Идет загрузка документа (33 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Образцов специальной одежды, обуви и снаряжения, средств индивидуальной защиты и других предметов вещевого имущества военнослужащих Управления государственной охраны Украины в мирное время и особый период

Минобороны
Приказ от 29.01.2018 № 30
действует с 17.04.2018

МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

29.01.2018

м. Київ

N 30

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
15 лютого 2018 р. за N 177/31629

Про затвердження Зразків спеціального одягу, взуття та спорядження, засобів індивідуального захисту та інших предметів речового майна військовослужбовців Управління державної охорони України в мирний час та особливий період

Відповідно до частини шостої статті 7 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" та з метою впровадження зразків спеціального одягу, взуття та спорядження, засобів індивідуального захисту та інших предметів речового майна військовослужбовців Управління державної охорони України в мирний час та особливий період

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Зразки спеціального одягу, взуття та спорядження, засобів індивідуального захисту та інших предметів речового майна військовослужбовців Управління державної охорони України, що додаються.

2. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

Міністр оборони України
генерал армії України

С. Т. Полторак

ПОГОДЖЕНО:

 

Начальник Управління
державної охорони України

В. В. Гелетей

 

ЗРАЗКИ
спеціального одягу, взуття та спорядження, засобів індивідуального захисту та інших предметів речового майна військовослужбовців Управління державної охорони України

Кепі спеціальне

  

  

Кепі зі змішаної тканини темно-сірого кольору. Головка виробу складається з шести (передніх, бокових і задніх) клинів з обметаними отворами, двох тасьм з текстильною застібкою та начільника зсередини. Місце зшитих клинів оброблено обтяжною кнопкою. Козирок формостійкий з верхньою і нижньою деталями.

Сорочка спеціальна

  

  

Сорочка зі змішаної тканини темно-сірого кольору складається з правої і лівої пілочок, спинки, кокетки, рукавів, коміра, кишень і накладок. Центральна застібка на планці з обметаними петлями і ґудзиками. Пілочка з настроченою кокеткою і накладною об'ємною кишенею з клапаном. Кокетка пілочки є кишенею. Спинка з відлітною кокеткою і підкладкою. Рукави складаються з верхньої і нижньої частин, з ліктьовими накладками, манжетами. Комір відкладний із відрізною стійкою.

Виріб комплектується парою плечових та одним нагрудним погоном.

Теніска спеціальна

  

Теніска з трикотажного полотна темно-сірого кольору складається з відкладного коміра, пілочки з верхньою застібкою на три ґудзики, спинки, коротких вшивних рукавів. На кінцях бокових швів розрізи. У нижній частині застібки розташовується хлястик для кріплення жетона. На лівому рукаві - врізна кишеня.

Футболка з короткими рукавами

  

Футболка (з короткими рукавами) з гладкофарбованого трикотажного бавовняного кулірного полотна темно-сірого кольору. Виріб складається з пілочки, спинки та рукавів. Низ і рукави оброблено швом у підгин.

Штани спеціальні

  

  

Штани зі змішаної тканини темно-сірого кольору складаються з передніх верхніх, передніх колінних, передніх нижніх та задніх половинок, колінних посилювачів, кишень та пояса. Штани застібаються на гульфик із застібкою-блискавкою та кнопку. На передніх верхніх половинках розташовано бокові кишені. Передні колінні частини штанів зсередини оброблено підсилювальною накладкою з кишенею для демпферної вставки. На задніх половинках підсилювальні накладки і прорізні кишені з листочкою та вшивним клапаном. На бокових швах розташовано стегнові об'ємні накладні кишені з клапанами. Штани мають пришивний пояс, який складається з двох передніх і спинної частин. Передні частини пояса зсередини оброблено кулісою під еластичну тасьму. Спинна частина пояса є кулісою з ушитою еластичною тасьмою під куліси передніх частин. На поясі два широкі хомутики спереду та три позаду, центральний задній посилений.

Куртка спеціальна вітровологозахисна демісезонна

  

Куртка темно-сірого кольору на застібці-блискавці, захищеній клапаном на текстильній застібці. Виготовлена з водонепроникного матеріалу, шви проклеєні, з капюшоном, який ховається в комірець. Куртка має приховані панелі для розміщення ідентифікаційних знаків (дві на грудях, одна на спині), п'ять кишень (дві нагрудні зовнішні, одна нагрудна внутрішня, дві поясні на застібці-блискавці), з боків - застібки-блискавки (система швидкого доступу до зброї, розташованої на поясі).

