовослужбовці та члени їх сімей, які проживають в одній квартирі по дві і більше сім'ї незалежно від родинних відносин, та особи різної статі старші за 9 років, крім подружжя (у тому числі, якщо займане ними жиле приміщення складається більш як з однієї кімнати);

військовослужбовці з числа осіб з інвалідністю внаслідок війни, визначених у пунктах 11, 12 частини другої статті 7 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", та члени їх сімей;

члени сімей загиблих, визначені абзацами шостим та восьмим пункту 1 статті 10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";

військовослужбовці та члени їх сімей, які були забезпечені житловими приміщеннями на територіях, на яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження, - із урахуванням вимог законодавства України щодо тимчасово окупованих територій.

3. Облік ведеться в житлових комісіях військових частин (об'єднаних житлових комісіях), військових комісаріатах та КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району.

Особи, звільнені з військової служби із залишенням на обліку для забезпечення їх житлом за рахунок Міноборони, у разі розформування військової частини зараховуються на відповідний облік у військовому комісаріаті, на території обслуговування якого знаходилася розформована військова частина, з правом реєстрації місця проживання (перебування) при військовому комісаріаті.

Особи, звільнені з військової служби із залишенням на обліку для забезпечення їх житлом за рахунок Міноборони, у разі забезпечення постійним житлом в іншій місцевості зараховуються на відповідний облік у військовому комісаріаті, на території обслуговування якого знаходиться житло, що надається, з правом реєстрації місця проживання (перебування) при військовому комісаріаті.

Особи, які перебували на обліку для забезпечення їх житлом за рахунок Міноборони та призвані на військову службу під час мобілізації, у разі переміщення по службі до інших гарнізонів після укладання ними відповідного контракту мають право бути зараховані на відповідний облік за новим місцем військової служби. У такому випадку облікова справа направляється військовою частиною до нового місця служби, після демобілізації (закінчення строку контракту) за їх рапортом зараховуються на облік, де вони перебували до призову, зі збереженням часу перебування на обліку та часу отримання пільги на отримання житла (за наявності), облікова справа на підставі рапорту військовослужбовця направляється до відповідної житлової комісії військової частини (об'єднаної житлової комісії).

4. Для зарахування на облік військовослужбовець подає командиру військової частини рапорт, який реєструється у службі діловодства військової частини.

До рапорту додаються документи, передбачені Порядком забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житловими приміщеннями, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03 серпня 2006 року N 1081 (далі - Порядок забезпечення житловими приміщеннями), а також витяг з послужного списку військовослужбовця.

Зазначені документи направляються командиром до житлової комісії військової частини (об'єднаної житлової комісії) для прийняття рішення про зарахування на облік.

Житлова комісія військової частини (об'єднаної житлової комісії) у разі необхідності має право запитувати через командира військової частини у відповідних державних органів, установ, організацій, громадян інші документи.

Вимагати від військовослужбовців та членів їх сімей інших, не передбачених законодавством, документів забороняється.

5. Житлова комісія військової частини (об'єднаної житлової комісії) протягом п'яти робочих днів після реєстрації рапорту військовослужбовця проводить перевірку житлових умов військовослужбовця та членів його сім'ї.

За результатами перевірки житлових умов військовослужбовця складається довідка про перевірку житлових умов (додаток 11).

6. Після проведення перевірки житлових умов військовослужбовця житлова комісія військової частини (об'єднана житлова комісія) на найближчому засіданні, але не пізніше ніж через місяць з дати реєстрації відповідного рапорту військовослужбовця, розглядає питання щодо зарахування військовослужбовця на облік.

На засіданні житлової комісії військової частини (об'єднаної житлової комісії) має право бути присутнім військовослужбовець та члени його сім'ї, щодо яких приймається рішення.

За результатами розгляду житлова комісія військової частини (об'єднана житлова комісія) приймає рішення про зарахування військовослужбовця та членів його сім'ї на облік або відмовляє у зарахуванні на облік із зазначенням обґрунтування такої відмови з посиланням на відповідні норми законодавства.

7. На облік не беруться військовослужбовці та члени їх сімей, які:

забезпечувалися під час проходження військової служби житловою площею для постійного проживання від Міноборони;

мають житлову площу на праві власності, що відповідає нормам та вимогам законодавства для забезпечення громадян житлом, крім випадків забезпечення житловими приміщеннями на територіях, на яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження, - із урахуванням вимог законодавства України щодо тимчасово окупованих територій;

в інших випадках, передбачених законодавством.

8. Рішення житлової комісії військової частини (об'єднаної житлової комісії) затверджується командиром військової частини та оголошується в наказі про зарахування військовослужбовця та членів його сім'ї на облік із зазначенням дати зарахування на облік, складу сім'ї, підстави для зарахування на облік, а також підстави включення до списків осіб, які користуються правом першочергового або позачергового одержання жилих приміщень.

9. Військовослужбовці, зараховані на облік, реєструються в Книзі обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов шляхом надання жилих приміщень для постійного проживання (додаток 6).

Датою зарахування військовослужбовця на облік є дата прийняття житловою комісією військової частини (об'єднаною житловою комісією) рішення про зарахування військовослужбовця на облік але не пізніше місяця з дня реєстрації рапорту військовослужбовця.

На підставі даних обліку житлова комісія військової частини (об'єднана житлова комісія) формує чергу осіб, які потребують поліпшення житлових умов шляхом надання жилих приміщень для постійного проживання. У разі якщо час зарахування на облік військовослужбовців збігається за однією датою, черговість серед них визначається відповідно до часу перебування (проходження) на військовій службі (за вислугою років) чи/або часу набуття права на пільги.

Військовослужбовці, які перебували на обліку за попереднім місцем проходження військової служби, на загальних підставах в органах місцевого самоврядування та до набрання чинності цією Інструкцією зараховуються на облік із збереженням попереднього часу перебування на обліку, а також заносяться у списки осіб, що користуються правом першочергового або позачергового одержання житла за наявності підстав. Час перебування військовослужбовців на обліку для поліпшення житлових умов шляхом забезпечення службовими жилими приміщеннями (службовою жилою площею) не враховується.

Військовослужбовцям (крім військовослужбовців, які проходили службу у військових частинах, пункти постійної дислокації яких розташовані на територіях районів проведення антитерористичної операції, а також у військових частинах, які були сформовані під час особливого періоду без визначення пункту постійної дислокації), які перебували на обліку за попереднім місцем проходження військової служби в іншому гарнізоні (в іншій місцевості), але протягом шести місяців після прибуття до нового місця проходження військової служби не зареєстрували місце проживання і не подали рапорт про зарахування на облік, попередній час перебування на обліку не зберігається.

10. Житлова комісія військової частини (об'єднана житлова комісія) інформує про прийняте рішення військовослужбовця та направляє до КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району витяг з наказу командира військової частини для здійснення обліку.

11. На кожного військовослужбовця, зарахованого на облік, оформлюється облікова справа (додаток 20).

До облікової справи додаються документи, передбачені Порядком забезпечення житловими приміщеннями, а також витяг з наказу командира військової частини та копія протоколу житлової комісії військової частини (об'єднаної житлової комісії) про зарахування на облік.

Вилучати та знищувати документи, долучені до облікової справи, забороняється.

Облікові справи військовослужбовців зберігаються у шафах або ящиках, які замикаються і опечатуються. Командир військової частини своїм наказом призначає відповідальну особу та місце зберігання облікових справ військовослужбовців, про що зазначається у наказі про утворення та діяльність житлової комісії військової частини (об'єднаної житлової комісії).

У разі зняття військовослужбовця з обліку у зв'язку з вибуттям до нового місця служби в іншу військову частину облікова справа передається до іншої військової частини разом з особовою справою.

12. Після надання військовослужбовцю житла для постійного проживання облікова справа зберігається протягом п'яти років у відповідному виконавчому органі місцевих органів виконавчої влади, що видав ордер.

13. У разі зміни у військовослужбовця складу сім'ї, набуття права на отримання житла в першочерговому чи позачерговому порядку, поліпшення житлових умов тощо військовослужбовець доповідає про це командиру військової частини письмовим рапортом та надає копії відповідних документів.

Особи, звільнені з військової служби, про зміну складу сім'ї письмово повідомляють (інформують) командира (начальника) за місцем перебування на обліку.

Житлова комісія військової частини (об'єднаної житлової комісії) розглядає надані документи та приймає рішення про внесення змін до облікової справи.

Розгляд питання про внесення відомостей до облікової справи щодо членів сім'ї військовослужбовця здійснюється після внесення відомостей у встановленому порядку до особової справи військовослужбовця.

Про внесення відомостей до облікової справи житлова комісія військової частини (об'єднаної житлової комісії) інформує у встановленому порядку КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району.

14. На підставі даних книг обліку у військових частинах щороку складаються списки осіб, які потребують поліпшення житлових умов шляхом надання житлових приміщень для постійного проживання. Такі списки підлягають періодичному уточненню.

Списки осіб, які потребують поліпшення житлових умов шляхом надання житлових приміщень для постійного проживання, розміщуються у загальнодоступному місці військової частини для ознайомлення.

15. КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району щороку до 01 лютого забезпечують висвітлення даних щодо осіб, які потребують поліпшення житлових умов шляхом надання житлових приміщень для постійного проживання в зоні відповідальності, на офіційному веб-сайті Міноборони із додержанням вимог щодо захисту їх персональних даних.

16. Житлові комісії військових частин (об'єднані житлові комісії) щороку проводять інвентаризацію облікових справ військовослужбовців та членів їх сімей, що перебувають на обліку, під час якої перевіряються житлові умови (за необхідності), а також оновлюються документи, що містяться в облікових справах.

За результатами інвентаризації щороку до 15 січня списки військовослужбовців та членів їх сімей, які перебувають на обліку військової частини, направляються до КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району.

Списки військовослужбовців, які перебувають на обліку, а також військовослужбовців, які не пройшли щорічну перереєстрацію та виключені з обліку, розміщуються у загальнодоступному місці військової частини для загального ознайомлення протягом трьох робочих днів з дня прийняття відповідного рішення житловою комісією військової частини (об'єднаної житлової комісії).

Військовослужбовці та члени їх сімей, виключені з обліку, мають право повторно протягом року подати командиру військової частини рапорт та документи, визначені Порядком забезпечення житловими приміщеннями, для зарахування на облік в порядку, визначеному цією Інструкцією, із збереженням попереднього часу перебування на обліку.

17. У разі переміщення військовослужбовця, який перебуває на обліку, по військовій службі до іншої військової частини житлова комісія військової частини (об'єднана житлова комісія) на підставі наказу про переміщення до нового місця служби на найближчому засіданні, але не пізніше місяця з дати виключення зі списків особового складу військової частини приймає рішення щодо виключення з обліку у військовій частині та направляє за встановленим порядком відповідну особову справу військовослужбовця до нового місця його служби.

18. У разі направлення осіб, звільнених з військової служби, що перебувають на обліку у військовій частині, на військовий облік у військовий комісаріат до іншого населеного пункту іншого гарнізону вони виключаються з обліку у військовій частині та зараховуються на облік у військовому комісаріаті та КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району іншого гарнізону на умовах, визначених цією Інструкцією.

Військовослужбовці, що перебувають на обліку, які були відряджені до державних органів, підприємств, організацій, установ (у тому числі до військових прокуратур), а також до державних та комунальних навчальних закладів для виконання завдань в інтересах оборони держави та її безпеки у разі звільнення з військової служби зараховуються на облік у військовому комісаріаті або КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району за місцем перебування на військовому обліку.

19. На обліку залишаються військовослужбовці, у тому числі, які виключені зі списків особового складу військових частин, та члени їх сімей у разі:

відрядження до державних органів, підприємств, організацій, установ (у тому числі до військових прокуратур), а також державних та комунальних навчальних закладів для виконання завдань в інтересах оборони держави та її безпеки із залишенням на військовій службі;

направлення до інших держав для участі в міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки у складі національних контингентів або національного персоналу, а також закордонних дипломатичних установ України;

направлення на навчання до військових навчальних закладів (на весь період навчання);

направлення військовослужбовця на лікування (реабілітацію) внаслідок поранень (контузії) або через хворобу;

захоплення в полон або заручником;

визнання особи безвісти відсутньою (до визнання її померлою).

20. Члени сімей, що перебували на обліку разом з військовослужбовцями, які загинули (померли), залишаються на обліку у військовій частині до отримання житла для постійного проживання.

21. Зняття військовослужбовців з обліку проводиться у разі:

поліпшення житлових умов до встановлених норм забезпечення житловою площею громадян у відповідному населеному пункті;

подання відомостей, що не відповідають дійсності, але стали підставою для зарахування на квартирний облік, включення до списків осіб, що мають право першочергового та позачергового одержання житлових приміщень, або неправомірних дій посадових (службових) осіб при вирішенні питання про прийняття на квартирний облік;

в інших випадках, передбачених законодавством.

22. КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району ведення обліку військовослужбовців здійснює на підставі даних книг обліку військових частин, списків осіб, які потребують поліпшення житлових умов шляхом надання житлових приміщень для постійного проживання, що користуються правом першочергового та позачергового одержання житла, витягів з відповідних наказів командирів військових частин та копій протоколів житлових комісій військових частин (об'єднаних житлових комісій).

З цією метою в КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району ведуться:

книги обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов шляхом надання жилих приміщень для постійного проживання;

книги оперативного обліку службових житлових приміщень (по військових частинах у зоні відповідальності);

картки обліку житлових приміщень, наданих військовослужбовцю за час проходження військової служби (додаток 21);

загальний список осіб, які потребують поліпшення житлових умов шляхом надання житлових приміщень для постійного проживання, в тому числі із урахуванням пільг.

Облікові документи зберігаються у шафах або ящиках, які замикаються і опечатуються. Місце зберігання документів визначається начальником КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району.

Перелік облікових документів, які ведуться в КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району, щороку включається до номенклатури справ на поточний рік.

КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району у випадках, передбачених законодавством, мають право видавати за зверненням військовослужбовців довідки про перебування на обліку (додаток 22).

Під час розформування КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району облікові документи передаються до відповідного КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району, визначеного правонаступником, для подальшого ведення обліку військовослужбовців.

23. Житлова комісія військової частини (об'єднана житлова комісія) щомісяця до 10 числа подає інформацію за формою, затвердженою наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 17 травня 2011 року N 47 "Про затвердження форми подання інформації до Єдиного державного реєстру громадян, які потребують поліпшення житлових умов", зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 06 червня 2011 року за N 669/19407 (у редакції наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 08 листопада 2013 року N 533), до КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району, які в свою чергу узагальнюють отриману інформацію та до 15 числа щомісяця подають її до Єдиного державного реєстру громадян, які потребують поліпшення житлових умов та ГКЕУ.

24. У ГКЕУ на підставі інформації, поданої КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району, ведеться кількісний облік військовослужбовців у Збройних Силах України, які потребують поліпшення житлових умов шляхом надання житлових приміщень для постійного проживання.

25. Члени сім'ї військовослужбовця, призвані або прийняті на військову службу (крім курсантів та військовослужбовців строкової служби), мають право залишатися на обліку в складі сім'ї військовослужбовця (за умови проходження служби в одному гарнізоні) або бути зарахованими на облік шляхом забезпечення постійним житлом окремо в порядку, визначеному цією Інструкцією, за умови наявної вислуги на військовій службі 20 років і більше.

26. У разі якщо подружжя військовослужбовців проходить службу в різних гарнізонах (в іншій місцевості) або якщо між ними розірвано шлюб, кожен з них має право бути зарахованим на облік окремо за місцем проходження служби за умови наявної вислуги на військовій службі 20 років і більше.

У разі розірвання шлюбу військовослужбовцем на обліку разом з ним залишаються діти, які за рішенням суду або за домовленістю сторін залишаються проживати разом з військовослужбовцем, крім випадків позбавлення батьківських прав.

У разі розірвання шлюбу члени сім'ї військовослужбовця (крім дітей), які перебувають з ним на обліку та не є військовослужбовцями, знімаються з обліку.

27. У разі якщо відокремлені підрозділи військової частини дислокуються в іншому гарнізоні, військовослужбовці цих відокремлених підрозділів за їх рапортом можуть зараховуватися на облік однієї з військових частин цього гарнізону за рішенням начальника гарнізону за місцем дислокації відокремленого підрозділу.