Куртка спеціальна вітровологозахисна зимова

  

Зовнішній шар. Куртка темно-сірого кольору на застібці-блискавці, захищеній клапаном на текстильній застібці, виготовлена з мембранного водовітронепроникного матеріалу, з проклеєними швами та капюшоном, який ховається в комірець. Куртка має приховані панелі для розміщення ідентифікаційних знаків (дві на грудях, одна на спині), п'ять кишень (дві нагрудні зовнішні, одна нагрудна внутрішня, дві поясні на застібці-блискавці), з боків - застібки-блискавки (система швидкого доступу до зброї, розташованої на поясі).

Внутрішній шар. Куртка виготовлена з флісу, з підкладкою, має дві бокові кишені з застібкою-блискавкою, дві внутрішні кишені, з боків - застібки-блискавки (система швидкого доступу до зброї, розташованої на поясі).

Кожна з цих курток може використовуватися як окремо (в різних погодних та кліматичних умовах), так і разом (за низьких температур).

Кросівки

  

Верх кросівок виготовляється зі шкіри чорного кольору в комбінації з кордурою або зі шкіри хромового дублення чорного кольору. Кросівки складаються з союзки, накладного носка, цільних берців з накладними боковими частинами, заднього фігурного зовнішнього ременя, язичка.

Деталі накладного носка та бокових частин берців кріпляться двома паралельними строчками, задній зовнішній ремінь, надблочник і підсилювальні ремені кріпляться до берців однією строчкою.

По верхньому канту взуття розташовано амортизуючу прокладку. Підкладка в п'яточній частині прошивається однією строчкою. Жорсткий задник вклеюється в кишеню між берцями та підкладкою. У надблочнику передбачається шість отворів для шнурків.

Для скріплення деталей верху взуття використовуються міцні синтетичні нитки.

Для виготовлення низу взуття використовується підошва, що амортизує, з малюнком протектора.

Ремінь тактичний

  

Ремінь із ремінної тканої стрічки чорного кольору з пластиковою пряжкою чорного кольору. Регулювання ременя за довжиною здійснюється за допомогою пересування стрічки між отворами пряжки.

Вільний кінець ременя термічно оброблений.

На ремені розташовується петля зі стрічки для утримання вільного кінця ременя. Ремінь прошито швом у вигляді конверта.

Маска спеціальна

  

Маска спеціальна з гладкофарбованого трикотажного кулірного полотна затверджених кольорів складається з однієї суцільнокрійної деталі.

Балаклава

  

Балаклава з гладкофарбованого трикотажного бавовняного кулірного полотна затверджених кольорів.

Виріб складається з трьох деталей: задньої, передньої верхньої та передньої нижньої.

Костюм маскувальний спеціальний

  

Костюм маскувальний спеціальний виготовляється з поліефірновіскозної малошумної тканини. Пілочка куртки прямого силуету із вшивним капюшоном, з центральною застібкою-блискавкою з одним бігунком і вітрозахисною планкою, яка переходить у капюшон. Пілочка складається з трьох частин: кокетки, середньої та нижньої частин. Спинка пряма суцільнокрійна. Рукави покрою реглан двошовні. Капюшон складається з центральної та бокових частин і має два види регулювання, які забезпечують максимальне прилягання до обличчя.

Шарф-сітка маскувальний

  

Шарф-сітка маскувальний із трикотажного полотна затверджених кольорів прямокутної форми з обробленими краями. Вільні краї окантовуються оздоблювальною стрічкою.

Костюм маскувальний зимовий

  

Костюм маскувальний зимовий виготовляється зі шліфованої (водовідштовхувальної) тканини з поліуретановим покриттям затверджених кольорів. Пілочка куртки пряма, з центральною застібкою-блискавкою з одним бігунком і вітрозахисною планкою, яка переходить на капюшон. Спинка пряма суцільнокрійна. Рукави покрою реглан двошовні. Капюшон із козирком складається із середньої верхньої, нижньої та бокових частин і має три види регулювання, які забезпечують максимальне прилягання до обличчя.

Бахіли утеплені

  

Бахіли утеплені із синтетичної тканини із синтетичним утеплювачем затверджених кольорів. Підошва гумова. На боковій частині - застібка-блискавка.