VII. Надання житлових приміщень для постійного проживання

1. Особи, які потребують поліпшення житлових умов шляхом надання житлових приміщень для постійного проживання, забезпечуються жилим приміщенням згідно з чергою у військовій частині, що визначається часом зарахування на облік (включення до списків осіб, які користуються правом першочергового одержання житлових приміщень, або до списків осіб, які користуються правом позачергового одержання житлових приміщень) за рішенням житлової комісії військової частини (об'єднаної житлової комісії), яке затверджується наказом командира військової частини.

2. Житлові приміщення, які надаються військовослужбовцям для постійного проживання, мають відповідати встановленим санітарним і технічним вимогам.

Житлові приміщення надаються військовослужбовцям та членам їх сімей не менше рівня середньої забезпеченості громадян житловою площею, але не більше 13,65 квадратних метрів житлової площі на одну особу за умови, що ними не було використано право на безоплатну приватизацію житла.

У разі якщо військовослужбовець чи члени його сім'ї використали право на безоплатну приватизацію житла не в повному обсязі, при наданні житла враховується житлова площа у квартирі (будинку), яка знаходиться у приватній власності військовослужбовця або членів його сім'ї.

Під час надання житлових приміщень не допускається заселення однієї кімнати особами різної статі, старшими 9 років, крім подружжя, а також особами, що страждають тяжкими формами деяких хронічних захворювань, у зв'язку з чим вони не можуть проживати в одній кімнаті разом з членами своєї сім'ї, згідно з переліком хронічних захворювань, що затверджується центральним органом виконавчої влади, який формує державну політику у сфері охорони здоров'я.

Житлове приміщення може бути надано з перевищенням зазначеного в абзаці другому цього пункту розміру, якщо воно становить одну кімнату (однокімнатну квартиру) або у випадку, передбаченому в абзаці четвертому цього пункту.

Понад норми жилої площі окремим категоріям громадян надається додаткова жила площа у вигляді кімнати або 10 квадратних метрів житлової площі. Умови надання додаткової жилої площі та категорії громадян, які мають право на її одержання, встановлюються законодавством України.

При переданні військовослужбовцями та членами їх сімей житла, яке перебуває у їх приватній власності, до КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району вони мають право на одержання від Міноборони житла у межах встановленої норми житлової площі.

У разі надходження кількох однокімнатних квартир з різною житловою площею пріоритетом під час розподілу таких квартир з розміром житлової площі понад 13,65 квадратних метра є надання такого житла сім'ї, а не одній особі.

3. Для прийняття рішення про надання житлових приміщень для постійного проживання житлова комісія військової частини (об'єднана житлова комісія) розглядає документи облікових справ військовослужбовців.

Після розгляду документів облікової справи житлова комісія військової частини (об'єднана житлова комісія) приймає рішення про надання житлового приміщення для постійного проживання.

Затверджений командиром військової частини протокол засідання житлової комісії військової частини (об'єднаної житлової комісії) разом з обліковою справою направляється військовою частиною до КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району, що є підставою для видання наказу командира військової частини про надання військовослужбовцю житлового приміщення для постійного проживання.

4. На підставі отриманих документів КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району готує список надання житлової площі для постійного проживання (далі - Список надання постійного житла) (додаток 23).

Список надання постійного житла, підписаний начальником КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району, з обліковою справою військовослужбовця, витягом із наказу командира військової частини про надання військовослужбовцю жилого приміщення для постійного проживання, копією протоколу засідання житлової комісії військової частини (об'єднаної житлової комісії) направляється до ГКЕУ для узагальнення та внесення на розгляд Комісії з контролю.

5. Для розгляду Списку надання постійного житла Комісією з контролю на її засідання можуть запрошуватися голови житлових комісій військових частин (об'єднаних житлових комісій).

За результатами розгляду Списку надання постійного житла Комісія з контролю приймає рішення окремо щодо кожного військовослужбовця про:

погодження надання постійного житла;

відмову в погодженні надання постійного житла із зазначенням причини такої відмови.

Рішення Комісії з контролю оформлюється протоколом.

У разі прийняття Комісією з контролю рішення щодо відмови в погодженні надання постійного житла воно підлягає новому розподілу у встановленому цією Інструкцією порядку протягом одного місяця та є підставою для скасування наказу командира військової частини про надання військовослужбовцю житлового приміщення для постійного проживання.

Рішення Комісії з контролю є обов'язковим для виконання КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району, військовими комісаріатами та військовими частинами.

6. ГКЕУ на підставі рішення Комісії з контролю готує Список надання постійного житла у Збройних Силах України, що подається на затвердження заступнику Міністра оборони України (згідно з розподілом обов'язків).

7. Затверджений Список надання постійного житла у Збройних Силах України є підставою для оформлення протягом десяти робочих днів КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району та подання до виконавчих органів районної, міської, районної у місті ради документів для видачі ордеру на постійну житлову площу, який є єдиною підставою для вселення в надане житлове приміщення.

До виконавчих органів районної, міської, районної у місті ради КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району надає облікову справу військовослужбовця разом з витягом із Списку надання постійного житла у Збройних Силах України, копію протоколу житлової комісії військової частини (об'єднаної житлової комісії), витяг із наказу командира військової частини про надання військовослужбовцю житлового приміщення для постійного проживання.

Ордер на постійну житлову площу в закритих військових містечках оформлюється та видається відповідним начальником КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району протягом п'яти робочих днів.

Для вселення в надане житлове приміщення військовослужбовець здає ордер на постійну житлову площу до житлово-експлуатаційної організації, за її відсутності - відповідному підприємству, установі, організації, що здійснює обслуговування цього житлового приміщення, або до будинкоуправління відповідного КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району.

Ордер на постійну житлову площу може бути визнаний недійсним у порядку, встановленому законодавством.

8. КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району інформує військовослужбовців та членів їх сімей про готовність ордера не пізніше одного місяця з дня затвердження Списку надання постійного житла у Збройних Силах України.

Про видачу (вручення) ордера КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району протягом трьох робочих днів повідомляє житлову комісію військової частини (об'єднану житлову комісію), яка на найближчому засіданні приймає рішення про зняття військовослужбовця з обліку.

Ордер та рішення житлової комісії військової частини (об'єднаної житлової комісії) про зняття з обліку є підставами для видання наказу командира військової частини про забезпечення житловими приміщенням для постійного проживання та зняття з обліку.

9. За письмовою згодою військовослужбовців та членів їх сімей вони можуть бути забезпечені житловим приміщенням для постійного проживання в інших населених пунктах.

При надходженні на розподіл таких житлових приміщень заступник Міністра оборони України (згідно з розподілом обов'язків) за поданням ГКЕУ затверджує розподіл цього житла між військовими частинами, військовими комісаріатами та квартирно-експлуатаційними установами (організаціями), який доводиться до житлових комісій військових частин (об'єднаних житлових комісій) для надання військовослужбовцям та членам їх сімей в порядку, визначеному цією Інструкцією.

Затверджений Список надання постійного житла у Збройних Силах України у такому разі є підставою для зняття з обліку за місцем перебування на відповідному обліку, реєстрації та зарахування на облік у військовому комісаріаті, в зоні відповідальності якого знаходиться житло, що надається, а також для оформлення КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району та подання до виконавчих органів районної, міської, районної у місті ради документів для видачі ордеру на постійну житлову площу.

10. Військовослужбовці, які мають вислугу на військовій службі 20 років і більше, а також особи, звільнені з військової служби за станом здоров'я, віком, у зв'язку із скороченням штатів, особи з інвалідністю I чи II групи, члени сімей військовослужбовців, які загинули (померли) або пропали безвісти під час проходження військової служби, що забезпечені службовими житловими приміщеннями незалежно від місця його знаходження, мають право на виключення цього житла з числа службового та забезпечення ним для постійного проживання за умови перебування на обліку та в порядку, визначеному пунктами 3 - 7 цього розділу.

Виключення квартир з числа службових для забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей здійснюється на підставі клопотання КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району за встановленим порядком.

VIII. Виплата грошової компенсації за належне для отримання житлове приміщення

1. Військовослужбовці та члени їх сімей, які перебувають на обліку, мають право отримати грошову компенсацію за належне їм для отримання житлове приміщення (далі - грошова компенсація).

2. Визначення і надання розміру грошової компенсації здійснюються відповідно до Порядку визначення розміру і надання військовослужбовцям та членам їх сімей грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02 вересня 2015 року N 728 (далі - Порядок визначення розміру і надання грошової компенсації).

3. На підставі аналізу кількісного обліку військовослужбовців та членів їх сімей, які потребують поліпшення житлових умов у Збройних Силах України, ГКЕУ за пропозиціями КЕУ, КЕВ (КЕЧ) районів під час планування видатків на наступний бюджетний період визначає щорічну потребу в коштах для виплати грошової компенсації.

Протягом I кварталу після затвердження кошторису Міноборони ГКЕУ готує проект розподілу видатків між військовими частинами, військовими комісаріатами та КЕУ, КЕВ (КЕЧ) районів, який подається на затвердження заступнику Міністра оборони України (згідно з розподілом обов'язків).

Після затвердження розподілу видатків ГКЕУ доводить обсяги виділених лімітів на виплату грошової компенсації на відповідний рік до військових частин, військових комісаріатів та КЕУ, КЕВ (КЕЧ) районів для організації відповідної роботи щодо виплати грошової компенсації.

4. Житлові комісії військових частин (об'єднані житлові комісії) інформують листом з повідомленням військовослужбовців та членів їх сімей, у яких настала черга на отримання житлових приміщень, про їх право на отримання грошової компенсації, її орієнтовний розмір та перелік документів, необхідних для її отримання, або надають таке повідомлення особисто під підпис.

Військовослужбовці та члени їх сімей за бажанням можуть особисто звернутися до житлової комісії військової частини (об'єднаної житлової комісії) про отримання грошової компенсації та отримати інформацію про орієнтовний розмір компенсації і перелік документів, необхідних для її отримання.

5. Для отримання грошової компенсації та визначення її остаточного розміру військовослужбовці та члени їх сімей подають до житлових комісій військових частин (об'єднаних житлових комісій) документи, визначені в Порядку визначення розміру і надання грошової компенсації.

Житлові комісії військових частин (об'єднані житлові комісії) розглядають надані документи протягом десяти робочих днів та приймають відповідне рішення про надання грошової компенсації.

Про прийняте рішення житлова комісія у п'ятиденний строк письмово інформує військовослужбовців та членів їх сімей.

Протокол засідання житлової комісії військової частини (об'єднаної житлової комісії) затверджується наказом командира військової частини та з обліковою справою направляється до КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району.

6. На підставі отриманих документів у КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району розробляється список осіб, які мають право та надали згоду на отримання грошової компенсації за належне їм для отримання житлове приміщення у військовій частині (далі - Список виплати грошової компенсації) (додаток 24), разом із розрахунком виплати грошової компенсації за належне для отримання житлове приміщення (далі - Розрахунок) (додаток 25) окремо на кожного військовослужбовця.

За наявності у військовослужбовців та членів їх сімей права на отримання однокімнатної квартири компенсація нараховується за житло загальною площею 40 кв. м

7. Список виплати грошової компенсації, підписаний начальником КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району, направляється до ГКЕУ для узагальнення та внесення на розгляд Комісії з контролю.

8. Для розгляду Комісією з контролю Списків виплати грошової компенсації на її засідання можуть запрошуватися голови житлових комісій військових частин (об'єднаних житлових комісій).

За результатами розгляду Списків виплати грошової компенсації Комісія з контролю приймає рішення окремо щодо кожного військовослужбовця про:

погодження виплати грошової компенсації;

відмову в погодженні виплати грошової компенсації із зазначенням причини такої відмови.

Рішення Комісії з контролю оформлюється протоколом.

9. ГКЕУ на підставі рішення Комісії з контролю готує Списки виплати грошової компенсації в Збройних Силах України та після затвердження Міністром оборони України направляє їх до військових частин, військових комісаріатів та КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району для оформлення документів на перерахування коштів військовослужбовцям на їх особистий рахунок у банківській установі.

Військовослужбовець відкриває поточний рахунок в уповноваженому Міністерством фінансів України банку, через який здійснюються виплати заробітної плати (грошового забезпечення) працівникам (військовослужбовцям) та проводяться виплати соціальної допомоги.

Військова частина, військовий комісаріат, КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району інформує військовослужбовців та членів їх сімей щодо готовності до виплати грошової компенсації та її розміру.

Про виплату грошової компенсації КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району протягом трьох робочих днів письмово повідомляє житлову комісію військової частини, яка на найближчому засіданні приймає рішення про зняття військовослужбовця з обліку.

Рішення житлової комісії військової частини (об'єднаної житлової комісії) є підставою для видання наказу командира військової частини про отримання військовослужбовцем грошової компенсації та зняття з обліку.

10. Документи, пов'язані з виплатою грошової компенсації, щороку долучаються до номенклатури справ на поточний рік та зберігаються у КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району протягом п'яти років з дати прийняття рішення про зняття військовослужбовців та членів їх сімей з обліку.

11. Для ведення обліку громадян, які отримали грошову компенсацію за належне їм для отримання жиле приміщення, в КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району та ГКЕУ ведеться журнал обліку військовослужбовців та членів їх сімей, які отримують грошову компенсацію за належне їм для отримання житлове приміщення (додаток 26).

IX. Забезпечення жилими приміщеннями під час ведення бойових дій (проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії)

1. Для військовослужбовців військових частин, які розташовані безпосередньо в районах ведення бойових дій, орендується житло незалежно від перебування таких військовослужбовців на обліку.

2. Договір оренди укладається між власником житла та командиром військової частини, яка розташована в районі ведення бойових дій за погодженням з КЕУ, КЕВ (КЕЧ), району, в зоні відповідальності яких ведуться бойові дії.

Після укладення договору оренди оплата комунальних послуг та спожитих енергоносіїв проводиться військовою частиною за рахунок кошторису Міноборони на умовах укладеного договору.

У разі відсутності приладів обліку енергоносіїв, тепла та води у договорі зазначаються норми їх споживання як для гуртожитку у цьому населеному пункті.

3. Договір оренди реєструється в журналі обліку договорів оренди житлових приміщень (додаток 27) та зберігається в КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району.

4. Військовослужбовці, направлені (відряджені) для виконання завдань в райони ведення бойових дій (проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії) оновлюють документи, передбачені цією Інструкцією, протягом двох місяців з дня повернення до місця постійної дислокації.

Оренда житла та виплата грошової компенсації за піднайом (найом) житлового приміщення таким військовослужбовцям у пункті постійної дислокації військової частини не припиняються.

5. Військовослужбовці, які були забезпечені житловими приміщеннями для постійного проживання та службовими житловими приміщеннями (службовою житловою площею) в районах ведення бойових дій, а також на тимчасово окупованій території України та в населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження, мають право на забезпечення житловими приміщеннями за новим місцем служби (реєстрації) у порядку, встановленому цією Інструкцією.

Довідка про склад сім'ї видається КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району за новим місцем військової служби на підставі облікових списків станом на 01 січня 2014 року.

X. Порядок передання квартир (будинків) у власність громадян

1. Підготовка, оформлення документів та передння у власність громадян квартир (будинків), кімнат у комунальних квартирах здійснюються уповноваженими на це органами приватизації, створеними при КЕУ, КЕВ (КЕЧ) районів, у повному господарському віданні або оперативному управлінні яких знаходиться державний житловий фонд, в порядку, передбаченому Законом України "Про приватизацію державного житлового фонду".

2. Передання квартир (будинків), кімнат у комунальних квартирах у власність громадян з доплатою, безоплатно чи з компенсацією відповідно до статті 5 Закону України "Про приватизацію державного житлового фонду" оформлюється свідоцтвом про право власності на квартиру (будинок), кімнату в комунальній квартирі, яке реєструється в органах приватизації і не потребує нотаріального посвідчення.

3. Передання займаних квартир (будинків), кімнат у комунальних квартирах здійснюється в приватну (спільну сумісну, спільну часткову) власність за письмовою згодою всіх повнолітніх членів сім'ї, які постійно мешкають у цих квартирах (будинках), кімнатах у комунальній квартирі, у тому числі тимчасово відсутніх, за якими зберігається право на житло, з обов'язковим визначенням уповноваженого власника.

4. Орган приватизації за потреби уточнює необхідні для розрахунків дані залежно від складу сім'ї і розміру загальної площі квартири, кімнат у комунальних квартирах, оформлює відповідні розрахунки та видає розпорядження органу приватизації щодо квартир (будинків), кімнат у комунальних квартирах.