Черевики спеціальні

Використовуються три типи черевиків спеціальних:

  

Тип перший - гірські черевики з натуральної шкіри. Прошиті синтетичними нитками. Мають утеплювальну водозахисну мембрану. Підошва гумова.

  

Тип другий - черевики для спекотної погоди із замші або нубуку, вставки з кордури. У конструкції передбачено сітку для забезпечення вентиляції. Шнурки з поліефірного полотна. Підошва гумова.

  

Тип третій - черевики спеціальні для механіків-водіїв і пілотів із нубуку, вставки з кордури. Мають спеціальну форму носка. Можуть мати захисну мембрану. Підошва гумова.

Окуляри-маска захисні балістичні

  

Окуляри-маска захисні балістичні зі зносостійкого пластику затверджених кольорів. Мають поролоновий ущільнювач та еластичний ремінець регульованої довжини. Лінза виготовляється з полікарбонату. Комплектуються противідблисковим тканинним чохлом і транспортним чохлом. На вимогу замовника можуть комплектуватися змінними лінзами та діоптричними вставками.

Сітка протимоскітна

  

Сітка протимоскітна з натурального, синтетичного або напівсинтетичного матеріалу затверджених кольорів. Має форму рукава з двома еластичними стрічками або форму купола.

Навушники спеціальні

  

Навушники спеціальні з ударостійкого пластику затверджених кольорів. Наголів'я з пластику має захисний чохол-подушку для покращення комфорту носіння або м'яке з синтетичної тканини. Подушки навушників виготовляються з полімеру.

Полог (запона) протимоскітний(а)

  

Полог (запона) протимоскітний(а) є прямокутним паралелепіпедом без дна, виготовляється із сітки. Складається з верхньої частини (купола) та чотирьох бічних сторін. По верху виробу вшито еластичну тасьму. По всіх чотирьох кутах та по центру верху нашито текстильну тасьму. На одному з бічних країв ушито застібку-блискавку. По низу виробу по всьому периметру пришивається текстильна тасьма. Всі верхні та нижні краї виробу по периметру обробляються оздоблювальною текстильною тасьмою.

Пакувальний мішок виготовляється з бавовняної тканини.

Налокітники тактичні бойові

  

Налокітники тактичні бойові складаються з фіксуючої основи, чашки з ударостійкого пластику, м'якої вставки та двох тканих стрічок, одна з яких еластична. Зовнішній шар із поліаміду затверджених кольорів.

Наколінники тактичні бойові

  

Наколінники тактичні бойові складаються з фіксуючої основи, чашки з ударостійкого пластику, м'якої вставки та двох тканих стрічок, одна з яких еластична. Зовнішній шар із поліаміду затверджених кольорів.

Ремінь розвантажувальний тактичний захисний

  

За конструкцією виріб є широким ременем із лямками плечовими розвантажувальними, які можуть від'єднуватися від нього.

Лямки плечові розвантажувальні до ременя тактичного захисного із синтетичного полотна затверджених кольорів.

Складається з фіксуючої основи, м'якої вставки, яку можна замінити або доповнити балістичним пакетом, та транспортного модуля, на якому розміщено чарунки системи кріплення типу "MOLLE". На верхній частині ременя у чотирьох точках розміщено пряжки для приєднання плечових розвантажувальних лямок, що входять до складу виробу.

Сумка-укладка медична

  

Сумка-укладка медична із синтетичного полотна затверджених кольорів. Призначена для перенесення речей, еквівалентних за розміром і вагою комплекту першої допомоги. Має стропи системи "MOLLE" для кріплення на спорядження.

Підсумок транспортний бойовий універсальний

  

Підсумок транспортний бойовий універсальний із синтетичного полотна затверджених кольорів. Призначений для перенесення предметів загального призначення. Закривається на застібку-блискавку. Має стропи системи "MOLLE" для кріплення на спорядження та чарунки "MOLLE/PALS" для навішування додаткового спорядження.