5. Передання квартир (будинків), кімнат у комунальних квартирах у власність громадян здійснюється на підставі рішень відповідних органів приватизації, що приймаються не пізніше місяця з дня одержання заяви громадянина.

6. Органи приватизації видачу свідоцтв про право власності на об'єкти нерухомого майна проводять на спеціальних бланках, зразки та описи яких затверджені наказом Міністерства юстиції України від 22 квітня 2003 року N 39/5, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 22 квітня 2003 року за N 318/7639.

7. У разі втрати або зіпсування свідоцтва про право власності на квартиру (будинок), кімнату в комунальній квартирі за письмовою заявою власника (співвласників) органом приватизації видається його дублікат.

8. Свідоцтво про право власності на квартиру (будинок), кімнату в комунальній квартирі підлягає обов'язковій реєстрації в органі державної реєстрації прав.

9. Не підлягають приватизації об'єкти, визначені Законами України "Про приватизацію державного житлового фонду", "Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків", "Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації" та іншими законами.

10. Начальники КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району організовують роботу органів приватизації в підпорядкованих КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району.

 

Начальник Головного
квартирно-експлуатаційного
управління Збройних Сил України
полковник

О. А. Галушко

 

СПИСОК
військовослужбовців та членів їх сімей, які потребують поліпшення житлових умов шляхом забезпечення службовими житловими приміщеннями (службовою житловою площею)

_____________________________________________________________________________________
(найменування квартирно-експлуатаційного органу)

N з/п

Дата та вхідний номер рапорту (заяви)

Військове звання, прізвище, ім'я, по батькові військовослужбовця, членів його сім'ї, номер військової частини, де проходить службу

Перелік документів, доданих до рапорту (заяви)

Необхідна площа кімнати, кількість ліжко-місць

Примітка

1

2

3

4

5

6

Голова житлової комісії військової
частини ______________________________________________________________________________

____________________
         (військове звання)

____________
          (підпис)

______________________
            (ініціали та прізвище)

Командир військової
частини ______________________________________________________________________________

____________________
          (військове звання)

____________
           (підпис)

______________________
            (ініціали та прізвище)

М. П.

 

 

 

СПИСОК
військовослужбовців та членів їх сімей, які потребують поліпшення житлових умов шляхом надання житлових приміщень для постійного проживання

_____________________________________________________________________________________
(найменування гарнізону, військової частини)

N з/п

Військове звання, прізвище, ім'я, по батькові військовослужбовця та членів сім'ї, їх родинні стосунки, рік народження

Місце роботи членів сім'ї

Місцезнаходження, характеристика займаної жилої площі, наявність зручностей, належність цієї площі

Дата і номер рішення житлової комісії, військової частини про прийняття на облік

Підстави для прийняття на облік

Дата і номер рішення житлової комісії, військової частини про внесення у списки першочерговиків (позачерговиків)

Належність до Збройних Сил України

Примітка (рішення про зняття з обліку)

1

2

3

4

5

6

7

8

9

Голова житлової комісії військової частини _____________________________________________

____________________
         (військове звання)

____________
          (підпис)

______________________
            (ініціали та прізвище)

Начальник ________________________________________________________________________
                                                   (найменування квартирно-експлуатаційного органу)

____________________
          (військове звання)

____________
           (підпис)

______________________
            (ініціали та прізвище)

М. П.

 

 

 

ЗВІТ
про стан квартирного забезпечення військової частини за ______ рік

до _____________________________________________________________________________________
(номер військової частини)

N
з/п

Область, населений пункт

Місцезнаходження та характеристика житла, статус житла

Прізвище, ім'я, по батькові, склад сім'ї військовослужбовця (особи, звільненої з військової служби)

Дата зарахування на квартирний облік (включення до пільгових списків на отримання житла)

Номер протоколу Комісії з контролю за розподілом житла в гарнізонах Збройних Сил України

Номер і дата відповідного ордера на заселення

Номер і дата протоколу засідання житлової комісії військової частини (номер наказу військової частини) про зняття з квартирного обліку

1

2

3

4

5

6

7

8

Командир військової частини _______________________________________________________
_________________________________________________________________________________
                                                         (військове звання, підпис, прізвище, ім'я, по батькові)

Голова житлової комісії військової частини _____________________________________________

____________________
         (військове звання)

____________
          (підпис)

______________________
            (ініціали та прізвище)

Начальник ________________________________________________________________________
                                                              (найменування квартирно-експлуатаційного органу)

____________________
          (військове звання)

____________
           (підпис)

______________________
            (ініціали та прізвище)

М. П.

 

 

 

 

ЗАТВЕРДЖУЮ
Командир військової частини

_________________________

М. П.

Протокол
засідання (об'єднаної) житлової комісії військової частини __________________

N __________ від ____________ 20__ року

 

Житловою комісією військової частини _____________ у складі, затвердженому наказом командира військової частини ________________, а саме:

голова житлової комісії ________________________________________________________________

заступник голови житлової комісії _______________________________________________________

члени житлової комісії:_________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________

секретар житлової комісії _______________________________________________________________

розглянуто _____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________

Виступили: __________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________

Рішення житлової комісії _____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________

Голова житлової комісії ________________________________________________________________

Заступник голови житлової комісії _______________________________________________________

Члени житлової комісії: _________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________

Секретар житлової комісії _______________________________________________________________

 

КНИГА
обліку військовослужбовців та членів їх сімей, які потребують поліпшення житлових умов шляхом забезпечення службовими жилими приміщеннями (службовою жилою площею)

_____________________________________________________________________________________
(найменування військової частини)

N з/п

Військове звання, прізвище, ім'я, по батькові військовослужбовця

Прізвище, ім'я, по батькові членів сім'ї військовослужбовця, їх родинні стосунки, рік народження

Найменування військової частини

Дата і номер рішення про прийняття на облік

Кількість кімнат, на які має право військовослужбовець

Рішення про включення до списку

Примітка

1

2

3

4

5

6

7

8

Голова житлової комісії військової частини _____________________________________________

____________________
         (військове звання)

____________
          (підпис)

______________________
            (ініціали та прізвище)

Начальник ________________________________________________________________________
                                                              (найменування квартирно-експлуатаційного органу)

____________________
          (військове звання)

____________
           (підпис)

______________________
            (ініціали та прізвище)

М. П.

 

 

 

КНИГА
обліку військовослужбовців та членів їх сімей, які потребують поліпшення житлових умов шляхом надання житлових приміщень для постійного проживання

_____________________________________________________________________________________
(найменування військової частини)

N з/п

Військове звання, прізвище, ім'я, по батькові військовослужбовця
 та членів сім'ї, їх родинні стосунки, рік народження

Місце роботи членів сім'ї

Місцезнаходження,
 характеристика займаної жилої площі, наявність зручностей, належність цієї площі

Дата і номер рішення житлової комісії військової частини про прийняття на облік

Підстави для прийняття на облік

Дата і номер рішення житлової комісії військової частини про внесення у списки з правом пільгового отримання житла

Дата і номер рішення про надання житлового приміщення, місцезнаходження,
 розмір жилої площі

Примітка (рішення про зняття з обліку)

1

2

3

4

5

6

7

8

9

Голова житлової комісії військової частини _____________________________________________

____________________
         (військове звання)

____________
          (підпис)

______________________
            (ініціали та прізвище)

Начальник ________________________________________________________________________
                                                              (найменування квартирно-експлуатаційного органу)

____________________
          (військове звання)

____________
           (підпис)

______________________
            (ініціали та прізвище)

 

КНИГА
обліку протоколів засідань (об'єднаної) житлової комісії військової частини ___________

 з/п

Дата розгляду комісії

Стислий зміст питання, щодо якого приймається рішення (гарнізон, адреса)

Займана житлова площа, кількість кімнат (кв. м)

Службова

Постійна

Рекомендації комісії

1

2

3

4

5

6

Голова житлової комісії військової частини ____________________________________________

____________________
         (військове звання)

____________
          (підпис)

______________________
            (ініціали та прізвище)

Командир військової частини ________________________________________________________
                                                                                         (найменування квартирно-експлуатаційного органу)

____________________
          (військове звання)

____________
           (підпис)

______________________
            (ініціали та прізвище)

 

КНИГА
обліку облікових справ військовослужбовців

_____________________________________________________________________________________
(найменування військової частини)

N з/п

Дата і номер протоколу про зарахування

Військове звання, прізвище, ім'я, по батькові військовослужбовця, членів його сім'ї, їх кількість

Кількість документів у справі

Кількість кімнат

Примітка

1

2

3

4

5

6

Голова житлової комісії військової частини _________________________________________________

____________________
         (військове звання)

____________
          (підпис)

______________________
            (ініціали та прізвище)

Командир військової частини ___________________________________________________________
                                                                                        (найменування квартирно-експлуатаційного органу)

____________________
          (військове звання)

____________
           (підпис)

______________________
            (ініціали та прізвище)

Відповідальний виконавець _____________________________________________________________

____________________
          (військове звання)

____________
           (підпис)

______________________
            (ініціали та прізвище)

 

КНИГА
оперативного обліку службової жилої площі (об'єднаної) житлової комісії військової частини _______

 з/п

Статус житлового приміщення

Відомості про житлове приміщення

Відомості про особу, яка займає житлову площу

Примітка

1

2

3

4

5

Голова житлової комісії військової частини ____________________________________________

____________________
         (військове звання)

____________
          (підпис)

______________________
            (ініціали та прізвище)

Командир військової частини ________________________________________________________
                                                                                             (найменування квартирно-експлуатаційного органу)

____________________
          (військове звання)

____________
           (підпис)

______________________
            (ініціали та прізвище)

 

 

_____________________________
         (командиру військової частини)

_____________________________
          (голові житлової комісії)

_____________________________
    (військове звання, прізвище, ім'я,
     по батькові, посада)

РАПОРТ

Прошу надати мені службове житлове приміщення (службову житлову площу) __________________________________________________________________________________
                                                                                     (назва населеного пункту)
з сім'єю у складі _____ осіб (я, дружина, син ________ р. н., донька ________ р. н.).

Проживаю з повним (неповним) складом сім'ї по вул. _______________ буд. N ____, кв. (кім. ) N ____, де займаю жилу площу із ___ кімнат ________ кв. м, власником особового рахунку є ________________________________
          (прізвище, ім'я, по батькові)

Зареєстровані: я ___________________________, члени родини __________________________
                                                          (місце реєстрації)                                                                          (місця реєстрації)

У Збройних Силах України з _____, дата укладення першого контракту _____________, утримую (не утримую) за попереднім місцем служби гарнізон _______________________ жиле приміщення в м. ______________, (службове, постійне) по вул. _____________, у буд. N _____, кв. N _______ з __ кімнат житловою площею ____________ кв. м, у якій залишилися проживати члени сім'ї:________________________________________________________________________________

Участь в приватизації ______________________, що знаходиться ________________________
                                                                 (брав, не брав)                                                                            (населений пункт)
_____________________________________________________________________________________
                                                           (вулиця, будинок, квартира та розмір приватизованого житла)

Участь в приватизації членів сім'ї ________________________________, що знаходиться
                                                                                                         (брали, не брали)
_____________________________________________________________________________________
                                  (населений пункт, вулиця, будинок, квартира та розмір приватизованого житла)

Члени сім'ї:

N
з/п

Родинні стосунки

Прізвище, ім'я, по батькові

Рік народження

Підпис повнолітніх членів сім'ї

Дата

1

2

3

4

5

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

______________
                (дата)

___________________
                   (підпис)

 

ДОВІДКА
про перевірку житлових умов

Комісія у складі: ______________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
                                                                   (військові звання, прізвища, імена, по батькові)

перевірила житлові умови військовослужбовця військової частини ______________ на посаді __________________________, що мешкає у місті __________________________ по вул. _______________________ будинок N _______________ квартира N ___________, та постановила:__________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________

1. Будинок належить ___________________________________________________________________

2. Склад сім'ї _________________________________________________________________________

N
з/п

Прізвище, ім'я, по батькові

Родинні стосунки

Рік народження

З якого часу зареєстрований у цьому населеному пункті

1

2

3

4

5

Примітка. Якщо сім'я проживає окремо, зазначити, де проживає та яку площу займає.
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________

Висновок Комісії

____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________

Голова житлової комісії військової частини _________________________________________________

____________________
         (військове звання)

____________
          (підпис)

______________________
            (ініціали та прізвище)

Члени комісії:

____________________________________________________________________
____________________________________________________________________

Командир військової частини ___________________________________________________________

 

КНИГА
обліку військовослужбовців, які потребують поліпшення житлових умов шляхом забезпечення службовими житловими приміщеннями (службовою житловою площею)

_____________________________________________________________________________________
(найменування військової частини)

N
з/п

Військове звання, прізвище, ім'я, по батькові військовослужбовця
 та членів сім'ї, їх сімейні стосунки, рік народження

Місце роботи членів сім'ї

Місцезнаходження,
 характеристика займаної площі, наявність зручностей, належність цієї площі

Дата і номер рішення житлової комісії військової частини про прийняття на облік, внесення до списку

Підстави для прийняття на облік, внесення до списку

Дата і номер рішення житлової комісії військової частини про внесення у списки з правом пільгового отримання житла

Дата і номер рішення про надання житлового приміщення, місцезнаходження, розмір жилої площі

Примітка

1

2

3

4

5

6

7

8

9

Голова житлової комісії військової частини ____________________________________________

____________________
         (військове звання)

____________
          (підпис)

______________________
            (ініціали та прізвище)

Командир військової частини ________________________________________________________
                                                                                         (найменування квартирно-експлуатаційного органу)

____________________
          (військове звання)

____________
           (підпис)

______________________
            (ініціали та прізвище)

 

КНИГА
обліку службових жилих приміщень

1. Місто ____________, район _______________, вул. ______________, буд. N _____, кв. N ___, кімн. ___ (кількість) жилою площею ______ кв. м.

2. Належність будинку ________________________________________________________________

Житлово-експлуатаційна організація ____________________________________________________
____________________________________________________________________________________

3. Стисла характеристика житлової площі ________________________________________________
____________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________

4. Підстава закріплення жилих приміщень за військовою частиною
____________________________________________________________________________________

Відомості про мешканців:

N з/п

Військове звання, прізвище, ім'я, по батькові

Місце служби

Склад сім'ї

Ордер

дата видачі

номер

1

2

3

4

5

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Начальник квартирно-експлуатаційного органу _________________________________________
                                                                                                                                                   (найменування)

"___" ____________ 20__ року

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Командир _________ військової частини

___________________________________
(військове звання, підпис, прізвище та ініціали)

"___" ____________ 20__ року

СПИСОК
надання службових жилих приміщень (службової житлової площі) у військовій частині_______________________________ гарнізону ____________________, місцезнаходження____________________

N
з/п

Військове звання

Посада

Прізвище, ім'я, по батькові

Склад сім'ї

Стаж військової служби (роботи)

Дата занесення в списки

Вид та дата набуття пільги

Номер у загальній черзі та номер у черзі на визначену квартиру
(у разі перебування на обліку для забезпечення постійним житлом)

Номер у списку  г

Відомості про стан забезпечення військовослужбовця житлом за попередніми місцями служби

Місце фактичного проживання

Місцезнаходження та характеристика житла, яке надається (кількість кімнат, житлова площа (кв. м))

Примітка

Пропозиції членів Комісії з контролю за розподілом житла у гарнізонах Збройних Сил України

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

Голова житлової комісії військової частини _________________________________________________________

____________________
         (військове звання)

____________
          (підпис)

______________________
            (ініціали та прізвище)

Начальник ____________________________________________________________________________________
                                                                   (найменування квартирно-експлуатаційного органу)

____________________
          (військове звання)

____________
           (підпис)

______________________
            (ініціали та прізвище)

Командир військової частини __________________________________________________________________

____________________
          (військове звання)

____________
           (підпис)

______________________
            (ініціали та прізвище)

М. П.

 

 

 

 

______________ "___" ____________ 20__ року
  (населений пункт)

________________________________________
                 (підприємство, установа, організація)

СПЕЦІАЛЬНИЙ ОРДЕР
на житлову площу в гуртожитку

N _________ серія _________

Виданий _____________________________________________________________________________,
                                                                                              (прізвище, ім'я, по батькові)
який проходить військову службу в _______________________________________________________,
                                                                                                        (місце проходження служби, навчання, роботи)
на право зайняття з сім'єю у складі ____ осіб житлової площі в гуртожитку N ___ по вул. __________, буд. N ___, корпус N __, кімн. N ___ площею _____ кв. м.