Сумка-підсумок розкладна універсальна

  

Сумка-підсумок розкладна універсальна із синтетичного полотна затверджених кольорів. У розкладеному стані - сумка циліндричної форми із дном у вигляді еліпса та відкритим верхом. Має одне основне відділення, що закривається шляхом стягування вшитого гумового шнура, додатковий клапан із тканини у верхній частині на рівні основного отвору. Розмір клапана регулюється шляхом стягування гумового шнура внутрішньої петлі з подальшою фіксацією пластиковим фіксатором шнура. Для кріплення на спорядження наявні стропи системи "MOLLE".

Сумка-підсумок адміністративна

  

Сумка-підсумок адміністративна із синтетичного полотна затверджених кольорів призначена для транспортування інструментів, персонального спорядження та інших засобів адміністративного призначення (карти, документи, ручки, олівці, компас тощо). Має стропи системи "MOLLE" для кріплення на спорядження.

Рюкзак бойовий індивідуальний

  

Рюкзак бойовий індивідуальний із синтетичного полотна затверджених кольорів, об'ємом від 30 до 45 літрів. Має регульовані плечові лямки і стропи системи "MOLLE" для навішування додаткового спорядження.

Гідросистема для питної води

  

Складається з резервуару для води з гігієнічного антибактерицидного напівпрозорого поліетилену із заливною горловиною, що герметично закривається кришкою, ємність резервуару становить 3 літри. У верхній і нижній частинах резервуару є пристрій для закріплення його в чохлі. Внутрішню поверхню резервуару оброблено спеціальними засобами, що запобігають появі та розвитку мікроорганізмів у воді. У нижній частині резервуару вмонтовано кріплення, за допомогою якого кріпиться трубка. На вільному кінці трубки кріпиться загубник-клапан притискної дії, оснащений запірною системою з гігієнічного латексу із запобіжним ковпачком.

Чохол до гідросистеми

  

Чохол виготовляється з кордури або еквіваленту, на підкладці, всередині демпферна, термоізолююча прокладка з пінополіуретану. Закривається за допомогою застібки-блискавки з двома бігунками.

На зовнішньому боці настрочено горизонтально синтетичні тасьми для кріплення спорядження типу системи "MOLLE", у верхній частині настрочено текстильну застібку для розміщення ідентифікаторів, у нижній частині оброблено отвір для стоку води.

На зовнішньому боці настрочено синтетичні тасьми для кріплення на спорядження системи "MOLLE", у верхній частині оброблено два отвори під трубку.

До комплекту чохла входить ізолюючий, захисний чохол на трубку з неопрену.

Карабін з муфтою

  

Карабін з муфтою та защіпкою (автоматичною або ручною), призначений для припасування спорядження.

Тент універсальний польовий

  

Тент виготовлено з двох відрізків гладкофарбованої або набивної синтетичної тканини затверджених кольорів. На одну третину ширини тенту настрочено текстильні тасьми, які утворюють три прямокутники, що водночас є ручками, якщо тент використовується як ноші. У кутах виробу та по середині всіх бокових сторін встановлено вісім люверсів. У місцях установки люверсів нашито підсилювальні трикутні накладки для зміцнення місць навантаження.

Чохол для зберігання і транспортування тенту виготовлено з тієї самої тканини, що і тент, має прямокутну форму.

Розвантажувальний жилет

Варіант 1

  

Варіант 2

  

Тактичний розвантажувальний жилет виготовлено із сітчастого матеріалу. Має кріплення на спорядження системи "MOLLE", систему регулювання об'єму та зросту, а також евакуаційну петлю на спині.

Тактичний розвантажувальний жилет використовується у тих випадках, коли військовослужбовець для виконання завдань вдягнений у спеціальну повсякденну форму одягу та легкий бронежилет (прихованого носіння) 2 класу захисту.

Спорядження поясне

  

Спорядження поясне виготовляється із синтетичного матеріалу затверджених кольорів. Ремінь завширшки 5 см з кобурою поясного носіння, ємностями для газового балончика, магазина пістолета, радіостанції, гумового кийка, наручників. На ремені пластикова пряжка з подвійною фіксацією та два пластикових хомутики.

Пальник індивідуальний польовий

  

Пальник індивідуальний польовий виготовляється зі сталі. Призначений для розігріву, приготування їжі та нагрівання води в польових умовах за допомогою сухого спирту або інших горючих матеріалів.

Кришка пальника має два положення: повністю відкриту використовують як підставку для казанка; напіввідкриту - для кружки.