Спеціальний ордер виданий на підставі рішення ________від "___" ____ 20__ року за клопотанням командира військової частини ____________________________________________________________
                                                                                                                               (номер військової частини)

N з/п

Прізвище, ім'я, по батькові

Рік народження

Родинні стосунки з особою, яка отримує ордер

1

2

3

4

 

 

 

 

 

 

 

 

_____________________________
(начальник квартирно-
експлуатаційного органу)

_____________________________
          (підпис, прізвище та ініціали)

М. П.

 

___________________ "___" ____________ 20__ року
      (населений пункт)

_________________________________________________________________________________
                                                                                                 (військова частина)

КОРІНЕЦЬ СПЕЦІАЛЬНОГО ОРДЕРА
на житлову площу в гуртожитку

N _________ серія _________

 

______________ "___" ____________ 20__ року
  (населений пункт)

______________________________________
    (підприємство, установа, організація)

Виданий ___________________________________________________________________________,
                                                                                                              (прізвище, ім'я, по батькові)
який проходить військову службу в _____________________________________________________,
                                                                                                (місце проходження служби, навчання, роботи)
на право зайняття з сім'єю у складі __ осіб житлової площі в гуртожитку N ___ по вул. _______, буд. N ___, корпус N __, кімн. N ___ площею __ кв. м.

Спеціальний ордер виданий на підставі рішення ________________________ від "___" ___ 20__ року за клопотанням командира військової частини _____________________________________________

N
з/п

Прізвище, ім'я, по батькові

Рік народження

Родинні стосунки з особою, яка отримує спеціальний ордер

1

2

3

4

 

 

 

 

 

 

 

 

_____________________________
(начальник квартирно-
експлуатаційного органу)

_____________________________
         (підпис, прізвище та ініціали)

М. П.

 

___________________ "___" ____________ 20__ року
      (населений пункт)

_________________________________________________________________________________
                                                                                                (військова частина)

 

АКТ
приймання-передавання жилого приміщення

Цей акт приймання-передавання складено в складі комісії:

_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________

щодо приймання-передавання житлового приміщення за адресою:
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________

Статус жилого приміщення _____________________________________________________________

Балансоутримувач жилого приміщення _____________________________________________________________________________________

Технічні характеристики жилого приміщення:

загальна площа ________________________________________________ кв. м

складається з _____________________________________________ кімнат житловою площею _____ кв. м.

кімната ______________ кв. м;

кімната ______________ кв. м;

кімната ______________ кв. м;

кімната ______________ кв. м;

кухня ________________кв. м;

перелік обладнання з зазначенням його стану
 ___________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________

ванна кімната _____________ кв. м;

перелік обладнання з зазначенням його стану _____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________

санвузол _______________ кв. м;

перелік обладнання з зазначенням його стану
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________

коридор ______________ кв. м, балкон ________________кв. м, комора ____________кв. м.

Жиле приміщення обладнано:

система газопостачання ________________________________________________________________

система водопостачання ________________________________________________________________

система гарячого водопостачання ________________________________________________________

система водовідведення _________________________________________________________________

опалення ____________________________________________________________________________

сміттєпровід __________________________________________________________________________

телефон _______________________ мережа Інтернет ________________ антена _________________

 

ПЕРЕДАВ

ПРИЙНЯВ

___________________
___________________
___________________

___________________
___________________
___________________

Начальник квартирно-експлуатаційного органу
_____________________________________________________________________________________

М. П.

 

КУТОВИЙ ШТАМП
КВАРТИРНО-ЕКСПЛУАТАЦІЙНОГО
ОРГАНУ

ДОВІДКА
про забезпечення житлом

Видана ___________________________________________________________________________
                                                            (військове звання, прізвище, ім'я, по батькові)
про те, що він (вона) під час проходження служби у ____________ військовій частині ________ отримав(ла) (не отримував(ла)) (необхідне підкреслити) жиле приміщення (постійне, службове, штатно-посадове, гуртожиток) за адресою: __________________________________________________________________________________

Утримувану площу _________________________________________________________________
                                                                                  (окрема, не окрема, кількість кімнат, розмір, кв. м)

за адресою здав (не здав) (необхідне підкреслити) ________________________________________
                                                                                                                                          (число, місяць, рік)

Начальник _______________________________________________________________________
                                                                (найменування квартирно-експлуатаційного органу)

____________________
          (військове звання)

____________
        (підпис)

______________________
         (ініціали та прізвище)

 

ЖУРНАЛ
обліку військовослужбовців та членів їх сімей, для яких орендується житло

_____________________________________________________________________________________
(військова частина)

N з/п

Дата та вхідний номер рапорту

Військове звання, прізвище, ім'я, по батькові військовослужбовця, членів його сім'ї, місце проходження служби

Перелік документів, доданих до рапорту

Місцезнаходження та характеристика орендованого житла

Номер та дата договору оренди, на який термін укладено

Сума договору (щомісяця), грн

Примітка

1

2

3

4

5

6

7

8

Командир військової частини __________________________________________________________

М. П.

_______________
  (військове звання)

____________
      (підпис)

___________________
    (прізвище та ініціали)

Особа, відповідальна за ведення журналу _______________________________________________

_______________
  (військове звання)

____________
      (підпис)

___________________
    (прізвище та ініціали)

Начальник квартирно-експлуатаційного органу __________________________________________

_______________
  (військове звання)

____________
      (підпис)

___________________
    (прізвище та ініціали)

 

 

ЖУРНАЛ
обліку військовослужбовців та членів їх сімей, які отримують грошову компенсацію за піднайом (найом) ними жилих приміщень

_____________________________________________________________________________________
(найменування військової частини)

N
з/п

Дата та вхідний номер рапорту

Військове звання, прізвище, ім'я, по батькові військовослужбовця, членів його сім'ї

Перелік документів, доданих до рапорту

Номер облікової картки на отримання грошової компенсації за піднайом житла

Примітка

1

2

3

4

5

6

Командир військової частини

Особа, відповідальна за ведення журналу

__________________
          (підпис)

__________________
          (підпис)

М. П.

 

 

ОБЛІКОВА СПРАВА

реєстраційний номер ______

____________________________________________________________
(найменування гарнізону, військової частини)

________________________________________________________________________
(військове звання, прізвище, ім'я, по батькові)

Телефон ______________________________________________________
                                                                       (робочий, мобільний)

Члени сім'ї:

N з/п

Родинні стосунки

Дата народження

1

2

3

 

 

 

 

 

 

Домашня адреса ____________________________________________________________________;
                                                                                                (фактичне місце проживання)

дата зарахування на квартирний облік _________________________________________________;

до першочергового списку ___________________________________________________________;

до позачергового списку ______________________________________________________________

Місцеперебування на квартирному обліку _______________________________________________
                                                                                                                                     (назва житлової комісії)

Облікову справу перевірив

 

 

___________________________
(відповідальна посадова особа
військової частини)

_______________
(підпис)

___________________
(ініціали та прізвище)

 

КАРТКА ОБЛІКУ
житлових приміщень, наданих військовослужбовцю за час проходження військової служби

1. Прізвище, ім'я, по батькові.

2. Особистий номер військовослужбовця та реєстраційний номер облікової картки платника податків*.

3. Кількість членів сім'ї, дата внесення змін про склад сім'ї.

4. Право на пільгове забезпечення (категорія пільг).

5. Гарнізон, військова частина, квартирно-експлуатаційний орган.

6. Дата укладення першого контракту.

N
з/п

Дата постановки на квартирний облік

Дата зняття з квартирного обліку

Підстави для зняття з квартирного обліку

Категорія пільг

1

2

3

4

5

 

 

 

 

 

7. Дані про надання жилого приміщення.

N
з/п

Дата отримання житла

Місцезнаходження жилого приміщення, кількість кімнат

Площа, кв. м

Категорія приміщення (постійне, службове, гуртожиток), піднайом житла, оренда житла Міністерством оборони України

Відмітка про забезпечення житлом, номер довідки про здачу, коли і ким видана

Участь у приватизації житла

Підпис командира військової частини (дата, печатка), підпис начальника квартирно-експлуатаційного органу (підпис, печатка)

загальна

жила

1

2

3

4

5

6

7

8

9

____________
* Серія та номер паспорта фізичної особи - платника податків, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків.

 

КУТОВИЙ ШТАМП
КВАРТИРНО-ЕКСПЛУАТАЦІЙНОГО
ОРГАНУ

ДОВІДКА
про перебування на обліку

Видана ______________________________________________________________________________
                                                                               (військове звання, прізвище, ім'я, по батькові)

про те, що він (вона) під час проходження служби у ____________ військовій частині ________ перебував(ла) на обліку громадян, які потребують покращення житлових умов з ___ ____ 20__ по ___ ___ 20__ р.

Проживає та зареєстрований(на): _________________________________________________________
                                                                                                     (окрема, не окрема, кількість кімнат, розмір, кв. м)

Начальник _______________________________________________________________
                                                          (найменування квартирно-експлуатаційного органу)

____________________
          (військове звання)

____________
        (підпис)

______________________
         (ініціали та прізвище)

М. П.

 

 

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
___________________________________
(військове звання, підпис, прізвище та ініціали)

"___" ____________ 20__ року

СПИСОК
надання житлової площі для постійного проживання у _________ військовій частині, місцезнаходження____________

N
з/п

Військове звання

Посада

Прізвище, ім'я, по батькові

Склад сім'ї

Стаж військової служби (роботи)

Дата зарахування на квартирний облік

Вид та дата набуття пільги

Номер у загальній черзі та номер у черзі на визначену квартиру

Номер у списку пільговиків та номер у черзі на визначену квартиру

*Відомості про стан забезпечення військовослужбовця житлом за попередніми місцями служби

**Місце фактичного проживання

Місцезнаходження та характеристика житла, яке надається (кількість кімнат, житлова площа (кв. м))

Примітка

Пропозиції членів Комісії з контролю за розподілом житла у гарнізонах Збройних Сил України

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

____________
* Номери, дати, зміст довідок щодо забезпечення (незабезпечення) житлом.

** Місцезнаходження житла, яке утримується та підлягає поверненню до КЕВ (КЕЧ).

Кількість житла, яке у відсотковому співвідношенні надається для розподілу згідно з наказом начальника гарнізону від ____________ N ______:

на загальну чергу ________ %; першочергову ________ %; позачергову _________ %.

Начальник _______________________________________________________________________________________
                                                                                       (найменування квартирно-експлуатаційного органу)

_________________
   (військове звання)

__________________
            (підпис)

___________________
   (ініціали та прізвище)

М. П.

 

 

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
___________________________________
(посада, військове звання, підпис, прізвище та ініціали)

"___" ____________ 20__ року

СПИСОК
осіб, які мають право та надали згоду на отримання грошової компенсації за належне їм для отримання житлове приміщення у військовій частині______________ ______________ гарнізону

N з/п

Гарнізон, КЕВ (КЕЧ) району

Військове звання, прізвище, ім'я, по батькові військовослужбовця

Прізвища, імена, по батькові членів сім'ї, їх родинні стосунки та роки народження

Інформація про здачу житла

Дата зарахування

Розрахована сума компенсації, грн

Дата і номер протоколу засідання Комісії з контролю за розподілом житла у гарнізонах Збройних Сил України, яким погоджено надання компенсації військовослужбовцю

Примітка

на квартирний облік

до пільгових списків

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Начальник Головного
квартирно-експлуатаційного управління

Голова Комісії з контролю за розподілом
житла у гарнізонах Збройних Сил України

_______________
                (підпис)

__________________________
          (прізвище, ім'я, по батькові)

______________
            (підпис)

___________________________
             (прізвище, ім'я, по батькові)

М. П.

М. П.

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
__________________________________
__________________________________
"___" ____________ 20__ року

РОЗРАХУНОК
виплати грошової компенсації за належне для отримання житлове приміщення у ________ військовій частині _________ гарнізону _________

N з/п

Номер і дата протоколу засідання житлової комісії військової частини

Військове звання, прізвище, ім'я, по батькові військовослужбовця

Прізвища, імена, по батькові членів сім'ї, їх родинні стосунки та роки народження

Дата зарахування

Обсяги та розмір компенсації

Місце проживання

Відмітка про здачу житла

Примітка

на квартирний облік (номер у черзі)

до пільгових списків (номер у черзі)

норма площі на склад сім'ї (кв. м)

наявність приватизованого житла (кв. м)

наявність права на додаткову площу (підстави, розмір) (кв. м)

розмір грошової компенсації, грн

місцезнаходження

кількість кімнат

загальна площа (кв. м), жила площа (кв. м)

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

Розрахунок величини грошової компенсації за належне для отримання жиле приміщення:

К = (13,65 х N + 17 + Дпл) х В0,

де

N

- кількість осіб, що перебувають на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, а саме ____ осіб;

 

17

- загальна нежила площа житла на сім'ю з урахуванням вимог державних будівельних норм ДБН В.2.2-15 2005 "Будинки і споруди. Житлові будинки. Основні положення", кв. м;

 

Дпл

- додаткова жила площа, що надається окремим категоріям військовослужбовців та членам їх сімей, визначеним законодавством, у розмірі 10 кв. м (за наявності);

 

В0

- гранична вартість 1 кв. м загальної площі житла для населених пунктів, що визначається згідно з затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від ___ лютого 20___ року N ____, а саме ______ грн:
для міста Києва та Київської області - гранична вартість збільшується у __ раз(и);
для міст Львів та Одеса - гранична вартість збільшується у __ раза(и);
для інших обласних центрів та міст - гранична вартість збільшується у __ раз(и).

Розрахунок:   К = (13,65 х

_____
(N)

+ 17 +

_______)
пл)

х

_______
0)

 

За результатами розрахунків компенсація складає ______ грн ___ коп. (_____________)

___________________________________________________________________________________________________________________
                                                                                                                         (сума словами)

Розрахунок виконав фахівець ____________________________________ квартирно-експлуатаційного органу

__________________________________
                         (підпис)

________________________________________________________________
                                      (прізвище, ім'я, по батькові)

Начальник квартирно-
експлуатаційного органу

ПОГОДЖЕНО
Голова житлової комісії

ПОГОДЖЕНО
Командир військової частини

__________
(підпис)

________________
(прізвище, ім'я,
по батькові)

__________
(підпис)

_________________
(прізвище, ім'я,
по батькові)

__________
(підпис)

_________________
(прізвище, ім'я,
по батькові)

М. П.

 

М. П.

 

М. П.

 

Погоджено на засіданні Комісії з контролю за розподілом житла
у гарнізонах Збройних Сил України
Протокол засідання Комісії з контролю за розподілом житла у гарнізонах Збройних Сил України від
"___" ____________ 20__ року N ____

Секретар Комісії з контролю за розподілом житла
у гарнізонах Збройних Сил України

 
________________
(підпис)

 
_________________________
(прізвище, ім'я, по батькові)

 

 

ЖУРНАЛ
обліку військовослужбовців та членів їх сімей, які отримують грошову компенсацію за належне їм для отримання житлове приміщення

_____________________________________________________________________________________
(найменування військової частини)

N
з/п

Дата та вхідний номер рапорту

Військове звання, прізвище, ім'я, по батькові військовослужбовця, членів його сім'ї

Перелік документів, доданих до рапорту

Номер облікової картки на отримання грошової компенсації за піднайом житла

Примітка

1

2

3

4

5

6

Командир військової частини

Особа, відповідальна за ведення журналу

__________________
                (підпис)

__________________
                      (підпис)

М. П.

 

 

 

ЖУРНАЛ
обліку договорів оренди житлових приміщень

_____________________________________________________________________________________
(найменування квартирно-експлуатаційного органу)

N з/п

Дата та вхідний номер рапорту

Військове звання, прізвище, ім'я, по батькові військовослужбовця, членів його сім'ї, місце проходження військової служби

Перелік документів, доданих до рапорту

Місцезнаходження та характеристика орендованого житла

Номер та дата договору оренди, на який термін укладено

Сума договору (щомісяця), грн

Примітка

1

2

3

4

5

6

7

8

Командир військової частини

Особа, відповідальна за ведення журналу

__________________
         (підпис)

__________________
            (підпис)

М. П.

 

____________

Опрос