Сумка-підсумок бойова-В

  

Сумка-підсумок бойова-В із синтетичного полотна затверджених кольорів. Призначена для перенесення речей, схожих за розміром до п'яти осколкових боєприпасів для підствольних гранатометів. Має відділення, що закривається кришкою на текстильній застібці, та стропи системи "MOLLE" для кріплення до спорядження.

Сумка-підсумок бойова-С

  

Сумка-підсумок бойова-С із синтетичного полотна затверджених кольорів. За конструкцією виріб є сумкою з одним основним відділенням з перегородкою та кришкою-клапаном. Основна деталь виробу складається з двох шарів матеріалу, перегородки, застібки "фастекс", фіксаторів, еластичного шнура з фіксатором.

Сумка-підсумок бойова-Г

  

Сумка-підсумок бойова-Г із синтетичного полотна затверджених кольорів. За конструкцією виріб є сумкою з двома основними відділеннями, з кришками-клапанами та регульованою застібкою типу "фастекс". Відділення однакові за формою та розмірами. Кожне відділення формується з передньої, задньої панелей суцільних для всіх відділень і кришки-клапана. На передній частині кришки-клапана кожного відділення розташовано регульовану гніздову частину застібки типу "фастекс", що кріпиться за допомогою текстильної тасьми. На передній панелі кожного відділення по низу розташовано регульовану частину "тризуб" пряжки типу "фастекс", що кріпиться за допомогою текстильної тасьми. Призначена для перенесення малогабаритних речей, еквівалентних за розміром ручній гранаті.

Сумка-підсумок бойова-А

  

Сумка-підсумок бойова-А із синтетичного полотна затверджених кольорів. За конструкцією виріб є сумкою з одним основним відділенням, з кришкою-клапаном. На бокових зовнішніх панелях розташовано чарунки типу "MOLLE" для кріплення спорядження до виробу. Призначена для перенесення малогабаритних речей, еквівалентних за розміром двом автоматним магазинам. Закривається на текстильну застібку та застібку типу "тризуб". Має стропи системи "MOLLE" для кріплення на спорядження.

Сумка-підсумок бойова-К

  

Сумка-підсумок бойова-К із синтетичного полотна затверджених кольорів. За конструкцією виріб є сумкою з одним основним відділенням і кришкою-клапаном, яка закривається на дві пряжки типу "фастекс" та текстильну застібку. Призначена для перенесення речей середнього розміру, подібних за розміром до короба кулемета. Закривається на текстильну застібку і застібку типу "тризуб". Має стропи системи "MOLLE" для кріплення на спорядження та стропи системи "MOLLE" для кріплення інших елементів спорядження.

Кобура пістолетна універсальна

  

Кобура пістолетна універсальна із синтетичного полотна затверджених кольорів. За конструкцією виріб складається із зовнішньої та внутрішньої панелей з основного матеріалу, між якими розміщується шар із полотна.

Закривається на стропу з текстильною застібкою. Має стропи системи "MOLLE" для кріплення на спорядження або пояс.

Сумка-підсумок бойова-П

  

Сумка-підсумок бойова-П із синтетичної тканини затверджених кольорів. За конструкцією виріб є сумкою з одним основним відділенням і знімною подовженою деталлю - регулятором-кришкою-клапаном. Основне відділення формується з передньої та задньої панелей з основного матеріалу. На зовнішню частину передньої панелі виробу настрочено текстильну застібку типу "петля". Призначена для перенесення малогабаритних предметів, еквівалентних за розміром пістолетному магазину. Закривається на текстильну застібку. Має стропи системи "MOLLE" для кріплення на спорядження.

Сумка-підсумок бойова-Р

  

Сумка-підсумок бойова-Р із синтетичної тканини затверджених кольорів. За конструкцією виріб є сумкою з одним основним відділенням. Передню і задню панелі підсилено термопластичним матеріалом, розташованим між шарами основного матеріалу. Нижню панель підсилено текстильною тасьмою, складеною вдвоє, яка виходить назовні та формує бокові панелі. Призначена для перенесення предметів, еквівалентних за розміром портативній радіостанції. Закривається на текстильну застібку та кнопку. Має утримувальний шнурок із синтетичного волокна, який регулюється, та стропи системи "MOLLE" для кріплення на спорядження.

 

Начальник Головного управління
розвитку та супроводження
матеріального забезпечення
Збройних Сил України
полковник

Д. О. Марченко

Опрос